|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
3.7.2010 15:07:37   
waiting
Tudi jaz sem ze dobila posto jupi...
tudi meni so rekli naj poklicem Avgusta
Mina hvala za pojasnilo, ker mi ni bilo nic jasno zakaj naj pridem sele 22 dan, sedaj vem,
ker se jaz tudi nisem nic dogovorila z mojo ginekologinjo kaksen postopek bom imela.
Majalina mislim da bove sotrpinki user posted image Avgusta oz. Septembra
jaz sem ravno tako nervozna ker cisto nic ne vem kako poteka, niti kdaj lahko pridem sama in kdaj
oba skupaj (zelim vedeti izkljucno zaradi dopusta)

(odgovor članu majalina)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
3.7.2010 16:18:29   
majalina
mi je prav lazje, ko vas imam tukaj in lahko kaj povprasam :-)

no, zdaj mozgane na off za en mesec, pol pa akcija...

ce je katera sla skozi te postopke, mi lahko poveste kolikokrat moras med postopkom na ginekolosko (ultrazvok pa to). mene tudi zanima zaradi dopusta... pa ce lahko katera pove ali je potreben pocitek, bolniska,...

cim vec info, prooooooooooooooosim!!!

lep dan vsem!!!



(odgovor članu waiting)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
3.7.2010 18:41:24   
ana banana
Evo, jaz sem tudi dobila pošto in sicer drugi dan user posted image (lol)! Tako da odpadem junija, pa avgusta tud ker dobim user posted image 15.8. namesto 16.8., ko oni začnejo delat user posted image user posted image . Ah, škoda gremo pa septembra v boj, bom imela vsaj brezkrbno poletje.

Lp vsem, pa bomo user posted image  user posted image  user posted image ene za drugo v avgust in septembru.

Ana

(odgovor članu majalina)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
5.7.2010 12:20:42   
majalina
anabanana, ne razumem... a si ti v Ljubljani v postopku... meni niso nič rekli, da imajo dopuste do 16.08.2010.... kje si to zasledila?

(odgovor članu ana banana)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
5.7.2010 13:48:22   
ana banana
Ja, na GK LJ sem oz. bom v postopku. To, kdaj imajo dopuste, so mi že na pregledu 24.5. povedal, potem so mi pa še skupaj z papirji iz konzilija poslal poletni delavni čas (od kdaj od kdaj ne delajo). Če tega dopusta nebi imel, bi se lahko začela špikat že v juliju ob naslednji user posted image . Tako bo pa potrebno počakat do septembra.

(odgovor članu majalina)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
5.7.2010 13:55:48   
majalina
očitno te velja tudi zame, čeprav nisem vedela nič o tem. naročila sem se preko elektronske poste in so mi rekli samo, da poklicem prvi dan tecke v avgustu.

no, dobra stran vsega je da bova soborki :-)

grem pa se enkrat posto pregledat, da vidim, ali se vse skupaj res prestavi na september... saj mislim, da bom tudi jaz tecko dobila pred 15.08.2010.

(odgovor članu ana banana)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
5.7.2010 14:18:54   
majalina
Zdaj sem videla obvestilo. Za IVF piše, da začne kratki protokol od 10.08.2010, dolgi pa od 10.08.

ti si pa na IUI a ne?

če jaz kaj prav razumem...

(odgovor članu majalina)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
6.7.2010 7:10:22   
ana banana
user posted image Ja, tako je. Jaz grem na IUI in sicer v z injekcijami.
No, če prav razumem boš ti v postopku že v avgustu. To je superuser posted image . Pri nas pa bomo še mal počakal, razen če me moja prečastitljiva user posted image  ne preseneti in bo zamujala kakšen dan. Al pa še boljš, ko je sploh nebi bilo naslednjih devet mesecev.

Lp, pa pogumno v boj avgusta.

Ana

(odgovor članu majalina)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
6.7.2010 9:30:18   
majalina
Hvala Ana!!!

