|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
23.1.2010 23:10:00   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: rija

, greva izmenično nakurit mladiče user posted image  da ne vstajave obeuser posted image


no, danes sva kar obsedele....sve pustile, da se dedci trgajo z njimiuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
23.1.2010 23:13:51   
baguSka

IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: rija

, greva izmenično nakurit mladiče user posted image  da ne vstajave obeuser posted image


no, danes sva kar obsedele....sve pustile, da se dedci trgajo z njimiuser posted image


pa jim je ratal porihtat?

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
23.1.2010 23:30:21   
rija
itak...user posted image

en se je šel hladit, druga dva pa sta jokala, se objemala in opravičevalauser posted image user posted image

pa moža sta se tudi najverjetneje od ponosa kar objemalauser posted image

< Sporočilo je popravil rija -- 23.1.2010 23:31:04 >


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
23.1.2010 23:40:59   
baguSka
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
24.1.2010 21:50:15   
naja78
živ.

čili: kaj konkretnega ti svetovat ne morem.sami imamo sedaj 3 letnika,ki je pravo nasprotje tvoje mirne punčke.user posted image
vzgoja takih otrok zahteva veliko truda,discipline,nepopuščanja,prenašanja otrokove trme,njegove preveč-samozavesti,potrjevanja ,.....ni lahko.
in tudi ni me sram priznati,da tudi moj zamahne proti meni,drugim in včasih mi vsega ne uspe preprečit.žal.se pa močno borimo proti temu in nam krasno uspeva.
drugače da ne bo pomote ne zgleda kot vaš Sosedov Tinček,je prijetna oseba,polna lepih čustev,brihtna buča,prijateljčki ga imajo radi,kljub njegovi trmi(ki mi jo je pokazal že pri 4 mesecih),ki sedaj dosega višek.tako da imamo doma 5,6 letnika.user posted image user posted image v vrtcu je super,imajo ga radi,ne nagaja,se postavi zase.
ampak doma pa zahteva ogromno truda in doslednosti,reda.

nisem dobro razumela,ampak baje ima ta tvoja kolegica še enega.to da ga bi vrgel v smeti je tipično za otroka ki išče pozornost staršev in drugih.in naj se ti ne zdi grozno,obupno,meni se zdi da otrok kliče  po bližini,toplini.
nevem ne poznam situacije,lahko ti napišem cel psihološki roman.
svetujem ti da ji ne stojiš vedno za ritjo-razen ko gre za varnost(cesta,da ne bi kam padla,ostri predmeti,...)
da ne pretiravaš v vsem kar se ji lahko zgodi,da nisi panik ko kam prleti in dobi buško.in pusti jo naj čim več stvari vse sama sproba)tudi strišt s škarjami v tvoji prisotnosti,okoli 2,5 letuser posted image ).
itak je pa jasno da 1,5 letniki in 2,5 letniki redko gredo skupaj.isploh sami.ker je ful razlike v razvoju. od njih ni pričakovati da se bota mirno igrala.skupno igranje se pojavi pa malo kasneje.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
25.1.2010 9:31:34   
sanelaa
Sicer nisem brala vseh postov, ampak, red in disciplina mora bit. pa ni važno a smo doma al smo pri prijatlci, pa ni važno a je moj otrok al je njen.
če nekaj ni okej, če se nekaj ne dela, se pač ne dela in jaz otroka na to opozorim.

Sploh pa, če je prava prijateljica, se lahko mirno pomenita in mogoče celo posvetujeta kaj naredit ko med otroci pride do konflikta. Pač najdeta neko vmesno pot med vajinimi mišljenji in razmišljanji o ukrepih.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
25.1.2010 9:36:42   
botrca
Se pač ne obiskujte, zakaj bi mogla tvoja trpet udarce in ne vem še kaj. Če je njegovi mami vseeno kaj njen otrok počne pol vsaj ti svojo zaščiti. Ji bo že kliknilo. Če ne ji pa povej zakaj nočeš več njenih obiskov.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
25.1.2010 11:38:42   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: botrca

Se pač ne obiskujte, zakaj bi mogla tvoja trpet udarce in ne vem še kaj. Če je njegovi mami vseeno kaj njen otrok počne pol vsaj ti svojo zaščiti. Ji bo že kliknilo. Če ne ji pa povej zakaj nočeš več njenih obiskov.


