|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 14:38:19   
Nenya
Gina user posted image user posted image user posted image user posted image , nekaj takega sem hotela povedati tudi jaz. Pa je tebi dosti bolje uspelo.user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 14:39:34   
coris
se podpišem pod to kar je Gina napisala. Jz pa njene zgodbe sploh nisem dojela tko kot ste ve v večini pisale. zdi se mi da njej ni problem zraven cunj dat in če bi blo potrebno bi tud skuhala za sabo, al pa brez preživnine sama skrbela za njih, samo moti jo dejstvo da so otroci tako njeni kot od bivšega partnerja in se ji zdi za malo to da ne pokaže niti interesa za otroke in se niti potrudi ne. otroke sta spočela oba, glavnino odgovornosti pa nosi ona. otrok je lahko še tako majhen in se ne zaveda v kaj je oblečen pa vendar bo slej ko prej občutu da za tem stoji nekaj večjega. otroci čutijo in stem njegovim obašanjem bodo prizadeti le otroci. ne rabi puščat premoženja za obleke, naj se le pokaže kot skrben starš in jim z vsakodnevnimi opravili ki jih opravlja tudi ona da vedeti da jih ima rad in da bo za njih naredil vse. otroci verjeli ali ne začutijo brezbrižnost. se pa strinjam da morata sodelovati in si ne spodkopavati dobrega odnosa z otroci.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 14:39:51   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: jagoda77


Fora je, da si bivša lastni cunje otrok, kot da bi bile njegove in jih je samo ona plačevala in ne šteka, da za vse stvari s preživnino financira tudi oče in torej, pakiraš zraven cune


Ne, z 80 euri ni pokril niti polovice osnovne hrane. Niti eura ni prispeval h cotam.



Ta preživnina itak ni za nikamor, res.
Mene so samo zmotile sintyne ideje. Pred kratkim je šel narazen par, ki ima otroka in nas je vse šokiralo obnašanje tega očeta. Iz najboljšega atija se je spremenil v senco od tega. zato pa mama skrbi, da se otrok kolikotoliko dobro počuti, glede nato, da je ati odšel. Njej takšno jajčkanje z oblačili ne bi prišlo na pamet. Pa sta tud imela debate okrog preživnine.
Matere nihče ne vpraša ali ima otroka s čim preživet, medtem ko se očetovo plačo gleda. Tu nimamo kaj, tako pri nas je. Žalostno, ampk resnično.

V tem primeru pa je še bolj žalostno materino razmišljanje. zdaj so ji padla na misel oblačila(očitno jih otroci potrebujejo, če pravi, da non stop pere), kaj ji bo naslednje...samo, da bi nagajala bivšemu, tudi če na hrbtu otrokuser posted image .

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 14:43:05   
coris
zdi se mi da je ona z oblačili mislila bolj v prenesenem pomenu kot dobesedno. to je bil po moje le primer, ker se je nabralo stvari in je to le kaplja čez rob.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 14:47:46   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: coris

zdi se mi da je ona z oblačili mislila bolj v prenesenem pomenu kot dobesedno. to je bil po moje le primer, ker se je nabralo stvari in je to le kaplja čez rob.


Men se pa zdi, da bi mu zaradi jeze glede na vso situacijo,  rada nekako vrnila za vso njeno žalost in stisko, ki ji jo je povzročil. ampak, tako bo bredla samo še v večjo žalost in v večjo stisko.

(odgovor članu coris)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 14:50:01   
baguSka
ja tako je to.... ce se se tko trudimo, custva zameglijo razum.... 

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 14:54:17   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: Nenya

Ker če je to to, a pol bi ona morala napokati oblačila, rezervna oblačila, obutev in še kosilo in malico itd pripraviti?


mah meni to ne bi bil problem. res ne. ker bi to delala zaradi otroka in ne zato, da bi mu lahko potem sponašala kaj vse naredim. ker otrok rabi čas z očetom.



