|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 21:00:10   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: pravljica



ja mika, razumem, zakaj mama vzame otroke ob ločitvi - ker se tako maščuje bivšemu user posted image  





sej nisi resna, ne?

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 21:01:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: urška

IZVIRNO SPOROČILO: pravljica



ja mika, razumem, zakaj mama vzame otroke ob ločitvi - ker se tako maščuje bivšemu user posted image  





sej nisi resna, ne?


ampak nekatere pa se....user posted image

(odgovor članu urška)
  Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 21:05:18   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: pravljica

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Pri vsaki ločitvi, če je še tako lepa in brez špetira, mama skoraj gotovo ta kratko potegne. Tako pri plačevanju vsega za otroke, kot pri delu, pa tudi pri tem, kako se na koga gleda. Mama je zraven za ta grde reči, ko se je treba učit, ko je treba navadit otroke na red, na disciplino, ker je pač edina z otroki, oče je pa smao za ta luštno....če pa zraven samo en minimalac daje namesto vsaj za silo polovice, potem pa v mojih očeh oče zgubi celotno spoštovanje kot človek. NI vreden teh otrok, če jih ni sposoben preživljat vsaj za silo in vsaj za silo realnih stroškov do polovice plačat zanje. Kar pa teh 80eur nikakor ne predstavlja.


tole pa mene malo dvigne user posted image  a je kje kak zakon, kjer to piše? mislim to, da mati MORA vzet otroke k sebi? da je vedno mati tista, kateri se dodelijo otroci? zate je to "takratka", če pri ločitvi dobiš otroke? ne vem no, saj vsaka ve, kaj jo čaka in brez problema vse skupaj prepusti očetu...pa potem ona daje vsak mesec na stran "samo" 160 eur in tiste štirikrat na mesec potrpi, ko jih mora imet na obisku user posted image


Zakaj pa ti obračaš moje besede???? Kdo je govoril o tem, da je meni ali katerikoli materi težko vzet otroka k sebi??? Kdo je govoril o tem, da je mama vedno tista, ki se ji dodelijo otroci? Ma daj nehi no. Sploh ni bil to point. Če mama dela vse, ampak vse za tega otroka, bi bilo prav, da oče pripeva vsaj materialni delež, če že fizičnega noče ali ne more ali karkoli že.

Prvič kot prvič sem jaz želela otroke imet.

Drugič mojemu bivšemu sploh ni bilo do tega, da bi otroke imel vsak dan, niti vsak teden ne, niti da bi imela deljeno skrbništvo. NJemu smo šli enostavno na živce vsi mi, z otroki vred in vso odgovornostjo, ki jo je moral nosit. Torej v njegovih očeh ni ta kratke potegnil, izognil se je vsemu. Sploh pa nisem pisala v tem smislu, kdo ta kratko potegne, ampak v smislu obremenitve. Matr, kako lahko sodiš, ko pojma nimaš kako to zgleda, ko si sam za vse, po možnosti brez staršev? Kako? Skor bi ti mal privoščila, da probaš vsaj za kak mesec, da ne boš več sodila o rečeh, v katere imaš težave se vživljat.

Tretjič, pri mnooooogih straših je tako, kot je bilo pri nama. Upam se trdit, da je največkrat tako, čeprav zelo v nebo bodejo primeri, ko si kakšen oče sem pa tja le poskuša izborit pravico do otroka, samo so vseeno redki.

Četrtič, strinjam se z mateyko in to popolnoma.

Petič pa končno pridemo do bistva - slovenska država sicer daje materi na splošno kao vsaj od daleč večjo pravico do otroka (v principu, čeprav zadnja leta vsaj na notranjskem prevladuje težnja po deljenem skrbništvu in kar nekaj ljudi iz našega konca poznam, ki so jim otroke tako dodelili, pa kjer seveda prihaja do istih reči, kot jih mateyka omenja, da o tem, da en od staršev ne kupuje oblačil in ne plačuje položnic, če ga tako piči, sploh ne govorimo - je še kar krit od države), skratka ne glede na to, da mama dobi otroka kao lažje, s tem avtomatično prenesejo nanjo vse, ampak praktično vse odgovornosti, od deca se ne zahteva v praksi, da otroka do polovice vsaj materialno vzdržuje, niti kaj drugega ne. Če pa ti to razumeš kot da se jaz pritožujem, ker imam otroke sama, ali pa če boš ti želela deljeno skrbništvo, ga pa kar imej - srečno. Garantiram ti, da te država ravno tako ne bo ščitila, ko tvoj ex ne bo plačeval otroku prav nič, ne položnic, ne hrane, ne oblek, ne nič ali ko bo prišel otrok k njemu domov, pa ne bo ogrevano, ker ga doma ne bo, ali ker ne bo imel doma nič za jest, ali bosta jedla cele dni konzerve, ker se mu bo to zdelo čist ok za mlado telo, lai ga bo vozil s sabo na pijanke ali ker bo prišel domov v istih cunjah, kot je prišel, ker mu dec nikdar ne bo nič opral, še manj kupil, ali ko bo zaradi neplačane položnice prišel opomin nate, kot na drugega starša, ker od prvega ne bodo izterjali..... NImaš možnosti to si izborit, da bi te država tu krila, razen....razen seveda, če si frendica s Senico. user posted image user posted image  


