|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Koliko zaslužite???
7.4.2010 22:28:25   
Rožica I
Meni pa je hecno to, da če bi že imela denar za Maldive ali Mauritius, ziher ne bi šla tja oz bi mi bila to mogoče šele 80. opcija user posted image .
Se pa vseeno zelooo veselim našega dopusta- šotor, samonapihljive blazine iz Lidla, kuhanje na prostem in po domačem okusu (mnjamm), in predvsem občutka svobode, ko spiš pod milim zvezdnatim nebom (oz v šotoru) in ki ga nisem začutila še v nobenem hotelu user posted image ....
Tudi smučat gremo med počitnicami, zakaj pa ne? Ampak včasih kupimo karto samo za otroka, jaz pa smučke na ramo in gremo v hrib (paše tako za kg, kot denarnico). In ko sem kje na kofetkanju, pijem pač obično kavo- takšno kot doma in takšno kot jo imam najraje.
In kupili smo predkratkim "nov" avto. Kar pomeni dobrih 6 let star. In so me vprašali kolegi, zakaj pa raje ne novega (ki bi si ga trenutno lahko privoščili)? Pa sem rekla, pa saj ta je nov user posted image !
Hočem reči, če se primerjaš nonstop z nekom, boš nonstop tečen in nezadovoljen v sebi.
Če pa mal pogledaš okoli sebe, kaj vse te obkroža...Boš kmalu sprevidel, da si bogataš user posted image . No, vsaj pri meni je tako ...

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Koliko zaslužite???
7.4.2010 22:42:55   
Anonimen
Vendar, ce primerjam avtomobile imava midva najslabsega, ziviva v najemniskem stanovanju ampak sem prepricana, da sva od vseh najbolj srecna (ali pa vsi samo tolk jamrajo).


Tako živijo moji prijatelji v tujini na primerljivih delovnih mestih mojemu, razen tistih, ki imajo materialno zaledje že v družini. Njim je to normalno. Večinoma se pogovarjamo o tem, kaj počnejo čez vikend, katera opera je v trendu in katera razstavo se splača pogledat. Raje porabijo denar za vikend nekje na obali kot za obrok kredita za avto. Je pa res, da živijo v velikih mestih, kjer je javni prevoz bistveno bolje organiziran kot pri nas-čeprav je glede na mentaliteto, ki vlada pri nas, težko rentabilen. Pri nas so me vsi čudno gledali, ko sem juhuhu let bila brez avta-ker (po moje user posted image ), ima zdrav in relativno mlad človek več boljših potreb od pleha in dovolj domišljije, da tudi brez avta pride povsod. Sam meni je vseeno za takšna mnenja-pomembno mi je, da lahko jutri rezerviram polet do Pariza in preživim nepozaben vikend (ali teden user posted image ). Samo jaz sem itak čudna-in še bolj čudna, da mnenje okolice redko sploh opazim.

Skratka-pri nas je to najbrž nekakšen lajfstajl, štalca in potem kravca in vse kar zraven paše, s primerno dozo jamranja, kako hudo nam je user posted image .

(odgovor članu NiNiBo)
  Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Koliko zaslužite???
8.4.2010 7:44:21   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Seveda ni nedosegljivo drago.....tudi v Švici ni nedosegljivo drago.....tudi avti niso nedosegljivo dragi......tudi Versace in Maldivi niso nedosegljivo dragi......vendar vsega naenkrat pač ne moreš imeti......

In če si za svojo življenjsko prioriteto postaviš, da boš živel in delal le za hišo in avte.....se boš moral nekomu odpovedati.....to pa spet ne bi.....in potem jamramo, kako nam gre slabo, ker drugi lahko hodijo na manikuro in v Milano kupovat, na Maldive na dopust, mi pa ne moremo.....

Z malo več kot povprečno plačo tudi nekdo v Švici, Avstriji ali kateri drugi državi težko ima svoje lastno stanovanje, dva VWja v garaži, dva krat na leto po dva tedna dopusta na eksotičnih lokacijah v tujini, Versaceja in Diorja pa na sebi......mi pa bi radi vse.....in to je problem.......ničemur se ne bi odpovedali......

Ja saj drugače se strinjam s tabo Liliana - ta potrošniška mentaliteta in sosedska foušija sta res katastrofa. Veliko ljudi ima dovolj, da bi lahko bili srečni - pa niso, ker hočejo več in več in nikoli ni dovolj. Jaz vsakomur privoščim, če si kaj novega kupi in se veselim z njim, poznam pa tudi ljudi, ki se skoraj pogovarjajo ne s tabo nekaj časa od zavisti, če vidijo, da si si privoščil kaj novega - npr. avto. Ključ do sreče je pa zagotovo v tem, da znaš uživati v tistem, kar imaš, ne da samo gledaš kaj imajo drugi in kako bi tudi ti imel to, čeprav si morda v resnici sploh ne bi tega želel, če ne bi videl, da ima sosed. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Koliko zaslužite???
8.4.2010 8:18:43   
Kerensa*
Zanimiva razmišljanja, ni kaj (sploh pa o "nuji" imeti avto v lasti).