Držim pesti za obe, za vse v bistvu :-)

(odgovor članu ana banana)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
6.7.2010 19:00:11   
waiting
Meni sedaj nekaj ni jasno
jaz jo bom dobila okoli 2.8.
takrat naj bi jih poklicala in 22 dan moram biti tam
to naj bi bilo ze po dopustih in mislim da dopusti veljajo samo za IVF postopek
in ne za prevzem injekcij in ostalih navodil??
Upam da je tako, ker ce ni se meni tudi vse prestavi na kasneje user posted image

(odgovor članu majalina)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
7.7.2010 8:19:32   
ana banana
Za IVF - dolgi postopek veljajo naslednji podatki
Dolgi protokol
1. dan Z.M.: Do 24. 5. 2010
- začetek terapije najkasneje 14. 6. 2010
1. dan Z.M.: Od 12. 7. 2010
- začetek terapije 2. 8. 2010 ali kasneje

Se pravi če padeš z zadnjo M v datum po 12.7.2010 potem sigurno prideš v postopek avgusta. Če jaz zgornje datume prav razumem user posted image

(odgovor članu waiting)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
7.7.2010 9:42:43   
majalina
Ce sem iskrena, sem mislila, da mi bodo na ginekoloski kaj vec povedali o vsem.
Res je, da obstajajo predavanja, a glej ga zlomka... julija in avgusta jih ni.

imaš osebne konzultacije, sla sem pogledat in so mi rekli, da prehitevam. da bom vse zvedela avgusta. in tudi sama nic ne razumem. prvi dan tecke bom poklicala, takoj dobila zdravila, imela posvet??,... ne vem no... lahko bi mi prej ze kaj povedali.

zame je vse prvic in bi res rada kaj vec vedela, ne pa, da mi en dan prej sproti govorijo... ampak morda pa pretiravam...

kakorkoli, upam, da nam koncno rata!!!

(odgovor članu ana banana)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
7.7.2010 10:51:26   
ana banana
Ja pri meni je bilo enako. Sem bila v ordinaciji z možem ko je dr. D pisal napotnico in sem mislila izkoristit čas, da mi mal razloži glede postopka. Je rekel, da nima časa in, da mi bo sestra vse razložila. OK, vprašam sestro. Pol sploh ni vedla odgovort. Pa sem bila kar vstrajna z vprašanji in se me je naveličala gledat in me je poslala k IVF koordinatorki in mi rekla, da mi bo vse ona razložila. No, tukaj sem imala pa mal več sreče.
Vse mi je ful lepo razložila in predstavila (za IUI seveda), odgovorila je na vsa moja vprašanja, povrh vsega pa je vse skupaj naredila z veliko mero razumevanja in prijaznosti. Kar pa ne doživiš velikokrat. Tako, da user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  za njo in še eno sestro, ki je bila takrat tam. Res sta bili super prijazni in sta popravili prvoten vtis gin. klinike.

(odgovor članu majalina)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
7.7.2010 13:26:08   
majalina
A vse že veste kakšen protokol oz. postopek imate? jaz še tega ne vem...

(odgovor članu waiting)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
7.7.2010 13:54:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: majalina

A vse že veste kakšen protokol oz. postopek imate? jaz še tega ne vem...



glede na to, da so ti reki, da pokliči prvi dan  user posted image , še ne moreš vedeti, kakšen protokol boš imela, razen če ni napisan na napotnici:
- kombinacije: Suprefact + Menopur ali Gonal ali Puregon pomenijo dolgi protokol
- komibnacije: Gonal, Menopur ali Puergon pomenijo kratki protokol ali mild protocol
- komibnacije: Gonal, Menopur ali Puergon + Centrotide pomenijo kratki protokol ali mild protocol

Ko boš poklicala prvi user posted image  ti bodo povedali, kateri dan pridi po zdravila, če ti rečejo, da pridi:
- 22. dan cikla (ali kakšen dan prej, če je vmes vikend), potem imaš dolgi protokol
-   5. dan cikla (ali kakšen dan prej) potem imaš mild protokol
-   2. dan cikla (ali kakšen dan prej), potem imaš kratki protokol


Evo še za informacijo zate in za vse, ki ste na novo... to velja SAMO za GK LJ (drugih centrov ne poznam)

Dolgi protokol pomeni, da se začenš 22. dan ciklusa špikati s Suprefactom (njegova naloga je, da te spravi v umetno meno), na ta nalin izničijo tvoj naravni ciklus, nato pa ga gradijo na novo z namenom, da bi pridbili čimveč foliklov. Torej, s špikanjem začneš 22. dan in se špikaš cca 14 dni, spet kakšen dan več ali manj odvisno od vikenda, vmes moraš dobiti tudi user posted image , nato greš na prvi ultrazvok, kjer ti pogledajo tvoje jajcevode, jajčnike in endometrij (sluznico), ki mora biti čisto tanka oz. enaka nič. Če še ni endometrij čisto tanek, ti lahko podaljšajo terapijo s suerfactom še za kakšen dan.

