|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
26.2.2010 13:42:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu misamuk)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: za porod izven porodnišnice
26.2.2010 14:02:42   
misamuk

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Sama sem rodila v P, prvi otrok, rabila še majčkeno umetnih popadkov, pa trdim, da sem imela naravni porod in da je bil naravnost lep in čaroben, še posebej, ko je prišla najina deklica končno na svet.


Da je bil porod lep in čaroben se strinjam, vsak je tak, pa naj bo z epiduralno ali brez, z umetnimi popadki , s carskim rezom; da je šel pa tvoj po naravni poti pa pač ne, saj sama pišeš da si imela umetne popadke user posted image user posted image


Vidiš, tukaj se že razhajava v mnenjih. Generalno mislim, da zato, ker je sam termin poroda tj. "naravni" zgrešen. Če otrok pride ven po "poti", ki si jo je zamislila mati narava (torej vaginalno) in s popadki (da jih mama čuti), je to zame naraven porod. Tudi če ga morajo vakumsko potegnit ven, tudi, če mama dobi nekaj malega protibolečinskega, tudi, če dobi umetne popadke.
Za mene (pač osebno moje mnenje) je "umeten" porod samo CR in epiduralna. Ker v obeh primerih ne čutiš kaj se dogaja.
Pa še, že sama sem uporabila termin "umeten" porod. Kar je zopet nesrečno poimenovanje, samo če se uporablja termin "naraven" porod (za to, kar ti misliš), so potem vsi ostali porodi umetni?? user posted image
Lahko bi recimo imeli termine "asistiran" porod (CR, EP), klasičen porod (recimo moj), prvinski porod (zdajšna tvoja definicija naravnega).
Ihhh, sorry, čist sem zakomplicirala sedaj.
Kar sem hotela povedati je, da pristaši zdajšnje definicije naravnega poroda včasih po krivem izgubljate podporo ravno zato, ker vse ostale porode, ki niso naravni/prvinski, ravno s tem pojmovanjem degradirate. In veliko mam in porodnic, ki so doživele "klasičen" porod potem skoči v luft (ja, z menoj vred user posted image ), ker so prekleto čutile, kaj se dogaja, sedaj pa nekdo pravi, da niso rodile naravno.
In še enkrat, da ne bo pomote, zagovarjam porodne centre, zagovarjam možnost izbire, ne zagovarjam pa diferenciacije porodov po kvaliteti glede na način.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: za porod izven porodnišnice
26.2.2010 19:10:11   
willma
In še enkrat, da ne bo pomote, zagovarjam porodne centre, zagovarjam možnost izbire, ne zagovarjam pa diferenciacije porodov po kvaliteti glede na način.


Mnogo nepotrebnih navzkrižij in konfliktov prihaja ravno zaradi različnih definicij istega izraza. S tem hočem reči, da recimo jaz definiram naraven porod kot porod, kjer ni nikakeršnega medikaliziranega in vodenega posega. Tvojo definicijo pa jaz recimo imenujem vaginalni porod.
Me pa boli srce, ko slišim, da je porod enak porodu.
Čeprav tvoje mnenje, da se ne sme govoriti o kvaliteti porodov glede na način, spoštujem, ne morem pa, da me ne zbode v srce, saj je razlika v kvaliteti poroda glede na način izjemna. Res je, rezultat vseh porodov je isti, novo življenje je tu. To je cilj in magičnost vsakega poroda! Toda spiritualno, energijsko gledano je razlika izkušnje poroda tako za mati, kot za otroka, neprimerljiva glede na način. Celo uradne zdravstvene raziskave so pokazale, da ima način poroda velik vpliv na počutje in zdravje tako za novorojenčka, kot za mati in njun odnos.

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: za porod izven porodnišnice
26.2.2010 19:21:48   
babyloverka
nisem brala cele teme, lahko pa povem to, da sem se ravno pogovarjala z ginekologom, ki je bil še pod vplivom nočne in celonočnega reševanja nosečnice, ki se je odločila roditi doma, kasneje se je zakompliciralo in so komaj rešili njo, za otroka pa ne vem povedat če so ga rešili ali ne.
nikoli se ne bi odločila za porod doma, nikoli ne veš do kakih zapletov pride in takrat so res lahko odločujoče sekunde in konec koncev se gre tu za življenje našega dojenčka in nas samih.

