|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Koliko zaslužite???
23.2.2010 8:17:46   
kasso

IZVIRNO SPOROČILO: tedy

Saj nisem rekla da nam ne znese user posted image
Nam seveda nam... In tudi privarčujemo kar nekaj.

S tem da ne grem vsak teden k frizerju, ne hodim v savne,
ne hodim na kavice, ne privoščim si počitnic ala križarjenje...

Moje vprašanje je bilo, kako si lahko folk privošči poleg nove hiše, avtomobila, potovanj,
še ves luksuz, ki sodi zraven. Preprosto - samo zanima me kakšne dohodke mora potem
imeti tak človek.
Ok - kljub tajkunom itd... se mi zdi da je tudi navadnih
smrtnikov velik takih.


nižje, enake ali višje dohodke od tebe. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Koliko zaslužite???
23.2.2010 17:38:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tedy

Moje vprašanje je bilo, kako si lahko folk privošči poleg nove hiše, avtomobila, potovanj,
še ves luksuz, ki sodi zraven. Preprosto - samo zanima me kakšne dohodke mora potem
imeti tak človek
.


Kot računovodkinja-zračunaj.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Koliko zaslužite???
1.3.2010 15:00:04   
phelps
občutek zadovoljstva = NEPRECENLJIVO, za vse ostalo je MASTERCARD user posted image user posted image

_____________________________

Na svetu si, da gledaš sonce. Na svetu si, da greš za soncem. Na svetu si, da sam si sonce in da s sveta odganjaš - sence.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Koliko zaslužite???
4.3.2010 14:23:07   
nina166
Krediti, krediti, krediti...poznam jih kar nekaj, ki živijo na veliki nogi, so pa zapufani v nulo. Ampak se ne obremenjujem s tem.

_____________________________

Domen - 16.6.2006
Daša - 21.1.2009

(odgovor članu phelps)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Koliko zaslužite???
4.3.2010 14:26:14   
water lily
Meni pa ni jasno od kje veš če se jim je to zgodil v dveh letih?
Kaj pa če so prej ful varčevali?
Al pa podedovali kaj.

NO jst drgač  ne poznam dost takih no.
Večina nas počas pač pleza kam.

Pri 2500 dohodka se da pa kar orng pršparat če človk nima kredita za bivališče.

Drgač pa res ne vem kaj vas tolk interesira od kje ljudem zadeve. Vprašte jih a ne.
Sam verjetno vam odgovor neb bil všečuser posted image

(odgovor članu nina166)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Koliko zaslužite???
9.3.2010 9:08:21   
blemma

Drgač pa res ne vem kaj vas tolk interesira od kje ljudem zadeve. Vprašte jih a ne.
Sam verjetno vam odgovor neb bil všečuser posted image

[/quote]
Se strinjam user posted image user posted image

_____________________________

... in končno je prišla moja princeska Emma, 8.5.2008 ob 16.43.

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Koliko zaslužite???
10.3.2010 21:12:52   
*kristy*
Ojla,

Vidim da se ti zdi da vidva skupaj z možem premalo zaslužita. Meni osebno je to veliko. A ti povem koliko jaz in moj mož skupaj zasluživa? Oba skupaj 1000eur. To je enkrat manj kot vidva, da ne govorim da si midva res nemoreva nekaj privoščit, in imava še 3 mesečnega dojenčka. In nevem odkod si lahko vsi nekaj privoščijo, kot jaz vem vsaj pri nam in tudi po večini v Sloveniji smo na pragu revščine, sploh tukaj pr nas. Lahko si samo srečna da imata toliko, jaz sm namreč tudi izobražena, pa nažalost nisem dobila zato službe kjer bi več zaslužila. Nekateri si privoščijo, večina pa dandanes živi od kreditov ker drugač živet nemoreš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Koliko zaslužite???
10.3.2010 22:09:32   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: tedy

Kar nekaj jih poznam, ki so zgradili hišo, kupili nov avto,
šli na Maldive.... In vse to v pičlih dveh letih.
Meni pa kar ni jasno od kje jim denar.
Jaz bi si mislila, da delajo na kakem direktorskem mestu kjer zahtevnost dela jemlje od njih "nekaj več" kot 8 urno prisotnost. Če pogledam naše direktorje, ga ni denarja zaradi katerega bi menjala svoj prosti čas z njihovo odgovornostjo in "delavnikom"... (tudi po 25 dni imesečno službenih dni v tujini)

Velikokrat se sprašujem
ali z možem res tako slabo zasluživa (skupaj cca 2500 eur).
Daleč od slabega, in še dlje od managerske plače.

