|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
13.5.2010 9:02:42   
kajajaka
evo, še naša situacija in mnenje o kreditih.

Skupaj zasluživa 1800€, živiva v svojem stanovanju v zgornjem nadstropju hiše njegovih staršev, ki se ne vtikata v najino življenje (to je tudi pogoj da sva sploh šla v to varianto...). Stroški (položnice in trajniki) so okoli 300€ in odplačujeva 400€ kredita še 3 leta, ker sva odkupila del hiše/zemlje od njegovih tet-solastnic. Z ostankom lepo živimo!

V gradnjo svoje hiške greva šele, ko bo ta kredit odplačan (čez 3 leta), pa ne da si ne bi mogla privoščiti še 400€ kredita... ampak se nisva pripravljena odpovedati "življenju" - garanje in kupčkanje za kredite, pa da ne moreš lastne otroke peljat na počitnice ali si privoščit frizerja, koncert, kdaj večerjo, v živalski vrt... ne to ni za naju -
Živeti 80 let -od  polnoletnosti naprej 40 garali, pa potem 20 "uživali" - meni ta filozofija ne potegne.

Poleg tega v teh časih ni za računati, da "bomo že". Pri določanju višine obroka za kredit sva upoštevala tudi kaj, če eden od naju izgubi službo - še vedno mora ostati za dostojno življenje!

Groza me je, ko nekateri vzamejo kredite prek svoji možnosti, na koncu nimajo ne za obrok, pa tudi privoščijo si ne nič... raje živim v 25m2 garsonjerici...


Življenje s starimi starši ni krasno, ampak z normalno komunikacijo in spoštovanjem se da z lahkoto - kot v bloku, kjer imaš tudi sosede. Ampak to je že druga zgodba.

(odgovor članu Sunny Morning)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
13.5.2010 13:19:31   
ČebelicaMaja
IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

Groza me je, ko nekateri vzamejo kredite prek svoji možnosti, na koncu nimajo ne za obrok, pa tudi privoščijo si ne nič... raje živim v 25m2 garsonjerici...



... in to največkrat rečejo prav tisti, ki imajo veliko, prijetno stanovanje... a si morda že kdaj poskusila... jaz sem, pa sedaj smo tudi 4 članska družina na 50m2- pa ti povem, da komaj čakam, da se preselimo v hiško, ki sicer nima 250m2, ima pa 140m2. Pri nas smo že prav nervozni, ker stvari nimamo kam pospravit, si sploh ne predstavljam, da ne bi imeli garaže, kjer imamo pravzaprav skladišče (oblekic, igrač, kolesov, vozičkov...), ni mi pa sploh jasno, kako bi npr. sfolgala na 25m2...pa brez garaže- zame bi bilo to mučenje, čeprav vem, da se da...vse se da... ni pa prijetno in kvalitetno tako živeti, kar sem tudi že izkusila.

...drugo pa je, da si postaviš bajturo npr. 300m2 in smešno pričakuješ, da bo otrok ostal doma, potem pa jamraš kako ne sfolgaš stroškov- jaz ne razumem takih ljudi (mislim, da je ena o tem pisala o svojih starših), zakaj pač ne prodajo take hiše in si kupijo kaj manjšega...za razliko pa lepo živijo... to je pa tudi klasična slovenska logika, ki se žal prevečkrat ponavlja.
Hočem reči, je razlika ali si želiš dostojno živeti, ali samo preživeti ali pa pač živeti v oblakih (pretiranih željah)... kot je enkrat Rija rekla- po zdravi pameti je treba delat, pa bo...

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
24.5.2010 22:41:17   
lananai
IZVIRNO SPOROČILO: _sanja_*

Tako da, da se preživeti. In ne, otrok ne stane 400€/mesec. Stane toliko kot določiš ti. Pač živiš tako kot mi: Oblačiš ga v H&M, ne v znamke, Pamperske kupiš, ko so v akciji, ipd.


user posted image

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
24.5.2010 23:34:06   
jakaracman

IZVIRNO SPOROČILO: lananai

IZVIRNO SPOROČILO: _sanja_*

Tako da, da se preživeti. In ne, otrok ne stane 400€/mesec. Stane toliko kot določiš ti. Pač živiš tako kot mi: Oblačiš ga v H&M, ne v znamke, Pamperske kupiš, ko so v akciji, ipd.


user posted image


Sory mene stane 250 vrtec, 45 balet, 20 plesne urice, kje je še vse ostalo.Mali otroci mali stroški, veliki otroci veliki stroškiuser posted image

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
25.5.2010 12:16:00   
lananai
IZVIRNO SPOROČILO: jakaracman


IZVIRNO SPOROČILO: lananai

IZVIRNO SPOROČILO: _sanja_*

Tako da, da se preživeti. In ne, otrok ne stane 400€/mesec. Stane toliko kot določiš ti. Pač živiš tako kot mi: Oblačiš ga v H&M, ne v znamke, Pamperske kupiš, ko so v akciji, ipd.


user posted image


Sory mene stane 250 vrtec, 45 balet, 20 plesne urice, kje je še vse ostalo.Mali otroci mali stroški, veliki otroci veliki stroškiuser posted image


Tudi prav. Jst imam malega otroka. user posted image

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 130
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?