|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 [7] 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
19.4.2011 22:28:49   
kejt2
IZVIRNO SPOROČILO: sandra_sandra

punce,kaj je rezlika med iui in ivf? vem,da je za nekatere to neumno vprašanje.                tudi jst se veselim odgovora konzilija! 


Najbolj osnovna razlika je ta, da ti pri IUI ne oplodijo jačeca izventelesno, ampak ti samo vstavijo partnerjevo seme točno takrat, ko ovuliraš (poznana prispodoba s kapalko za purana nadevat), medtem ko pri IVF s punkcijo vzamejo jajčeca iz tvojega telesa, jih opodijo in vitro in nato vrnejo v telo.
Zelo na kratko in zelo posplošeno. Veliko več pa najdeš že, če odtipkaš IVF ali IUI pod iskanje.

(odgovor članu sandra_sandra)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
20.4.2011 19:55:35   
sandra_sandra
hvala ti Kejt!! mi je že bolj jasno!
a je katera ze dobila ogovor konzilija,in kaj naprej,kako naj bi to potekalo a je katera kej bolj seznanjena?!


(odgovor članu kejt2)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
21.4.2011 10:29:55   
kejt2
Ko dobiš odgovor konzilija, se na prvi dan menstruacije naročiš naprej.
V odgovoru bodo vsa navodila, kam poklicati ipd. Načeloma pa ti je zdravnik že povedal, za kateri postopek te je predlagal. Če je to IVF, potem te čaka špikanje v trebuh, punkcija in nato transfer. 
Kako pravzaprav stojiš?

(odgovor članu sandra_sandra)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
21.4.2011 17:02:56   
sandra_sandra
IVF mam (mild), danes sem klicala sestro Tatjano,konzilij je bil baje v torek,prvo polovico je ze poslala naprej, na ta drugo pa upa da ji rata danes! kaj je pa z UZ? Sej vem, da vse napotke dobim sam me zanima zato ker moram dopust uzet,ker pri nas ni bolniških..nažalot in me zanima cel postopek kako gre zato, da vem, če lahko kak dan dopusta prisparam,že tko ga je tok mal!! dej kejt bod zlata pa mi še to razlož pa kako špikanje? ni mi zdr.nič razložila ker se ji je mudil tist dan ker naj nebi sploh mela ambulante pa so ji neki zaj..

(odgovor članu kejt2)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
21.4.2011 19:02:27   
kejt2
Aha. Jest sem tudi mild. In tudi nisem vedela, kaj je to: sem spraševala, kaj je razlika, ker sem upala, da je mild v bistvu IUI. Pa ni. Punce so mi razložile, da je razlika v hormonih in pri mild verziji dobiš bolj blago terapijo hormonov.
Ker sem prvič v postopku tudi sama poznam samo teorijo, mi je pa dr. rekel, da je sestra Tatjana super prijazna in mi bo razložila vse podrobnosti naprej.
Postopek mi je pa v grobem opisal takole:
  • konzilij zaseda, dobiš obvestilo
  • na prvi dan menstruacije kličeš Tatjano, ki ti točno razloži kako in kaj in te prijavi v postopek
  • dobiš hormone (odvisno od postopka, odvisno od posameznice), ki jih običajno jemješ tako, da se špikaš v trebuh 
  • v času ovulacije UZ in punkcija (odvzem jajčec- zaradi hormonov/ hiperstimulacija/ jih je več)
  • jajčeca nato oplodijo s partnerjevo spermo (po potrebi jo lahko tudi "prečistijo")
  • potem oplojena jajčeca opazujejo, dokler ne dobijo zarodkov, ki so ok
  • sledi transfer (zarodek vstavijo nazaj vate)
  • čakaš, če se prime.
To je teorija, zdaj pa pozivam punce, ki so to že dale skozi, da povejo še svoje izkušnje. user posted image

(odgovor članu sandra_sandra)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
21.4.2011 21:38:12   
sandra_sandra
res si zlata,hvala ti,mi je bolj jasno! sej tok nahiter mi je omenila ginekologinja ampak je too much informacij naenkrat! ma sej bo! ja pač nekateri se moramo fajn namatrat preden nam kej rata!! ampak bo! tud nam bo ratal!!!

