|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 12:24:13   
mini86
IZVIRNO SPOROČILO: mary10

ne vem na kakšen način razmišljate ostale,ampak meni ni normalno,da se pričakuje od matere da poskrbi za vse,ker pač oče plačuje preživnino.za otroke sta po zakonu dolžna skrbet oba in ko so otroci pri njemu naj on poskrbi za to kar potrebujeta.in ne sofinancira samo oblek,v preživnino se štejejo tudi stroški kot so igrače,hrana....in preživnina za enga otroka 80e je sramota našega sodnega sistema!ja in ker plačuje oče preživnino naj ženska požira ves d.r.ek,ki ji ga bivši namenja.ja pa kaj še.
in čisto dobro funkcioniramo v medsebojnih odnosihuser posted image



user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 12:25:49   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: urška

a veš, da so cunje najmanjši problem pri vsej tej zadevi? meni je popolnoma logično, da jih dav zraven, ko gre k njemu. če pomislim bi mi bilo zelo čudno, da bi mu on kupoval obleke. otroka vendar hodita tja na obisk a ne? in kadarkoli greš kakorkoli na obisk, vendar neseš svoje cunje s sabo?
boljše bo zate in za tvoja otroka, da enostavno nehaš (oz. nehata) iskat razloge za prepir. nista več skupaj, skupne imata samo še otroke. in tako kot je že ena rekla, omejit moraš komunikacijo na minimum, dokler ne bosta toliko "odrasla" da se bosta lahko normalno kaj zmenila.
pri naju je to trajalo kar nekaj časa, ampak sva zdej tolk spregledala, da verjamem, da se bolje razumeva, kot marsikateri poročen par.



točno to.
deca so pri njem 26 ur na mesec in vam se zdi smotrno, da oče kupi še en komplet garderobe?

dajte no.....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 12:27:43   
baguSka
za otroke sta po zakonu dolžna skrbet oba


lej, je*be se otrokom za zakon!?user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 12:30:39   
ledenaa
mary ona poskrbi za vse?In za kaj ona poskrbi??
Zakaj ima potem doma oblačila,ki jih on kupuje otrokom??In potem sika za oblačila da jih ne bo zraven dajala
je tu kje logika?
A otroka pri njemu stradata ,sta zapostavljena-žejna .... ? Torej on doma ko sta otroka poskrbi za njiju
tebi je sramota 160 e za oba otroka??
če dobi minimalno plačo verjemi draga moja ni sramota.če ti komaj sfolgaš  s svojo plačo ,on verjetno živi kot princ kajne :) Nima nobenih stroškov.
In ženske nehajte že enkrat,sram je lahko samo vas.
kdo je rekel,da mora ona kaj požirat?Kaj pa on požira zaradi nje?verjetno nič kajne user posted image user posted image
ja ,ja bivši je bastard,ona pa pravi lepi sonček user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 12:32:43   
baguSka
ja ,ja bivši je bastard,ona pa pravi lepi sonček user posted image


ne ne, otroci so krivi za vse!!!

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 12:34:20   
MissMoira

IZVIRNO SPOROČILO: kapitan jan

Daj zberi se in ne pusti se manipulirati. Lepo poskrbi za otroka in naredi tudi kaj lepega zase. Tvoj bivši očitno ni dorasel vlogi, ne spuščaj se na njegov nivo, naj te ne prizadenejo vse te besede na forumu.

Uredi si svoje življenje tako, da boš srečna v krogu tistih, ki jih imaš rada in oni tebe. Veseli in uživaj trenutke z otroci, partnerjem, prijatelji. Tvoj bivši naj odgovorno sprejme svojo nalogo, ki si jo je zadal sam, ti ga nisi v nič silila. Znesek preživnine je zelo majhen, saj vendar veš, kakšni so življenjski stroški z majhnimi otroci in vsako leto so potrebe in želje otrok večje - dojenčku kupiš ropotuljico, večjemu otroku pa kolo za rojstni dan. Če se s tvojim bivšim ne moreta normalno pogovarjati, zmanjšaj pogovor na najnujše, ne kregaj se, ne izpostavljaj. Najbolj pomembno pa je, da nikoli ne preprečuješ stikov med očetom in otroci, razen če zanje ne zna poskrbeti. Cunj ne bi dajala s sabo, tudi plenic ne - takrat, ko sta z njim, naj on poskrbi zanje. Najlažje je odpreti torbo in otroka obleči - ampak, da imaš otroka v kaj obleči, moraš najprej kupiti, oprati, zlikati,.. tudi ko želiš otroka nahraniti, ni dovolj samo nakazan znesek. Čas, ko bosta otroka z očetom, nameni zase, saj boš veliko bolj zadovoljna in sproščena, ko ju boš spet objela. Ljubi ju še naprej in lepo vzgoji. Srečno. 




