|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 6 [7]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Se strinjate z ukrepom?
24.6.2010 12:24:00   
ronja
Upam, da bomo zmogli delati razliko med kreativnim in pozitivnim igranjem s hrano ter destruktivnim , nespostljivim in primitivnim "igranjem" s hrano, ne da bi morali celo studijo naredit.

haha, jaz tudi, samo v tistih helikopterjih in kroglicah iz kruha, ki nikamor ne letijo, sem videla not nekaj čisto podobnega kot je moja mami v tistem mojem "kreativnem piškotu". Meni se to ni zdelo nič kriminalnega - in se mi še danes ne zdi. Njej se je zdelo pa popolnoma nesprejemljivo - tako kot pomlad igranje s hrano, kjer ni nič za pospravit. ja, potem pa ja ni problem, ali pač? Problem je, kadar ima nekdo drug delo zato, ne pa če pač ne pojejo vsega in če je hrana, ko jo jejo druge oblike kot ko ej bila servirana...

Otroci so taksni kot jih naredimo. jasno pa je, da v povprecju, otrok ima vse vec pravic, ki jih s pridom izkorisca, ucitelji cedalje manj instrumentov, da zagotovijo red mir in disciplino, starsi so pogosto - vidi slikico Tito /Luksic... itn... in ja IMO postaja zadeva cedalje tezje obvladljiva.

Se strinjam s prvim stavkom in verjamem ostalo - nimam izkušenj s tem, verjamem pa, da je tako.

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: Se strinjate z ukrepom?
24.6.2010 12:32:14   
ronja
Na nasi OS, pa je to povsem povoprecna osnovna sola, starsi doplacujemo za varnostnika. Ker starejsi otroci pocnejo stvari, ki nobenemu ne bi bile v ponos (npr. lulajo po copatah mlajsih)

Po moje se je kaj takega sicer dogajalo že v naših "dobrih starih časih", pa še prej, vsaj če beremo razne Vorance ipd... so se tudi takrat močnejši izživljali nad šibkejšimi (in po nekem zakletem pravilu so vedno šibkejši postali pisatelji, da smo brali samo jamranjeuser posted image ). očitno je bilo v naših časih neko najboljše zatišje - mogoče so bili starši bolj zadovoljni, pa se je prenašalo na otroke?

Vendar me zanima, kako šola zdaj ukrepa ob takem primeru? Kličete starše v šolo, dobi opomin? Nekaj takega bi bilo pri nas.

Dejstvo pa je, da prisila dostikrat rodi upor. Naš novi (in še sedanji) ravnatelj, s katerim se v mnogočem strinjam, v vsem pa ne, je takrat s svojimi metodami dosegel to, da je v tistem letu odšlo iz te šolo 14 taboljših učiteljic. In ne mi rečt, da so vsi učitelji enako dobri, ker enostavno niso. in tudi se ve, kateri so boljši... in ravno te so šle... Ne vem, kakšen je on zdaj, ampak dejansko pa žanje tudi svojo setev, se mi zdi...

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Se strinjate z ukrepom?
24.6.2010 12:39:53   
ronja
Upam, da bomo zmogli delati razliko med kreativnim in pozitivnim igranjem s hrano ter destruktivnim , nespostljivim in primitivnim "igranjem" s hrano

Dejstvo je tudi, da kreativno igranje malih otrok lahko izgleda zelo destruktivno in nastane svinjarija. Pa ne mislijo nič slabega. Enako kot ne misli nič slabega fant, ki je iz koščka zrezka naredil letalo, ki leti okoli njegove glave in pristane v ustih ali na njegovem krožniku.
če napravi letalo iz zrezka in ga z vilico vozi po zraku? ipd. - ti nimajo česa pospravljat po jedilnici.


Evo, sem se spravila najt citat, kjer "je nujno tudi pojest", ko si rekla, da o tem ni bilo govora:
Ni variante, da se kosilo ne bi pojedlo


Zato sem se vtaknila, ker se mi zdi pa to nepotrebna represija. Sem proti obmetavanju s hrano, lepljenju le te na steno, mizo, metanju na tla ipd... Ampak nisem proti, da se igrajo. Naj se igrajo, samo naj ne delajo drugim dela in seveda če bo nečesa ne poje, ne dobi drugega in bo lačen. Res pa je, da sem bolj "softy" mami, hehe. Ampak vsi pa hvalijo tamali, kako sta lepo vzgojeni - prav čudnouser posted image .

