|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Hudo vneta ritka!
31.3.2010 15:07:35   
dana
No pri nas ima pa ravno od mulerja in dm plenic pikice po ritki, tako da kupujem Pamper Premium, pri katerih pa ni nobenih problemov.

Sem pa jaz uporabljala ko je bil še dojenček in je imel občasno vneto ritko, Sudocrem, s katerim sem bila res zadovoljna.

Aja, kar se pa sadja tiče, od svakinje tamali ima prav tako hudo vneto ritko, ko je mandarine in grozdje. Tako da mogoče ji poskusi dajati stvari ki so kisle, al pa kako tako stvar ki ji bo blato malo zgostila.  

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Hudo vneta ritka!
31.3.2010 19:24:17   
nana 27
ČebelicaMaja, v navodilih za canesten ne piše, da bi se uporabljal le teden in da tanjša kožo.  Verjetno si ti mislila na kakšno kremo s kortikosteroidi (Diprogento, Elocom..). Canesten je namenjen glivičnim vnetjem in kot tak se lahko uporablja in se ga mora uporabljati še dva do tri tedne po tistem, ko glivice izginejo, da se jih znebiš. Tako piše tudi v navodilih.

(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   [Brisano sporočilo]
31.3.2010 21:55:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu P*****)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Hudo vneta ritka!
31.3.2010 22:03:57   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: nana 27
ČebelicaMaja, v navodilih za canesten ne piše, da bi se uporabljal le teden in da tanjša kožo. Verjetno si ti mislila na kakšno kremo s kortikosteroidi (Diprogento, Elocom..). Canesten je namenjen glivičnim vnetjem in kot tak se lahko uporablja in se ga mora uporabljati še dva do tri tedne po tistem, ko glivice izginejo, da se jih znebiš. Tako piše tudi v navodilih.


čebelica ni čisto tako. če pediater reče drugače (in nam je), se delapo navodilih zdravnika. in tudi v samih navodilih piše: razen če vam je zdravnik svetoval drugače.
in če je pediater rekel da ne mažemo še tedne po vnetju, tudi ne bomo, ne? zato je dobro, da gremo k pediatru, če uporabljamo canesten imho.

(odgovor članu nana 27)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Hudo vneta ritka!
31.3.2010 22:19:40   
pezbar
Mi cajtamo rdečo ritko z Bebivalom, po nasvetu pediatra, in nam res pomaga.
Pri izraščanju zobk nismo imeli problemov z vneto ritko, se pa vnetje hitro pojavi, če ga ne previjemo takoj, ko se pokaka, še posebej če je prej jedel pomaranče.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Hudo vneta ritka!
31.3.2010 22:33:15   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Urska09
Probala sem že vse živo: hrastovo lubje, Sudocrem, Praška pasta, Aven,...pa nič kaj dosti ne pomaga. Ritko umivamo z mlačno vodo, posušimo s fenom, pustimo vsaj 10 min razkrito. Par dni je mal boljše, potem pa spet driska in ožgana koža. user posted image

Naša je tudi 1x imela precej hudo vnetje, ki se ni in ni pozdravilo in sem tudi poskušala točno te zadeve, ki jih naštevaš: sudocrem, hrastovo lubje, praška pasta, pa ni in ni bilo boljše. Potem sem pa kupila Bepanthen mazilo in je bilo v 2 dneh OK. Če so pa slučajno glivice, pa je potreben Canesten - jaz ga potem nisem kupila, ker je že Bepanthen takoj pomagal in ni bilo potrebno. Tako da Bepanthen imam zdaj vedno doma in če ima ta mali kdaj kaj rdečo ritko, namažem, pa je že do naslednjega dne OK.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Hudo vneta ritka!
31.3.2010 22:39:22   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Urska09
S čim torej dnevno mazati kožo, da je agresivno blato ne bo požgalo?

Jaz sem pri 2 otrocih že probala več tega, ampak na koncu sem ugotovila, da je za vsakodnevno uporabo (oz. pri skoraj vsakem previjanju) za zaščito ritke še najboljše (hkrati pa vprašanje če ne tudi najcenejše user posted image ) čisto navadno lekarniško belo hladilno mazilo (tako se imenuje hladilno mazilo od Celjskih lekarn, od kakih drugih ima morda drugo ime).

