|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kdaj ste zamenjale prvi obrok za gh
7.1.2010 16:17:43   
Petka09
Ja, treba se je držat urnikov, da vsaj neko lakoto začutijo in da dobijo red. Če pa nonstop nekaj grickajo pa s tem res ne nardimo ne sebi ne njim usluge.

Me pa nekaj zanima... A je možno, da moja enostavno ne mara skutk in jogurtov??? Smo začeli že kak mesec nazaj... Pa je nekak jedla... na začetku lepo... pa včasih manj... Pa včasih kar 3 male skutke, pol pa kar naenkrat več ne. To imamo za popoldansko malico. Ker pač mleka več noče, moramo dajat take koncentrirane oblike mlečnih izdelkov, ampak enostavno se skor jokat začne že ko jo popoldan v stolček posedim.
Čudno mi je, ker jih je kar nekak jedla, zdej pa štop. In to samo sadne skute pridejo v poštev, jogurta nobenega, surovega oz. kuhanega sadja tudi ne user posted image . Tko da sm edino v te skutke mela upanje... zdej pa še to zavrača. Pojma nimam kaj naj...

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: kdaj ste zamenjale prvi obrok za gh
7.1.2010 16:31:19   
qqq
Mi smo začeli z uvajanjem GH pred 1,5 mes., sedaj je stara skoraj 6,5 mes. Najprej smo začeli s sadjem (banana, jabolko, hruška, slive), v začetku je kar dobro jedla, nato je prišlo obdobje, ko ni hotela skoraj nič, razen banane. V tem času sem ji ponujala tudi ostalo sadje, zelenjavo, rižolino, gris ... ma ni bilo šanse, da kaj poje. Po slabem mesecu je začela sprejemati zelenjavo - ne poje preveč, ampak vsaj kakšnih 100-150 ml (včasih več, včasih manj), pol še dodam mleko. Sadje pa sedaj obožuje, poje okrog 200 ml in tudi več, poje npr. 1 jabol. + 1 hruš., ali 1 jabol. + 1 bana., ali 1 kos sadja + žitna kašica, tako da ne obupat. Srečno!

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: kdaj ste zamenjale prvi obrok za gh
7.1.2010 16:33:37   
Katy78
Mogoče je pa samo obdobje, ko se jih je malo preobjedla. Probaj še kakšen kefir in noter vmešaj sadje.

A si ji dajala kupljene skute? Če ja, potem probaj mogoče da sama vmešaš sadje, moj Nik je imel dolgo najraje skuto in noter naribano hruško. Banana in jogurt ali kefir je pa itak zakon.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: kdaj ste zamenjale prvi obrok za gh
7.1.2010 16:36:07   
Petka09
Katy, najprej sem probala z navadno skuto in sadjem vmešanim, pa ni marala.. Sadja kot takega sploh ne mara... hecna je recimo z banano: v roki jo bo še nekak cuzala, če pa jo speštam pa niti ust noče odpret.
In ker teh doma pripravljenih skut in jogurtov ni marala, sem pač prešaltala na že narjene, kupljene. Boljš kot nič. Pa ji je blo všeč.. zdej pa konc. Se prav upira in kr joka, ko vidi.  Kefir bi ji po mojem bil še bolj kisel, če že navadnega jogurta niti pod razno noče. Mogoče je res samo obdobje in bo minilo.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: kdaj ste zamenjale prvi obrok za gh
7.1.2010 17:04:10   
Katy78
Petka, saj glih v tem je fora, kefir sploh ni kisel in mogoče ji bo prav zato šel v ritko. Poleg tega je pa še bogat vir probiotikov. Probaj, saj nimaš kaj zgubiti.

Ja, nič, imaš izbirčno Mico doma, ni kaj. user posted image  Mogoče se je res samo preobjedla in je samo faza. Če te pa skrbi, da ne bo čisto brez mlečnih izdelkov (poleg mleka seveda), ji pa mogoče probaj sir tako na debelo naribat, kot za na pico. Mogoče se ji bo pa fajn zdelo, da bo z rokam pobirala z mize in sama jedla.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: kdaj ste zamenjale prvi obrok za gh
7.1.2010 18:07:41   
nani5
Draga Petka09!

Saj verjetno tudi ti ne ješ vsega, mar ne?user posted image Če otrok zavrača skuto in jogurt, mu pač za nekaj časa prenehaj ponujati, pa čez kak mesec poskusi spet. Poskusi z nepasirano skuto, ki ni kisla-če se ne motim je Tolminska taka-pa noter sama dodaj kako zmiksano sadje in mogoče čisto malo sladkorja. Včasih jih je treba mal "za norca" metuser posted image . Me veseli, da se še kdo drži redauser posted image
Lp

(odgovor članu qqq)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: kdaj ste zamenjale prvi obrok za gh
8.1.2010 11:21:14   
daisyb
zivjo,

prej sem sprasevala kdaj ste zamenjale 1 obrok za gh...sedaj pa se je se meni vse obrnilo..drug teden bo tamali star 7 mesecev in zadnji teden ima vsak dan 4 obroke gh....skozi se mi nekaj obraca...in se celo urnik hranjenja sva uspostavila (zajtrk- mleko, malica ob 10, kosilo ob 12, malica ob 16, vecerja ob 19 in mleko pred spanjem). vse tece kot po maslu..razen to mleko 8se vedno mu dam tud 4 al 5 krat na dan mleko in ga psije zelooooo malo).

vse lepo...pa ze cakam, kdaj ga bo ta ritem spet kaj porusilo. zaenkrat nisem uvedla gh samo za zajtrk..pa se to mu dam cerealije v mleko.

s temi otroki res nikoli ne ves kaj jih pici...enkrat bi jedel, drugice nic vec....in se je res tezko drzati enega urnika...pol pa se, ce gres kam ven...mislim, da jaz ne bom nikoli uvedla striktnega urnika za jest...kaj pa, ce se pol ne bo rad vec prilagodil, ce kosila ne bo ob 12h?

