|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: koliko "stane" otrok?
5.6.2010 23:25:26   
alejna
miskica zakaj???

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: koliko "stane" otrok?
5.6.2010 23:27:16   
*miska.mcc*
a mi lahko (če se ti da) polozis racun kaj za boga nabavis za 400€ na mesec za otročka?

_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu alejna)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: koliko "stane" otrok?
5.6.2010 23:31:52   
*miska.mcc*
ne vem...najdrazje plenice bi prisle po mojem 15€ na paket.
pa ce ga vsaki 2 uri previjes, te to stane recimo 150 €
frutki, sokci, čajkci....se 100 €
kremice, mazice, oljčki, pudrčki....20€ (NA MESEC)
obleke 100 €...(tolko za sebe nisem zapravila na mesec v najboljsih cajtih. pa sem bla šmeki!user posted image )

pa se 30 ostane za igrače.
pa itak sem "dramatično pretiravala"...



_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: koliko "stane" otrok?
5.6.2010 23:32:38   
TaMaSa
IZVIRNO SPOROČILO: alejna

400 eurov pretiravanje???!!!Zakaj bi bilo pretiravanje,ce si lahko toliko stroskov mesecno privoscim pol zame to ni pretiravanje,porabila sem na svojega otroka in mi ni zal.Res pa je da ji nikoli niti spodnjic ne bi kupila v Kiku (zaradi kvalitete),in ker je prvi otrok si nisem zelela sposojati ne oblekic in ne vozicka,postelje...nicesar.


midva za svoje otroke mesecno res veliko zapraviva,s tem,da ni vrtca,le ena je v soli.Toda kakorkoli racunam,800eu za tamali2 ne dava.



Lej,ce si lahko privoscis,te osrecuje,zakaj potem ne.Sama tudi nisem hotela sposojenih stvari,ko sem po 13letih pavze,drugo hcerko rodila.

_____________________________

Nas pogled nikoli ni tako popacen, kot takrat, ko gledamo sebe.

(odgovor članu alejna)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: koliko "stane" otrok?
5.6.2010 23:33:56   
*miska.mcc*
ma ja...če si lahko privoscis...ale! hvala bogu. samo otrok in njegove potrebe ne stanejo 400€ na mesec.

_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu TaMaSa)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: koliko "stane" otrok?
5.6.2010 23:35:32   
alejna
Si pa res smesna,jaz ne vem v cem je problem ce kdo porabi 400 eurov za svojega otroka,to je forum in si tukaj delimo izkusnje,razmisljanja...ne vem zakaj te tako "boli" ker toliko porabim user posted image ...kaj bi sele rekla za nekatere ki kupujejo otrokom flaske "Dior",obutev od "LV"...???Vsak porabi za svojega otroka koliko pac lahko...

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: koliko "stane" otrok?
5.6.2010 23:36:17   
*miska.mcc*
alejna, beri malo visjeuser posted image

_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu alejna)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: koliko "stane" otrok?
5.6.2010 23:44:11   
alejna
Sem pravkar prebrala,sej sem ze rekla kakor za koga...in odvisno kje kupujes,kaj kupujes...Jaz si ne predstavljam da bi porabila npr. 100 eurov mesecno,spostujem pa tiste ki to znajo,in nikoli ne bom rekla da to ni ok in da je to premalo.Vsak ve zase!
Mogoce bom tudi jaz manj porabljala ko mala ne bo vec imela plenic,in ne bo tako hitro rasla,ker ji zdaj vsak mesec kupujem nova oblacila in obutevuser posted image

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   [Brisano sporočilo]
5.6.2010 23:53:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Najaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: koliko "stane" otrok?
6.6.2010 0:10:25   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: alejna


Mogoce bom tudi jaz manj porabljala ko mala ne bo vec imela plenic,in ne bo tako hitro rasla,ker ji zdaj vsak mesec kupujem nova oblacila in obutevuser posted image