(odgovor članu Nenya)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 15:02:02   
coris
ok user posted image dopuščam tudi to možnost, samo potem si pa rečem takole, ko sta bila v zvezi sta se zavestno odločila za otroka, potem jo je še varal in najmanj kar se spodobi je da on enakovredno sodeluje v življenju otrok. jz bi za svoje otroke nardila vse, še preživnini bi se odpovedala, razumem pa njeno stisko in še zadnje poskuse borbe. pismo če ma dec že novo partnerko bi lahko skupaj skrbela za te otroke in se potem ona nebi rabila toliko sekirat. otroka narediti je najlažje (no razen meni in mojemuuser posted image ) ampak ko se za to odločiš sprejmeš zraven etiketo kjer piše doživljenjsko... in vsak še tok normalen bo skrbel za svojega otroka. sej ona bo tud na koncu sama skrbela za otroka z novim partnerjem mislim da jo le skrbi kako bo kasneje z odnosom med otrokoma in očetom....

lahko je pa vse skupaj mix čustev in dejstva da bivši ne sodeluje kot bi moral... in potem jeza naredi svoje

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 15:09:41   
Nenya
mah meni to ne bi bil problem. res ne. ker bi to delala zaradi otroka


Pol pa niti narazen ne bi bilo treba iti, a ne?
Če bi ona bila pripravljena požreti vse s.r.a.n.j.e zaradi otroka. Sem odraščala v taki familiji, NE HVALA

(odgovor članu coris)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 15:31:47   
alexjera
Mislim, da večina, ki je komentirala začetni post, vključno z mano, ni razumela pomena. Za razjasnitev situacije si preberite njeno zgodbo iz decembra 2008 z naslovom bolečina in boste malo bolje razumele njeno situacijo in jezo ter gnev nad bivšim., na žalost pa pri takšni zgodbi najkrajšo potegnejo nedolžni otroci.

Sinty drži se, saj bo!!!

(odgovor članu Nenya)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 15:35:04   
rija
kakorkoli, da sem dosti na RR nimam časa markirat, kdaj se komu kaj zgodiuser posted image

link prilepi.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu alexjera)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 15:35:37   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Nenya

mah meni to ne bi bil problem. res ne. ker bi to delala zaradi otroka


Pol pa niti narazen ne bi bilo treba iti, a ne?
Če bi ona bila pripravljena požreti vse s.r.a.n.j.e zaradi otroka. Sem odraščala v taki familiji, NE HVALA


Ooooo logika pa taka, da te srat stisneuser posted image .

(odgovor članu Nenya)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 15:36:01   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: Nenya



Pol pa niti narazen ne bi bilo treba iti, a ne?



ja no ne vem če je ravno isto a ne? gledat nekoga, ki ga u resnci videt ne moreš in ga po možnosti še sovražiš oz. on tebe, vsak dan, celo življenje, se po moje ne moreš primerjati s tem, se ti ne zdi?
ne vem, če je tebi skupno življenje to, da kuhaš in pereš za vse, je meni še kaj več. in ker tistega "več" ni bilo, sva šla narazen.

in ne, ni treba, da ona požira njegovo sranje. prav tako njemu ni treba požirat njenega. al si ga on pač zasluži, ker jo je prevaral? zato pa greš narazen, da ne požiraš sranja vsak dan. ga pa še vseeno. ponavadi na vsake 2 tedna.

(odgovor članu Nenya)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 15:42:06   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: rija

kakorkoli, da sem dosti na RR nimam časa markirat, kdaj se komu kaj zgodiuser posted image

link prilepi.


da sem enkrat nekaj našlauser posted image
evo
http://www.ringaraja.net/forum/m_3555486/mpage_1/key_bole%25C4%258Dina/tm.htm#3555486

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 16:22:29   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Matere nihče ne vpraša ali ima otroka s čim preživet, medtem ko se očetovo plačo gleda. Tu nimamo kaj, tako pri nas je. Žalostno, ampk resnično.