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Se strinjate z ukrepom?
24.6.2010 14:52:01   
picola1
Mi je ob branju vsega tega padlo na misel to, da v nekaterih masažnih salonih oz. toplicah ponujajo masažo s čokolado (beri hrano)...No, meni se pa to zdi popolnoma nesprejemljivo! In 'obsojam' tiste, ki izvajajo tako masažo in tiste, ki hodijo nanje...In seveda tudi tiste, ki v tem ne vidijo nič slabega...
Eni sploh nimajo za osnovno preživetje...drugi pa se mažejo po telesu s čokolado?????????user posted image Grozno...

Sem pa ugotovila še ob branju tele teme, da bom od sedaj naprej malo bolj stroga kar se tiče hrane (pri hčerki, mislim).



_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Se strinjate z ukrepom?
24.6.2010 14:56:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: picola1

Mi je ob branju vsega tega padlo na misel to, da v nekaterih masažnih salonih oz. toplicah ponujajo masažo s čokolado (beri hrano)...No, meni se pa to zdi popolnoma nesprejemljivo! In 'obsojam' tiste, ki izvajajo tako masažo in tiste, ki hodijo nanje...In seveda tudi tiste, ki v tem ne vidijo nič slabega...
Eni sploh nimajo za osnovno preživetje...drugi pa se mažejo po telesu s čokolado?????????user posted image Grozno...

Sem pa ugotovila še ob branju tele teme, da bom od sedaj naprej malo bolj stroga kar se tiče hrane (pri hčerki, mislim).




tudi kopanje v mleku ni nič novega user posted image

(odgovor članu picola1)
  Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: Se strinjate z ukrepom?
24.6.2010 17:16:29   
ronja
picola, meni je sicer tudi čokolade škoda, vendar pa nimam nič proti temu, da jo uporabljajo v kozmetiki. Navsezadnje, potem pa pojej še vse gosenice, ki jih kar stran vržeš... Ker ponekod je to prava poslastica...
Potem se ne smeš igrat s hrano med seksom...
potem ne smeš vadit oblikovanja hrane...

Preveč stvari je, ki jih potem ne smemo delat, če je vsaka drugačna uporaba hrane slaba...

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: Se strinjate z ukrepom?
24.6.2010 20:34:24   
katjandraž
Meni se zdi taka kazen čisto primerna, saj je prav, da učenci, ki "normalno" jedo kosilo, ga dejansko lahko v miru pojedo. Na žalost mi ne pade nič kaj bolj konstruktivnega na pamet, čeprav ideja o t.i. "družbenokoristnem delu" ni slaba. Ima še katera kakšno idejo, kako nadomestiti ta ukrep?
Pa ne strinjam se z mislijo o konstruktivni igri, saj nikakor ne odobravam igre s hrano. Pri nas doma ne dovolim nobene igre s hrano. Eh, sej vem, da sem tečna mamauser posted image .

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: Se strinjate z ukrepom?
24.6.2010 20:41:54   
magda_velepič
Meni je čist vseeno kak bodo ukrepali je pa lahko starše takih otrok sram,ko jim ne vedo povedat,da se jesti ne meče po tleh...zgleda majo polno rit vsega pa naj bodo lačni kaj ma veze bo mamica doma skuhala nekaj dobrega la pa kako pico kupi....

Na koruzo klečat tri ure za kazen mislim,da nikoli več tega nebi počel.user posted image


_____________________________

Največja tragedija ni vreščeč hrup slabih ljudi temveč grozna tišina 'dobrih'.

(odgovor članu katjandraž)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: Se strinjate z ukrepom?
24.6.2010 21:17:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja


Evo, sem se spravila najt citat, kjer "je nujno tudi pojest", ko si rekla, da o tem ni bilo govora:
Ni variante, da se kosilo ne bi pojedlo


Zato sem se vtaknila, ker se mi zdi pa to nepotrebna represija.


Represija nad čem, nad hrano user posted image .

Če otrok (ali jaz ali kdo drug ni lačen) v času kosila, poje kosilo kasneje. Vseeno je, če uro ali dve poje mrzlo, ali si naredi sendvič. Načeloma se kuha dvakrat na dan, če smo doma, tudi zvečer-in tako se vedno poje vsaj en topel obrok.

Če od kosila kaj ostane, se tudi poje, zakaj se le ne bi?

Ne izvajamo represije nad ljudmi, da morajo jesti-v bistvu komot vsak poje, ko je lačen in toliko kot lahko poje. Načeloma tudi ne kuham ene žlice preveč, raje eno premalo-in nikogar ne stradam. Pač zdrava mera, ki pravi manj je več.

