|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: delo na črno
16.2.2010 14:47:28   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: ajataja

ja in vi bi sedele mirno doma in pustile da nekdo dela na črno vaša obrt pa ima zaradi tega manj dela in seveda manj denarja.To me pa zanima ja.


aha...če meni crkne kobila, jo bom ubil še sosedu
 
Pa da te ni sram. Resno. Si ga že prijavila, pa ga boš spet. Ti se lahko posloviš od zaslužka, žal. Ko želiš nekomu slabo, te slabo napade, da se ne moreš rešit. fajn si postiljaš, ni kaj.





 

< Sporočilo je popravil mika -- 16.2.2010 14:50:28 >

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: delo na črno
16.2.2010 14:49:00   
blaža
a te tudi druge branže motijo, al samo ta?

a te moti pol obale ko hodi pucat čez? ja reve italijanke, ko se redno ne morejo zaposlit pa pucat,...user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: delo na črno
16.2.2010 14:53:18   
mateyka
aja, privatnik (ajataja) nima dela zarad "privatnika na črno".
kok cenej pa ponudi? 10%, mogoče 20%? mogoče bi pa tud vi kak popust dali? tak, tudi za tiste ljudi, ki si ne morejo takih zasoljenih cen privoščit, pa kličejo cenejše mojstre..

(odgovor članu hektorina)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   [Brisano sporočilo]
16.2.2010 15:00:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ajataja)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: delo na črno
16.2.2010 15:09:16   
Arwenko
Dajte me spljuvat zdaj...meni gre tako delo na črno tudi ful na k****.

Ti delaš pošteno, plačuješ davke, ostane ti majn kot polovica, pol pa ljudje raje vzamejo fušarja, pa tudi če da za 10% manj samo, briga njih kvaliteta, garancija, itd. Sory, ampak preračunajte, če stane neka storitev 100, ostane s.p.-ju po odbitju davkov, stroškov, itd. 50, oni drugi pa kasira 90, pa celih 90 da v žep, pol pa še rečete da naj oni s.p. da popust, pa ja res da no, dobro da mu ne rečete da naj dela zastojn, da bo "konkurenčen" onemu fušarju. Saj vem, da ni kriv tisti ki fuša, krivi so tisti, ki to podpirajo, in to v večini delajo tako dolgo, dokler se enkrat z enim takšnim fušarjem ne nasankajo, takrat nehajo ponavadi za vse večne čase, sploh če gre za kakšno večjo stvar in ne ravno striženje las za 10 eur. Sorry in s tem, ko hočem skinit nelojalno konkurenco s katero niti približno ne morem parirat, s tem se brigam za svojo rit, ker se drugače pač ne morem. In v slovenski zakonodaji so predpisane kazni tako za fušarje, kot tiste ki to podpirajo oziroma naročajo in se opravičujem, privoščim vsem, da jih dobijo in da mastno plačajo, kot privoščim vsem navideznim mamicam samohranilkam, da jih dobijo in da bodo morale vračat vse za nazaj. Sorry, tak mislim in za tem stojim. Pa ne gre se za tisto eno socialno pomoč, pa vsakemu se zdi, kaj te bo tistih 100 ali 200 evrov, zdaj pa pomnožite to s par tisoč ali celo desettisoč primerov v Sloveniji, na vseh področjih, pa boste dobile take vrtoglave miljone da kr glava boli.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: delo na črno
16.2.2010 15:13:28   
ajataja
Ja ampak zaradi tega bo moral moj sorodnik enega delavc odpustit ker ta odžira delo.Pa da smo si na jasnem tale gospod je imel eno leto s.p.pa je vidu da se ne izide je mogu preveč davka plačt in ceno navit pa je uradno s.p. zaprl dela pa naprej kar precej pod ceno pa tud nima otrok gre vse v gostilno.Ampak zato da on lahko vsak večer 5 pirov spije bo moral en delavec z otrci it na zavod.No vi kar lepo podpirajte to.Čestitkeuser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: delo na črno
16.2.2010 15:18:17   
ellie
Jaz imam privat varstvo otrok (registrirano)...tak da imam samo s tem 300 eur stroškov na mesec. Kolegica pa pazi otroke na črno. Pa soseda vozi svojega malega k eni drugi varuški, ki tudi pazi na črno. Pa se ne sekiram...hb da si zaslužijo...nikoli nisem pomislila, da bi kogarkoli prijavila.

