|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nehvaležne nečakinje
12.3.2010 19:29:32   
liliana
To itak. Samo jaz poskušam čimbolj objektivno ločiti med praznimi izgovori in utemeljenimi razlogi - na obeh straneh user posted image


Seveda, to kao pravi vsak....ker pa vsak izhaja iz sebe, je ta objektivnost bolj v tej smeri, da so lastni razlogi vedno utemeljeni, tisti od drugih, pa so prazni izgovori.......user posted image

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Nehvaležne nečakinje
12.3.2010 20:05:40   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

To itak. Samo jaz poskušam čimbolj objektivno ločiti med praznimi izgovori in utemeljenimi razlogi - na obeh straneh user posted image


Seveda, to kao pravi vsak....ker pa vsak izhaja iz sebe, je ta objektivnost bolj v tej smeri, da so lastni razlogi vedno utemeljeni, tisti od drugih, pa so prazni izgovori.......user posted image


1. Rekla sem čimbolj.
2. Mislila sem predvsem na izgovore in razloge drugih, ne sebe. Očitno nisem ena od takih, ki imate način razmišljanja, o katerem pišeš - glej modro označeno user posted image
Se zavedam svojih lastnih izgovorov in se jih kar najmanj poslužujem, ker sem za fair play, po drugi strani pa imam dovolj tolerance, da znam videti utemeljen razlog drugih, ne samo sebe - očitno je treba enim to fejst poudarit user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Nehvaležne nečakinje
12.3.2010 20:13:45   
rija
špelinauser posted image

liliana: tisto odebeljeno user posted image

kasso: otroci se učijo od nas....jih ni treba drilat, če vedno to od nas slišijo. veš, da se otroku zahvalim za nekaj, je večini ljudi naravnost smešno, nepotrebno...ker je kao samoumnevno....in moj otrok s tem nikoli ni imel problemov...
meni je to tako samoumnevno, da moj otrok govori slovensko, ker tudi jaz govorim slovensko....

kot tudi jaz nimam problemov, če mi ne reče prosim, daj mi kosilo....ker je ta prosim v tem kontekstu odveč. ja, valjda, da je samoumnevno,d a bo dobil kosil. je pa druga zadeva...prosim, kupi mi to igračo......user posted image

in tudi pozdravljanje...moj malček vedno lepo pozdravi...ker ima tudi mama deformacijo in alergijo na tiste, ki ne pozdravljajo....in je velikokrat, kako žalostno, enostavno spregledan. ker so ljudje brez osnovnega bontona.



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Nehvaležne nečakinje
13.3.2010 9:05:41   
liliana
špelina@ in rija....očitno me ne razumeta.....

Moje pisanje na tej temi se je nanašalo na to, da se meni pač ne zdi vredu puščati darila za otroke, še predvsem tiste majhne in po možnosti naše ožje sorodnike, pri raznih babicah in drugih sorodnikih.....potem pa pričakovati še od teh otrok in staršev (s katerimi smo po možnosti še skregani in zato ne nesemo daril osebno tja) zahvalo.....

Res je, hvala je lepa beseda......in lepo jo je "prejeti" .......vendar zahvala otroka in staršev nekomu, ki si ne vzame časa in se mu ne zdi vredno vzeti časa, ob tem pa išče 100 in 100 različnih izgovorov za svoje "nečas", da bi dva krat na leto obiskal svoje ožje sorodnike in tisto darilo izročil osebno se mi zdi brez pomena.....pa bonton gor ali dol.....ker "bontonsko" tudi ni puščat darila za otroka pri nekomu tretjemu, zgolj zato, ker starš onih drugih staršev ne mara, ali pa kao nima časa....

Pa vidve zdaj lahko razpredata tu kako vajna deca lepo govorijo hvala in dober dan, oprosti....moje dete to veščino tudi že "obvlada", verjamem, da tudi deca večine tistih, ki se niso povsem strinjali z avtorico teme.....in naj si zdaj pripisujemo posebne zasluge zato, kar se mi zdi čisto normalen način vzgoje.....?

Aha, sem skoraj pozabila na tisto odebeljeno.......preden začnemo čimbolj objektivno iskati razloge pri drugih, moramo začeti pri sebi.....