bravo!

in to je napisal moski, ce se ne motim. user posted image

(odgovor članu kapitan jan)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 12:42:41   
Anonimen
ma rija ,ni problem v tem kompletu oblačil,problem je ker je ta njen bivši očitno nezrel in mu je samoumevno da dobi zraven vse kar potrebujeta otroka.in pri takih malih otrocih...jaz naša dva ki,sta en 4leta in drugi skoraj 3leta ,včasih v parih urah preoblečem po trikrat.sej nič ne moreš če se polijeta,ali popackata.največji problem je odnos in dokler eden v odnosu tepta drugega in ga ponižuje,so vedno otroci isti ki trpijo.trpi pa tudi mati in lepo je napisala dan jo moti njegov odnos.jaz bi nan njenem mestu ignorirala izpade,zavoljo otrok,oblačila bi mu pa dala za zraven ,pa naj jih ima pri sebi doma.in otroci niso na obisku pri drugem staršu,tudi to je del njihovega doma.

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 12:50:04   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: mary10

ma rija ,ni problem v tem kompletu oblačil,problem je ker je ta njen bivši očitno nezrel in mu je samoumevno da dobi zraven vse kar potrebujeta otroka.


jaz vem, da problem ni v cotah.
avtorico posta moti vse drugo, počuti se prizadeta (kar je normalno) in hoče na nek način bivšemu to vrnit. ker pač nima drugih sredstev, ga je-be v glavo z nepomembnimi SKUPNIMI stvarmi.

in če grem še malo naprej, nezrel ni od danes ali včeraj....in o tem bi bilo treba razmilsiti nekoliko prej....ne ko otroci postanejo mizica za pingpong....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 12:50:06   
Anonimen
ja ,ledenaa,ti ni že zadnjič ena napisala, da maš zelo primeren nick?men se zdi da si edina ki sikaš tu gor ti.ne vem kje moški še najdejo v današnjem času ženske,ki pustijo,da se jim s.e.rje po glavi,res ne.in ja po moje je on bastard,ja če jo je varal ja.in nima nas bit za kaj sram,da od moških bivših ali zdajšnjih pričakujemo kanček spoštovanja.in poleg 14 in 28mesečnih otrok si nadopustu ves dan al kakouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 12:52:00   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: mary10
.in poleg 14 in 28mesečnih otrok si nadopustu ves dan al kakouser posted image


no mary, to pa se tebe res čisto nič ne tiče....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 12:55:59   
ledenaa
Ja sikam te kaj moti??
Poznaš to žensko,si 24 ur na dan z njo?
verjetno kajne user posted image ker dobro veš kako pri njiju stojijo zadeve



me poznaš?verjetno ne
Torej draga moja ne razburjaj se za druge to prihrani za svojo familijo user posted image
Serješ edino ti se meni zdi
Aja,ti govoriš o sebi
No draga moja pa povej kaj te muči da tako vse moške vržeš v en koš,in vse ženske pa so sončki
Mogoče ti bo lažje,ker se res vidi da te mučijo določene stvari.Življenje bo lepše ,ker drugače lahko še v depresijo padeš


