|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kako napisati, da želita denar?
22.1.2010 12:43:05   
bella02
FLASK_A, sem dobila, hvala. Jima bom posredovala tisti del, potem se naj pa sama odločita. Hvala še enkrat!

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Kako napisati, da želita denar?
22.1.2010 12:43:19   
Angel_Tian
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Nimam nič proti temu, da se jasno pove, da želita denar, kot pa da kupim neko stvar, ki jo ne potrebujeta. Mi je čisto vseeno, ali kupim kristal za 100 EUR, ali dam gotovino.

Mi pa ne bi bilo vseeno, če bi bil v vabilu napisan želen znesek. user posted image user posted image user posted image

Dokler se sama odločam, koliko želim in lahko namenim, mi je celo ljubše, da dam gotovino, ker vem, da si bosta kupila, kar bosta potrebovala, pa še moj dragoceni čas je prihranjen in živci, le kaj kupiti.



Pod tole se lahko podpišem.
Vsak podari kolikor lahko. Ravno iz tega razloga se mi denar zdi tudi bolj smiseln od seznamov želja. Tam si že spet omejen na izbrane zadeve in mogoče so komu od povabljenih tudi "izbrane stvari" predrage.

Vsekakor je boljše dati (ali dobiti) denar in ga mladoporočenca izkoristita po njunih potrebah.
Pa kot sem že omenila, obstaja toliko različnih variant zavijanja denarja, da darilo ne izpade nič manj osebno kot pa "navadno" (včasih itak že bolj kičasto kot pa praktično) darilo.


_____________________________

Tian - 24.6.2006
Lina - 16.5.2010

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Kako napisati, da želita denar?
22.1.2010 12:45:06   
ajsek

IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

No, jaz bi npr VELIKO rajsi vidla, ce druzba nebi bla tko navajena, da porocnemu paru daje darila. Mi pac lepa beseda veliko vec pomeni.



Jah no, če tako gledaš, potem se sploh ob nobeni priložnosti ne bi več dajalo daril. Saj ne, da bi imela jaz kaj proti pri takem sistemu user posted image

Sicer bi mi bilo pa nerodno prit na poroko brez darila, pri svoji pa tudi ne bi ljudem razlagala, da nič nočeva, ker jih s tem samo v neroden položaj spraviš. Itak ne bodo prišli praznih rok in za vse je lažje, če jim daš kakšen namig.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Kako napisati, da želita denar?
22.1.2010 12:54:57   
FLASK_A
IZVIRNO SPOROČILO: bella02
FLASK_A, sem dobila, hvala. Jima bom posredovala tisti del, potem se naj pa sama odločita. Hvala še enkrat!


ni kaj.

(odgovor članu bella02)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Kako napisati, da želita denar?
22.1.2010 12:55:49   
baguSka
Glede na to, kake nore so cene za poroko, dvomim, da bi se še kdo poročal, ker si tega enostavno ne bi mogel privoščiti.


lej tud jaz mam brate, pa sestre, pa strice, pa tete, pa none, pa nonote, pa babice pa dedke, pa fotre, pa mame pa bratrance pa sestricne pa necake pa pa pa.... pa sem vseen porocena - s svojim denarjem!!! ker sem se porocila zase!!! in jih pac nisem niti povabila, ampak sem se raje porocila sama.... ker nisem hotela delat velike poroke, kjer bojo veliki stroski (danes tud majhne s svati niso poceni), da mi bojo potem svatje krili stroske!! danes pod 10.000€ VEM da zlo tezko prides, ce hoces vsaj mal bl povprecno poroko oz ohcet met.... no, jaz sem cez prisla s porocnim potovanjem za 500€, al pa se tok ne... se niti ne spounem vec kok. neki tacga se mi zdi.

ampak itak vsak po svoje... eni si pac zelijo lepo in veliko in povprecno ohcet... in itak nekak ze v startu planirajo, da bojo pol od svatov dobil denar nazaj - ker je tak pac obicaj!!user posted image


_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Kako napisati, da želita denar?
22.1.2010 12:59:37   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek


IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

No, jaz bi npr VELIKO rajsi vidla, ce druzba nebi bla tko navajena, da porocnemu paru daje darila. Mi pac lepa beseda veliko vec pomeni.



Jah no, če tako gledaš, potem se sploh ob nobeni priložnosti ne bi več dajalo daril. Saj ne, da bi imela jaz kaj proti pri takem sistemu user posted image

Sicer bi mi bilo pa nerodno prit na poroko brez darila, pri svoji pa tudi ne bi ljudem razlagala, da nič nočeva, ker jih s tem samo v neroden položaj spraviš. Itak ne bodo prišli praznih rok in za vse je lažje, če jim daš kakšen namig.



Lej men je vsako darilo lepo, ce je dano iz srca. In jaz osebno cutim, ali je darilo podarjeno zato, ker nekaj moras dat, al pa zato, ker nekaj zelis dat iz srca.

In denar mi pac nima neke vrednosti v tem smislu.

