|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  193 194 [195] 196 197   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Decembrke 2010
22.7.2010 11:03:19   
Arwenko
IZVIRNO SPOROČILO: fuego

Ker bom najbrž rodila v Celju, sem videla da imajo tam MŠ samo dopoldan, skoraj vseposod drugje pa popoldan....tile Celjani so res čisto mimo - očitno mislijo, da vsi tako enostavno dobimo dopust (s partnerji vred)... Je pa baje fajn it na predavanja v tisti kraj, kjer  boš rodil, ker si menda po ali med predavanji tudi ogledaš porodnišnico...
Kako je pa potem s partnerjevo prisotnostjo pri porodu, če sta obiskovala šolo v drugem kraju in tam tud plačala tisti prispevek?? Tisti prispevek velja za vse porodnišnice?



Ja, za Ce je pa meni pri moji G rekla da zato, ker itak hočejo, da prideš v 9. mesecu, ko si v bistvu že v porodniški.

(odgovor članu fuego)
Neposredna povezava do sporočila: 4851
   RE: Decembrke 2010
22.7.2010 11:05:46   
simi27
prispevek plačaš v porodnišnici, list pa dobiš, kjer obiskuješ MŠ. vsaj v LJ je tako.
Mislim pa, da v nekaterih P partnerjem ni treba plačati ničesar.

< Sporočilo je popravil simi27 -- 22.7.2010 11:07:12 >

(odgovor članu Tulipan12)
Neposredna povezava do sporočila: 4852
   RE: Decembrke 2010
22.7.2010 11:07:08   
fuego
za prisotnost partnerja ob porodu...kolikor sem brala na forumih, mora plačat okoli 17 eur, da je lahko prisoten???

(odgovor članu Tulipan12)
Neposredna povezava do sporočila: 4853
   RE: Decembrke 2010
22.7.2010 11:09:09   
fuego
aha, no pol pa tako vredu, če plačaš v porodnišnici ..

(odgovor članu fuego)
Neposredna povezava do sporočila: 4854
   RE: Decembrke 2010
22.7.2010 11:10:28   
fuego
Tile Celjani so pa res 20 let za ostalimi....najboljš da čakam do 9. meseca...user posted image

(odgovor članu fuego)
Neposredna povezava do sporočila: 4855
   RE: Decembrke 2010
22.7.2010 11:11:37   
Tulipan12
IZVIRNO SPOROČILO: fuego

za prisotnost partnerja ob porodu...kolikor sem brala na forumih, mora plačat okoli 17 eur, da je lahko prisoten???


Jaz sem rodila lani aprila v MB (MŠ sva obiskovala konec februarja) in nama ni bilo potrebno plačati ničesaruser posted image

(odgovor članu fuego)
Neposredna povezava do sporočila: 4856
   RE: Decembrke 2010
22.7.2010 11:14:39   
KatyK79
kje je pa kaj naša N A N I ???

n a n i, upam da si ok, glede na to da si doma me malo skrbi da se nič ne javiš!

(odgovor članu Tulipan12)
Neposredna povezava do sporočila: 4857
   RE: Decembrke 2010
22.7.2010 11:16:18   
simi27
to pa je res noro - mislim, da greš v MŠ v zadnjem mesecu?! kaj pa če prej rodiš? je že fajn, da veš, kako je treba dihati, kako je z dojenjem...
Aha glede dojenja - priporočam, da preberete knjigo dojenje in materinstvo iz srca, ki jo je napisala Ksenija Šoster Olmer.

(odgovor članu fuego)
Neposredna povezava do sporočila: 4858
   RE: Decembrke 2010
22.7.2010 12:30:28   
lidik
zadnjič enkrat sem našla en seznam porodnišnic, kjer je za prisotnost partnerja obvezno potrdilo MŠ in kje je tudi prispevek - samo ne vem kako sem do tega seznama prišla. user posted image

Vem pa da nekatere poronišnice nimajo nobenega prispevka za plačat in pa tudi MŠ ni obvezna.  Tako da očitno čisto odvisno kako se spomnijo. user posted image

