|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Otrok nima prijatelja!
27.3.2010 20:11:20   
Gina
Tooni, a si se vsaj vprašal, kje tvoj otrok ven štrli, da jim gre na živce? To da pove kar misli, zagotovo ni vzrok. Če bi bil tudi strašansko v skrajnost, kar se tega tiče in bi vsakemu vse v ksiht povedal (kot reicmo mi tule zdajle tebi, ko ti gremo tako na jetra), bi najbrž imel dovolj razvit besedni zaklad, da bi se tudi znal braniti.
Torej kje v resnici ven štrli, da ljudi tako moti, da jim gre tolikim na živce?

Sicer se strinjam z bumerang, vsak človek je bil kdaj napaden, nihče od nas ni bil en angelček, ki bi ga vsi za angelčka imeli in z njim res krasno ravnali. Ljudje smo taki, čudaški, zmedeni, nismo vedno fer. Zato smo se morali naučit branit se in postavit se zase in si najti mesto v družbi. Brez tega ne gre.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Otrok nima prijatelja!
27.3.2010 20:50:12   
blaža
No nihče ne more biti vsakemu všeč. Glede na to, da ste se že 10 let nazaj preselili sem, ne more biti razlog, da se ni otrok integriral, ker je bil star le eno leto. To je skoraj, kot bi se tu rodil, ker je bil tle že v jaslih. In odraščal je z vsemi temi otrocmi, ki so mu najbrž danes sošolci. Ni hudič, da ne bi imel vsaj enega prijatelja.

Najbrž bo kar nekaj takega, kar je Gina omenila, da pač štrli iz družbe, da je malo drugačen od vrstnikov.Pa s tem še zdaleč ne mislim, da je z vašim otrokom, kaj hudo narobe, pač družba je taka in časi so taki, da ni lahko. Na žalost, se mi zdi, da tega kot starš ne moreš sprejet, kar ti ne zamerim, ker si predstavljam, da bi bila v vaši koži in verjamem, da vam je zaradi tega zeloo hudo. Tudi meni bi bilo.

In vidim, da se nemočno borite s tem, ker je to res problem. Je pa tudi res, kar so ostale napisale, da bi se otrok moral sam s tem spopadat, ma ne sedaj, že sproti. Očitno je pač tak karakter, da se ni znašel, da se je premalo uprl, ko je blo treba, in dovolil, da vsak po njemu hodi. Otroci pa znajo biti zelo žleht, bi si upala rečt, da prav hudo hudobni in se vedno spravijo na nekoga, ki jim to sam dovoli. In ne pomaga ne policija, ne nihče drug.

Pišeš, da sedaj hodi v šolo z nasmeškom. Močno dvomim.Če je pa sam, če nima prijateljev. To, da mu je oče uredil, da ga ne tepejo več , mu je ok, ni pa še vedno integriran v skupino in ne dvomim, da si tega želi. Res, da je pregovor, raje sam, kot v slabi družbi, ampak otrok rabi vrstnike, rabi prijatelje,... in tega se zavedate.

Ne vem, če je to prava rešitev, ma razmišljam, če bi bila v vaši koži. Dvomim, da se da popravit razmerje z njegovimi vrstniki, pa kot praviš, si tega niti ne želite, ker niso ok. Mogoče bi se na vašem mestu preselila in poskusila znova, pa popravla napake, kot so v stilu, da se otrok sam potegne zase, da ga učim vsega, kar so ti punce že omenle, ker zgleda, da tega ni bilo do sedaj. Če bi bilo, ne bi blo tako kot je.

Srečno!

< Sporočilo je popravil blaža -- 27.3.2010 20:51:35 >


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Otrok nima prijatelja!
27.3.2010 21:06:53   
bumerang
Ja itak... saj ti ja vse veš, tudi če ljudi ne poznaš. user posted image
Kaj potem sploh delaš na forumu, vedi še naprej in problem bo rešen.
Včasih je take sinčke v red spravila vsaj vojska, danes jim ni pomoči!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Otrok nima prijatelja!
27.3.2010 21:14:14   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Ja itak... saj ti ja vse veš, tudi če ljudi ne poznaš. user posted image
Kaj potem sploh delaš na forumu, vedi še naprej in problem bo rešen.
Včasih je take sinčke v red spravila vsaj vojska, danes jim ni pomoči!

