|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: "Vloga za družinske člane"
29.1.2010 23:47:50   
urška
zmajaz, še jaz bi te nekaj vprašala. zanima me, če lahko moj bivši mož, ki bo v doh. dal preživnino za sina,  uveljavlja tudi  razliko do celotne višine posebne olajšave za vzdrževane družinske člane?
torej ali lahko vpiše preživnino in potem še to razliko?



(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: "Vloga za družinske člane"
30.1.2010 7:52:04   
benika
Bi še jaz nekaj vprašala. Lani je mož uveljavljal oba otroka pri svoji dohodnini. Letos bo naredil isto. A mora potem ponovno oddat novo vlogo ali velja lanska?

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: "Vloga za družinske člane"
30.1.2010 7:54:43   
ZARA
Benika. Vsako leto je potrebno oddat vlogo za vzdrževane družinske člane. Letos do 5. februarja.

http://www.durs.gov.si/fileadmin/durs.gov.si/pageuploads/Davki-predpisi_in_pojasnila/Dohodnina/Dohodnina_2009/VDC_2009.pdf

< Sporočilo je popravil ZARA -- 30.1.2010 7:57:51 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: "Vloga za družinske člane"
30.1.2010 8:03:22   
benika
Tenk ju zara.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: "Vloga za družinske člane"
30.1.2010 8:09:46   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: benika
Bi še jaz nekaj vprašala. Lani je mož uveljavljal oba otroka pri svoji dohodnini. Letos bo naredil isto. A mora potem ponovno oddat novo vlogo ali velja lanska?

Ja - kot pravi Zara - vlogo je treba oddati vsako leto, razne če olajšavo uveljavljaš med letom pri plači.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: "Vloga za družinske člane"
30.1.2010 8:14:03   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: urška
zmajaz, še jaz bi te nekaj vprašala. zanima me, če lahko moj bivši mož, ki bo v doh. dal preživnino za sina,  uveljavlja tudi  razliko do celotne višine posebne olajšave za vzdrževane družinske člane?
torej ali lahko vpiše preživnino in potem še to razliko?

Ne razumem zdaj čisto tvoje situacije - a misliš v tem smislu, da imaš ti premali dohodek in bi izkoristila manj kot pol olajšave? Ali želiš, da uveljavlja celo olajšavo, čeprav je to več, kot je plačal preživnine?
Če recimo ti izkoristiš manj kot pol olajšave, potem bo najmanj zmede, če sploh nič ne vpisuje preživnine, ampak samo normalno vpiše sina in spodaj izpolni rubriko, da bi uveljavljal razliko, ki je ne moreš izkoristiti ti - če je ta razlika višja od zneska plačanih preživnin.
Če bi pa rada, da on izkoristi CELO olajšavo, pa naj samo normalno odda vlogo, ne vpisuje preživnine in ne izpolnjuje spodnje rubrike za razliko, ti pa nič ne oddaš, pa se bo cela olajšava upoštevala njemu.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: "Vloga za družinske člane"
30.1.2010 9:39:23   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

a misliš v tem smislu, da imaš ti premali dohodek in bi izkoristila manj kot pol olajšave?


to ja. saj vem, da sem nerodno napisala, ampak boljše pa ne znam. user posted image

on pravi, da bi vpisal preživnino, potem pa še to razliko, ki jo jaz ne bi izkoristila, ker imam prenizek dohodek. torej a lahko oboje skupaj?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: "Vloga za družinske člane"
30.1.2010 9:49:48   
zmajaz
Potem bo najmanj zmede tako, če lepo oddata vsak svojo vlogo (razen če ti uveljavljaš že pri plači, potem tebi ni treba in odda samo on) in ti lepo vpišeš normalno jan-dec, on pa isto jan-dec in spodaj izpolni rubriko, da bi uveljavljal razliko, preživnine pa naj nič ne vpisuje, pa bodo avtomatsko njemu upoštevali ves tisti del, ki tebi ostane.

Ker glede tega je tako - tu nekateri narobe razumejo in mislijo, da se da uveljavljati preživnino posebej - da recimo lahko mama uveljavlja CELO olajšavo, oče pa preživnino - a to ne gre tako - preživnina se uveljavlja v resnici kot DEL te olajšave za vzdrževane družinske člane in ne posebej. To pomeni, če recimo oče uveljavlja preživnino, jo lahko uveljavi do zneska največ polovice olajšave, mami se pa zato zmanjša njen del olajšave in ne dobi cele - odšteje se znesek preživnine, če je ta nižji od pol olajšave, če ne pa pol olajšave. Tako da v resnici lahko tvoj bivši itak izkoristi največ tisti del, ki ga ti ne moreš - da bi pa tisti del + preživnino pa ne gre.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 30.1.2010 9:53:20 >

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: "Vloga za družinske člane"
30.1.2010 12:00:35   
urška
hvala, super si.user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: "Vloga za družinske člane"
30.1.2010 19:30:39   
ZARA
Zmajaz obvljada.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: "Vloga za družinske člane"
1.2.2010 14:34:12   
sirenetta
Zmajaz, bi te še jaz nekaj vprašala (k vidim da obvladaš):

Mož je bil lani brezposelen od 1.aprila do 15.septembra. Od tega je imel april, maj, junij denarno nadomestilo, od julija do 15.sept pa nič. Ali ga lahko vpišem kot vzdrževanega člana za ta čas, ko je bil brezposelen?

