|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   atopični dermatitis - pomoč
19.5.2010 21:09:35   
biga
Pediater ga je potrdil pri moji dvomesečni hčerki. Smo mislili, da se čisti koža, nazadnje pa je dobila rdeče lise po hrbtu, prsnem košu, ki so zdaj rjave in zelo suhe, koža se lušči in je zelo groba na dotik. Sem veliko prebrala o AD in zdaj me panika grabi. Alergološki testi - krvni in kožni - so bili negativni, a očitno so lažni. Kako naj negujem njeno kožico? Ker dojim, sem na dieti brez mleka in jajc ter izdelkov iz njega, a naj bi se koža potem izboljšala, če gre za alergijo na ta živila? Se pravi, ne bo več težav s kožo ali se zgolj omilijo, če se držim diete? Kako naj potem uvajam gosto hrano, če ne bom vedela, od česa dermatitis? Še vedno upam, da bo minilo, koliko časa ponavadi imajo otroci AD? A je možno, da je taka koža tudi od pralnega praška ali mehčalca in da dejansko ne gre za alergijo na hrano? Izkušnje prosim.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: atopični dermatitis - pomoč
19.5.2010 21:20:31   
tajtaja
Mi se z AD-jem borimo že štiri leta, kolikor je stara naša dvojčica. Men se že včasih prav obup loteva, ker temu ne vidim konca, nonstop pa jo tudi ne morem mazat z temi močnimi mazili.
Sedaj ji je pediatrinja napisala dve mazili, ki so jih zmešali v lekarni in se situacija umirja. Ker zdaj je bilo že prav hudo.
Smo med drugim tudi uporabljali kolekcijo Aderma (sicer svinjsko drago, pa naj bo), ampak njej ni pasalo.


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: atopični dermatitis - pomoč
19.5.2010 21:28:23   
Ploha
Jaz ga imam že celo življenje, je pa tko, da alergena hrana poslabša zadevo(takrat ko sem jaz imela dieto so mi odsvetovali: mleko, jajca (no samo beljak) jagode, citruse...). Sicer pri meni že slabše ne more bit kot je. Redno mazanje pomaga, ne uporaba mehčalca, tepihe stran, dodatno izpiranje pri pranju, morje in slana voda user posted image user posted image pa mi naredita čudeže, a spet ko se vrnem domov, na "gorenjski" zrak gre vse nazaj...Pa praskanje poslabša zadevo...

Pri kopanju otroka čim manj sredstev, ki dražijo kožo...

Že sama vodo izsuši kožo.

Aja jaz nimam dokazane alergije na hrano (niti ne vem, če sem sploh bila testirana) vidim pa sama, da me takrat bolj srbi, da je koža bolj suha.

Pa velik dejavnik je stres...

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: atopični dermatitis - pomoč
19.5.2010 21:33:47   
Anonimen
Punce a mi lahko katera kako fotko prilima kako ta zadeva zgleda? Naša flenča ima že od jeseni po ličkih in bradi pa sem in tja kak flek po nogah, trupu in nadlahti take rdeče suhe fleke, ki se malo luščijo pa koža je tam hrapava. Jeseni mi je P rekel, da če smo začeli kurit centralno, da bi lahko bil zimski lišaj in da naj najdem pravo kremo, ki ji bo pomagala ... no dal je tut eni 2 lekarniški zadevi ... no pa smo čez celo zimo probali krem še pa još (od lekarniških, Welede, Panatena, Justa, Nivee, Avalona, Bepantena, ... ma ni da ni) no pa smo tut mesec nazaj kurit nehali pa so fleki še kar tu ... tak da zimski lišaj definitivno ni ... tudi s hrano sva probavali, če bi po kateri bila bol flekasta, pa ni bilo nekega odkritja ... no jutri greva k P in bom prosila če da napotnico za preiskave glede alergij ... oz. a mi kaj drugega priporočate? Kakršenkoli nasvet ...

(odgovor članu tajtaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: atopični dermatitis - pomoč
19.5.2010 21:35:28   
Ploha
aja še to: dejavnikov, ki vplivajo na to je ogromno...vsak otrok ima svoje, zato probavaj pa boš videla sama kaj ji paše in kaj ne...



(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: atopični dermatitis - pomoč
19.5.2010 21:38:35   
Ploha
otika: jaz ti ne vem pomagat, tudi slikce ti rajši ne bi poslala, ker imam res grozno (hraste)...

ampak me samo zanima, ko si jo mazala z določeno kremo, kolk časa si vztrajala pri eni kremi??


