|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: bolečine v mečih
8.7.2010 13:48:10   
picola1
Joj, punce,,,boge ste, res...user posted image Pa sem misla, da je men hudo...Sem vesela, da nisem na Marevanu.

Dory...vse tisto, kar si spraševala...nekej so ti že povedale, nekej pa tut jst nimam pojma...najboljš je, da vse vprašaš zdravnike. In tut ti svetujem, da če dvomiš kej v njihovo zdravljenje, da takoj poveš svoje pomisleke oz. strahove. Tako ti bodo lahko takoj pojasnili, zakaj so se tako odločili. In tebe ne bo več strah. Sicer pa veš, da vedno obstaja tudi verjetnost, da se kdaj zmotijo, kaj izpustijo ali spregledajo in če jih ti še kaj dodatno vprašaš, jim lahko samo pomaga, da kakšno takšno morebitno napako dovolj zgodaj odpravijo.
Jst sem vedno tako delala in me nikoli ni pretirano skrbelo (me je pa blo na začetku strah, ker sem videla, da so mal zgubljeni, ker sem bila noseča in niso čist dobr vedl, kaj lahko in česa ne smejo in so se moral ful posvetovat z ginekologi in angiologi...no, potem sem pa začela spraševat zakaj so se tako odločili itd., potem me je pa nehalo skrbet, ker sem videla, da imajo za vse odgovor, če pa ne, je pa dr. vprašala in mi naknadno povedala)

Drži se Dory...da se ti stanje hitro stabilizira! user posted image


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: bolečine v mečih
12.7.2010 10:44:41   
dory
evo mene...torej v četrtek mi je INR narastel na 9.8...takoj sem dobila dozo vitamina K...že v petek je INR padel nazaj na 2.1...mi je blo pa v petek prav grozno...zjutri sem se zbudila z grozno bolečino v levi ledvici...okej bo že si rečem...si grem pripravljat jutranjo kavo ko se mi začne vrtet se mi stemni in padem...sicer sem se takoj pobrala...ob najmanjšem naporu me je tudi dušilo...potem sem šla spat nazaj in ob dveh na kontrolo...popoldne je blo že mnogo bolš, le slabo mi je še blo...no zdravnik ni točno vedel kaj z mano narest...bi me dal v bolnico, pa je reku,da naj pazim na take simptome in če bo še kaj naj grem hitr na urgenco...ampak razen slabosti je blo pol ok...zdej spet šibam na testiranje...mam še bolniško...

strdek se praviloma topi do cca enega meseca...nekje dalj časa nekje manj...in to je tudi obdobje,ko je človek najbolj ogrožen...do tri mesece je nujna terapija, po treh mesecih pa če že nimaš namena zanosit ali kej podobnega, je navadno terapija preventivna še tri mesece oz.odvisno od poteka zdravljenja in sprožilnih dejavnikov strdka...no upam,da bo počas :)

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: bolečine v mečih
12.7.2010 10:53:49   
mojcaziga
Ja, prvi mesec in potem še kak so pogosti vzponi in padci. Ko že zgleda boljše, se spet kaj pojavi in tako dalje. Kot sem ti napisala, je za previsok INR terapija vitamin K. Sama sem ga dobila 2x in ta drugič me je tri dni po prejemu injekcije huuuuuuudo bolela glava in sem bila sprejeta v bolnico, kjer so mi naredili CT v strahu, da mi ni počila kaka žilica ali kaj podobnega. Pač, vsak odreagira po svoje. Želim ti, da bi se počasi umirilo.

Kar pa se topljenje strdka tiče, pa so meni razložili, da traja do 6 mesecev. Verjetno pri tebi res manj, če so ti ugotovili na začetku. Terapija je vsaj 3 mesece in nadaljevanje po potrebi.

lp

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: bolečine v mečih
12.7.2010 11:03:22   
dory
pa še spraševala sem, če je kakšna reakcija že pri samem nihanju INR oz. če je reakcija možna po prejemu vitamina K...pa so rekl da ne...no jst slabost in vrtoglavico povezujem prav s tem...

meni so rekl,da naj bi topljenje trajalo nekje do enega meseca...in mi dali še en teden preventivne bolniške, glede na vse skupej...bomo vidl..sam da se čimprej pocajtam...

aveš kaj me zanima mojcaziga...kaj je bil pri tebi sprožilni dejavnik? prvič tabletke?drugič nosečnost? in tretjič?

