|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
21.5.2010 10:01:55   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: water lily

Osebno mislim da ženske k 24ur na dan bulijo v svoje sončEke in buhteke al kaj že kdaj se bodo polulal pa posral....no...za moje pojme majo mal problemov v glavi. Same s sabo. Puste otroke mal dihat matr. Viset na njih vsako sekundo njihovga življenja pa se "na višji ravni povezovat"...kristus ej. Mislm ni zdravo to glih no... Svojga življenja verjetno nimate al kako? Mislm ločeno od vaših sončekov?
Drgač pa slovenija ma dost gozda....se da zihr kje sklesat iz vej kkšno votlino pa živet "naravno". Pa še s pucanjem kakcev in lužic nimaš problemov poluser posted image



user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
21.5.2010 10:02:19   
ronja
pa jim to nič po nogah ne teče?

Ne, ker ga držiš normalno - no, jaz lahko povem samo za punčkuser posted image - te mamo luliko dol obrnjeno, če nas nekdo drži v polležečem položaju in seveda potem po zakonu gravitacije teče vse skup dol, malo je pa še itak pritiska, tako da ni tak problem. Dokler se ne navadiš, pa lahko otroka prisloniš ob posodo, da ne more tečt drugam. Ne da ga zabiješ not, seveda;) Si vabljena, da prideš pogledat pri 3., če kdaj bouser posted image . večina jih je čisto presenečenih, da to sploh ni tako grozno, kot so si predstavljaleuser posted image .

mateja, zakaj ne bi ne dopuščala drugačnega mnenja? Mislim, da je bilo za moji dve to boljše, ker sta sovražili plenice in ker jima to očitno ni povzročalo stresa, saj sta bili potem bolj zadovoljni in manj jokavi (Ronja je sovražila polulane plenice, tako da sem jo non stop previjala že ko sem mela plenice, Lejla je pa imela zelo zelo občutljivo kožo in je imela vneto ritko kljub non stop previjanju - nobena ni bila po  3 ure v isti plenici...). Pa tudi z odvajanjem nismo meli problemov, da ne bi hoteli kahlice ali kaj podobnega.
Niso pa vsi otroci (niti vsi starši) isti. Enim to laufa, enim ne, pa malo je še od obdobja odvisno. Kadar ne gre, pač daš plenico, big deal.

jaz samo odgovarjam na različne pomisleke, ker vejramem, da si človek to težko predstavlja, ko prvič sliši za to. Ne pomeni to, da bi tako morali vsi delat. Če ti paše, delaš, če ne ne. Tako kot imajo eni pralne, drugi pa navadne pleničke.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
21.5.2010 10:04:22   
Urska09
Mah, vsak po svoje in kakor mu paše. Moja je v plenicah, na zraku, v shoping centru, na kolesu,...., povsod jo vlačimo s seboj....v plenicah
user posted image
mal heca mora bit user posted image

(odgovor članu jagnje)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
21.5.2010 10:08:04   
ronja
Osebno mislim da ženske k 24ur na dan bulijo v svoje sončEke in buhteke al kaj že kdaj se bodo polulal pa posral....no...za moje pojme majo mal problemov v glavi. Same s sabo. Puste otroke mal dihat matr. Viset na njih vsako sekundo njihovga življenja pa se "na višji ravni povezovat"...kristus ej. Mislm ni zdravo to glih no... Svojga življenja verjetno nimate al kako? Mislm ločeno od vaših sončekov?


ja, to je zelo pogosto slišan očitek, ampak v praksi ni tako. Otroci pokažejo to navadno tudi slišno, tako da ni treba, da jih non stop gledaš - slišiš pa navadno svojega otroka ja, a ne? Večina jih rata sitnih, cmizdijo, brcajo, sitnarijo, skratka. In takrat ga pač daš. Ko postane otrok mobilen, dostikrat tudi pride k tebi - tako da se komot sam igra (če se le hoče, jaz ju nisem nikoli prekinjala sredi igre, tudi če sem vedela, da mora katera lulat - dokler se igrajo, samo neka!) in pride, ko želi. S sosedo sva recimo obe to počeli (je videla v praksi, pa ji je bilo všeč in je probala in je šlo), pa ko so bile vse tri skup in že vse mobilne, sva tamalim dali plenice, ker sta se zaigrali in nista pokazali kdaj ju tišči, motit jih pa nisva hoteli. Tastarejša je pa itak že sama šla.