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   [Brisano sporočilo]
16.2.2010 15:23:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ellie)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: delo na črno
16.2.2010 15:24:22   
ajataja

IZVIRNO SPOROČILO: ellie

Jaz imam privat varstvo otrok (registrirano)...tak da imam samo s tem 300 eur stroškov na mesec. Kolegica pa pazi otroke na črno. Pa soseda vozi svojega malega k eni drugi varuški, ki tudi pazi na črno. Pa se ne sekiram...hb da si zaslužijo...nikoli nisem pomislila, da bi kogarkoli prijavila.

Če pa zaradi tega ti ne bi imela dela pa bi se še kako sekirala.Imaš srečo da je pri varstu otrok povpraševanje večje kot ponudba,ampak žal v vsaki panogi ni tako in vsak se mora borit za svoj denar.

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: delo na črno
16.2.2010 15:34:41   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

Dajte me spljuvat zdaj...meni gre tako delo na črno tudi ful na k****.

Ti delaš pošteno, plačuješ davke, ostane ti majn kot polovica, pol pa ljudje raje vzamejo fušarja, pa tudi če da za 10% manj samo, briga njih kvaliteta, garancija, itd.


To definitivno ne drži. Fušarji delajo  po priporočilih. In če ne bi dobro delali, tud dela ne bi imel.
Po svojih izkušnjah in izkušnjah prijateljev, je z njimi najmanj težav. Največ težav smo imeli z s.p.. Dobit ji, da pridejo popravit napake...adio. medtem, ko pri fušarjih napak sploh ni bilo.
Smo ravno o tem imeli s kolegi debato.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: delo na črno
16.2.2010 15:40:27   
ninini
Debata pa taka,kje pa je odgovor na vprašanje.user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: delo na črno
16.2.2010 16:07:21   
Arwenko
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

Dajte me spljuvat zdaj...meni gre tako delo na črno tudi ful na k****.

Ti delaš pošteno, plačuješ davke, ostane ti majn kot polovica, pol pa ljudje raje vzamejo fušarja, pa tudi če da za 10% manj samo, briga njih kvaliteta, garancija, itd.


To definitivno ne drži. Fušarji delajo  po priporočilih. In če ne bi dobro delali, tud dela ne bi imel.
Po svojih izkušnjah in izkušnjah prijateljev, je z njimi najmanj težav. Največ težav smo imeli z s.p.. Dobit ji, da pridejo popravit napake...adio. medtem, ko pri fušarjih napak sploh ni bilo.
Smo ravno o tem imeli s kolegi debato.


Glej konkurenca je dobra, super je če laho izbiraš tako po ceni kot po kvaliteti, ne gre pa to, da ti nekdo zganja dumping s cenami, ki jih kot uradni s.p. nikoli ne moreš dosečt, razen če delaš zastojn, tu se pa neha.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: delo na črno
16.2.2010 16:08:53   
puppa
IZVIRNO SPOROČILO: ajataja




IZVIRNO SPOROČILO: ellie

Jaz imam privat varstvo otrok (registrirano)...tak da imam samo s tem 300 eur stroškov na mesec. Kolegica pa pazi otroke na črno. Pa soseda vozi svojega malega k eni drugi varuški, ki tudi pazi na črno. Pa se ne sekiram...hb da si zaslužijo...nikoli nisem pomislila, da bi kogarkoli prijavila.



Če pa zaradi tega ti ne bi imela dela pa bi se še kako sekirala.Imaš srečo da je pri varstu otrok povpraševanje večje kot ponudba,ampak žal v vsaki panogi ni tako in vsak se mora borit za svoj denar.



Meni je tvoje gledanje na vso zadevo prav bedno. Mislim... a zato, ker ti ne zaslužiš dovolj, boš pa prebutala enga, ki dela na črno?

Ja, saj imaš enake možnosti kot on, daukineš SP in delaš na črno. A ti kdo brani, da to narediš? Pač, človek se je znašel... Vsak se znajde po svoje.

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: delo na črno
16.2.2010 16:16:48   
Arwenko
IZVIRNO SPOROČILO: puppa

IZVIRNO SPOROČILO: ajataja




IZVIRNO SPOROČILO: ellie

Jaz imam privat varstvo otrok (registrirano)...tak da imam samo s tem 300 eur stroškov na mesec. Kolegica pa pazi otroke na črno. Pa soseda vozi svojega malega k eni drugi varuški, ki tudi pazi na črno. Pa se ne sekiram...hb da si zaslužijo...nikoli nisem pomislila, da bi kogarkoli prijavila.