Ojej, pa kaj misliš da samo tvoj otrok tako hitro raste??? Ne vsi rastejo..ampak res vsak mesec pa ne prerastejo 1 številke, ker v tem primeru, pa bi mogla bit že 2 metra velika..to pač mal preseruješ in kopuješ za svojo dušo, ne za potrebe otroka...pa sori, imam 3 otroke in vem kako hitro rastejo...
Jaz kopujem recimo ko vidim da jim je kaj premahjno, mala je lanske poletne cunje vse prerastla, zato sem letos komplet novo kupila...do sedaj enih 200€..tavečjemu je še vse prav od lani(čeprav seveda je dobil par donih majc, hlačk.)...z malim, pa tko..nekaj cunj imam še od tavelkega, nekaj dokupim..recimo mesečno za najmlajšega...sej ne vem..dojim, pa uvajam GH, ampak to res ne morem štet , ker ne vem če bi prišlo 30€ za hranouser posted image , milo, mleko za telo, olja imam še od rojstva (bubchen tavelka pakunga), plenice+robčki(nemške pamperske) 30-40€ na mesec..no sedaj sem še kreme za sončenje nakupla, pa proti klopom...ubistvu pa največ zapravim kr tko..brezveze..ne da bi rabli nekaj, ampak k vidim  kej luštnega pač uzemem...za 400€ eno malo dete sigurno ne rabi strvari, v to sem pa 100% druga je če kupuješ za svoj lušt!!

(odgovor članu alejna)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: koliko "stane" otrok?
6.6.2010 0:32:11   
nananaja
Mogoce bom tudi jaz manj porabljala ko mala ne bo vec imela plenic,in ne bo tako hitro rasla,ker ji zdaj vsak mesec kupujem nova oblacila in obutev

uf, tvoj otrok pa ekstra hitro raste... se vidi, da je prvi in še nimaš občutka.

otrok pa stane glede na navade staršev. jaz sem si otrok pač želela, čeprav še nisem imela službe in diplome, zato sem za nekatere stvari porabila zelo malo, veliko sem dobila starega od domačih, kar je odtehtalo veliko stroškov. pri drugi sem si zaželela tudi nov voziček. je pa le nekaj opreme, ki je nujna, veliko pa je marketinške šare.
kar se tiče tekočih stroškov, nisem vajena zapravljat na veliko, ker sem odraščala v skromni družini, po drugi strani ne škrtarim in ne bom, če ne bo treba. res zaenkrat ne plačujemo vrtca, takrat bo očitna sprememba. ne vem pa, če bi znala zapravit vsak mesec 400€ za enega otroka, ker enostavno nisem navdušenec nakupovanja in mi to ni užitek. igrač pa tudi ne kupujem iz svojega užitka, pa ne zato, ker bi želela s tem vzgajat, ampak ker sovražim nakladanje na kup.

(odgovor članu alejna)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: koliko "stane" otrok?
6.6.2010 0:38:08   
alejna

IZVIRNO SPOROČILO: eva1

IZVIRNO SPOROČILO: alejna


Mogoce bom tudi jaz manj porabljala ko mala ne bo vec imela plenic,in ne bo tako hitro rasla,ker ji zdaj vsak mesec kupujem nova oblacila in obutevuser posted image

Ojej, pa kaj misliš da samo tvoj otrok tako hitro raste??? Ne vsi rastejo..ampak res vsak mesec pa ne prerastejo 1 številke, ker v tem primeru, pa bi mogla bit že 2 metra velika..to pač mal preseruješ in kopuješ za svojo dušo, ne za potrebe otroka...pa sori, imam 3 otroke in vem kako hitro rastejo...
Jaz kopujem recimo ko vidim da jim je kaj premahjno, mala je lanske poletne cunje vse prerastla, zato sem letos komplet novo kupila...do sedaj enih 200€..tavečjemu je še vse prav od lani(čeprav seveda je dobil par donih majc, hlačk.)...z malim, pa tko..nekaj cunj imam še od tavelkega, nekaj dokupim..recimo mesečno za najmlajšega...sej ne vem..dojim, pa uvajam GH, ampak to res ne morem štet , ker ne vem če bi prišlo 30€ za hranouser posted image , milo, mleko za telo, olja imam še od rojstva (bubchen tavelka pakunga), plenice+robčki(nemške pamperske) 30-40€ na mesec..no sedaj sem še kreme za sončenje nakupla, pa proti klopom...ubistvu pa največ zapravim kr tko..brezveze..ne da bi rabli nekaj, ampak k vidim  kej luštnega pač uzemem...za 400€ eno malo dete sigurno ne rabi strvari, v to sem pa 100% druga je če kupuješ za svoj lušt!!



