|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: pri 15. mesecih k logopedu?
17.4.2010 22:31:24   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: jasmina in tadej


PA HVALA ZA PRIPOROČILO PSIHIATRA! Mislim pa  če kdo rabi psihiatra rija!




joj, hb da si mi povedala.....pa se že nekaj časa sprašujem, kaj mi manjkauser posted image  

to bo.....samo daj, povej....keri je tvoj....da ne grem k njemu...

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu jasmina in tadej)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: pri 15. mesecih k logopedu?
17.4.2010 22:33:45   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: jasmina in tadej

kaj nardit če otrok ne zna požirat po steklenički oz. prsih! In ne nisem nora in nevem kaj si še vse mislite o meni! Enako kot vse ve tukaj gor mam pravico oddat svoj komentar na to kar se navezuje vprašanje oz. problem od Matejusska!




a potem si ga mela prvih 7 mesecev na infuziji ali kakouser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu jasmina in tadej)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: pri 15. mesecih k logopedu?
17.4.2010 22:34:23   
benika
Glejte nisem misla nič slabega s tem, ampak povem vam da hvala bogu da imate takšne otroke ki nimajo problemov z vsem tem! Js pač imam otroka z problemi! In se mi zdi da mogoče pa je katera od mamic tudi z problemom ki pa bi MOGOČE rada vedla kaj nardit če otrok ne zna požirat po steklenički oz. prsih!


Oprosti, ampak noben logoped ni sposoben naučit 4-mesečnika, kako požirati po flaški oz. sesati dojko. Pa dej ne seri, no. Če kaj vem, je otročku sesalni refleks prirojen in ogromno je odvisno od pravilnega pristavljanja matere. In če otrok ne zna sesati, to ne pomeni, da ima on problem, ampak da je bil narobe pristavljen k prsim. Druga stvar pa je, če otrok ne more sesati. In vem kako to zgleda, brez skrbi.
Pa zato nismo pri 4 oz 7 mesecih leteli k logopedu. Bomo šli pa sedaj, pri 3. letih, ker naš otrok ne govori oz. reče le nekaj besed.

(odgovor članu jasmina in tadej)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: pri 15. mesecih k logopedu?
17.4.2010 22:37:37   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: jasmina in tadej
Glejte nisem misla nič slabega s tem, ampak povem vam da hvala bogu da imate takšne otroke ki nimajo problemov z vsem tem!

Oprosti, ampak tvoj prvi post se ne bere v dobronamernem smislu, da želiš komu pomagati, ampak v stilu, da mamice POJMA NIMAMO, zakaj se gre - ne vemo, koliko se otrok nauči od 3 do 12 mesecev, ne znamo ga pravilno hraniti z žličko in na splošno smo prav neumne, da ga že pri 4 mesecih ne peljemo k logopedu ... Idi še enkrat prebrat, kaj si pisala. Sicer pa itak nima smisla, ti karkoli razlagat, se mi zdi. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu jasmina in tadej)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: pri 15. mesecih k logopedu?
17.4.2010 22:39:57   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: benika
Pa zato nismo pri 4 oz 7 mesecih leteli k logopedu. Bomo šli pa sedaj, pri 3. letih, ker naš otrok ne govori oz. reče le nekaj besed.

No vidiš - če bi šla s 4 meseci, bi zdaj verjetno znal že tudi brati in pisati. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: pri 15. mesecih k logopedu?
17.4.2010 22:47:43   
benika
No vidiš - če bi šla s 4 meseci, bi zdaj verjetno znal že tudi brati in pisati. user posted image


Ne, ne bi, ker ima volčje žrelouser posted image

Ampak starejši tud ni bil pri logopedu, pa je znal pisat pri treh letih in bere velike in male črke pri 4. letih. Res pa je, da do 2. leta ni znal pit iz kozarčka. To je pa najbrž posledica neobiskovanja dohtarjev, jauser posted image

< Sporočilo je popravil benika -- 17.4.2010 22:50:16 >

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: pri 15. mesecih k logopedu?
17.4.2010 22:52:03   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: jasmina in tadej


In otroci še ne govorijo pri 15mescih? Kdo je to rekel! Vsak otrok govori in kontaktira z svojimi starši že z 1mesecem! (in kako vete kdaj je lačen in za previt)

Glejte brez veze vidim da tukaj ne sme nobeden dat svojga mišlenja, ker ko enemu ni všeč pol nobenmu ni!







