|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Država v štrajk?
4.7.2010 21:48:45   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Tudi če bi bilo to res v določenem procentu, ali je zato potrebno kaznovat vse ostale v JU, ki dobro delajo?


Očitno je to edina metoda, ki ostane-kaznovanje, ker sistem ni samo ošiščevalno naštiman v smer, kjer bi balast odpadal-nasprotno, mogoče se celo še redi?


Ampak to je enako v gospodarstvu - ni nujno, da dobro delaš, da ostaneš v podjetju. Važno je, koliko si všeč šefu in koliko znaš lesti v rit, pa koliko si osebno simpatičen ali hinavski. NIma veze, koliko si sposoben ali deloven, še obratno je res, če predobro delaš, si nevaren, bi se te radi odkrižali. Pa saj dobro veš,d a je tako povsod.


Niti približno (podčrtano) ni enako, sploh si ne moreš predstavljati, ker najbrž nikoli nisi delala.



Sem delala. Si lahko predstavljam. In vem da je tako, ker človeški faktor nikjer ne odpade. Če bosta delala dva človeka dobro in veliko, bo vedno odpadel tisti, ki se ti manj dopade. IN večja kot je firma, bolj je v ospredju človeški faktor, ker je delavec dlje od tistega, h kateremu gre direktno denar in obratno - manjša firma, bolj direktno "izkoriščanje". Da so pa povsod presingi in norme, je pa resnica. IN kazen ni noben dejavnik izboljšanja norme ali dela. To je samo sredstvo za izkoriščanje in ustrahovanje, da imaš ljudi pod kontrolo, da se te bojijo in so pokorni.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Država v štrajk?
4.7.2010 22:02:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Tudi če bi bilo to res v določenem procentu, ali je zato potrebno kaznovat vse ostale v JU, ki dobro delajo?


Očitno je to edina metoda, ki ostane-kaznovanje, ker sistem ni samo ošiščevalno naštiman v smer, kjer bi balast odpadal-nasprotno, mogoče se celo še redi?


Ampak to je enako v gospodarstvu - ni nujno, da dobro delaš, da ostaneš v podjetju. Važno je, koliko si všeč šefu in koliko znaš lesti v rit, pa koliko si osebno simpatičen ali hinavski. NIma veze, koliko si sposoben ali deloven, še obratno je res, če predobro delaš, si nevaren, bi se te radi odkrižali. Pa saj dobro veš,d a je tako povsod.


Niti približno (podčrtano) ni enako, sploh si ne moreš predstavljati, ker najbrž nikoli nisi delala.



In vem da je tako, ker človeški faktor nikjer ne odpade.


To sploh ni vprašanje, človeški faktor je prisoten povsod.
Ampak na dolgi rok tvoja teorija absolutno pade, sploh v zdravih firmah.
Po tvoji logiki bi morala zamenjati že juhuhu služb, ker nikoli ko je treba niti približno ne šparam jezika-pa sem še vedno, kjer sem. Baš čudno.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Država v štrajk?
4.7.2010 22:24:34   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Po tvoji logiki bi morala zamenjati že juhuhu služb, ker nikoli ko je treba niti približno ne šparam jezika-pa sem še vedno, kjer sem. Baš čudno.


Ja, možnosti sta dve:

1. - ali si šefom simpatična,
2. - ali pa se te bojijo in se jim ne zdi vredno se s tabo spuščat v borbe, ne glede na to, da si jim hipotetično zoprna, vsaj dokler jim še nosiš relativni dobiček oz. si relativno tudi sposobna 

Torej ali te marajo ali se te pa bojijo - vsaj v povprečni službi je že tako (pa gospod. ali negosp. gor al pa dol).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Država v štrajk?
4.7.2010 22:29:40   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Ampak na dolgi rok tvoja teorija absolutno pade, sploh v zdravih firmah.


Zdravih firm je malo. So sem in tja, prav res, ampak jih je relativno malo. Bi bilo pa fino, ja, če bi bile v večjem procentu. Pogrešam jih, ampak pogrešam tudi trezne in zdrave ljudi. Ti so pogoj za trezne firme.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Država v štrajk?
4.7.2010 22:30:00   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: jakaracman

Kakšno službo bi ti, mogoče tako, ko jih 80 obdelaš na urgenci do 20 ure, ko bruhajo po tebi , ko ti đankiji grozijo, svojci in podobno.Za to pa dobiš 180 eur


Ma o čem govoriš???? user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Pojem urgenca je že zdavnej zbledel... to pomeni, da imaš zdravniško pomoč 24 ur na dan ne pa da čakaš pol ure na zdravnika, z otrokom... mislim halo....