Sama sem šla pri 16-ih z BMX-a v avto in do lanskega leta se ni nikoli zgodilo, da pri hiši ne bi bilo vsaj enega (raje dva, pred leti pa celo več). Zame je bila živa groza zjutraj se zbuditi in pomisliti, da pred blokom ne bi bilo pleha na kolesih. Pa sploh ni bilo treba, da bi ga dejansko potrebovali. Avto je pač stvar, ki jo moraš imeti. Kako boš pa drugače kam prišel? user posted image In tako sem razmišljala pri 20-ih in sredi Ljubljane. user posted image
Potem pa sva z g. Možem lani prodala oba avtomobila. Enega sva prodala zato, ker ga nisva uporabljala, drugega pa zato, ker ga nisva imela kje parkirati. Za krajši čas nama je ostal samo njegov službeni avto (in stroški z njim, saj ga je imel v 24-urni uporabi). Potem pa sva se odločila, da jaz ostanem doma (neham hoditi v službo), nakar je še on zamenjal delovno mesto (tako, da službenega avta ni mogel več imeti v uporabi) in začela sva razmišljati, kaj naj zdaj.
Ker "manjka" ena plača, je bilo zmanjšanje stroškov nujno. Biti brez avta si pa nisva znala predstavljati. Zato sva vključila malce logistike in se preselila na lokacijo, kjer je najmanj verjetno, da bova potrebovala avto. Vrtec in šola sta poleg bloka, v katerem živimo, prav tako zdravstveni dom, trgovine in avtobusna postaja, kar pomeni, da jaz in otroci avta ne potrebujemo. Stanovanje na novi lokaciji nas stane še manj, kakor na prejšnji. Mož se v službo in nazaj sicer vozi s taxijem, vendar ga to mesečno stane manj, kakor bi plačevali obrok leasinga ter registracije in kaska. Starega avta za nekaj sto eurov nisva hotela, ker bi za vzdrževanje in popravila dala toliko, kot za taxi. Poleg tega sedaj mirno spiva, saj nama ni treba razmišljati, ali nama bodo vdrli v avto, ga ukradli, poškodovali (kasko na star avto je tako ali tako nesmiseln), niti se ne obremenjujeva s stroški za bencin (ki so takoj 100€ mesečno, raje pa še več). Izračunala sva namreč, da bi za nakup novega avta na leasing, vključno z vsem, od bencina do brisalcev, porabila 500€ mesečno. Ki jih sicer imava, ampak jih veliko raje porabiva za mali luksuz za dušo, za dobro hrano ali za karkoli, kar naju pač veseli.
S tem, kakšen avto imajo drugi, se pa že dolgo ne obremenjujem več. Seveda bi tudi jaz imela Porscheja, ampak samo pod pogojem, da bi mi ga kdo drug vzdrževal user posted image . Ena gume bi me stala toliko, kolikor znaša minimalna plača. Sorry, ampak četudi bi imela ta denar, ga nisem pripravljena dati za avto. Toooliko drugih stvari je še na svetu.

Lastništvo nepremičnine? Ne dam veliko na to. Sicer bi jo imela, ampak finančno gledano se mi veliko bolj splača biti v najemu, saj me to mesečno stane cca. 300€ manj, kakor, če bi bila lastnica (govorim za stanovanje, v katerem sem). In ker se nimam namena seliti iz Ljubljane, sem extra zadovoljna s tem, da sem našla stanovanje na željeni lokaciji in za ceno, ki jo lahko plačujem. Pa kaj, če ni moje? Tako se samo izognem vsem stroškom, ki bi jih imela kot lastnica in ta denar (spet) vložim kam drugam, prikrajšana pa nisem čisto nič zaradi tega.

Dopusti? Tudi tukaj priznam, da bi šla z veseljem na Mauricius ali Maldive (tudi na svoje stroške user posted image , vendar si tega trenutno pač ne morem privoščiti - vsaj ne tako, da se mi ne bi bilo treba odreči čemu drugemu pomembnemu), ampak poznam pa nekaj ljudi, ki si to lahko privoščijo in ki to tudi prakticirajo. In ko vsake toliko malce počvekamo - kaj ugotovim? Oni so se vrnili z nekega tropskega otočka in preklinjali nevihte, neurejene razmere ja letališčih (izgubljena prtljaga itd.), obupne cene koktejlov in vročino, da dihati ne moreš. Jaz sem šla pa npr. s šotorom na hrvaško obalo, pila najcenejšo vodko (in bila ravno tako nažgana, kakor oni od fancy koktejlov user posted image ), voda je tukaj prav tako slana, sonce greje in obarva enako, pa še od prevoza nisem bila utrujena, kakor oni, po 10-urnih poletih. Jaz pa v avtu in muziko do daske user posted image .