Pa edino kar imava je nov avto (brez leasinga).
Slabe investicije... (nov avto se pa res ne splača kupovat)

In potem vidiš sosede:
- nova hiša, sama huda oprema Verjetno ni star 25 let, ampak je za to garal že vsaj 15-20 let...
- pred hišo stoji x-5 ka, Verjetno služben.
- v službo hodi samo mož (gospa je doma pri 3. otrocih) Super, da si vsaj nekdo vzame čas za otroke user posted image
-obvezno gredo 2x letno ali na Kubo, Mauricius itd... To je lahko edini čas, ki ga gospod najde za svojo družino.
-kupujejo same blagovne znamke to delajo tudi tisti, ki nimajo nič denarja
-otroci oblečeni po zadnji modi V Sloveniji imamo ogromno ponudbe oblačil - precej od nje je "zanja moda" in nizka cena. Jaz bi temu predvsem rekla, da ima nekdo okus, da se zna oblečt.
-da ne rečem (gospa gre vsak teden k frizerju, manikerju, savno itd.) je kje ima pa otroke tačas? Ajajaj, a pol imajo tudi denar za varuško!?

In potem se vprašam... Ljubi moji ljudje...
Ali samo jaz zaslužim tako malo da se mi nikjer ne pozna... Pri tvoji plači si težko predstavljam, da nimaš za kavo, za občasno masažo, za kakšen kos malo boljše garderobe,... Vse kar mi pade na pamet je tisti rek, da "več ko imaš, bolj jamraš, da nimaš".
Ker če je problem v tem - si takoj poičšem novo službo. Če misliš, da te bo kdo vzel za višjo plačo, da si jo zaslužiš in da boš bolj srečna, če boš imela pred bajto X-5 (priznam, nimam pojma ker avto je to), potem pa ne vem kaj čakaš!





_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Koliko zaslužite???
11.3.2010 11:01:14   
dps1
tudi maldivi niso več tisto kar so včasih bili. luxuz. sem videla decembra oglas na relaxu - 8 dni (ali tu nekje) AI varianta z letalom za 700 eur. toliko znese že vsak "malo" boljši hotel na hrvaškem.


(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Koliko zaslužite???
11.3.2010 11:03:34   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i
-da ne rečem (gospa gre vsak teden k frizerju, manikerju, savno itd.) je kje ima pa otroke tačas? Ajajaj, a pol imajo tudi denar za varuško!?

V vrtcu in v šoli, kajne?

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Koliko zaslužite???
17.3.2010 20:29:50   
Poka

IZVIRNO SPOROČILO: dps1

tudi maldivi niso več tisto kar so včasih bili. luxuz. sem videla decembra oglas na relaxu - 8 dni (ali tu nekje) AI varianta z letalom za 700 eur. toliko znese že vsak "malo" boljši hotel na hrvaškem.



A to v sezoni cunamijev? user posted image

Sam sem že res slišala za Maldive za neverjetno ceno, škoda, ko nimam časa - sicer je tudi čas tak, da si sploh ne upam...

(odgovor članu dps1)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Koliko zaslužite???
29.3.2010 2:50:14   
Lajči
IZVIRNO SPOROČILO: ajataja

jah nekateri se tolk zakreditirajo sam da sosed vidi kaj ima.


user posted image  Zuni terenc, hladilnik prazen notri. user posted image

Drugače pa, ljudje se pač znajdejo. Čeprav na črno. Siva ekonomija še ni pošla v pozabo. V tej državi, se splača biti pošten? Kajti, če ne boš ti nje, bo ona tebe. Tako pač je.

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Koliko zaslužite???
29.3.2010 2:53:11   
Lajči
IZVIRNO SPOROČILO: *kristy*

Ojla,

Vidim da se ti zdi da vidva skupaj z možem premalo zaslužita. Meni osebno je to veliko. A ti povem koliko jaz in moj mož skupaj zasluživa? Oba skupaj 1000eur. To je enkrat manj kot vidva, da ne govorim da si midva res nemoreva nekaj privoščit, in imava še 3 mesečnega dojenčka. In nevem odkod si lahko vsi nekaj privoščijo, kot jaz vem vsaj pri nam in tudi po večini v Sloveniji smo na pragu revščine, sploh tukaj pr nas. Lahko si samo srečna da imata toliko, jaz sm namreč tudi izobražena, pa nažalost nisem dobila zato službe kjer bi več zaslužila. Nekateri si privoščijo, večina pa dandanes živi od kreditov ker drugač živet nemoreš!