NE jih ne podpiram.... mislim, da je treba za ta dnar kej narest!


_____________________________

So what....

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Država v štrajk?
4.7.2010 22:35:39   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Onasiss

IZVIRNO SPOROČILO: jakaracman

Kakšno službo bi ti, mogoče tako, ko jih 80 obdelaš na urgenci do 20 ure, ko bruhajo po tebi , ko ti đankiji grozijo, svojci in podobno.Za to pa dobiš 180 eur


Ma o čem govoriš???? user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Pojem urgenca je že zdavnej zbledel... to pomeni, da imaš zdravniško pomoč 24 ur na dan ne pa da čakaš pol ure na zdravnika, z otrokom... mislim halo....

NE jih ne podpiram.... mislim, da je treba za ta dnar kej narest!



Najboljš da se pokoljemo, a ne! Nevrotični smo postali. En drugemu očitamo nedelo. A doma tudi tako funkcionirate v krogu družine? Očitaš možu, d anič ne dela, ker imata oba ogromno dela in se oba prekoljeta od hudega? Očitaj raje tistim, ki imajo miliarde, pa jih stiskajo k sebi. Očitaj tistim, ki se šlepajo na račun države, pa ki še nikdar niso delali, stari so pa 35. Očitaj državi, da je zafurala organizacijsko vse sorte in da meče naš denar proč z bagerji, ne z lopatami. Ne očitaj pa soljudem, ki delajo kot pri norcih, da premalo delajo! to ni smiselno.

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Država v štrajk?
5.7.2010 5:01:16   
Kerensa*
Še ena od neskončnih debat, ampak "tematiko" sem si jaz (po mojem mnenju) popolnoma poenostavila.
 
V veliki večini mi je popolnoma vseeno, kje je kdo zaposlen in koliko kdo zasluži, dokler v situacijo nisem osebno vpletena (kar pa je zelo redko). Od tega, koliko ima dohodka npr. g. Pahor, jaz nimam nič, pa če ima 3.000€ plače ali pa 226€ DSP. On ima svoje življenje, jaz svojega. On svoje položnice, jaz svoje. Drug drugemu jih ne plačujeva, ne glede na najini višini dohodka.
Prav tako se ne obremenjujem kaj preveč s tem, kam gre naš, davkoplačevalski denar, saj na to (razen v redkih primerih) nimam vpliva. To, da državljani preživljajo državo, je zame pač za časa mojega življenja nespremenljivo dejstvo - kakor tudi to, da so država ljudje in da še kako drži pregovor "100 ljudi, 100 čudi". Statistično gledano je najbrž cca. polovica (relativno) poštenih (ne kradejo, plačujejo davke itd.), cca. polovica pa nepoštenih. Če bi bilo kaj bistveno drugače, bi država že propadla. Ne glede na trenutno situacijo pa zaenkrat še ni, tako, da... je, kakor je. Nisem na poziciji, da bi to lahko spremenila (in tudi državno vodstvo ni, saj sprejem nekega zakona še zdaleč ne pomeni izboljšanja situacije - tista cca. polovica nepoštenih bo npr. še vedno v službi "kradla" WC papir in telefonirala, kakor je ena zapisala).
 
Se pa strinjam s tem, da veliko plač ni v sorazmerju s cenami in to predvsem s cenami osnovnih materialnih dobrin v razvitem svetu. Ampak tudi pri tem ne morem nič (razen, da podpisujem peticije in hodim na proteste, oboje je pa večinoma bolj samo sebi namen), zato je vse, s čimer se dejansko ukvarjam, to, da pripomorem k solidnemu preživetju sebe in svoje družine in to po principu "snađi se, je reko Tito".

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Država v štrajk?
5.7.2010 11:19:41   
krokos
Saj na nekoga se je pa potrebno spraviti, a ne? In najlažje se je na javne uslužbence, ki tako nič ne delajo...
Kdo vam pa potem nudi zdravstveno oskrbo 24 ur na dan, pa kdo uči vaše otroke, pa kje dobite osebne izkaznice in gradbena dovoljenja, pa... še bi lahko naštevala?
Če bi vam pa vse to ukinili, bi šli pa vi štrajkat?
Zanimivo, a ne?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   [Brisano sporočilo]
5.7.2010 12:29:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mojamura)
  Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Država v štrajk?
5.7.2010 13:16:46   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: krokos

Saj na nekoga se je pa potrebno spraviti, a ne? In najlažje se je na javne uslužbence, ki tako nič ne delajo...
Kdo vam pa potem nudi zdravstveno oskrbo 24 ur na dan, pa kdo uči vaše otroke, pa kje dobite osebne izkaznice in gradbena dovoljenja, pa... še bi lahko naštevala?
Če bi vam pa vse to ukinili, bi šli pa vi štrajkat?
Zanimivo, a ne?


