|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: vrtec,zasebno varstvo ali ostati doma
20.12.2009 20:19:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: sabi

Didlinaa pozdravljena!
Najprej hvala ker si se zavzela za moj primer, moram pa rečt da se mi ni zdelo lepo go praviš, da podcenjujem ljudi, veš ne poznaš mene niti moje družine, zato ne tko govort o ljudeh ki jih ne poznaš.KOt sem že prej opisala, moji starši tudi sami vedo, da je ne morejo mirkat in tudi sama sta mi to ppvedala in jima je hudo, ker bi rada pomagala, pa ne moreta. Sem pa zelo vesela zate, da je tebi lahko oče kot invalid pomagal, mogoče pa le ni tak invalid kot sta moja dva starša.
lp.


Nisem pisala od tvoje družine. Pišem o tvojem načinu  pisanja in razmišljanja. Kako lahko oceniš osebo ko ti pove koliko je stara in kaj dela? user posted image Preberi si še enkrat moj post.
In ja moj oče je tudi invalid, težko hodi, povrh vsega ima občasne depresije, pa se nikoli ni počutil, da ne zmore čuvat mojega otroka. Navsezadnje je bil on tisti, ki je mene in mojo sestro pred 30 leti vozil v vrtec in naju zgodaj zjutraj previjal. Previjal še v tetra, ker pampersk še ni bilo. Pa tud drek je pucal iz plenic. Njemu to ni problem.Pa tudi zdaj, ko mala zboli, jaz ne vzamem bolniške, jo ima on v varstvu, bolano. Zna odreagirat. Včasih par telefonov zavrti naokol do mene pa je zadeva rešena.
Kaj ti skušam povedat? Ne podcenjuj človeka če ti še niti blizu ni prišel. Videz vara.user posted image

Kakorkoli boš rešila, upam da najdeš čimprej varstvo.user posted image
LP

(odgovor članu sabi)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: vrtec,zasebno varstvo ali ostati doma
20.12.2009 20:32:32   
Dashenka
Odloči se že enkrat - ali imas ali nimas vrtca:

http://www.ringaraja.net/forum/m_4766197/mpage_1/key_/tm.htm#4766258

(odgovor članu sabi)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: vrtec,zasebno varstvo ali ostati doma
20.12.2009 20:36:28   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: sabi

oglas imam na Vrhniški tv, na med over.net, na ringaraja, na luninem forumu, na bolhi,..saj pravim so se javljale in tiste ki so mi bile na prvi stik v redu, so see cene vrtele od 600-900m, pa šele od 7 ure zjutraj in ne od 5, tako kot jest rabim.
lp. SAbina


Pa to je cena, da pridejo k tebi domov ali da ti tja voziš otroka? Če slednje je zelo visoka cena, če ta prvo, pa veš, da je tudi tvoja plača takšna, tako da je težko reči, da varstvo otroka poln delovni čas ne zasluži 600 eur mesečno... Jaz sama ne podcenjujem tega dela tako, da bi rekla, da si varuška ne zasluži več kot 1 eur na uro kot številni, sploh če želiš, da se aktivno ukvarja z otrokom. Je pa drugo, če pazi več otrok pri sebi doma... Pa ob petih je res rana ura. Moja varuška pride malo pred 7h, pa še to zamuja user posted image user posted image user posted image Plačam pa 3 eur na uro, je zadovoljna, vendar dejansko ona pride k nam, skrbi za pupo... ne bi rada kakšne stavke čez čas. Moraš priznati, da imaš kar zahtevne pogoje - rana ura, pri ceni ne moreš vsega sprejeti... Najbolj je narobe to, da ti država ne zagotavlja varstva otroka. To bi morali.


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu sabi)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: vrtec,zasebno varstvo ali ostati doma
20.12.2009 21:23:45   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

Odloči se že enkrat - ali imas ali nimas vrtca:

http://www.ringaraja.net/forum/m_4766197/mpage_1/key_/tm.htm#4766258


user posted image user posted image user posted image user posted image Pa je res beda. In v obeh temah imaš neko nemogočo situacijo - pri tej nobene možnosti varstva, pri drugi ni možna bolniška. Verjetno rada na vse strani jamraš in zbujaš pomilovanje. Če moraš iti gostilno odpreti, bo pač moral tvoj biti doma z otrokom, vsaj kakšno uro, dokler te v gostilni ne bo kdo zamenjal... Da pa bi me napovedovale verjetnost, da tvoj otrok zboli, je pa malo nemogoča, na?


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: vrtec,zasebno varstvo ali ostati doma
21.12.2009 14:22:39   
sabi
hvala punce za vsa vaša izčrpna pojasnila in mnenja.se bomo že znašli, tako kot smo se do zdaj.Želim vam lepe praznike.
lp. Sabina

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: vrtec,zasebno varstvo ali ostati doma
21.12.2009 16:00:07   
ronja
jaz pa mislim, da si ti nekje globoko (ali pa ne tako globoko) v sebi želiš ostati doma in bi samo rada eno potrdilo, da prav razmišljaš. Zato si precej jezna na vse, ki ti predlagajo take in drugačne rešitve, ki niso to, kar si v resnici v srcu želiš.
Saj to ni nič narobe - če bi sama imela to možnost, bi tudi ostala doma še kako leto, dve, da malidve malo odrasteta. Pa je pač nimam in grem v službo (no, v bistvu sem že - na dopustu). Denarno se tudi meni ne bo ravno fejst splačalo, ker bomo delala polovični delavnik in ker ne vem, ali bo vrtec to upošteval (pač gledajo plačo za 2 leti nazaj, ko sem seveda delala polni delovni čas), pri otroškem dodatku se pa to itak ne upošteva (spet gledajo za 2 leti nazaj in se bo to baje upoštevalo čez dve leti...user posted image )

zato: če ti čutiš, da bi rada ostala z njima, ostani. Če si tega denarno ne bi mogli privoščit, ker bi imeli take kredite ipd... itak niti razmišljala ne bi.