Ojoj, oba skupaj? Katastrofa, res. Že zdavni sem rekla, da glede na to, da smo v EU, da plača za nobenega ne bi smela biti pod jurja neto.

(odgovor članu *kristy*)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Koliko zaslužite???
29.3.2010 14:07:33   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: Lajči

Že zdavni sem rekla, da glede na to, da smo v EU, da plača za nobenega ne bi smela biti pod jurja neto.


Sliši se lepo...ampak to bi pomenilo, da bi kar lepo število ljudi ostalo na cesti. Si predstavljaš koliko več bi zaradi tega moralo ustvarit vsako podjetje? Jurja neto namreč pomeni cca. 2 jurja bruto. Proporcionalno bi se seveda dvignile tudi ostale plače. Večina podjetij tega ne bi prenesla brez odpuščanj. Pa ne spet rečt packi delodajalci vse pobašejo v svoje žepe. Packa je država, ker pobere več kot pol plače vsakemu zaposlenemu.

(odgovor članu Lajči)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Koliko zaslužite???
30.3.2010 2:36:45   
Lajči
Ja si predstavljam, ker v tujini tako funkcionirajo. Čeprav primer Grčije ravno ni vzpodbuden primer. Se zamenja Vlada in se po 14 dnevih pokaže toliko in toliko viška primanjkljaja, ki so ga zapravili v prejšnji Vladi. In to po pičlih 14 dnevih. In zdej cela kriza. Ja, država je pač packa in dokler bo tako, bo tudi v Sloveniji revščina. Nek je treba žepe nabildat, da tudi država preživi, da jim ni treba npr. peš hodit čez luže.

_____________________________

...

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Koliko zaslužite???
7.4.2010 10:05:28   
NiNiBo
Zelo lep post itata


Zivim v tujini in z lahkoto recem, da midva zasluziva vec kot najini sorodniki (moje sestricne in bratranci podobnih let). Vendar, ce primerjam avtomobile imava midva najslabsega, ziviva v najemniskem stanovanju ampak sem prepricana, da sva od vseh najbolj srecna (ali pa vsi samo tolk jamrajo). Zakaj?

Nimava enega kredita in nimava zelje po ne vem kaksnih materialnih dobrinah. Privosciva si tisto v cemer uzivava, to je z ruzakom po svetu, izobrazevanje (npr. ucenje tujih jezikov), sport in pa kaksna vecerja v dobri restavraciji. Mene oz. naju ne gane, da ima kdo boljsi avto, boljse obleke, vecje stanovanje, midva imava in delava za tisto kar naju dela srecna. Imava majhno stanovanje (sva samo dva in sem mnenja da ne rabiva 100m2) in posledicno ne rabiva veliko opreme, zato porabiva manj denarja. Tudi pri nama IKEA, anpak meni je super lepa, se da super zrihtat ce imas malo casa in idej. Glede hrane ne kupujeva fancy stvari in veliko narediva tudi sama npr. jogurt, kruh, marmelada, bezgov sirup, etc.

Potem pa pridem v Slovenijo in je pac nelogicno, da ljudje s par 1000 Eur vozijo take avtomobile kot jih vidis na cestah. Vcasih imam obcutek, da so ljudje tako "zaplankani" (prosim ne mi zamerit, to je le moje mnenje) da enostavno ne vidijo, da pac ne rabis vsega kar vidis v trgovini, ne rabis Audia za pet oseb, ce vozis vecinoma sam in imas lahko Corso. materialne dobrine pac niso vir srece. Tudi midva poznava kar nekaj druzin, denarja ogromno, ampak casa eden za drugega pa nic. Vsak se mora pac sam odlociti kaj je pomembno. Maldivi, ha fancy hoteli, krasna voda, etc. enako in ze veliko, veliko manj denarja lahko dozivis tudi na Madagaskarju.

Treba je oci odpret in z lastno glavo mislit, pa ne samo kako sosed lahko. Ampak tudi, kaj mene dela srecno in kaj bom jaz naredil, da pridem do tega. Seveda pa meje je treba najt.


