|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 [7] 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
6.3.2010 15:25:30   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: gajči

Nikjer nisem zasledila, kako nas bodo pa razdelili znotraj posameznih vrtcev, torej v različne enote vrtca. V vlogi napišeš samo vrtec, kot jaz razumem, enote ne napišeš zraven. Ve kdo kaj o tem?

Ti napišeš samo vrtec. Po enotah bodo oni razdeljevali. Meni je to čist mim. Ker naš vrtec ima enote na različnih koncih Lj. Jaz seveda želim, da bi tamala hodila v "našo", tam kjer vsi živimo. Pa mi je ravno zadnjič ravnateljica našega vrtca rekla, da letos sigurno ne bom dobila mesta v naši enoti (kdo ga pa potem sploh bo user posted image ). Če bom zavrnila drugo enoto, tisto, ki mi jo bodo oni določili, bom avtomatično izpadla iz čakalne liste. Super, a ne?user posted image

(odgovor članu gajči)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   [Brisano sporočilo]
6.3.2010 16:03:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Urska09)
  Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
6.3.2010 19:10:25   
Sanikaa

IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


IZVIRNO SPOROČILO: gajči

Nikjer nisem zasledila, kako nas bodo pa razdelili znotraj posameznih vrtcev, torej v različne enote vrtca. V vlogi napišeš samo vrtec, kot jaz razumem, enote ne napišeš zraven. Ve kdo kaj o tem?

Ti napišeš samo vrtec. Po enotah bodo oni razdeljevali. Meni je to čist mim. Ker naš vrtec ima enote na različnih koncih Lj. Jaz seveda želim, da bi tamala hodila v "našo", tam kjer vsi živimo. Pa mi je ravno zadnjič ravnateljica našega vrtca rekla, da letos sigurno ne bom dobila mesta v naši enoti (kdo ga pa potem sploh bo user posted image ). Če bom zavrnila drugo enoto, tisto, ki mi jo bodo oni določili, bom avtomatično izpadla iz čakalne liste. Super, a ne?user posted image

Meni je bilo podobno rečeno, da je veliko število otrok. Da na našo enoto čaka 65 otrok letnik 2007!!! Vprašala sem kako vpliva letnik 2007 na vpis letnika 2009. Letnik 2007 je za vrtec ne za jasli....nisem dobila pojasnilo samo da čakajo na odobrenje za otvoritev dveh novih enot (jasli) 1 km stran od nas, živimo pa čez cesto od vrtca kje hodi starejši sin.
Razmišljala sem da bom sprejela karkoli dajo in takoj prosila za premestitev in težila bom vsak mesecuser posted image user posted image user posted image Ker točno vem kako je bilo pri starejšem sinu. V skupini v kateri je začel (14 jih je bilo) zdaj jih je mogoče 4 ki so od samega začetka skupaj...ostali so zamenjali vrtec. Upam, da zdaj po novem to ne bo tako in da nas bo več dobilo vrtec tamo kje nam je prva želja.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
6.3.2010 20:23:35   
Onasiss
Saj ne vem kaj naj rečem....

Glede na to, da sem po porodniški morala nazaj v službo in sem nujno zaradi tega potrebovala vrtec, sem bila otroka pripravljena voziti tudi v drugo občino, ker za privat varstvo pač nimam denarja. In cenovno bi se mi bolj splačalo, saj je drugi otrok in je zato zastonj. Če bi bil pa prvi otrok, bi si pa verjetno najela varuško, ker bi me po izračunih prišlo isto.user posted image

Delam v centru Ljubljane...dejansko sem od vrtca v normalnih pogojih oddaljena 10 min z avtom. Ampka po izračunih bi bila otroka v vrtcu kako minuto več kot 9 ur. Ja pa kaj pol...minuta gor al pa dol....ampak ob tem ne pomislimo na otroka, ki MORA  biti tok dolg v vrtcu. Verjamem, da mu je muka. Tud nam je, ko delamo nadure. Zato smo pri nas ta problem rešili tako, da jih v vrtec vozi mož, ki začne kasneje s službo kot jaz, jaz pa jih hodim iskat. Pač smo kupli še dodatne avtosedeže. user posted image user posted image

_____________________________

So what....

(odgovor članu Sanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
6.3.2010 20:25:13   
Onasiss
pa dajte bit malo bolj fleksibilne... Tako kot je Kerensa napisala...tisto na "dohvat ruke" user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Dajte bolj široko gledat.

_____________________________

So what....