Govori pri 1 mesecu ne, komunicira pa in se oglaša na svoj dojenčkast način, čemur tudi pravimo razvijanje govora, nikakor pa ne govor v pravem pomenu besede.

Pa morda kak persen za lahko noč user posted image

(odgovor članu jasmina in tadej)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: pri 15. mesecih k logopedu?
17.4.2010 22:55:10   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Ne, ne bi, ker ima volčje žrelouser posted image


benika, kaj pa je touser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: pri 15. mesecih k logopedu?
17.4.2010 22:55:29   
jasmina in tadej
Sej je res brez veze razlagat vam, ki imate povsem zdrave otroke! Ampak ne obstajajo sam normalni otroci! Obstajajo tudi otroci z posebnimi potrebami in že pri 4mescih starosti potrebujejo našo pomoč in se ne naučijo sami kako se kaj uporablja ampak jih moramo sami starši z pomočjo logopedov, terapevtev itd.!  In glejte jaz si iz nobene nisem delala norce in si tudi vam ni treba delat norce iz mene se pa vidi da nekatere mamice nimate pojma o pojmu! Pač priznam da je prvi post bil malo bol čudno napisan ampak nisem nobene s tem hotla ožalit! In še enkrat HVALA za vašo NE dobrodošlico! 

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: pri 15. mesecih k logopedu?
17.4.2010 22:58:33   
Andromeda
Najboljše je najprej vse nap* itd in se potem zaradi negativnega odziva narediti žrtev. Sicer ne vem, kakšne bolezni imajo tvoji otroci, da potrebujejo posebno obravnavo in logopede pri 4 mesecih, jim pa želim vse dobro, tebi pa mirne živčke!

(odgovor članu jasmina in tadej)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: pri 15. mesecih k logopedu?
17.4.2010 23:00:53   
rija
Če si hotela ali ne, si žalila. in to vsepovprek.

in če je otrok bolan, si zasluži posebno terapijo. da pa je tvoj bolan, pa nobena od nas ne more vedeti, ker tega nisi napisala.

začetni post izhaja in zdravega otroka, ki ga pač nekdo želi  malo preforsirati in sama logopedinja, h kateri je bil napoten, se s tem ne strinja.

simpl. ne?

ne pa da se potem pojaviš ti, začneš tukaj nekaj nabijati......a si ti mogoče lahko misliš, kako se katera nepoučena mlada mamica zamisli ob svojem 6 mesečnem otroku, ko prebere tvoj post? pa še ni bila pri logopedu?

da je naredila kaj narobe, ker ti trdiš, da je treba k logopedu že pri 4 mesecih....

in če je tvoj otrok bolan, mi je iz srca žal zanj....pa vendar to ne pomeni, da bo tudi tvoj naslednji otrok tak. in da boš z njim nekje letala že pri 4 mescih...(če sem prav razbrala, drugega še nimašuser posted image )

umiri se malo.....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu jasmina in tadej)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: pri 15. mesecih k logopedu?
17.4.2010 23:17:01   
sami0804
IZVIRNO SPOROČILO: jasmina in tadej

Sej je res brez veze razlagat vam, ki imate povsem zdrave otroke! Ampak ne obstajajo sam normalni otroci! Obstajajo tudi otroci z posebnimi potrebami in že pri 4mescih starosti potrebujejo našo pomoč in se ne naučijo sami kako se kaj uporablja ampak jih moramo sami starši z pomočjo logopedov, terapevtev itd.!  In glejte jaz si iz nobene nisem delala norce in si tudi vam ni treba delat norce iz mene se pa vidi da nekatere mamice nimate pojma o pojmu! Pač priznam da je prvi post bil malo bol čudno napisan ampak nisem nobene s tem hotla ožalit! In še enkrat HVALA za vašo NE dobrodošlico! 