Če pa zaradi tega ti ne bi imela dela pa bi se še kako sekirala.Imaš srečo da je pri varstu otrok povpraševanje večje kot ponudba,ampak žal v vsaki panogi ni tako in vsak se mora borit za svoj denar.



Meni je tvoje gledanje na vso zadevo prav bedno. Mislim... a zato, ker ti ne zaslužiš dovolj, boš pa prebutala enga, ki dela na črno?

Ja, saj imaš enake možnosti kot on, daukineš SP in delaš na črno. A ti kdo brani, da to narediš? Pač, človek se je znašel... Vsak se znajde po svoje.


Pol se pa čudite, da se država sesuva ne... če folk tak razmišlja. Saj če bi bile to izjeme, bi vse skupaj še delovalo, ker pa niso v tej naši državici, pa ni čuda da se vse sesuva. Že tak je vse trhlo, pol pa še več kot polovica ljudi dodatno maje vse s tem ko bodisi to počne, bodisi podpira. Vsi pozabljate, da smo vsi skupaj v tem dreku in ko bo drek, se boste tudi vi šauflali ven, ko ne boste morali niti več z otrokom zastojn k zdravniku, ker bo država bankrotirala. Saj ne rečem, da je naš sistem super-druper in ne vem kako fajn, daleč od tega, ampak ko gre izkoriščanje sistema preko mej vsega razumljivega pol pa ni več smešno, pa fajn kako si za par evrov nategnil državo, ker so bo vsem vam vrnilo to duplo, pa še tisti ki delamo po reglcih bomo nasrkali ravno zaradi vseh vas.

(odgovor članu puppa)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: delo na črno
16.2.2010 18:25:46   
mama_milchy
http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocja/trg_dela_in_zaposlovanje/delo_na_crno/

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: delo na črno
16.2.2010 19:05:48   
Dashenka
INŠPEKTORAT RS ZA DELO
Parmova 33
1000 Ljubljana
(delo na črno)

in

Ministrstvo za finance
Davčna uprava RS
Šmartinska cesta 55, p. p. 631,
1001 Ljubljana
(utaja davkov)

(odgovor članu mama_milchy)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: delo na črno
16.2.2010 19:09:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ajataja

ja in vi bi sedele mirno doma in pustile da nekdo dela na črno vaša obrt pa ima zaradi tega manj dela in seveda manj denarja.To me pa zanima ja.


torej...fousarija....

(odgovor članu ajataja)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: delo na črno
16.2.2010 19:10:18   
Anonimen
arwenko, pa zaradi takih "crnih" se drzava ne sesuva....

ce bi jim bilo kaj mar, bi se odzvali ze na prvo prijavo izpred pol leta....

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: delo na črno
16.2.2010 19:11:27   
Anonimen
in ce se drzava ne bo sesula, bomo VSI SKUPAJ ziveli v lepi, dobrodelni drzavici....


ah.....

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: delo na črno
16.2.2010 19:20:09   
puppa
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

Pol se pa čudite, da se država sesuva ne... če folk tak razmišlja. Saj če bi bile to izjeme, bi vse skupaj še delovalo, ker pa niso v tej naši državici, pa ni čuda da se vse sesuva. Že tak je vse trhlo, pol pa še več kot polovica ljudi dodatno maje vse s tem ko bodisi to počne, bodisi podpira. Vsi pozabljate, da smo vsi skupaj v tem dreku in ko bo drek, se boste tudi vi šauflali ven, ko ne boste morali niti več z otrokom zastojn k zdravniku, ker bo država bankrotirala. Saj ne rečem, da je naš sistem super-druper in ne vem kako fajn, daleč od tega, ampak ko gre izkoriščanje sistema preko mej vsega razumljivega pol pa ni več smešno, pa fajn kako si za par evrov nategnil državo, ker so bo vsem vam vrnilo to duplo, pa še tisti ki delamo po reglcih bomo nasrkali ravno zaradi vseh vas.



Zaradi dela na črno  se država NE BO sesula. Ti povem zakaj se bo sesula. zaradi teh takozvanih politikov, ki si v svoje žepe izplačujejo ENORMNE PLAČE, zaradi vseh podjetnikov, ki VELIKE DENARJE pobašejo v svoj žep, potem gre podjetje v "tri pisane marjetice" in z njim vred stotine in stotine delavcev, ki so ŽIVELI in DELALI POŠTENO.