Rezultat? Boooliii me ku*ac, v čem kdo živi, v čem se vozi in kam hodi. Jaz sem tista, ki je neobremenjena s celim svetom. A mi to lahko nadomesti vila z nekaj sto m2, avto za 50.000€ in dopust na drugem koncu sveta? Ne, ni šans. To prinese dodatne probleme. Hvala, nočem jih
.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Koliko zaslužite???
8.4.2010 10:10:46   
poli*
Kerensa- zelo dobro napisano, res.
Če bi vsaj peščica ljudi tako razmišljala, ne bi bilo toliko pleha po mestih.

Zmajaz- veš, tudi jaz nimam te nevoščljivosti v sebi. Ko vidim, da je kdo kupil nov avto, sem vedno vesela za njih in nikoli ne hrepenim po tem, da bi ga morala jaz imeti in ne oni. Mi imamo mini puntiča, pa sva prav zadovoljna z njim, dokler bo šel, ker so res stroški minimalni.
Dokler sem še bila v stikih s taščo nama je na vsakem obisku govorila: A sta videla, da ima ta in ta spet nov avto? Od kod jim denar? (zavistno) Sigurno jim babica daje, al pa so kje podedovali... je kar svoje scenarije delala. user posted image
Jaz sem si vedno mislila, ja hvala bogu, da imajo za avto (pa čeprav so mogoče zakreditirani za par let).



(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Koliko zaslužite???
8.4.2010 17:44:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: poli*

Dokler sem še bila v stikih s taščo nama je na vsakem obisku govorila: A sta videla, da ima ta in ta spet nov avto? Od kod jim denar? (zavistno) Sigurno jim babica daje, al pa so kje podedovali... je kar svoje scenarije delala. user posted image


Ti to resno user posted image

Ljudje se o tem celo pogovarjajo in delajo iz tega scenarije user posted image ?

(odgovor članu poli*)
  Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Koliko zaslužite???
8.4.2010 17:48:40   
Anonimen
Veliko ljudi ima dovolj, da bi lahko bili srečni - pa niso, ker hočejo več in več in nikoli ni dovolj.


Pri nas ima lahko vsak dovolj za higienski minimum, če je le zdrav in če ni kvalitetno len.

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Koliko zaslužite???
8.4.2010 19:26:11   
poli*

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: poli*

Dokler sem še bila v stikih s taščo nama je na vsakem obisku govorila: A sta videla, da ima ta in ta spet nov avto? Od kod jim denar? (zavistno) Sigurno jim babica daje, al pa so kje podedovali... je kar svoje scenarije delala. user posted image


Ti to resno user posted image

Ljudje se o tem celo pogovarjajo in delajo iz tega scenarije user posted image ?

Zelo resno. Ima pa zavoženo življenje s čudnim človekom (bi napisala kaj drugega, pa bi me potem linčali), tko da skoraj razumem, da živi le od obrekovanja, s katerim si dviguje ego.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Koliko zaslužite???
8.4.2010 19:45:32   
bumerang
Seveda. Seveda.
Revni in srečni in vedno zaljubljeni in zadovoljni s tem, kar (ni)imajo.
Bogati pa večno nesrečni in zaskrbljeni.

user posted image

In lisica, ki gleda grozdje, ki je zagotovo kislo!



_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Koliko zaslužite???
8.4.2010 23:58:49   
Oceania
Koliko zaslužim? Manj kot sem kdajkoli računala, da bom. Poceni dopusta si pač ne privoščim, ker sem raje doma v lastnem luksuzu. Nič zato. O kislem grozdju pa ne razmišljjam, ker imam preveč dela sama s sabo. Včasih te nepredvidljivost življenja preseneti in to celo večkrat.

< Sporočilo je popravil Oceania -- 9.4.2010 0:02:56 >

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Koliko zaslužite???
10.4.2010 20:49:51   
sami0804
Jaz ne zaslužim nič,ker nimam službe.Zaposlen je samo mož,jaz sem pa po definiciji avtorice prvega posta gospa,doma,z dvema otrokomauser posted image .Malo heca...Zaslužimo dovolj,čeprav plača in otroški dodatek skupaj zneseta manj kot 1000€.Kredit za stanovanje 200€ in to je to.Vsak ima svoj pogled na stvar,meni osebno je stanovanje pač način naložbe v prihodnost.Zavarovalnicam in raznoraznim pokojninskim stebrom ne zaupam preveč,sem pa mnenja,da se človek veliko boljše počuti,če ima neko rezervo.Avto imamo zato,da nas pripelje od točke A do točke B.Je že star 14 let,ampak,dokler bo služil svojemu namenu,ostane pri hiši!
Ja,počitnice pa so poglavje za sebe.Jaz bi seveda potovala v daljne dežele,ampak s svojim možem in otrokoma,ampak moja močnejša polovica na letalo-no way.Zato tudi tu ostajamo v bližini.Itak pa smo od vsega najraje skupaj,revni in srečniuser posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Oceania)
Neposredna povezava do sporočila: 61
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?