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   [Brisano sporočilo]
6.3.2010 20:55:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Onasiss)
  Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
6.3.2010 21:03:14   
Onasiss
vrtcih in ob tem izgubit ogromno časa, obremenjevat promet in konec koncev tudi nas same.

ja sory no, pol bod pa doma, pa imej vse otroke doma, pa še moža za povrh,  pa z avtom se u štacuno zapel, pa do najbljižje sosede, ki živi v sosednjem bloku 15 m stran pejz tud kr z avtom... user posted image

_____________________________

So what....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   [Brisano sporočilo]
6.3.2010 21:13:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Onasiss)
  Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
6.3.2010 21:15:31   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA
iz Bežigrada (WTC)v Center grem dostikrat raje peš

A ti to resno? user posted image Pa saj imaš avtobus.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
6.3.2010 21:19:14   
Onasiss
Lej MILLEENA.... kakorkoli že, tudi jaz sem rada doma ali pa kjerkoli s svojimi domačimi, ampak glede na to, da sem vrtec potrebovala, bi bila otroka pripravljena voziti tudi v drugo občino. Pač moram delat in to da imam otroka kam za dat mi je prioriteta.


_____________________________

So what....

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   [Brisano sporočilo]
6.3.2010 21:30:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
7.3.2010 11:05:48   
mini86
men je tud TOTALNO mem tole da dajo otroka v kerkol drug kraj..ok js sm študentka in ne vem kako bo s faksom, službo...in bo tamauga verjtno vozu v vrtec dragi predno bo šel v službo..naj omenim da živimo v okolici BTC-ja in tud on ma službo rečmo 5 km stran in začne ob 7h zjutraj..a ni pol nesmiselno da bi npr. dobili vrtec na brodu in se bo mogu vsak dan tja vozt in pol takorekoč spet nazaj skoraj domovuser posted image user posted image user posted image seveda je zjutraj ful gužva in vprašanje je kdaj bi moral jt od doma..men je to katastrofa..

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
7.3.2010 11:07:37   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA
velikokrat sem šla tudi iz Bežigrada v Polje peš user posted image .

Maaajkumiiiluuu... user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: mini86
živimo v okolici BTC-ja

O, soseda. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
7.3.2010 12:01:26   
mini86
 
IZVIRNO SPOROČILO: mini86
živimo v okolici BTC-ja

O, soseda. user posted image



user posted image user posted image


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
7.3.2010 13:08:35   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: Onasiss

pa dajte bit malo bolj fleksibilne... Tako kot je Kerensa napisala...tisto na "dohvat ruke" user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Dajte bolj široko gledat.

Eh, kaj češ. Take smo lublančanke user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
8.3.2010 23:54:30   
bobekk
dneva žena je počasi konec; pa so ženske res enakopravne? v ljubljani očitno ne.

če si rodila v ljubljani, pa si prebivališče prijavila malo kasneje, ne dobiš točk. pa kdo ve povedat kak pameten razlog za to? zakaj pa ne 10 let nazaj? zakaj pa ne dve generaciji nazaj? je res nujno potrebno diskriminirati ljubljančanke? kot da je kdo še lani vedel, zakaj se bo prijavil v ljubljani, da bo dobil več točk. ampak to je očitno vsem normalno. važno je gledat po poročilih, kako se ženske borijo za svoje pravice v afganistanu, pa upravi ne vem katere firme, pa v parlamentu, pa ne vem kje še vse.

in pol una potrata in tekavčičeva pa še ena od teh perl skupej pred kamero nekaj nakladajo o pravicah žensk. v ljubljanskem svetu pa mirno požegnajo take diskriminacije. toliko o njih in njihovi iskrenosti, ko gre za boj za pravice (žensk).

ker po njihovo je to vse v redu, da je ena ljubljančanka pač malo več pik vredna, druga pa malo manj. ker se je nekomu tako zahotelo. da o tujcih, ki imajo očitno sploh poseben status, sploh ne govorimo.

in slovenski politiki, vedno polni vsega, so pri tem lepo tiho. raje pred kamero tri perle razlagajo, kako je v politiki premalo žensk. zakaj - da bi jih bilo še več pred kamero? saj koristi od njih očitno tako ali tako ni nobene. je kdo dal pobudo na ustavno sodišče, da se to spremeni? da se to prepreči? ne, to ne, ker to je pa že pretežko. je kdo na potv, če že spremljajo ta forum, uspel na to opozoriti? je pretežko?

mogoče pa je samo težko razumet, da to pač ne gre, če živiš v neki normalni družbi? ker pred mikrofonom ni več prostora, ker se tam drena preveč političark, ki dopoldne sprejemajo nirnberške zakone, popoldne pa pred mikrofonom razlagajo o enakopravnosti žensk.