Najprej bi ti rada povedala,da sem si vzela čas in si prebrala,s kakšnimi težavami se srečujete z vašim otročkom in ti zaželela,da bi se vse res izteklo najboljšeuser posted image .
Drugače pa se strinjam z Rijo:avtorica prvega posta je spraševala za zdravega otroka.Verjetno bi tudi sama reagirala malo burno,če bi mi nekdo rekel,da naj mojo hčerko,ki pri 15 mesecih tudi ni rekla kaj več kot mama in toto(univerzalna beseda,primeš za roko,pelješ do stvari in rečeš TOTOuser posted image ),peljem k logopedu.Otročki so si pač različni,eni prej,drugi kasneje,ampak se mi zdi,da bi zadnje čase morali priti že kar vsi z izobrazbo na svetuser posted image

(odgovor članu jasmina in tadej)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   [Brisano sporočilo]
18.4.2010 1:22:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sami0804)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   [Brisano sporočilo]
18.4.2010 1:41:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: pri 15. mesecih k logopedu?
18.4.2010 6:46:02   
krtačka
IZVIRNO SPOROČILO: njamka

Ti pa imaš nek kompleks.user posted image
Moja mala je začela govorit pri 10 mesecih, stavke je tvorila pri 14 mesecih, pri 15 ob vstopu v vrtec je znala že 2 pesmici. Ni da ni. Občudovanja vredno, z vseh strani. Še zdaj jo občudujejo pri 22 mesecih kaj vse obvlada. Je fajn fajn pred vsemi vrstniki. Trenutno imamo izštevanke ki jih kar izstreli iz sebe. Tudi njen govor ima tako brzino, da jo moram že  2x vprašat kaj je povedala.user posted image Kaj ti hočem povedat? Ko je bila stara 17 mesecev smo bili pri psihologinji, ki se s tem talentom - velikem napredovanju malčkov ukvarja. Presenečena je bila tudi ona sama. Občudovala jo je. Ob pogovoru, razlagi in primerih, ki mi jih je predstavila si nikoli nebi upala kaj takega izjaviti kar si izjavila ti. 
In z žličko je naša lepo jedla tudi preko mamine roke, iz lončka je pila samostojno pri 4 mesecih. Sej pol je pozabila za nekaj časa, ampak vseeno. 


no no, tok pa je tud ni treba občudovatuser posted image In ni pred VSEMI vrstniki, verjemiuser posted image
Nič slabega, ampak da ne boš kdaj v življenju razočarana, ko je mogoče ne bodo več vsi tako občudovaliuser posted image
Povem iz izkušenj, jst sm bila kot mali otrok tudi pred VSEMI kao, znala brat vse črke pri 3. letih, pisat vse pri 4., računat do 100. Ker me je pač zanimalo. in tko je tud bilo nekje do 10. leta. Potem pa se mi ni več ljubilo in sem bila v naprej čist povprečna deklica s pravdobrim uspehomuser posted image
Hočem povedati, da ne boste preveč razočarani, eni svoje otroke kujejo v nebesa, potem pa lahk kr hitro padejo na trda tla.
Moji starši sicer niso bili razočarani, so bili zadovoljni z mojim uspehom, medtem ko je mojo babico skor pobralo ko sem domov prinesla spričevalo s štirkamiuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: pri 15. mesecih k logopedu?
18.4.2010 8:48:53   
scorpiogirl
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

Ja, res čudno, da se normalno razvijejo - sploh zato, ker velika večina dojenčkov pri 4m sploh nikoli še ni imela v ustih česa drugega kot joške / stekleničke. Je pa zgleda nadvse pomembno, da že takrat pravilno jejo z žličko. Edino ne vem kaj... user posted image


Tako zgodaj je smiselna obravnava pri otrocih z motnjami v razvoju (npr. pri cerebralni paralizi lahko ogromno naredijo logopedi že pri taki starosti). Pravilna stimulacija jezička je pri teh otrocih izrednega pomena. Nima pa smisla, da se k logopedu vozi otroka, ki nima težav, sploh pri dojenih otrocih se jeziček prav tako pravilno stimulira ravno med dojenjem user posted image in ja, logopedi, ki se ukvarjajo s tako malimi otroki so zelo redki, ostali pa res ne vedo, kaj naj bi počeli z njimi, saj se ukvarjajo z večjimi, ki pa potrebujejo drugačno obravnavo.

