|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: torta za rojstni dan
3.2.2010 10:18:11   
pety78
1. ali se lahko naročijo torte pri vama?
2. koliko prej potrebujeta naročilo?
3. približni cenovni rang tortic


Delam za sorodnike in prijatelje, ampak sem se že dogovorila tudi za znance, tako da načeloma je možno. Sem pa z Gorenjske, blaža pa mislim da s Primorske.

Ceno je pa vedno težko določit, ker je ful odvisno od velikosti, od file, ali je tičina ali ni, pa koliko je tičino mase, ...Mogoče bo blaža bolj vedla. user posted image


_____________________________



(odgovor članu thaiss)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: torta za rojstni dan
3.2.2010 12:51:41   
zaspančka
Mene pa zanima, kako nardite, da je na torti gor kot fotografija. Pr blaži sem vidla vda primera: bambi in ben10. To me je zmeri zanimalo, kakšna čarovnija je zadej. user posted image

Aja, pa res so svetovne torte!!!! user posted image


< Sporočilo je popravil zaspančka -- 3.2.2010 12:52:09 >


_____________________________

4.6.2009 - Tjaš
12.2.2013 - Tinkara

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: torta za rojstni dan
3.2.2010 12:54:05   
Anonimen
blaža hvala za odgovor. Sem pa na tej strani zasledila tole: http://www.wilton.com/recipe/Buttercream-Icing in me zanima kje v slo bi se dalo dobiti sestavino vegetable shortening.

Sem se pa odločila, da bom tičino maso sama probala narediti po tem receptu:

sestavine: 1 kg sladkorja v prahu
1,5 vrečke želatine v prahu (15 g)
6 žlic hladne vode ( za želatino)
8 žlic fruktoze
1 žlica vroče vode ( za fruktozo)
15 ml jedilnega glicerina ( se ga dobi v lekarni)

Recept:

1. Želatino prelijemo z hladno vodo in pustimo stati 10 min., da ta nabrekne
2. Fruktozo prelijemo z vročo vodo in ob zelo majhnem gretju na steklokeramični/ plinski plošči/ ognju mešamo, da se fruktoza popolnoma raztopi, tako da na koncu dobimo sirup Pri tem postopku je potrebno PAZITI, DA FRUKTOZA NE ZAKUHA IN DA NE KARAMELIZIRA IN PORUMENI!!!!!!!
3. Ko se pripravljen sirup (fruktoza + vroča voda) malo razhladi, dodamo glicerin
4. Ta pridobljen sirup zmešamo skupaj z nabreklo želatino
5. V večjo posodo damo sladkor v prahu, naredimo luknjo v sredini in vanjo zlijemo zgornjo mešanico iz sirupa in želatine. Paziti moramo, da je sladkor zares dobro mlet
6. Vse sestavine najprej mešamo s kuhalnico, nato pregnetemo kot navadno testo. Masa naj ne bo premehka. Na koncu dobimo kroglo bele barve
Če želimo pobarvati maso, moramo barve dodati šele, ko je masa dokončana.


Wish me good luck! user posted image

(odgovor članu pety78)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: torta za rojstni dan
3.2.2010 13:58:10   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: pety78

1. ali se lahko naročijo torte pri vama?
2. koliko prej potrebujeta naročilo?
3. približni cenovni rang tortic


Delam za sorodnike in prijatelje, ampak sem se že dogovorila tudi za znance, tako da načeloma je možno. Sem pa z Gorenjske, blaža pa mislim da s Primorske.

Ceno je pa vedno težko določit, ker je ful odvisno od velikosti, od file, ali je tičina ali ni, pa koliko je tičino mase, ...Mogoče bo blaža bolj vedla. user posted image



enako tudi jaz kot pety.



_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: torta za rojstni dan
3.2.2010 13:59:14   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Chiara82

blaža hvala za odgovor. Sem pa na tej strani zasledila tole: http://www.wilton.com/recipe/Buttercream-Icing in me zanima kje v slo bi se dalo dobiti sestavino vegetable shortening.

Sem se pa odločila, da bom tičino maso sama probala narediti po tem receptu:

sestavine: 1 kg sladkorja v prahu
1,5 vrečke želatine v prahu (15 g)
6 žlic hladne vode ( za želatino)
8 žlic fruktoze
1 žlica vroče vode ( za fruktozo)
15 ml jedilnega glicerina ( se ga dobi v lekarni)

Recept:

1. Želatino prelijemo z hladno vodo in pustimo stati 10 min., da ta nabrekne
2. Fruktozo prelijemo z vročo vodo in ob zelo majhnem gretju na steklokeramični/ plinski plošči/ ognju mešamo, da se fruktoza popolnoma raztopi, tako da na koncu dobimo sirup Pri tem postopku je potrebno PAZITI, DA FRUKTOZA NE ZAKUHA IN DA NE KARAMELIZIRA IN PORUMENI!!!!!!!
3. Ko se pripravljen sirup (fruktoza + vroča voda) malo razhladi, dodamo glicerin
4. Ta pridobljen sirup zmešamo skupaj z nabreklo želatino
5. V večjo posodo damo sladkor v prahu, naredimo luknjo v sredini in vanjo zlijemo zgornjo mešanico iz sirupa in želatine. Paziti moramo, da je sladkor zares dobro mlet
6. Vse sestavine najprej mešamo s kuhalnico, nato pregnetemo kot navadno testo. Masa naj ne bo premehka. Na koncu dobimo kroglo bele barve
Če želimo pobarvati maso, moramo barve dodati šele, ko je masa dokončana.