(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
9.3.2010 9:20:29   
lenca1
IZVIRNO SPOROČILO: bobekk

in slovenski politiki, vedno polni vsega, so pri tem lepo tiho. raje pred kamero tri perle razlagajo, kako je v politiki premalo žensk. zakaj - da bi jih bilo še več pred kamero? saj koristi od njih očitno tako ali tako ni nobene. je kdo dal pobudo na ustavno sodišče, da se to spremeni? da se to prepreči? ne, to ne, ker to je pa že pretežko. je kdo na potv, če že spremljajo ta forum, uspel na to opozoriti? je pretežko?

mogoče pa je samo težko razumet, da to pač ne gre, če živiš v neki normalni družbi? ker pred mikrofonom ni več prostora, ker se tam drena preveč političark, ki dopoldne sprejemajo nirnberške zakone, popoldne pa pred mikrofonom razlagajo o enakopravnosti žensk.




Glej bobekk, ravno na tej temi novinarka pop tv-ja išče starše, ki bi bili pripravljeni pred kameo podati svoje mnenje. To, da mi ''piskamo'' na tej temi, ne bo spremenilo ničesar, težko tudi, če povemo to pred kameo pop tv - ampak vseeno bo več ljudi videlo novico na komercialni tv, kot pa tukaj na tem forumu. No, če si en(a) izmed tistih pogumnežov, ki si upajo stopiti pred kamero in povedati svoje mnenje, ti spodaj posredujem kontakt, ki ga je obljavila par strani nazaj novinarka poptv.:

Pozdravljeni!

Pripravljam prispevek o kriterijih za vpis v ljubljanske vrtce. Zanima me, ali bi kdo bil pripravljen svoje mnenje oz. svoje izkušnje predstaviti pred kamero? Upam, da se najde kakšen pogumnež, ki me lahko kontaktira na: karmelina.husejnovic@pop-tv.si



(odgovor članu bobekk)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
9.3.2010 11:22:18   
polma
Moram povedat svoje mnenje. Vseh komentarjev nisem brala, zato se bom mogoče ponavljala, da ne bo pomote.

Glede samovoljnega vpisovanja MOLa otrok v vrtce kar povprek- na njihovi strani je točno napisano, da imajo starši 2 možnosti vpisa svojih otrok, kakor že vse veste.
-V primeru, da vpišete kot možnost, da otroka vpišejo v katerikoli vrtec, če ga ne morejao v prva dva, ki jih napišete, vam bo MOL otroka res kamorkoli vpisal. Če se tej možnosti odrečete, padete iz čakalne vrste in zgubite 10 točk za naslednje leto. -
Če pa možnosti "vpis kamorkoli" NE vpišete, ostanete v čakalni listi za vrtca, ki ste ju napisali kot prva dva.
Ne razumem, kaj je tu slabše od prejšnjih let, razen dejstva da je Jankovič&co ugotovil, da ima možnost otroke pospravit v vrtce tudi na ta način, da tistim staršem, ki res nimajo druge možnosti za svojega otroka, kot vrtec, ponudi prostor kjerkoli.  Če starši ne želijo, da je njihov otrok vpisan kjerkoli, jim te  odločitve ni treba sprejet. Lahko se odločijo, da bodo čakali na prvi 2 možnosti, ko bo otrok na vrsti, bojo sprejeti.

Glede razlik med Ljubljančani in Neljubljančani-MOL pobira davke od nas, ki živimo tukaj in je jasno, zakaj imamo prednost.

Glede krivic-grozno, sploh te fore, da vam manjka par dni za točke, ampak nekje se mora potegnit črta, od nekje naprej se postavi pravila. Grozno, ampak tako je.

Mi smo se lani prijavli v 4 vrtce, pa  ne sploh v tega ki je 2 minuti stran, ker ne bomo ostali tukaj. V  4 na poti do službe. . V nobenem nismo bili sprejeti aprila. Konec septembra se je pa zečelo-ko so se zaradi starega sistema, ko si lahko dal prijavo kamorkoli, začela pojavljat prosta mesta. Sprejeli smo prvega ponujenega. Po 2 dneh uvajanja so nam ponudili drugega, ki je bil za nas optimalno najboljši. In smo se prepisali. Brez težav, komplikacij n a katerikoli strani. S tem smo v prvem sprostili mesto za nekoga drugega. In verjetno na isti način dobili mi drugem. Novembra smo dobili vrtec še v 3. in 4.

Razumete, kaj vam hočem povedat? Z novim načinom so popravili "domine efekt", ki se je verjetno podiral vsako leto. Obe uradnici, s katerima sem urejala menjavo, sta bili polni dela, pri polnih mizah papirjev, map, listkov, prijavnic , ob vseh telefonih, sta bili profesionalni in razumevajoči. tudi kontaktni osebi iz 3. in 4. vrtca sta bili prijazni.

