|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Bruto oz minimalc neto plače
13.4.2010 16:36:53   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

V kolikor se koristi skrajšan delovni čas, je tudi nadomestilo za nego otroka izplačano samo v višini 80% osnove za skrajšan del. čas (npr. 4 ure). 100%.


No to sem želela povedat. Ker delaš samo 4 ure, dobiš tudi nadomestila za nego otroka samo za 4 ure in to od lanske osnove, ki pa je, kakršna je. Po mojem ne dobiš nič od ostalih 4ih ur.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Bruto oz minimalc neto plače
13.4.2010 20:46:35   
carbene
IZVIRNO SPOROČILO: sazi


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

172,15€ gre pa... kam? V tista pokojninska zavarovanja, ki jih ne bomo dočakali (kar pomeni, da nepovratno kreditiramo državo)?

tam nostri so skriti vsi prispevki
obvezno zdravstveno zavarovanje, pokojninsko, zavarovanje za primer brezposelnosti, zavarovanje za starševsko varstvo...

To še niso vsi prispevki. Kajti del jih mora plačati tudi delodajalec. Merilo, koliko ti staneš delodajalca, je v resnici t. i. bruto bruto plača. In človeku potem kar malo vzame dih, ko vidi, kakšen delež se dejansko daje za te "prispevke." Bi bilo zanimivo, če bi se tak prisilni avtomatizem ukinil in bi vsak sam zase iz celotne mase plačila za delo plačeval vse prispevke. Zdi se mi namreč, da se ljudje niti ne zavedajo, koliko dejansko zdajejo državi. Ob tem, da niti nimaš izbire, da bi recimo sam varčeval za pokojnino, ne pa da se prisilno gremo to "legalno piramidno igro." Ali pa da bi izbral drugo zavarovalnico za zdravstveno zavarovanje oziroma se po želji niti ne bi zavaroval.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Bruto oz minimalc neto plače
13.4.2010 21:09:29   
sazi

To še niso vsi prispevki. Kajti del jih mora plačati tudi delodajalec. Merilo, koliko ti staneš delodajalca, je v resnici t. i. bruto bruto plača. In človeku potem kar malo vzame dih, ko vidi, kakšen delež se dejansko daje za te "prispevke." Bi bilo zanimivo, če bi se tak prisilni avtomatizem ukinil in bi vsak sam zase iz celotne mase plačila za delo plačeval vse prispevke. Zdi se mi namreč, da se ljudje niti ne zavedajo, koliko dejansko zdajejo državi. Ob tem, da niti nimaš izbire, da bi recimo sam varčeval za pokojnino, ne pa da se prisilno gremo to "legalno piramidno igro." Ali pa da bi izbral drugo zavarovalnico za zdravstveno zavarovanje oziroma se po želji niti ne bi zavaroval.


Ja, to mi je vse jasno. Bruto bruto je tak, da padeš v nezavest.
AMapk če bi to prisilo ukinili - potem bi še bila katastrofa. Večina ljudi bi ta, kar naenkrat dobljeni denar zapravila za "nujne" stvari in za vse "varnost" bi zmanjkalo denarja. Za penzijo ne bi imel skoraj nihče. Če je že sedaj tako, da veliko staršev otrok ne uveljavlja med letom, ker je potem tako fajn, ko dobijo nazaj - torje, tudi če bi sproti dobivali več, bi se velik del tega denarja tudi sproti zapravil.
Ne vem če imajo v Franciji še tako, ampak mislim, da so imeli tam možnost izbire plačevanja dohodnine sproti ali pa na koncu leta - in potem je bila kriza - vsako leto so ljudje jamrali, da nimajo za dohodnino, jemali kredite in podobno.

Kar se pa pokojninskega sistema tiče; problem je v tem, da se na začetku viški niso nekam vlagali za prohodnost in da so na začetku vsi dobivali pokojnino, čeprav zanjo niso vlagali - jasno, da mora potem nekje zmanjkati, če se število upokojencev povečuje, delavcev pa zmanjšuje. Ne moreš zdaj kar presekat - od kje bodo pa dobili pokojnino tisti, ki so vsa leta plačevali, zdaj pa pričakujejo, da za njih plačujemo mi, če bi mi naš denar (kar gre v pokojninsko blagajno) vzeli zase? Ja, bi se super dalo, če ne bi zaradi tega zdajšnji upokojenci ostali brez pokojnin - potem bi lahko bilo tako, da vsak poskrbi zase.

(odgovor članu carbene)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Bruto oz minimalc neto plače
13.4.2010 21:11:16   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: carbene
To še niso vsi prispevki. Kajti del jih mora plačati tudi delodajalec. Merilo, koliko ti staneš delodajalca, je v resnici t. i. bruto bruto plača. In človeku potem kar malo vzame dih, ko vidi, kakšen delež se dejansko daje za te "prispevke."