Sem bila malo daljša, vendar imam občutek, da me ne razumeta ali pa nočeta razumeti.....user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Nehvaležne nečakinje
13.3.2010 9:34:54   
Reby
liliana - men se pa zdi, da ti nočeš razumet, zakaj sem dala darila svoji sestri. Za majhne otroke? Punce so stare od 13 do 21, to niso več majhni otroci in ti otroci imajo vsi od 10. leta mobitel in bi lahko poklicali sami od sebe, a se ti ne zdi? Tudi če jih starši niso tako vzgojili, bi se pri teh letih lahko same spomnile. Najstniška leta? Ja, tudi jaz sem bila najstnica in se nisem tako obnašala. Še zdaleč nismo skregani. Ne rabim pa tebi tu razlagat, zakaj se pozimi nisem vozila naokrog s 4-mesečnim sinkom...

Drugače pa kar pogrešam čase stare Juge in verjamem, da nas je večina mamic takrat odraščala. Imela sem lepo in srečno otroštvo, lepo vzgojo in če se spomnim, smo vedno pozdravljali starejše na cesti, četudi jih nismo poznali. Poznali smo spoštovanje do učiteljev, staršev, drugih. Kam je šel ta svet?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Nehvaležne nečakinje
13.3.2010 10:02:57   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
moramo začeti pri sebi.....

Sem bila malo daljša, vendar imam občutek, da me ne razumeta ali pa nočeta razumeti.....user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: špelin@
Se zavedam svojih lastnih izgovorov in se jih kar najmanj poslužujem, ker sem za fair play, po drugi strani pa imam dovolj tolerance, da znam videti utemeljen razlog drugih, ne samo sebe - očitno je treba enim to fejst poudarit


Očitno ti ne razumeš ali nočeš razumeti.

S kasso sva se pač slučajno malo izven teme začvekali, a to fajn boli?? user posted image


_____________________________

~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Nehvaležne nečakinje
13.3.2010 10:55:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Reby

Tudi če jih starši niso tako vzgojili, bi se pri teh letih lahko same spomnile.




Lahko jim tudi sama poveš. Mislim, koliko filozofije user posted image user posted image , povej puncam, da se reče hvala in da je to lepo,če pač misliš, da bi to morale storiti.  Okrog riti greš v desni žep, namesto da bi jim to direkt povedala. Seveda, lepše je opravljati user posted image user posted image , kako nevzgojene so, kot nekaj narediti sam.

(odgovor članu Reby)
  Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Nehvaležne nečakinje
13.3.2010 11:12:16   
Reby

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Reby

Tudi če jih starši niso tako vzgojili, bi se pri teh letih lahko same spomnile.




Lahko jim tudi sama poveš. Mislim, koliko filozofije user posted image user posted image , povej puncam, da se reče hvala in da je to lepo,če pač misliš, da bi to morale storiti.  Okrog riti greš v desni žep, namesto da bi jim to direkt povedala. Seveda, lepše je opravljati user posted image user posted image , kako nevzgojene so, kot nekaj narediti sam.



Tudi to sem že storila...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Nehvaležne nečakinje
13.3.2010 11:14:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Reby


IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Reby

Tudi če jih starši niso tako vzgojili, bi se pri teh letih lahko same spomnile.




Lahko jim tudi sama poveš. Mislim, koliko filozofije user posted image user posted image , povej puncam, da se reče hvala in da je to lepo,če pač misliš, da bi to morale storiti.  Okrog riti greš v desni žep, namesto da bi jim to direkt povedala. Seveda, lepše je opravljati user posted image user posted image , kako nevzgojene so, kot nekaj narediti sam.



Tudi to sem že storila...


Daj še enkrat, dvakrat,...toliko, da boš končno TI zadovoljna z njuno vzgojo in obnašanjem.

(odgovor članu Reby)
  Neposredna povezava do sporočila: 84
   [Brisano sporočilo]
13.3.2010 12:08:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Nehvaležne nečakinje
13.3.2010 12:13:39   
Taddy78
Ne rabim pa tebi tu razlagat, zakaj se pozimi nisem vozila naokrog s 4-mesečnim sinkom...

Mogoče bi lahko razložila njima, ker meni tudi ni jasno, zakaj 4.mesečnega otroka ne bi pozimi peljala ven, oz. v avtu, oz. na obisk...

