|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kratek MV in prezgodnji porod
26.5.2010 13:20:53   
lillchy123
Živjo!

V 21. 4/7 tednu so mi namerili MV 1,2 cm. Dobila sem bolniško, Utrogestan in testni vaginalni obroček. Nasvet- počitek, nič sexa in nič dvigovanja.
Zanima me, vse, ki ste imele podobno situacijo, v katerem tednu ste rodile, kako je prišlo do poroda, in kakšen nasvet.
hvala


_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kratek MV in prezgodnji porod
26.5.2010 21:37:11   
Sulfinija
v 23.tednu MV meril le 1cm.Bila sprejeta v bolnico v 23.tednu in rodila v 31 tednu.Točno danes leto dni nazaj sem bila prvič sprejeta v porodno kjer so mi popadke uspešno ustavili in takrat je MV totalno skrajšal ostal je le še mehur in zdržala sme z res strogim mirovanjem do 31.tedna takrat dne 8.6 mi je odtekla voda,porod trajal 4 ure.Dihal je takoj sam,kisika ni potreboval dobila sme tudi 6.injekcij za razvoj pluč.Po porodu je bil 3 tdne v inkubatorju,teden dni ogrevana posteljica in teden dni navadna posteljica nato odhod domov z 2090grami in velik je bil 44cm.

Počivaj,obugaj,počivaj zapomni si vsak dan v maternici je velik napredek za tvojega nerojenega otroka.

LP mojcauser posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kratek MV in prezgodnji porod
29.5.2010 18:44:25   
lillchy123
sulfinija, hvala user posted image

a mi lahko poveš, zakaj so te dali kar koj v bolnico (meni ni treba niti strogo ležati?user posted image ) in kakšno terapijo so ti dali? počitek, tablete???

Ali si imela poleg skrajšanega MV še kakšne težave? Sorry, saj vem, da težim, ampak veš kako je... rabim malo spodbude, da se da, da je možno, da bo vse ok...
mi lahko pišeš tudi na ZS
pa vse najboljše malemu junaku! user posted image


_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kratek MV in prezgodnji porod
29.5.2010 19:53:36   
emaa
V 26. tednu so mi namerili MV 15mm, nosečnost z dvojčki. Strogo mirovanje, injekcije za razvoj pljučk. Mv se je še naprej krajšal, 1x vmes so mi ustavili popadke, na koncu brez MV zdržala s počitkom do 36tednov. Tako, da le počivaj, čim več. V porodnišnici sem ležala vmes 3x ali 4x se ne spomnim več. 

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kratek MV in prezgodnji porod
29.5.2010 20:00:24   
blaža
joj Lilchi. a ne bi poklicala še enkrat, ker, če so ostale morale strogo ležat, ti pa doma z ta malim,... boš bolj težko počivala.

dej probaj čim več počivat, naj ti drugi pomagajo.

Sej, če bi morala not, bi ti blo najbrž hudo zaradi tvojega fantička, ampak zdej moraš mislit še na tvojega user posted image .
user posted image


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kratek MV in prezgodnji porod
30.5.2010 8:59:08   
lillchy123
emma, ufff, ti si pa res dobra, da si s tako kratkim MV in dvojčki!!!! zdržala tako dolgo. torej je upanje tudi zame...user posted image


blaža, hmm, vmes smo bili že v P zaradi lažnega alarma, kjer je bila druga zdravnica, ki mi je tudi svetovala samo počitek. če jo citiram, je dejala, naj dam otroka dopoldne v varstvo in počivam, popoldne sem pa lahko z njim. v petek mi je moja G še enkrat izmerila MV in je bil 1,5 cm dolg. se trudim reeees veliko počivat in še ko ne počivam, ne delam nič takšnega user posted image


_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kratek MV in prezgodnji porod
1.6.2010 8:28:11   
Sulfinija
IZVIRNO SPOROČILO: lillchy123

sulfinija, hvala user posted image

a mi lahko poveš, zakaj so te dali kar koj v bolnico (meni ni treba niti strogo ležati?user posted image ) in kakšno terapijo so ti dali? počitek, tablete???