< Sporočilo je popravil ledenaa -- 17.2.2010 12:57:10 >

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 12:59:14   
Anonimen
no vidiš,tu se pa strinjam,sam veš kak bi blo,če bi bil človek vedež ne bi bil revež.moj dragi je bil včasih tut nezrel,ma kaj govorim sej je še vedno,z mano vreduser posted image ,ampak rad hvata krivine bi rekla po domače.in mi to tut občasno dekl dvigne.ampak otroci zarad tega ne trpijo.itak da otroci marsičesa ne bi smeli slišat in videt,ampak po moje ni otroka na tem svetu,ki ne bi enkrat samkrat videl prepira med starši.in eni moški pokažejo svoj obraz šele ko je že prepozno.žal.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 13:16:41   
Anonimen
vidim,ga.ledenaa da ne preneseš konstruktivne kritike,ker jaz se ne razburjam,povem svoje mnenje in do tega imam vso pravico.ženska malo pojamra,vpraša za nasvet in čaka na kako pametno besedo,pol pa napad na celi fronti.in kje piše da vse moške v en koš mečem?govorim o tem njenem bivšem.in ne nimam takih negativnih izkušenj,jih imajo pa znanke in prijateljice,sosede...bi rekla da tebi nekaj gre v nos

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 13:26:06   
picola1

IZVIRNO SPOROČILO: mary10

ma rija ,ni problem v tem kompletu oblačil,problem je ker je ta njen bivši očitno nezrel in mu je samoumevno da dobi zraven vse kar potrebujeta otroka.in pri takih malih otrocih...jaz naša dva ki,sta en 4leta in drugi skoraj 3leta ,včasih v parih urah preoblečem po trikrat.sej nič ne moreš če se polijeta,ali popackata.največji problem je odnos in dokler eden v odnosu tepta drugega in ga ponižuje,so vedno otroci isti ki trpijo.trpi pa tudi mati in lepo je napisala dan jo moti njegov odnos.jaz bi nan njenem mestu ignorirala izpade,zavoljo otrok,oblačila bi mu pa dala za zraven ,pa naj jih ima pri sebi doma.in otroci niso na obisku pri drugem staršu,tudi to je del njihovega doma.



Ja, njen bivši je nezrel...ampak ona pa tudi. Če bi bila zrela, bi lepo nehala iskat dlako v jajcu in bi mu dala tista oblačila...se sploh ne bi spraševala glede oblačil, ker bi ji bilo najbolj pomembno to, da sta otroka v suhem, ne pa kaj se mora in kaj je dolžna in česa ne... Poanta je v tem, da če ona ve, da je totalno nezrel in nedorasel svoji vlogi, da pač sprejme to dejstvo in sprejme tut to, da se on ne bo spremenil. In se žal prilagodit temu. Zakaj rinit v nekaj, kar je že v naprej obsojeno samo na prepir, zarad katerega trpijo največ otroci? Daš tiste cote pa mir...Jst osebno, če bi vidla, da otroci pridejo domov npr. sestradani, ker jim ves dan ni dal nič za jest, bi se najprej poskušala lepo pogovorit z njim, če pa ne bi pomagalo, bi jim pa še sendvič dala zraven. ker bi mi blo pomembno samo to, da se imata otroka fajn, da sta oblečena in sita. Ker potem se lahko ****o v nedogled...

In se strinjam z rijo, da ni problem v cotah, ampak v prizadetosti-jst jo prav čutim iz njenega pisanja...Pa sej je normalno, da jo boli...sam v takih trenutkih se je treba mal v roke vzet in to predvsem zaradi otrok. Drugač pa si najt eno pomoč, da prebrodiš zamere. Sej mogoče bi jst isto delala...lahko zdej tukej pametujem...sam resnično upam, da bi se zavedala, da bojo najslabšo odnesli otroci, ki niso čisto nič krivi!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 13:34:28   
Nenya
Upam si reči, da ste vse, ki ste tako planile po avtorici, 'ta nove' od moških (ali pa mate bližnje s takimi izkušnjami), ki imajo prtljago iz prejšnje zveze - beri otroke in vam gre v nos, da mora plačevati za LASTNE otroke in za njih 'tratiti' čas večkrat na teden.
To, da se pričakuje od matere, da bo otroke rihtala 100% in on bo pa le špilal očeta par ur na teden čistim, sitim, opranim otrokom - sej niste resne, ane? Če drugega ne, bi se kot oče MORAL z veseljem truditi za svboje otroke, ne da jim daje le hrano, ki zahteva minimalno dela in da za njiju nima motivacije kupiti oblačil itd. - meni bolj on deluje kot tisti ki manipulira s pomočjo otrok. Morda spoznava, da je iz rok spustil nekaj dobrega in se mu kolca po žena servisu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 13:39:03   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: Nenya