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: bolečine v mečih
12.7.2010 11:14:59   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: dory

avnik? prvič tabletke?drugič nosečnost? in tretjič?



Kontracepcije nisem nikoli imela. Ja, prvič se mi je zgodilo v nosečnosti in so to povezovali s tem, čeprav so rekli, da tako hudega in hitrega poteka bolezni že dolgo niso imeli, pri nosečnici pa sploh ne. Pri drugi GVT in emboliji jim sploh ni bilo jasno, saj sem jemala najvišje doze Fragnina + Marevan in potem še tretjič. Že za drugič se jim je zdelo, da nosečnost ni imela veze s tem. Dedni testi so bili OK, potem so bili prepričani, da je antifosfolipidni sindrom, pa se je izkazalo da ni. V glavnem, našli so eno drugo napako v krvi in se jim dozdeva, da bi lahko bilo to to, ampak so sami priznali, da ne poznajo 90% delovanja organizma in torej konkretni sprožilec še naprej ostaja neznan.  Posledično sem na doživljenjsko terapiji z Marevanom, parkrat letno dobim tudi injekcije, sploh ko je INR zelo nizek, pod 2 pa je itak stalno.

lp

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: bolečine v mečih
12.7.2010 11:17:49   
dory
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: dory

avnik? prvič tabletke?drugič nosečnost? in tretjič?



Kontracepcije nisem nikoli imela. Ja, prvič se mi je zgodilo v nosečnosti in so to povezovali s tem, čeprav so rekli, da tako hudega in hitrega poteka bolezni že dolgo niso imeli, pri nosečnici pa sploh ne. Pri drugi GVT in emboliji jim sploh ni bilo jasno, saj sem jemala najvišje doze Fragnina + Marevan in potem še tretjič. Že za drugič se jim je zdelo, da nosečnost ni imela veze s tem. Dedni testi so bili OK, potem so bili prepričani, da je antifosfolipidni sindrom, pa se je izkazalo da ni. V glavnem, našli so eno drugo napako v krvi in se jim dozdeva, da bi lahko bilo to to, ampak so sami priznali, da ne poznajo 90% delovanja organizma in torej konkretni sprožilec še naprej ostaja neznan.  Posledično sem na doživljenjsko terapiji z Marevanom, parkrat letno dobim tudi injekcije, sploh ko je INR zelo nizek, pod 2 pa je itak stalno.

lp



u ares...še dobro,da se je vse dobro izteklo...
kakšni so znaki za embolijo? jst sem si predstavljala da sam začneš težko dihat in fertik...pa je očitno to kar daljši proces? na kaj mora bit človek pozoren...

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: bolečine v mečih
12.7.2010 11:24:17   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: dory

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: dory

avnik? prvič tabletke?drugič nosečnost? in tretjič?



Kontracepcije nisem nikoli imela. Ja, prvič se mi je zgodilo v nosečnosti in so to povezovali s tem, čeprav so rekli, da tako hudega in hitrega poteka bolezni že dolgo niso imeli, pri nosečnici pa sploh ne. Pri drugi GVT in emboliji jim sploh ni bilo jasno, saj sem jemala najvišje doze Fragnina + Marevan in potem še tretjič. Že za drugič se jim je zdelo, da nosečnost ni imela veze s tem. Dedni testi so bili OK, potem so bili prepričani, da je antifosfolipidni sindrom, pa se je izkazalo da ni. V glavnem, našli so eno drugo napako v krvi in se jim dozdeva, da bi lahko bilo to to, ampak so sami priznali, da ne poznajo 90% delovanja organizma in torej konkretni sprožilec še naprej ostaja neznan.  Posledično sem na doživljenjsko terapiji z Marevanom, parkrat letno dobim tudi injekcije, sploh ko je INR zelo nizek, pod 2 pa je itak stalno.

lp



u ares...še dobro,da se je vse dobro izteklo...
kakšni so znaki za embolijo? jst sem si predstavljala da sam začneš težko dihat in fertik...pa je očitno to kar daljši proces? na kaj mora bit človek pozoren...



