|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Koristi vrtca
17.12.2009 10:12:23   
Ulla80
zakaj je pa potem tisti trije otroci, ki so oh in sploh
skos v vrtcu niso v red spravli?


zato ker so verjetno iz vrtca navajeni stvari delit, se ne cufat zanje, pa tud verjemi da enmu petletniku se zdi že kar izpod časti da se bo cufal z malim otrokomuser posted image




_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Koristi vrtca
17.12.2009 10:21:13   
Anonimen
Al pa zato kr se nič ne upajo.
Mogoče je biu to zgolj splet naključij,
samo ta punčka je bila izredno pogumna,
medtem ko si ostali trije niso upali nič.
Še če si jih kaj vprašal so bili tiho in se skrivali za
mamo.

(odgovor članu Ulla80)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Koristi vrtca
17.12.2009 10:22:16   
pomlad08
če se ti zdi bistvo vzgoje, da ti 2letnik zaželi dober tek, je vrtec res špon. če bi pa rada, da je otrok varno navezan in sposoben normalnih odnosov, ko bo star 30 let, naj bo doma. and that's all there is.

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Koristi vrtca
17.12.2009 10:22:33   
Ulla80
Mogoče je biu to zgolj splet naključij


najverjetneje. mi bomo pa doktorirale user posted image user posted image


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Koristi vrtca
17.12.2009 10:25:01   
BUŠICA

IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08
če bi pa rada, da je otrok varno navezan in sposoben normalnih odnosov, ko bo star 30 let, naj bo doma. and that's all there is.




?

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Koristi vrtca
17.12.2009 10:31:35   
Ulla80
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA


IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08
če bi pa rada, da je otrok varno navezan in sposoben normalnih odnosov, ko bo star 30 let, naj bo doma. and that's all there is.




?


večje neumnosti že dolgo nisem prebrala. od takih, k tko mislijo, tista varna navezanost hitro preraste v pretirano na/privezanost. in pol je otrok doma. pri 30, še kruser posted image fuuuul sposoben normalnih odnosovuser posted image user posted image greš kej na dipo user posted image user posted image


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Koristi vrtca
17.12.2009 10:33:36   
Anonimen
Ja pa kaj še user posted image  to je pa čist odvisn od financ
ne pa od privezanosti doma... user posted image

(odgovor članu Ulla80)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Koristi vrtca
17.12.2009 10:34:15   
Ulla80
to je pa čist odvisn od financ


ju višuser posted image


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Koristi vrtca
17.12.2009 10:37:49   
Anonimen
Nč ju viš.
Marsikakšen 30 letnik živi še doma
pri starših ker ni fanančno sposoben jit na svoje.
Marsikakšen si s svojo bogo plačo ne more privoščit
svojega stanovanje, hiše...
Tko da... Razmere v Sloveniji so take, da ti to ni omogočeno.
Je pa bolj malo takih, ki bi bili pri mami zaradi navezanosti user posted image

(odgovor članu Ulla80)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Koristi vrtca
17.12.2009 10:40:47   
ajsek
Geografsko že mogoče, navezanost na mamo pa nima veze z debelino denarnice :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Koristi vrtca
17.12.2009 10:40:50   
Anonimen
Edino če si ena izmed tistih, ki so ti
starši naredl bajto al pa ti pomagajo odplačvat kredo..
Pol je loh bit pametn da si se osamosvojil že... pri...
ne vem.. 20-ih?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Koristi vrtca
17.12.2009 10:42:52   
BUŠICA

IZVIRNO SPOROČILO: tedy

Nč ju viš.
Marsikakšen 30 letnik živi še doma
pri starših ker ni fanančno sposoben jit na svoje.
Marsikakšen si s svojo bogo plačo ne more privoščit
svojega stanovanje, hiše...
Tko da... Razmere v Sloveniji so take, da ti to ni omogočeno.
Je pa bolj malo takih, ki bi bili pri mami zaradi navezanosti user posted image




tedy, ne zaradi navezanosti in ne zaradi denarja (samo največkrat uporabljen izgovor) ZA MAMA HOTEL!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Koristi vrtca
17.12.2009 10:47:17   
Ulla80
IZVIRNO SPOROČILO: tedy

Edino če si ena izmed tistih, ki so ti
starši naredl bajto al pa ti pomagajo odplačvat kredo..
Pol je loh bit pametn da si se osamosvojil že... pri...
ne vem.. 20-ih?


vejšde user posted image k od 17ga živim v podnajemu, delam, si sama vse plačuje, ob kruhu in vodi sem dobesedno gagala en cajt, tko da....da nebi.

in je razlika med živeti doma ( met svoje gospodinjstvo v hiši staršev) in živeti doma. če jo opaziš.