IZVIRNO SPOROČILO: itata

vanilla se podpišem totalno pod tvoj post!! če paziš pri malih stvareh se da veliko privarčevat. jaz imam visok dohodek in bi lahko si kupila najboljši avto - ampak ne bom plačevala 500 EUR na mesec za avto, ker mi to nič ne pomeni. sem si raje kupila rabljenega modusa in se še vedno lepo z njim prišla do cilja. sem pa raje zdaj 6 mesecev šparala in odprla lastno podjetje (poleg redne službe), ki mi omogoča, da poleg plače še 300 EUR zaslužim in mi je to v veselje, pa tudi časa mi ne vzame veliko - ne bom pa visela vse vikende na računalniku - pač toliko kot zmorem brez da bi bila družina prikrajšana. tudi vse nove obleke bi lahko kupila otroku, ampak zakaj, če jih bo takoj prerastel. sem prav vesela, če mi kdo kako ponošeno zadevo še za mojega posodi! tudi v hladilniku nimam nič na zalogi, sigurno pa še nikoli nisem kupil več namazov kot jih lahko pojemo. vse se sproti poje. nimam zalog sladkarij in podobno. tudi kofetkam ne niti ne hodiva na večerje. enkrat na 2 tedna greva kam - večinoma pa je to savna. ampak en grem v lj v atlantis ker stane skoraj 30 eur na osebo, ampak grem v domžale v eno manjšo savno in stane 9,50 eur na osebo. jaz pač na tak način šparam. si vse privoščim, ampak v enih pametnih mejah. zato si bom pa lahko konec leta plačala dopust na Kubo, ker mi je to življenjska želja. ampak ne luksuznega - lepo z nahrbtnikom in spat pri domačinih. nobenega 5* hotela, ker mi to ni všeč tako ali tako. potem pa naslednje leto bolj na izi z dopustom. pa 2012 spet kam daleč...
treba je imet eno pametno mejo, vedet kaj si želimo in ne delat zadev v prazno, to nobenemu ne koristi... še najmanj pa sosedom...


(odgovor članu itata)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Koliko zaslužite???
7.4.2010 13:15:53   
liliana
Ja, Slovenci pač delamo za hiše oz. stanovanja in avte.......

in nekak čisto normalno se nam zdi, da dvajsetletnik potrebuje nov avto, petindvajsetletnik pa že mora biti lastnik stavnovanja......potem pa jamramo, da za drugo ne ostane nič.....

in ko se že toliko primerjamo s tujino in ostalo EU......zanimivo si je malo pogledati razmerje lastniških in najemniških stanovanj v Sloveniji in v EU......pa kot pravi NiNiBo tudi vozni park je zanimivo primerjati.....in to, koliko ljudi se v tujini vozi z vlaki v službo......

pri nas pa pač nisi "in", če se v službo ne pripelješ iz svojega stanovanja v svojem dragem avtu, ki ga obvezno moraš menajati vsaj vsake tri leta.....vse to pa pač stane.....

(odgovor članu NiNiBo)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Koliko zaslužite???
7.4.2010 13:24:26   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
......zanimivo si je malo pogledati razmerje lastniških in najemniških stanovanj v Sloveniji in v EU......

Povsod se povdarja tole razmerje lastniških in najemniških nepremičnin pri nas in v tujini - češ da smo samo Slovenci tako obsedeni s tem, da smo lastniki nepremičnine. A je morda kdo pomislil, da je v tujini tako tudi zaradi tega, ker so nepremičnine tako nedosegljivo drage. Zadnjič mi je ravno en pravil, da recimo nakup/gradnja hiše v Švici stane toliko, da jo težko uspe sfinancirati 1 generacija - zato pa so raje v najemu - ne, ker bi se jim zdelo biti lastnik hiše/stanovanja brezveze.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Koliko zaslužite???
7.4.2010 13:33:45   
NiNiBo
liliana

To je tako zelo res, kar si napisala. Jaz zivim v Svici in ker je moz nizozemec vem kaksne so razmere tudi tam (torej dve relativno bogati zahodno EU drzavi). In ce primerjam sedaj kaj ima moja zlahta&prijatelji v Sloveniji in kaj tisti tu oz. na Nizozemskem, haloooo ni za verjet ampak v Sloveniji imajo vecino vsi en ali dva avtomobila, ter svoje stanovanje ce ne hiso. Med tem ko vecina tega v Svici oz. na Nizozemskem nima, al pa imava samo midva take prijatelje kar je tudi mozno.