Saj se zavedamo, da nam javni uslužbenci nudijo vse zgoraj našteto. Vprašljiva je samo njihova učinkovitost in v zvezi s tem povezano plačilo. Jaz se strinjam, da je nekdo za dežurstvo ustrezno plačan. Ampak poudarek je na USTREZNO. Ne pa, da v 12-ih urah uradno naštepa 24h, ker pač istočasno dežura v dveh bolnicah. O učiteljih niti ne bom - je bilo na to temo že dovolj povedanega. Glede uradnih papirjev je pa takole. Težava naše javne uprave je v tem, da je vsaka uslužbenka zadolžena za svoj obrazec in žig. In potem se teh referentov nabere juhuhu. Če bi eden pokrival več različnih področij bi bil bolj optimalno zaseden posledično pa bi lahko dobil tudi višjo plačo. In vsi bi bili zadovoljni. Dokler pa me na UE pošiljajo za vsak dokument na svoje okence, pri čemer je nekaterim referentkam več kot očitno dolgčas, ni pravega argumenta za ne-znižanje plač.
Gradbena in ostala dovoljenja - khm - ja, res so zanje zaslužni javni uslužbenci, ampak včasih se mi pri teh upravnih postopkih dozdeva, da odločbe pišejo na roke, ker zadeve trajajo toliko časa - predolge pavze za kavo?

(odgovor članu krokos)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Država v štrajk?
5.7.2010 14:04:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pikica*

IZVIRNO SPOROČILO: krokos

Saj na nekoga se je pa potrebno spraviti, a ne? In najlažje se je na javne uslužbence, ki tako nič ne delajo...
Kdo vam pa potem nudi zdravstveno oskrbo 24 ur na dan, pa kdo uči vaše otroke, pa kje dobite osebne izkaznice in gradbena dovoljenja, pa... še bi lahko naštevala?
Če bi vam pa vse to ukinili, bi šli pa vi štrajkat?
Zanimivo, a ne?


Saj se zavedamo, da nam javni uslužbenci nudijo vse zgoraj našteto. Vprašljiva je samo njihova učinkovitost in v zvezi s tem povezano plačilo. Jaz se strinjam, da je nekdo za dežurstvo ustrezno plačan. Ampak poudarek je na USTREZNO. Ne pa, da v 12-ih urah uradno naštepa 24h, ker pač istočasno dežura v dveh bolnicah. O učiteljih niti ne bom - je bilo na to temo že dovolj povedanega. Glede uradnih papirjev je pa takole. Težava naše javne uprave je v tem, da je vsaka uslužbenka zadolžena za svoj obrazec in žig. In potem se teh referentov nabere juhuhu. Če bi eden pokrival več različnih področij bi bil bolj optimalno zaseden posledično pa bi lahko dobil tudi višjo plačo. In vsi bi bili zadovoljni. Dokler pa me na UE pošiljajo za vsak dokument na svoje okence, pri čemer je nekaterim referentkam več kot očitno dolgčas, ni pravega argumenta za ne-znižanje plač.
Gradbena in ostala dovoljenja - khm - ja, res so zanje zaslužni javni uslužbenci, ampak včasih se mi pri teh upravnih postopkih dozdeva, da odločbe pišejo na roke, ker zadeve trajajo toliko časa - predolge pavze za kavo?



Pikica, števila zaposlenih ne določajo posamezne referentke. Niti posamezne referentke ne odrejajo, kaj so njihove službene zadolžitve. Niti posamezne medicinske sestre niso tiste, ki določajo, koliko in kdaj bodo dežurale ter koliko bodo za to dobile plačilo. Ali zdravniki, policaji, vojaki, sodni zapisnikarji... O organizaciji dela odločajo šefi. In če ti niso sposobni dela organizirat racionalno in učinkovito, potem bi bilo potrebno z znižanjem plač ali odpustitvijo/prerazporeditvijo na drugo delovno mesto... kaznovati njih, ne pa podrejene. Ker očitno niso sposobni/ne znajo/ nočejo svojega dela opravljati tako kot bi morali. Tu je tisti keč. Če se zniža plače vsem zaposlenim v JU, se ne bo spremenilo čisto NIČ. Še vedno bo v velikem delu neučinkovita, še vedno bo goltala denar, še vedno bodo postopki zapleteni in še vedno bo delo neracionalno in neorganizirno. Tisti zgoraj si bodo pa še vedno polnili žepe. Dokler bo celoten sistem zasnovan tako, kot je, bo enako, pa če plače ukinejo.

