|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Porodniška
16.6.2010 10:30:07   
moni30
Tringi, tudi meni so izračunali tako kot tebi (318,20 E = 55% minimalne plače). Ko sem jih vprašala kako so prišli do tega podatka, glede na to da znaša po podatkih DURS-a minimalna plača 734,15 E (in seveda posledično 55% znaša več kot so izračunali oni), je bil njihov odgovor ta: podatek, ki ga dobimo na DURS-u velja za gospodarstvo, oni pa izhajajo iz minimalnih plač, ki veljajo za socialne transferje (tudi za socialno ipd.).
Glede na to, mislim da s pritožbo ne boš nič dosegla. Očitno po vsej Sloveniji na vseh CSD izhajajo iz teh številk in se žal ne da nič spremenit. user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Porodniška
20.6.2010 11:26:20   
zmajaz
Ma ne vem več, kaj bi rekla. user posted image  Osebno vem, bi se pritožila, že zato, ker ne moreš s tem prav nič izgubiti in ker se mi še kljub vsemu zdi to protizakonito, saj je minimalna plača v Sloveniji 1 sama, določa jo zakon o minimalni plači, ne zakon o starševskem varstvu, ne pravilnik o teh nadomestilih, pa ne omenjata nikakršnega usklajevanja, ampak samo, da je osnova minimalna plača, veljavna v mesecu oddaje vloge. Jaz bo poslala na ministrstvo pritožbo, potem pa naj pisno utemeljujejo svoje ravnanje in ugotavljajo, če je sploh zakonito, ker kar bodo pa dali pisno, je pa lahko navsezadnje tudi razlog za tožbo. Dokler se nihče ne upre, pa lahko hodijo po nas in delajo, kar se jim zahoče - seveda se vedno potrudijo, da je vse v našo škodo, ne v njihovo. Če ne pa naj popravijo zakon, če ne mislijo ravnati v skladu z njim.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 20.6.2010 11:32:51 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu moni30)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Porodniška
20.6.2010 13:29:19   
Kiwa
Žal sem tudi jaz dobila odločbo, kjer ni upoštevana nova minimalna plača user posted image . Mi sploh ni jasno, kako je to možno, res ne. Pa tako sem se veselila marca, da bo porodniške le malo več (zaposlena sem samo 3 mesece), sploh nisem pomislila, da bodo upoštevali staro minimalno plačo... eh..

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Porodniška
21.6.2010 16:30:37   
Tringi
Prejšnji teden sem poslala pritožbo, odgovora še nisem dobila user posted image Vam sporočim ko dobim odgovor.

Kiwa:  stara plača 597.43Eur veljala do 01.03.2010, 55% = 328.59Eur, mi pa imamo 318,20Eur

zmajaz: se strinjam s tabo! ali naj popravijo zakon, ali plačajo tako kot piše 55% od min.plače.



(odgovor članu Kiwa)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Porodniška
22.6.2010 18:01:57   
zalcy
lep pozdrav, punce...
tudi jas imam eno vprašanje in bi vas lepo prosila za odgovor, saj več nevem kaj naj naredim...user posted image
in sicer... v zadnjih 12 mesecih nisem bila nikjer zaposlena, razen preko zavoda sem imela preizkusno delo 1 mesec in mi je tudi zavod plačal... živim s fantom že več kot eno leto, zato od decembra lani nisem več upravičena do prejemanja socialne denarne pomoči... to pomeni, da sem že od decembra brez dohodkov, razen v aprilu letos, ko mi je zavod plačal poizkusno delo v trgovini, en mesec...
sem torej brez dohodkov od lanskega decembra...

zanima me, če bi se splačalo, da bi me moj fant prijavil kot gospodinjsko pomočnico, in kje se da to vse uredit.... oz. kaj bi se mi najbolj izplačalouser posted image
rok imam 12. septembra, ampak nevem kdaj morem začet vse urejat in kam se lahko obrnem, če bi me moj zaposlil...

prosim za odgovore... pa hvala že vnaprejuser posted image

(odgovor članu Tringi)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Porodniška
22.6.2010 21:03:01   
Tringi
zalcy:

na porodniško boš nastopila 15.08.2010, papirje na CSD moraš oddati najkasneje do 13.08.2010, če nočeš da ti kaj komplicirajo .Če imaš možnost se zaposli najkasneje do 01.08.2010 (manj prispevkov plačaš, samo za 12 dni). Na ta način dobiš porodniško 318,20 eur bruto (256eur neto), čeprav piše da znaša 55% od minimalne plače (ampak oni pravijo da znesek zračunajo drugače)...

