|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kredit za 30 let:-(
6.2.2010 20:52:44   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute


z najemnino pa bi metali eure skozi okno.



tud men se tako zdi

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kredit za 30 let:-(
6.2.2010 20:56:03   
Sibil_
Rija-jaz v službi spremljam stanje glede na prodaje in zaenkrat ti večji večinoma delajo, seveda tisti z normalnimi cenami. In dokler lahko delajo ne bo sile.No, bomo pa konec koncv videli kaj bo...user posted image

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kredit za 30 let:-(
6.2.2010 21:04:09   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Jaz poznam ljudi, ki imajo take kredite. Kaj pa češ drugega naredit, če nimaš stanovanja, pa tudi nobene pomoči od staršev? Sem šla gledat in če vzameš kredit za 20 let, vsak od vaju za 300eur na mesec, skupaj torej 600, dobiš ven 95.000eur, to je pa že za eno malo hiško na našem koncu ali za kar ornk stanovanje. Edina resnica je, da ne moreta potem imeti vsak samo minimalne plače, ampak mal več kot to, če hočeta kolikor toliko normalno preživet s tem kar ostane.


V Kranju za 95.000 dobiš garsonjero- 35 kvadratov. Za trosobno stanovanje (t.j. dnevna, spalnica in ena otroška soba) bi rabili 200.000. user posted image


Ja, meni so ta razmerja poznana. Za isti denar, kot bi dobila garsonjero v Lj. sem kupila 2,5 sobno stanovanje v Logatcu. Ko sem čez par let prodala stanovanje, sem za isti denar! kupila hišo tukaj, kjer smo. Res je bilo treba uredit še marsikaj, ampak za isti denar. Mi je pa čisto jasno, da za ta denar ne dobiš stanovanja v Lj., ampak saj nismo vsi glih mahnjeni na Lj., nekateri v bistvu sploh nismo - če pa bi bili, bi nam bila pa tudi garsonjera najbrž ok.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kredit za 30 let:-(
6.2.2010 21:18:02   
water lily
Cene na oglasih pač trenutno niso realne.
A v kranju so višje cene kot v lj.? Ker moj šef je ravno 1sobno stanovanje prodal pa je neki tacga dubu, v lj.....pa še to komaj. Stanovanja so že po 2 leti na netu. Isto v naših koncih. Ni šans da prodaš.
Tako da se splača zbijat ceno....ful....če rata rata....če ne pač ne....če se ti glih ekspresno ne mudi...

Kar se pa tiče kredita na 30 let.....če bi se le dalo ga nebi jemala. Če ne gre drugače ga pa pač moreš....kaj pa čš druzga. Je pa tud odvisno kolk si star. V penziji nekak nimam namena kredita odplačevatuser posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kredit za 30 let:-(
6.2.2010 21:30:59   
Anonimen
88 kvadratov za 167.000 (+garaža 8.800):
http://www.lokainvest.si/sl/Tlorisi_1/?ID=2856445

(odgovor članu water lily)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kredit za 30 let:-(
6.2.2010 21:35:39   
water lily
Nikoli nebi novogradenj kupila. Sem imela čast sodelovat na parih projektih pa vidt kk se to dela....ga ni denarja da kupim novogradnjo. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kredit za 30 let:-(
6.2.2010 21:40:15   
Anonimen
V Kranju za 95.000 dobiš garsonjero- 35 kvadratov. Za trosobno stanovanje (t.j. dnevna, spalnica in ena otroška soba) bi rabili 200.000.
kakšna luksuzna stanovanja pa ti gledaš? a_sem videla. kar ne morem verjeti.
se pa da tudi za pol manj dobiti_sicer mogoče ne novo stanovanje ampak prenovljeno.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kredit za 30 let:-(
6.2.2010 21:47:07   
Anonimen
V Kranju se ni gradilo že 30 let. In stanovanja, ki so bila zgrajena pred 30 leti, so bila narejena isto "na hitro", kot ta sedaj. In še po takratnih varnostnih standardih. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kredit za 30 let:-(
6.2.2010 21:53:53   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: JB

Pozdravljeni!

Bolj kot z možem razmišljava o nakupu nepremičnine bolj se bojiva da se bova mogla zakreditirat za 30 let.user posted image
Pa me zanima če se sploh še kdo upa tako živet,vsi najini znanci so stanovanjski problem rešili z veliko manj let kredita,ampak midva nimava pomoči staršev,privačevano pa bolj malo.Zelo sva v dilemi in bi mi kakšna pozitivna izkušnja zelo pomagala.