Nalin, bo revolucija, bo. Le čas še ni zrel. Potem pa bo spet po starem: en čas fajn, vsi polni elana in idealističnih predstav, a kmalu znova po starem: zgodovina se ponavlja.


< Sporočilo je popravil Ankica. -- 5.7.2010 14:06:12 >

(odgovor članu pikica*)
  Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Država v štrajk?
5.7.2010 14:10:21   
krokos
Gradbena dovoljenja se ne pišejo na roke, ampak je problem v tem, da vsi pridobivajo/mo dovojenja takrat ko bi že radi začeli graditi, tako na hitro pa verjetno nič ne gre - saj naša zadeva zagotovo ni edina, ki se rešuje....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Država v štrajk?
5.7.2010 15:14:11   
liliana
Pred dvema letoma, ko se je začela gospodarska kriza, so začele v tem sektorju TAKOJ padati odločitve, zelo krute odločitve za delavca v gospodarstvu......35 urni delavnik, znižanje plač za 10 %, odpuščanja, stečaji......nihče nikogar ni vprašal, smo se delavci v gospodarstvu s tem strinjali, ker je boljše imeti 10 % manjšo plačo, kot je sploh ne imeti.......ker smo iz dneva v dan videvali, da nas je gospodarska kriza zadela in prizadela......

delavci v JU pa so po raznih forumih takrat razglabljali, kako je kriza le metanje peska v oči, da nikogar ni prizadela, da se želi gospodarstvo le rešiti delavcev in podoben bla bla bla......

seveda, kaj pa 90 % delavcev v JU ve kaj je kriza, kaj pomeni, ko ti nihče ne plačuje in ti ne moreš delavcem izplačati plače, ko ti nihče ne da več kredita.......delavca v JU je brigalo in ga še briga le lastno zadovoljstvo......ker živi od tega, kar mu država da.....in ne od tega, kar zasluži (pa ne zdaj to jemati kot kritiko spet....če si pač zaposlen v javni upravi in ne na "trgu", je tvoja miselnost precej drugačna in nimaš v bistvu pojma kako trg funkcionira in te zanima le lasno zadovoljstvo oz. lastna plača, ki pride vsak mesec na točno določen dan v točno določenem znesku......)....

Vsaj 2 letni prepozno so prišli ti ukrepi poseganja v javni sektor.......

Pa ne gre se zdaj tu zato, koliko dela en poslanec, en zdravnik, en sodnik, ena učiteljica, ena čistilka v javnem sektorju.....v službi smo zato, da delamo.....to je čisto normalno.......

in če se znajde ozadje (gospodarstvo), ki financira javni sektor na dnu......je čisto normalna posledica, da se tudi v javnem sektorju začne nekaj dogajati, na pa da so se tam delali, kot da se že dve leti ni zgodilo nič in se je samo jemalo in jemalo.......



(odgovor članu krokos)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Država v štrajk?
5.7.2010 17:30:59   
Colt
Osebno sem prepričan da se problematika JU vleče še iz časov ko so se cedili ''med in mleko'', torej naš zlati socializem. Že takoj po osamosvojitvi bi morali temeljito prevetriti sistem JU in ga narediti neskončno bolj učinkovitega, manj obremenjenega z nepotrebno birokracijo in bolj podkovanega v praktičnih pristopih k reševanju problemov. Ne pa pošiljanja od okenc do okenc.

Sicer pa, JU je ogromen konglomerat služb, poklicev, referentov, funkcionarjev, delavcev...delno tudi sam spadam vanj (PPRS SV) Tako da malce poznam vsaj to vejo od blizu. Enostavno ne vidim drugačne rešitve kot neko selekcijo, podkovano z ''zdravo kmečko pametjo''. Torej, če delaš dobro...ostani, če se švercaš (npr tut po forumih v svojem delavnem času), nimaš kej delat na tem mestu.