Tvoja stvar je kje kupujes ti in koliko zapravis,rekla bom se enkrat da spostujem to da ne porabite vec denarja...jaz sem samo povedala koliko potrebujem jaz!!!!!!Smesno je govoriti o cifrah,koliko katera porabi za obleke,kreme...ker ne kupujemo vsi v istih trgovinah,istih znamk...ne mores primerjati nakupa v npr. Kiku in v Zari,kjer je ena oblekica od 25 evrov dalje,ali pa cevlje iz H6M-a in Geox.Nekateri kuhajo,drugi kupujejo hrano za dojencke...To je tako kot bi jaz zdaj tebi rekla,da ni sans da za cevlje das 200 eurov,ker jaz porabim 50 za njih!!!

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: koliko "stane" otrok?
6.6.2010 9:18:58   
ribica.
Jaz sem mislila da je bila vprašanje zastavljeno v smislu, če se da kolikor toliko zmerno zapraviti, ko imaš otroka. In tak je bil tudi moj odgovor, ker se vsekakor da. Vem pa tudi da se da zapravit zelo veliko. To je pa pač tako kot za vse druge stvari. In NIKAKOR ni merilo, da " jaz bom pa svojemu nudila vse" in moram zato vse kupit, in to vse novo. Ker je odvisno kaj želiš otroku nudit. Jaz svojim ne kupujem vsega novega, ker ne morem, ampak s tem nimam problemov. Odkrito povem, da kupimo rabljeno. Otroka sta vedno lepo oblečena, v rabljenem vozičku se enako sladko sp in hkrati se učita da se vsega pač ne more imeti. Mislim da je tudi to kasneje pomembna lekcija. To je sicer že druga tema. Ampak, če je bilo to vprašanje, potem, DA! vsekakor se da z otrokom čist ugodno priti skozi. Kot je ena rekla, družinski proračun se prerazporedi. TIste ki pa imate denar, pa go for it!

(odgovor članu alejna)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: koliko "stane" otrok?
6.6.2010 10:21:19   
alejna
Jaz ne recem da so otroci,ki nosijo rabljena oblacila slabse obleceni,ali pa da moj otrok ima vse vasi pa ne,tudi jaz ko bom imela drugega otroka,verjetno ne bom vec toliko porabila,ker mi bo veliko stvari ostalo od prvega.Zivim pa tudi v taksni drzavi,kjer res nobeden ne kupuje otrokom rabljena oblacila (Ne zivim v Slov.),in je tudi otroski dodatek visji kot pri vas,zato sem jaz napisala koliko porabim jaz,vprasanje je bilo koliko "stane" otrok,jaz sem odg. koliko mene mesecno pride vse skupaj,zato pa je forum da si delimo izkusnje,razmisljanja...

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: koliko "stane" otrok?
6.6.2010 10:58:33   
Anonimen
(Ne zivim v Slov.),i


vidiš, alejna, bi bilo potrebno to dopisati v prvem odgovoru. ker situacije so različne od države do države.