user posted image


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Otrok nima prijatelja!
27.3.2010 21:16:45   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: blaža

user posted image



IZVIRNO SPOROČILO: Tooni

Bumerang bravo zate! Prav zanima me kako si se ti borila zase, ko so te večji in več njih zbili na tla in te tepli !
Ne, rabiš odgovarjat, saj že vem odgovor ! Me pa zanima ali si gledala postrani  ali  si se postavila na stran otrokom, ki se niso znali sami branit pred drugimi in so še naprej dajali glavo v zemljo kot noj !!!?
Pa tudi tu vem odgovor!



_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Otrok nima prijatelja!
27.3.2010 21:17:52   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

IZVIRNO SPOROČILO: blaža

user posted image



IZVIRNO SPOROČILO: Tooni

Bumerang bravo zate! Prav zanima me kako si se ti borila zase, ko so te večji in več njih zbili na tla in te tepli !
Ne, rabiš odgovarjat, saj že vem odgovor ! Me pa zanima ali si gledala postrani  ali  si se postavila na stran otrokom, ki se niso znali sami branit pred drugimi in so še naprej dajali glavo v zemljo kot noj !!!?
Pa tudi tu vem odgovor!



user posted image , sem mislila, da meni praviš, pa nisem štekala, ma se barvam, čeprav nisem blond.user posted image


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Otrok nima prijatelja!
27.3.2010 21:34:03   
Raho
Starši delajo otrokom zgolj medvedjo uslugo, ko se postavljajo v njihov bran in jih na vse možne načine želijo ubraniti pred zunanjim svetom.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Otrok nima prijatelja!
27.3.2010 21:37:33   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Starši delajo otrokom zgolj medvedjo uslugo, ko se postavljajo v njihov bran in jih na vse možne načine želijo ubraniti pred zunanjim svetom.



se popolnoma strinjam.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Otrok nima prijatelja!
27.3.2010 21:54:41   
Anonimen
kaj pa če otroku sploh ni do prijateljev?
so ljudje, ki odlično funkcionirajo brez njih, jim je družina dovolj. pa ni z njimi prav nič narobe.

(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Otrok nima prijatelja!
28.3.2010 12:13:18   
ajsek

IZVIRNO SPOROČILO: blaža
Mogoče bi se na vašem mestu preselila in poskusila znova,


Se strinjam, čeprav je to malo skrajen ukrep. Lahko bi pa recimo otroka prepisali na drugo šolo.
Čeprav se mi še vedno zdi čudno, da nima prijateljev niti pri interesnih dejavnostih (košarka, nogomet, jezikovni tečaj, verouk,... kamor pač hodi), niti v krogu vaših privatnih znancev. Očitno ste se kot družina povsem zaprli vase in osamili. Tu pa moraš tudi ti, Tooni, prevzet svoj del odgovornosti, ker postavljaš nekakšen obramben zid okoli svoje družine.

Tole je sicer samo moja hipoteza, ampak dozdeva se mi, da ste se vi že priselili s predsodkom, da tu živijo sami primitivni kmetavzarji, ki vas itak ne bodo sprejeli in se bodo do vas neprijazno obnašali, zato ste se že vnaprej, preventivno vi do njih odklonilno vedli.


Pa še to. V resnici to, da ima otrok v šoli mir, nikakor ne zadošča. Otrok potrebuje prijatelje, socialne stike, družbo vrstnikov.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Otrok nima prijatelja!
28.3.2010 21:11:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: k.tja

kaj pa če otroku sploh ni do prijateljev?
so ljudje, ki odlično funkcionirajo brez njih, jim je družina dovolj. pa ni z njimi prav nič narobe.


eni s(m)o pač mizantropi user posted image
vedno sem imela le eno prijateljico, ki me je izkoriščala do onemoglosti. vedno sem se bolje razumela s fanti. zdaj imam pa cel kup znank in kolegic. prijateljice pa nobene. pač ne rabim.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Otrok nima prijatelja!
28.3.2010 21:15:27   
Anonimen
eeee, tako!