Če ne gre drugače, gre žal samo tako. Sem šla pa zdajle malo pogledat infrmativne izračune in so precejšnje razlike pri odplačevanju kredita na 20 ali 30 let. Za 50% daljši čas plačevanja kredita dobiš samo 22% več denarja. Torej če je le kakšna možnost, da kakorkoli zmanjšate potrebo po kreditu, se vsako leto zelo pozna. Pri 30-letnih kreditih so tudi obrestne mere višje kot pri krajših, tako da se res splača ali najti kaj malenkost cenejšega, ali kako drugače stisnit, ker dodatnih 10 let za samo 22% več - kriza.

Npr jaz sem imela namen vzeti kredit na 20 let. Izračunala sva, kolikšen obrok si lahko privoščiva in kolikšno vstoto potrebujeva. No in v banki mi naredi izračun za 20 let in še za 15 let. Razlika v obroku je bila takorekoč minimalna (mislim, da niti 10% ne) in sem seveda vzela na 15 let.

(odgovor članu JB)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kredit za 30 let:-(
6.2.2010 21:53:59   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

V Kranju se ni gradilo že 30 let. In stanovanja, ki so bila zgrajena pred 30 leti, so bila narejena isto "na hitro", kot ta sedaj. In še po takratnih varnostnih standardih. user posted image


ne vem kako je v Kranju ma na našem koncu, vsi bolj hvalijo stara stanovanja kot pa nova.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kredit za 30 let:-(
7.2.2010 7:41:07   
**Tinkara78**
Jaz upam, da bodo padle cene hiš user posted image .

Je pa bil enkrat zanimiv članek primerjave kreditev .... v Nepremičninah se mi zdi in je bilo napisano, da naj ne bi kredti za nepremičnine bil daljši od 20 let, za avto sem pa pozabila.



(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kredit za 30 let:-(
7.2.2010 7:50:25   
Kerensa*
Niti pod razno ne bi nikoli vzela kredita, ki bi ga odplačevala 30 let, pa četudi za nepremičnino.

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kredit za 30 let:-(
7.2.2010 9:13:23   
karamela
Mi2 sva vzela kredit na 20 let, sedaj ostane še 15 za apartma na morju. Ni mi žal. Obrok je  420 Eur. torej vsak dajeva po 210.
Mislim, da skoraj ni druge opcije razen najem,  še posebej za ureditev stanovanjskega problema. Vsekakor pa se se mi zdi da mora biti tudi obrok  v mejah normale ozirama da normalno preživiš z ostankom plače. Tista varianta v enem postu ko oba plačujeta vsak  po 500 Eur se vsaj pri meni ne bi izšla. spet pa je seveda vse odvisno od plače.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kredit za 30 let:-(
7.2.2010 9:40:46   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

V Kranju se ni gradilo že 30 let. In stanovanja, ki so bila zgrajena pred 30 leti, so bila narejena isto "na hitro", kot ta sedaj. In še po takratnih varnostnih standardih. user posted image


Kako ne? Kranj je poln novogradenj. Midva sva v začetku 2007 dala 120.000 EUR za novo trisobno stanovanje (dnevna soba s kuhinjo, spalnica, otroška soba, predsoba, kopalnica, balkon, klet, parkirno mesto v podzemni garaži, možnost sušenja perila v sušilnici), skupaj ca. 75m2. Torej teorija o zniževanju cen, sploh novogradenj, ne zdrži.

Sem bila pa tudi jaz skeptična glede novogradnje, ker je bilo v zadnjih letih v medijih toliko slišat, kako slabo je narejeno. Midva sva se potem vseeno odločila za novogradnjo, ker bi naju enako veliko staro stanovanje prišlo nekaj malega ceneje, ko pa bi prištela še stroške adaptacije starega stanovanja, bi bila skoraj na istem, poleg tega imava tukaj zagarantirano parkirno mesto za en avto v garaži, parkirišče pred blokom pa ima rampo, tako da parkiranje drugega avta ni problem.

Zdaj sva notri že skoraj 3 leta. Bilo je nekaj malega stvari, ki so jih morali izvajalci popravit, ampak to ni omembe vredno, ker so bile res malenkosti. Vem pa, da se lahko čez leta še marsikaj pokaže.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kredit za 30 let:-(
7.2.2010 10:37:13   
Kliki
Evo jast se bom omešala na to o novi gradnji.
Jest sem imela sem imela na žalost smolo, da je bilo vse narejeno zelo površno, brez izolacije in po letu dni bivanja se nama je najprej pod posteljo dvignil parket potem pa se je na stenah začela še plesen nabirat. Vlage imam pa za izvoz.