(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: atopični dermatitis - pomoč
19.5.2010 21:41:04   
Anonimen
Recimo najmanj 14 dni ... z Justovo TeeTree kremo jo zdajle naprimer en mesec ... pa se je na začetku zdelo, da to pa bo, pa je spet nazaj ven butnilo ... Mislim, saj naša nima nekih hudih hrast, ampak samo take svetlordeče fleke, ki so hrapavi.

(odgovor članu Ploha)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: atopični dermatitis - pomoč
19.5.2010 21:49:03   
Ploha
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Recimo najmanj 14 dni ... z Justovo TeeTree kremo jo zdajle naprimer en mesec ... pa se je na začetku zdelo, da to pa bo, pa je spet nazaj ven butnilo ... Mislim, saj naša nima nekih hudih hrast, ampak samo take svetlordeče fleke, ki so hrapavi.


A jo kaj srbi??

Ker teh kožnih zadev je ful...niti ni nujno da je AD...ostalih pa itak ne poznam...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: atopični dermatitis - pomoč
19.5.2010 22:19:19   
Anonimen
Nič ni videt, da bi jo kaj srbelo ... no saj ne vem kaj je ... za to sem za slikice prosila, da bi malo primerjala ... tako ali tako greva pa jutri k P ker bi rada zadevi do konca prišla ...

(odgovor članu Ploha)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: atopični dermatitis - pomoč
19.5.2010 22:32:51   
sami0804
IZVIRNO SPOROČILO: biga

Pediater ga je potrdil pri moji dvomesečni hčerki. Smo mislili, da se čisti koža, nazadnje pa je dobila rdeče lise po hrbtu, prsnem košu, ki so zdaj rjave in zelo suhe, koža se lušči in je zelo groba na dotik. Sem veliko prebrala o AD in zdaj me panika grabi. Alergološki testi - krvni in kožni - so bili negativni, a očitno so lažni. Kako naj negujem njeno kožico? Ker dojim, sem na dieti brez mleka in jajc ter izdelkov iz njega, a naj bi se koža potem izboljšala, če gre za alergijo na ta živila? Se pravi, ne bo več težav s kožo ali se zgolj omilijo, če se držim diete? Kako naj potem uvajam gosto hrano, če ne bom vedela, od česa dermatitis? Še vedno upam, da bo minilo, koliko časa ponavadi imajo otroci AD? A je možno, da je taka koža tudi od pralnega praška ali mehčalca in da dejansko ne gre za alergijo na hrano? Izkušnje prosim.

Precej podobna zadeva je bila s mojim prvim otrokom.Dokler je imel lise samo po obrazu,so  mi v posvetovalnici zagotavljali,da se koža čisti,Ko se mu je lišaj razširil v pregibe za koleni in na komolce,smo ugotovili,da vse skupaj le ni tako nedolžno in dobili napotnico za dermatologa.Ta je postavil diagnozo AD,dobili smo mazilo Locoidon,hladilno mazilo,ki ga zmešajo v lekarni ter LinolaFet kapljice za kopel.
Sicer na teste nismo šli,saj so nam zdravila pomagala,vendar sem po vsem,kar sem o AD prebrala, prepričana,da ima naš fant blago obliko.
Nehala sem uporabljati mehčalec in perilo sem dvakrat splaknjevala.Ko smo se rešili lišajev(Locoidon),smo kožo uspešno negovali s uporabo kopeli ter z mazanjem s hladilno kremo.
Se pa z leti stanje izboljšuje.Sedaj je star 5,5 let in občasno ga še namažem s hladilno kremo.
Ko se je moji drugorojenki začela sumljivo dolgo "čistit koža",sem bila pripravljena in zadevo smo rešili samo s hladilno kremo,tako,da jo lahko samo toplo priporočamuser posted image .
Bi pa še enkrat povdarila,da imata verjetno naša dva zelo blag primer AD,če ga sploh imata,čeprav so sinu postavili diagnozo,preden so naredili sploh kakšne teste,zato imam občutek,da zdravniki velikokrat (pre)hitro postavijo diagnozo,brez da bi pomislili,koliko skrbi lahko povzročijo s temuser posted image .

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: atopični dermatitis - pomoč
20.5.2010 9:03:18   
df2x
AD - stanje se spreminja glede na temperaturo in letne čase. Pri nas je najslabše pozimi. Otrok ne sme biti preveč oblečen, oblačila ga ne smejo vezati. Nosi naj samo bombažna oblačila. kar pa se teh krem tiče, se podobno kot se spreminja stanje, prilagajajo kreme, nobena ne ustreza vedno. koža pa mora biti namazana. Ne sme biti suha, ker je potem še bolj občutljiva. To je hiter povzetek navodil, ki smo jih dobili. Tudi pri nas niso ugotovili nobene alergije.