mizantróp -a m (ọ̑) knjiž. kdor ne ljubi ljudi in ne mara njihove družbe, ljudomrznik: postati mizantrop / ekspr. ne bodi tak mizantrop in puščavnik ...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Otrok nima prijatelja!
28.3.2010 21:17:53   
Anonimen
HB za RR!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Otrok nima prijatelja!
28.3.2010 21:18:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: k.tja

HB za RR!user posted image


vsak dan nekaj novega izveš.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Otrok nima prijatelja!
28.3.2010 23:20:38   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Tooni, a si se vsaj vprašal, kje tvoj otrok ven štrli, da jim gre na živce? To da pove kar misli, zagotovo ni vzrok.


Točno tako. Imam izkušnjo s takšno osebo, ki je popolnoma nihče ni maral.
Za njo je vedno stala mama in za njeno nesrečo so bili krivi drugi.
Mama jo je tolažila v oš, da bo bolje v SŠ, pa je bilo še slabše. Potem jo je tolažila, da bo na faxu bolje, pa je prišlo tako daleč, da so sošolci rekli, da ji bodo dali vrečno na glavo in jo premlatili, ker jim je tako zelo pila živce. Tud profesorjem.

In ker ni imela družbe, je njena mama mene klicala naj jo vzamem s sabo. Parkrat je šla zraven, pa je spet živ bog ni prenesel. Pa je bila nova družba, ki je ni poznala. Z njo je blo za ponoret....govorila je v enooooooo....jaz, jza, jaz, inteligentna, najboljša, naj, naj, jaz, jaz.....od njenega govorenja sem bila tako utrujena, da bi jo raje nosila kot poslušala.
In veeeeeeeeeeedno so bili vsi drugi krivi...vsi pokvarjeni, nesramin....ona pa reva brez prijateljev, tako zelo občutljiva (izključno zase), za druge pa nikoli ni imela posluha.

Pri 25 letih je prišla k sebi in si uredila življenje. Začela je razmišljat s svojo glavo in ne mamino. Pol je pa njena mama začela noret in izsiljevat, ker ni bilo več po njeno.

Skratka Toni, pri vas je nekaj narobe. Nemogoče je, da si v 10ih letih ni našel enega samcatega prijatelja. Razmisli pri sebi. Nam ni treba odgovarjat. To boš naredil za sina in ne nas.
Od vseh ljudi, ki jih poznam je samo ta oseba o kateri sem pisala bila brez prijateljev, vsi smo imeli nekoga za družbo.
Nemogoče je da so vsi otroci tako zelo pokvarjeni, da so ga izločili iz družbe.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Otrok nima prijatelja!
29.3.2010 10:23:15   
liliana
Tooni…..verjetno te moj odgovor tudi ne bo ravno vzradostil in vzpodbudil……  

Moja družina se je preselila, ko sem bila jaz stara 7 let, iz ene vasi v drugo……in sva si z bratom hitro našla prijatelje……res pa je, da je bilo mogoče pred 30 leti to bistveno lažje…...pa smo se vseeno skregali, stepli, kleli, kazali osle in jezike……čez dve uri pa smo si bili spet skupaj……  

In zakaj se meni zdi, da je bilo takrat prijateljstva sklepati lažje…..? Ker smo jih sklepali otroci sami in niso prijateljstev sklepali starši namesto nas…..ker se starši niso šli takoj puntat k drugim staršem, če je eden drugega udaril, spraskal.....so se mogoče malo bolj zavedali tega, da niso samo drugi otroci podivjani ampak so to tudi lastni.....user posted image

  Danes pa že takoj, ko se otrok narodi starši poiščemo nove prijatelje…..in to take prijatelje, ki imajo otroke iste starosti kot so naši…..in se družimo z njimi non stop….z izgovorom, da bodo deca imela družbo (prijatelje)….torej že v osnovi starši izberemo otrokom družbo….in jim sploh ne pustimo, da bi si jo izbrali sami…..ker se non stop družimo v teh »zaprtih« krogih…..enkrat ali dvakrat na teden na kavi…..sobotni in nedeljski popoldnevi se preživljajo skupaj…..še na dopust se hodi skupaj…..in otroci se verjetno tega navadijo…..in ker imajo že svojo družbo, ki so jim jo našli starši, ne čutijo nobene potrebe po tem več, da bi jo iskali sami…..in tudi če bi jo iskali, starši potem prej ali slej določijo, da ni časa še za nekoga tretjega, ker otrok itak že ima 2 ali 3 prijatelje od rojstva, s katerimi seveda hodi še na isto šolo, ker so deca prijatelji že od rojstva, je normalno, da gredo še na isto šolo……  