V tem primeru pa je še bolj žalostno materino razmišljanje. zdaj so ji padla na misel oblačila(očitno jih otroci potrebujejo, če pravi, da non stop pere), kaj ji bo naslednje...samo, da bi nagajala bivšemu, tudi če na hrbtu otrokuser posted image .


Tole zgoraj o materi, ki je nihče nič ne vpraša, je dolžna poskrbet za otroka, pa tudi če ne more, je še kako res. user posted image user posted image

Drugega dela pa jaz nisem tako razumela, veš, res ne. To pa zato, ker sem bila v situaciji, ko sem se ločila in iz konkretnih situacij vem, kako to izgleda, da to ni "samo ločitev", ampak en totalen pretres ljudi in dogodkov, na katere včasih nimaš vpliva. Pa računaj, d a sem se z mojim bivšim na izjemno kulturnem nivoju razšla, ko se nisva nič, ampak nič kregala kako pa kaj, ker sem tiste cajte mislila kot ena zgoraj, ki je napisala, da bi se še preživnini odpovedala, pa šla, samo da bi bilo za otroke poskrbljeno. Hočem reči, da od začetka, ko se ločiš, vse funkcionira zelo čudno. Ti imaš neke predstave, bivši neke čist druge o vsem skupaj namreč, kako naj bi potekalo. Zraven ima neko žensko, ki ga pumpa, kako je fajn fotr, pa kako je 80eur več kot preveč, kar si otroc zaslužijo. Fotr pumpa nehote otroke s svojimi forami, otroc so čisto zmešani, ko pridejo nazaj. Ob vsem tem si sam, štekaš, sam za čisto vse, brez kogarkoli, ki bi ti v realnosti pomagal tako, kot bi ti en fotr, partner moral. V bistvu te na nek način ovira. In jasno je, da imaš včasih pravico biti jezen, pa če nekatere še tolk ne razumete, da se ti včasih utrga, še če imaš kolikor toliko normalnega bivšega. Težko je vse te pritiske prenašat, katerih kadar nisi ločen, tudi od daleč ne vidiš, ne razumeš in ti niso dani za občutit. Od daleč gledat neko reč pa je nekaj čisto drugega, saj biti razumen, ko nisi čustveno vpleten, preobremenjen in utrujen od biti sam za vse, plus da se ti nekdo na negativen način meša v vse skup, ni nekaj enostavnega. Zato jaz resnično nisem dobesedno jemala, ko je napisala, da ne bi dala cotk. Ja normalno da jih bo dala, saj je ženska. Katera ženska pa ne naredi vse za otroke, saj je že mika napisala, da nas nihče ne vpraša a lahko al ne, ker nas življenje v to prisili in še gensko smo take. Ampak v bistvu, če bolj natančno razmislim in se neham čudit, ker je sploh na to idejo prišla, tudi ni tako zelo nenormalna ideja, da cotk ne da. Kako pa bo dobil občutek, da je za otroke treba skrbet? Če da cote zraven, ne bo nikdar vedel, če jih pa ne da, pa otroci ne bodo umrli, če bodo ali umazani, ali oblečeni za kratek čas v kaj čudnega. Hočem reči, tako hudih posledic ne bodo imeli, kot jih pripisujete. Pa tudi psihično trpeli zaradi tega ne bodo. Kako naj zato psihično trpijo pri dveh oz. enem letu, če so za pol ure, dokler v najbližjem mercatorju ne kupi ene majčke, zavit v karkoli sedi al pa okrog lazi? Da bi se ona morala pustit poniževat samo zaradi ljubega božjega miru pa tudi ne vidim razloga. Kakšne vzore bo pa potem dala otrokom, sploh deklicam?
Pa tudi tale link ne kaže na nekja ekstra groznega, da bi z njo bilo kaj narobe, razen da je bila hudo prizadeta. Ampak katera od vas pa ne bi bila? A ni to človeško? IN resnično ne vidim nekega nagajanja, nagajanje bi bilo, če otrok ne bi pustila k njemu, če bi mu preprečevala stike, če bi govorila čez njega otrokom oz. hujskala otroke proti njemu,... če pa hoče od njega, da se vede kulturno in da za otroke srkbi, pa se mi to ne zdi nagajanje, res ne.