Pač prilagajaš se: enkrat je boljše eno, drugič drugo. Pa ti zato ni treba živet brez vode in elektrikeuser posted image . Pač pobereš, kar je dobrega od ene civilizacije in kar je dobrega od druge. Kot vidiš, sem sama očitno imela še precej svojega življenja zraven (od rr do raznih ustvarjanj), ni vse tako črno belo, kot bi rade nekatere prikazaleuser posted image .

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
21.5.2010 10:08:31   
špelin@
Kolikor sem uspela iz vsega skupaj izluščiti (preden se je tema izrodila v tekmovanje, katera bo bolj spljuvala "čudaške" drugačemisleče), bom rekla samo, da se je jagnje zelo potrudila pri pisanju svojega posta in sem z zanimanjem prebrala.

Osebno se sicer strinjam z rijo, sploh če citiram tole: "Jaz sem za to metodo enostavno prelena."

Še vedno pa zagovarjam mišljenje, da ima vsak starš pravico do izbire. Nekomu odgovarja eno, drugemu drugo, sta pa oba načina prava user posted image In sem mi zdi posmehovanje tistim, ki to metodo izvajajo, precej žalostno.
ronja je lepo opisala, kako pri njih poteka vse skupaj, ve jo pa množično pošiljate v hosto...

user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: jagnje
Pa lepo starševstvo vam želim – s pleničkami ali brez njih!!

Hvala enako user posted image


< Sporočilo je popravil špelin@ -- 21.5.2010 10:09:49 >

(odgovor članu jagnje)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
21.5.2010 10:09:46   
ronja
Mah, vsak po svoje in kakor mu paše. Moja je v plenicah, na zraku, v shoping centru, na kolesu,...., povsod jo vlačimo s seboj....v plenicah

Ti jo kar mej v plenicah, saj to ni nič slabega. Fajn je pa vedet, da obstaja alternativa, za tiste, ki bi jih mogoče to potegnilo. NI pa to neka nuja, otroci zrastejo tako ali drugače. Poleti je res fajn, da se ne pajcajo v plastiki, ker jaz že z vložki znorim, pa so manjši in trajajo komaj 1 teden... ampak umrl pa tudi še noben od tega niuser posted image .

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
21.5.2010 10:15:53   
ronja
Jagnje, sem pa vesela, da je tisti članek komu pomagaluser posted image .

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
21.5.2010 10:18:48   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Mah, vsak po svoje in kakor mu paše. Moja je v plenicah, na zraku, v shoping centru, na kolesu,...., povsod jo vlačimo s seboj....v plenicah

Ti jo kar mej v plenicah, saj to ni nič slabega. Fajn je pa vedet, da obstaja alternativa, za tiste, ki bi jih mogoče to potegnilo. NI pa to neka nuja, otroci zrastejo tako ali drugače. Poleti je res fajn, da se ne pajcajo v plastiki, ker jaz že z vložki znorim, pa so manjši in trajajo komaj 1 teden... ampak umrl pa tudi še noben od tega niuser posted image .


Ronja, absolutno imaš prav! Sploh poleti, ja! Meni je vse skupaj zelo zanimivo in bi poskusila ampak se mi res ne da. Že tako imamo ogromno dela s 4 otroci (ok, dva sta že napol odrasla, pa vseeno...), pa služba, pa vse to...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
21.5.2010 10:22:09   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Osebno mislim da ženske k 24ur na dan bulijo v svoje sončEke in buhteke al kaj že kdaj se bodo polulal pa posral....no...za moje pojme majo mal problemov v glavi. Same s sabo. Puste otroke mal dihat matr. Viset na njih vsako sekundo njihovga življenja pa se "na višji ravni povezovat"...kristus ej. Mislm ni zdravo to glih no... Svojga življenja verjetno nimate al kako? Mislm ločeno od vaših sončekov?