Če pa se ne zaposliš imaš pravico do starševskega dodatka:Starševski dodatek znaša v letu 2009 od 01.07.2009 dalje 193,24 EUR mesečno.čeprav zdaj v juliju bi morala biti nova uskladitev.

Če ima tvoj s.p ali d.o.o naj se pozanima pri svoji računovodji. Zatem ko boš dobila papirje od ginikologa, vse papirje neseš na CSD. Potrebno je še izpolnit 2 obrazca, ampak oni ti tam vse povejo.

Moraš pa se sama odločiti kaj ti najbolj ugaja.

srečnouser posted image

(odgovor članu zalcy)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Porodniška
23.6.2010 9:48:32   
zmajaz
Tringi ti je lepo vse napisala, za gospodinjsko pomočnico pa je tako, da te lahko zaposli fizična oseba, vendar pa mislim (vendar glede tega nisem 100%), da to ne more biti fant, niti starši - mora biti nekdo drug, ki ni v čisto neposredni povezavi s tabo (lahko je pa recimo tašča, kaka prijateljica ...).  Se pa to ureja na Zavodu za zaposlovanje - z osebo, ki te bo zaposlila, gresta tja, zraven prineseta izpolnjeno prijavo po potrebi delavca (dobi se v papirnici) in uredita zaposlitev. Stroškov za minimalno plačo je cca. 12 eur na dan, tako da je to dobro urediti čim pozneje pred nastopom porodniške.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu zalcy)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Porodniška
23.6.2010 10:46:45   
zalcy
zmajaz in tringi- hvala vama za odgovore...torej je tudi kr nekaj stroškov, če bi se zaposlila kot gospodinjska pomočnica... pa še vse te papirje urejat, joj...

se pravi, da bi bla najbolj ugodna možnost, če bi se do 1. 8. zaposlila in bi imela porodniško... kaj bi porodniško imela v vsakem primeru, tudi, če bi delala samo en mesecuser posted image

drugače pa obstaja še možnost starševskega dodatka, ki pa je manjša, kot če se zaposlim... vendar mislim, da v tem mesecu ne bom dobila zaposlitve...user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Porodniška
23.6.2010 13:02:32   
zalcy
AHA, PA ŠE NEKAJ SEM POZABLA VPRAŠAT...
če s porodniško nastopim 15. 8., do kdaj bi mogla uredit zaposlitev na zavodu za zaposlovanje, da bi imela čimmanj stroškov, oz. da bi se mi delovno razmerje začelo par dni pred nastopom porodniškeuser posted image user posted image

kako dolgo traja, da na zavodu uredijo vse te papirje in po kolikšenem času si ti potem zaposlenuser posted image isti dan al čez par dni ali kakouser posted image

potem, ko pa ti enkrat nastopiš s porodniško pa tisti, ki te je zaposlili nima več stroškov s tabo, mam pravuser posted image user posted image



(odgovor članu zalcy)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Porodniška
23.6.2010 13:07:51   
zmajaz
Zaposlitev se lahko uredi z ISTIM dnem, zaposliti se pa moraš vsaj nekaj dni pred nastopom porodniške - toliko, da uspeš vse papirje urediti. Vloga za porodniški dopust naj bi se oddala najpozneje 30 dni pred PDP oz. 2 dni pred nastopom porodniške. Stroškov za prispevke je pri minimalni plači kot rečeno cca. 12 eur na dan, ampak samo za delovne dni (vikendi ne štejejo). Da dobiš porodniško je pomembno samo, da si zaposlena na DAN pred nastopom porodniške - samo pač potem še do takrat nimaš nobene plače izplačane, zato ti za vseh 12 mesecev računajo 55% minimalne plače (pa to, kot ugotavljamo, ne te nove zvišane). Delodajalec pa nima od dne, ko nastopiš porodniško, več nobenih stroškov s tabo.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu zalcy)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Porodniška
23.6.2010 13:22:43   
zalcy
aha, razumem... to pomeni, če bi se zaposlila recimo 10.8. bi bilo prepoznouser posted image user posted image
ker ne bi rada, da bi zamudila in s tem bila prikrajšana za nekaj evrčkov...
tudi pa ne bi blo fajn, če bi bilo potem preveč stroškov za plačat, če bi se prehitro zaposlila...user posted image
pomoje to taje nekaj dni, da se vsi papirji uredijo ali kakouser posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Porodniška
23.6.2010 13:48:22   
zalcy
kako pa je s plačouser posted image mi jo mora delodajalec za tistih par dni nakazatuser posted image
komu pa plača stroškev, teh 12 eur na danuser posted image meniuser posted image