Se pa strinjam, da je vseeno boljse, ce ze nekdo nekaj 'MORA' dat, da da denar. Ker se pac MORA dat.user posted image


_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Kako napisati, da želita denar?
22.1.2010 13:56:15   
pety78
lej tud jaz mam brate, pa sestre, pa strice, pa tete, pa none, pa nonote, pa babice pa dedke, pa fotre, pa mame pa bratrance pa sestricne pa necake pa pa pa.... pa sem vseen porocena - s svojim denarjem!!! ker sem se porocila zase!!!


Lej, mi smo pa navajeni tako, da tujo ( v mislih imam drugega družinskega člana) srečo in veselje delimo drug z drugim. In prekleto žalostna bi bila, da ne bi bila na sestrini poroki. Pa verjamem, da si je tudi ona ne predstavlja brez mene. Imamo pač tesnejše odnose. Tudi rojstni dan je MOJ rojstni dan, pa če sem ga praznovala, sem ga z ljudmi, ki jih želim ob sebi.

A na poroko ti pa ni nerodno iti in zastonj jesti in piti?
Ker na koncu koncev se lahko veseliš zanju tudi s praznim želodcem in suhim grlom.

_____________________________



(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Kako napisati, da želita denar?
22.1.2010 14:00:34   
baguSka
A na poroko ti pa ni nerodno iti in zastonj jesti in piti?
Ker na koncu koncev se lahko veseliš zanju tudi s praznim želodcem in suhim grlom.


user posted image user posted image user posted image Sej na RD sem tud povabljena s strani slavljenca, pa mi an koncu ne da racuna! user posted image user posted image user posted image

Drugac pa jst itak ne popijem in pojem dosti na porokah... pijem vodo, pojem pa tud bl mal... Zarad mene res nebi blo treba tega!user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Kako napisati, da želita denar?
22.1.2010 14:01:41   
pety78
user posted image user posted image user posted image Sej na RD sem tud povabljena s strani slavljenca, pa mi an koncu ne da racuna! user posted image user posted image user posted image


Prideš brez darila?user posted image user posted image

_____________________________



(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Kako napisati, da želita denar?
22.1.2010 14:02:03   
baguSka
Pa mi (druzina) se tud nimamo nc manj radi ves.... ampak to se ne pomeni da mam koga zato manj rada, ker ga nisem povabila na najino poroko! Vsak je spostoval mojo zeljo in vedel zakaj.... mi je pa v veliko veselje, da so z mano vsak dan v zivljenju oz takrat ko jih ob sebi potrebujem.user posted image Na porocni dan pa sem potrebovala samo svojega zenina.user posted image


_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Kako napisati, da želita denar?
22.1.2010 14:04:21   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

user posted image user posted image user posted image Sej na RD sem tud povabljena s strani slavljenca, pa mi an koncu ne da racuna! user posted image user posted image user posted image


Prideš brez darila?user posted image user posted image


Prinesem kaksno malenkost... za zensko obicajno kaksno rozico, za moske pa kaksno drugo malenkost (odvisno za koga gre). user posted image Pac nisem razsipna glede daril... se pa trudim, da dam nekomu neki iz srca.


_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Kako napisati, da želita denar?
22.1.2010 14:06:30   
FLASK_A
OMG, sej ne boste skup prišle nouser posted image

A ni fajn da ima vsaka svoje mnenje? Pustite dihat drugačemislečim user posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Kako napisati, da želita denar?
22.1.2010 14:08:36   
baguSka
jst vsakmu pustim zraka tolk, kukr si ga kdo sam hoce vzet.. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Kako napisati, da želita denar?
22.1.2010 14:12:30   
pety78
user posted image user posted image user posted image Sej na RD sem tud povabljena s strani slavljenca, pa mi an koncu ne da racuna! user posted image user posted image user posted image


Vidiš, v tem je problem. Ti denarno darilo smatraš kot račun, jaz pa kot popotnica za skupno življenje in ne gledam nanj s tako materialnega vidika.
A osebno darilo, ki ga podariš pa ni denarno ovrednoteno?
Ne razumem, zakaj raje kupiš nekaj za 50 EUR, kot pa daš 50 EUR? Saj nikjer ne piše, KOLIKO moraš dati, ampak KAJ daš oziroma podariš.

_____________________________



(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Kako napisati, da želita denar?
22.1.2010 14:12:59   
pety78
OMG, sej ne boste skup prišle nouser posted image


Saj sam mal debatirava, no. user posted image

_____________________________



(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Kako napisati, da želita denar?
22.1.2010 14:24:33   
baguSka
A osebno darilo, ki ga podariš pa ni denarno ovrednoteno?
Ne razumem, zakaj raje kupiš nekaj za 50 EUR, kot pa daš 50 EUR? Saj nikjer ne piše, KOLIKO moraš dati, ampak KAJ daš oziroma podariš.