Samo sam sistem je:

1. Zasnovan tako da ''vrana vrani ne izkljuje oči''
2. BI bilo zelo težko ločiti ''seme od plevela''
3. Nas mediji futrajo z toliko različnimi podatki da ima laična javnost vseeno dokaj šibak pregled nad vsem skupaj.

Moja primarna služba je sicer omejena na gospodarski zasebni sektor, vendar me vedno znova in znova ''ausglajza'' ko grem računat razliko med neto in bruto.

Pa da ne bo pomote, ni rak rana naše družbe samo JU (natančneje, gnili in leni del JUja), tu imamo še hordo delomrznežev, hordo ''nomadskega naroda'', hordo simulantov....ki se vsi, po večini popolnoma zdravi, švercajo na moj in tvoj OD.

Malce preprosto sem napisal vse skupaj....ampak takšno pribl je moje mnenje.

Grega

ps. Vedno pa je ogromno izjem, tudi za precej RRovk ki delajo v JU vem da so zelo marljive, pridne in predane svojemu delu. Želim si še več takšnih v JU, samo včasih ''zaradi dreves ne vidimo gozda''.


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Država v štrajk?
5.7.2010 17:45:38   
LoCa
se strinjam s tem, kar piše Gina. Najlažje je pljuvat čez cel javni sektor, ampak realnost pa glih ni taka kot večina predstavlja. v tem, kar je tu napisano zgleda, kot da so vsi v js za nedoločen čas, že sto let gulijo isti stol, ne delajo nič in so polni keša. Ja, matr, so tudi taki, in mi grejo totalno na živce, ker ne samo da nič ne delajo, ampak se trudijo ohranjati status quo, zatirati dobre ideje in si okoli sebe nabirati nesposobneže, da lahko do penzije vlečejo niti po svoji volji. so pa tudi ljudje, ki ob treh zletijo iz službe, ker lovijo vlak, do treh pa garajo. vsi bi radi odpuščali, ne zavedate pa se, da bomo leteli mladi, ki delamo kakovostno, samo da nimamo sreče imet pogodb za nedoločen čas, ampak nas nategujejo in nategujejo. pač, en dohtar ima pri nas prednost samo zaradi izobrazbe in poznanstva. ko mi bivša šefica ni podaljšala pogodbe, ker sem 2x preveč povedala, kaj mislim, je direktorica vprašala bivšo sodelavko, kaj je s tem področjem, ki sem ga jaz zapustila. ko ji je povedala, da nič, ker sem jaz, ki se edina to delala, morala iti, direktorca ni mogla verjet.
TAKA JE SITUACIJUA V JAVNEM SEKTORJU, NE PA MED IN MLEKO.
in zdej bojo neki nižali plače, odpuščali, namesto da bi spucali sodrgo, tam kjer smrdi.....sej človek ne ve več kaj si mislit.


(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Država v štrajk?
5.7.2010 17:48:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Ja, možnosti sta dve:

1. - ali si šefom simpatična,
2. - ali pa se te bojijo in se jim ne zdi vredno se s tabo spuščat v borbe, ne glede na to, da si jim hipotetično zoprna, vsaj dokler jim še nosiš relativni dobiček oz. si relativno tudi sposobna 


Naivna predpostavka, da ljudje hodijo/hodimo nekam predvsem in v veliki osnovi zato, da delamo, pa ni na spisku?


(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Država v štrajk?
5.7.2010 17:50:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

3. Nas mediji futrajo z toliko različnimi podatki da ima laična javnost vseeno dokaj šibak pregled nad vsem skupaj.


Zelo drži.
Najbolj glasni so...? Tisti, ki imajo najmanj dela? Samo sprašujem.

Ker-do zdaj-neke realne slike s plusi in minusi in realnimi posledicami ni bilo zaslediti.

(odgovor članu Colt)
  Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Država v štrajk?
5.7.2010 22:35:11   
LoCa
In zakaj pol vsi slišite samo taglasne? 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Država v štrajk?
6.7.2010 10:23:04   
liliana
Pa ne gre se zdaj tu za razglabljanje...."jaz delam, moj šef, ki ima pa večjo plačo in kolegica v sosednji pisarni pa se šlepata name".....sigurno bo vsak zaposleni "priznal", da on pa gara kot živina, sodelavec pa ne dela nič.....

V zasebnem sektorju oz. gospodarstvu so se plače znižale.......zato je potrebno prilagoditi, torej znižati, tudi plače v javnem sektorju.......če želimo imeti na dolgi rok stabilne javne finance.....samo koga pa dolgoročna stabilnost javnih financ zanima.....sindikate sigurno ne, zaposlene v javni upravi tudi ne......

