|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Se strinjate z ukrepom?
22.6.2010 8:13:54   
silvya
Skrajni čas, da se začne nekaj premikati v to smer. Samo ti , ki se obmetavajo s hrano, imajo verjetno polne riti in dvomim, da jih bo enotedensko nemalicanje prizadelo, ker bodo prišli v šolo s polnimi tobami sladkarij in gaziranih pijač. user posted image Vzgoja o spoštovanju hrane se prične DOMA! 

(odgovor članu Sunny Morning)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Se strinjate z ukrepom?
22.6.2010 9:23:00   
Kerensa*
Z ukrepom se ne strinjam. Bi pa "krivcem" kot kazen naložila pospravljanje razmetanega in/ali uničenega.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Se strinjate z ukrepom?
22.6.2010 10:21:23   
krokos
Se strinjam z raznimi ukrepi v šolo, samo je največji problem v starših, ker absolutno "podpirajo" svoje otroke, ki lahko v šoli počnejo kar hočejo, starši pa učiteljem za en "grd" pogled grozijo s tožbami...

(odgovor članu Sunny Morning)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Se strinjate z ukrepom?
22.6.2010 11:09:51   
ivao1
za takšno vedenje more bit nekakšen ukrep, jz doma če sin razmetava hrano med obrokom oziroma ne je normalno tud neko kazen postavim,  in sicer  more za sabo pospravit pa brez obroka ostane, tako da se nekak strinjam tud z tem ukrepom, jz bi recimo samo za tist in naslednji dan ukinila obrok+pomoč pri čiščenju.

(odgovor članu krokos)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Se strinjate z ukrepom?
22.6.2010 12:02:55   
picola1
Se strinjam z ukrepom, poleg tega pa bi bilo obvezno še pospravljanje tega ali pa neko koristno delo, ker kot ste nekatere dobr rekle, bo ta otrok prišel v šolo po vsej verjetnosti s polnim nahrbtnikom hrane in ga samo ta ukrep ne bo kaj dosti streznil.
Z ukrepom odvzema hrane se ne strinjam edino v primeru, ko dejanje otroka nima veze s prehranjevanjem-torej ne moreš otroka kaznovat z odvzemom večerje, če je npr. pretepal sestrico...


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu ivao1)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Se strinjate z ukrepom?
22.6.2010 12:28:24   
Nenya
Ja, strinjam se z ukrepom, čeprav vem da bo cel halo nastal iz tega, mislim da že preiskuje šolska inšpekcija.
Edina tolažba, ki jo imam, kot nekdo iz foha, je ta, da ljubčki, nič krivi in zatirani s strani hudobnih učiteljev, slejkoprej čez glavo zrastejo tudi svojim staršem - mi jih gledamo vsaj samo med poukom in po službeni dolžnosti.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Se strinjate z ukrepom?
22.6.2010 12:47:33   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Nenya
Ja, strinjam se z ukrepom, čeprav vem da bo cel halo nastal iz tega, mislim da že preiskuje šolska inšpekcija.
Edina tolažba, ki jo imam, kot nekdo iz foha, je ta, da ljubčki, nič krivi in zatirani s strani hudobnih učiteljev, slejkoprej čez glavo zrastejo tudi svojim staršem - mi jih gledamo vsaj samo med poukom in po službeni dolžnosti.

Ja, itak, da bodo poskrbeli za sončeke, da jim ne bo treba delat kakšnih"družbenokoristnih del", kot je ena predlagala, ker bog ne daj, da bi se komu kaj zgodilo, ali da mu pade kakšna žlica na nogo pri pomivanju posode. Tožbe bodo kar letele...

Zadnjič na RS mi je tovarišica povedala, da si v 5. klasu ne znajo zavezat čevljev? Človek ostane resnično brez komentarja. Temu se pa pravi ujčkanje do nezavesti.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Nenya)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Se strinjate z ukrepom?
22.6.2010 12:49:03   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: Nenya

Edina tolažba, ki jo imam, kot nekdo iz foha, je ta, da ljubčki, nič krivi in zatirani s strani hudobnih učiteljev, slejkoprej čez glavo zrastejo tudi svojim staršem - mi jih gledamo vsaj samo med poukom in po službeni dolžnosti.