(odgovor članu simi27)
Neposredna povezava do sporočila: 4859
   RE: Decembrke 2010
22.7.2010 12:30:46   
birdy
Hoj,
kar se tie materinske šole, govorim za Ljubljano... Partnerji ne rabijo hodit, to da je to obvezno če želi biti zraven pri porodu govorijo nekateri ki sploh ne vejo kako je s tem. Je fino če hodijo v MŠ, plačajo pa tudi nekaj manj za prisotnost. Tisti očki ki ne grejo v MŠ pa plačajo ene 5 eur več. Obvezno pa ni!!!! plačaš lahko pred porodom, lahko pa tudi po porodu. Potrdilo pa menda velja 5 let (o opravljeni MŠ, da ne plača ta višjega zneska). No, midva sva pri drugi hčeri pozabla plačat, spomnu pa tud ni noben.
Pa da ne bo katera misnla da zdej hočem da vaši partnerji ne hodijo v MŠ. Men se to ne zdi nič napačnega, sam roko na srce, majhen procent moških pa še vedno je k delajo od sutra do jutra. Ma kako bo tak šel še v MŠ. Sta pa za partnerjevo potrdilo potrebna dva obiska ko se govori o porodnih dobah. Sej že predavateljica pove kdaj more nujno bit. Aja, pa v LJ porodnišnici nismo šli nič porodnišnice pogledat, tako je bilo 3 leta nazaj.
Pa vprašanje a materinska šolA V ZD ali v P... Vseeno, zvedle ne boste prov velik kar ne bi poznale. Dons je internet, dobre knjige, dejansko so MŠ bolj za filinguser posted image Ker je fino bit med samimi nosečnicami, vse na istem. Če se pa keri ne gre pa ne bo nič večjega zamudila. Vsaj ne v LJ.

< Sporočilo je popravil birdy -- 22.7.2010 12:31:51 >


_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu simi27)
Neposredna povezava do sporočila: 4860
   RE: Decembrke 2010
22.7.2010 12:31:45   
lidik
Tulipan12 a veš da sem jaz tudi tisto posteljico gledala in to da jo bom pri Lip Poljčane kupila sem prepričana, samo sem zdaj v dilemi med tremi modeli. user posted image Pa se nekako ne morem odločit katero. 

(odgovor članu Tulipan12)
Neposredna povezava do sporočila: 4861
   RE: Decembrke 2010
22.7.2010 13:45:29   
Tulipan12
IZVIRNO SPOROČILO: lidik

Tulipan12 a veš da sem jaz tudi tisto posteljico gledala in to da jo bom pri Lip Poljčane kupila sem prepričana, samo sem zdaj v dilemi med tremi modeli. user posted image Pa se nekako ne morem odločit katero. 


Meni so bile full všeč, mi imamo model Rose, imamo pa tudi komodo-previjalno mizo, ki spada zraven in sem tudi full zadovoljna, ker je dovolj velika, da lahko mojo 15mesečnico še zdaj previjam na njej!user posted image

(odgovor članu lidik)
Neposredna povezava do sporočila: 4862
   RE: Decembrke 2010
22.7.2010 14:02:17   
*Star*
Mene je danes ponoči zbudila bolečina v križu. Prej me je pa še trebuh začel boleti. Bolečina je bla kar močna, ampak je nehala v recimo pol ure. Imam pa še zmeraj občutek kot da bi me nekaj "tiščalo" notri, oziroma pritisk.
A mislite, da bi morala G klicat?

(odgovor članu Tulipan12)
Neposredna povezava do sporočila: 4863
   RE: Decembrke 2010
22.7.2010 14:07:08   
jona klara
lidik- midva sva naročila sobico od lip poljčane carmen, full super, kmalu jo že dobiva.

star- jaz sem imela 1 mesec nazaj bolečine v maternici, križu, da sem komaj hodila, ginekolog je rekel, da je bilo od križa, potem pa proseva v maternico, malo še počakaj, drugače se pojdi pokazati.

mene pa zanima, če ima katera isto težavo, full imam napet trebuh že pod prsmi, ali je od hrane upam, da ni kaj narobe.