ne vem če je proces daljši. Sama sem imela GVT, ki se je v 2 dneh razširila zaradi česar sem bila sprejeta v bolnico (ker sem pred tem šla na lastno pest domov). Zadnjo noč sem stalno pokašljevala, ampak sem mislila, da sem se kaj prehladila, ker sem bila slabe 3 tedne po porodu in je bila huda vročina, pa vsepovsoh vklopljena klima... no, ko sem že bila v bolnici pa me je naenkrat začelo hudo dušiti. Sploh nisem mogla poklicati sestre, ampak jo je cimra. Razen tega, da sem hlastala za zrakom se sploh ničesar več ne spomnim. No, kasneje mi je zdravnik rekel, da sem porabila vseh svojih 7 življenj.

Pač, znaki so različni, odvisni od velikosti strdka in katero žilo zamaši. Jaz sem pač imela 3 res velike strdke v pljučih, tako da....

lp

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: bolečine v mečih
15.7.2010 8:21:03   
dory
u mojcaziga...si pa očitno res dala od sebe sedem življenj...močno držim pesti, da bo vse okej...sej mormo kar optimistično razmišljat in verjet v zdravje...

no jaz sem iz kranja prešaltala v ljubljano...in zdej mam testiranja na polikliniki...se mi zdijo tam boljši stručkoti za vse živo...tudi INR se mi je nekak ustalil na 2.6, počutje se tudi neprimerno izboljšuje...sama menim, da tudi tole nihanje INR-ja vpliva na počutje...jst sem bla tko zaspana, brez energije...zdej je spet okej...v ponedeljek po treh tednih zaključujem bolniško...bo pasal it spet nazaj v službo ja :)

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: bolečine v mečih
15.7.2010 8:23:00   
Anonimen
Super Dory, kar tako naprej!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dory)
  Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: bolečine v mečih
15.7.2010 8:29:27   
dory
vmes se je pa moj ustrašil mal za moje zdravje...ker je že kazalo na embolijo pa tko in so doma pol vsi preveč panični...tko da se je moj ustrašil zame in zgleda ugotovil da si želi svoje življenje preživet le z mano, no kakor se bo pač dalo ane :)... in ja...sva se včer zaročila :)....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: bolečine v mečih
15.7.2010 9:39:11   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: dory

vmes se je pa moj ustrašil mal za moje zdravje...ker je že kazalo na embolijo pa tko in so doma pol vsi preveč panični...tko da se je moj ustrašil zame in zgleda ugotovil da si želi svoje življenje preživet le z mano, no kakor se bo pač dalo ane :)... in ja...sva se včer zaročila :)....


Ja, čestitke, ne user posted image user posted image user posted image

No, mojega 3 GVT niso prepričale v ta korak user posted image

lp

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: bolečine v mečih
15.7.2010 10:40:14   
Anonimen
Oooooo, kako lepo!!!! ČESTITKE!!! user posted image user posted image user posted image

Ja mojega tut GVT pa otrok še nista do tega pripravila ... pravi samo, da enkrat bo in da ga nesmem priganjat user posted image

(odgovor članu mojcaziga)
  Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: bolečine v mečih
21.7.2010 10:28:16   
dory
eno vprašanjce :)


moja noga...ne bom rekla,da mi zateka...zjutraj je bolj lahkotna kot čez dan, vidi se,da je malce drugačna od desne, je pa malce modrikasta...a je to normalno?

INR mam 2.2...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: bolečine v mečih
21.7.2010 10:31:02   
Anonimen
Ja čisto normalno ni no ... samo res pa ČIM VEČ počivej in imej nogo dvignjeno ... tut ko v službi sediš za mizo si magari koš okrog obrni pa nogo gor daj obvezno. Pa kljub vročini čim več povito imej ko si v gibanju.

(odgovor članu dory)
  Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: bolečine v mečih
21.7.2010 10:33:36   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: dory

eno vprašanjce :)


moja noga...ne bom rekla,da mi zateka...zjutraj je bolj lahkotna kot čez dan, vidi se,da je malce drugačna od desne, je pa malce modrikasta...a je to normalno?

INR mam 2.2...