Jst pa tut te tolažbe nimamuser posted image ...ker menim, da so taki osebki močno škodljivi za celotno družbo...in takšnih osebkov je čedalje več. Torej se te (oz.nas vseh) tiče to na žalost tudi izven službe...user posted image


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu Nenya)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Se strinjate z ukrepom?
22.6.2010 12:51:23   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Temu se pa pravi ujčkanje do nezavesti.


Ja, ene mame bi rade imele svoje otroke še do pubertete v maternici...user posted image user posted image


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Se strinjate z ukrepom?
22.6.2010 12:52:08   
picola1
Kerensa, zakaj pa se ne strinjaš z ukrepom? 

_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   [Brisano sporočilo]
22.6.2010 12:54:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu silvya)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Se strinjate z ukrepom?
22.6.2010 12:57:20   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: picola1
Kerensa, zakaj pa se ne strinjaš z ukrepom? 

1. Ker sem proti temu, da se komurkoli zaradi česarkoli odvzame hrano.
2. Ker mislim, da takšen ukrep ne bi/ne bo pomagal.
3. In ker mislim, da je boljši disciplinski ukrep ukor (kaj se je že včasih zgodilo po treh ukorih?).

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Se strinjate z ukrepom?
22.6.2010 13:05:10   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

Ja, se strinjam z ukrepom, čeprav bodo starši dosegli, da ne bo s tem nič.
Na žalost otroci poznajo samo svoje pravice, na dolžnosti se pa požvižgajo. Prvi se je na ukrepe odzval namestnik varuhinje, ki je proti takšnim ukrepom, češ da to ne bo pomagalo.
Kaj pa potem pomaga?user posted image


pomaga toooo, da se take otroke razuuuume in se jim pomagaaaa in da se grdi svet prilagodiiii takim sončekom in hroščekom, ne oni svetu.... pa da jih zavijemooo v velikooo vateeee in milne mehurčke in svet je lep, ptički čivkajo....user posted image user posted image user posted image

Ok, konec sarkazma, samo mene je tale prispevek včeraj na tv čist pogrel...ukrep podpiram 100%, mi je šlo pa na kozlanje, na kak način je bil narejen prispevek..tak pomp, da sem najprej res mislila, da kaj delajo z otroki, a da jih mlatijo, stradajo pa zapirajo v klet al kaj bo...user posted image ... ja bože mili, kam smo prišli...iz dneva v dan sem bolj hvaležna tistemu kliku v glavi, da morda pa ne bi bila učiteljica ampak raje kaj drugega. Ker danes je učitelj najbolj **** stranka... vsak ti lahko ser.je po glavi, mulci nimajo rešpekta pred ničemer več, karkoli pa narediš, da bi imel red je pa nasilje nad otrokom... A to, da razvajeni pamži lahko delajo lih kar se jim sprdne, ker vejo, da ne bo posledic pa ni nasilje????
Samo ______________ !!!!! (vstavi drugi del mojega podpisa) AKA vse se vrača, vse se plača. Slej ali prej.

< Sporočilo je popravil Klemy82 -- 22.6.2010 13:08:08 >


_____________________________

Jst.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Se strinjate z ukrepom?
22.6.2010 13:07:28   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: picola1
Kerensa, zakaj pa se ne strinjaš z ukrepom? 


3. In ker mislim, da je boljši disciplinski ukrep ukor (kaj se je že včasih zgodilo po treh ukorih?).

Kerensa, včasih že, ja, smo se tresli pred ukori, danes je pa ukor...hja, prdec v veter! Naj kolegice iz pedagoške stroke kaj več povejo.


_____________________________

Jst.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Se strinjate z ukrepom?
22.6.2010 13:08:17   
Sunny Morning
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
3. In ker mislim, da je boljši disciplinski ukrep ukor (kaj se je že včasih zgodilo po treh ukorih?).

Se mi zdi, da se danes to več ne zgodi, pa bi se moralo. user posted image
Mogoče bi bile kazni bolj vzgojne, če bi morali tudi starši pomagat otroku pri izvajanju te kazni.user posted image


_____________________________

06.01.2008 se nama je rodila princeska Neja!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Se strinjate z ukrepom?
22.6.2010 13:09:00   
Kerensa*
V bistvu me res zanima, če trije ukori še pomenijo izpis iz šole oz. prepis na drugo šolo oz. prepis na šolo za problematične otroke (npr. mladinski dom)?