Ali si imela poleg skrajšanega MV še kakšne težave? Sorry, saj vem, da težim, ampak veš kako je... rabim malo spodbude, da se da, da je možno, da bo vse ok...
mi lahko pišeš tudi na ZS
pa vse najboljše malemu junaku! user posted image



Sem ti pisala na zs.

LP MOjcauser posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
4.6.2010 23:23:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Sulfinija)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kratek MV in prezgodnji porod
23.6.2010 21:51:52   
rogljicek
jaz sem mel v 19. tednu 16mm dolg vrat in so mi naredili urgentno cerklazo. Mi je pa zelo cudno, da je tebi ne delajo, saj jo lahko naredijo do 23. tedna. Meni so rekli, da ce ne bi mela cerklaze, bi morala strogo pocivat do konca. Kljub cerklazi sem rodila 4 tedne prezgodaj.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kratek MV in prezgodnji porod
23.6.2010 21:57:22   
rogljicek
jaz bi sla na tvojem mestu se h kakemu drugemu ginekologu po mnenje. Za mnenje ti predlagam, da pises tudi dr. Pusenjaku: http://med.over.net/forum5/list.php?19

(odgovor članu rogljicek)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kratek MV in prezgodnji porod
25.6.2010 8:47:36   
lillchy123
IZVIRNO SPOROČILO: rogljicek

jaz bi sla na tvojem mestu se h kakemu drugemu ginekologu po mnenje. Za mnenje ti predlagam, da pises tudi dr. Pusenjaku: http://med.over.net/forum5/list.php?19


sem mu že. mi je napisal isto kot mi je povedala moja ginekologinja. nič spodbudno.

cerklaže mi pa verjetno zato niso delali, ker sem se vključila v raziskavo in dobila vaginalni vložek- pesar. moja G verjame, da zelo pomaga, jaz pa popolnoma zaupam njej. user posted image sej počasi lezemo naprej. zdaj sem že v 27.tednu user posted image v ponedeljek imam spet UZ, pa bomo videli kaj in kako. drugače pa se  počutim ok, tudi čopka skoz veselo brcauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu rogljicek)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kratek MV in prezgodnji porod
30.6.2010 7:20:38   
rogljicek
super, 27.teden!!! Upam, da prideta ciiiim dlje. Jaz sem bila vesela za vsak dan posebej, ampak ko smo prekoracili 25.teden se mi je kamen odvalil od srca, saj ima dojencek ze veliko moznost prezivetja. Na koncu smo zdrzali do 36.tedna in Nieke je zdrava, le s hranjenjem sva imeli malo problemov in zlatenico. Ampak, sedaj punca pridno je in je po 2 mesecih podvojila tezo.
Verjamem, da bo z vama vse u redu. Srecno.

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kratek MV in prezgodnji porod
30.6.2010 7:21:30   
rogljicek
Imam se eno vprasanje. Si imela v 1. nosecnosti tudi kratek maternicni vrat?

(odgovor članu rogljicek)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kratek MV in prezgodnji porod
30.6.2010 8:57:57   
lillchy123
rogljicek, ne, v prvi user posted image teh težav nisem imela, Luka je sicer malo pohitel na svet, ampak še vedno v porodnem terminu (37.teden).

včeraj sem imela pregled,MV je še vedno dolg točno 12 mm user posted image user posted image user posted image user posted image , tko da nam dobro kažeuser posted image . in še jutri vstopam v 28 tedenuser posted image user posted image user posted image še 4 tedne pa smo kolikor toliko na varnem user posted image


_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu rogljicek)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Najlepša voščila za mamo
Ravno takrat, ko potrebujemo navdih za čestitko, ki bi jo radi namenili mami, se nam rado pripeti, da ostanemo z izprazn...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?