(odgovor članu alejna)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: koliko "stane" otrok?
6.6.2010 14:28:37   
sami0804
IZVIRNO SPOROČILO: alejna

Jaz ne recem da so otroci,ki nosijo rabljena oblacila slabse obleceni,ali pa da moj otrok ima vse vasi pa ne,tudi jaz ko bom imela drugega otroka,verjetno ne bom vec toliko porabila,ker mi bo veliko stvari ostalo od prvega.Zivim pa tudi v taksni drzavi,kjer res nobeden ne kupuje otrokom rabljena oblacila (Ne zivim v Slov.),in je tudi otroski dodatek visji kot pri vas,zato sem jaz napisala koliko porabim jaz,vprasanje je bilo koliko "stane" otrok,jaz sem odg. koliko mene mesecno pride vse skupaj,zato pa je forum da si delimo izkusnje,razmisljanja...

Rabljena mogoče res ne,v Kik-u in podobnih "drugorazrednih trgovinah" pa jauser posted image

.Pa to ni bila kritika na tebe,da se razumemo.
Načeloma se podpišem pod vse tvoje poste,zmotil me je edino ta stavekuser posted image

(odgovor članu alejna)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: koliko "stane" otrok?
6.6.2010 14:31:35   
sami0804
IZVIRNO SPOROČILO: k.tja

(Ne zivim v Slov.),i


vidiš, alejna, bi bilo potrebno to dopisati v prvem odgovoru. ker situacije so različne od države do države.

Verjamem,da je tudi v Sloveniji kar nekaj ljudi,ki porabijo toliko ali pa še več za otroke,pa se jim to ne zdi kako preseravanje,ljudje smo si,hvala bogu,pač različni in prav je takouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: koliko "stane" otrok?
6.6.2010 16:26:17   
Anonimen
sami, imaš prav. ljudje smo si res različni in to mi je tudi všeč. bilo bi preveč monotono in skorajda moreče, če bi vsi razmišljali enako in bi vsi hodili v isto smer.

in tudi jaz verjamem, da so tudi v Sloveniji ljudje, ki toliko ali še več porabijo za otroka in se jim ne zdi to preseravanje temveč način življenja. pa ni nujno, da so premožni. pač živijo za otroka, da ne bi bil prikrajšan za tisto, kar so sami pogrešali, ko so bili otroci. ali pa so v koraku z novostmi otroških dodatkov za ugodnejše življenje samih otrok in staršev.

me je samo malo zaskrbelo za avtorico foruma, da ne bi obupala ob misli na lastnega otroka, da jo bo prišel celo premoženje. ker v primeru, da se nekdo tako sprašuje, mu finance niso ravno deseta skrb, na otroka pa bi morali iz finančnega vidika gledati šele nazadnje. (no, tu so mnenja spet deljena_omenila sem svoje)

vsekakor pa: primerjava življenja v drugi državi z življenjem v naši... razlike so.

pa da še odgovorim na prvotno vprašanje, da sama ne vem, koliko me stane 1 otrok mesečno, tudi ne koliko me staneta 2. kakšen mesec malo več drugi malo manj... kot je že bilo omenjeno pred mano: stroški se prerazporedijo pa vseeno še vedno lepo živim(o). vsaj meni se zdi tako. (v očeh kakšnega drugega morda neuser posted image ).

(odgovor članu sami0804)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: koliko "stane" otrok?
6.6.2010 16:42:56   
majch
400e ali pa 40e je pravzaprav popolnoma vseeno. Ker so to relativne cifre, ki ne povedo nič. Še posebej, če se začnemo pogovarjat o različnih plačah, otroških dodatkih in standardih, v katerih so posamezne države. Za silo relevanten podatek bi bil, koliko procentov družinskega proračuna date za otroke, potem bi se pa mogoče dalo primerjat. In če nekdo za 10 procentov proračuna dobi stvari iz kika, drugi pa armani, pol pa lahko za silo potegnemo črto. Dejstvo pa ostaja samo eno - več imaš, več lahko in dejansko tudi zapraviš.