(odgovor članu kejt2)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
22.4.2011 11:52:17   
*zabica*
Evo dans dobla pošto s konzilija, tko da lahko pokličem za štart :)

(odgovor članu sandra_sandra)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
23.4.2011 17:01:18   
kejt2
Tudi jaz sem dobila včeraj pošto!!! user posted image user posted image user posted image Tako, da zdaj se moram pa naročiti (naročanje ni vezano na prvi dan tečke) in gremo naprej.
Dobila sem tudi seznam izobraževalnih sestankov, kjer nas bodo o zadevi podrobneje informirali.

Aja še tole, na neko temo od prej:
Pri IVF-u dajo jajčno celico skupaj s spermiji v eprovetko in se jih pusti, da vse naredijo sami.
Pri ICSI tehniki pa se spermij vstavi direktno v jajčece
.

Lepe praznike user posted image

(odgovor članu *zabica*)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
24.4.2011 9:34:50   
tisa116
Hojla
Tudi jaz dobila pošto....naročenana prvi pogovor takoj po praznikih....4.5
Zdaj pa gre zares...Punce se vidimo tam...

(odgovor članu kejt2)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
24.4.2011 15:45:19   
andreja_p
user posted image user posted image user posted image dekleta.
Držim pesti da vam uspe v prvo.
Jaz še nisem dobila pošte,tako da še čakam.
Ko sem klicala so mi rekli da po praznikih.
Lepe praznikeuser posted image

(odgovor članu tisa116)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
28.4.2011 15:22:02   
sandra_sandra
a lahk prosim poštar že prinese to pošto..ker se mi ne da več vsak dan hodt gledat, če je kej zame..hahha

(odgovor članu andreja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
3.5.2011 14:36:28   
andreja_p
hyuser posted image
sem zelo vesela saj sem dobila pošto iz konzilijauser posted image user posted image user posted image
to je bilo pa res hitro.
Sedaj samo še počakam do 10.maja ko bo prišla user posted image
in že bova z mojim štartala v postopek.
Upam da bo to najin uspešen postopek IUI- ja

(odgovor članu sandra_sandra)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
3.5.2011 16:56:21   
vesper
andreja_p potem bova pa midve skupaj trepetale in čakale na user posted image po IUI. Jaz je tudi ne pričakujem tam 9 ali 10.5 in potem že kličem in se naročam ua IUI. Upam, da tokrat uspešno user posted image user posted image user posted image

_____________________________

PRILOŽNOST ZA NOV ZAČETEK NAM NE PONUJA LE NOVO LETO, AMPAK VSAKO JUTRO, V KATERO SE PREBUDIMO. VSAK NOV DAN JE MOŽNOST, DA ZAČNEMO ZNOVA...

(odgovor članu andreja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
3.5.2011 22:26:43   
andreja_p
vesper sem zelo vesela da imam osebo s katero bom trepetalauser posted image
Če te lahko vprašam si v LJ ali v MB.in kakšen postopek imaš?
Jaz sem v Lj in imam tablete femara,začnem jih jesti 3dan user posted image , po
dve na dan,5dni zaporedoma 10dan imam pa 1UZ.

Bi pa vprašala kaj pomeni kratica AIH,na tem listu ko sem ga dobila je
to obkroženo,pa ne vem kaj pomeni. Če katera ve mi naj napiše
prosim.

(odgovor članu vesper)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
10.5.2011 21:20:14   
RedSonja
pozdravljene. nova tukaj in še ena s femaro ;)

čakam na obvestilo. Morda veste kdaj bo v maju konzilij?

(odgovor članu andreja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
11.5.2011 20:49:07   
sandra_sandra
to se lahko sam men zgodi...jst sem čakala konzilij od začetka marca pa mi je blo mal čudno kako to da ste vse ze dobile pošto in pravite kako ni bilo dolgo za čakat..in se mal zamislim in ugotovim da jst čakam že od začetka marca..in ne bodi lena,pokličem sestro Tatjano in jo prosim,če lahko preveriva če so moji papriji sploh šli na konzilij..kako se pišete?... tišina..tišina..samo še en moment..tišina..gospa jst se vam opravičujem vendar vaši papirji sploh niso prišli do mene...sestra mi obljubi, da se bo osebno odpravila po podpise in tako sem tudi jst dobila pošto!!! jeee jutri še pokličem za številko!!

