|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kam boste šle rodit??z EA ali brez,.....
31.1.2010 17:07:41   
KatMat
rodila z ea...hvalabogu...odpirala sem se 1 cm na par ur ,popadki pa sopal k nori(lahko recem da sem dozivljala pekel)po ea sem se sprostila in je vse potekalo hitreje ,imam super spomin na porod!!tudi naslednjic grem na ea v PO...

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kam boste šle rodit??z EA ali brez,.....
31.1.2010 22:07:15   
Anonimen
zivjo mene pa cist tko iz firbca zanima zakaj recmo hodte v postojno tud ce je lj blizje. uživejte

(odgovor članu KatMat)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kam boste šle rodit??z EA ali brez,.....
1.2.2010 1:46:24   
Getreal
Zato ker v Lj nimajo 24ur na voljo anestezista, zarad česar ne morejo garantirat, da ti bodo v času tvojega poroda lahko ponudli epiduralno.

Sicer posledično dobiš ea v Lj zastonj, če se ti posreči rodit zjutraj, ko je anestezist pač v službi...ampak če si odločena,  da hočeš ea, je pač brezveze molit bogeca pa noge skup tišat,  da ti rata rodit zjutraj in se lepo zmeniš v postojni, kjer boš ea pač 100% dobila ne glede na čas poroda user posted image

aja a kdo ve kdaj so ta predavanja v postojni? še vedno v petek ob 13?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kam boste šle rodit??z EA ali brez,.....
1.2.2010 9:38:03   
tannya
Jaz sem prvič rodila z EA v Postojni. kateter so mi vstavili, ko sem bila ene 5 cm odprta in mi EA ni prijela. Moja izkušnja je bila grozna, ker mi tudi niso verjeli, da mi ni prijela in so me prepričevali nasprotno....trdili, da sem dobila tako močno dozo, da ne bom mogla hodit...itd. Vam povem, sem vstala dve uri po porodu in šla sama na wc. Porod se je upočasnil  in na koncu sem rodila z vakumom. Res ni bila prijetna izkušnja in v drugo grem definitivno v LJ in brez EA.

(odgovor članu Getreal)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kam boste šle rodit??z EA ali brez,.....
1.2.2010 9:57:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Getreal
aja a kdo ve kdaj so ta predavanja v postojni? še vedno v petek ob 13?


Getreal- o glej jo aprilčico. A boš ti tud rodila v Po s pomočjo EA? Mislim, da so sedaj predavanja vsak petek ob 13.30. Jaz bom šla, da še mal bolj podrobno zvem kako to poteka.

Tannya joj a tok grozno izkušnjo si imela? Pa zakaj ti ni prijela EA? Če veš? Ker to sem zdej že parkrat slišala, da kakšni punci ni prijela in to more bit grozno.

(odgovor članu Getreal)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kam boste šle rodit??z EA ali brez,.....
1.2.2010 10:34:37   
Getreal
IZVIRNO SPOROČILO: nax05

IZVIRNO SPOROČILO: Getreal
aja a kdo ve kdaj so ta predavanja v postojni? še vedno v petek ob 13?


Getreal- o glej jo aprilčico. A boš ti tud rodila v Po s pomočjo EA? Mislim, da so sedaj predavanja vsak petek ob 13.30. Jaz bom šla, da še mal bolj podrobno zvem kako to poteka.



hehe ja ja user posted image se bomo po moje kar skupaj drle...oz uživale vse prednosti "brezbolečnskega" poroda user posted image user posted image user posted image
Ja ja jz grem tudi na predavanje..samo še cajt morva dobit z mojim, ker sej veš kako je zej zadnje cajte je vsega preveč na kupu...user posted image sem pa glih učerej gledala na bibaleze nek predstavitveni filemček od postojnske porodnišnice--> me je kar stiskalo hihihi user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: tannya

Jaz sem prvič rodila z EA v Postojni. kateter so mi vstavili, ko sem bila ene 5 cm odprta in mi EA ni prijela. Moja izkušnja je bila grozna, ker mi tudi niso verjeli, da mi ni prijela in so me prepričevali nasprotno....trdili, da sem dobila tako močno dozo, da ne bom mogla hodit...itd. Vam povem, sem vstala dve uri po porodu in šla sama na wc. Porod se je upočasnil  in na koncu sem rodila z vakumom. Res ni bila prijetna izkušnja in v drugo grem definitivno v LJ in brez EA.


samo recimo, če tako logično pomislim, kaj to pomeni, če ti ea ni prijela - ti si v bistvu imela navaden naravni porod, pač brez ea, z vso slavno bolečino, ki jo premore tak porod? Se pravi je brez ea kar hudo user posted image
aja da me ne boš narobe razumela - nisem cinična -  res me zanima, če je to da ti ea ne prime drugače kot naravni porod, al v bistvu ni razlike?