In taka, že od rojstva grupirana deca po moje težko sprejmejo nekoga tretjega medse…..še posebno, če je ta tretji otrok tak, da ni ravno odločen in grebatorski, kot je večina otrok……

Starši smo v bistvu preveč, mnogo preveč, postali zaščitniških do svojih otrok.....in v tej pretirani vnemi po zaščitništvu jim prijatelje poiščemo sami.....da seveda otrok ne bo izstopal, ker mora imeti že enoleten otrok kar nekaj prijateljev......po drugi strani pa se to pretirano zaščitništvo kaže spet v tem, da želimo vse probleme reševati namesto otroka......prvih nekaj let življenja itak otrok ne bi smel biti izpostvaljen nobenemu "problemu"......potem, ko pa pride v šolo pa nastane šok......ker se problem pojavi in otrok je nemočen, ker je prej vse reševal starš namesto njega.......



< Sporočilo je popravil liliana -- 29.3.2010 10:25:05 >

(odgovor članu Tooni)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Otrok nima prijatelja!
29.3.2010 10:38:41   
polma
IZVIRNO SPOROČILO: Tooni

Ja res žalostno.
V prvem razredu smo povabili cel razred k nam na kostanji piknik. Super učiteljica je to organizirala in otroci so kot izlet v naravo naredili postanek. Super smo se imeli. Za tem je povabil celi razred na rojstni dan. Vsi so prišli z starši vred !!!! Imeli smo se odlično. Od dvajsetih otrok v razredu je mojega otroka povabilo  5 otrok. V drugem razredu smo spet naredili piknik in povabili cel razred otrok. Prišli so skoraj vsi. Povabilo ga je spet cca 3 otroci. Bil je obijčaj, da si otroci vabila kar v razredu dajejo in predstavljam si kako mu je bilo!!! V tretjem pa so se zažele težave z nasilništvom žaljivkami ipd.. Četrti razred smo se nonstop pogovarjali z ravnateljico in psihologionjo glede nasilja nad mojim sinom in ukrepi. Same obljube učinka pa nobenega!  Začetek petega sem podal prijavo na policijo.... Skratka otroci domačini se dobivajo v bližini šole in si ga ne upam samega pustiti v tem okolju. Eden od staršev je pred ravnateljico izjavil, da ima njegov sin dovoljenje, da ga lahko udari !!!
Ni mi žal, da smo dali prijavo na policijo saj tako in tako noben od teh otrok nebi mogel biti prijatelj. zavedam se da se prijateljstva ne da izsiliti. Ni mi nerodno na tak način pisati in morda celo vzpostaviti kontakt.    
lp



Tooni, žal mi je za tvojega sina, otroci brez družbe nimajo pravega otroštva.
Ampak....glej, kaj vse si spravil v isti post...jaz te berem, kot da ste ga oreng pos.r.ali z vtikanjem v njegov svet...sori....


_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu Tooni)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Otrok nima prijatelja!
1.4.2010 2:55:34   
sanja nk.
IZVIRNO SPOROČILO: Tooni