(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: atopični dermatitis - pomoč
20.5.2010 12:40:13   
ANITA D.
AD-postavi dermatolog ne pa pediater.Znaki pa so zelo suha koža,zelo srbi,vneta koža(kraste,do krvi spraskano) na pregibih nog,rok,vratu,za ušesih,na obrazu(lička,čelo,pod nosem).

_____________________________

04.09.2006 ob 19.10 uri se je nama pridružila Ines,
10.05.2010 ob 13.42 uri pa še Maša , 21.04.2011 ob 22.06 pa še ta zadnji član Denis

(odgovor članu df2x)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: atopični dermatitis - pomoč
20.5.2010 20:59:49   
sanelaa
MI UPORABLJAMO naravno kremico za našega sina, jo nabavljamo iz Beograda, Srbije, ampak krema je čudežna kar se tiče Atopičnega dermatitisa. Jo je nekaj punc tukaj na forumu že posksusilo, no, v končni fazi smo jo tudi mi sami, pa je res neverjetna.



(odgovor članu ANITA D.)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: atopični dermatitis - pomoč
20.5.2010 21:02:10   
sanelaa
Tukaj

http://www.ringaraja.net/forum/Atopi%C4%8Dni_dermatitis/m_1985105/tm.htm

smo se malce bolj razpisali, tudi jaz sem v tej temi že podrobno opisala našo zgodbo, situacijo, ki tudi ni bila rožnata.

če katero kremica bolj podrobno zanima, me lahko kontaktira na Zs, ampak jamčim, da kremica pomaga, 100%!

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: atopični dermatitis - pomoč
25.5.2010 15:05:04   
ninicananica
Za omenjene težave vam priporočam kremo BLUE CAP, ki se uporablja za nego suhe, razpokane kože in kože, nagnjene k luščenju. Za vlaženje kože pa priporočam še kopel & gel za tuširanje BLUE CAP. Ko se je pri meni pojavila alergija in sem po rokah dobila suhe, rdeče lise, sem te izdelke preizkusila in moje težave so se začele umirjati.

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: atopični dermatitis - pomoč
31.5.2010 14:01:04   
branka sket
Pozdravljena
tudi mi smo imeli pri sinu težave z dermatitisom.pomagalo mu je edino naravno oljčno olje iz Istre, cena 17 eur /0,5 l in naravna oblačila (bebinatura). Pranje brez mehčalca z razgradljivim pralnim praškom. V dobrih dveh mesecih se mu je stanje zelo popravilo, po enem letu je pa vse zginilo. Poskusi! Veliko uspeha !

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: atopični dermatitis - pomoč
1.6.2010 9:57:06   
anci banci
pri nas je čudež naredil atopiclar v kombinaciji z kremo, ki je bila zmešana v lekarni po receptu od pediatra

pa dieta brez jajc in mleka..

pozimi je bilo najhujše, sedaj ko se bliža poletje je pa koža odlična

(odgovor članu branka sket)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: atopični dermatitis - pomoč
1.6.2010 10:23:34   
*miska.mcc*
mi se borimo z njim ze dobrih 6 let.
pri 2eh letih je bilo naaajhuje...grozno.....user posted image tadej je bil pokrit s hrastami. 1x so se mu vse pikice vnele in je bil pokrit z melimi "mozoljčki"user posted image ...grozno. res. spali nismo nic. povijala sem celega, da se ni praskal, ampak je vse nekako zmeal dol in se je zbujal ves krvav. obup, vam recem. pri 35 stopinjag sem ga imela v debelih žabicah, ker si je kolena izpraskal do zivega.
dieta ni pomagala popolnoma nic, samo hujsal je, ker je bilo vse brez okusa.

potem pa sem dieto prekinila in ga postopoma zacela privajat na vse. zdaj, pri 7ih letih je 98% boljse. pojavi se mu se kak flekec sem in tja. takoj ga namazem s tini mini pikico kuterida in v dveh dnevih izgine.

biga, in ostale....upam, da zmagate v boju s tem user posted image !!!!