Prijateljica, ki zivi v mestu v Sloveniji imata oba z mozem svoj avto, ceprav on dela samo 5 min s kolesom stran od doma, naj mi eden razlozi a je to treba. Potem se pa pritozujeta, da ni denarja, haloo en avto prodaj pa bo takoj mal ostal. In naj mi se kdo razlozi zakaj je potrebno kupovati nov avto, ce lahko za veliko manjsi denar dobis rabljenega, zakaj IKEA oprema ni dobra, a bila pa je pred 10 leti, zdaj pac ni vec in, zakaj je treba hodit na depilacijo ce se da cist lahko zdepilirat doma, in se bi lahko nastevala. Jaz sploh ne poslusam jamranja nekoga, ki si kupi nov avto, ker mi je takoj jasno kolk je ura.

Mi je jasno, da marsikdo resnicno nima, da marsikdo ni imel srece, ni morda brihten etc. ce jaz gledam svoje starse noben ni naredil faksa, oba sta pridno delala celo zivljenje. Danes imata lepo hiso, ok avto in uzivata v nekem povprecem penzionu in ko pridem domov mami pravi nic nam ne manjka, doker smo zdravi in dokler smo se vsi zivi, da smo lahko skupaj. Tako zelo ima prav!!!!!




IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ja, Slovenci pač delamo za hiše oz. stanovanja in avte.......

in nekak čisto normalno se nam zdi, da dvajsetletnik potrebuje nov avto, petindvajsetletnik pa že mora biti lastnik stavnovanja......potem pa jamramo, da za drugo ne ostane nič.....

in ko se že toliko primerjamo s tujino in ostalo EU......zanimivo si je malo pogledati razmerje lastniških in najemniških stanovanj v Sloveniji in v EU......pa kot pravi NiNiBo tudi vozni park je zanimivo primerjati.....in to, koliko ljudi se v tujini vozi z vlaki v službo......

pri nas pa pač nisi "in", če se v službo ne pripelješ iz svojega stanovanja v svojem dragem avtu, ki ga obvezno moraš menajati vsaj vsake tri leta.....vse to pa pač stane.....


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Koliko zaslužite???
7.4.2010 13:41:40   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz


Povsod se povdarja tole razmerje lastniških in najemniških nepremičnin pri nas in v tujini - češ da smo samo Slovenci tako obsedeni s tem, da smo lastniki nepremičnine. A je morda kdo pomislil, da je v tujini tako tudi zaradi tega, ker so nepremičnine tako nedosegljivo drage. Zadnjič mi je ravno en pravil, da recimo nakup/gradnja hiše v Švici stane toliko, da jo težko uspe sfinancirati 1 generacija - zato pa so raje v najemu - ne, ker bi se jim zdelo biti lastnik hiše/stanovanja brezveze.


Čakaj malo.....a ne poslušamo vsak dan znova, da so nepremičnine tudi v Sloveniji nedosegljivo drage.....user posted image

Oprosti, ampak če moraš za nakup stanovanja ali gradnjo hiše vzeti kredit za 25 ali 30 let.....ena genaracija to tudi komaj sfolga......ker greš praktično v penzijo, ko nehaš kredit plačevat......

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Koliko zaslužite???
7.4.2010 13:48:10   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Čakaj malo.....a ne poslušamo vsak dan znova, da so nepremičnine tudi v Sloveniji nedosegljivo drage.....user posted image

Oprosti, ampak če moraš za nakup stanovanja ali gradnjo hiše vzeti kredit za 25 ali 30 let.....ena genaracija to tudi komaj sfolga......ker greš praktično v penzijo, ko nehaš kredit plačevat......

Odvisno kje - v kaki LJ že, ni pa povsod nedosegljivo drago in nimajo vsi minimalne plače. Če imaš nekje povprečno plačo, ni ravno tako zelo hudo. Za en del prebivalstva so res nepremičnine nedosegljivo drage, za druge pa niti ne. Pa ne moreš zdaj upoštevati samo tistih, ki skoraj za kruh nimajo - ne rečme, da ni tudi takih pri nas nažalost preveč, ampak niso pa v večini.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Koliko zaslužite???
7.4.2010 13:49:02   
liliana
NiNiBo veš.....nekaj pa moramo tudi upoštevati......ljudje smo zelo dojemljivi za vplive iz okolja, čeprav trdimo ravno obratno.....user posted image

in če cela ulica ima dva avta in so lastniki hiše ali stanovanja, moramo tudi mi biti, ker smo drugače deležni kritik....."Kako se lahko znajdeta z enim avtom....? Pa še otroka imata.....nujno rabita enoprostorca, da sta bolj komot....." ali pa "Kako sta neumna, da plačujeta najemnino......nikoli ne bo vajino.....malo več daš za obrok kredita, pa bo stanovanje čez 25 let tvoje....."