(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 21:10:11   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

IZVIRNO SPOROČILO: urška

IZVIRNO SPOROČILO: pravljica



ja mika, razumem, zakaj mama vzame otroke ob ločitvi - ker se tako maščuje bivšemu user posted image  





sej nisi resna, ne?


ampak nekatere pa se....user posted image



lej, če nekatere vzamejo otroka samo iz maščevanja, to potem pomeni, da otroka sploh ne marajo in nočejo.
ne morem verjet, da tako razmišljate...

otroka vzamem s sabo, ker ga hočem imet. ker je moj. ker spada k meni. preprosto. maščevanje? zakaj že?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 21:14:14   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: urška


otroka vzamem s sabo, ker ga hočem imet. ker je moj. ker spada k meni. preprosto. maščevanje? zakaj že?

 

samo marsikateri moški čuti isto user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 21:15:53   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: urška


otroka vzamem s sabo, ker ga hočem imet. ker je moj. ker spada k meni. preprosto. maščevanje? zakaj že?

 

samo marsikateri moški čuti isto user posted image


nisem rekla da ne. ampak to ne pomeni da sem jaz mojega vzela s sabo zaradi maščevanja.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 21:19:55   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: urška


nisem rekla da ne. ampak to ne pomeni da sem jaz mojega vzela s sabo zaradi maščevanja.



v to sem prepričanauser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 21:20:28   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: urška


otroka vzamem s sabo, ker ga hočem imet. ker je moj. ker spada k meni. preprosto. maščevanje? zakaj že?

 

samo marsikateri moški čuti isto user posted image


Kar jih jaz poznam, večina ne. Kakšni vsekakor ja. Večina? Ne verjamem.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 21:23:10   
picola1

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: jagoda77


Fora je, da si bivša lastni cunje otrok, kot da bi bile njegove in jih je samo ona plačevala in ne šteka, da za vse stvari s preživnino financira tudi oče in torej, pakiraš zraven cune


Ne, z 80 euri ni pokril niti polovice osnovne hrane. Niti eura ni prispeval h cotam.

Drugače je moje mnenje, da za 4 ur ali 8 ur, ko sta pri njem, res nima smisla dajat karkoli zraven, razen za slučaj, če se kdo polije, polula... in za to res ne bi komplicirala. V bistvu mi ni na pamet padlo nikdar, da otrokom ne bi dala s sabo za obleči, ampak razumem pa njeno jezo. Pri vsaki ločitvi, če je še tako lepa in brez špetira, mama skoraj gotovo ta kratko potegne. Tako pri plačevanju vsega za otroke, kot pri delu, pa tudi pri tem, kako se na koga gleda. Mama je zraven za ta grde reči, ko se je treba učit, ko je treba navadit otroke na red, na disciplino, ker je pač edina z otroki, oče je pa smao za ta luštno....če pa zraven samo en minimalac daje namesto vsaj za silo polovice, potem pa v mojih očeh oče zgubi celotno spoštovanje kot človek. NI vreden teh otrok, če jih ni sposoben preživljat vsaj za silo in vsaj za silo realnih stroškov do polovice plačat zanje. Kar pa teh 80eur nikakor ne predstavlja.


Meni je to tut padlo v oči pa ste me prehitele...
Odvisno, kako gledaš...Če gledaš s tega stališča, potem res mama potegne takratko...Preživljat otroke sama (ponavadi ne enega), lahko slaba služba (če sploh je), napor, ki je potreben za vzgojo in vse vzgojne težave...in še in še...Samo vse to se po moje ne da primerjat z bolečino, ki jo čutiš takrat, ko ti vzamejo otroka in ga vidiš samo enkrat na teden ali pa še to ne...(izzvzeti pijanci, pedofili, narkomani itd.-takim je prav, da se jih loči od otrok ali imajo stike pod nadzorom).
Torej iz tega stališča takratko največkrat potegne oče. In imam raje vse napore in vso odgovornost in vse prebijanje skozi finančne težave kot pa to, da svojega otroka vidim enkrat na teden za tri ure!