Če to vse štima, ti določijo terapijo za naprej, lahko je to Gonal, Menupur ali Puregon po novem, nato se špikaš cca 10. dni z obema zdraviloma, torej Superfact + na novo doblejno zdravilo, 10. dan greš ponovno na UZ, kjer pogledajo kako rastejo folikli in kako se sluznica debeli, na osnovitega ti povedo kdaj moraš priti ponovno na UZ. Če  si med hitrimi bodo potrebni 2.a li 3. UZ, če ne pa več.

Ko so folikli dovolj veliki, se nehaš špikati in dobiš zvečer STOP inekcijo, katere funkcija je,d a prepreči da ta veliki folikli popokajo, manjši pa jih dohitijo v rasti. Dva dni po stop inekciji imaš punkcijo, kjer ti spunktirajo te folikle in pogledajo koliko celic imaš. Na ta dan, partner tudi odda seme, zato ga moraš pripeljati sabo. Nato v labratoriju zmešajo tvoje celice in seme, 5. dan po punkciji pa prideš na ET (embriotransfer), kjer ti vstavijo eden ali dva zarodka, odvisno od tvojih let, vzroka neplodnosti in v katerem psotopku si.

Mild protokol pomeni, da se začneš špikati 5. dan ciklusa, mislim da se špikaš cca 8. dni, potem greš na prvi UZ, od tega trenutka je protokol enak, kot dolgi v tisti točki, ko greš na prvi UZ po zdravilih Menopur, Gonal ali Puregon.

Kratki protokol pomeni, da se začneš špikati 2. dan ciklusa, nato greš 8. dan na priv UZ, od tega trenutka je protokol enak, kot dolgi v tisti točki, ko greš na prvi UZ po zdravilih Menopur, Gonal ali Puregon.



evo to je malo na hitro, da vam mal orazjasni pojme glede teh postopkov

(odgovor članu majalina)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
7.7.2010 14:39:10   
majalina
zlata si!!! hvala!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
8.7.2010 9:21:54   
majalina
sem kar mail poslala na narocanje, ce mi lahko kaj vec povejo. sestra mi je napisala, da bom s terapijo zacela 22. dan. to potem pomeni, da imam dolgi postopek, a ne?

sem prav vesela zdaj, ko malo vec vem :-)

se enkrat hvala za vse informacije!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
8.7.2010 18:17:43   
waiting
Kaksna sreca da imamo forum, sedaj je tudi meni dosti vec jasno
Hvala punce, sedaj sem sla malo bolj pogledat na napotnico
kjer pise da imam mild puregon terapijo
se pravi da zacnem Septembra, kar me tudi veseli, saj bo manj dni spikanja user posted image

(odgovor članu majalina)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
30.7.2010 11:47:28   
frula
Čao punce!
Sem še ena, ki čaka na pošto za IVF, ampak je žal še nisem dobila - v Leonišču so mi 1. 7. rekli, da bodo šli papirji na konzilij - verjetno sem zamudila zadnji rok pred počitnicami.
Me pa zanima, kako je z izvidom testa PAP? Meni je PAP test delala moja osebna ginekologinja in mi je dala kopijo izvida v roke, zdaj pa ne vem - ali ga moram nesti v Leonišče ali naj ga prinesem prvič ko pridem na pogovor za postopek? Ali me na konziliju sploh lahko obravnavajo brez tega izvida?
Ko sem malo gledala po netu piše, da je ena izmed preiskav pred IVF tudi test za klamidijo - ali so ga vam delali in kdaj? Se mi zdi, da ga jaz nimam, razen če se to izvede pri krvnih preiskavah za SPB. Izvidov teh testov nisem videla, ker so rekli, da jih bodo kar oni nesli na Leonišče v mojo mapo.
Uh, koliko vprašanj se mi poraja v glavi, upam, da vas ne morim preveč.
Vsem želim veliko sreče pri postopku in veliiiko pluskov!