Spoštovani ! Moj sin star 11 let nima prijateljev za preživljanje prostega časa!!!  Smo tričlanska družina z velkim problemom. Pred desetimi leti smo se priselili iz LJ v okolje, ki ni dojemljivo za nove ljudi. To se odraža  tudi v sami šoli katero obiskuje. Otroci se družijo z tistimi otroci katerih starši so obiskovali isto šolo in iste vrtce in živijo v istem okolju. Zato spada moj otrok med zgube, ki so ga do pred kratkim non stop zafrkavali in se nad njim nasilniško znašali. Imeli smo i ogromno pogovorov z ravnateljico in psihologinjo, pa vedno trdijo eno in isto, da se moramo mi naučiti živeti s tem in, da večine ne moreš spremeniti!!! S tem se nisem strinjal, saj zakon o preprečevanju nasilništva zahteva, da je vsak državljan dolžan prijaviti nasilništvo na policijo kar smo  tudi storili. Rezultati pa so odlični !!!  Moj otrok  gre sedaj v šolo z veseljem in nič več ga ne zmerjajo in pretepajo. Vendar pa nima prijateljev s katerimi bi preživljal proste ure !!! Bliža se pomlad kolesa so že pripravljena pa vendar ni večje sreče in veselja, ko otroku dovoliš, da lahko povabi še prijatelja. Nikoli si nisem mislil, da se to lahko pripeti meni in mojemu otroku,  saj sem odraščal  v mestu. Sem zelo družaben in nimam problemov z novimi poznanstvi. Kot otrok sem komaj čakal, da grem ven  in s prijatelji raziskujem LJ ulice. Ni bilo večje sreče, če me je prijatelj poklical po domofonu in vprašal starše, če lahko pridem mal dol.... !? Sedaj pa opazujem svojega otroka, kako pogreša prijatelja-vrstnika s katerim bi lahko raziskoval, igral igrice, kolesaril, sanjaril ...   V kolikor imate tudi vi podobne težave oz. si vaš otrok želi druženja z prijetnim 11 letnim fantkom nam lahko pišete na e-mail zbilje@siol.net. Smo iz Medvod.


BIZARNO user posted image user posted image , še bolj odziv določenih RR-jevk..kot je Bumerang..

NASVET: takih stvari bolje ne sprašuj na RR, ker se take teme kar iščejo, da te sprovocirajo nazaj vsi filozofi tega foruma,
In pa omenil si, da si družaben in imaš veliko prijatelj : 1. kako ti ni uspelo v 10 letih tukaj dobiti vsaj nekoga ki ti je blizu user posted image user posted image , in pa zakaj se ne družite potem z tvojimi prijatelji, ki imajo sigurno že otroke, tudi toliko stare kot ti, sej nisi ravno ti prvi začel...zakaj pa bi se morali ravno z "vaščani"user posted image

Samo kaj se ti hecaš MEDVODE user posted image user posted image user posted image , to je mesto veš...in v celem mestu nimate nekega znanca in otrok prijatelja...?

Na začetku res potrebno malo pogledati sebe, kaj je razlog, ker jaz poznam iz tega kraja precej bivših Ljubljančanov ki živijo tam kot "spalno naselje"...pa imajo prijatelje.

Sanja
čaw buc baw

(odgovor članu Tooni)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Otrok nima prijatelja!
1.4.2010 6:11:33   
kepa*
Hm, to obsojanje res ni na mestu. Delam v šoli in žal se tam vedno pogosteje srečujemo z osamljenimi otroki. V vsakem razredu je vsaj po eden, ki nima prijateljev, ki ga družba osami, zavrača ... Ti otroci se mi zelo zelo smilijo. Imeli smo že razne razredne ure na to temo, za nekaj časa zaleže, potem pa spet po starem. Te otroke poskušamo vključiti v ranzne dejavnosti, a ni večjih uspehov. Pa ni s temi otroki nič posebej narobe, le za vse je značilno, da so zelo zelo mirni.

No, naš je star šele 5 let, pa se popoldne tudi ne druži z otroki. Jaz sem v to okolje priseljena, smo bolj na samem, že od nekdaj sem taka, da sama ne potrebujem ves čas družbe in niti nimam časa (ravno tako moj mož), okolje, v katerem živimo, pa je zelo zaprto. Tudi jaz sem se že spraševala, kako bo z mojim otrokom in sklepanjem prijateljstev.


_____________________________

Letos pa bo!

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Otrok nima prijatelja!
23.4.2010 11:16:51   
ka tja
Morda večina otrok lažje sklepa prijateljstva, kot njihovi starši. Lahko pa je tudi obratno, kot praviš ti.

Jaz sem se najprej vprašala koliko prijateljev imaš ti v vašem (novem) mestu - vasi. Če sklepam po sebi, se naš dečko rad druži s tistimi, ki jih velikokrat srečuje, ki se z njihovimi starši tudi midva s partnerjem dobro počutiva in druživa. Kje so torej tvoji prijatelji in njihovi otroci?