Mogoče si se jima prej dosti posvečala, odkar imaš pa otroka, gre pa vse na daljavo in sta to zamerili...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Nehvaležne nečakinje
13.3.2010 12:16:24   
poli*
Babe, kaj se kregate, saj je rija lepo napisala na 2. strani. Ni potrebno naprej debatirat. 

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Nehvaležne nečakinje
13.3.2010 12:19:50   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA


IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Jao, koliko enega filozofiranja, fantaziranja,... user posted image Realno življenje? Vam bom takoj prezentirala realno življenje: danes, recimo, sem v vrtcu pridržala vrata mamici z dvema deklicama in očku s fantkom - hvala sem dobila samo od moškega, ženski se je očitno zdelo samoumevno, da sem to storila ali kaj... In kakšni naj bodo potem otroci takšnih staršev, če imajo tako krasen zgled?? Pa ne spet začet nakladat z vašimi filozofskimi klamfami, ki kažejo izključno na vašo ozkosrčnost in pomanjkanje čuta za sočloveka.

Včeraj je soseda, ker sem ji nesla kup pisem na pošto, za moji hčeri prinesla čokoladi, za sinka pa polno vrečko rabljenih avtkov, s katerimi se je prej igral njen vnuk. In, ja, dobila je iskren hvala tako od mene, kot tudi danes od otrok (si morate mislit: hvala, čeprav otroci niso od nje osebno dobili daril, ampak jih je dala meni - škandalozno in nepotrebno za ene, k'nede user posted image ). Od soseda sem za pomoč v preteklih dneh dobila kavo znamke, ki je ne pijem. In po vaše bi potemtakem morala strica grdo pogledat in ne bev ne mev?! Rekla sem hvala, ker je bilo dano iz hvaležnosti, pa magari ne meni po meri!

Hvala, prosim, dober dan in nasvidenje so temelji družbenega sobivanja in najosnovnejši znaki, da smo ljudje. Malo pomislite na to drugič. Ker mi gre na kozlanje ob določenih izjavah - pa jih ne bom navajala, saj same veste, za katere gre.

Še tole: a dejansko mislite, da se vam bodo zaradi nekaj besedic "hvala" in "prosim" na dan znucale glasilke ali mogoče padla krona z glave ali kaj? user posted image

Hehe, da ne bo katera drugič jokala tule gor, kako je dobila vrata v nos, ker ji jih ena ni pridržala... user posted image


Mater, je pasalo tole user posted image


Oprosti za moje pojme pretiravaš, ker sem jaz verjetno nehvaležna kmetica brez osnovnega bontona. Ampak nekak bi ti rada sporočila, da tudi tvoje spremljajoče izjave niso ravno nekakšna pravila lepega komuniciranja. Tisočkrat sem že rekla, da se ne samo strinjam glede osnovnega bontona, ampak ga v veliki meri skušam udejanjat in v to navajam tudi svoje otroke. Doma so me, vsaj mislim, naučili osnov lepega vedenja, ampak moram reči, da izvedba le-tega pri meni ni nekak samoumevna izvorna. So pa ljudje, ki so to prinesli verjetno že v zibelki.
Tole tvoje pisanje je nekak v stilu, ko sem se s sodelavko peljala domov, je nekoga spustila, da se vključi v promet, in ker ji ni namenil posebne zahvale je dejanje komentirala: Svinja, ali ne poznaš manir?"user posted image

Uf, MILLEENA, še sanja se ti ne, kako zelo sem lahko jaz žleht do brezsrčnih, pokvarjenih ljudi. Sem prijazna in vljudna, vedno pomagam drugim - do točke, ko nisem hlapec Jernej (ki nastavi še desno lice, ko ga počijo po levem) in ne mati Tereza (ki vse odpusti).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Nehvaležne nečakinje
13.3.2010 12:33:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA


IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Jao, koliko enega filozofiranja, fantaziranja,... user posted image Realno življenje? Vam bom takoj prezentirala realno življenje: danes, recimo, sem v vrtcu pridržala vrata mamici z dvema deklicama in očku s fantkom - hvala sem dobila samo od moškega, ženski se je očitno zdelo samoumevno, da sem to storila ali kaj... In kakšni naj bodo potem otroci takšnih staršev, če imajo tako krasen zgled?? Pa ne spet začet nakladat z vašimi filozofskimi klamfami, ki kažejo izključno na vašo ozkosrčnost in pomanjkanje čuta za sočloveka.