ja, to je zelo pogosto slišan očitek, ampak v praksi ni tako. Otroci pokažejo to navadno tudi slišno, tako da ni treba, da jih non stop gledaš - slišiš pa navadno svojega otroka ja, a ne? Večina jih rata sitnih, cmizdijo, brcajo, sitnarijo, skratka. In takrat ga pač daš. Ko postane otrok mobilen, dostikrat tudi pride k tebi - tako da se komot sam igra (če se le hoče, jaz ju nisem nikoli prekinjala sredi igre, tudi če sem vedela, da mora katera lulat - dokler se igrajo, samo neka!) in pride, ko želi. S sosedo sva recimo obe to počeli (je videla v praksi, pa ji je bilo všeč in je probala in je šlo), pa ko so bile vse tri skup in že vse mobilne, sva tamalim dali plenice, ker sta se zaigrali in nista pokazali kdaj ju tišči, motit jih pa nisva hoteli. Tastarejša je pa itak že sama šla.

Pač prilagajaš se: enkrat je boljše eno, drugič drugo. Pa ti zato ni treba živet brez vode in elektrikeuser posted image . Pač pobereš, kar je dobrega od ene civilizacije in kar je dobrega od druge. Kot vidiš, sem sama očitno imela še precej svojega življenja zraven (od rr do raznih ustvarjanj), ni vse tako črno belo, kot bi rade nekatere prikazaleuser posted image .



O to pa ne. No vsaj naš ne. Preden se pokaka, se skrije in je tiho kot rit.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
21.5.2010 10:28:08   
ronja
Ja, če imaš veliko dela, je sigurno boljše, da si vzameš bolj na izi in si zadovoljna kot pa da bi se še zato sekirala. Sem videla pri par mamicah, ki so se na obisku navdušile nad tem, da gre pa to tako izi... pa sem jim povedala, da včasih gre ful lepo, drugič pa ni tako izi, ker nočem zavajat ljudi... in so potem ene poizkušale in jim ej super šlo, ene so se pa čisto preveč sekirale in sem jim sama rekla, da je boljše, da majo otroka v plenicah.

Odvisno od situacije, karakterja, kako se ujameta z otrokom v tem pogledu (včasih tudi oni nočejo tok sodelovat, včasih "zamerijo", če parkrat ne vidiš oz. izgubijo motivacijo, itd...). Te pa malo poveže to, vsaj sama imam tak občutek - otrok ti zaupa, da boš tudi zato poskrbel - takrat, ko ga bo sililo, ne takrat, ko ga boš imel čas previt;)

Od 3. do 9. meseca gre navadno najlažje, potem ko začnejo brzet okoli, je pa to večji izziv. Pa ko grejo v varstvo in so tam v plenicah, je spet en korak nazaj, s tem se moraš pač sprijaznit. Ampak ker to ni tekmovanje, to ni tako težko;) Fajn je, kadar laufa, če pa ne gre, maš pa še vedno plenice.

Na začetku je pa težje - dokler še spoznavaš, to pa definitvno. In sploh dokler si nesiguren, če je to res prav, kar delaš, pa vsi te čudno gledajo... to je pri tadrugem ful lažje,hehe, ker si misliš: "mislite si kar si hočete, jaz vem, da je ona zdaj bolj vesela kot pa z rdečo rito, hehe." in lahko mirno z nasmehom odgovarjaš na razne provokacijeuser posted image .

Evo, zdajle sta obe moji mali v spodnjih hlačah in kot lahko vse vidite, ju ne gledam in ju pustim igrat (samo da se hočeta;). Ni tako strašno zagamano, kot na začetku zgledauser posted image . bom enkrat malo več napisala o tem, kako se tega lotit in kako veš, kdaj morajo it, samo ne sem, da ne bo kdo mislil, da ga silim bratuser posted image .

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
21.5.2010 10:38:09   
jagnje
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: jagnje


In kot sem rekla - najtežji je preobrat v glavi, kar pa je za negativce in cinike še posebej težko.


in torej je vseeno res, da nas hočeš s svojim dolgim sestavkom pripraviti do preobrata v glaviuser posted image  in ker smo ciniki in negativci, pač ne gre...ne? in torej nam ne moreš vsiliti svoje edine prave metodeuser posted image

kar sem napisla, za tem stojim in zagovarjam "vsak po svoje". ampak ti pa za krinko zagovarjanja iste teze tukaj napadaš in žališ drugače mislsleče.

ni samo ena absolutno pravilna stvar....jih je več....cel spekter....