Drugače pa to, kar opisuješ kar se tiče poteka ločitve in to...Verjamem, da je prvih par let itak ful hudo za vse in da so reakcije takšne in drugačne čist normalne in da se potem vse umiri...(sej sem že v enem od prejšnjih postov napisala, da meni, ki nisem tega nikoli doživela, je lahko pametovat) Najbrž moraš bit res osebnostno zelo razvit, zrel in močan človek, da zmoreš dokaj hitro prebolet vso tisto žalost, jezo in zamere. Če pa imaš itak sam s sabo težave že od prej, pol pa itak takrat useka ven ves gnev in sovraštvo do moških/žensk.
Sam vseen...žalostno je to, da ob tem najbolj trpijo otroci...

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 21:23:36   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Gina


Kar jih jaz poznam, večina ne. Kakšni vsekakor ja. Večina? Ne verjamem.


jaz jih poznam veliko. in verjamem, da so manjšinauser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 21:26:16   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: picola1


In imam raje vse napore in vso odgovornost in vse prebijanje skozi finančne težave kot pa to, da svojega otroka vidim enkrat na teden za tri ure!




kolikor vem, je gina govorila točno to.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 21:32:44   
picola1
Sem glih danes poslušala na radiu (hrvaškem) o psihičnem nasilju nad otroci v primeru ločitve. In so povedali, koliko je tega, da starši obračunavajo med sabo in za to uporabljajo otroke. In da se bo v prihodnosti ful delalo tudi na tem, da se bo preprečevalo tudi takšne vrste nasilja nad otroci, ker danes se še vedno naredi ful premalo za to.
Krasna oddaja, če je kdo poslušal...Povod vsega razmišljanja in vsega pogovora pa je bila tista 9 letna deklica, o kateri je zadnje čase toliko govora (vsaj nekaj dobrega iz vsega tega)

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 21:33:12   
picola1

IZVIRNO SPOROČILO: urška

IZVIRNO SPOROČILO: picola1


In imam raje vse napore in vso odgovornost in vse prebijanje skozi finančne težave kot pa to, da svojega otroka vidim enkrat na teden za tri ure!




kolikor vem, je gina govorila točno to.



Pol sem jo pa očitno narobe razumela.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 21:36:24   
Anonimen
mal zerjavice na ogenj....

kaj pa tiste mame, ki rojevajo in pulijo otroke razlicnih ocetov pod svojo pijansko mamilasko streho?
in vlečejo prezivnine. pa govorim om zenskah, ki bi lahko klicala vseh 6,7 alpa zdaj ze 8 otrok po priimkih, ime bi imeli pa vsi janez?


fotri pa lepo placujejo in ne morejo nic, da svojega otroka dobijo?


so izjeme.
poznam eno tako. osebno. in vem, da je res kar sem napisala

(odgovor članu picola1)
  Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 21:37:28   
picola1

IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: Gina


Kar jih jaz poznam, večina ne. Kakšni vsekakor ja. Večina? Ne verjamem.


jaz jih poznam veliko. in verjamem, da so manjšinauser posted image



Jst sicer tut verjamem, da moški nimajo takšnega čuta do otrok kot ga imajo v večini mame...sam vseeno bi se moralo več nardit na tem, da ima otrok možnost obeh staršev. Ok...če pač to slabo vpliva na njega, ok...je treba odločit v prid otroka. Sam če pa se vidi, da skupno skrbništvo laufa in da si otrok tega želi pa ne vidim razloga, da bi mama dobila polno skrbništvo nad otrokom.Tako kot se to dogaja sedaj v 90% (ali pa še več) Imo.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 21:38:17   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: picola1

Torej iz tega stališča takratko največkrat potegne oče. In imam raje vse napore in vso odgovornost in vse prebijanje skozi finančne težave kot pa to, da svojega otroka vidim enkrat na teden za tri ure!



A moram napisat še enkrat, da ste razumele v narobnem kontekstu. Popolnoma narobnem kontekstu. In resnično in iz dna srca se vprašajte, ali bi vsi tisti moški, ki jih dobro poznate v resnici želeli imeti otroka vsak dan sami? Dvomim.