Včeraj je soseda, ker sem ji nesla kup pisem na pošto, za moji hčeri prinesla čokoladi, za sinka pa polno vrečko rabljenih avtkov, s katerimi se je prej igral njen vnuk. In, ja, dobila je iskren hvala tako od mene, kot tudi danes od otrok (si morate mislit: hvala, čeprav otroci niso od nje osebno dobili daril, ampak jih je dala meni - škandalozno in nepotrebno za ene, k'nede user posted image ). Od soseda sem za pomoč v preteklih dneh dobila kavo znamke, ki je ne pijem. In po vaše bi potemtakem morala strica grdo pogledat in ne bev ne mev?! Rekla sem hvala, ker je bilo dano iz hvaležnosti, pa magari ne meni po meri!

Hvala, prosim, dober dan in nasvidenje so temelji družbenega sobivanja in najosnovnejši znaki, da smo ljudje. Malo pomislite na to drugič. Ker mi gre na kozlanje ob določenih izjavah - pa jih ne bom navajala, saj same veste, za katere gre.

Še tole: a dejansko mislite, da se vam bodo zaradi nekaj besedic "hvala" in "prosim" na dan znucale glasilke ali mogoče padla krona z glave ali kaj? user posted image

Hehe, da ne bo katera drugič jokala tule gor, kako je dobila vrata v nos, ker ji jih ena ni pridržala... user posted image


Mater, je pasalo tole user posted image


Oprosti za moje pojme pretiravaš, ker sem jaz verjetno nehvaležna kmetica brez osnovnega bontona. Ampak nekak bi ti rada sporočila, da tudi tvoje spremljajoče izjave niso ravno nekakšna pravila lepega komuniciranja. Tisočkrat sem že rekla, da se ne samo strinjam glede osnovnega bontona, ampak ga v veliki meri skušam udejanjat in v to navajam tudi svoje otroke. Doma so me, vsaj mislim, naučili osnov lepega vedenja, ampak moram reči, da izvedba le-tega pri meni ni nekak samoumevna izvorna. So pa ljudje, ki so to prinesli verjetno že v zibelki.
Tole tvoje pisanje je nekak v stilu, ko sem se s sodelavko peljala domov, je nekoga spustila, da se vključi v promet, in ker ji ni namenil posebne zahvale je dejanje komentirala: Svinja, ali ne poznaš manir?"user posted image

Uf, MILLEENA, še sanja se ti ne, kako zelo sem lahko jaz žleht do brezsrčnih, pokvarjenih ljudi. Sem prijazna in vljudna, vedno pomagam drugim - do točke, ko nisem hlapec Jernej (ki nastavi še desno lice, ko ga počijo po levem) in ne mati Tereza (ki vse odpusti).



Vidiš, kako hitro se ti konča osnovno bonton.
Ni težko biti vzgojen in spoštljiv, dokler nam stvari pašejo. Vzgoja in spoštljivost se pokažeta, ko vse ni tako kot bi nam bilo idealno.

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Nehvaležne nečakinje
13.3.2010 12:43:18   
Reby

IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Ne rabim pa tebi tu razlagat, zakaj se pozimi nisem vozila naokrog s 4-mesečnim sinkom...

Mogoče bi lahko razložila njima, ker meni tudi ni jasno, zakaj 4.mesečnega otroka ne bi pozimi peljala ven, oz. v avtu, oz. na obisk...

Mogoče si se jima prej dosti posvečala, odkar imaš pa otroka, gre pa vse na daljavo in sta to zamerili...


No, en izgovor je to, da lahko povem, da nam je nekdo naredil totalko na avtu... vse naprej si pa sama razloži.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Nehvaležne nečakinje
13.3.2010 13:26:49   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
moramo začeti pri sebi.....

Sem bila malo daljša, vendar imam občutek, da me ne razumeta ali pa nočeta razumeti.....user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: špelin@
Se zavedam svojih lastnih izgovorov in se jih kar najmanj poslužujem, ker sem za fair play, po drugi strani pa imam dovolj tolerance, da znam videti utemeljen razlog drugih, ne samo sebe - očitno je treba enim to fejst poudarit


Očitno ti ne razumeš ali nočeš razumeti.