Točno tako, pravilnih stvari je več, cel spekter...in vsak dela tako kot mu najbolj ustreza. To tudi poudarjam v prvem postu!!

Ne, nikakor nikogar ne napadam in ne vsiljujem ničesar (čeprav priznam, da bi bila vesela, če bi nas bilo več takšnih). To s preobratom v glavi pa mislim tako: najtežje je sprejeti to metodo kot eno od čisto normalnih možnosti, tudi če sam še zmeraj delaš po starem. Zato to ni bilo namenjeno tebi Rija (se opravičujem). Ti si že v začetku napisala, da se ti to zdi ok, le da si sama prelena za to....nič narobe, noben ti ne zameri!!! Moti pa me, da tiste mamice, ki so prav tako prelene za kaj takega, tega enostavno ne priznajo in raje iščejo druge izgovore, s katerimi bi prikrile svojo lenobo (pa saj ne gre za lenobo) in očrnile nekoga, ki dela drugače....in se čutijo ogrožene, ker same delajo tako kot večina.

....in potem se vtaknejo v nepomembne stvari, kot je recimo ta nesrečni umivalnik. Ne vem, zakaj bi bilo to neokusno, če se po vsaki uporabi lepo očisti in če umivalnika ne uporablja nihče drug kot le družina. Zdaj pa mi povejte, kaj naredite, če imate kak kos oblačila, ki je pokakan in polulan??? Kaj ga ne sperete pod tekočo vodo v umivalniku preden ga date v pralni stroj??? Ali ga morda kar v smeti vržete, ker je neokusno, da bi se kakec dotaknil umivalnika??? Gre pa za popolnoma isto stvar....smešno.....No, umivanik se mi pač zdi najbolj praktičen zato, ker ga je najbolj enostavno sčistit in ker se ni treba sklanjati (da ne trpi hrbtenica). Lahko pa se seveda tudi kako bolj "okusno" improvizira. Zadeva pa se čez čas tako preseli na kahlico, ko otrok že sedi.

Emibu, za vsako starost so posebni prijemi, veš...in noben ni napor za dojenčka (in ni mu treba glavice držat)! Če bi mu bil, bi dojenček to sporočil z jokom....ampak ne!

Tiste, ki pravite, da dojenčku v plenički nič ne manjka in da tudi zraste: točno to sem tudi napisala v prvem postu. Nič ni narobe, če je v plenički. Meni osebno je pač dober občutek, ker je ta najina "komunikacija" samo še dodatna vez med nama....pa ne zdaj spet obrnit mojih besed, češ da ostale pa z otroki niste povezane...
In tudi, ko zgoraj omenjam "vzeti si čas za otroka", s tem ne mislim, da si ga ve ne vzamete za vaše otroke.

In podpišem se pod vse, kar piše Ronja!! Hvala, Ronja, da si se oglasila. Te bom pocukala za kak nasvet, ko pride tisti problematični čas.

Opravičujem se vsem, ki sem jih morda užalila, to ni bil moj namen!! In upam, da kmalu končamo to debato, ki gre bolj v negativno kot v pozitivno smer....saj sem želela le komu pomagati oz. svetovati kot so drugi meni.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
21.5.2010 10:49:50   
jagnje
In hvala tistim, ki ste se pozitivno odzvale in pravite, da ste prelene!!
Nič niste prelene!!!
Sicer pa je vsak za kako stvar bolj len...tudi jaz, ki sem raje sedaj tu na računalniku, pa me čaka še toliko drugega pametnejšega dela!!



(odgovor članu jagnje)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
21.5.2010 10:58:10   
miapia
Še moje mnenje...

Super špon zadeva, če se ti seveda da in če imaš "pravega" otroka. Moja hčera je do 6 meseca tulila od kolik in je večino dneva prejokala. Tiho je bila le, ko je jedla in spala. Pokakala pa se je vedno med dojenjem ali kasneje med hranjenjem po steklenički, tako da se za opravljajnje potrebe niti oglasila ni.