Drugo vprašanje pa je glede olajšave za prostovoljno dodatno pokojninsko zavarovanje? To se vpisuje ali ne? Se ne spomnim več kako je bilo lani s tem...

Hvala vnaprej za pomoč

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: "Vloga za družinske člane"
1.2.2010 14:42:59   
uršula83
Zmajaz še mene nekaj zanima. Primer da si samohranilka študentka, dohodka 0. Oče plačuje preživnino 200eur na mesec. Če uveljavlja oče olajšavo, koliko mu pripada? Oče ima s.p., ali se šteje dobiček + plača ali samo plača? Plače ima 1200eur, dobička pa 10.000eur. In ali sploh lahko oče v tem primeru uveljavlja? HVALA!!!

_____________________________

čakamo že drugi zakladek

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: "Vloga za družinske člane"
1.2.2010 16:25:45   
zmajaz
Sirenetta - če so bili VSI moževi prihodki v letu 2009 skupaj manjši od višine posebne olajšave za vzdrževanega družinskega člana (ta znaša 2251,46 eur), potem ga lahko uveljavljaš, sicer ga pa ne bodo upoštevali.

Prostovoljno pokojninsko se še vedno vpisuje, upošteva pa se največ do zneska, ki je enak 24 odstotkom obveznih prispevkov za pokojninsko in invalidsko zavarovanje za zavarovanca oziroma maksimalno do 2.604,54 eurov letno.

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: "Vloga za družinske člane"
1.2.2010 16:34:36   
zmajaz
Uršula83 - glede na to, da ti nimaš nič dohodka, lahko celo olajšavo uveljavlja oče, ker ti je itak nimaš pri čem uveljavljati, če nisi plačala nič dohodnine. Višine olajšave za 1. otroka je 2251,46 eur. On je sicer plačal preživnine 2400 eur, v olajšavo pa mu lahko gre vseeno samo 2251,46 eur, ker se pač za 1. otroka samo toliko prizna. Če ima oče SVOJ s.p., potem itak NE MORE IMETI nobene plače, ampak samo dobiček - ne vem, kako bi lahko imel 1200 eur plače. user posted image  Razen če misliš to, da ima 1200 eur osnovo za obračun prispevkov - to je pa možno, ampak to ni plača. Ali pa če ima d.o.o. Če ima s.p. in ima 10.000 eur dobička, pa uveljavlja olajšavo za otroka, to pomeni, da se mu od teh 10.000 eur odšteje 3051,35 eur splošnje osebne olajšave in še 2251,46 eur za otroka - ta del je potem neobdavčen, kot osnova za dohodnino pa potem ostane še 4697,19 eur, ki so obdavčeni 16 % (oz. 751,55 eur). Vse kar je plačal več dohodnine, dobi vrnjeno. 

Tebe kot študentko samohranilko pa lahko da v olajšavo eden od TVOJIH staršev.

(odgovor članu uršula83)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: "Vloga za družinske člane"
1.2.2010 18:57:31   
ZARA
Zmajaz, a si ti v resničnem življenju tista Vida iz DURSA?!

< Sporočilo je popravil ZARA -- 1.2.2010 19:08:43 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: "Vloga za družinske člane"
1.2.2010 19:06:35   
zmajaz
user posted image  user posted image  user posted image  user posted image
V "resničnem življenju" nimam nobene veze z davkarijo in podobnimi zadevami. user posted image
Ampak ker so mi določene zadeve jasne, jih rada pomagam razjasniti še komu, ki mu pa niso, če že ravno prosi za pomoč. user posted image

Drugače pa tista Vida iz Dursa ti ponavadi razlaga vse kaj drugo kot pa tisto, kar jo dejansko sprašuješ - sploh če je vprašanje malo bolj zakomplicirano. user posted image

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 1.2.2010 19:08:52 >

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: "Vloga za družinske člane"
2.2.2010 7:10:54   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Drugače pa tista Vida iz Dursa ti ponavadi razlaga vse kaj drugo kot pa tisto, kar jo dejansko sprašuješ - sploh če je vprašanje malo bolj zakomplicirano. user posted image

Ja, res. Samo deluje pa blazno zagreta do 1 vprašanja. user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: "Vloga za družinske člane"
2.2.2010 7:28:48   
Čebel@
a lahko še jaz vprašam?user posted image

torej ker je hčera rojena februarja tam na obrazcu za vzdrževane člane upišem februar-december?uveljavljal jo bo mož,me pa zanima če moram zase in zanj tudi kaj oddajat ali počakamo na obrazce ki pridejo domov že izpolnjeni(tako kot je bilo do sedaj)?