Na vas smo preseljeni pred tremi leti. Zelo zaprti ljudje, bi rekla. Vse dokler se z njimi ne začneš pogovarjati. In počasi smo našli tudi prijatelje. Ne ravno takšne, da bi skupaj dopustovali. Takšne, da naš dečko rad zgasne k njim, pa vseeno.

Jaz bi kljub vsemu najprej razčistila pri sebi. Ne mislim pri svojem otroku, ampak pri sebi. Kakšen zgled je otrok dobil v 10ih letih? Kaj sem mu pokazala? Kaj se je naučil, ko je gledal mene?

Mene je moj oče naučil, da moraš biti zelo kritičen in kritiko tudi na ves glas povedati. Da imam vedno prav. Naučil me je tudi, da se je potrebno razjeziti na vsakega, ki ne prebere tvojih misli. Ampak, ko začneš enkrat pometati pred svojim pragom....

Lp

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Otrok nima prijatelja!
25.4.2010 21:37:21   
karmy

No malo pozno sem videla ta post vendar moram vseeno reči, hvala bogu za take starše kot je Tooni! user posted image Ko se je moja družina preselila v majhno vasico iz velikega mesta, nas tudi niso sprejeli. Točno tako kot drugi pravijo, - nevočljivi, nesramni, etc.

Pri nas so bili 3 otroci. Moja dva starejša brata in jaz. Moja brata sta se kar vključila v šolo, če ju je kdo zajebaval se je najstarejši šel tepst dobesedno da se bi branil & mojega prizadetega brata ki se ni znal braniti zase.

Ko sem jaz prišla v prvi razred, sem začutila vse udarce ki so mi jih dajali, tako psihično in fizično preko sošolcev, sošolk/ in tovaršic. Nisem razumela zakaj to delajo, in da moja mama ne ukrepa nič da to ustavi. Ko sem postala malo starejša, mi je celo enkrat moja mama rekla:

" se boš vsaj okrepila če te tepejo " - to me včasih spremlja tudi danes.

Moji starši niso nikoli nič takega naredili, da bi svoje otroke branili ali pa boh ne dej poklicali policijo in jih vse skupaj prijavili. takšni napačni ukrepi kot ignoriranje da dobiva tvoj otrok tepež in psihično nasilje še preko učiteljic, je nespremenljivo. Celo danes moja mama zanika kaj da je karkoli narobe naredila, in celo da je naredila vse kar je bilo mogoče.

No mogoče bo boljša slika če povedam da je šola v kateri sem imela toliko problemov, je tista ki je hotela zadušiti starše deklice, ki je bila posiljena na stranišču osnovne šole, in ista ravnateljica ki je bila tam, ko sem jaz obiskovala šolo, govorila slabe stvari o deklici, in to je govorila reporterjem! Ki so seveda vso stvar objavili na Preverjeno. Jap, to je Osnovna Šola Stara Cerkev.

Vesela sem, da si tako ukrepal, in tako je prav. Odlično si se odločil, boljše se ne bi moral. Glede pridobivanja prijateljev, poskušaj ga spodbujati, in sigurno bo dobil vsaj enega prijatelja. Jaz mislim da ni nujno da imaš več prijateljev hkrati, in sigurno ko bo prišel v srednjo šolo bo veliko boljše saj bodo otroci iz vseh mogočih krajev.