Če pa bi si želela it delat, pa bi gotovo našla tudi kakšno varuško, ki bi ji zaupala. Saj ni treba, da takoj najdeš za stalno - če bi se odločila delat, pač najprej najdeš nekaj za silo, če se izkaže, pa ostane za stalno... Tudi v vrtcu niso vse vzgojiteljice najnaj, pa kaj češ? Upaš, da se bo vaša vzgojiteljicca dobro ujela s tvojim otrokom, to je vse... Študentke so nekatere res neresne, verjetno, samo se pa gotovo najdejo tudi fajn punce. Stara gospa, ki ji je varstvo hobi, je lahko tudi fajn. Če ne govori dobro slo., še ne pomeni, da otrok ne bo govoril slovensko - saj bosta večinoma vseeno vidva z njim! Mojega brata je čuvala črnogorka in ni imel z jezikom nobenih težav (jih je imel pa konkretne s patriarhalno vzgojo, ko je moral revež ugotovit, da ni središče svetauser posted image - se je tepel par let v oš, da bi ljudi prepričal v sveto resnico, potem pa obupal in postal prav fajn fantuser posted image ).

Da bi država garantirala vedno dovolj mest v vrtcih, ne glede na to, da je včasih kaka generacija 2x večja od druge, pa še za vse možne ure, je pa precej nerealno. Tega še tako dobra država ne more... Da bi bili vrtci poceni, dobro strokovno usposobljeni, odprti 24 ur na dan (ker nekateri delajo pa tudi ponoči, torej bi morali tudi tem zagotavljat varstvo...),... ne gre.

(odgovor članu sabi)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: vrtec,zasebno varstvo ali ostati doma
21.12.2009 16:09:14   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

Odloči se že enkrat - ali imas ali nimas vrtca:

http://www.ringaraja.net/forum/m_4766197/mpage_1/key_/tm.htm#4766258


Uf lepo res. jaz se pa " sekiram" in študiram da od kod si, da kako bi se ti pomagalo. brez veze. Eni majo celo več možnosti kot drugi, pa se pol zmišljujejo.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: vrtec,zasebno varstvo ali ostati doma
21.12.2009 18:01:18   
sabi
no punce, naj vam povem kako se je vse to sedaj izteklo.Ker smo šli k pediatru glede alergije na neko hrano, ki še ugotavljamo, smo mu šli pokazat izpuščajčke in sem mu omenila ta moj problem , nakar je pogledal v njeno kartoteko in videl, da ima odprt Bottalov vod in je takoj napisal priporočilo za komisijo, da se mi porodniška podaljša, kajti je rekel, da če dobi pljučnico, je lahko bolj nevarno za razliko od drugih otrok, ker bi preveč obremenilo srček, tako da je rekel da je 90%možnosti, da odobrijo in da bomo lahko lepo počasi iskali eno zanesljivo varstvo na domu.jupi, a ste kej vesele za naju ?
lp. Sabiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: vrtec,zasebno varstvo ali ostati doma
21.12.2009 20:45:26   
bina30
Ja, juhuhuuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sabi)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: vrtec,zasebno varstvo ali ostati doma
21.12.2009 21:20:20   
slovenka
sabi, samo nam še vedno nisi pojasnila cele verzije tvoje zgodbe - kaj je pravzaprav res in kaj je problem. Ker napišeš probleme, me tuhtamo, kaj bi se dalo narediti... potem pa vidimo, da to ni problem... in izpade, da nas zavajaš. Morda obstaja logična razlaga, a ti nam je nisi ponudila. Sicer pa lepo, da se je uredilo za zdaj...

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu sabi)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: vrtec,zasebno varstvo ali ostati doma
22.12.2009 11:31:10   
naja78
ostani še kako leto doma.mala bo itak če bo v vrtcu in kakem privat varstvu zbolevala.to kar pričakuj.več kot je do zdaj-posledica,tvoja bolniška.
nobena varuška pa ti ne bo hotla delat za npr.150 eur,ali malo ve(npr.7 ur)č....ne vem povprašaj.
jaz bi bila doma ali bi se zmenila za 4 urni delavnik.

(odgovor članu sabi)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: vrtec,zasebno varstvo ali ostati doma
22.12.2009 13:40:37   
sabi
hvala naja78, no pa sej se še kakšna dušca najde, ki razume, res hvala ti.
lp Sabina

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: vrtec,zasebno varstvo ali ostati doma
23.12.2009 23:15:09   
barbara_s
Ahm, kaj pa če recimo mož vzame 4-urni delovnik? A to pa ni opcija? Ker imajo tudi očki to možnost....


(odgovor članu sabi)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: vrtec,zasebno varstvo ali ostati doma
24.12.2009 13:40:37   
sabi
dela komaj tri tedne v tej službi.

(odgovor članu barbara_s)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: vrtec,zasebno varstvo ali ostati doma
25.12.2009 14:16:01   
sonček11
Škoda,da ne živite bližje.Sem iz grosuplja,blizu avtoceste in uživam pri delu z malčki.Imajo kakovostno prehrano,sprehode,igranje,crkljanje.Tudi cena je zmerna.Glede časa se prilagodim,zelo zgodaj sem že aktivna.
Če nimate druge rešitve me lahko kontakt.na tel.040 293 469.
Lep pozdrav Lučka

(odgovor članu sabi)
Neposredna povezava do sporočila: 40
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?