Kar se tiče avtorice, jaz bi res še nekaj časa počakala, potem bi se pa pogovorila s pediatrinjo pa to logopedinjo, če jo že poznate. Škodit sicer ne more ;) sicer naj bi pa otroci pri 18mesecih znali povedati dve besedi, je bolj pomembno, da razumejo, kar jim govoriš user posted image


_____________________________

Ni nam dolgčas :)

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: pri 15. mesecih k logopedu?
18.4.2010 10:48:07   
Matejusska
Vidim, da se je debata razvnela.

Pa da najprej odgovorim tebi, ledenaa, saj sem kar pričakovala, da se boš s svojimi komentarji javila med prvimi. Če bi dobro prebrala moj post, bi tudi razbrala, da svojemu otroku vsekakor želim pomagat, nisem ena tistih mamic, ki raje kot noj zarijejo glavo v pesek kot da bi priznale, da njihov otrok potrebuje pomoč, imam pa v mojem primeru občutek, da se mojega otroka forsira čez meje njegovega individualnega razvojnega tempa, ki, kolikor berem izkušnje drugih mamic, ni prav nič prepočasen. In to forsiranje po moje ni nujno vedno otroku v korist. In ja, prepričana sem, da RA naredijo veliko dobrega, naša punčka je živ dokaz, stojim pa tudi za tem, kar sem napisala - da se od otrok, ki hodijo v RA in na podobne "obravnave" pričakuje več kot od ostalih otrok, ki jih pediater na rednih sistematskih pregledih v tistih 5 minutah samo na hitro pogledajo. Prav tako si stroka ni enotna - eni pediatri se držijo Denverja kot pijanec plota, drugi pa po njemu pljuvajo, ti kot starš in kot laik pa potem vedi, kdo ima prav. K sreči mi zdrava pamet toliko dela, da se prav vsakim besedam vsakega dohtarja tudi ne dam prestrašit, kar pa zagotovo ne velja za nekatere mamice in te se mi smilijo.

Sicer pa je naša deklica dobrovoljen in živahen otrok, niti 2 minute ni pri miru, vse jo zanima, rada ima živali, ko vidi ptičke ali psa ali mačko, kar vriska, prav tako ima rada otroke, v njihovi družbi uživa, se takoj vklopi, veliko se sama zaigra, je res posrečen otrok, vidi se, da ima smisel za humor, kadar jo kaj pohecas. Skratka, prisrčen otrok. Prav zato sem prepričana, da ni z njo prav nič narobe in da bo že spregovorila, ko bo prišel njen čas. Seveda pa jo bom naročila tudi k logopedinji, itak je čakalna doba skoraj pol leta, saj nikakor ne bi rada, da bi si nekoč očitala, da bi svojemu otroku lahko pomagala, pa mu zaradi svoje ignorance nisem. Sem pa na Viziti brala odgovor nekega pediatra, ki pravi, da otroci, ki so zelo živahni, ponavadi spregovorijo kasneje, saj za govor "nimajo časa" niti energije, ker vse pokurijo.

Sicer pa, kot sem pisala v enem od mojih prejšnjih postov, naša deklica tudi z žličko noče jesti sama. Iz kozarca sicer lepo pije, ne gre nič mimo, ampak sama ga ne bo držala, če ga pa že prime, bi ga pa ona naokoli metala. Je bilo obdobje, ko jo je zanimala žlička, ko sva hrano skupaj zajeli, potem jo je pa sama v usta nesla, zdaj pa ni šans, da bi jo prijela sama, se začne jokat. In če bi poslušala določene strokovnjake, bi jo MORALA učiti, kar pomeni zame siljenje in njen jok. Ne vem, kam gre ta svet, vse je nekaj prisiljeno in preforsirano.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: pri 15. mesecih k logopedu?
18.4.2010 15:36:52   
anajmad

