|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zobki?
22.2.2010 15:09:52   
emica2008
ojla,

moja pupa je stara 16 mesecev, rojena v 33 tednu. do sedaj je dobila 6 zobkov (2 spodaj, 4 zgoraj). kako je bilo z zobmi pri vaših nedonošenčkih???
se mi zdi da ji kar malo prepočasi rastejouser posted image user posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zobki?
22.2.2010 15:47:22   
Andromeda
Evo, naš ima tudi 16 mesecev, rojen v 34. tednu, pa samo 2 zobka. Verjetno pa to nima povezave z nedonošenostjo, prej so "krivi" geni za to. Sosedov fantek ima 2 leti, normalno donšen in 8 zobkov - za primeejavo user posted image

(odgovor članu emica2008)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zobki?
22.2.2010 16:45:21   
melanija
Moja punca je rojena v 35 t sedaj ima 10 mesecev (9 korigirano) pa bo v prihodnjem tednu dobila prvi zobek upam - je že videt zobek oz. belo liso zoba na dlesni.

Za primerjavo: sin je rojen na rok pa je prvi zob dobil pri 10 mesecih - je pa shodil pri 9 mesecih.


(odgovor članu emica2008)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zobki?
22.2.2010 17:23:31   
anajmad
Ni merila. Naša tamlajša je dobila prvi zobek pri koirigiranih 9 mesecih(rojena v 26.T).Moja tavečja pri koirigiranih 10 mesecih(rojena pa v 32.T). Ekola-res ni merila.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zobki?
22.2.2010 17:35:31   
Katy78
Moj je 33. tedenski, star je 15 mesecev, korigirano 13,5. meseca in ima 8 zobkov. Prvi je prišel pri korigiranih 8. mesecih, potem pa so naslednji prišli hitro, zadnji štirje v roku enega meseca.

Tu ni povezave z nedonošenostjo - jaz nisem bila nedonošena, pa sem prvi zobek dobila tudi šele pri 9. mesecih, sosedov fantek pa ima 12 mesecev, rojen ob roku in ima tudi šele 2 zobka.

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 22.2.2010 17:47:24 >

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zobki?
22.2.2010 22:24:28   
Najaa
Naša je rojena v 33t in je dobila prvi zobek pri dobrih 11m oz. 9m korigirano. Čez en teden takoj še enega, zdaj pa je mir že 3 tedne. Počasi spet nekaj bo, se mi zdi.
Prva hčerka, ki je bila normalno donošena pa je prvi zobek dobila pri 7m.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zobki?
22.2.2010 22:41:25   
zmajaz
Ah ti zobki so zelo nepredvidljivi - tudi pri normalno donošenih otrocih. Naša ta prva je pri 9 mesecih imela že 8 zobkov, ta drugi pa ima pri skoraj 10 mesecih komaj 2 (nista nedonošenčka). user posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zobki?
24.2.2010 9:51:48   
orka
jaz imam dva donošena in enega nedonošenega .... prva 2 sta dobila prve zobe pri 7-ih mesecih,nedonošenka pa pri 10-ih / korigirano 7-ih in po prvem zobu so vsi zrasli kot gobe po dežju,sedaj ima 18 mes / 15 mes in imamo 13 zob

_____________________________

Radi se imejte in se veliko smejte

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zobki?
25.2.2010 22:07:00   
x_srečka_x
Naš ima 5 zobkov, star bo pa 1leto korigirano 10,5 mesecev. Prvega je pa dobil šele mesec dni nazaj, zdaj se je pa vse malo ustavilo.

(odgovor članu orka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zobki?
2.3.2010 16:57:25   
lorena2009
Ja naša je bila rojena 33 tednu in je zdaj dobila 2 zobeka ,pri 9 mesecih
jz mislim da to nima veze z prej rojenimi ,to so geni ,ker moja nečakinja je bila rojena čez rok in
je dobila zobek prvi šele pri 11 mesecih user posted image


(odgovor članu x_srečka_x)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zobki?
13.4.2010 12:00:07   
NEA_TEJA
Naš je bil rojen v 34t in je dobul prva dva zobka pri 5,5 m.Sedaj gremo v 7 m in čakamo še dva .

(odgovor članu lorena2009)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?