Wish me good luck! user posted image


a je to uni s kulinarike? Tisti na kul slo je preverjen in res dober recept za tičino.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: torta za rojstni dan
3.2.2010 14:00:28   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: zaspančka

Mene pa zanima, kako nardite, da je na torti gor kot fotografija. Pr blaži sem vidla vda primera: bambi in ben10. To me je zmeri zanimalo, kakšna čarovnija je zadej. user posted image

Aja, pa res so svetovne torte!!!! user posted image



Slikica je skenirana na tankem listu - hostiji, ki se ga da pol na smetano in se lepo navlaži ter zravna.user posted image lahko tudi v pekarni Vrhnika naročiš in te pride z poštnino nekje 9 e za sliko. mene je tisti ben 10 stal 4 e.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu zaspančka)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: torta za rojstni dan
3.2.2010 14:06:53   
pety78
Blaža, veš kaj mi povej, ko smo že pri Ben10 torti. Kako narediš tiste nabrizgane rožice okrog torte, s smetano ali katero drugo kremo? Jaz imam tiste plastične brizge, ampak nikoli ne pride tako lepo, če brizgam smetano. user posted image


_____________________________



(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: torta za rojstni dan
3.2.2010 15:04:41   
Anonimen
Blaža to je recept iz mislim da hrvaške coolinarike. Ko sem brskala po raznih forumih sem dobila ta recept.

(odgovor članu pety78)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: torta za rojstni dan
3.2.2010 15:22:04   
Anonimen
Evo, naj vam povem, da sem našla ta vegetable shortening in si ga bom na tej strani:http://www.americansweets.co.uk/index.asp?function=SEARCH tudi naročila.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: torta za rojstni dan
3.2.2010 15:42:13   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Chiara82

Blaža to je recept iz mislim da hrvaške coolinarike. Ko sem brskala po raznih forumih sem dobila ta recept.


za ostale ne vem, vem pa da je tisti iz kul slo preverjen recept za tičino, ker ga je dala gor moja kolegica.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: torta za rojstni dan
3.2.2010 15:43:23   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Blaža, veš kaj mi povej, ko smo že pri Ben10 torti. Kako narediš tiste nabrizgane rožice okrog torte, s smetano ali katero drugo kremo? Jaz imam tiste plastične brizge, ampak nikoli ne pride tako lepo, če brizgam smetano. user posted image



Plastični nastavki ne pustijo tako dobrih sledi kot kovinski. jaz mam oboje, plastične bolj malo uporabljam. odvisno spet od kreme. una torta z račkami je npr z kremo od indijančkov in mega rata z kovinskimi nastavki. Poglej v albumu.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: torta za rojstni dan
3.2.2010 15:48:12   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: blaža


IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Blaža, veš kaj mi povej, ko smo že pri Ben10 torti. Kako narediš tiste nabrizgane rožice okrog torte, s smetano ali katero drugo kremo? Jaz imam tiste plastične brizge, ampak nikoli ne pride tako lepo, če brizgam smetano.



Plastični nastavki ne pustijo tako dobrih sledi kot kovinski. jaz mam oboje, plastične bolj malo uporabljam. odvisno spet od kreme. una torta z račkami je npr z kremo od indijančkov in mega rata z kovinskimi nastavki. Poglej v albumu.


Pol pa bodi faca, pa mi daj še link do recepta za tvoje indijančke, ker so takooooo krasni. A pol rabim kocinski nastavek? Šment.
Katera krema je pa na torti ben ten?


_____________________________



(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: torta za rojstni dan
3.2.2010 15:57:04   
marta82
Punci res lepe torte.user posted image

Imam pa eno vprašanje za vaju: kako je najbokje narediti čokoladno glazuro (eno rabim z belo čokolado in eno "obično" - je bolje mlečna ali temna?)? Koliko masla in koliko čokolade, da se lepo strdi ampak da se pri rezanju ne lomi? Ali raje priporočata kakšno kupleno čokoladno glazuro?

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: torta za rojstni dan
3.2.2010 16:09:58   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: pety78

IZVIRNO SPOROČILO: blaža


IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Blaža, veš kaj mi povej, ko smo že pri Ben10 torti. Kako narediš tiste nabrizgane rožice okrog torte, s smetano ali katero drugo kremo? Jaz imam tiste plastične brizge, ampak nikoli ne pride tako lepo, če brizgam smetano.