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Koristi vrtca
17.12.2009 10:49:27   
Anonimen
Dajte no... Mal se vprašte zakaj prihaja do tega izraza MAMA HOTEL?

Potem me pa neki druzga zanima...
Roko na srce - kolk je tuki takih, ki ste se osamosvojile
brez da bi vam starši pomagali pri npr. gradnji hiše?
Kolk vas je takih, ki vam starši pomagajo odplačvat kredit?
Ajde da vas vidm. Roke gor.
Sam ne mi zdej rečt da ste stare čez 40, ker takrat bodo tud
mladiči že neki mel.

(odgovor članu BUŠICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Koristi vrtca
17.12.2009 10:51:23   
Ulla80
men noben nikoli nič. predvsem zato, ker nočem. pika. še otrok mi noben ne pazi. oni so nardili tasvoje, zdej naprej je pa moj problem.

_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Koristi vrtca
17.12.2009 10:54:03   
Anonimen
Aha. Kaj pa če bi ljubica moja zlata mela tolk slabo
plačo, da nebi mogla plačevat najemnine?
Kam bi se dala?

(odgovor članu Ulla80)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Koristi vrtca
17.12.2009 10:54:18   
pomlad08
no, se dobimo na tej temi čez 20-30 let, pa bomo nardile bilanco doma-živečih otrok.
goodbye.

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Koristi vrtca
17.12.2009 10:54:58   
Ulla80
IZVIRNO SPOROČILO: tedy

Aha. Kaj pa če bi ljubica moja zlata mela tolk slabo
plačo, da nebi mogla plačevat najemnine?
Kam bi se dala?


ljubica moja zlata, ne veš kako plačo mamuser posted image boljš da neuser posted image


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Koristi vrtca
17.12.2009 10:57:27   
Anonimen
No saj me niti ne zanima -
hotla sem rečt, da če bi ti šlo tok za nohte,
bi biu mama hotel presneto aktualen.
Še prosila bi zanj. Samo da bi imela kje bit.

(odgovor članu Ulla80)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Koristi vrtca
17.12.2009 11:00:07   
3jeMi
skratka... mal ste zabluzile, dame... user posted image

jaz sem full zadovoljna z vrtcem... mali (šel je pri 13. mesecih) se je v teh 3 mesecih veliko naučil, dojel...
včeraj smo imeli skupno čajanko in lahko samo to rečem, da so se otroci že "povohali" med seboj in tudi vzgojitelja sta strašno zadovoljna... točno vesta kakšen je kateri otrok in jih temu primerno usmerjata, sta pa poštena in odkrito povesta kako in kaj je kateri, situacije rešujemo takoj...

... konkretno moj otrok... naučil se je, da ni edini, da se mora delit (to mi je zelo všeč, ker vem, da je en mičkano egoista, ampak pri njemu lepa beseda, lepo mesto najde) in tudi pomagat... že od prej vem, da je zelo redoljuben in mu vrtčevski red zelo ustreza...

in ja, pri vzgoji, lahko rečeš, da boš to in to, samo najprej moraš otroka dobro spoznat, da vidiš kakšen je, ker otrok karakter prinese na svet, mu ga ne moreš privzgojit, lahko pa ga vodiš... v katero smer, je pa pač odločitev staršev...


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Koristi vrtca
17.12.2009 11:00:46   
Ulla80
lej ti mal mešaš pojme. sej lohk živiš doma. si urihtaš svoje gospodinjstvo. skrbiš sam zase. si ustvariš svoj lajf.
sam ko pa vidiš nekoga, ki pri 30+ še vedno živi kot en najstnik, v eni sobi v hiši staršev, ob tem da mu vse obroke pripravi mamica, da za njim po sobi pobira umazane cunje in jih pere, mu mogoče še za kako kavico primakne kdaj malo žepnineuser posted image jah no....če je to normalno, pol pa tk...


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Koristi vrtca
17.12.2009 11:03:12   
Anonimen
Ja no... js za enkrat nobenga tazga ne poznam.
Poznam jih pa ful, ki ne morejo na svoje zarad finančne stistke.