Upam si reči, da ste vse, ki ste tako planile po avtorici, 'ta nove' od moških (ali pa mate bližnje s takimi izkušnjami), ki imajo prtljago iz prejšnje zveze - beri otroke in vam gre v nos, da mora plačevati za LASTNE otroke in za njih 'tratiti' čas večkrat na teden.



malo preveč si upaš, bi rekla. jaz recimo nisem nobena "ta nova" in mi je to, da ona noče spakirati cunj za mala dva, totalni nesmisel.

< Sporočilo je popravil urška -- 17.2.2010 13:46:15 >

(odgovor članu Nenya)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 13:45:49   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: Nenya
.
To, da se pričakuje od matere, da bo otroke rihtala 100% in on bo pa le špilal očeta par ur na teden čistim, sitim, opranim otrokom - sej niste resne, ane? Če drugega ne, bi se kot oče MORAL z veseljem truditi za svboje otroke, ne da jim daje le hrano, ki zahteva minimalno dela in da za njiju nima motivacije kupiti oblačil itd. - meni bolj on deluje kot tisti ki manipulira s pomočjo otrok. Morda spoznava, da je iz rok spustil nekaj dobrega in se mu kolca po žena servisu.


pa kako naj on enakovredno prispeva k vzgoji in skrbi za otroke, če je z njimi 4x na mesec po nekaj ur? on nikakor  ne more bit enakovreden mami, pa naj bo to "na žalost" ali "na srečo." tako pač je, ko se ločiš: večjo skrb ima tisti, ki ima otroke večino časa. hočeš nočeš, je tako.
no razen, če zate skrb pomeni to, da plačuje enormno preživnino pa še kaj da za po vrhu. hkrati pa mora upoštevati, dosledno seveda, vse ideje in želje mame svojih otrok in Bog ne daj, kdaj narediti kaj po svoje.
ampak, tega v realnosti ni. ker če se ločiš, se najverjetneje z razlogom. takim ali drugačnim. in takrat se jeza prepleta s sovraštvom in ker smo samo ljudje, včasih pretiravamo in norimo zaradi nesmiselnih zadev. ko se ta čustva ohladijo, lahko šele vidimo, kje smo delali napake. velikokrat brezvezne. in v dobro otrok je fajn, če se to naredi čimprej.

(odgovor članu Nenya)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 13:59:20   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: mary10

ne vem na kakšen način razmišljate ostale,ampak meni ni normalno,da se pričakuje od matere da poskrbi za vse,ker pač oče plačuje preživnino.za otroke sta po zakonu dolžna skrbet oba in ko so otroci pri njemu naj on poskrbi za to kar potrebujeta.in ne sofinancira samo oblek,v preživnino se štejejo tudi stroški kot so igrače,hrana....in preživnina za enga otroka 80e je sramota našega sodnega sistema!ja in ker plačuje oče preživnino naj ženska požira ves d.r.ek,ki ji ga bivši namenja.ja pa kaj še.
in čisto dobro funkcioniramo v medsebojnih odnosihuser posted image


Se absolutno strinjam.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 13:59:41   
Nenya
če se ločiš, se najverjetneje z razlogom. takim ali drugačnim. in takrat se jeza prepleta s sovraštvom in ker smo samo ljudje, včasih pretiravamo in norimo zaradi nesmiselnih zadev. ko se ta čustva ohladijo, lahko šele vidimo, kje smo delali napake. velikokrat brezvezne. in v dobro otrok je fajn, če se to naredi čimprej.

Se strinjam s tem. Odrasli so tisti, ki morajo te stvari rešiti med seboj in to kar se da hitro.
Ne strinjam pa se s tistimi, ki pišejo, kot da je on s preživnino kupil tudi komplet servis svojih otrok in da jim zaradi tega razen svoje velecenjene družbe ni 'dolžen' nuditi ničesar več.
Ker če je to to, a pol bi ona morala napokati oblačila, rezervna oblačila, obutev in še kosilo in malico itd pripraviti?