2. stvar je, da sama nisem nenehno buljila v dojenčka in nisem vedno sledila, kaj ji manjka oz. ji ni všeč. Ne vem, mogoče sem prebukova za to. user posted image  

3. sem mnenja in načela, da pač ne bom sužnja otroku, nenehnemu pranju, likanju, umivanju, ker je dojenček verjetno oblečen v več plasti, sploh zimski. Težko je tudi neko delo spustiti iz rok, da bom letela na wc z dojenčkom, ki še ne zna zadržati svojih tekočin in snovi v sebi.

4. sem pa odločena, da bom poleti, ko bo hčera zunaj na dvorišču, oblekla v same spodnje hlačke in brez plenic, ker se bo naučila povedati, da jo tišči lulat ali kakat.

Drugače pa res, vsak po svoje in občudujem mamice, ki ravnajo po tem principu, po drugi strani se mi pa smilijo, ker si s tem obremenjen. Res je ogromno drugih stvari, ki jih lahko počneš in ne gledaš, ali se je dojenček polulal.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu jagnje)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
21.5.2010 11:04:25   
pomlad08
živjo.
jaz se pa prav zahvaljujem ronji in jagnje za tele informacije. mene tudi že nekaj časa zanima ta metoda in se jo bom verjetno lotila zdajle pri drugem dojenčku, ki ga pričakujemo čez dober mesec.
hvala, da sta me spomnili na tole, bom zdaj še mal pobrskala po netu, da se pripravim na akcijo

(odgovor članu jagnje)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
21.5.2010 11:10:26   
Andromeda
jagnje, hvala, ker si delila z nami tole za veliko večino mamic nenavadno izkušnjo - že od rojstva brez plenic. No, jaz si niti ne predstavljam, da bi ob vseh težavah, ki smo jih imeli v prvih mesecih življenja (moj otrok se je rodil prezgodaj) ga še od samega začetka navajala na lulanje v ... kamorkoli že, samo v pleničke ne. Verjetno si imela tudi ves čas samo za to, da si ga posvetila opazovanju svojega dojenčka, kuhale in pospravljale, likale, prale pa so ti babice, predpostavljam. Hočem samo povedati, da vse mamice nimamo enakih možnosti, tudi, če si želimo biti ekološke in oh in sploh super truper drugačne mame.

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
21.5.2010 11:10:42   
coca cola
...ko imaš enostavno preveč časa....user posted image

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
21.5.2010 11:14:44   
jagnje
IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Še moje mnenje...

Super špon zadeva, če se ti seveda da in če imaš "pravega" otroka. Moja hčera je do 6 meseca tulila od kolik in je večino dneva prejokala. Tiho je bila le, ko je jedla in spala. Pokakala pa se je vedno med dojenjem ali kasneje med hranjenjem po steklenički, tako da se za opravljajnje potrebe niti oglasila ni.

2. stvar je, da sama nisem nenehno buljila v dojenčka in nisem vedno sledila, kaj ji manjka oz. ji ni všeč. Ne vem, mogoče sem prebukova za to. user posted image  

3. sem mnenja in načela, da pač ne bom sužnja otroku, nenehnemu pranju, likanju, umivanju, ker je dojenček verjetno oblečen v več plasti, sploh zimski. Težko je tudi neko delo spustiti iz rok, da bom letela na wc z dojenčkom, ki še ne zna zadržati svojih tekočin in snovi v sebi.

4. sem pa odločena, da bom poleti, ko bo hčera zunaj na dvorišču, oblekla v same spodnje hlačke in brez plenic, ker se bo naučila povedati, da jo tišči lulat ali kakat.

Drugače pa res, vsak po svoje in občudujem mamice, ki ravnajo po tem principu, po drugi strani se mi pa smilijo, ker si s tem obremenjen. Res je ogromno drugih stvari, ki jih lahko počneš in ne gledaš, ali se je dojenček polulal.