Iz tega sklepam, da odgovorni za vpise otrok v vrtce niso nobene zverine, ki bi brezsramno pakirali otroke v razne vrtce po pol ure stran od doma, ampak so to osebe, ki imajo veliko poznavanje vrtčevske problematike in se bodo potrudili otrokom zagotovit najboljše možno varstvo. Mi smo dobili 4 vrtce takrat, ko smo imeli dovolj točk za sprejem.

Res pa je, da smo imeli možnost počakat na čakalni listi. Torej-po novem sistemu, bi jaz vztrajala na prvi možnosti, vpisala bi le 2 vrtca. Ker imam to možnost. In prednost, ker živim v LJ.

Imam pa tudi možnost odločanja, vse ga imamo-kmalu bodo lokalne volitve...nov pravilnik o vrtcih ni bil državna odločitev...

< Sporočilo je popravil polma -- 9.3.2010 11:31:32 >


_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu Mašinka)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
10.3.2010 15:25:38   
mate0ja
meni se je pa oddahnilo. Dobili smo vrtec in s ponedeljkom lahko našo malčico vozimo tja. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image V vrtcu Mladi rod, enota Mavrica so odprli nov oddelek nas pozvali k vpisu. Bili smo pa na 275 mestu.

_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu polma)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
11.3.2010 17:12:45   
linči 312

joj neki mi nagaja. bom še enkrat probala napisatuser posted image

< Sporočilo je popravil linči 312 -- 11.3.2010 17:17:17 >

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
11.3.2010 17:21:05   
linči 312
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby


IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i


Ni mi pa jasno, ali se otrok, rojen v aprilu, vpisan /oddana prijava/ aprila 2010 prav tako šteje kot otrok s čakalne liste, ko ga vpisuješ marca 2011? Uradni rok marec 2010 namreč zamudiš, a otroka si prav tako vpisal prvič v vrtec že pred razpisom 2011. Ali pa sedaj vpis med letom sploh ne bo mogoč? Kako je bilo s tem do sedaj?




Mi smo tak primer, samo za 2009: rojen aprila, prijava oddana 2 dni po rojstvu - ni bil uvrščen na čakalno listo, ker smo "zamudili razpis" do konca marca in ni dobil med letom vrtca. Je pa šla njegova prijava za september 2010, za kar bo zasedala komisija aprila 2010. Isti princip je zdaj za 2010.


naš otrok je rojen v prvi polovici aprila 2009 in smo oddali prijavo do 15.4., ker lani je bilo tako. in smo bili uvrščeni na čakalno listo. tako, da mi ni jasno, kako niste bili uvrščeni na čakalno listo za leto 2009/10user posted image

me pa zanima, kako je zdaj s tistimi 10 točkami, ki jih ima otrok, če je na čakalni listi. mi smo sredi leta dobili en vrtec, sam smo ga zavrnili (pač drugačna situacija). in zdaj me zanima, če otrok zgubi te točke. ker v ostalih treh vrtcih, kjer smo imeli vloge, pa smo še zmerom na čakalni listi.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
11.3.2010 17:23:23   
Sanikaa
Linči zakaj bi ti dobila 10 pik če ste zavrnili mesto v vrtcu???user posted image A to ti se zdi fer??

(odgovor članu linči 312)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
11.3.2010 17:29:15   
linči 312
sej nisem zavrnila vrtca, ki ga želim. in ja zdi se mi pač fer.

(odgovor članu Sanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
11.3.2010 17:39:54   
Sanikaa
Ja pač meja je Marec. Moj je avgustovček in tudi mi ne dobim teh 10 pik. Drugače v pravilih piše če zavrneš ponujeno mesto izgubiš mesto na čakalni listi in ne dobiš naslednje leto 10 pik. Ni mi jasna še ena druga stvar ..saj pravilnik kaže da otrok pred vstopom v vrtec oziroma jasli mora imeti vsaj 11 mesecev ..kako ste potem dobili mesto?

(odgovor članu linči 312)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
11.3.2010 17:44:25   
benika
Ni mi jasna še ena druga stvar ..saj pravilnik kaže da otrok pred vstopom v vrtec oziroma jasli mora imeti vsaj 11 mesecev ..kako ste potem dobili mesto?


Ja, to tud mene zanima.

(odgovor članu Sanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 6 [7] 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 [7] 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...
To so znaki, ki kažejo na psihopatijo pri ...
Strokovnjaki na področju duševnega zdravja govorijo predvsem o teh štirih znakih.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?