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Država v štrajk?
6.7.2010 10:53:10   
krokos
Ja, liliana, prav imaš - tiste, ki so zaposleni v javni upravi ne zanima stabilnost javnih financ, ker v bistvu očitno po tvojem ne živijo v Sloveniji - pa dajte nehati s takšnimi neumnostmi. Tudi zaposleni v javni upravi plačujejo davke - in definitivno bolj pošteno kot npr s.p.-ji, ki si prikazujejo takšne izdatke, da so ubogi reveži, in jim potem država (kar pa smo vsi) plačujemo vrtce,...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Država v štrajk?
6.7.2010 16:16:30   
liliana
Seveda plačujete davke.....samo, če se vaše plače povečajo vsake toliko za 10 %.....plače v gospodarstvu pa se vsake toliko znižajo za 10 %......tudi vi davkov ne vem kako dolgo več ne boste mogli plačevati........

(odgovor članu krokos)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Država v štrajk?
7.7.2010 7:35:53   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Seveda plačujete davke.....samo, če se vaše plače povečajo vsake toliko za 10 %.....plače v gospodarstvu pa se vsake toliko znižajo za 10 %......tudi vi davkov ne vem kako dolgo več ne boste mogli plačevati........


A res? Delež razlike za odpravo nesorazmerja pri prevedbi plačilnih razredov (s 01.08.2008) še ni bil izplačan, in se odlaga vsako leto iz 01.01. na jesen in iz jeseni na 01.01. To je iz leta 2008. Usklajevanje iz leta ( ne vem točno 2004 sli 2005) pa se je končalo tako, da so nam ustanovili "sklad javnih uslužbencev" kamor nam to razliko vplačujejo . Seveda ti od tega nimaš nič, ne gre ti v osnovo za npr. kredit, bolniško.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Država v štrajk?
7.7.2010 8:14:46   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Seveda plačujete davke.....samo, če se vaše plače povečajo vsake toliko za 10 %.....plače v gospodarstvu pa se vsake toliko znižajo za 10 %......tudi vi davkov ne vem kako dolgo več ne boste mogli plačevati........


A res? Delež razlike za odpravo nesorazmerja pri prevedbi plačilnih razredov (s 01.08.2008) še ni bil izplačan, in se odlaga vsako leto iz 01.01. na jesen in iz jeseni na 01.01. To je iz leta 2008. Usklajevanje iz leta ( ne vem točno 2004 sli 2005) pa se je končalo tako, da so nam ustanovili "sklad javnih uslužbencev" kamor nam to razliko vplačujejo . Seveda ti od tega nimaš nič, ne gre ti v osnovo za npr. kredit, bolniško.


Šablone, kaj?:) JS in vaši razredi. Plačevat bi morali začeti po učinkovitosti pa bi bil mir.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Država v štrajk?
7.7.2010 8:33:02   
uškinamama
Plačni razredi, prej količniki, zate šablone...del denarja, ki nam pripada nam niso izplačali. Ali česa ne razumeš? Tako, da ne  mi od "deset procentnem povišanju" , baba rekla , baba kazala.
In ja, strinjam se s teboj, plačani bi morali biti po učinkovitosti.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Država v štrajk?
7.7.2010 13:25:37   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Seveda plačujete davke.....samo, če se vaše plače povečajo vsake toliko za 10 %.....plače v gospodarstvu pa se vsake toliko znižajo za 10 %......tudi vi davkov ne vem kako dolgo več ne boste mogli plačevati........


A res? Delež razlike za odpravo nesorazmerja pri prevedbi plačilnih razredov (s 01.08.2008) še ni bil izplačan, in se odlaga vsako leto iz 01.01. na jesen in iz jeseni na 01.01. To je iz leta 2008. Usklajevanje iz leta ( ne vem točno 2004 sli 2005) pa se je končalo tako, da so nam ustanovili "sklad javnih uslužbencev" kamor nam to razliko vplačujejo . Seveda ti od tega nimaš nič, ne gre ti v osnovo za npr. kredit, bolniško.


Da malo karikiram kaj sem mislila povedati......iz literske steklenice vode lahko spiješ samo liter vode ali pa manj.....nikakor pa iz ene literske steklenice vode ne moreš spiti 2 litrov......

Ni pa bila 10 % mišljena neka realna številka.....

< Sporočilo je popravil liliana -- 7.7.2010 13:29:44 >

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?