Glede Pampersk pa tudi - če sklepam po vonju plenic (ker že sveža plenica iz paketa res obupno smrdi proti kakim DM-ovim, ki praktično nimajo vonja, da pa o polulani ne govorimo), sam bog ve, kaki strupi so tu notri. Od kolegice ta mali Pampersk niti slučajno ne prenese - že po 1 sami plenici takoj dobi tako grozno rdečo in vneto ritko, da je to nekaj nenormalnega. user posted image Pa je mislila, da je to morda od teh poljskih pampersk, in probala nemške, pa je bilo isto, tako da se jih zdaj na daleč izogiba.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Hudo vneta ritka!
31.3.2010 22:41:12   
Pacota
Ko nam vec cisto nic ni pomagalo (ne canesten, bivacin, sudokrem...), sem sla v lekarno po jod in ritko 3x v enem dnevu razkuzila, delala to 2 dni zapored, vmes pa mazala z bepantenom ali ribjim mazilom in je zadeva sla nazaj.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Hudo vneta ritka!
31.3.2010 23:32:08   
Urska09
Še enkrat, najlepša hvala vsem. Kljub izkušnjam sem dobila ogromno novih idej in nasvetov. Super! user posted image

(odgovor članu Pacota)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Hudo vneta ritka!
1.4.2010 12:48:34   
kat007
Zdravo.
Mi samo tudi dali eno 3 tedensko mucenje s krvavo vneto ritko cez. Probala sem skoraj vse kar se omenile: Canasten, Bepanten, praška pasto, hladilno mazilo (edino hrstovega lubja ne), + tri različne kreme, ki mi jih je predpisal zdravnik, menjala plenice..itd... na koncu je pomagal navaden otroski puder: torej rito umit, posusit pa fajn popudrat in zavit.. nasi se je ze po enem pudranju bistveno izboljsalo pa enem dnevu je bilo ok.. pa tudi zdaj ko se ji pojavijo rdečice takoj začnem štupat in je ok..
lp

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Hudo vneta ritka!
1.4.2010 18:18:08   
mateyka
ja ja, puder je zakon! seveda smo mi na koncu vsake kreme še pudral k pr norcih user posted image sem pozabila omenit.
puder je super zato ker pač pobere vlago, ki je eden od glavnih vzrokov za nastale težave. redno pudranje po kremi delam tud zdaj - mislim, tudi ko je ritka ok.

(odgovor članu kat007)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Hudo vneta ritka!
1.4.2010 18:33:39   
etna
Kaj pa od mullerja kremo za ritko si že probala?
Ne vem, a se reče Beauty baby - wundschuts creme (nekaj takega).
V glavnem je njihova znamka, bolj podobna pasti in se
dolgo časa obdrži na koži.
Enkrat smo imeli full vnetje in je ta krema full pomagala.
Kak daktarin (ali kako že), se lahk skrije. Ni bilo nič od njega.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Hudo vneta ritka!
1.4.2010 18:35:11   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz


IZVIRNO SPOROČILO: Urska09
S čim torej dnevno mazati kožo, da je agresivno blato ne bo požgalo?

Jaz sem pri 2 otrocih že probala več tega, ampak na koncu sem ugotovila, da je za vsakodnevno uporabo (oz. pri skoraj vsakem previjanju) za zaščito ritke še najboljše (hkrati pa vprašanje če ne tudi najcenejše user posted image ) čisto navadno lekarniško belo hladilno mazilo (tako se imenuje hladilno mazilo od Celjskih lekarn, od kakih drugih ima morda drugo ime).


Tudi jaz dnevno uporabljam navadno lekarniško hladilno mazilo. Kadar je pa rita vneta in rdeča, pa nam pomaga praška pasta (čez potem namažem še hladilno mazilo), če pa izgleda kot da se hočejo že ranice delat, pa najbolj pomaga roza Bepanthen.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Hudo vneta ritka!
1.4.2010 20:20:08   
Urska09
Opazila sem, da mnoge hvalite otroški puder. Če ima večina mamic tako pozitivne izkušnje, zakaj ga potem pediatri odsvetujejo?user posted image Včasih so ga na veliko uporabljali...

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Hudo vneta ritka!
1.4.2010 20:30:39   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Urska09
Opazila sem, da mnoge hvalite otroški puder. Če ima večina mamic tako pozitivne izkušnje, zakaj ga potem pediatri odsvetujejo?user posted image Včasih so ga na veliko uporabljali...


saj ga ne odvsetujejo, nikoli mi ni noben niti omenil, da je karkoli narobe, če ga uporabljamo. ne tukaj, ne na švedskem..