_____________________________

miklavž je imel malo zamude in nas obdaril z fantkom !!!presrečna sva

(odgovor članu *Star*)
Neposredna povezava do sporočila: 4864
   RE: Decembrke 2010
22.7.2010 14:13:22   
Arwenko
star mislim da ni treba, če je bolečina minla. Takšno tiščanje je pa baje normalno in bo vedno pogostejše.
Če te bo pomirlo mogoče poslučaj srčka z AS, ne vem ali ga imaš.

(odgovor članu jona klara)
Neposredna povezava do sporočila: 4865
   RE: Decembrke 2010
22.7.2010 14:13:47   
obcinarka
jaz bom 22. teden, ja pa po 25. letu pač vsako to doleti, je pa zadnjič ena bejba sedela v čakalnici ko sva mele pregled in sva se začvekale,, pa mi pove da čaka cukr test, ampak je pršla zgolj na potrditev nosečnosti, po opravljenem clearblue, ampak je baje prvič rodila precej težkega fantka, pa jo je takodj določil da bosta nardila... je bla prav hecna k je rekla da še nkomur ni povedla da je noseča, tud možu ne, ki je tisti čas doma pazil na sinkota...  no mu je rekla da skoči v trgovino.. ker je mogla pa valjda čakat, je pa že študirala kaj bo natrosila ker mu še ni želela poveda.  skratka mal čvekauser posted image

(odgovor članu KatyK79)
Neposredna povezava do sporočila: 4866
   RE: Decembrke 2010
22.7.2010 14:19:18   
lidik

IZVIRNO SPOROČILO: Tulipan12

IZVIRNO SPOROČILO: lidik

Tulipan12 a veš da sem jaz tudi tisto posteljico gledala in to da jo bom pri Lip Poljčane kupila sem prepričana, samo sem zdaj v dilemi med tremi modeli. user posted image Pa se nekako ne morem odločit katero. 


Meni so bile full všeč, mi imamo model Rose, imamo pa tudi komodo-previjalno mizo, ki spada zraven in sem tudi full zadovoljna, ker je dovolj velika, da lahko mojo 15mesečnico še zdaj previjam na njej!user posted image


ja sej sem previjalne tudi gledala - pa bo tudi od tam. user posted image Je že odločeno da gremo septembra v poljčane po posteljico in previjalno. Sam še vseeno se ne morem odločiti med: Rose, Emma in Zoja. Sej mislim da ta Zoja ima isti princip kot Rose. Za previjalno sem gledala pa Sonjo ali Lano.

(odgovor članu Tulipan12)
Neposredna povezava do sporočila: 4867
   RE: Decembrke 2010
22.7.2010 14:20:51   
*Star*
Arwenko in jona klara saj verjetno res ni nič takega, sem šla pa zdaj lulat, me je spet bolelo. Imam pa tak občutek kot da ne vem kakšno breme nosim, po celem telesu, tud noge grozno težke. Danes imam res težek dan. Pomoje premalo počitka zadnji teden.

Cuker testa meni ni nihče omenjal. Pa me briga, naj mi dajo 5 litrov sladke vode sam igle neeeeeeeeeuser posted image  In to kar 2x zapored!!!!user posted image user posted image

(odgovor članu obcinarka)
Neposredna povezava do sporočila: 4868
   RE: Decembrke 2010
22.7.2010 14:26:41   
Arwenko
Star spij en magnezij in en kalcij, baje se v kombinaciji s kalcijem magnezij boljše absorbira. 

(odgovor članu *Star*)
Neposredna povezava do sporočila: 4869
   RE: Decembrke 2010
22.7.2010 14:27:26   
lidik
sam meni pa ni nič rekel, da moram dati kri predno spijem to sranje. Meni je sestra rekla da naj pridem takoj do nje, da bom to spila, potem čakam v čakalnici eno uro in potem grem en štuk nižje, da mi vzamejo kri. Počakam na izvide in pridem nazaj na pregled oz. morfologijo. user posted image

(odgovor članu *Star*)
Neposredna povezava do sporočila: 4870
   RE: Decembrke 2010
22.7.2010 14:29:06   
jona klara
arwenko- hvala za tolažbo, ja sem že poslušala srček in kobacaje, me je pomirilo, a tebe tudi tišči in čutiš trebuh cel tako napet?