oprosti za bedna vprašanja, toda ne bi rada šla v nekaj o čemer nimam pojma, heheuser posted image

(odgovor članu zalcy)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Porodniška
23.6.2010 14:10:04   
zalcy
hmm... še nekaj sem mislila... a ne bo smešno, ko bom s trebuhom prišla za zavod za zaposlovanje, da bi se pa jas kao zaposlila...
sej bodo vsi vedeli zakaj se gre.... a neuser posted image user posted image

(odgovor članu zalcy)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Porodniška
23.6.2010 15:19:10   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: zalcy

hmm... še nekaj sem mislila... a ne bo smešno, ko bom s trebuhom prišla za zavod za zaposlovanje, da bi se pa jas kao zaposlila...
sej bodo vsi vedeli zakaj se gre.... a neuser posted image user posted image



Ja, in? Se imaš pravico zaposliti, tudi če si visoko noseča. Za kar nekaj več evrov mesečno pa se menda ja ne boš ustrašila pred kakšnim začudenim pogledom. V končni fazi gre za tvojo korist: torej, ali nekaj minut morebitnim neprijetnh pogledov ali celo leto zagrenjenosti zaradi nižjih družinskih dohodkov.
Prijazen nasmešek na obraz, samozavest v nastop in veselo na delo!

(odgovor članu zalcy)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Porodniška
23.6.2010 16:19:49   
zmajaz
Brez skrbi - ne boš edina, ki boš naredila tako, ampak ena od mnogih. user posted image  12 evrov na dan je stroškov za prispevke in dohodnino + plača, ki bi jo morala dobiti, pa jo pač vrneš delodajalcu, če gre samo za zaposlitev iz usluge zaradi porodniške. In ne - 10.8. NI prepozno, da se zaposliš, če nastopiš porodniško 15. - s tem, da 15. je ravno nedelja, tako da po mojem bi bilo najboljše, da kar 9. (ker je to ravno ponedeljek in nekatri tile organi delajo samo pon., sre., pet.) urediš zuposlitev na Zavodu za zaposlovanje in delodajalec naredi prijavo na ZZZS, potem pa do srede izpolniš vse vloge in priloge za porodniški dopust in jih v sredo odneseš na CSD. Vloge si lahko kar sprintaš od TULE - zase moraš oddati Vlogo S-1/1, Prilogo S-1 in Prilogo S-2, potem pa še za očetovski dopust vlogo S-1/1-0 in Prilogo S-1

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 23.6.2010 16:26:19 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu zalcy)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Porodniška
23.6.2010 17:09:10   
zalcy

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Brez skrbi - ne boš edina, ki boš naredila tako, ampak ena od mnogih. user posted image  12 evrov na dan je stroškov za prispevke in dohodnino + plača, ki bi jo morala dobiti, pa jo pač vrneš delodajalcu, če gre samo za zaposlitev iz usluge zaradi porodniške. In ne - 10.8. NI prepozno, da se zaposliš, če nastopiš porodniško 15. - s tem, da 15. je ravno nedelja, tako da po mojem bi bilo najboljše, da kar 9. (ker je to ravno ponedeljek in nekatri tile organi delajo samo pon., sre., pet.) urediš zuposlitev na Zavodu za zaposlovanje in delodajalec naredi prijavo na ZZZS, potem pa do srede izpolniš vse vloge in priloge za porodniški dopust in jih v sredo odneseš na CSD. Vloge si lahko kar sprintaš od TULE - zase moraš oddati Vlogo S-1/1, Prilogo S-1 in Prilogo S-2, potem pa še za očetovski dopust vlogo S-1/1-0 in Prilogo S-1