Pisala sem iz predpostavke, da je otrok vam dodeljen, ker se oba starša s tem strinjata. Seveda imam kot mama raje, da otroka imam vsak dan, kot da ga vidim 1x na teden, to ni primerljivo, ampak ne glede na to, se mi po letih ločenosti še vedno zdi krivično, da vse "lepe reči" padejo na fotra, vse zahtevne pa name. A potem bi morala biti pa hvaležna, da sploh otroke imam, pa se ne ozirat na to? Ma vidi se vam, da niste v tej situaciji. Vas pa razumem, ker sem sama pustila bivšemu popolnoma vse in se odpeljala z otroki proč. Ni mi bilo važno nič, samo da gremo proč. Tudi če nič ne plačuje, tudi če ni nič z njimi, nič.... Ampak v končni fazi ugotoviš, da to ni vedno pravično. Enostavno ni, pa če se vam še tolk dobro zdi, da sploh otroke imam in da potem nič drugega ne more biti "ta kratka".

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 21:43:28   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: picola1


IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: Gina


Kar jih jaz poznam, večina ne. Kakšni vsekakor ja. Večina? Ne verjamem.


jaz jih poznam veliko. in verjamem, da so manjšinauser posted image



Jst sicer tut verjamem, da moški nimajo takšnega čuta do otrok kot ga imajo v večini mame...sam vseeno bi se moralo več nardit na tem, da ima otrok možnost obeh staršev. Ok...če pač to slabo vpliva na njega, ok...je treba odločit v prid otroka. Sam če pa se vidi, da skupno skrbništvo laufa in da si otrok tega želi pa ne vidim razloga, da bi mama dobila polno skrbništvo nad otrokom.Tako kot se to dogaja sedaj v 90% (ali pa še več) Imo.


Jaz pa nisem prepričana, da se to dogaja v tako velikem %. Vedno te vprašajo na csd-ju, kako želiš. Tudi očeta. In vedno se pogovarjajo s tabo na to temo in poskušajo vplivat na to,d a ima fotr dovolj stikov, navadno še spodbujejo slednje. In v večini primerov fotrom paše, da mama skrbi za otroke. Enostavno jim paše, pa če se še tako sramotno al pa čudno to sliši. Res ne vsem, ampak tistim se pa, vsaj na našem koncu vem, da je tako, omogoči skupno skrbništvo. Poznam pa tudi očete, ki imajo komplet skrbništvo. Res je to redka stvar, ampak tudi obstaja.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 21:45:45   
rija
ker je moj mož očitno čisto drugačen od večine, se meni zdi naravnost nepojmljivo, da lahko oče otroka kar tako pozabiuser posted image user posted image

a ni to groznouser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 22:15:52   
Gina
NI glih tako, da otroka pozabi, ampak otrok enostavno ni več v prvem planu, je za "čez vikend". In ja, to je grozno - iz stališča ene matere prav sigurno.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 22:24:27   
pravljica
IZVIRNO SPOROČILO: urška

IZVIRNO SPOROČILO: pravljica

nisem še šla skozi ločitev



no potem govoriš popolnoma na pamet a ne?



ja, govorim tako, kot bi bilo to pri meni v takšnem primeru...100%, to se mi zdi edino sprejemljivo...oba sva se odločila zanju, oba ju imava rada, oba sva dobra starša in ne vidim razloga, da bi bila otroka z mano več kot z njim...tudi, če bi tam jedli samo konzerve (pravzaprav bi bilo prej obratno) ipd. ...saj pravim, edino da bi se mu hotela maščevat, bi mu vzela otroka user posted image  ampak mislim, da je ni tako grozne stvari, ki bi mi jo lahko storil, da bi jaz zato kaznovala otroka user posted image  

Gina, ti si pa dobesedno napisala, da mama pri vsaki ločitvi potegne ta kratko in nisem nič besed obračala.

če pa oče otroka sam ne želi, potem sigurno tudi tistih 100 eur na mesec od njega ne bi želela, da ne bi mislil, kaj zdaj on meni da in kako mi pomaga, in bi ga preprosto črtali iz našega življenja...ampak tega si jaz ne predstavljam, ker moj sigurno ne bi bil česa takšnega sposoben user posted image

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 22:35:35   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: pravljica

ja, govorim tako, kot bi bilo to pri meni v takšnem primeru...100%, to se mi zdi edino sprejemljivo...oba sva se odločila zanju, oba ju imava rada, oba sva dobra starša in ne vidim razloga, da bi bila otroka z mano več kot z njim...tudi, če bi tam jedli samo konzerve (pravzaprav bi bilo prej obratno) ipd. ...saj pravim, edino da bi se mu hotela maščevat, bi mu vzela otroka user posted image  ampak mislim, da je ni tako grozne stvari, ki bi mi jo lahko storil, da bi jaz zato kaznovala otroka user posted image  

Gina, ti si pa dobesedno napisala, da mama pri vsaki ločitvi potegne ta kratko in nisem nič besed obračala.