In ker v Sloveniji radosti kapitalizma uživamo zelo kratek čas v primerjavi z drugimi državami......imamo občutek, da moramo dobiti vse naenkrat, da bomo nadoknadili zamujeno.......čez 50 ali 100 let, ko bomo sami na lastni koži spoznali poleg vseh radosti še pasti, pa se bomo pa tudi mi z bicikli, vlaki in avtobusi vozili v službo......in živeli na 80 kvadratnih metrih namesto 200.....user posted image

(odgovor članu NiNiBo)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Koliko zaslužite???
7.4.2010 13:49:09   
constanca


NiniBo, jaz zivim na istem koncu kot ti in opazam isto. Vcasih mi je prav hecno, da se moras, ko gres domov skoraj zagovarjat, zakaj si ne privoscis vec, ce se pa kao v tujini lahko vec zasluzi....nekaj na ta nacin. Pa ja rabis vsak nov mobitel, pa zakaj si ne kupis avta, pa zakaj nimas pralnega stroja v stanovanju... Skoraj kot ....., ampak jaz o tem niti ne razmisljam ko sem tu, ker mi ni pomembno kater avto in katera znamka...pac avto, da varno prevozimo pot. Mislm, pa clovek ne rabi vsega tega!
Lahko tudi recejo, da sta v svici potrebni vsaj dve generaciji, da zgradijo hiso. Ja, ampak jaz nisem opazila, da bi bili ljudje tu tako zakreditirani kot pri nas in da morajo velike bajtace povsod ven strlet in povprecja, novi avti in vse to. Ce se v slo ne bi toliko kreditirali, bi morale tudi genaracije stopit skupaj.
Avte imamo tudi v nasem krogu vsi povprecne in ne vec kot se jih potrebuje, Ikea ali kaj podobnega je tudi cisto ok za opremo, cunje se ne rabi ne vem kaksne, v trgovinah ne kupujemo tone plastenk in vsega sranja in ce si sam kuhas in malo skrbis za gospodinjstvo se da cisto super prezivet s povprecnimi placami. Ne vem, v Slo to izpade, kot da ne das nic na svoj stil in vse to....mah ja!  Pridem domov mi je pa vedno...ne vem, pocutim se kot...., ma saj ne znam niti dobro definirat. Bolje, da grem ven na sonce...

(odgovor članu NiNiBo)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Koliko zaslužite???
7.4.2010 13:56:42   
constanca


aja, pa se to....to vse velja za tiste, ki imajo neke normalne sluzbe in vse.

O tem kako se dela pa z delavci v tovarnah in kaksen denar oni prejemajo in kaksne urnike imajo. Pa po raznih trgovinah in vse...to je pa ziva groza.

Na eni strani imas ljudi v Slo, ki si res ne morejo nic privoscit in se jih totalno izkorisca, potem pa drugi, ki pa nimajo nikoli dovolj in ni nikoli dovolj luksuza zanje.

Pa brez zamere.

(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Koliko zaslužite???
7.4.2010 13:57:07   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Odvisno kje - v kaki LJ že, ni pa povsod nedosegljivo drago in nimajo vsi minimalne plače. Če imaš nekje povprečno plačo, ni ravno tako zelo hudo. Za en del prebivalstva so res nepremičnine nedosegljivo drage, za druge pa niti ne. Pa ne moreš zdaj upoštevati samo tistih, ki skoraj za kruh nimajo - ne rečme, da ni tudi takih pri nas nažalost preveč, ampak niso pa v večini.


Seveda ni nedosegljivo drago.....tudi v Švici ni nedosegljivo drago.....tudi avti niso nedosegljivo dragi......tudi Versace in Maldivi niso nedosegljivo dragi......vendar vsega naenkrat pač ne moreš imeti......

In če si za svojo življenjsko prioriteto postaviš, da boš živel in delal le za hišo in avte.....se boš moral nekomu odpovedati.....to pa spet ne bi.....in potem jamramo, kako nam gre slabo, ker drugi lahko hodijo na manikuro in v Milano kupovat, na Maldive na dopust, mi pa ne moremo.....

Z malo več kot povprečno plačo tudi nekdo v Švici, Avstriji ali kateri drugi državi težko ima svoje lastno stanovanje, dva VWja v garaži, dva krat na leto po dva tedna dopusta na eksotičnih lokacijah v tujini, Versaceja in Diorja pa na sebi......mi pa bi radi vse.....in to je problem.......ničemur se ne bi odpovedali......

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?