star- takrat sem tudi jaz imela bolečine pri uriniranju, sem bila ziher, da je neko vnetje, na koncu ni bilo nič hvalabogu, mi je pa pri takih bolečinah priporočal ležati, da se umirijo in res 2 dni sem ležala kot snop in je bilo čisto okej .

kak občutek pa imaste druge v trebuhu napetost? meni se je to začelo ta teden, prej kot, da nisem noseča, recimo, ko dvignem poln kozarec že čutim v tako, kot da mi je težek, ne vem mogoče sem mal čudnauser posted image

lidik- prej se pozanimaj v lipu, kdaj je možno dobiti, ker midva sva jo raje kr zdaj naročila, ker so rekli, da če jo ni na zalogi v proizvodnji, se lahko čaka tudi do 2-3 mesecev, da dobijo par naročil za isto, ne vem vprašaja, sicer je pa december še res daleč, midva sva s tem malcwe pohitela, upam, da bo vse okej do konca nosečnosti.

lep dan nosečke in čimmanj težav vsemuser posted image

< Sporočilo je popravil jona klara -- 22.7.2010 14:31:25 >


_____________________________

miklavž je imel malo zamude in nas obdaril z fantkom !!!presrečna sva

(odgovor članu *Star*)
Neposredna povezava do sporočila: 4871
   RE: Decembrke 2010
22.7.2010 14:30:26   
lidik
o jona klara hvala za to informacijo. Jaz sem mislila konec avgusta naročiti in sem računala, da bi enkrat septembra lahko šla iskat. 

(odgovor članu jona klara)
Neposredna povezava do sporočila: 4872
   RE: Decembrke 2010
22.7.2010 14:32:25   
jona klara
lidik- saj lahko, da ne bo težav ampak tako so meni rekli, bolje, da veš kaj je možno, ker še tako se pri vseh dobavah prehitro kaj zakomplicira

_____________________________

miklavž je imel malo zamude in nas obdaril z fantkom !!!presrečna sva

(odgovor članu lidik)
Neposredna povezava do sporočila: 4873
   RE: Decembrke 2010
22.7.2010 14:32:32   
lidik
Joj jona klara sem šla zdaj to carmen gledat. Ful je luškana. To je tista previjalna, ki se potem spremeni v mizico. To sem jaz tudi najprej gledala, samo glede na to, da zaekrat dokler se še ne seliva sva rekla, da bova tu imela samo previjalno in pa posteljico. Ki pa bo itak tu tudi ostalo, ker potem bo pikec hodil k babici in dediju v varstvo in bodo tako ali tako potrebovali vse to. 

(odgovor članu lidik)
Neposredna povezava do sporočila: 4874
   RE: Decembrke 2010
22.7.2010 14:34:04   
lidik

IZVIRNO SPOROČILO: jona klara

lidik- saj lahko, da ne bo težav ampak tako so meni rekli, bolje, da veš kaj je možno, ker še tako se pri vseh dobavah prehitro kaj zakomplicira


Aha bom raje kar na začetku avgusta poklicala in se pozanimala. Ni hudič da vsaj ena ne bi bila prej za dobit. Sej mogoče bi mi to koristilo, ker jaz tako dvomim, da se bom lahko odločila za eno - mi bodo oni oz. "tehnične zmogljivosti" pomagale pri odločitvi. user posted image user posted image user posted image

Še enkrat hvala za informacijo.

(odgovor članu jona klara)
Neposredna povezava do sporočila: 4875
Stran:   <<   < Prejšnja stran  193 194 [195] 196 197   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  193 194 [195] 196 197   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako se računajo tedni in meseci v nosečno...
Dnevi, tedni, meseci, tromesečja? Če ste zmedeni, niste edini. Medtem ko nekateri govorijo o nosečnosti, ki traja 9 mese...
Čudovita porodna zgodba, ki jo morate preb...
Nenadoma, prvič v mojem življenju, mi ni bilo pomembno, kaj si mislijo drugi. Ko sedaj gledam za nazaj, mislim da je to ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?