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Se strinjate z ukrepom?
22.6.2010 13:26:21   
Najaa
Kaj ukor še sploh obstaja v šolah?
Se spomnem, ko sem jaz hodila v OŠ, je ukor pomenil, da si že najmanj hud prestopnik. Mislim, prav bali smo se že besede ukor. Jaz sem enkrat dobila opomin (ne vem zakaj že), pa je bil to zame skoraj konec sveta.
Se pa strinjam s Klemy, da so pa čisto preveč napihnili vso zadevo. In dejstvo je, da če bo 100 staršev za ukrepe (kakršnekoli), se bodo potem vedno pojavili 3, ki bodo proti in bodo naredili cel cirkus.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Se strinjate z ukrepom?
22.6.2010 13:29:24   
Sunny Morning
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

V bistvu me res zanima, če trije ukori še pomenijo izpis iz šole oz. prepis na drugo šolo oz. prepis na šolo za problematične otroke (npr. mladinski dom)?


Sem se pozanimala. Danes gre približno takole: 1. opomin, pri 2. opominu gre v drugi razred in pri 3. opominu ga vržejo iz šole in to lahko zdaj tudi že osnovni šoli. Lahko mu tudi prepovejo hodit v šolo za teden ali dva in takrat, če je otrok mlajši od 14 let obvestijo CSD in morajo biti tudi starši takrat doma. Mene bi bilo tako sram, da moram v službi zaradi tega vzet dopust.user posted image Otroka pa glih zatolčem.user posted image


_____________________________

06.01.2008 se nama je rodila princeska Neja!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Se strinjate z ukrepom?
22.6.2010 13:30:04   
Nenya
Ker tole šolsko leto nisem v službi in ker se skoz spreminjajo pravilniki o vzgojnih ukrepih težko povem kaj je zdaj. En moj učenec je 4 leta nazaj dobil ukor pred izključitvijo, a izključen potem ni bil. Tukaj je dovolj samo ena majhna napakica (tehnična, nespoštovanje postopnosti ukrepov ...) in inšpekcija ti raztrga cel ukor oz vzgojni ukrep - itq se vse menja ma skoraj dnevno.

V ljubljanskih šolah je največji problem premajhno število učencev - zato je problem veliko večji v urbanih okoljih (šibke generacije so problem na državni ravni), ker ravnatelji se borijo za VSAKEGA učenca posebej, ker samo en učenec ti gre, se ti podre cel sistem - namesto dveh paralelk dobiš en velik razred - to pa za sabo potegne celo vrsto stvari. Zato si starši lahko toliko privoščijo, zraven tega pa še to da veliko staršev 'pozna' ljudi pri koritu, zagrozi z odvetnikom in tako ...


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Se strinjate z ukrepom?
22.6.2010 13:32:00   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Sunny Morning
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
V bistvu me res zanima, če trije ukori še pomenijo izpis iz šole oz. prepis na drugo šolo oz. prepis na šolo za problematične otroke (npr. mladinski dom)?

Sem se pozanimala. Danes gre približno takole: 1. opomin, pri 2. opominu gre v drugi razred in pri 3. opominu ga vržejo iz šole in to lahko zdaj tudi že osnovni šoli. Lahko mu tudi prepovejo hodit v šolo za teden ali dva in takrat, če je otrok mlajši od 14 let obvestijo CSD in morajo biti tudi starši takrat doma. Mene bi bilo tako sram, da moram v službi zaradi tega vzet dopust.user posted image Otroka pa glih zatolčem.user posted image

No, a ne bi bilo to bolje, kakor pa, da jim vzamejo hrano?
Pazi, da te kdo ne prijavi na CSD. user posted image

(odgovor članu Sunny Morning)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Se strinjate z ukrepom?
22.6.2010 13:40:14   
Sunny Morning
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Sunny Morning
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
V bistvu me res zanima, če trije ukori še pomenijo izpis iz šole oz. prepis na drugo šolo oz. prepis na šolo za problematične otroke (npr. mladinski dom)?