hvala za odgovore...user posted image
me pa še nekaj zanima glede teh vlog, ki jih moram nest na csd... in sicer--- vloga s-1/1 je vloga za zavitek ali denarno pomoč-- zanima pa me tam, kjer piše, da uveljavlajš davčno olajšavo za naslednje družinske člane-- koga moram tam noter napisatuser posted image
pod točko II. pa piše delodajalci... to izpolni delodajalec, ki me bo prijavil kot gospodinjsko pomočnico ali kdouser posted image

potem priloga s-1 se izpolni samo pod pogojem, da ne bi bila zaposlena in bi dobivala starševski dodatek, pač teh 193 euruser posted image ali se izpolni v vsakem primeruuser posted image

vloga s1/1-o pa mislim, da se nanša na to, če oče koristi porodniški dopust... ali je tudi za očetovski dopustuser posted image po naslovu sodeč sem mislila, da gre za porodniško očeta...ali se motim


(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Porodniška
23.6.2010 18:06:48   
zmajaz
Vloga S1 je vloga za vse tvoje pravice ob rojstvu otroka: porodniški dopust, paket ALI denar (označiš, kaj od tega želiš), v davčno olajšavo vneseš otroke, če že imaš kakega, sicer pa lahko tudi tega, ki se bo šele rodil upoštevajo, če želiš - drugače pa pustiš to rubriko kar prazno (lahko ga pa uveljavlja oče ali pa odda eden od vaju vlogo na koncu leta za celo leto nazaj, da dobita vračilo dohodnine - splača se dosti bolj, da uveljavlja tisti, ki ima višji dohodek, ker bo od tega več profita). V tisti rubriki delodajalci, vpišeš samo koliko prilog S-1 bo glede tega - v tvojem primeru torej 1, ker nimaš več delodajalcev v zadnjem letu. Prilogo S-1 ti izpolni delodajalec. (podatke o plači bo pač pustil prazne, ker do dneva oddaje vloge pri njem še ne boš dobila nobene plače).
Prilogo s-2 moraš izpolniti samo, če ne bi celega dopusta za nego in varstvo otroka koristila sama, ampak bi kaj tudi oče, sicer pa samo na vlogi S1 označiš, da boš koristila sama in je to to.

Ja s tisto vlogo za očeta sem pa jaz zašuštrala (ta je res za očeta, ki bi koristil porodniško) - v levem meniju klikni povezavo "očetovski dopust" in je tam ustrezna vloga za očetovski dopust - Vloga S1/2.  user posted image

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 23.6.2010 18:08:24 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu zalcy)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Porodniška
23.6.2010 18:09:59   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: zalcy
potem priloga s-1 se izpolni samo pod pogojem, da ne bi bila zaposlena in bi dobivala starševski dodatek, pač teh 193 euruser posted image ali se izpolni v vsakem primeruuser posted image


Če ne boš zaposlena in boš dobivala starševski dodatek, pa namesto vseh prejšnjih zadev izpolniš samo vlogo, ki jo najdeš na tej strani: KLIK

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 23.6.2010 18:10:27 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu zalcy)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Porodniška
23.6.2010 21:33:05   
zalcy
aha, torej prilogo s-2 izpolnim samo takrat, če bi še oče uveljavljal dopust za nego otroka...
zanima pa me še, kje lahko v vlogi s-1 označiš, da ga boš koristila samauser posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Porodniška
24.6.2010 11:08:49   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: zalcy

zanima pa me še, kje lahko v vlogi s-1 označiš, da ga boš koristila samauser posted image



vloga s-1-1

stran 2

pod naslovom
UVELJAVLJAM PRAVICO DO DOPUSTA ZA NEGO IN VARSTVO OTROKA IN NADOMESTILA
ZA NEGO IN VARSTVO OTROKA

točka II

prvi odgovor:
Pravico do dopusta za nego in varstvo otroka bom v dogovoru z drugim od staršev izrabil/a sam/a v obliki polne /delne odsotnosti z dela (ustrezno obkrožite).

(odgovor članu zalcy)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Porodniška
24.6.2010 12:54:57   
zalcy
aha, hvala za odgovore...
zanima me še kako je s dodatkom za nego otroka, ki znaša 99,38 eur... ali to pripada vsai mamici ali samo tistim, ki imajo otroke s kakšnimi duševnimi motnjamiuser posted image user posted image

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 46
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?