Da se ne bomo več toliko ponavljale: opisana metoda je stvar odločitve. Tiste, ki jo izvajamo, smo jo delile za vami zgolj kot izkušnjo, ki vas morda navduši. Vsak pa naj se odloči po svoji volji, svoji vesti, svojem načinu življenja in razmišljanja...pač tako kot mu je najbolj sprejemljivo!! Čisto vseeno je, če ima vaš otrok pleničko ali ne.....najbolj pomembno je, da dobi veliko, veliko ljubezni in njemu posvečenega časa!!

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
21.5.2010 11:24:40   
ronja
Preden se pokaka, se skrije in je tiho kot rit.


Hehe, saj potem pa veš, kdaj se pokaka - torej prepoznaš signale, isto kot jazuser posted image .
Ja, tudi taki so, k utihnejo - ampak takrat pa slišiš, da je naenkrat ena čudna tišina. Tudi mojidve sta imeli tako obdobje. V bistvu je signal sprememba - če je prej čvekal, je potem utihnil, če je prej bil tiho, je potem zasitnaril. Signali se tudi spreminjajo s časom, novorojenček ne pokaže na enak način kot pa 1letnik. In vmes se lahko kdaj izgubiš, ker ne razumeš več njegovega jezika, pa se potem spet najdeš in je spet vse ok.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
21.5.2010 11:24:48   
koala
jagnje zanimiv članek, hvala za izkušnjo.

Sama sem skepična, moj otrok nikoli in imel in še vedno nima neklega urnika izločanja, zankov nekih posebnih nisem nikoli opazila, je pa res da se nikoli nisem poglabljala v to. Mi pa nekaj ni jasno. Dojenčki lulajo in nekatei kakajo tudi ponoči, a potem nekja časa bediš tudi ponoči ali kako? 

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu jagnje)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
21.5.2010 11:37:04   
ronja
Moja hčera je do 6 meseca tulila od kolik in je večino dneva prejokala.

Oprosti, ker sem to vzela iz konteksta, ampak mogoče bo kateri mamici pomagalo. Iz svoje izkušnje ne vem, ker nobena od mojih ni imela kolik (no, imeli sta jih "kao", ko sta bili pri babicah v rokah, čim sta se pa stisnili k meni, so pa kolike čudežno izginile;), ampak sosedova tamala je pa precej trpela zaradi kolik na začetku in so te čudežno izginile, ravno, ko sta začeli izvajat to metodo. O tem sem brala tudi drugje, tako da če nič drugega ne pomaga in se mami da probat, je za poizkusit...

Mojidve sta bili večino časa, ko sta bili še mali tako ali tako po rokah, ker se nista pustili odložit, tako da jaz nisem imela problemov z buljenjem v otroka, saj je bil tako in tako novorojenček/mali dojenček pri meni.

Težko je tudi neko delo spustiti iz rok, da bom letela na wc z dojenčkom, ki še ne zna zadržati svojih tekočin in snovi v sebi.

Se strinjam, to je največji problem. Vendar pa dojenčki vedno dalj časa zdržijo. Ampak so različni, pri Ronji si moral letet, pri Lejli si imel včasih noro dosti časa.

Verjetno si imela tudi ves čas samo za to, da si ga posvetila opazovanju svojega dojenčka, kuhale in pospravljale, likale, prale pa so ti babice, predpostavljam.

Tu te moram razočarat, nobene babice, vse sva sama delala. Sem pa imela (in še imam) zelo fajn lubija, to pa itak že vrabci na rr čivkajouser posted image . Ki je tudi podpiral tole zadevo. Najprej je bolj gledal, potem jo je pa tuid on dajal in zdaj se mu zdi to čisto normalno.

Se pa strinjam, da ni isto - tudi čisto psihično: nekatere to zelo obremenjuje, da bi ne ujele pravega časa, da bi se otrok polulal v hlače... Nekatere smo pa bolj flegmauser posted image .

Res pa je, da sem na porodniški imela čas za svoje otroke - ne vem, kaj naj bi drugega počela, da bi bilo tako zelo bolj pametnouser posted image .