Sedaj po treh letih ko kouriva in luftava na ful je sicer bolje a še vseeno bo treba prket menjat in vse prebelit.

Pa še to kar se pa tiče kredita se pa čisto navadiš da tistega denarja pač mesečno ni.

< Sporočilo je popravil Kliki -- 7.2.2010 10:38:55 >

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kredit za 30 let:-(
7.2.2010 10:50:25   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Kliki

Evo jast se bom omešala na to o novi gradnji.
Jest sem imela sem imela na žalost smolo, da je bilo vse narejeno zelo površno, brez izolacije in po letu dni bivanja se nama je najprej pod posteljo dvignil parket potem pa se je na stenah začela še plesen nabirat. Vlage imam pa za izvoz.

Sedaj po treh letih ko kouriva in luftava na ful je sicer bolje a še vseeno bo treba prket menjat in vse prebelit.

Pa še to kar se pa tiče kredita se pa čisto navadiš da tistega denarja pač mesečno ni.


Ojej, groza. Ste eni tistih, kjer se izvajalec izmika odgovornosti?

Jaz zaenkrat trkam, vse je v redu. Edino dol v garaži nekaj zamaka, kar bodo sanirali spomladi. Izolacijo imamo pa zelo dobro, tako da sva imela zdaj v najhujšem mrazu od 5 radiatorjev odprta le 2+tistega v kopalnici pa še to na minimalno. Stanovanje je ful toplo, sin je imel v tem hudem mrazu ponoči odprto okno na škarje, radiator je pa itak vedno zaprt, pa je v sobi ravno prava temp. za spanje.

Sva pa pred nakupom že od znanca izvedela, da je ta izvajalec pred nekaj leti gradil tudi v njihovem kraju in da je njegova sestra s stanovanjem zelo zadovoljna, napak menda ni bilo. Zato sva šla v nakup z lažjim srcem in upanjem, da bo tudi pri nas vse ok.

(odgovor članu Kliki)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kredit za 30 let:-(
7.2.2010 11:00:29   
Kliki
Ja izvajalci se izogibajo na polno. Tako da idino civilna tožba bi prišla opoštev je pa vprašanje če bi kaj dosegla. Tko da bova pač iz svojega žepauser posted image poskrbela za renovacijo, ampak bova vsaj vedla da je narejeno dobro.
Računava pa tudi na to da bi se kmalu selila kam. Ker imava zelo malo stanovanje 35m2

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Kredit za 30 let:-(
7.2.2010 11:01:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

V Kranju se ni gradilo že 30 let. In stanovanja, ki so bila zgrajena pred 30 leti, so bila narejena isto "na hitro", kot ta sedaj. In še po takratnih varnostnih standardih. user posted image


Kako ne? Kranj je poln novogradenj. Midva sva v začetku 2007 dala 120.000 EUR za novo trisobno stanovanje (dnevna soba s kuhinjo, spalnica, otroška soba, predsoba, kopalnica, balkon, klet, parkirno mesto v podzemni garaži, možnost sušenja perila v sušilnici), skupaj ca. 75m2. Torej teorija o zniževanju cen, sploh novogradenj, ne zdrži.

Sem bila pa tudi jaz skeptična glede novogradnje, ker je bilo v zadnjih letih v medijih toliko slišat, kako slabo je narejeno. Midva sva se potem vseeno odločila za novogradnjo, ker bi naju enako veliko staro stanovanje prišlo nekaj malega ceneje, ko pa bi prištela še stroške adaptacije starega stanovanja, bi bila skoraj na istem, poleg tega imava tukaj zagarantirano parkirno mesto za en avto v garaži, parkirišče pred blokom pa ima rampo, tako da parkiranje drugega avta ni problem.

Zdaj sva notri že skoraj 3 leta. Bilo je nekaj malega stvari, ki so jih morali izvajalci popravit, ampak to ni omembe vredno, ker so bile res malenkosti. Vem pa, da se lahko čez leta še marsikaj pokaže.