Pa Srečno! user posted image



IZVIRNO SPOROČILO: Tooni

Ja res žalostno.
V prvem razredu smo povabili cel razred k nam na kostanji piknik. Super učiteljica je to organizirala in otroci so kot izlet v naravo naredili postanek. Super smo se imeli. Za tem je povabil celi razred na rojstni dan. Vsi so prišli z starši vred !!!! Imeli smo se odlično. Od dvajsetih otrok v razredu je mojega otroka povabilo  5 otrok. V drugem razredu smo spet naredili piknik in povabili cel razred otrok. Prišli so skoraj vsi. Povabilo ga je spet cca 3 otroci. Bil je obijčaj, da si otroci vabila kar v razredu dajejo in predstavljam si kako mu je bilo!!! V tretjem pa so se zažele težave z nasilništvom žaljivkami ipd.. Četrti razred smo se nonstop pogovarjali z ravnateljico in psihologionjo glede nasilja nad mojim sinom in ukrepi. Same obljube učinka pa nobenega!  Začetek petega sem podal prijavo na policijo.... Skratka otroci domačini se dobivajo v bližini šole in si ga ne upam samega pustiti v tem okolju. Eden od staršev je pred ravnateljico izjavil, da ima njegov sin dovoljenje, da ga lahko udari !!!
Ni mi žal, da smo dali prijavo na policijo saj tako in tako noben od teh otrok nebi mogel biti prijatelj. zavedam se da se prijateljstva ne da izsiliti. Ni mi nerodno na tak način pisati in morda celo vzpostaviti kontakt.    
lp




_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Tooni)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Otrok nima prijatelja!
4.5.2010 13:31:12   
poli*
Prva stvar je, da mora otrok postati bolj samozavesten in da se bo znal braniti tako fizično kot verbalno.
Dokler jim bo "dovolil", da ga tepejo in zmerjajo, bodo otroci imeli še večje veselje to početi.
Prijatelje si bo moral poiskati sam, ti ga lahko pri tem samo spodbujaš.
Ko se bo začel postavljati zase, ga bodo počasi sprejeli medse.

Verjamem, da ti je kot staršu ZELO hudo, ampak na žalost se je treba soočiti tudi s tem.

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Otrok nima prijatelja!
11.5.2010 14:04:44   
birdy

IZVIRNO SPOROČILO: sanja nk.


Samo kaj se ti hecaš MEDVODE user posted image user posted image user posted image , to je mesto veš...in v celem mestu nimate nekega znanca in otrok prijatelja...?

Na začetku res potrebno malo pogledati sebe, kaj je razlog, ker jaz poznam iz tega kraja precej bivših Ljubljančanov ki živijo tam kot "spalno naselje"...pa imajo prijatelje.

Sanja
čaw buc baw



Končno ena. Priseljena sem v bližino Medvod, kjer je res vas in me je to ful motil. Medvoščani pa vaščani? Jao milouser posted image Očitno se ti mal zdi ker si original iz Ljubljane in je torej vse kar je manjše od Ljubljane že kar vas? Da nisi ti tole mišljenje mal preveč vbil sinu v glavo in ga mogoče zarad tega noben ne mara?
Drugač pa moram rečt da se tud men zdi da pri sinu nekej ne štima, sem mela sošolke v SŠ ki so ble majčken čudne (ajde, dve sta ble), pa piflarke, pa nikol ven pa to... Ampak smo se vseen dobr razumel z njima, vedno povabil s sabo,,, Pa se mi zdi da je SŠ glede sklepanja prijateljstev velik težja kot OŠ.

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Otrok nima prijatelja!
15.5.2010 17:29:02   
leonardo
prebiram za nazaj...pa če vidi kdo moje "mnenje" ok, če ne pa "life goes on" user posted image

tolko ste se razpisali, nihče pa ni pozornosti posvetil enemu stavku, ki ga je zapisal tooni:

Otroci se družijo z tistimi otroci katerih starši so obiskovali isto šolo in iste vrtce in živijo v istem okolju. Zato spada moj....

to poznamo ne?? ko "ljubeče, skrbne, moderne" mame organizirajo (vsaj) rojstnodnevne zabave bolj za svoje mladostne pirjateljice, pa tiste s katerimi so ležale v porodnišnici, ....saj poznamo "klub mama", ki se sprehaja ob istih urah po istih ulicah in parkih in pred istimi kafiči poseda.... ni "ženitna posredovalnica" samo to, kar je (najverjetneje) že iz obupa napisal tooni - meil, pa naslov, pa javite se; "ženitna posredovalnica" so že ti "klub mama" in potem od tam naprej....res, iz prve roke povem, da je te "zaprte kroge" silno težko predreti, če se pa tega lotiš še na tak "neposrečen" način, kot ste se ga zgleda vi (mislim kot družina), potem je katastrofa skoraj neizbežna