Verjetno je tudi zato otrok eden redkih, ki reče manjšo kepico sladoleda user posted image ..ker ima občutek za pravo mero.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: Se strinjate z ukrepom?
27.6.2010 20:33:28   
Ulla80
Ja piščanČka, hroščEka, sonČeka, dajta no pospravit, lepo prosim, pa toliko počakajta, da vaše starše pobaram, če sta slučajno ne vem kako aktivna".


omg user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image valjam se....drgač pa podpis pod miljonarko. pod vsako črko.

drgač pa, k tko vlačite to okol, da otroc ne smejo bit lačni itd. pa nej doma jejo. sej je naloga staršev predvsem, da prehranijo otroka. malica je pač samo ono za vmes. naj jim starši zjutri pripravijo konkreten zajtr, pa naj jim ga froc na steno namala. me res zanima.....kršenje pravic my assuser posted image pa da bojo cel teden brez hrane.....haloooo??? brez ene boge malce bo, kdo bo pa umru od tega? brez une malice, k je itak tko zanič, da jo je treba okol metat. uni mulci se tak sploh sekirali ne bojo. še lačn vprašanje če bo kdo. ker že zdej očitno ni.
moj enoinpolletnik ve, da se s hrano ne paca. sicer proba packat, sam takrat ziher ni več lačen, ker dokler je lačen, lepo je. res lepo. ko pa ni več lačen, pa čao od mize, ker s hrano svinjarijo po celi kuhinji mi ne bo delal.


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: Se strinjate z ukrepom?
27.6.2010 21:52:26   
ronja
Če otrok (ali jaz ali kdo drug ni lačen) v času kosila, poje kosilo kasneje.


No, to sem za, itak. Tudi pri nas ne mečemo hrane proč, če je še užitna (da ni pokvarjena, mislim). Mislila sem, da siliš svojega otroka pojest toliko, kot si mu naložila na krožnik - ker tudi to se dogaja - in potem se straši sprašujejo, zakaj se otrok buni...

uni mulci se tak sploh sekirali ne bojo. še lačn vprašanje če bo kdo. ker že zdej očitno ni.

Se strinjam - zato pa ne vem, koliko bo to učinkovit ukrep. Kot pravim nisem proti temu, sem pa proti,d a ne dovoliš otrokom nič jest v šoli, to se mi pa ipak ne zdi ok. Ker nekateri otroci so kar dolgo v šoli - mi smo včasih meli preduro ob 7:15 in potem podaljšano bivanje do 15:45 - in tako dolgo bit brez hrane je za otroka ipak težko. ni treba, da vmes poje kosilo, ampak da mu ne dovoliš niti jabolka v šolo prinest, pa ni glih ok.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: Se strinjate z ukrepom?
27.6.2010 22:13:32   
marta82
IZVIRNO SPOROČILO: ronja


uni mulci se tak sploh sekirali ne bojo. še lačn vprašanje če bo kdo. ker že zdej očitno ni.

Se strinjam - zato pa ne vem, koliko bo to učinkovit ukrep. Kot pravim nisem proti temu, sem pa proti,d a ne dovoliš otrokom nič jest v šoli, to se mi pa ipak ne zdi ok. Ker nekateri otroci so kar dolgo v šoli - mi smo včasih meli preduro ob 7:15 in potem podaljšano bivanje do 15:45 - in tako dolgo bit brez hrane je za otroka ipak težko. ni treba, da vmes poje kosilo, ampak da mu ne dovoliš niti jabolka v šolo prinest, pa ni glih ok.



Saj mislim, da se tule vsi strinjamo...če hrano razmetavajo, niso lačni. In če se ne znajo primerno obnašat med kosilom naj ne hodijo na kosilo. Sem pa proti temu, da otrok ne bi nič jedel v šoli in bil lačen. Vserkakor pa so povsod pravila, ki se jih moramo držat, drugače tam ne moremo bit/sodelovat. Banalen primer: če bo razgrajal po knjižnici, ga bodo vrgli ven, ne bodo pa mu prepovedali brat knjig.

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: Se strinjate z ukrepom?
27.6.2010 22:19:08   
Ulla80
IZVIRNO SPOROČILO: marta82

IZVIRNO SPOROČILO: ronja


uni mulci se tak sploh sekirali ne bojo. še lačn vprašanje če bo kdo. ker že zdej očitno ni.

Se strinjam - zato pa ne vem, koliko bo to učinkovit ukrep. Kot pravim nisem proti temu, sem pa proti,d a ne dovoliš otrokom nič jest v šoli, to se mi pa ipak ne zdi ok. Ker nekateri otroci so kar dolgo v šoli - mi smo včasih meli preduro ob 7:15 in potem podaljšano bivanje do 15:45 - in tako dolgo bit brez hrane je za otroka ipak težko. ni treba, da vmes poje kosilo, ampak da mu ne dovoliš niti jabolka v šolo prinest, pa ni glih ok.