Jaz pravim - znajdi se. Misliš, da delavce Mure in preventa kaj gane tvoje jokcanje tu gor?O ne, oni so veseli vsakega dela, ki ga dobijo, da bi lahko preživeli svoje družine. Črno al pa belo, nema veze. Sam da imajo s čim kupit hrano in oblačila za otroke.

Tk da ne mi bluzit kako bo delo na črno uničilo državo. Ker je ne bo.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: delo na črno
16.2.2010 19:26:04   
Anonimen
khm....


a pozna katera kakega privatnika, ki bi ves svoj dobicek 100% prikazoval drzavi???

ja?


NE VERJAMEM!user posted image


VSI nekaj mutijo....VSI!

prikazejo vecino....marsikaj pa skrijejo. pa ne rect, da ni res.

(odgovor članu puppa)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: delo na črno
16.2.2010 19:28:33   
Anonimen
Jaz pravim - znajdi se.


user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: delo na črno
16.2.2010 19:55:03   
Anonimen
.


falila temo

user posted image


< Sporočilo je popravil miska_mccute -- 16.2.2010 19:56:01 >

(odgovor članu Dashenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: delo na črno
17.2.2010 1:00:35   
Arwenko
Hja, tukaj ne govorimo o delavki Mure, ki ne dobi šihta pa nekaj na črno naredi za preživetje, tu govorimo o ljudeh, ki namerno izigravajo sistem z delom na črno, zraven pa vlečejo še socialno pomoč, tudi če tistih 200 eur na mesec. In sory, ti ljudejo kradejo denar, in kradejo naš denar, moj in tvoj in vseh tistih, ki smo zaposleni in plačujemo vsak mesec tej državi davke. In ja se strinjam da politiki kradejo, pa še kako, ampak zato ker ti ljudje kradejo majhne zneske, ni kraja nič manj kraja. Zame se tu stvar konča. Kraja je enaka, če vkradeš en jogurt ali pa 1000 eur ali pa miljon, za mene je vse kraja in za mene so takšni ljudje kradljivci. In tako kot se razburjam nad krajami politikov, se razburjam na takšnimi krajami, to je izigravanjem še tistih malo pravic, ki jih država da. Zakaj se razburjam, zato ker plačujem davke zato, da bom mogoče jaz kaj dobila ko bom potrebovala, na koncu pa zaradi takšnega izigravanja za mene ne bo ostalo čisto nič. Sem napisala, pozabljate da je takšnih izigravanj na tisoče in da se gre tudi tukaj za desetine miljonov evrov vsako leto, pustite se pa od novinarjev napumpat ker je tam en miljonček nekam zginil, na te desetine miljonov se pa pozablja.

Pa če ne gre drugače, čisto preprosto. Če bi tega bilo malo, se nebi poznalo, ker pa je tega ogromno, se pozna vedno bolj. Ali drugače, če imate trgovino in vam bo od 100-ih kupcev 1 nekaj vkradel, se vam nebo preveč poznalo, ko pa jih bo od 100-ih 50 nekaj vkradlo ali pa bog ne daj več, pa bo trgovina slej kot prej propadla. In kje se bo poznalo, tam kjer se je že začelo in vedno slabše bo. Državna malha je samo ena in več kot je takšnih nepoštenih, manj bodo dobili tisti, ki res potrebujejo. Pol se pa čudite in razburjate, ker so socialne pomoči, porodniške, otroški dodatki, itd. tako smešno mali, ja kako pa naj bodo večji, če hkrati podpirate takšno krajo, ki nepotrebno vam odžira ta denar. Hkrati na drugi strani, pa se s takšno krajo še zmanjšuje malha iz katere se vleče. In pol sešteješ ena plus ena, malha se manjša, zato ker se prikazuje manj prometa, plačuje manj davkov, raje dela na črno, na drugi strani pa vedno več ljudi na socialni pomoči, od tega precej fiktivnih. Ja ni čudno da bo počasi socialna pomoč ravno 50 eur na mesec. A vam bo potem še tudi fajn, da je en kup ljudi, ki dobivajo to pomoč fiktivno, v resnici pa lepo zaslužijo na črno, vi pa namesto tega ne morete preživet?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: delo na črno
17.2.2010 10:15:09   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: ajataja

ja in vi bi sedele mirno doma in pustile da nekdo dela na črno vaša obrt pa ima zaradi tega manj dela in seveda manj denarja.To me pa zanima ja.


A v tem grmu tiči zajec? Vaša obrt je pa popolnoma poštena brez sivih con? Malo morgen. BRIGAJ SE ZASE

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?