_____________________________

Bastian...največja ljubezen
30.04.2010

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: za porod izven porodnišnice
26.2.2010 21:13:47   
Caia
IZVIRNO SPOROČILO: babyloverka

nisem brala cele teme, lahko pa povem to, da sem se ravno pogovarjala z ginekologom, ki je bil še pod vplivom nočne in celonočnega reševanja nosečnice, ki se je odločila roditi doma, kasneje se je zakompliciralo in so komaj rešili njo, za otroka pa ne vem povedat če so ga rešili ali ne.
nikoli se ne bi odločila za porod doma, nikoli ne veš do kakih zapletov pride in takrat so res lahko odločujoče sekunde in konec koncev se gre tu za življenje našega dojenčka in nas samih.


ja, verjamem, da ti je o tem razlagal.. O sitacijah, ko rešujejo medikalizirane porode pa se veliko manj sliši.
Problem je v zem, da imamo ženske premalo informacij o rojevanju. Zakaj? To je pa že druga zgodba. Je pa res, da če iščeš sama, veliko tega najdeš in kmalu veš je zate najbolje.
Verjamem da 95% žensk nikoli ne bi rodilo drugače kot v porodnišnici (vzgoja, kultura, ne-vedenje), vendar to ni dovoljšen razlog, da ostale nimamo možnosti. Oz. smo precej omejene in imamo težave, če se odločimo drugače.

(odgovor članu babyloverka)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: za porod izven porodnišnice
26.2.2010 21:59:09   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: willma

In še enkrat, da ne bo pomote, zagovarjam porodne centre, zagovarjam možnost izbire, ne zagovarjam pa diferenciacije porodov po kvaliteti glede na način.


Mnogo nepotrebnih navzkrižij in konfliktov prihaja ravno zaradi različnih definicij istega izraza. S tem hočem reči, da recimo jaz definiram naraven porod kot porod, kjer ni nikakeršnega medikaliziranega in vodenega posega. Tvojo definicijo pa jaz recimo imenujem vaginalni porod.
Me pa boli srce, ko slišim, da je porod enak porodu.
Čeprav tvoje mnenje, da se ne sme govoriti o kvaliteti porodov glede na način, spoštujem, ne morem pa, da me ne zbode v srce, saj je razlika v kvaliteti poroda glede na način izjemna. Res je, rezultat vseh porodov je isti, novo življenje je tu. To je cilj in magičnost vsakega poroda! Toda spiritualno, energijsko gledano je razlika izkušnje poroda tako za mati, kot za otroka, neprimerljiva glede na način. Celo uradne zdravstvene raziskave so pokazale, da ima način poroda velik vpliv na počutje in zdravje tako za novorojenčka, kot za mati in njun odnos.


Podpis.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu willma)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: za porod izven porodnišnice
27.2.2010 11:05:13   
babyloverka
IZVIRNO SPOROČILO: Caia

IZVIRNO SPOROČILO: babyloverka

nisem brala cele teme, lahko pa povem to, da sem se ravno pogovarjala z ginekologom, ki je bil še pod vplivom nočne in celonočnega reševanja nosečnice, ki se je odločila roditi doma, kasneje se je zakompliciralo in so komaj rešili njo, za otroka pa ne vem povedat če so ga rešili ali ne.
nikoli se ne bi odločila za porod doma, nikoli ne veš do kakih zapletov pride in takrat so res lahko odločujoče sekunde in konec koncev se gre tu za življenje našega dojenčka in nas samih.


ja, verjamem, da ti je o tem razlagal.. O sitacijah, ko rešujejo medikalizirane porode pa se veliko manj sliši.
Problem je v zem, da imamo ženske premalo informacij o rojevanju. Zakaj? To je pa že druga zgodba. Je pa res, da če iščeš sama, veliko tega najdeš in kmalu veš je zate najbolje.
Verjamem da 95% žensk nikoli ne bi rodilo drugače kot v porodnišnici (vzgoja, kultura, ne-vedenje), vendar to ni dovoljšen razlog, da ostale nimamo možnosti. Oz. smo precej omejene in imamo težave, če se odločimo drugače.