(odgovor članu waiting)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
31.7.2010 0:27:11   
Zojatisa
Živjo punce
Tudi midva bova počas v tem kajti prvi razgovor sva ravno mela zdej pa počas naprej sicer midva sva šla v MB.A je ktera ko gre oz.je že v MB v postopku
Lp Pa čim prej user posted image

(odgovor članu waiting)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
23.8.2010 14:53:24   
Mina83
Pozdravljena in dobrodošla! Tudi meni so "obljubili", da bodo moji papirji šli že v maju naprej, pa potem do julja nisem dobila pošte, ostala dekleta, kolikor sem videla, pa so. Zato sem poklicala na Ginekološko in vprašala kako je z zadevo. In mi je ženska povedala, da pač ni šlo naprej, da razloga sicer ne ve, in da bo šlo naprej konec avgusta, ko naj bi zasedal konzilij. Sicer sem bila malo razočarana, ampak sem lahko brezskrbno uživala v poletju. Sedaj pa upam, da res čimprej dobim papirje in da gremo naprej!

Test PAP ti naredi tvoj ginekolog in je lahko star do 3 let. Moraš pa ga imeti pri sebi hkrati z napotnico za IVF, ko greš v postopek.

Veliko sreče!

(odgovor članu frula)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   kdaj bo zasedal konzilij
24.8.2010 22:05:08   
andreja83
Tudi jaz imam določena vprašanja.
Z partnerjem sva danes izvedela da greva v postopek ivf. Danes sem oddala tudi kri, partner odda čez 2 dni ko prinese napotnico, ker mu stara potekla. Zanima pa me kdo pošlje papirje naprej da greš v postopek in čez koliko časa predvideno dobiš pošto. Lepo prosim za odgovore
Hodiva pa v mb

Lep pozdrav

(odgovor članu waiting)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
25.8.2010 17:08:29   
Mina83
Pozdravljena!

Moj primer je takšen:v začetku maja sem izvedela, da grem v postopek IVF oziroma da gredo moji papirji naprej na konzilij, ki v Ljubljani zaseda mislim, da 1x mesečno. Papirje da naprej na konzilij ginekolog, ki te zdravi za neplodnost. Kolikor sem jaz razbrala od drugih deklet, dobiš pošto domov v roku 1-2 tedna po konziliju, čeprav nekatere so čakale tudi po mesec dni in več, ker znajo včasih papirje kam založiti, tako kot v mojem primeru očitno, ker v maju stvar ni šla naprej, kot mi je bilo obljubljeno. No sedaj pričakujem pošto v septembru, ker naj bi konzilij zasedal konec avgusta-vsaj upam!

Veliko sreče.

< Sporočilo je popravil Mina83 -- 25.8.2010 17:10:00 >

(odgovor članu andreja83)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
25.8.2010 21:16:55   
andreja83
hvala Mina83

Aha torej pošta pride domov, pol pa spet čakanje. Jst mislim da pred marcem ne bom prišla na vrsto ker je rek da je kar vrsta. Januarja in februarja pa bodo neki renovirali, tk da takrat tud ne bo kaj. In kam hodiš Mina v lj al mb?
Kaj pa izjava ko jo moraš podpisat?

Teb in vsem želim velik sreče in da čimprej zagledamo user posted image  ali user posted image

(odgovor članu Mina83)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
26.8.2010 15:54:34   
Mina83
Midva hodiva v Ljubljano. Ne vem kako je v MB, ampak če imaš že napotnico za IVF in če si že dala kri na pregled in imajo konzilij vsak mesec, potem bi bilo zelo nelogično, da ne prideš na vrsto že kmalu. Do februarja je še pol leta-ta je pa huda. Jaz tudi nisem vedela niti približno koliko časa lahko čakaš, da se vse dejansko začne, in sem poklicala na ginekološko, izbrskala številko kjer urejajo zadeve v zvezi s konzilijem (sem morala kar nekaj številk zavrteti) in mi je ženska povedala kdaj sploh je in v kolikšnem času lahko potem pričakujem pošto. Ali pa pokliči za nasvet sestro ginekologa, ki te zdravi. Oni se vsak dan ukvarjajo s tem, sigurno lahko vsaj približno povedo, v kolikšnem času boš prišla na vrsto. Drugače pa vsepovsod je vrsta; lahko pogledaš na forum Upajmo skupaj, pa boš videla, koliko nas je v postopku in tiste, ki še čakamo. Veliko! 

(odgovor članu andreja83)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Bolečine - znak, da je treba prisluhniti t...
Prisluhnite svojemu telesu, ko vas z bolečino opozarja, da je nekaj narobe.
Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...




Ali ste poročeni?
Ela123

Ali ste poročeni? Če ste, koliko časa?

Da (47%)

Ne (53%)


Število vseh glasov: 361

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!