Motnje v krvnem obtoku po GVT so kar stalnica, pri enih sicer več kot pri drugih in seveda odvisno od stopnje GVT, ampak se kar navadi, ja. Tudi otekanje, sploh v tej vročini, je v tem stanju normalno. Sploh pa v prvih 6ih mesecih. Sama imam v tej vročini nogo od kolena navzdol višnjevo rdečo in otečeno, tudi modrikasto, kar je posledica zastajanja krvi. Tako da kratke hlače pri meni sploh odpadejo, ker to izgleda grozno user posted image

lp

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: bolečine v mečih
21.7.2010 10:35:26   
dory
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Ja čisto normalno ni no ... samo res pa ČIM VEČ počivej in imej nogo dvignjeno ... tut ko v službi sediš za mizo si magari koš okrog obrni pa nogo gor daj obvezno. Pa kljub vročini čim več povito imej ko si v gibanju.



sj bom v petek na kontroli vprašala...v službi sem pa tud zmenjena, da delam par ur iz službe in par ur od doma...tko da bom res loh počivala čimveč...kaj pa vem, mene sam tale modrikavost bega...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: bolečine v mečih
9.10.2010 11:42:50   
dory
da vas malce spet kaj slišim :)

torej še kar sem na marevanu, noga me boli, včasih bolj včasih manj, inr mi skače nad 4 ali pod 2...zdej ga mam že nekaj tednov od 1,5-1,8..doza tablet je 1,5 na dan...

je normalno,da me noga še vedno boli? zdravnik mi je svetoval pregled žil...

sita sem vseh pregledov,ki jih imam še vedno več al manj vsak teden...rada bi zaključila...

pa me po terapiji čakajo še preiskave v upanju,da je in bo vse ok... user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: bolečine v mečih
9.10.2010 12:36:34   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: dory

da vas malce spet kaj slišim :)

torej še kar sem na marevanu, noga me boli, včasih bolj včasih manj, inr mi skače nad 4 ali pod 2...zdej ga mam že nekaj tednov od 1,5-1,8..doza tablet je 1,5 na dan...

je normalno,da me noga še vedno boli? zdravnik mi je svetoval pregled žil...

sita sem vseh pregledov,ki jih imam še vedno več al manj vsak teden...rada bi zaključila...

pa me po terapiji čakajo še preiskave v upanju,da je in bo vse ok... user posted image



Vsak/a ima svoje tegobe po GVT. Eni kot da je niso imeli, drugi .......

Jaz sem ti že napisala, da mene ena noga (kjer sem imela prvo GVT) še zmeraj precej boli. Najbolj na začetku zime in na začetku poletja, ko imam tudi mravljinčno in rdeče-modro, otečeno pa imam ves čas bolj ali manj. Zelo pomaga el. povoj ali nogavica, ampak sem bolj lena in ne uporabljam vsakodnevno. Če pa sem doseldan, me boli veliko manj.
DRuga noga, kjer sem imela drugo GT me boli bistveno manj, ampak me. Recimo prejšnji teden sem prav šepala, saj nisem kogla dobro stopiti na nogo.
Vse je odvisno od prehodnosti žil, stanja ožilja in viskoznosti žile - od vsega tega pa je tudi odvisno kake posledice ti GVT pusti.
Tam, kjer je ožilje že pred GVT bilo slabo, tudi ni veliko možnosti, da bo še kdaj kot nekdaj bilo. Če je ožilje dobro, se tudi to popravi. Konec koncev si imela GVT ugotovljeno na začetku in nekih hudih poslediv naj ne bi puščala.

Je pa tudi tako, da si po GVT veliko bolj pozoren na vsako bolečino in marsikdaj imaš občutek, da te nekaj boli, pa pravzaprav ne. Tako sem sama bila pri prvi, že pravi panik, kar drugače nisem bila. Zdaj potretji epizodi, pa mi je že vseeno user posted image . Prepoznam po bolečini kdaj gre za GVT in takrat grem kar v bolnico, vse druge bolečine pač potrpim.

lp, mojca

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: bolečine v mečih
9.10.2010 16:31:03   
dory
kako prepoznaš če gre za novo gvt? pa saj če si na marevanu ni takšne verjetnosti,da bi se ponovil?

nama se je zadnjič zgodilo, da nama je počil kondom...med ovulacijo...valda sem letela v lekarno po tabletke po...od takrat se mi zdi da me noga bolj boli, inr pa ne spravim več nad dve..vedno je pod dve...