Ne. Moja darila niso denarno ovrednotena. Samo umetnisko oz ustvarjalno.user posted image user posted image user posted image

Sej ne kupim. Vsaj ne za tolk denarja. Jst cel mesec zivim skor za ta denar. Pa nic drugac nebi blo ce bi ga mela veliko vec... neomejeno. Ce bi ga tolk velik mela, bi ga tolk vec dala, ampak se vedno bi isto razmisljala glede tega.user posted image


_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Kako napisati, da želita denar?
22.1.2010 14:32:01   
baguSka
Če hočeš denar, nardiš to na bolj eleganten način, ne pa pisno.


user posted image user posted image user posted image no, sej u bistvu ga ni bl elegantnega... ce hoces denar je konc koncev vseen na kaksnen nacin to 'iztrzis'!!user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu ssevin)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Kako napisati, da želita denar?
22.1.2010 14:46:16   
pety78
Ah daj ne pretiravaj zdaj no, pol pa ne organiziraj poroke, če nisi sposoben gostov nahranit in napit. Poroka je zato, da svojo ljubezen praznuješ z ljudmi, ki jih imaš rad, to je vse.


In ljudje, ki te imajo radi vedo, da je poroka velik strošek in zakaj ne bi namesto pet vaz, dvajset kozarcev, dveh kruhomatov, raje prispevali denar, da si kupiš tisto, kar RES rabiš in želiš. Saj veš, tisoč ljudi, tisoč okusov.

tI ORGANIZIRAŠ, ONI dajo darilo.


Se strinjam. In kaj je narobe, če je darilo gotovina?

Tega pa res ne razumem.

Pa nisem poročena, niti ne načrtujem poroke, tako da ne bo katera mislila, da se zagovarjam, ker sem v vabilu napisala, da bi raje denar. user posted image

_____________________________



(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Kako napisati, da želita denar?
22.1.2010 14:48:46   
baguSka
In ljudje, ki te imajo radi vedo, da je poroka velik strošek in zakaj ne bi namesto pet vaz, dvajset kozarcev, dveh kruhomatov, raje prispevali denar, da si kupiš tisto, kar RES rabiš in želiš.


al pa da si pokrijes stroske poroke... user posted image ceprav v startu ne zelis nicesar, ce pa ze, pa nej bo denar.. user posted image


_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Kako napisati, da želita denar?
22.1.2010 14:50:18   
pety78
In ponavadi so darila dosti večja, kot pa tista dva šnicla, solata in juha+torta kaj jo en požere.


Na pijačo si pa gladko pozabila. user posted image
Natančnih informacij glede zneskov pa žal nimam, jih je pa na tem forumu več kot dovolj.

_____________________________



(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Kako napisati, da želita denar?
22.1.2010 14:54:58   
pety78
Pač tak ko so že napisale, poskrbiš, da se bo dalje povedalo pa fertik.


V tem ne vidim nobene razlike.

_____________________________



(odgovor članu ssevin)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Kako napisati, da želita denar?
22.1.2010 15:12:44   
Anonimen
Nisem brala drugih odgovorov,jih je prevec,pa ni casa...moja sestra je pisala kar v sinovem imenu,kot da on posilja vabila.nekako v tem stilu-zdaj vabila ne najdem-,ce bi radi mamici in ociju nekaj podarili,bi bila najbolj vesela denarnega prispevka,kar pa vsekakor ni nujno.Vazna je udelezbe in dobra volja...nekaj takega.V resnici sta hotela kup denarja..mal heca,ceprav je v tem tudi nekja resnice.Nazadnje potem vsi racunajo kolk je ta dal,pa ta tko malo,ceprav so bili trije..user posted image

(odgovor članu bella02)
  Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Kako napisati, da želita denar?
22.1.2010 16:06:45   
ajsek

IZVIRNO SPOROČILO: ssevin
In če imaš primer recimo ljudi ,ki nimajo trenutno čistega keša, majo pa recimo kako znižanje ful ugodno, kako akcijo, kaj na obroke vzet itd...in če tisti po govoricah dobijo informacijo, še vedno imajo možnost prit na zabavo z darilom.


In potem je v Merkurju znižan toaster in šest povabljencev zgrabi to priložnost.


Sicer pa, jaz dobro vem, da mi moja najljubša teta ne bo mogla nikoli dat 200 evrov. In ona ve, da jaz to vem. Obe pa tudi veva, da raje dobim 20 evrov in škatlo domačih piškotov, kot pa toaster. Ga že imam, kaj naj še z enim počnem?
Kaj bi si pa ostali o tem mislili, pa niti ni pomembno, ker ne mislim s širnim svetom razpravljat o darilih.

(odgovor članu ssevin)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Kako napisati, da želita denar?
22.1.2010 16:09:34   
Kliki
ja sej to je res da ponavadi ljudi  že malo poznaš in oni tebe in vedo da ne pričakuješ da bo sedaj v vsaki koverti 100eurov je pa res da ponavadi kljub temu da ti dajo denar še kako malenkost kupijo.

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Kako napisati, da želita denar?
4.3.2010 23:04:13   
petrovakarmenca
Danes je že kar pogosta praksa, da se na vabilo napiše, da želita pač denar. To je pa danes že res tako utečena zadeva. Jasno, da ima vsak namen nekaj dati in če ne poveš kaj želiš dobiš pač tako kot prijateljica 6 istih daril user posted image

(odgovor članu Kliki)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?