Sem pa čist sigurna, da se bo z leti to vse uredilo, še povsod, kjer so se ločili, kar jih jaz poznam, je bilo prvo leto, dve, tri podobno. Potem je pa ok. Z vmesnimi izbruhi, ki nikjer ne manjkajo, ker so interesi, pogledi na svet in karakterji pač različni. Ampak v vsakem primeru gre po par letih na bolje, take fore se avtomatično nehajo. LJudje niso več prestrašeni, ne počutijo se ogroženi in počasi začno živet lajf normalno.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 17:16:32   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Sem pa čist sigurna, da se bo z leti to vse uredilo, še povsod, kjer so se ločili, kar jih jaz poznam, je bilo prvo leto, dve, tri podobno. Potem je pa ok. Z vmesnimi izbruhi, ki nikjer ne manjkajo, ker so interesi, pogledi na svet in karakterji pač različni. Ampak v vsakem primeru gre po par letih na bolje, take fore se avtomatično nehajo. LJudje niso več prestrašeni, ne počutijo se ogroženi in počasi začno živet lajf normalno.


s tem se pa popolnoma strinjam. res je tako. zna pa biti do tega res dolga pot.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 18:18:45   
pravljica
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Pri vsaki ločitvi, če je še tako lepa in brez špetira, mama skoraj gotovo ta kratko potegne. Tako pri plačevanju vsega za otroke, kot pri delu, pa tudi pri tem, kako se na koga gleda. Mama je zraven za ta grde reči, ko se je treba učit, ko je treba navadit otroke na red, na disciplino, ker je pač edina z otroki, oče je pa smao za ta luštno....če pa zraven samo en minimalac daje namesto vsaj za silo polovice, potem pa v mojih očeh oče zgubi celotno spoštovanje kot človek. NI vreden teh otrok, če jih ni sposoben preživljat vsaj za silo in vsaj za silo realnih stroškov do polovice plačat zanje. Kar pa teh 80eur nikakor ne predstavlja.


tole pa mene malo dvigne user posted image  a je kje kak zakon, kjer to piše? mislim to, da mati MORA vzet otroke k sebi? da je vedno mati tista, kateri se dodelijo otroci? zate je to "takratka", če pri ločitvi dobiš otroke? ne vem no, saj vsaka ve, kaj jo čaka in brez problema vse skupaj prepusti očetu...pa potem ona daje vsak mesec na stran "samo" 160 eur in tiste štirikrat na mesec potrpi, ko jih mora imet na obisku user posted image

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 18:23:02   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: pravljica

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Pri vsaki ločitvi, če je še tako lepa in brez špetira, mama skoraj gotovo ta kratko potegne. Tako pri plačevanju vsega za otroke, kot pri delu, pa tudi pri tem, kako se na koga gleda. Mama je zraven za ta grde reči, ko se je treba učit, ko je treba navadit otroke na red, na disciplino, ker je pač edina z otroki, oče je pa smao za ta luštno....če pa zraven samo en minimalac daje namesto vsaj za silo polovice, potem pa v mojih očeh oče zgubi celotno spoštovanje kot človek. NI vreden teh otrok, če jih ni sposoben preživljat vsaj za silo in vsaj za silo realnih stroškov do polovice plačat zanje. Kar pa teh 80eur nikakor ne predstavlja.