če si se ti odločila roditi doma potem ok, že veš kaj delaš, je čisto tvoja odločitev.
ampak si morda pomislila zakaj se takšen procent žensk odloča roditi v porodnišnici? si pomislila zakaj ste omejene tiste ki imate težave? sploh ti ne mislim pametovat, verjamem da si že marsikaj prebrala in da si se dobro pozanimala ampak razumeti moraš da ko boš nekomu rekla, da boš rodila doma, da te ta ne bo potrepljal po rami pa rekel BRAVO, vsaj jaz ne bi. spoštujem tvojo odločitev ampak sama se ne bi nikoli za to odločila.
vem da so nekoč vse ženske rojevale doma in da je to šlo dokaj gladko ampak vseeno če gremo z vso tehniko in vsem naprej potem še izberi najvarnejšo pot za rojstvo tvojega otroka.

_____________________________

Bastian...največja ljubezen
30.04.2010

(odgovor članu Caia)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: za porod izven porodnišnice
27.2.2010 13:06:47   
poli*
Sicer nima nič proti porodom doma, ampak se mi zdi, da več kot ponudijo ženski, več želi imeti.
Sploh veste, koliko porodov konča z urgentnim cr?? In kako bi potem to izvedli...
mah..
Sama sem rodila v p. in neb zamenjala za noben drug prostor, ker sem le tam čutila, da lahko hitro pomagajo mojemu novorojenčku, če bi šlo kaj narobe.

(odgovor članu babyloverka)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: za porod izven porodnišnice
27.2.2010 13:09:09   
poli*
Še to. V eni reviji sem brala Pušenjakov intervju, kjer je povedal, da so bili novorojenčki pred toliko in toliko leti povprečno za kilogram lažji od današnjih (vpliv prehrane), zato so bili tudi porodi precej lažji in nezakomplicirani.

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: za porod izven porodnišnice
27.2.2010 13:49:31   
Najki
IZVIRNO SPOROČILO: tintin

Sicer podpiram pobudo, ampak sama se za to ne bi odločila. Too risky.


Sej tuki je fora, da se nimas kaj odlocat, ker niti nimas izbire.

Js pravim naj bo cimvec opcij, ceprav se tudi v P. ze posodabljajo z opcijami poroda. Mislim, da ni prav nic narobe z izbiro, ceprav sama doma ne bi rodila, bi pa imela domaco posteljo v P. user posted image , ker mi je tista unicila kriz. Porodni centri bi me morda bolj mikali, sploh ce bi se poznalo na odnosu osebja in udobju. Pa morda bi razbremenili porodnisnice in bi te lahko nudile boljso oskrbo glede na zmanjsano stevilo porodnic.

Zato, ker nekomu ni vsec ideja roditi doma, se ne pomeni, da so vse zenske tega mnenja in bi bilo definitivno lepo, ce bi tudi one imele izbiro.

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: za porod izven porodnišnice
27.2.2010 22:56:54   
Caia

IZVIRNO SPOROČILO: babyloverka


vem da so nekoč vse ženske rojevale doma in da je to šlo dokaj gladko ampak vseeno če gremo z vso tehniko in vsem naprej potem še izberi najvarnejšo pot za rojstvo tvojega otroka.


saj ravno zato se tako odločam, ker mislim, da je zame in za mojega otroka to veliko bolj varno okolje kot porodnišnica.
Nisi pogledala linkov, ki jih je dala willma, kajne? Ali pa te ne zanimajo. Porodnišnično okolje lahko v nekem trenutku pomaga, a v večini primerov naredi veliko več škode. Žal.

(odgovor članu babyloverka)
Neposredna povezava do sporočila: 61
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?