noga pa takšna kot pišeš..pri gležju je vsa vijolična in polna žilic, celotna meča pa tudi rahlo vijolične barve...sploh če primerjam z drugo, zdravo nogo...

pa ne bi rekla,da delam kako paniko...sita sem,ker me večinoma boli, včasih ful težko hodim...sta pa v zadnjem času umrla dva znanca, stara komaj 40 let...diagnoza strdek...in pol se mal zamisliš...

saj bo ne?

na terapijah sem spoznala punco z diagnozo takšno kot jo imaš ti mojcaziga...in ima ful tablet..mislim da 3x3 in 4x2..pa ji inr je zleze nad dve...je običajno,da se samo povečuje doza tablet?

kaj pa lasje? meni so začeli obupno izpadat? je to normalna posledica?

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: bolečine v mečih
9.10.2010 17:01:49   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: dory

kako prepoznaš če gre za novo gvt? pa saj če si na marevanu ni takšne verjetnosti,da bi se ponovil?

nama se je zadnjič zgodilo, da nama je počil kondom...med ovulacijo...valda sem letela v lekarno po tabletke po...od takrat se mi zdi da me noga bolj boli, inr pa ne spravim več nad dve..vedno je pod dve...

noga pa takšna kot pišeš..pri gležju je vsa vijolična in polna žilic, celotna meča pa tudi rahlo vijolične barve...sploh če primerjam z drugo, zdravo nogo...

pa ne bi rekla,da delam kako paniko...sita sem,ker me večinoma boli, včasih ful težko hodim...sta pa v zadnjem času umrla dva znanca, stara komaj 40 let...diagnoza strdek...in pol se mal zamisliš...

saj bo ne?

na terapijah sem spoznala punco z diagnozo takšno kot jo imaš ti mojcaziga...in ima ful tablet..mislim da 3x3 in 4x2..pa ji inr je zleze nad dve...je običajno,da se samo povečuje doza tablet?

kaj pa lasje? meni so začeli obupno izpadat? je to normalna posledica?



Točno, INR nimam nikoli nad 2, pa imam maksimalno dozo tablet.

Ne, z Marevanom nisi 100% zaščiten proti novi GVT. Ja, GVT prepoznam po eni specifični bolečini, ki jo je težko opisat, ampak zase vem - tudi ko d-dimer še ni pokazal, sem vztrajala in so me dali na UZ, kjer se je strdek videl. In zdaj mi verjamejo na besedo user posted image

Lasje nenormalno izpadajo - povej zdravniku. Običajno zamenjajo terapisjo, ampak sama se za to nisem odločila, saj bi mogla vso kalvarijo glede ustrezne terapije dati še enkrat skozi. Na ta račun sem iz goste grive pristala na pol plečšasti glavi.

Tudi v moji družini so trije umrli zaradi posledic strdka. Včasih se nad tem zamislim, večinom pa poskušam delati kot prej. Kar je pri meni seveda nemogoče, saj imam kar velike posledice GVT in embolije.

Drži se

lp, Mojca

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: bolečine v mečih
9.10.2010 17:27:12   
dory
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: dory

kako prepoznaš če gre za novo gvt? pa saj če si na marevanu ni takšne verjetnosti,da bi se ponovil?

nama se je zadnjič zgodilo, da nama je počil kondom...med ovulacijo...valda sem letela v lekarno po tabletke po...od takrat se mi zdi da me noga bolj boli, inr pa ne spravim več nad dve..vedno je pod dve...

noga pa takšna kot pišeš..pri gležju je vsa vijolična in polna žilic, celotna meča pa tudi rahlo vijolične barve...sploh če primerjam z drugo, zdravo nogo...

pa ne bi rekla,da delam kako paniko...sita sem,ker me večinoma boli, včasih ful težko hodim...sta pa v zadnjem času umrla dva znanca, stara komaj 40 let...diagnoza strdek...in pol se mal zamisliš...

saj bo ne?

na terapijah sem spoznala punco z diagnozo takšno kot jo imaš ti mojcaziga...in ima ful tablet..mislim da 3x3 in 4x2..pa ji inr je zleze nad dve...je običajno,da se samo povečuje doza tablet?

kaj pa lasje? meni so začeli obupno izpadat? je to normalna posledica?