Sam to je res že druga zgodba.

(odgovor članu Ulla80)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Koristi vrtca
17.12.2009 11:12:56   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

Seveda otrok v  vrtcu napreduje, napreduje tudi v domačem varstvu, če se z njim kdo ukvarja. 


Točno tako...naša je šla z 2.5 let v vrtec, je znala veliko, sama se je oblačila...skratka za svoja leta zelo samostojna. Ker sem ji veliko brala je imela bogat besedni zaklad in to je vzgojiteljica vedno poudarjala, tako da so jo pustile, da je sama pripovedovala pravljice otrokom pred počitkom.
Ko je prišla v vrtec je pomagala obuvat in oblačit otroke, ki so bili starejši od nje...vzgojiteljica se je hecala, da je njena podaljšana roka...

Ne morem reč, da je to vse moja zasluga, ker je največ odvisno od otroka, tako kot ne bi mogla reč, da bi bila zasluga vrtca, če bi hodila od začetka.
Je pa super, če prideš v vrtec z vzgojiteljicami (HB je večinoma tako), ki na pozitiven način vzpodbujajo otroke. Naša pupa je super uživala dve leti, letos, ko je prišla k drugi vzgijiteljici pa ji je totalno padla samozavest, njena stiska se je kazala tako, da ni več upala govrit odločno, ampak skozi zobe, z očkami je začela migat, ni hotla počivat, skratka čisto se je spremenila. Sva zahtevala z možem sestanek. Na začetku sva  morala vzgojiteljico pošteno preglasit, da naju je sploh hotla poslušat, potem ko pa je videla, da svojo hčerko poznava v detajle, smo začeli težave reševat in od takrat naprej je zadovoljna in tako sproščena, da celo spi v vrtcuuser posted image .

Najprej sem mislila, da je pač naša pupa tako občutljiva, nakar izvem od ostalih staršev, katerih  otroci so prvič letos prišli v to skupino, da so tudi imeli težave, ker se je vzgojiteljica drla itd. Tudi oni so zahtevali sestanek in se je po tem stanje izboljšalo.

Če imaš super vzgojiteljice, kar smo mi imeli dve leti, lahko pričakuješ najboljše. Lahko pa imaš smolo in naletiš na obupno. Sreča pri nas je ta, da smo se z našo le uspeli pogovorit, tako da je sedaj tako kot mora bit.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Koristi vrtca
17.12.2009 11:14:33   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

lej ti mal mešaš pojme. sej lohk živiš doma. si urihtaš svoje gospodinjstvo. skrbiš sam zase. si ustvariš svoj lajf.
sam ko pa vidiš nekoga, ki pri 30+ še vedno živi kot en najstnik, v eni sobi v hiši staršev, ob tem da mu vse obroke pripravi mamica, da za njim po sobi pobira umazane cunje in jih pere, mu mogoče še za kako kavico primakne kdaj malo žepnineuser posted image jah no....če je to normalno, pol pa tk...



A sem jaz zgrešila temouser posted image

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Koristi vrtca
17.12.2009 11:31:59   
Nina00
Naš je šel v vrtec pri 1,5 leta. Tak je bil dogovor z babico, ki ga je pazila od konca moje porodniške do takrat. Se mi je zdelo čisto fino, da je imel tak prehod, a se mi je zdelo tudi zelo dobro, da je takrat šel v vrtec (pa je babi ponudila, da ga še naprej čuva), ker se je že kazalo, da je tam v središču pozornosti dveh ljudi, ki si vzameta cel dan čas le zanj in da je njegova želja njun ukaz. Babica namreč pravi, da so starši za vzgajat, stari starši pa za razvajat. Se čisto strinjam. Vendar, če je otrok pri babi v varstvu več kot 40 ur na teden, potem to ni dobro za otroka, ker bo razvajen.  Pa se je babi trudila in celo mislila, da je kar stroga z njim, a mu je zelo popuščala.

Če pa bi bila jaz doma, pa bi ga sigurno imela doma vsaj do drugega, morda celo tretjega leta. Tako pa se mi zdi vrtec boljša varianta za mojega otroka, ki je zelo družaben in željan družbe svojih vrstnikov. Imamo pa tudi srečo, da ima v vrtcu zlato vzgojiteljico in pomočnico.

< Sporočilo je popravil Nina00 -- 17.12.2009 11:35:04 >

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?