Plastični nastavki ne pustijo tako dobrih sledi kot kovinski. jaz mam oboje, plastične bolj malo uporabljam. odvisno spet od kreme. una torta z račkami je npr z kremo od indijančkov in mega rata z kovinskimi nastavki. Poglej v albumu.


Pol pa bodi faca, pa mi daj še link do recepta za tvoje indijančke, ker so takooooo krasni. A pol rabim kocinski nastavek? Šment.
Katera krema je pa na torti ben ten?



smetana.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: torta za rojstni dan
3.2.2010 16:11:28   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: marta82

Punci res lepe torte.user posted image

Imam pa eno vprašanje za vaju: kako je najbokje narediti čokoladno glazuro (eno rabim z belo čokolado in eno "obično" - je bolje mlečna ali temna?)? Koliko masla in koliko čokolade, da se lepo strdi ampak da se pri rezanju ne lomi? Ali raje priporočata kakšno kupleno čokoladno glazuro?


za glazuro je jedilna čokolada oz prav taka za kuverture. Imaš temnno in tudi belo. Prodajajo v vsakem malo večjem marketu. Pol pa to redčiš z margarino ali pa eno z oljem, eni dodajajo smetano. na kul slo je veliko takih tem in se splača malo prebrat.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: torta za rojstni dan
3.2.2010 16:21:22   
Anonimen
ful lepe torte!
mene pa sam zanima kater recept za biskvit uporabiš?ker sm sprobala tud tistega na kulinariki biskvit ki nikoli ne pade dol pa mi ni všečuser posted image

(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: torta za rojstni dan
3.2.2010 16:24:27   
FLASK_A
O moj bog, Blaža!!!!!! Kaj si ti majstrca!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: torta za rojstni dan
3.2.2010 16:25:53   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: larilu

ful lepe torte!
mene pa sam zanima kater recept za biskvit uporabiš?ker sm sprobala tud tistega na kulinariki biskvit ki nikoli ne pade dol pa mi ni všečuser posted image


za biskvit mam jaz svoj recept, ki mi ga je dala moja mam 10 let nazaj, ko sem začela pečt.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: torta za rojstni dan
3.2.2010 16:26:49   
blaža
Zvečer, če bom utegnila napišem recept za biskvit pa za kremo od indijančkov, zdej se grem pa z otrokoma malo igrat.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: torta za rojstni dan
3.2.2010 16:30:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: blaža


IZVIRNO SPOROČILO: marta82

Punci res lepe torte.user posted image

Imam pa eno vprašanje za vaju: kako je najbokje narediti čokoladno glazuro (eno rabim z belo čokolado in eno "obično" - je bolje mlečna ali temna?)? Koliko masla in koliko čokolade, da se lepo strdi ampak da se pri rezanju ne lomi? Ali raje priporočata kakšno kupleno čokoladno glazuro?


za glazuro je jedilna čokolada oz prav taka za kuverture. Imaš temnno in tudi belo. Prodajajo v vsakem malo večjem marketu. Pol pa to redčiš z margarino ali pa eno z oljem, eni dodajajo smetano. na kul slo je veliko takih tem in se splača malo prebrat.user posted image


jaz sm kupila od manner-ja kuverturo ampak ne vem zakaj se je s temno tok težje delalo pa čeprav sm na isti način jo stopila kot belouser posted image

(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: torta za rojstni dan
6.2.2010 16:06:03   
Anonimen
No, naj se vam pohvalim, da je tičina masa po receptu, ki sem ga napisala USPELA! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: torta za rojstni dan
7.2.2010 10:10:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Chiara82

No, naj se vam pohvalim, da je tičina masa po receptu, ki sem ga napisala USPELA! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


super čestitam a boš pokazala umetnine?user posted image


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: torta za rojstni dan
7.2.2010 10:36:45   
Anonimen
umetnino bom pokazala po valentinovem, ko bom spekla tortico za možeka. Sem hotela najprej narediti to maso, da potem ne bi česa zasračkala user posted image user posted image user posted image . sedaj vem, da po spet uspela, ko jo bom drugič naredila. to maso bom pa uporabila za kakšne figurice.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: torta za rojstni dan
8.2.2010 21:32:29   
Hator
Chiara82, tudi mene zanima ta "shortening". Sem ga že našla nekje na spletu, pa ne pošiljajo k nam. A ti si ga uspela dobiti???? Jaz bi ga tudi naročila. Če si zainteresirana, lahko naročimo skupaj in delimo poštnino.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: torta za rojstni dan
14.2.2010 20:31:14   
Anonimen
Hator ta shortening (Crisco) jaz ne bom naročila, ker je čisto dovolj za masleno kremo voda, maslo, sladkor, limonin sok in vanilijev sladkor. Shortening je pa mix raznih olj in po moje daje masleni kremi samo volumen.

(odgovor članu Hator)
  Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?