(odgovor članu anci banci)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: atopični dermatitis - pomoč
1.6.2010 10:41:01   
*miska.mcc*
ce ti kaj pomaga....
je slaba slika. sem slikala slikouser posted image

to je bilo ze ohohooooo dobro.user posted image

http://www.slikomat.com/slika/4412406.htm

http://www4.slikomat.com/10/0601/mpq-.....jpg

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: atopični dermatitis - pomoč
2.6.2010 10:34:20   
anci banci
miska...ravno tako izgleda pri nas...samo mi smo imeli cel obraz tak

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: atopični dermatitis - pomoč
2.6.2010 10:38:36   
*miska.mcc*
ja, saj tadej tudi. pa se roke, noge, vrat, trebuscek, ritko, tudi po lulcku se je kaka pika pojavila. se po hrbtu je bil flekastuser posted image

< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 2.6.2010 10:39:24 >

(odgovor članu anci banci)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: atopični dermatitis - pomoč
22.6.2010 0:55:30   
Naina
Če gre za prašek, boš ugotovila, ko boš vse preprala s čim bolj naravnim praškom oz. oreški oz. praqlnimi kroglami ipd. Pri nas mehčalca ne smemo uporabljati, zato kadar perem njegova oblačila, uporabljam kis za vlaganje. Pa seveda dodatno izpiram njegova oblačila.
Če gre za hrano, boš pa ugotovila, ko boš poskusila odvajati hrano.

AD se ti ni treba bati, ker ni nek bav bav, ampak te samo prisili, da ješ zdravo in naravno hrano, kar je pa sicer pogojeno s "cvenkom".

Kar se tiče nege atopične kože pa;
Če je koža razpraskana, kopaš otroka v hrastovem lubju in ga mažeš s kremo na osnovi olivnega olja, za katero ti da recept pediater in ti jo zmešajo v lekarni.
Ko je koža zdrava, otroka ne kopaš pogosto, pri tem pa uporabljaš naravna mila (kolikor so mila lahko naravna) oz. mila brez umetnih barvil in konzervansov. Jaz milo uporabljam samo za čiščenje genitalij in laskov, pa še to čisto na koncu kopanja, da ga takoj sperem iz njega. Kopam ga v kopeli Piranska sol + olivno olje, ki mu kožo vlaži.


_____________________________



(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: atopični dermatitis - pomoč
22.6.2010 1:19:51   
ZARA
Sanelaa ima kremo, ki zelo pomaga! Moja pupsi je bila do krvi spraskana in je zgledalo prav grozno. Sprobala sem 1001 kremo. Edino Sanelina je pomagala!! Super stvar!! Priporočam.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Naina)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: atopični dermatitis - pomoč
23.6.2010 19:16:37   
ellie
Sama sem fasala dermatitis 2 leti nazaj. Kar čez noč. Sicer sem od rojstva alergik, ampak nikoli nisem imela problemov s kožo...posledice sem vedno čutila samo "znotraj" telesa. Nakar sem po vseh pregledih pri dermatologih in alergologih sama ugotovila, da se mi je porušil imunski sistem. In ko sem ga vzpostavila nazaj, je tud dermatitis izginil čez noč. Pa je bilo res hudo...ponoči nisem spala, ker me je tok srbelo. Od takrat imam mir.

Sin ima tud "alergijo" na kravje mleko...ampak tud pri njemu se kaže samo na znotraj (kri v blatu). Kožo ima na srečo lepouser posted image . Ker pa sem se res bala, da bi staknil kakšno kožno alergijo...že od začetka prakticiram svoj sistem. Itak sem jaz na dieti brez KM (zaradi dojenja) in zanj uporabljam samo aptamil adc. Perilo perem samo s pikico tekočega detergenta...in še to uporabljam samo frosch (preizkušen pri večih, ki imajo dermatitis). Pri kopanju ga milim mogoče 2x na teden...pa še to samo podplatke in lasišče...nikoli celega telesa. Krem ne uporabljam nobenih (pa nima niti pikice suhe kože). Če je že kaj treba namazat, pa samo bepanthen mazilo. Izogibamo se bazenom. Oblačim ga samo v bombažne stvari in čim manj...da mu res ni vroče. Uvajanje GH - zelenjava in meso. Sadje bo prišlo na vrsto po 6., 7. mesecu (ker je večina alergeno).

biga na dieti pa morša bit vsaj 1 mesec, da se pokaže izboljšanje. Ampak ni pa nujno, da gre za alergijo na točno določeno zadevo. Mogoče za kakšno kombinacijo ali pa kaj čisto tretjega. Pač probavat je treba.

< Sporočilo je popravil ellie -- 23.6.2010 19:18:35 >

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: atopični dermatitis - pomoč
24.6.2010 11:38:01   
Abbott
Čeprav sprobavanje lahko tudi utrudi, je pa vedno najboljša strategija, da se vztraja. Rešitev se najde. Prej ali slej.

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?