(odgovor članu daisyb)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: kdaj ste zamenjale prvi obrok za gh
8.1.2010 14:21:00   
nani5

s temi otroki res nikoli ne ves kaj jih pici...enkrat bi jedel, drugice nic vec....in se je res tezko drzati enega urnika...pol pa se, ce gres kam ven...mislim, da jaz ne bom nikoli uvedla striktnega urnika za jest...kaj pa, ce se pol ne bo rad vec prilagodil, ce kosila ne bo ob 12h?


Draga daisyb, le zakaj vidiš probleme kjer jih ni? Če ti sedaj  otrok lepo je, bodi hvaležna.user posted image Mislim da res ni potrebno vnaprej študirati kaj bo, če bo itd. Problem je v življenju vedno potrebno reševati ko pride do njega in ne prej, če seveda ne veš kako se bo obrnilo. Zato se pusti presenetiti. Predvsem brez panikeuser posted image . Če pa kam greš z otrokom, tako ali tako vzameš kak frutek ali kaj pripravljenega s seboj, da mu daš.
lp

(odgovor članu daisyb)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: kdaj ste zamenjale prvi obrok za gh
5.2.2010 15:12:53   
tanja k.
pozdravljene jest se tud strinjam z nani5 mi mamo doma tud zbircno puncko ampak mamo ure in ce takrat nece ne dobi nic do naslednega obroka sem ji sicer ze probala dat je pojedla dva smokita al pa dve zlicki katerekoli hrane potem pa ni hotla tud naslednega obroka k ni bla pac dost lacna dostikrat pa tudi spi in se zbudi ravno za cas obroka ja se je treba pac borit nasa drgac tud ne pokaze nobene lakote ce ji dam poje drgac pa ne

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: kdaj ste zamenjale prvi obrok za gh
7.3.2010 11:20:59   
TIBIDABO
IZVIRNO SPOROČILO: tanja k.

pozdravljene jest se tud strinjam z nani5 mi mamo doma tud zbircno puncko ampak mamo ure in ce takrat nece ne dobi nic do naslednega obroka sem ji sicer ze probala dat je pojedla dva smokita al pa dve zlicki katerekoli hrane potem pa ni hotla tud naslednega obroka k ni bla pac dost lacna dostikrat pa tudi spi in se zbudi ravno za cas obroka ja se je treba pac borit nasa drgac tud ne pokaze nobene lakote ce ji dam poje drgac pa ne



Ti daješ dojenčku smoki??????????????  HALOOOOOOOOOOO!!!! A nisi nikoli slišala, da so narejeni iz arašidov in umetnih dodatkov???? Raznih Ejev???? Nobenih oreščkov ne smejo otroci do 1 leta in še malo! Saj ti pa ja vsak pediater to pove. Ali si pa ti preslišala.....

In pol se čudimo, zakaj imamo toliko predebelih otrok inmladine v vrtcih in šolah, ko pa starši že dojenčkom dajejo smoki!!!!


DAJ JI RAJŠI DVA KOLOBARČKA BANANE!!!! BOŠ VIDELA, DA BO Z VESELJEM POJEDLA!

(odgovor članu tanja k.)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: kdaj ste zamenjale prvi obrok za gh
21.3.2010 19:58:50   
tanja k.
Pozdravček
Ja TIBABO mamo pač eno kar zbirčno punčko staro devet mesecev in mislim da tak otrok že skoraj vse je če seveda hoče pa če nima kake alergije.Mislim da preveč poslušamo pediatre kaj lahko jedo naši malčki in kaj ne to je seveda moje mnenje.Poznam pa dosti mamic k svojim otrokom dajejo smoki že veliko prej recimo okrog petega meseca sam to so mamice z več otroki pa seveda take mamice k poslušajo svoje otročke kaj čjo jest ne pa pediatre.Bi pa z veseljem ponudila kak košček sadja sam ga pač ne mara.Lep pozdrav

(odgovor članu TIBIDABO)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: kdaj ste zamenjale prvi obrok za gh
21.3.2010 20:02:52   
tanja k.
IZVIRNO SPOROČILO: tanja k.

Pozdravček
Ja TIBIDABO mamo pač eno kar zbirčno punčko staro devet mesecev in mislim da tak otrok že skoraj vse je če seveda hoče pa če nima kake alergije.Mislim da preveč poslušamo pediatre kaj lahko jedo naši malčki in kaj ne to je seveda moje mnenje.Poznam pa dosti mamic k svojim otrokom dajejo smoki že veliko prej recimo okrog petega meseca sam to so mamice z več otroki pa seveda take mamice k poslušajo svoje otročke kaj čjo jest ne pa pediatre.Bi pa z veseljem ponudila kak košček sadja sam ga pač ne mara.Lep pozdrav

(odgovor članu tanja k.)
Neposredna povezava do sporočila: 37
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?