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Hudo vneta ritka!
24.4.2010 9:17:27   
helikopter
Pozdravljene,

veliko vas je napisalo, da uporabljate Bepanthen - katerega pa - tistega roza ali Bepanthen Plus?

Hvala za odgovore .

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Hudo vneta ritka!
24.4.2010 21:07:04   
nia5
IZVIRNO SPOROČILO: helikopter

Pozdravljene,

veliko vas je napisalo, da uporabljate Bepanthen - katerega pa - tistega roza ali Bepanthen Plus?

Hvala za odgovore .


Bepanthen mazilo.


_____________________________

21.05.2008 nama je življenje za vedno polepšala najina pikica Nia.

(odgovor članu helikopter)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Hudo vneta ritka!
24.4.2010 21:23:32   
luan
Pri mojemu sinu pa, ko je bilo res hudo in je že kar kri mezela iz poric pa je pomagala kombinacija Canestena in Diprosalica.Prej pa sem tudi vse sprobala pa ni bilo nič bolje.Ja pa ta Cavilon krema res dobra jo imam doma samo jo še ne uporabljam pri mlajšem sinu, ker ni potrebe.Smo jo pa v službi veliko uporabljali pri negi stom in se dobro obnese.

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Hudo vneta ritka!
24.4.2010 22:43:02   
Onasiss
Nisem brala predhodnic....


Smo imeli popolnoma iste probleme in smo jih rešili s cinkovim oljem. Vmes sem ji dajala tudi BIO GAJA kapljice.

Cinkovo olje ti da p na recept. Proobaj, ni nujno, da so krive plenice, pri nas je bila kriva sprememba in dodajanej nove hrane in ritka se je vnela vsakič, ko sem ji dlesni mazala s calgelom....

_____________________________

So what....

(odgovor članu luan)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Hudo vneta ritka!
24.4.2010 22:56:21   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Urska09
Opazila sem, da mnoge hvalite otroški puder. Če ima večina mamic tako pozitivne izkušnje, zakaj ga potem pediatri odsvetujejo?user posted image Včasih so ga na veliko uporabljali...


saj ga ne odvsetujejo, nikoli mi ni noben niti omenil, da je karkoli narobe, če ga uporabljamo. ne tukaj, ne na švedskem..



Men je P rekla, da se puder naredi v grudice in potem še bolj draži kožo.

Drugače pa sem jaz uporabljala kremo namešano v lekarni- rumeno. Vmes so me naplahtali v MB lekarni, da več ne obstaja, da je nadomestek bebival, ki pa je zelenkaste barve in je trajalo dva -3 dni, da ritka ni bila več rdeča. kupila sem tudi praško pasto in jo šlo zelo počasi nazaj.
Potem sem v privat lekarni spet dobila rumeno kremo. Po tej kremi je bilo takoj boljše....se spomnim, da je enkrat imela zvečer tako živo rdečeo ritko, da je bila groza. Zjutraj ni bilo ne duha ne sluha o rdeči ritki.

Drugače smo jo uporabljali tudi, ko se je kje popraskala ipd, bepathen se lahko skrije. tudi mi smo nasedli reklamam, pol smo pa ugotovili, da ta krema vse pozdravi.

Uporabljale so pa jo že naše mame za nas.

Res pa je, da zaradi agresivnega marketinga veliko ljudi ne ve, da ta krema še vedno obstaja.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Hudo vneta ritka!
30.4.2010 11:46:35   
Balerina
Pri nas imamo tudi večkrat težavo z blatom, ki včasih kar zažge ritko. Pa nam od vsega najbolj pomaga mešanica praške paste in ribjega mazila. Skupaj zmešamo vsakega v razmerju 1:1 in s tem namažemo čisto rito. Če to naredim zvečer je zjutraj ritka kot nova. Nisem verjela dokler nisem poskusila.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Hudo vneta ritka!
1.5.2010 14:33:39   
Zofy

IZVIRNO SPOROČILO: rija

moj je tako dobil v bolnici, ko se mu je imunski sistem sesuluser posted image

jaz sem zadevo zelo hitro rešila na sledeči način: obrisala samo z vodo,nobenih robčkov....popivnala, posušila, dala na tanko canesten....ampak res na tanko...čez pa bepanthen mazilo. in je bilo čez 2,3 dni ok.