če pa oče otroka sam ne želi, potem sigurno tudi tistih 100 eur na mesec od njega ne bi želela, da ne bi mislil, kaj zdaj on meni da in kako mi pomaga, in bi ga preprosto črtali iz našega življenja...ampak tega si jaz ne predstavljam, ker moj sigurno ne bi bil česa takšnega sposoben user posted image


Ja vzela si iz konteksta, da ta kratko mama potegne. Obrnila si jo tako, kot si jo hotela.
In če praviš, da bi prej pri tebi jedli konzerve, mi je tudi jasno zakaj tako pišeš, morda so vloge pri vas mal obrnjene, zato tudi tako čutiš kot čutiš.

Pa če še zdaj ne razumeš, da se jaz ali velika večina mam, ki so nam otroci dodeljeni, ne maščujemo fotrom, ker imamo otroke same, si pa res malo prismojena - očetje otrok niso hoteli. Sprejmi dejstvo, da tako na tem svetu je, vsaj večinoma (že od pradavnine je tako, gensko je tako, v vseh ljudstvih je tako - večinoma, ne pa v vseh primerih, seveda ne, v večini pa vendarle), kljub temu, da morda tvoj ni tak.

In če se tebi zdi 100eur zamalo, bi raje sama preživeljala otroke, se malo zamisli, kako je preživet z eno recimo delavsko plačo tri ljudi, ko ti vsakih 100eur še kako prav pride, ker že tako skoraj životariš. Lahko se ti preseravaš, pa rečeš, da ne boš denarja vzela, ker ga ne razbiš, mnoge ženske ga pa rabijo in ne le to - ne glede na to, kaj si dec misli ob tem, je prav, da plačuje in ne moreš ti zaradi svojega ponosa kaznovat otrok, ap ne zahtevat od očeta, da zanje plačuje normalno cifro. Štekaš, zanje, njih kaznuješ, če sicer ne zaslužiš sam dovolj, pa od fotra tega ne zahtevaš, ne sebe.

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: stiki z očetom
17.2.2010 22:43:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: *Sinty*

Čeprav po njegovem mu jih moram, ker je tako po zakonu. Pa me zanima kako je na tem?





Zakon o zakonski zvezi in družinskih prejemkih pravi:

5.a člen

(1) Starši, druge osebe, državni organi ter nosilci javnih pooblastil morajo v vseh dejavnostih in postopkih v zvezi z otrokom skrbeti za otrokovo korist.
(2) Starši delajo v otrokovo korist, če zadovoljujejo njegove materialne, čustvene in psihosocialne potrebe z ravnanjem, ki ga okolje sprejema in odobrava in ki kaže na njihovo skrb in odgovornost do otroka ob upoštevanju njegove osebnosti in želja.


(odgovor članu *Sinty*)
  Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: stiki z očetom
18.2.2010 8:13:52   
urška

IZVIRNO SPOROČILO: pravljica


ja, govorim tako, kot bi bilo to pri meni v takšnem primeru...100%, to se mi zdi edino sprejemljivo...oba sva se odločila zanju, oba ju imava rada, oba sva dobra starša in ne vidim razloga, da bi bila otroka z mano več kot z njim...tudi, če bi tam jedli samo konzerve (pravzaprav bi bilo prej obratno) ipd. ...saj pravim, edino da bi se mu hotela maščevat, bi mu vzela otroka user posted image  ampak mislim, da je ni tako grozne stvari, ki bi mi jo lahko storil, da bi jaz zato kaznovala otroka user posted image  




veš kako, najlažje je govorit kaj bi bilo in kako bi bilo ČE. pa kaj je sprejemljivo in kaj ni sprejemljivo. in bit pameten kako bi ti, če bi moral.
ko pa si pred dejstvom.....
se mi ne da debatirat, ampak življenje ni pravljica, veš pravljica?

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: stiki z očetom
18.2.2010 11:43:39   
mate0ja
pa sej nekatere niste resne. O otrocih se pogovarjate HALLLOOOO. A je važno kok oče plačuje, pa katere cunje daš zraven za obisk pri njem. A ni najbolj pomembno, da otroci čim manj trpijo in občutijo spremembo v družinskem življenju? A ni najbolj pomembno, da so zdravi, siti, zadovoljni, srečni? A ti se po novem v višini preživnine meri? Bogi otroci, ki so prikrajšani za pozornost in ljubezen, ker imata starša (ali vsaj eden od njiju) pomembnejše delo - obračunavanje z drugim in primerjanje pravic in obveznosti.

_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: stiki z očetom
18.2.2010 14:23:53   
Anonimen
Gina in Nenya user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu urška)
  Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?