(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: "Vloga za družinske člane"
2.2.2010 7:43:24   
zmajaz
Ja - napišeš feb-dec. Zase in za moža pa ne oddajaš nič - počakaš na informativni izračun, pogledaš, če je vse OK, če je, potem je to to, če kaj ni v redu, pa oddaš ugovor na inf. izračun. Če slučajno do 15. junija NE prejmeš inf. izračuna, pa imaš dohodke višje od splošne olajšave (3051,35 eur), potem moraš sam oddati napoved za odmero dohodnine, in sicer najpozneje do 2. avgusta.

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: "Vloga za družinske člane"
2.2.2010 7:45:02   
Čebel@
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Ja - napišeš feb-dec. Zase in za moža pa ne oddajaš nič - počakaš na informativni izračun, pogledaš, če je vse OK, če je, potem je to to, če kaj ni v redu, pa oddaš ugovor na inf. izračun. Če slučajno do 15. junija NE prejmeš inf. izračuna, pa imaš dohodke višje od splošne olajšave (3051,35 eur), potem moraš sam oddati napoved za odmero dohodnine, in sicer najpozneje do 2. avgusta.
najlepša ti hvala za odgovoruser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: "Vloga za družinske člane"
3.2.2010 21:27:39   
sirenetta
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Sirenetta - če so bili VSI moževi prihodki v letu 2009 skupaj manjši od višine posebne olajšave za vzdrževanega družinskega člana (ta znaša 2251,46 eur), potem ga lahko uveljavljaš, sicer ga pa ne bodo upoštevali.

Prostovoljno pokojninsko se še vedno vpisuje, upošteva pa se največ do zneska, ki je enak 24 odstotkom obveznih prispevkov za pokojninsko in invalidsko zavarovanje za zavarovanca oziroma maksimalno do 2.604,54 eurov letno.


Zmajaz hvala za odgovor.....Sam ti si res izboljšana verzija Vide user posted image ...vglavnem thnx za pojasnila user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: "Vloga za družinske člane"
27.7.2010 16:11:40   
disa22
zivjo, imam nekaj vprašanj in sicer
1. v letošnjem letu sem diplomirala in nimam redne zaposlitve in tudi nisem prijavljena na zavodu za zaposlovanje, ker sem vpisana na podiplomski študij kot izredna študentka, preko študentskega servisa sem zaslužila cca. 2300€ in mislim da do konca leta ne bom več zaslužila, ker sem nepričakovano zanosila. zanima me ali me lahko moj mož (poročena sva 1 leto in imava skupno gospodinjstvo) prijavi kot vzdrževanjega člana?

2. ali je zadosti da sem kot študentka zavarovana preko mojega moža, ki pa je že redno zaposlen, ali moram se še dodatno zavarovati?
3. zanima me  na koga oz. kam se lahko obrnem po kakšno denarno pomoč?
4. ko bom rodila dobim starševski dodatek, kaj pa do poroda (to se navezuje na 3 vprašanje)?

hvala vsem, ki si boste vzeli čas i mi odgovori ter pomagali z nasveti.

lp disa22


(odgovor članu LAVKK)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: "Vloga za družinske člane"
27.7.2010 16:24:58   
zmajaz
1. Z 2300 eur nisi zavezanec za plačilo dohodnine, zato te lahko mož uveljavlja kot vzdrževanega druž člana, samo to pomeni, da če si slučajno od teh 2300 eur plačala kaj dohodnine, ne moreš dati vloge, da bi to dohodnino dobila nazaj, ker jo bo dobil nazaj mož.
2. Prek moža imaš osnovno zdr. zavarovanje, dodatno pa si moraš plačevati sama (če želiš, seveda, lahko si pa tudi brez, samo potem boš morala nekatere storitve doplačati).
3. Do denarne pomoči žal nisi nobene upravičena, če ima mož službo.
4. Do poroda žal ne dobiš nič.


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu disa22)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: "Vloga za družinske člane"
27.7.2010 17:23:49   
majana79
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Prostovoljno pokojninsko se še vedno vpisuje, upošteva pa se največ do zneska, ki je enak 24 odstotkom obveznih prispevkov za pokojninsko in invalidsko zavarovanje za zavarovanca oziroma maksimalno do 2.604,54 eurov letno.


bi samo dodala, da naj tisti, ki jim pdpz vplačuje še delodajalec, ne bodo presenečeni, ker ima on prvi pravico uveljavljat olajšavo, šele potem ti

midva sva bila letos tako neprijetno presenečena, ker v odločbi oziroma inf. izračunu tega ni pisalo, niso pa upoštevali polnega zneska vplačanih premij, čeprav niso presegle zgoraj navedenega zneska, tako da smo rabili pol leta dopisovanja z dursom, da so nama to pojasnili user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 49
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?