Jaz tudi zelo podobno - sem pa skuhala poparek iz hrastovega lubja in samo s tem umivala ritko (namočla vanj robec in z njim umila ritko). Nato popivnala z robčkom, namazala 3x na dan z DAkarinom in vmes al z bepanthenom, Sudokremo oz. podobnim cinkovim mazilom. Zvečer pa sem na debelo namazala ritko s kremo s cinkovim oksidom, da je bila ritka čisto bela. Mi smo tudi imeli razjede in se je to vleklo skoraj 1 mesec, pa se mi zdi, da nas je hrastovo lubje rešilo. Ker ko sem delala zgoraj našteto in spirala z vodo namesto z lubjem, ni bilo ne vem kakšnega napredka.

_____________________________

Svet je poln lepote, ko je srce polno ljubezni.


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Hudo vneta ritka!
1.5.2010 14:37:51   
Zofy

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Urska09
Opazila sem, da mnoge hvalite otroški puder. Če ima večina mamic tako pozitivne izkušnje, zakaj ga potem pediatri odsvetujejo?user posted image Včasih so ga na veliko uporabljali...


saj ga ne odvsetujejo, nikoli mi ni noben niti omenil, da je karkoli narobe, če ga uporabljamo. ne tukaj, ne na švedskem..


Meni so v Izolski bolnici na P oddelku rekli, da naj poskusim puder, ker vpija vlago. Ne vem, da bi ga odsvetovali, sem pa opazila, da ga ne "promovirajo" in zato tudi jaz ne vem kaj bi z njim počela...

_____________________________

Svet je poln lepote, ko je srce polno ljubezni.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Hudo vneta ritka!
1.5.2010 18:17:13   
Jessy
Kot bi brala našo kalvarijo izpred enega meseca. Še zdravnica ni vedela več, kaj naj, saj ona ni videla, da bi bile glivice, čeprav sem bila sama v to prepričana že od začetka. Dobila sem kar nekaj krem na recept, pomagala pa je krema Daktarin, pa Elocom (kortikosteroid, s katerim smo dosegli hitrejše celjenje). Elocom po 1x na dan, Daktarin 3x na dan, čez obe kremi sem dajala še mešanico Bepanten mazila in Bepanten plus. Bepanten mazilo in Bepanten plus sem uporabljala tudi pri preostalih previjanjih, ko nisem dajala zgoraj omenjeni kremi. V nekaj dneh je bila ritka čisto druga pesem.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Hudo vneta ritka!
18.5.2010 11:20:03   
soncek3
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Drugače pa sem jaz uporabljala kremo namešano v lekarni- rumeno. Vmes so me naplahtali v MB lekarni, da več ne obstaja, da je nadomestek bebival, ki pa je zelenkaste barve in je trajalo dva -3 dni, da ritka ni bila več rdeča. kupila sem tudi praško pasto in jo šlo zelo počasi nazaj.
Potem sem v privat lekarni spet dobila rumeno kremo. Po tej kremi je bilo takoj boljše....se spomnim, da je enkrat imela zvečer tako živo rdečeo ritko, da je bila groza. Zjutraj ni bilo ne duha ne sluha o rdeči ritki.

Drugače smo jo uporabljali tudi, ko se je kje popraskala ipd, bepathen se lahko skrije. tudi mi smo nasedli reklamam, pol smo pa ugotovili, da ta krema vse pozdravi.

Uporabljale so pa jo že naše mame za nas.

Res pa je, da zaradi agresivnega marketinga veliko ljudi ne ve, da ta krema še vedno obstaja.


To mika, kremo tudi jaz iščem, pa je v naših lekarnah ne dobiš več, v mariboru pa menda še. Sem jo dobila od sorodnikov in sem jo imela kar lep čas in je vedno vse pozdravila. Zdaj mi je je pa zmanjkalo in imamo probleme še s kakanjem/zadrževanjem, ker jo boli in tuli od bolečin, ko jo pritisne kakat. Zdaj smo dobili Canesten, pa da vidimo, kaj bo.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ustvarite si velikonočno čarobnost kar doma
Pripravili smo nekaj idej, ki bodo zagotovo prinesle veliko veselja in čarobnosti v vaš praznični dom. Skupaj bomo spekl...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?