sory ampak ne bi imela srca prekinit stike s prijateljico,ki jo imam rada samo zarad frocov.a je papirček od bombonaal kaj???ki ga zavržeš ko se ti sprdne???user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
25.1.2010 15:12:00   
Čili 1
Naja78, sej je res, kar si napisala. Men je vse to čist jasno. Moti me sam to, k mam ves čas občutek, da se mi kolegica v obraz reži, ker je pač trenutno njen mali tisti, ki tala batine. Veš po drugi strani pa poslušam njene pritožbe, čez ene tretje prijatelje, češ kak je njihov ta mali. Da skoz njene tepe in da ne misli več k njim na obisk hodit. Ne vem no. Če bi se bolje poznali (tole par besed po forumu pač ni dovolj), bi vedeli, da nisem taka, da bi skoz histerično letala za otroci in vpila česa vse ne smejo, ker sem mnenja, da če vse prepoveš, postane vse dovoljeno (skrajno gledano). In tut prijateljice ne mislim kr skenslat (dostikrat se je že izkazala, kot frendica). Sam sem pa 100% ziher, da se bova okrog tegale še večkrat kej spičle.

Aja, pa še eno vprašanje: kaj rečete svojim otrokom, če udarijo nazaj. Torej, kadar se
branijo. Me tut zanimajo mnenja.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
25.1.2010 17:32:02   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: Čili 1
Aja, pa še eno vprašanje: kaj rečete svojim otrokom, če udarijo nazaj. Torej, kadar se
branijo. Me tut zanimajo mnenja.

Jaz sem ga na začetku učila, naj se kar brani in udari nazaj, če je treba. Ker je bil en tak nežen fantek, ki je velikokrat jokal (ja tudi mi smo imeli prijatelje z grobim, pretepaškim sinom in smo se sčasoma prenehali družiti). No, potem sem pa to enkrat povedala vzgojiteljici v vrtcu in me je ful nadrla, da kakšno vzgojo se grem, da oni otroke učijo ravno nasprotno! Nikoli udarit nazaj ampak takoj povedat vzgojiteljici. Kaj sem hotla? Še jaz sem ga začela tko učit. Pa mi je ful žal! Ker je ratal ena mevža, ki se še pri 11.letih ne zna branit ampak samo joka in pove učiteljici. In ne boš verjela: v šoli jih pa učijo, naj čimveč rešijo (beri: obračunajo) sami med seboj in naj nikar ne hodijo tožit učiteljici! No tko. Zdaj ga pa samo še to učim: kakor drugi tebi, ti njim nazaj! Brez milosti!

That's life!

(odgovor članu Čili 1)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
25.1.2010 17:37:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: rija

, greva izmenično nakurit mladiče user posted image  da ne vstajave obeuser posted image


no, danes sva kar obsedele....sve pustile, da se dedci trgajo z njimiuser posted image


user posted image  tudi pri nas je enako. običajno se jaz derem. če pa je ati zraven, z veseljem prepustim njemu user posted image

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
25.1.2010 17:38:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Čili 1

Aja, pa še eno vprašanje: kaj rečete svojim otrokom, če udarijo nazaj. Torej, kadar se
branijo. Me tut zanimajo mnenja.


vedno mu rečem, da ne sme začet prvi. če pa nekdo udari njega, naj udari nazaj. ampak, ne vem, če je že kdaj udaril nazaj.

(odgovor članu Čili 1)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
25.1.2010 17:46:50   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


In ne boš verjela: v šoli jih pa učijo, naj čimveč rešijo (beri: obračunajo) sami med seboj in naj nikar ne hodijo tožit učiteljici!



Ne verjamem user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu Urska09)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
25.1.2010 19:13:45   
liliana
Aja, pa še eno vprašanje: kaj rečete svojim otrokom, če udarijo nazaj. Torej, kadar se
branijo. Me tut zanimajo mnenja.


Takrat ji nič ne rečem.....če jo nekdo udari prvi seveda......na srečo opažam, da se zna branit in do sedaj nikoli ni prišla k meni jokajoč...."mami, mami....oni me pa tepe...."

Nikoli je pa nisem učila, da če jo nekdo udari, ga mora udarit nazaj......sem opazila, da je sama razvila tako "samoobrambo", ko je s takimi otroci v družbi.....in zdi se mi neumno, da bi ji pa zdaj govorila, da tega ne sme, da nikoli ne sme udariti nazaj, da mora vedno priti meni ali atiju povedat, če jo drugi otroci udarijo.....