Ja, Kranj je komaj zadnjih nekaj let, poln novogradenj. Prej pa se ni zgradilo ama ništa. In to, kar se je zgradilo, je vse tako na horuk (od večih slišala pripombe npr. da je bila stena kriva za 15cm...). In se strinjam s tabo (ko gledam ostale cene), da se cene stare gradnje (+adaptacija) ne razlikujejo veliko od novogradenj.
Če potegnem črto, je v naših koncih en k***c vseeno, kaj kupiš, vse je precenjeno. Imam občutek, da bomo mi do konca življenja ostali na 40 kvadratih. user posted image

(odgovor članu Katy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Kredit za 30 let:-(
7.2.2010 18:41:20   
itata
jaz osebno bi raje vzela nižji kredit za manjše stanovanje, kot ogromnega za hišo... sem odraščala v stanovanju pa se mi ni zdelo nič napačno. zdej sem v vrstni hiši pa je tud ok. sam smo pa z mojimi skupaj jo kupili in si uredili vsak svoj del - pa je stala hiša (neopremljena, nova) cca 130.000 EUR - 4 leta nazaj... to je blo preden so se cene tko katastrofalno dvignile. pa sem pač izven LJ 15 km. pred kratkim si je pa en moj kolega (s pomoćjo staršev) kupil novo stanovanje 40m2 za 150.000 v LJ. če to ni narobe svet s temi cenamiuser posted image

_____________________________

www.pravni-nasvet.si

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Kredit za 30 let:-(
7.2.2010 19:05:01   
veselka
midva imava kredit za 20 let, in sva en tistih, ki ima res giga obrok. trenutno je nižji, 720 mesečno zaradi recesije, ampak začeli smo pa na 920... pač odmisliš ta del denarja.

sva pa imela na izbiro ljubljana ali ajdovščina... zaradi vrtca takrat še bodočih otrok. kupla sva seveda v ajdovščini, ker je ceneje, oz. za isti denar dobiš več. moj bo kmalu tu zaposlen, se firma seli, jaz ostajam zaenkrat v lj. tako pač je v sloveniji. vzela sva novo stanovanje. zaenkrat ni večjih pripomb. so manjše napake, ampak glede na to, kakšne težave imajo mnogi, smo dobro odnesli, zaenkrat.

pa nisva hotla vzet na 30 let. mesečno bi se premalo poznalo, na koncu pa preveč.

< Sporočilo je popravil veselka -- 7.2.2010 19:09:53 >


_____________________________

31.8.09, 9.55 Aurora - 54 cm, 4100 g, og 35 cm.

11.10.11, 15.25 Gabriel - 55 cm, 3930 g, og 36 cm

(odgovor članu itata)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Kredit za 30 let:-(
7.2.2010 19:07:00   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: veselka
midva imava kredit za 20 let, in sva en tistih, ki ima res giga obrok. trenutno je nižji, 720 mesečno zaradi recesije, ampak začeli smo pa na 920... pač odmisliš ta del denarja.

Kaj pa ste kupili v Ajdovščini za 220.000€? user posted image  Saj za ta denar dobiš že hišo skoraj v Ljubljani (ali pa tudi v Ljubljani - odvisno, kaj konkretno iščeš).

(odgovor članu veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Kredit za 30 let:-(
7.2.2010 19:11:31   
veselka

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: veselka
midva imava kredit za 20 let, in sva en tistih, ki ima res giga obrok. trenutno je nižji, 720 mesečno zaradi recesije, ampak začeli smo pa na 920... pač odmisliš ta del denarja.

Kaj pa ste kupili v Ajdovščini za 220.000€? user posted image  Saj za ta denar dobiš že hišo skoraj v Ljubljani (ali pa tudi v Ljubljani - odvisno, kaj konkretno iščeš).


kakšnih 220.000 eurov. sej ne živimo v indiji koromandiji.

_____________________________

31.8.09, 9.55 Aurora - 54 cm, 4100 g, og 35 cm.

11.10.11, 15.25 Gabriel - 55 cm, 3930 g, og 36 cm

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Kredit za 30 let:-(
7.2.2010 19:13:10   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: veselka
kakšnih 220.000 eurov.

20 let x 920€? No, pri 20 let x 720€ je pa 172.000€. Še vedno ogromno za Ajdovščino.

(odgovor članu veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Kredit za 30 let:-(
7.2.2010 19:15:27   
veselka

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: veselka
kakšnih 220.000 eurov.

20 let x 920€? No, pri 20 let x 720€ je pa 172.000€. Še vedno ogromno za Ajdovščino.


obresti kredita si pa pustila kje...

_____________________________

31.8.09, 9.55 Aurora - 54 cm, 4100 g, og 35 cm.

11.10.11, 15.25 Gabriel - 55 cm, 3930 g, og 36 cm

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Kredit za 30 let:-(
7.2.2010 19:16:24   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: veselka
obresti kredita si pa pustila kje...

Ja a niso vštete v obrok? user posted image

(odgovor članu veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?