S kasso sva se pač slučajno malo izven teme začvekali, a to fajn boli?? user posted image



Papir oz. ekran vse prenese.....dejanja punca, dejanja in ne besede......najenostavneje je reči v stilu "Mlada sem in pamenta, lepa sem in fina...."

Nisem mislila čvek s kasso, ampak tvoj post iz realnega življenja......user posted image (pa da malo tudi jaz z očmi zavijem).....




(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Nehvaležne nečakinje
13.3.2010 13:31:50   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@



Uf, MILLEENA, še sanja se ti ne, kako zelo sem lahko jaz žleht do brezsrčnih, pokvarjenih ljudi. Sem prijazna in vljudna, vedno pomagam drugim - do točke, ko nisem hlapec Jernej (ki nastavi še desno lice, ko ga počijo po levem) in ne mati Tereza (ki vse odpusti).



Ne ga srat.....a res....?user posted image

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Nehvaležne nečakinje
13.3.2010 13:37:09   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Reby

liliana - men se pa zdi, da ti nočeš razumet, zakaj sem dala darila svoji sestri. Za majhne otroke? Punce so stare od 13 do 21, to niso več majhni otroci in ti otroci imajo vsi od 10. leta mobitel in bi lahko poklicali sami od sebe, a se ti ne zdi? Tudi če jih starši niso tako vzgojili, bi se pri teh letih lahko same spomnile. Najstniška leta? Ja, tudi jaz sem bila najstnica in se nisem tako obnašala. Še zdaleč nismo skregani. Ne rabim pa tebi tu razlagat, zakaj se pozimi nisem vozila naokrog s 4-mesečnim sinkom...

Drugače pa kar pogrešam čase stare Juge in verjamem, da nas je večina mamic takrat odraščala. Imela sem lepo in srečno otroštvo, lepo vzgojo in če se spomnim, smo vedno pozdravljali starejše na cesti, četudi jih nismo poznali. Poznali smo spoštovanje do učiteljev, staršev, drugih. Kam je šel ta svet?


Zadnji dve strani sem govorila bolj splošno, čeprav z iztočnico iz tvojega prvega posta.....,ker je tema tudi zašla v bolj splošne zadeve osnovnega bontona in nisem mislila direktno tebe in tvoje nečakinje, ko sem govorila o majnih otrocih.....



(odgovor članu Reby)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Nehvaležne nečakinje
13.3.2010 16:16:55   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
moramo začeti pri sebi.....

Sem bila malo daljša, vendar imam občutek, da me ne razumeta ali pa nočeta razumeti.....user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: špelin@
Se zavedam svojih lastnih izgovorov in se jih kar najmanj poslužujem, ker sem za fair play, po drugi strani pa imam dovolj tolerance, da znam videti utemeljen razlog drugih, ne samo sebe - očitno je treba enim to fejst poudarit


Očitno ti ne razumeš ali nočeš razumeti.

S kasso sva se pač slučajno malo izven teme začvekali, a to fajn boli?? user posted image



Papir oz. ekran vse prenese.....dejanja punca, dejanja in ne besede......najenostavneje je reči v stilu "Mlada sem in pamenta, lepa sem in fina...."

Nisem mislila čvek s kasso, ampak tvoj post iz realnega življenja......user posted image (pa da malo tudi jaz z očmi zavijem).....





Točno na to si mislila - poglej rdeče odebeljeno iz tvojega lastnega posta.

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

špelina@ in rija....očitno me ne razumeta.....

Moje pisanje na tej temi se je nanašalo na to, da se meni pač ne zdi vredu puščati darila za otroke, še predvsem tiste majhne in po možnosti naše ožje sorodnike, pri raznih babicah in drugih sorodnikih.....potem pa pričakovati še od teh otrok in staršev (s katerimi smo po možnosti še skregani in zato ne nesemo daril osebno tja) zahvalo.....