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
21.5.2010 11:40:10   
ronja
Dojenčki lulajo in nekatei kakajo tudi ponoči, a potem nekja časa bediš tudi ponoči ali kako

Navadno kakajo ponoči ne, lulajo pa - ampak v tistih fazah, ko se napol predramijo in se začnejo premetavat po postelji - če spi dojenček v isti postejli z mamo, to ni problem ugotovit. lejla pa je recimo ponoči, ko se je navadila, da jo dam lulat, tudi "poklicala" - zajamrala, če je bila v drugi sobi. Ampak ko je prišla jesen, sem jaz nočno dajanje ukinila, ker se mi je zdelo, da je boljše, če je ves čas na toplem, kot pa da jo slačim (ker ni marala bit pokrita, sem jo mela v spalki). Poleti pa ni bil problem tista dva gumbka odpet in jo dat nad posodico, itak sem se zbujala zaradi dojenja (do prejšnjega tedna, če sem čisto iskrena;).

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
21.5.2010 11:43:09   
jagnje
Še vedno se ne date, kaj user posted image

Nobena babica mi ne kuha, ne lika in ne pospravlja, ne!!! Le prve tedne po porodu mi je nekajkrat prinesla kosilo, to je vse. Živimo sami (trije), s tem, da je partner/očka večino časa zdoma zaradi službe in prihaja domov šele pozno popoldne ali zvečer in sem za vsa gospodinjska in gospodarska opravila sama (tudi košnja trave npr.).  Za kakšno večjo generalko po hiši pa prosim babico, da mi čuva deklico, da lahko vse sama postorim. In nikakor nimam preveč časa!! Res pa je, da sem človek z veliko energije.
Priznam sicer, da hiša ni vedno briljantno čista in da ne skuham vsak dan kompletnega kosila, a tega niti nihče od mene ne zahteva in ne pričakuje.

Res pa je, da sem že (malo za šalo, malo zares) razmišljala, da bi za denar, ki jih prihranimo zaradi pleničk, občasno najela kakšno gospo, ki bi mi pomila okna in pobrisala prah user posted image .....pa npr. grede oplela....

Kot je že Ronja napisala, ni tako zahtevno in ne vzame toliko časa, kot si najprej misliš.

Andromenda, strinjam se, da se z nedonošenčkom tega ne moreš it. In tudi tiste, ki pričakujete dojenčka in bi rade tole preizkusile: ne hitite!! Najprej se sprostite, navadite se na dojenčka, počakajte, da si opomorete od poroda, se navadite na nov ritem življenja....in ko/če boste pripravljene, pač poskusite. Bolj pomembno je, da se sprva posvetite dojenju, da dobro steče. Tudi jaz sem začela šele pri treh in pol mesecih, ko sem se navadila na nov način življenja.

(odgovor članu jagnje)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
21.5.2010 11:53:01   
jagnje


Dojenčki lulajo in nekatei kakajo tudi ponoči, a potem nekja časa bediš tudi ponoči ali kako


V polovici primerov je plenička pri nas zjutraj suha in čista, če jo dam na wc res takoj, ko se zjutraj (ob 6-ih)prebudi...torej še pred dojenjem in cartanjem.
Kaka ponoči ne več...je samo prve tedne, ko sem še previjala ponoči.



In ja, Ronja, to o kolikah....pri nas se je večerni jok (sklepam, da zaradi krčev) končal z uvedbo te metode....kot bi odrezal. Mogoče je to dvoje povezano ali pa je pač le naključje.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
21.5.2010 12:24:42   
grahek85
eh ne bom nič komentirala...


< Sporočilo je popravil grahek85 -- 21.5.2010 12:26:31 >


_____________________________

Najina mala velika ljubezen

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
21.5.2010 12:32:42   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Evo, zdajle sta obe moji mali v spodnjih hlačah in kot lahko vse vidite, ju ne gledam in ju pustim igrat (samo da se hočeta;). Ni tako strašno zagamano, kot na začetku zgledauser posted image . bom enkrat malo več napisala o tem, kako se tega lotit in kako veš, kdaj morajo it, samo ne sem, da ne bo kdo mislil, da ga silim bratuser posted image .



ko boš in če boš, mi sporoči kje, te bom rada brala. user posted image men se zdi tole zanimivo predvsem z vidika še ene možnosti varstva narave, ampak jaz vem da sem za to prelena, pa verjetno bi me moj mož izselil, da se še kej takega spomnem user posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?