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 14:01:19   
jagoda77

IZVIRNO SPOROČILO: urška

IZVIRNO SPOROČILO: Nenya

Upam si reči, da ste vse, ki ste tako planile po avtorici, 'ta nove' od moških (ali pa mate bližnje s takimi izkušnjami), ki imajo prtljago iz prejšnje zveze - beri otroke in vam gre v nos, da mora plačevati za LASTNE otroke in za njih 'tratiti' čas večkrat na teden.



malo preveč si upaš, bi rekla. jaz recimo nisem nobena "ta nova" in mi je to, da ona noče spakirati cunj za mala dva, totalni nesmisel.


eh nima smisla se prepirat, ker pač, če enim ne paše nek komentar, potem najdejo neko drugo dlako v jajcu, da lahko pol pametuje... Sploh se ne gre ne v preživnini, ne o plačevanju... sploh eni ne štekajo poante. Fora je, da si bivša lastni cunje otrok, kot da bi bile njegove in jih je samo ona plačevala in ne šteka, da za vse stvari s preživnino financira tudi oče in torej, pakiraš zraven cune. KVA JE PA TO RES TKO TEŽKO! Sej se gre za otroka, ne zanjga... Ampak je pa tko, kot je že par napisal, dejmo se prepucavat preko otrok in malenkosti iskat. In pol se kdo ćudi, zakaj je bivši. Če je blo prej v odnosu tako, je z razlogom. user posted image

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 14:02:03   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Nenya

Upam si reči, da ste vse, ki ste tako planile po avtorici, 'ta nove' od moških (ali pa mate bližnje s takimi izkušnjami), ki imajo prtljago iz prejšnje zveze - beri otroke in vam gre v nos, da mora plačevati za LASTNE otroke in za njih 'tratiti' čas večkrat na teden.


motiš se. zelo.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Nenya)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 14:03:39   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: mini86

IZVIRNO SPOROČILO: mary10

ne vem na kakšen način razmišljate ostale,ampak meni ni normalno,da se pričakuje od matere da poskrbi za vse,ker pač oče plačuje preživnino.


ja kdo pa bo za otroka poskrbel, kot mati, ki ima skrbništvo. preživnina je takšna kot je. Sta se dogovorila ali je pa določilo sodišče. In določilo je na podlagi njegove plače.
In če avtorica pravi da je oče neskrben, kdo bo potem poskrbel za otroka? najboljše, da NJEMU nagaja s tem, da jih bo še ona  zanemarjalauser posted image . Takšen je njen predlog. Ne bom dala oblačil zravenuser posted image
 
In tista, ki je pisala o 'ta novih'user posted image . Jaz sem tanova že 13 letuser posted image  in mož nima otrok iz prejšnjih zvez, tud jaz ne.
 
Odgovore je pa dobila takšne zato, ker se nobena mati zdrave pameti,  ne bo maščevala preko otrok.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 14:05:08   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: jagoda77

In pol se kdo ćudi, zakaj je bivši. Če je blo prej v odnosu tako, je z razlogom. user posted image

ja, nekaj takega

< Sporočilo je popravil mika -- 17.2.2010 14:07:15 >

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 14:13:37   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

mary ona poskrbi za vse?In za kaj ona poskrbi??
Zakaj ima potem doma oblačila,ki jih on kupuje otrokom??In potem sika za oblačila da jih ne bo zraven dajala
je tu kje logika?
A otroka pri njemu stradata ,sta zapostavljena-žejna .... ? Torej on doma ko sta otroka poskrbi za njiju
tebi je sramota 160 e za oba otroka??
če dobi minimalno plačo verjemi draga moja ni sramota.če ti komaj sfolgaš  s svojo plačo ,on verjetno živi kot princ kajne :) Nima nobenih stroškov.
In ženske nehajte že enkrat,sram je lahko samo vas.
kdo je rekel,da mora ona kaj požirat?Kaj pa on požira zaradi nje?verjetno nič kajne user posted image user posted image
ja ,ja bivši je bastard,ona pa pravi lepi sonček user posted image