(odgovor članu RedSonja)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
11.5.2011 21:06:57   
kejt2
andreja_p in vesper smo že tri. A greste 14. na predavanje?

(odgovor članu sandra_sandra)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
11.5.2011 21:08:28   
kejt2
@sandra_sandra: še dobro da tukajle čvekamo in včasih tudi kaj pametnega izvemo. user posted image

(odgovor članu kejt2)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
11.5.2011 21:23:06   
vesper

IZVIRNO SPOROČILO: andreja_p

vesper sem zelo vesela da imam osebo s katero bom trepetalauser posted image
Če te lahko vprašam si v LJ ali v MB.in kakšen postopek imaš?
Jaz sem v Lj in imam tablete femara,začnem jih jesti 3dan user posted image , po
dve na dan,5dni zaporedoma 10dan imam pa 1UZ.

Bi pa vprašala kaj pomeni kratica AIH,na tem listu ko sem ga dobila je
to obkroženo,pa ne vem kaj pomeni. Če katera ve mi naj napiše
prosim.



andreja_p komaj zdaj sem videla, da se na tej temi nekaj dogaja user posted image saj zdaj sem ti že na eni drugi temi odgovorila na tvoje vprašanje user posted image sem v MB in imam klomifen. Eno tabletko na dan. V petek imam UZ in upam, da bodo folikelčki ok in da bo prišlo do inseminacije user posted image user posted image

kejt2 a kako pa je s tabo? Kako kaže, se kaj dogaja?

_____________________________

PRILOŽNOST ZA NOV ZAČETEK NAM NE PONUJA LE NOVO LETO, AMPAK VSAKO JUTRO, V KATERO SE PREBUDIMO. VSAK NOV DAN JE MOŽNOST, DA ZAČNEMO ZNOVA...

(odgovor članu andreja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
12.5.2011 9:29:27   
RedSonja
Vidim da imate po večini Klimofen. Meni je dr. napisal pa Femaro. Klimofen, kolikor vem se sploh ne da dobit pri nas. A je sploh kaka razliak med njima?
hvala za odgovor

(odgovor članu vesper)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
12.5.2011 10:59:49   
kejt2
Aha Vesper, ti si Štajerka! user posted image Ne bi si mislila.
Za andrejo_p se mi pa zdi, da sem že vedela, da je v LJ.
Pri meni zaenkrat nič novega. Drugače sem pa raztresena na par temah user posted image Zaenkrat sem še v pričakujemo maja user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu RedSonja)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
12.5.2011 21:10:38   
sandra_sandra
ej kejt ti si mau pred mano, pa kakor sva ugotovile mava obe uno mild varianto..kaj je zdej k dobiš m**** pokličeš sestro Vero..kako naj bi pol potekal..joj,jst tok moram to vedet..zarad službe..dopusta ne morem dobit..bolnišk pri nas ni..tko da bom mogla vse opravljat pred šihtom oz.umes bom probala skočit .. a m**** naj bi bla že nasledni teden..prosim naj katera napiše kaj se pol dogaja ko pokličeš na prvi dan m****

(odgovor članu kejt2)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
12.5.2011 22:02:50   
vesper

IZVIRNO SPOROČILO: kejt2

Aha Vesper, ti si Štajerka! user posted image Ne bi si mislila.
Za andrejo_p se mi pa zdi, da sem že vedela, da je v LJ.
Pri meni zaenkrat nič novega. Drugače sem pa raztresena na par temah user posted image Zaenkrat sem še v pričakujemo maja user posted image user posted image user posted image




ja kejt2 jaz sem pa čisto taprava štajerka user posted image user posted image
kejt2 držim pesti zate da v maju zagledaš user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

PRILOŽNOST ZA NOV ZAČETEK NAM NE PONUJA LE NOVO LETO, AMPAK VSAKO JUTRO, V KATERO SE PREBUDIMO. VSAK NOV DAN JE MOŽNOST, DA ZAČNEMO ZNOVA...

(odgovor članu kejt2)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
13.5.2011 21:06:25   
sandra_sandra
kejt kaj je s tem predavanjem? a to je ze jutr??

(odgovor članu kejt2)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: kdaj bo zasedal konzilij
15.5.2011 21:13:24   
sandra_sandra
vse ste zaspale na tej temi..:((
a jst m**** danes dobila..

(odgovor članu sandra_sandra)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 6 [7] 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 [7] 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?