Točno, INR nimam nikoli nad 2, pa imam maksimalno dozo tablet.

Ne, z Marevanom nisi 100% zaščiten proti novi GVT. Ja, GVT prepoznam po eni specifični bolečini, ki jo je težko opisat, ampak zase vem - tudi ko d-dimer še ni pokazal, sem vztrajala in so me dali na UZ, kjer se je strdek videl. In zdaj mi verjamejo na besedo user posted image

Lasje nenormalno izpadajo - povej zdravniku. Običajno zamenjajo terapisjo, ampak sama se za to nisem odločila, saj bi mogla vso kalvarijo glede ustrezne terapije dati še enkrat skozi. Na ta račun sem iz goste grive pristala na pol plečšasti glavi.

Tudi v moji družini so trije umrli zaradi posledic strdka. Včasih se nad tem zamislim, večinom pa poskušam delati kot prej. Kar je pri meni seveda nemogoče, saj imam kar velike posledice GVT in embolije.

Drži se

lp, Mojca



plešasta?user posted image ajej

sem mislila,da je marevan zanesljiva zaščita?
koliko je maximalna doza zdravil? in to je vse kar lahko dobiš? kaj pa alkohol,ki redči kri? mogoče kak kozarček rdečega vina večkrat, misliš,da bi koristila? ne vem razmišljam...

ta punca,ki sem jo spoznala je ful zaskrbljena zaradi doz tablet in inr-ja,ki ga ima...do maximuma bodo poskušal višat dozo če bo zaleglo...sam a je to način? ne razumem zakaj ne obstaja še kakšna alternativa...
čudno se mi zdi,ker pri vsakem tretirajo bolezen drugače...zadnjič mi je zdravnik rekel, da moja terapija,ki je zaenkrat pol letna, se lahko hitro spremeni? na podlagi česa? okej predvidevam,da po testih ob koncu terapije vidijo več kaj se je dejansko zgodilo, ampak zakaj tega niso mogli že takoj narediti? zakaj čakat pol leta?
enim naredijo te preiskave takoj, ne vem ali moraš res dobit embolijo,da se te lotijo obravnavat drugače?

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: bolečine v mečih
9.10.2010 18:00:22   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: dory

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: dory

kako prepoznaš če gre za novo gvt? pa saj če si na marevanu ni takšne verjetnosti,da bi se ponovil?

nama se je zadnjič zgodilo, da nama je počil kondom...med ovulacijo...valda sem letela v lekarno po tabletke po...od takrat se mi zdi da me noga bolj boli, inr pa ne spravim več nad dve..vedno je pod dve...

noga pa takšna kot pišeš..pri gležju je vsa vijolična in polna žilic, celotna meča pa tudi rahlo vijolične barve...sploh če primerjam z drugo, zdravo nogo...

pa ne bi rekla,da delam kako paniko...sita sem,ker me večinoma boli, včasih ful težko hodim...sta pa v zadnjem času umrla dva znanca, stara komaj 40 let...diagnoza strdek...in pol se mal zamisliš...

saj bo ne?

na terapijah sem spoznala punco z diagnozo takšno kot jo imaš ti mojcaziga...in ima ful tablet..mislim da 3x3 in 4x2..pa ji inr je zleze nad dve...je običajno,da se samo povečuje doza tablet?

kaj pa lasje? meni so začeli obupno izpadat? je to normalna posledica?



Točno, INR nimam nikoli nad 2, pa imam maksimalno dozo tablet.

Ne, z Marevanom nisi 100% zaščiten proti novi GVT. Ja, GVT prepoznam po eni specifični bolečini, ki jo je težko opisat, ampak zase vem - tudi ko d-dimer še ni pokazal, sem vztrajala in so me dali na UZ, kjer se je strdek videl. In zdaj mi verjamejo na besedo user posted image

Lasje nenormalno izpadajo - povej zdravniku. Običajno zamenjajo terapisjo, ampak sama se za to nisem odločila, saj bi mogla vso kalvarijo glede ustrezne terapije dati še enkrat skozi. Na ta račun sem iz goste grive pristala na pol plečšasti glavi.

Tudi v moji družini so trije umrli zaradi posledic strdka. Včasih se nad tem zamislim, večinom pa poskušam delati kot prej. Kar je pri meni seveda nemogoče, saj imam kar velike posledice GVT in embolije.