tole pa mene malo dvigne user posted image  a je kje kak zakon, kjer to piše? mislim to, da mati MORA vzet otroke k sebi? da je vedno mati tista, kateri se dodelijo otroci? zate je to "takratka", če pri ločitvi dobiš otroke? ne vem no, saj vsaka ve, kaj jo čaka in brez problema vse skupaj prepusti očetu...pa potem ona daje vsak mesec na stran "samo" 160 eur in tiste štirikrat na mesec potrpi, ko jih mora imet na obisku user posted image

A ti sploh razumeš zakaj mama vzame otroke ob ločitvi?
A ti si mama al maš na sliki tujega otroka, da take neumnosti pišešuser posted image . mater, ene mate odgovoreuser posted image  

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 18:24:08   
ledenaa
mika zakaj mama vzame otroke po ločitviuser posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 18:32:38   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

mika zakaj mama vzame otroke po ločitviuser posted image


pa ne mi reč, da potrebuješ razlagouser posted image

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 18:42:17   
pravljica
IZVIRNO SPOROČILO: mika

A ti sploh razumeš zakaj mama vzame otroke ob ločitvi?
A ti si mama al maš na sliki tujega otroka, da take neumnosti pišešuser posted image . mater, ene mate odgovoreuser posted image  
 

ja mika, razumem, zakaj mama vzame otroke ob ločitvi - ker se tako maščuje bivšemu user posted image  
edini pravi razlog zame za kaj takšnega bi bil, ker je njihov oče pedofil, pijanec ali ker tako ali drugače muči otroke ...to, da gre z drugo žensko ali da se midva preprosto ne razumeva, ne pomeni, da je slab oče in da do njih nima enakih pravic (in dolžnosti) kot jih imam jaz user posted image  

nisem še šla skozi ločitev in upam, da mi nikoli ne bo treba it (če pa, pa tudi, vse je za nekaj dobro), zato res ne vem, ali tam koga kaj vprašajo glede skrbništva ali samo dodelijo otroka materi in je stvar zaključena user posted image  

pri meni bi prišlo v poštev samo in izključno skupno skrbništvo user posted image


< Sporočilo je popravil pravljica -- 17.2.2010 18:50:10 >


_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 19:13:13   
ledenaa
Ja potrebujem razlago

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 19:18:02   
Anonimen
v nasi ljubi, lepi in posteni drzavi dobi otroka mama.
pa je lahko pijanka, k.urba, drogerasica....ce le ima za samo postene starse(stare starse)

oce pa se bo moral za skrvnistvo j.ebat po sociali in sodiscu.tudi v primeru, da je mama vse zgoraj nasteto, on pa je posten, priden, ljubes in delaven clovek



zal, tako je po defoultu.
oče nima šans...

(odgovor članu ledenaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 20:02:15   
mateyka
pri meni bi prišlo v poštev samo in izključno skupno skrbništvo user posted image


joj, idealisti in teoretiki. saj sploh ne vete nič, teorija je eno, drugo pa praksa. na švedskem preferirajo skupno skrbništvo.da ja ne bo oče prikrajšan. skupno skrbništvo prej, preden karkoli drugega. no in ravno zdaj se moja frendica toži na sodišču, ker je mali čist namešan od tega dvojnega doma in ne ve kje je doma, ima nočne more, kje je mami, ker se boji da je kar ne bo itd.

hočem rečt, skupno skrbništvo je pametna stvar samo v določenih primerih. ko je otrok zelo mali NI OK. in to je dejstvo. tamali ma zdaj 3 leta in je bogi. a si ti predstavljaš kako je zanj živet na 2h koncih? zakaj je blo tega treba - da lahko rečemo da mata starša enake pravice? kaj pa kar je najbolje za otroka? to naj bi bilo najbolj važno pri vsej stvari.

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 20:56:57   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: pravljica

nisem še šla skozi ločitev



no potem govoriš popolnoma na pamet a ne?

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?