O vem, vem - še predobro - pa višja, kot je plača, višji so prispevki: če je neto plača recimo 1100 eur, je skupni strošek delodajalca 2107 eur, pri neto plači 1500 eur pa skupni strošek delodajalca doseže že cifro 3075 eur - torej še več kot 1x toliko zraven. user posted image Mislim, da bi vsi raje tisto razliko pobasali v žep, kot da nas tako lupijo. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu carbene)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Bruto oz minimalc neto plače
13.4.2010 22:06:12   
carbene
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Ja, to mi je vse jasno. Bruto bruto je tak, da padeš v nezavest.
AMapk če bi to prisilo ukinili - potem bi še bila katastrofa. Večina ljudi bi ta, kar naenkrat dobljeni denar zapravila za "nujne" stvari in za vse "varnost" bi zmanjkalo denarja. Za penzijo ne bi imel skoraj nihče. Če je že sedaj tako, da veliko staršev otrok ne uveljavlja med letom, ker je potem tako fajn, ko dobijo nazaj - torje, tudi če bi sproti dobivali več, bi se velik del tega denarja tudi sproti zapravil.
Ne vem če imajo v Franciji še tako, ampak mislim, da so imeli tam možnost izbire plačevanja dohodnine sproti ali pa na koncu leta - in potem je bila kriza - vsako leto so ljudje jamrali, da nimajo za dohodnino, jemali kredite in podobno.

Kar se pa pokojninskega sistema tiče; problem je v tem, da se na začetku viški niso nekam vlagali za prohodnost in da so na začetku vsi dobivali pokojnino, čeprav zanjo niso vlagali - jasno, da mora potem nekje zmanjkati, če se število upokojencev povečuje, delavcev pa zmanjšuje. Ne moreš zdaj kar presekat - od kje bodo pa dobili pokojnino tisti, ki so vsa leta plačevali, zdaj pa pričakujejo, da za njih plačujemo mi, če bi mi naš denar (kar gre v pokojninsko blagajno) vzeli zase? Ja, bi se super dalo, če ne bi zaradi tega zdajšnji upokojenci ostali brez pokojnin - potem bi lahko bilo tako, da vsak poskrbi zase.

Verjetno bi najprej res šlo tako, da bi se sproti zapravljalo. Iz tega se vidi (ne)zrelost naroda. Ko pa bi jih ta nespametnost udarila po prstih oziroma žepih, bi se verjetno navadili bolj smotrnega ravnanja z denarjem. In bi tudi spoznali, da so za svoja dejanja odgovorni sami, ne pa da za svoje neumnosti potem na pomoč kličejo državo (in s tem seveda ostale davkoplačevalce (no, resnici na ljubo, z ničelnimi davki vseeno ne bi šlo; bi jih pa seveda kazalo znižati), ki so svoje obveznosti do države poravnali).

Glede pokojninskega sistema bo pa verjetno tako, da bo enkrat ena generacija morala pošteno nasrkati. Drugače pa, kolikor vem, naj bi tak sistem uvedel Bismarck v 19. stoletju. S to razliko, da so ljudje po upokojitvi živeli le še ca. 2 leti.


(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Bruto oz minimalc neto plače
13.4.2010 22:23:12   
sazi

Verjetno bi najprej res šlo tako, da bi se sproti zapravljalo. Iz tega se vidi (ne)zrelost naroda. Ko pa bi jih ta nespametnost udarila po prstih oziroma žepih, bi se verjetno navadili bolj smotrnega ravnanja z denarjem. In bi tudi spoznali, da so za svoja dejanja odgovorni sami, ne pa da za svoje neumnosti potem na pomoč kličejo državo (in s tem seveda ostale davkoplačevalce (no, resnici na ljubo, z ničelnimi davki vseeno ne bi šlo; bi jih pa seveda kazalo znižati), ki so svoje obveznosti do države poravnali).


ja samo kaj pomaga taka "šola" 65 letniku, ki je ravno začel s penizjo, našparanega nima nič, živel bo pa še npr. 30 let?

Ena generacija (vsaj) nasrka - mi bomo zagotovo. Zato mi je jasno, da moram kljub plačevanju v pokojninsko blagajno za penzijo našparat sama - upam, da mi bo uspelo.

(odgovor članu carbene)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Bruto oz minimalc neto plače
13.4.2010 22:31:03   
zmajaz
Ja tudi jaz se prav nič kaj ne zanašam, da bom dobivala kaj dosti pokojnine, zato raje že zdaj varčujem na razične načine, v pokojninsko blagajno pa tudi ne mislim plačevati niti centa več kot je nujno, zato bom koristila polovični delovni čas naslednjih 5 let, da bom sama plačevala samo polovico prispevkov, pa še to bom plačevala najnižje, kolikor bo šlo.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Bruto oz minimalc neto plače
13.4.2010 23:09:56   
carbene
IZVIRNO SPOROČILO: sazi
ja samo kaj pomaga taka "šola" 65 letniku, ki je ravno začel s penizjo, našparanega nima nič, živel bo pa še npr. 30 let?

Ena generacija (vsaj) nasrka - mi bomo zagotovo. Zato mi je jasno, da moram kljub plačevanju v pokojninsko blagajno za penzijo našparat sama - upam, da mi bo uspelo.


Če je nekdo ravno začel s penzijo, torej pomeni, da je prej nekaj storil, da je do nje upravičen (torej tukaj ne gre za primer generacije, ki bi nasrkala zaradi prenehanja prilivov za pokojnine) in nima problemov s sredstvi. Če pa nekdo pač ni v to ničesar vlagal (torej nima penzije), bo pač moral delati še čez tistih svojih 65 let in živeti od tega in vsaj takrat varčevati. Če pa tega zaradi zdravja ne bi bil sposoben (dokazano!), bi morala država v takih primerih imeti mehanizem zagotavljanja minimuma za obstoj.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 33
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?