< Sporočilo je popravil Getreal -- 1.2.2010 10:40:39 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kam boste šle rodit??z EA ali brez,.....
1.2.2010 11:31:49   
tannya
Pravzaprav mi nihče ni znal razložiti, zakaj name EA ni imela učinka. Tako sem imela pač porod z bolečinami, s to razliko, da je bila njegova "naravnost" precej ovirana, ker sem morala ves čas ležat, pa vakum itd. 
Kasneje sem se poznimala in menda obstaja majhen odstotek žensk, ki jim EA ne prime.
Skratka Getreal ne vem, kakšen je naraven porod, ker ga nisem imela. Zaradi EA je šlo precej stvari narobe.
Se mi zdi prav, da povem, če že sprašujete o izkušnjah.

(odgovor članu Getreal)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kam boste šle rodit??z EA ali brez,.....
1.2.2010 11:40:28   
Anonimen
Tannya itak, da je prav, da poveš, da ni glih pri vsaki lepa izkušnja z EA. jaz sem za to že slišala, da nosečnici ni prijelo in me res zanima, ker tega me je pa najbolj strah. Kaj to pomen, da si imela pol še večje bolečine? zaračunali so ti jo pa vseeno a ne?

Getreal ja ja se bomo skupi drle. A ti boš šla s tvojim na predavanje? Jaz ne vem al nej vzamem mojga al ne. Mi je kolegica rekla, da ko je bila, da so bile same ženske, tako da se bolj nagibam k temu, da grem sama.

(odgovor članu tannya)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kam boste šle rodit??z EA ali brez,.....
1.2.2010 12:43:13   
biga
Še moja izkušnja z EA pred slabimi tremi leti. Imela sem jo, ampak mi je žal, ker v mojem primeru se ni obnesla. Sicer je res, da dvanajst ur nisem nič čutila bolečin, ampak tudi ne popadkov, da bi na koncu vedela, kdaj potisnit. Potem ko je EA popustila oz. mi je dal anesteziolog zadnjo dozo, bi morala s svojimi popadki potisnit otročka, ampak očitno jih nisem imela, ker nisem čutila pritiska, zato so mi na koncu "šopali" umetne. Skratka, dvanajst ur brez bolečin, brez občutenja popadkov, zadnjih par ur pa muka - umetni popadki, ki so menda še ne vem koliko hujši od naravnih. Sem se po porodu spraševala, če bi bilo bolje, da bi se že od začetka navadila na bolečino, ne pa, da sem bila večji del poroda brez bolečin, na koncu pa vse nadoknadila. Naj povem, da je šlo za las, vsaj po moje - dve babici in porodničar so se mi dobesedno "vrgli" na trebuh, potiskala sem najmanj petkrat, otrok je imel popkovnico dvakrat ovito okoli vratu, pa še zavedala se nisem nič, ko se je rodil. Da ne omenjam slabega počutja po porodu in še nekaj tednov (vključno z depresijo). Skratka, pri meni se ni obneslo, tako da grem zdaj marca poskusit naravno rodit.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kam boste šle rodit??z EA ali brez,.....
1.2.2010 13:05:30   
slovenka
biga, jaz sem imela močne svoje popadke, potem pred iztisom pa je babica rekla, da so oslabeli in mi dala umetne - pa ti niti približno niso bili tako hudi kot moji prej. Tako da ni zmeraj enako. Drugače pa, jaz sem bila brez EA, pa so se tudi štiri babice metale po mojem trebuhu na koncu - to torej nič posebnega za porod. Je res ena beda vse skupaj, ampak pač potrpimo za sončke... user posted image Vidim pa, da je redkim porod ena lepa izkušnja; bolj je običajno, da se to ali ono zalomi. In ker ne moremo primerjati, pač imamo to, kar se je nam zgodilo, za najhujšo možno varianto in hočemo naslednjič kaj drugega probat user posted image JAz bom v drugo pač poskušala z EA, ker se mi vseeno zdi, da je med tistimi, ki so jo vzele, še največ zadovoljnih mamic.