Drži se

lp, Mojca



plešasta?user posted image ajej

sem mislila,da je marevan zanesljiva zaščita?
koliko je maximalna doza zdravil? in to je vse kar lahko dobiš? kaj pa alkohol,ki redči kri? mogoče kak kozarček rdečega vina večkrat, misliš,da bi koristila? ne vem razmišljam...

ta punca,ki sem jo spoznala je ful zaskrbljena zaradi doz tablet in inr-ja,ki ga ima...do maximuma bodo poskušal višat dozo če bo zaleglo...sam a je to način? ne razumem zakaj ne obstaja še kakšna alternativa...
čudno se mi zdi,ker pri vsakem tretirajo bolezen drugače...zadnjič mi je zdravnik rekel, da moja terapija,ki je zaenkrat pol letna, se lahko hitro spremeni? na podlagi česa? okej predvidevam,da po testih ob koncu terapije vidijo več kaj se je dejansko zgodilo, ampak zakaj tega niso mogli že takoj narediti? zakaj čakat pol leta?
enim naredijo te preiskave takoj, ne vem ali moraš res dobit embolijo,da se te lotijo obravnavat drugače?



Kar se tiče tega pol leta predno se lotijo preiskav.

Ko dobiš GVT je nujno zdravljenje - dobiš tablete in injekcije za določno dobo, običajno 6 mesecev (jaz sem že pri prvi jemala skoraj leto dni). Kjer vzrok ni jasno definiran običajno opravijo test za dednost in za tega moraš biti vsaj 3 tedne brez terapije - torej ga ne morejo izvajat takoj po GVT, ker je takrat nujna terapija. Ko in če test pokaže dednost ti lahko uvedejo stalno terapijo ali pa ne in te samo kontrolirajo oz. te zaščitijo pred vsakim napovedanim posegom,....... Če test ne pokaže dednostnega faktora, pa poskušajo prit do vzroka, ki ga običajno ne najdejo saj je en kup zadev, ki so lahko do tega pripeljale.
Običajno po 6 mesecih prenehajo s terapijo, naredijo tudi dopler ožilja, da vidijo kako se strdek obnaša (se je raztopil, premaknil,.....).

lp

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: bolečine v mečih
17.10.2010 11:37:31   
dory
no sem povedala, da mi lasje nenormalno izpadajo...rekacija je bla takšna kot si napisala...jah nič odločt se boste mogla sama...lahko zamenjamo terapijo, a to pomeni vse od začetka, lahko pa potrpim še dva mesca v upanju,da ne bom brez las...

glede na to,da si želim čimprej delat še na enem otročku, bom potrpela...v upanju...

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: bolečine v mečih
17.10.2010 13:05:14   
mojcaziga
Saj bo.

Za vzpodbudo ti povem, da so se mi lasje skoraj povsem obnovili v 6ih mesecih po prenehanju Marevana.
Zdaj v drugo so mi začeli intenzivneje izpadati in zdaj ko ga jemljem že več kot 2 leti se mi zdi, da imam malo manjšo plešo na glavi user posted image

lp

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: bolečine v mečih
20.1.2011 12:05:53   
_Anja_
Ojla punce, jaz sem nova na forumu in hkrati na novo z GVT. Imam jo pa v roki (pod pazduho), sem okoli 3 tedne od diagnoze, vmes sem že bila brez injekcij, ker sem imela kri na 2,7, potem pa mi je samo s tabletami spet padla na 1,3 user posted image
Sedaj spet injekcije in danes imam kontrolo, da vidim, koliko se je dvignilo.

Dejansko imam tudi jaz vrtoglavice in sem precej utrujena že ob 18h, tako da komaj zdržim do večera ... Imam pa zraven še neizmeren strah, ker nevem, če so res samo tabletke krive za mojo GVT, glede na to, da sem jih imela samo 3 mesece in glede na to, da imam strdek v roki.

Ima katera kakšno izkušnjo oz. pozna koga, ki je imel strdek v roki? Sama imam umetne prsi in se bojim, da slučajno to ne bi bilo povezano s tem user posted image

Vesela bom vaših odgovorov in tudi tega, kako se sedaj počutiš Dory!

Pozdravček

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?