Saj mislim, da se tule vsi strinjamo...če hrano razmetavajo, niso lačni. In če se ne znajo primerno obnašat med kosilom naj ne hodijo na kosilo. Sem pa proti temu, da otrok ne bi nič jedel v šoli in bil lačen. Vserkakor pa so povsod pravila, ki se jih moramo držat, drugače tam ne moremo bit/sodelovat. Banalen primer: če bo razgrajal po knjižnici, ga bodo vrgli ven, ne bodo pa mu prepovedali brat knjig.


mogoč bi bilo pa koristno, če bi bil kter kdaj lačen. mislim da je velik problem to, da otroci dons sploh več najbrž niso lačni? že od rojstva se jih skoz neki fila, mamice laufajo z žličami za njimi, da pišek mišek vsaj nekaj poje, pa kaj za zajtrk, miljon stvari, da bo vsaj nekaj pojedu, pa prva malica, pa druga malica, pa tri sorte kosila, pa prva popoldanska malica, pa druga, pa štriri sorte večerje, vmes kak piškot, ker je revček tko slabo kosilal, pa kak smoki, bombon, čokoladico. in vmes miljon animacij, zajebavanj, da sonček hroškeh vsaj nekaj poje. in tko skoz. otroci sploh več niso lačni!! tko da če mal razmislim, je tale ukrep res prehud, otroke lohk konc od šoka, k bojo prvič pri 12 al kolkih letih lakoto občutliuser posted image


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: Se strinjate z ukrepom?
28.6.2010 11:46:32   
ronja
mislim da je velik problem to, da otroci dons sploh več najbrž niso lačni?


Ne vem za tvoje, ampak za svoje ti lahko zagotovim, da sta. Ker ratata tečni, ko sta lačni. In jesta zelo pogosto. Očitno imata pač manjši želodec, že kot dojenčka sta se zelo pogosto dojili, nikoli ni bil za 3 ure mir, kot naj bi obstajali tudi taki dojenčki, da se na 3 ure dojijo - moji sta se obe bolj pogosto. Še zdaj je non stop neko hranjenje, lubi pravi, da sta ko kobiliciuser posted image . Jesta 5 obrokov na dan in vmes kdaj še kako sadje. Jaz sicer lakoto dokaj dobro prenašam, vendar tudi ratam lačna, če do 10h nič ne pojem- pa kje je še 16...

Sicer je pa to po moje neizvedljivo, da bi jim prepovedal nosit hrano v šolo (za to, da ne dobijo šolskega kosila, če ga mečejo okoli, se pa itak strinjamo), ker je enostavno na večini šol kak avtomat z večinoma zelo nezdravimi prigrizki...

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: Se strinjate z ukrepom?
28.6.2010 12:02:29   
Kimmi
Vaših odgovorov nisem brala, jih je preveč user posted image ...

Lahko povem le za kako ukrepanje sem jaz - otrok vrže hrano v steno - ok, šola pokliče pleskarja, ki steno prebarva - položnica staršem...
Otrok vrže hrano po tleh - poklicati čistilko, ki pospravi - staršem položnica za plačilo nadure čistilki....

Sicer bi se spet ogromno staršev zbunilo in ne vem kaj še... ampak če otrok nekomu razbije steklo - ga je potrebno plačati - prav tako pa pleskanje ni bilo zastonj, in če otrok vrže hrano v steno, je pač treba prebeliti....

Edino denar, je danes tisti ki boli, če je treba kaj plačati....

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: Se strinjate z ukrepom?
28.6.2010 19:02:00   
onka
IZVIRNO SPOROČILO: Kimmi

Vaših odgovorov nisem brala, jih je preveč user posted image ...

Lahko povem le za kako ukrepanje sem jaz - otrok vrže hrano v steno - ok, šola pokliče pleskarja, ki steno prebarva - položnica staršem...
Otrok vrže hrano po tleh - poklicati čistilko, ki pospravi - staršem položnica za plačilo nadure čistilki....

Sicer bi se spet ogromno staršev zbunilo in ne vem kaj še... ampak če otrok nekomu razbije steklo - ga je potrebno plačati - prav tako pa pleskanje ni bilo zastonj, in če otrok vrže hrano v steno, je pač treba prebeliti....

Edino denar, je danes tisti ki boli, če je treba kaj plačati....


Pa ma da jo poliže dol.

Drugače pa, dobri predlogi, kimmi. user posted image

(odgovor članu Kimmi)
Neposredna povezava do sporočila: 166
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 5 6 [7]
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 6 [7]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?