Res je, hvala je lepa beseda......in lepo jo je "prejeti" .......vendar zahvala otroka in staršev nekomu, ki si ne vzame časa in se mu ne zdi vredno vzeti časa, ob tem pa išče 100 in 100 različnih izgovorov za svoje "nečas", da bi dva krat na leto obiskal svoje ožje sorodnike in tisto darilo izročil osebno se mi zdi brez pomena.....pa bonton gor ali dol.....ker "bontonsko" tudi ni puščat darila za otroka pri nekomu tretjemu, zgolj zato, ker starš onih drugih staršev ne mara, ali pa kao nima časa....

Pa vidve zdaj lahko razpredata tu kako vajna deca lepo govorijo hvala in dober dan, oprosti....moje dete to veščino tudi že "obvlada", verjamem, da tudi deca večine tistih, ki se niso povsem strinjali z avtorico teme.....in naj si zdaj pripisujemo posebne zasluge zato, kar se mi zdi čisto normalen način vzgoje.....?

Aha, sem skoraj pozabila na tisto odebeljeno.......preden začnemo čimbolj objektivno iskati razloge pri drugih, moramo začeti pri sebi.....

Sem bila malo daljša, vendar imam občutek, da me ne razumeta ali pa nočeta razumeti.....



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Nehvaležne nečakinje
13.3.2010 17:01:41   
špelin@
Hehe, še tole: Reby, oprosti, ker je tvoja tema zdaj zasmetena z izdelavo psihološkega profila neke špelin@ user posted image user posted image user posted image

Samo tisto nenehno vehementno pudarjanje, da šteje izključno osebno izročanje daril, da drugi načini niso vredni, da bi jih pes pos.cal (se globoko opravičujem za tako prostaško govorjenje, ki bo zagotovo užalilo nežnega duha neimenovanih svetnic user posted image ) me noro spominja na nekega moževega žlahtnika, ki ni prišel na najino poroko samo zato, ker ga nisva prišla osebno povabit. S tem, da velike večine svatov nisva osebno povabila, ampak sva poslala vabila in jih poklicala po telefonu - ker sem bila "silom prilike" nekaj časa v bolnišnici.


Reby, tebi polagam na srce, da daš ven iz sebe, kar te mori, pa magari na forumu, čeprav potegne to za sabo plaz, potem pa greš naprej. Vse se vrača, vse se plača. Ne bodi žalostna, ti si se potrudila in to iz srca, ljudje smo pa itak strašno različni.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Nehvaležne nečakinje
13.3.2010 17:26:02   
Reby
špelin@ - ti kar smeti, te ful rada berem. Vidim iz tvojega pisanja, da imaš podoben karakter kot jaz user posted image Jaz sem te stvari z nečakinjami dokončno prebolela, kot mnogo drugih, dosti sem dala že skoz v svojem življenju. Srečna sem, ker imam rečudovitega otročka in moža, enga lušnga in prijaznega kužka in ja, ob sebi si želim samo prijazne ljudi, ker sem dobra dušica in me prizadene to, kako se ljudje v današnjem času obnašajo, v glavnem pa ponavadi vsi izkoriščajo mojo dobroto. Ampak se popravljam. Kot si rekla, vse se vrača, vse se plača.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Nehvaležne nečakinje
13.3.2010 17:29:24   
sonček33
Reby, špelin@ je dobro napisala. Žal mi je, da je tako kot je, a tako pač je. Fino, da si razčistila sama pri sebi. Jaz imam vedno problem, da ne znam razčistit in se žrem in žrem, analiziram, trudim, razmišljam...to pa nikamor ne pelje.

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu Reby)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Nehvaležne nečakinje
13.3.2010 18:06:04   
Reby
sonči - a veš, kaj je najhuje, ti se sekiraš in žreš, tistemu, zaradi katerega se, se pa sladko j***...

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Nehvaležne nečakinje
13.3.2010 18:13:00   
sonček33
Reby, sej to...k nima smisla. Brez veze. Sej sem se tudi jaz v zadnjih letih, no, predvsem zdaj v zadnjem, odkar imam L., spremenila in ugotovila, kdo je zame res pomemben. Samo se dolgo rabila, pa še zdaj ne znam zmeraj prav odreagirat.

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu Reby)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Nehvaležne nečakinje
13.3.2010 18:15:07   
Reby
sonček - verjamem. Se bova že naučili a ne? Sam to nisva midve in je hudo... Pošiljam L. enga velikega lubčka! user posted image

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?