_____________________________

I'm back and I'm bad.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: koliko "stane" otrok?
6.6.2010 17:58:01   
luan
IZVIRNO SPOROČILO: majch

400e ali pa 40e je pravzaprav popolnoma vseeno. Ker so to relativne cifre, ki ne povedo nič. Še posebej, če se začnemo pogovarjat o različnih plačah, otroških dodatkih in standardih, v katerih so posamezne države. Za silo relevanten podatek bi bil, koliko procentov družinskega proračuna date za otroke, potem bi se pa mogoče dalo primerjat. In če nekdo za 10 procentov proračuna dobi stvari iz kika, drugi pa armani, pol pa lahko za silo potegnemo črto. Dejstvo pa ostaja samo eno - več imaš, več lahko in dejansko tudi zapraviš.

Evo se podpišemuser posted image .Sem že sama začela nekaj pisat pa je bila cela klobasa, sem raje preklicala.

(odgovor članu majch)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: koliko "stane" otrok?
6.6.2010 18:40:16   
boni25
Sori men je tole kr mal mim vprasanje pa nočem se nobenmu zamert.Ampak če bos gledal na to koliko te stane otrok in razmisljav o tem pol je brezveze da ga sploh imas.Jaz nisem gledala na to pa tud zdaj ne ko pričakujem drugega  s tem da imam minimalca,moz ima sicer dobro plačo ampak imava tud velik kredit.Pač sebi ne privosčim skoraj nič,za otrok pa ne sparam pri obutvi in hrani.Kar se pa tiče cunj mi je pa vsen kere firme je pa tud če je iz kika itak tok hitr preraste da se tle ne splača neki preseravat.

(odgovor članu luan)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: koliko "stane" otrok?
7.6.2010 10:06:33   
Metuljček Cekinček
200.000 funtov do dopolnjenega 21. leta user posted image

http://www.guardian.co.uk/money/2010/feb/23/child-cost-inflation


(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: koliko "stane" otrok?
7.6.2010 10:57:40   
Sunny Morning
IZVIRNO SPOROČILO: Metuljček Cekinček

200.000 funtov do dopolnjenega 21. leta user posted image

http://www.guardian.co.uk/money/2010/feb/23/child-cost-inflation

Ta je pa FUUUULLLLL prehuda. user posted image


_____________________________

06.01.2008 se nama je rodila princeska Neja!

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: koliko "stane" otrok?
7.6.2010 14:17:41   
phelps
Verjamem, da se da čisto z lahkoto zapraviti za otroka na mesec 400 eur, da se pa da tudi z ne preveč odrekanja veliko manj (jaz sem za nekaj srednjega). Sicer sem pa mišljenja, da naj ljudje delajo kar jim paše, v smislu: Živi in pusti živeti. Ena je lepo napisala - to je moj najlepši strošek user posted image

Imam eno vprašanje, upam, da ni preveč out of topic: Kdaj se začne kupovati za otročka? Jaz sem z user posted image nekje na polovici. Našla sem voziček, ki mi je ok in je trenutno v akciji - je to prezgodaj (vedno sem govorila, da bom začela kupovati cca 2 meseca prej, moj pa pravi, da bi vsak mesec nekaj in je tako lažje za denarnico, na koncu ne bi panično tekala naokoli)?


_____________________________

Na svetu si, da gledaš sonce. Na svetu si, da greš za soncem. Na svetu si, da sam si sonce in da s sveta odganjaš - sence.

(odgovor članu Sunny Morning)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: koliko "stane" otrok?
7.6.2010 14:27:20   
Anonimen
Ti kar začni z nabavo ... zdej še lahko letaš po trgovinah, ko boš čisto pri koncu boš pa s trebuhom in otečenimi gležnji malo manj pri volji za trgovine ... pa še (boknedaj) se lahko kasneje zgodi, da boš mogla ležat ali pa da boš šla prej rodit itd. Mene je mami čisto napsihirala, da se nabavlja v zadnjem trimesečju, da če prej kaj kupuješ lahko nesrečo kličeš nase ... no pa mi je žal, da sem jo upoštevala, ker so bili "izleti" po trgovinah v 8. mesecu res muka.

(odgovor članu phelps)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?