Moje izkušnje:
Naša je nedonošenček in ima problem z govorom od majhnega. Zdej je stara 4 leta in še zmeraj ne govori,tako kot bi morala. Logopeda ima v vrtcu že dve leti in pol. Napredek je. Tudi ona je dobila napotnico za logopeda že pri 15 mesecih,pa sva šli samo enkrat,ker me je vse minilo,ko sem videla kakšen način dela ima logopedinja. Njen način: boš dobila žogo,če sedeš. Ma,lepo prosim,kot bi učila psa.
Jasmina in Tadej,ne vem kakšne probleme ima vaš otrok,samo ne moreš kar tako posploševati vsepoprek. Se strinjam z večinoma ,kar so tle napisale mamice. Otrok ima čas,da spregovori posamezne besede do štirih let in pol. Mislim,Jasmina da to tebi tudi ni nobeden ni povedal. Izgovorjavo se lahko nauči(pravilno sestavljati stavke) do sedmih let. Tudi to ti ni nobeden povedal. Mah ne vem?. Nekatere mi pravijo,da nergam,ko tako pišem. Res.nekatere ste lahko vesele,če nimate probleme s svojimi otroci,toda ne jih še iskati več.
Mislim,Jasmina ,da imaš dovolj dela s svojimi otročki.

Da se pa navežem na začeto temo. Tudi jaz bi počakala,da punčka zraste,ker se mi zdi res malo prezgodaj.


_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu jasmina in tadej)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: pri 15. mesecih k logopedu?
19.4.2010 0:45:34   
živa
V tolažbo: moj maksi je pri 21 mesecih rekel edino pa-pa (pa ne vem, če se mu je do 2. leta besednjak sploh kaj razširil). Pri dveh letih in pol je vendarle izgovoril besedo mami user posted image . Ko je šel z 2 letoma in 8 meseci v vrtec, v govoru menda ni zaostajal za vrstniki, vsaj po mnenju vzgojiteljice.

Na srečo vmes ni bilo sistematskih pregledov pri pediatru, da bi me spravili v skrbi user posted image .

Lp,

živa

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: pri 15. mesecih k logopedu?
19.4.2010 8:20:17   
barni
Odgovor na prvi post; ja res je, ce si v RA moras delati vec stvari, opazovati bolj, delati vec vaj ipd, kot ce nisi. Mi smo bili cisto preventivno v RA, ceprav se je mala lepo razvijala in ni imela nobenih tezav (pac menda je taka doktrina pri nedonosenckih).
Ko sem sla v park na sprehod, mamice niso mogle verjet, da je treba otroka ZNATI drzati, ZNATI pristaviti k prsim in ZNATI previti. Govorim o hendlingu. Nisem nikomur tezila s tem, so me pa potem same sprasevale, vsakic ko sem prisla s pregleda, kaj je novega in kako je najbolj prav, da bodo vedele. Torej je bilo dobro za vse, da smo hodili user posted image .
Je pa res, da smo bili precej bolj pod drobnogledom. Ali je sklenila rokice pred samo, ima palec v pesti ali zunaj nje, ji sledi glavica lepo po sredinski crti, ali sledi igrackam, loci barve, zna povedati kak zlog, se pravilno zakotali preko boka, kako podiramo kupcek, primer zlicko, jo nese v usta, zadane usta...sto stvari je bilo, na katere druge mamice sploh niso bile pozorne.
Hocem samo povedati, da pac tam vidijo vec, ker si v posebni obravnavi. Logicno je, da pediater ne posveca toliko pozornosti otroku, ki pride v posvetovalnico za nekaj minutk, kot ena v RA, ki se skoraj celo uro posveca samo opazovanju otroka.

Glede govora; nasa je hitro zacela govoriti, stavke je tvorila pravilno in celo v dvojini mocno pred drugim letom starosti. Od kolegice se zdaj ne govori razlocno, ima par besed in to je to (sta iste starosti). Nasa se ze na veliko pogaja z mano, in vcasih jaz ostanem brez besed, ko mi tako pribije, da kar ostrmim! Ampak to ne pomeni, da od kolegice nikoli ne bo govorila. Pac malo kasneje. Je pa na drugem podrocju bolj spretna.

Imajo pa tudi v RA razlicna mnenja o isti stvari in moramo mamice vcasih znati kaksno stvar kriticno presoditi. Jaz sem se vcasih tudi kaj po svojem obcutku odlocila. Ce ti je logopedinja rekla, da se ni panike, potem imas ta pravo info. "Le cevlje sodi naj kopitar!"

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 45
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Otroke uspavam zgodaj
Moji otroci so vedno šli zgodaj spat. Zapadli smo v rutino, ko so smo se odrekli dnevnemu spancu, približno tretje ali č...
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?