(odgovor članu Čili 1)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
25.1.2010 19:18:24   
loncica
Samo za dodatek, zadnjič je en 16mesečnik tepel vse ostale starejše otroke in pride en angleško govoreči otrok (okrog tri leta je imel) pa mu zabrusi: don't you touch me. jaz sem se prav fajn nasmejala.

drugače pa, družim se s prijatelji, kjer po potrebi oboji krotimo naše mulčke.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
26.1.2010 8:25:36   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

user posted image user posted image user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


In ne boš verjela: v šoli jih pa učijo, naj čimveč rešijo (beri: obračunajo) sami med seboj in naj nikar ne hodijo tožit učiteljici!



Ne verjamem user posted image user posted image user posted image  

Ma ja, sej kaj sem pa pričakovala! Je pa bila to dobra šola zame. Napake definitvno ne ponovim pri naši mali smrklji!!! Bolj ga zavijaš v vato, slabš je!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
26.1.2010 8:54:01   
lilka
Prijateljica ima hči 3 tedne starejšo od moje, pa je precej drugačnega obnašanja(zdej jo je že minilo pri 2,5)bila kot moja, tudi v vtrcu je tepla in grizla, pač če prijateljica ni odreagirala sem odreagirala jaz in rekla da ne pustim, da mojo tepe,brca, grize, udari, vleče....., pa sej smo prijatelji, se mi ni zdelo kaj takega, da sem se jaz vtaknila, če se ona ni, zdej se pa že lepo igrata skupaj, sta pa dolgo rabili da jima je uspelo.

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
26.1.2010 9:03:43   
mika
Zaenkrat še nisem spoznala mame, ki ne bi reagirala na otrokovo neprimerno obnašanje.

(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
26.1.2010 9:11:52   
**Tinkara78**
Otroci danes več nimajo možnosti se med sabo zmenit sami, ker vedno posredujemo starši.

Sama ne posredujem, če vidim da je vse del igre. Če pa čutim, da je otrok ogrožen oziroma dela škodo pa povem. In to jasno in glasno. Zaenkrat mi še nihče ni zameril.

< Sporočilo je popravil **Tinkara78** -- 26.1.2010 9:12:13 >

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Se kdaj kregate zaradi otrok?
26.1.2010 11:28:44   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: **Tinkara78**

Otroci danes več nimajo možnosti se med sabo zmenit sami, ker vedno posredujemo starši.

Sama ne posredujem, če vidim da je vse del igre. Če pa čutim, da je otrok ogrožen oziroma dela škodo pa povem. In to jasno in glasno. Zaenkrat mi še nihče ni zameril.


se strinjam.ko vidiš da je prehudo,posežeš.vsaj tako delamo mi.oba ko sta v konfliktu/teh je vedno dost na razpolago-moč-premoč,...),opozorimo s prijatelji skupaj oba.1x opozoriš,drugič,tretjič,odstraniš in sedi.saj počasi skužijo.

če toži učiteljicam,ali mami je zame TOŽI BABA!!user posted image to pri nas ni v rabi,razen za v vrtcu,ga učimo ko je res nekaj ekstremno hudego.za vsak ruvež pa ne.pa saj otrok mora dat to skoz.user posted image

čili: hvala bogu da se branijo.to vse prav pride.jaz vedno malo počakam v kaj se bo "konflikt" razvil.za  v vrtcu me  briga,naj oni rešujejo,čeprav se tam otrok drugač obnaša.

pa saj vidiš : ali obnemi ko ga kdo sune,joka in žalostno joka v nemoč,ali pa rata"hud".
men je tudi fajn da zna rečt: pusti me,.....se umakne,če pa prleti še kaj-udari nazaj!!!
naevem moje mnenje.saj to je vendra v samoobrambi.zdaj z rokami,kasneje ko odrastejo pa že  z besedami.

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 45
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Ustvarite si velikonočno čarobnost kar doma
Pripravili smo nekaj idej, ki bodo zagotovo prinesle veliko veselja in čarobnosti v vaš praznični dom. Skupaj bomo spekl...
BLOG: Nakupovanje ni "čas za mamo"
Tuširanje ne bi smel biti odmor, nakupovanje in pregled pri zdravniku prav tako ne. To so osnovne potrebe, ampak izgleda...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?