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kam boste šle rodit??z EA ali brez,.....
1.2.2010 16:26:01   
tannya
Nax05 EA so mi zaračunali, sevedauser posted image
Sicer pa je bil porod zelo dolg, pravijo, da ga EA ponavadi upočasni.Otrok se je ustavil v porodnem kanalu in se nekaj ur ni premaknil. Carski rez pa v tej fazi niso mogli delat. Res pa je tudi, da sem imela smolo z osebjem...me niso nič slišali in zadnja babica (zamenjale so se kar tri) je bila pravi zmaj. Anesteziologinja pa je itak ves čas govorila, da valjda, da mi je prijela EA. Zaradi vseh komplikacij pri in po porodu sem bila v Postojni skoraj tri tedne in odkrito povedano mi ni bilo všeč. sem bila že veliko po bolnicah in tale je ena izmed slabših variant. No, razen, če si slavna oseba...tukaj je pa razlika očitna.

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kam boste šle rodit??z EA ali brez,.....
1.2.2010 18:27:48   
Getreal
uff tannya sočustvujem s tabo user posted image kar grozne izkušnje...upam, da se bo zame stvar vseeno izšla kot se le da ugodno.. ma saj veste kako je - skoz to moramo tko al drugače, pri vsaki poti, ki jo izbereš so lahko komplikacije in za nekaj se pač moramo odločit..
Jz sem drugače govorila z dvema mamicama, ki sta bili zelo zadovoljni z ea- obe prvorodki, in govorila sem tudi s puncami, ki so rodile naravno in so bile tudi zadovoljne, pa so rekle, da ne boli tok, da ne bi zdržal... zdej pa vedi si ga user posted image bomo zvedeli aprila! user posted image tannya, upam da bo v drugo tvoja porodna izkušnja lepša user posted image user posted image user posted image

nax05 ma ja jz sem mislila it kr z mojim..itak me mora gor peljat, pa še zanima ga, tko da mu ne bom odrekla tega veselja user posted image Pa sej konc koncev najbrž tudi naše dečkote zanima kako vpliva ta stvar na njihove izbranke in kaj lahko pričakujejo, če bodo pri porodu zraven.

(odgovor članu tannya)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kam boste šle rodit??z EA ali brez,.....
1.2.2010 20:23:46   
naja78
ojla.
kaj bomo kar upale da bo prijela EA??in da bomo v odstotku ki hitro rodijo???user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Getreal)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kam boste šle rodit??z EA ali brez,.....
1.2.2010 20:47:10   
izgubljena_ovcka
Ne, pomoje ni take panike, da bi morale "upat" haha. Konec konec statistika daje zelo lepe rezultate kar se tiče epiduralne. V kolikor je ne bi se sigurno tolikšno število porodnic ne bi zadnjo odločilo! Jaz se spomnim, da so v P delali anketo in so me spraševali kako je bilo rodit z ea (no, jaz sem jo popljuvala, hihi), torej pomeni, da sledijo dogodkom.

Pač vedno obstaja določeno tveganje, tako kot je porod sam do določene mere tvegan.

Sama se zdaj v drugo nagibam k naravnem porodu, če mi bo uspelo bom lahko povedala kakšna je razlika med neuspelo epiduralno in popadkom v vsem svojem naravnem čaru!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kam boste šle rodit??z EA ali brez,.....
2.2.2010 8:58:37   
slovenka
izgubljena ovčka - no, saj pravijo, da je v drugo tako ali tako lažje user posted image Vsaj jaz upam tako user posted image

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 40
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





VIDEO: Dojenček spi v plodovnem ovoju
Neverjeten video posnetek otroka, rojenega v amniotski vrečki, medtem ko ga zdravniki zbudijo, še preden se rodi.
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Kaj pa vi mislite
biba217

Katero od spodaj naštetih ženskih imen je lepše?

Larisa (43%)

Lejla (37%)

Sabrina (19%)


Število vseh glasov: 269

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!