drugače pa tooni - prijateljstvo je kot ljubezen - kemija; je ali je ni; that's life...in če smem dodat še vprašanje, zakaj pa bi moral imeti prijatelja prav iz razreda ali šole...ja bog pomagaj, ga bo pa našel drugje; mi smo naše otroke vpisali k tabornikom in planincem user posted image zdrav duh v zdravem telesu pravijo user posted image user posted image super; taboljše prijatelje so tam staknili, čeprav tudi v razredu niso imeli težav - nam (kot starim grčam) se še zmeraj zdi, da tam ostaja tisto "starinsko" druženje, ne pa vse na teh modernih ograjenih igriščih, pa igralnicah, pa krožkih in interesnih dejavnostih.....vpišite otroka v katero od kolonij in ga malo spustite od sebe; pa kaj če bo imel razbita kolena - mi smo imeli buške in praske, pa nič ščitnikov in čelad, pa smo zrasli; mi smo divjali okoli, pa vedno zamudili uro za domov, skupinsko odhajali v kino,....ja smo, ampak cajti se spreminjajo in tega ni več, ne za vašega, ne za druge; zdaj se "parijo" in "paradirajo" v dvojkah, gledajo, kdo ima boljši mobi, cd,....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Otrok nima prijatelja!
15.5.2010 18:20:20   
sanja nk.
IZVIRNO SPOROČILO: leonardo

prebiram za nazaj...pa če vidi kdo moje "mnenje" ok, če ne pa "life goes on" user posted image

tolko ste se razpisali, nihče pa ni pozornosti posvetil enemu stavku, ki ga je zapisal tooni:

Otroci se družijo z tistimi otroci katerih starši so obiskovali isto šolo in iste vrtce in živijo v istem okolju. Zato spada moj....

to poznamo ne?? ko "ljubeče, skrbne, moderne" mame organizirajo (vsaj) rojstnodnevne zabave bolj za svoje mladostne pirjateljice, pa tiste s katerimi so ležale v porodnišnici, ....saj poznamo "klub mama", ki se sprehaja ob istih urah po istih ulicah in parkih in pred istimi kafiči poseda.... ni "ženitna posredovalnica" samo to, kar je (najverjetneje) že iz obupa napisal tooni - meil, pa naslov, pa javite se; "ženitna posredovalnica" so že ti "klub mama" in potem od tam naprej....res, iz prve roke povem, da je te "zaprte kroge" silno težko predreti, če se pa tega lotiš še na tak "neposrečen" način, kot ste se ga zgleda vi (mislim kot družina), potem je katastrofa skoraj neizbežna


drugače pa tooni - prijateljstvo je kot ljubezen - kemija; je ali je ni; that's life...in če smem dodat še vprašanje, zakaj pa bi moral imeti prijatelja prav iz razreda ali šole...ja bog pomagaj, ga bo pa našel drugje; mi smo naše otroke vpisali k tabornikom in planincem user posted image zdrav duh v zdravem telesu pravijo user posted image user posted image super; taboljše prijatelje so tam staknili, čeprav tudi v razredu niso imeli težav - nam (kot starim grčam) se še zmeraj zdi, da tam ostaja tisto "starinsko" druženje, ne pa vse na teh modernih ograjenih igriščih, pa igralnicah, pa krožkih in interesnih dejavnostih.....vpišite otroka v katero od kolonij in ga malo spustite od sebe; pa kaj če bo imel razbita kolena - mi smo imeli buške in praske, pa nič ščitnikov in čelad, pa smo zrasli; mi smo divjali okoli, pa vedno zamudili uro za domov, skupinsko odhajali v kino,....ja smo, ampak cajti se spreminjajo in tega ni več, ne za vašega, ne za druge; zdaj se "parijo" in "paradirajo" v dvojkah, gledajo, kdo ima boljši mobi, cd,....



Z tem napisanim se pa ne strinjam, pa kdaj bo jasno, da se otroci niso popolnoma nič spremenili, samo danes je pač elektronika in vse ostalo...pa na prvi pogled zgleda, da je tako....
sicer pustimo izjeme...in tudi pregovor..

Še danes otroci zamujajo domov, hodijo skupinsko v kino..itd..

Ravno na interesnih dejavnostih...ponavadi najdejo najboljše prijatelja!!!!!



(odgovor članu leonardo)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?