Sem se pozanimala. Danes gre približno takole: 1. opomin, pri 2. opominu gre v drugi razred in pri 3. opominu ga vržejo iz šole in to lahko zdaj tudi že osnovni šoli. Lahko mu tudi prepovejo hodit v šolo za teden ali dva in takrat, če je otrok mlajši od 14 let obvestijo CSD in morajo biti tudi starši takrat doma. Mene bi bilo tako sram, da moram v službi zaradi tega vzet dopust.user posted image Otroka pa glih zatolčem.user posted image

No, a ne bi bilo to bolje, kakor pa, da jim vzamejo hrano?
Pazi, da te kdo ne prijavi na CSD. user posted image

user posted image Se trudim, da do te situacije pri nas sploh ne bi prišlo.
Je pa res vprašanje kako te stvari zgledajo v praksi. Na papirju je vse izvedljivo, v praksi pa se marsikatera stvar ne izide. Včasih se je vedelo kako to gre in so delili opomine in ukore in se je res vsak tresel. Pa ne vem koliko staršev se je pred 15-20 leti spomnilo, da bi šli v šolo težit, ker je otrok dobil ukor. Je prej kakšna šiba doma pela. Pa se je kdo pritoževal?


_____________________________

06.01.2008 se nama je rodila princeska Neja!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Se strinjate z ukrepom?
22.6.2010 13:44:40   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Sunny Morning
Pa se je kdo pritoževal?

Razen otrok? user posted image

(odgovor članu Sunny Morning)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Se strinjate z ukrepom?
22.6.2010 13:47:41   
Sunny Morning
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Sunny Morning
Pa se je kdo pritoževal?

Razen otrok? user posted image

Danes ti otroci priznajo, da je bilo takrat ok, da so jih dobili, ker je bilo čisto zasluženo. user posted image


_____________________________

06.01.2008 se nama je rodila princeska Neja!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Se strinjate z ukrepom?
22.6.2010 13:52:38   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: Sunny Morning

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Sunny Morning
Pa se je kdo pritoževal?

Razen otrok? user posted image

Danes ti otroci priznajo, da je bilo takrat ok, da so jih dobili, ker je bilo čisto zasluženo. user posted image



Sam danes so to tisti otroci, ki so zdej starši in se skoz hodijo v šolo ali vrtec kregat. user posted image

(odgovor članu Sunny Morning)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Se strinjate z ukrepom?
22.6.2010 13:59:32   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Nenya
V ljubljanskih šolah je največji problem premajhno število učencev - zato je problem veliko večji v urbanih okoljih (šibke generacije so problem na državni ravni), ker ravnatelji se borijo za VSAKEGA učenca posebej, ker samo en učenec ti gre, se ti podre cel sistem - namesto dveh paralelk dobiš en velik razred - to pa za sabo potegne celo vrsto stvari. Zato si starši lahko toliko privoščijo, zraven tega pa še to da veliko staršev 'pozna' ljudi pri koritu, zagrozi z odvetnikom in tako ...




to je zato ker so šole po novem komercialne ustanove, ne pa več vzgojno izobraževalne. as simple as that. jest se spomnim ko sem jest hodila v oš, je mel sošolec 5 (ja, 5) ukorov pred izklučitvijo, pa mislš da je letu iz šole? pa kaj še! pa je to 'vaška' šola, kar pomeni da če tuki živiš, te vpišejo v to šolo - ni debate. pa že pr ns ga niso upal brcnit vn, kaj šele v lj, ko je izbire velik in se je dejansko treba potegovat za otroke... kr poglej mal ankete tuki na RR, 'ali ste zadovoljne z OŠ xxy?'... pa si predstavli da ena mamica napiše da so njenega sončeka hroščka IZKLJUČIL (ker za to morš bit vsaj kriminalc), po možnosti še 'po krivem' (ker srčeki hroščeki itak niso nikoli nič krivi) - ma tista šola se lahko kr zapre. jutri, najboljš.
in to se je ponovno tuki izkazal, kjer so vsi mediji in komentatorji na portalih na strani sončekov hroščekov da kaka krivica se jim je zgodila in kok so bogi in da se spravljajo nad njih s srednjeveško vzgojo. pa maš utrip današnje vzgoje na dlani.
in ko smo že pr utripu, jest kr vidm kake mame, ko bojo hodile se v službo menit zadeve k šefom od svojih 'sončekov hroščekov'...


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Nenya)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?