A je s tabo vse v redu? tebi se 80 eur zdi polovica za preživljanje otroka? Ne, nisi ne trezna ne resna ne nič od tega sploh. Par dni nazaj sem spraševala ljudi na čveku, koliko po osebi potrošijo. NIti ena sama samcata ni napisala, da lahko pride skozi z 200eur po osebi, ne glede na število članov. Niti ena. Realna cifra za kolikor toliko normalno preživljanje otroka se giblje med 300 in 500eur na mesec po osebi!!! Za neko za silo dostojno preživljanje brez preseravanja. Jaz bi na tvojem mestu od sramu rajši zginila, kot nekaj takega blebetala in to še javno po netu, ker sramotiš vse otroke slovenije z izjavami, da so vredni samo 160 eur na mesec in naj s tem preživijo. Pojdi na cesto, brez mame, očeta in prijateljev, pa preživi s 160euri. Daj, če si tolk sposobna. Jaz nisem. Še socialne denarne pomoči dobiš več. Še država za vzdrževanje enega družinskega člana plačuje več rejnikom, pa plačuje bizarni minimum od minimuma. Še celo nadomestilo za preživnino je višje. Ma daj, skrij se od hudobije rajši. Aja, če boš navrgla, da sta dva sposobna živet z 2x 180eur, lahko tudi to probaš. Živi brez stanovanja, avta in samo s toliko dohodka, če si upaš. Ma si ne, ker tolk ****.jena pa tudi ti nisi. Samo otrok mora živeti s tako malo???? Matr, saj nisi pri sebi, res ne.

Druga stvar - njen ex daje za svoje lastna dva otroka 80 - iz tega niti vrtca ne pokriješ, kaj šele vsega ostalega od elektrike, vode, plina, oblek, kozarcev, cunj, telefonov, taborov, rolerjev, koles, najemnine, svinčnikov, papirja, šamponov, plenic.... Kako ti na kraj pameti pride reči, da je to veliko?? Če pa socialca tolče, potem naj se pa v roke vzame, pa naj si začne iskat službo. Služb je dovolj, samo če človek hoče delat, če pa je len, pa naj najde denar kjer hoče. Otroke ima, dolžen jih je preživet, če hoče al pa noče, tako to je, sicer ga bo država a tožila za preživnino, ker bo država njej več kot teh 80 na mesec dajala namesto njega. Z 80eur si jih skor da lahko nekam zatakne. Istih 80eur dobi pri olajšavi za vzdrževane otroke tudi nazaj in to prav isti mesec - zato se strinjam, država je na podnu, da si to dovoljuje privoščit. Sramota našega pravnega sistema.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 14:19:21   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: jagoda77


Fora je, da si bivša lastni cunje otrok, kot da bi bile njegove in jih je samo ona plačevala in ne šteka, da za vse stvari s preživnino financira tudi oče in torej, pakiraš zraven cune


Ne, z 80 euri ni pokril niti polovice osnovne hrane. Niti eura ni prispeval h cotam.

Drugače je moje mnenje, da za 4 ur ali 8 ur, ko sta pri njem, res nima smisla dajat karkoli zraven, razen za slučaj, če se kdo polije, polula... in za to res ne bi komplicirala. V bistvu mi ni na pamet padlo nikdar, da otrokom ne bi dala s sabo za obleči, ampak razumem pa njeno jezo. Pri vsaki ločitvi, če je še tako lepa in brez špetira, mama skoraj gotovo ta kratko potegne. Tako pri plačevanju vsega za otroke, kot pri delu, pa tudi pri tem, kako se na koga gleda. Mama je zraven za ta grde reči, ko se je treba učit, ko je treba navadit otroke na red, na disciplino, ker je pač edina z otroki, oče je pa smao za ta luštno....če pa zraven samo en minimalac daje namesto vsaj za silo polovice, potem pa v mojih očeh oče zgubi celotno spoštovanje kot človek. NI vreden teh otrok, če jih ni sposoben preživljat vsaj za silo in vsaj za silo realnih stroškov do polovice plačat zanje. Kar pa teh 80eur nikakor ne predstavlja.

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?