|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Mama, kje si?
7.7.2010 13:07:45   
marta82
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Pravkar sem govorila z Markom. Javila se mu je neka gospa, ki pravi, da se je v mladosti družila z Đovano in ta gospa pravi, da Đovana sploh ni bila gluhonema! Menda je bilo takratnim "strokovnjakom" to najlažje reči in jo vtakniti v dom. Očitno je bila samo tujka, ki ni znala slovensko.

Pa ta gospa nič več ne ve o njej? Vsaj pravo ime (oz. kako se zapiše), morda celo kam je odšla (če sploh je kam) ipd.?

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Mama, kje si?
7.7.2010 13:07:51   
zvesta

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Pravkar sem govorila z Markom. Javila se mu je neka gospa, ki pravi, da se je v mladosti družila z Đovano in ta gospa pravi, da Đovana sploh ni bila gluhonema! Menda je bilo takratnim "strokovnjakom" to najlažje reči in jo vtakniti v dom. Očitno je bila samo tujka, ki ni znala slovensko.


pa saj to mi je bilo hecno... kako so lahko od nje izvedeli,da je Đovana, če pa je bila kao nema...

_____________________________

Pomagajte:

http://www.ringaraja.net/clanek/podprite-mamico-janjo-pri-posvojitvi-dvojcic_3182.html

http://www.facebook.com/home.php?sk=lf#!/pages/Zbiranje-podpisov-Za-otrocka-gre/135343546502939?ref=mf

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Mama, kje si?
7.7.2010 13:58:55   
majch
Vlaki vozijo/so vozili tudi skozi Beograd. Direkt povezava je bila z Orient Expressom, ki so ga v 70-ih ukinili.

link

Čez Slovenijo gre ta linija do leta 77, če prav razumem. Čeprav mislim, da ne gre čez Jesenice ampak LJ -Trst.

_____________________________

I'm back and I'm bad.

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Mama, kje si?
7.7.2010 14:47:06   
majch
Še nekaj...morda gre za katerega od teh vlakov:

Jugoslavija Express (Ostende – Köln - München – Jesenice – Beograd – Sofija)

Tauern Express (Ostende – Köln – München – Jesenice – Beograd)

Dalmacija Express (Split – Zagreb – Jesenice – München – Ostende)


številko vlaka bi pa morda prepoznal kak entuziast TULE.


_____________________________

I'm back and I'm bad.

(odgovor članu majch)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Mama, kje si?
7.7.2010 15:07:20   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura
o moj bog....pa kakšni svet je to? zaradi tega ker je bila tujka so jo vtaknili v domuser posted image

Saj ne vemo (še), če je bilo res tako. To je zaenkrat domneva. Vseeno pa mislim, da v domu Malči Beličeve niso (bili) tako zelo nestrokovni, da bi otroka, ki ni gluhonem, ali v Zavod. V takšnem primeru bi najbrž ostala v Domu.
IZVIRNO SPOROČILO: marta82
Pa ta gospa nič več ne ve o njej? Vsaj pravo ime (oz. kako se zapiše), morda celo kam je odšla (če sploh je kam) ipd.?

Marko se bo v kratkem osebno srečal s to gospo in mu bo povedala detajle, kakor pa sem jaz razumela Marka, naj bi se ta gospa z Đovano družila v otroštvu. Je pa Markovi mami zares ime Đovana (to je sama povedala oz. zamomljala, grdo rečeno, ko so jo našli), samo pravilen zapis imena nam je neznan (v takratni YU so pač napisali "piši kao što govoriš").
IZVIRNO SPOROČILO: majch
Jugoslavija Express (Ostende – Köln - München – Jesenice – Beograd – Sofija)

Carinik, ki je našel Đovano naq vlaku, se ne spomni najbolje, za kateri vlak je šlo, zdi pa s mu, da je šlo za vlak št. 410, ki je prihajal iz Istanbula. Druga možnost naj bi bil vlak, ki se je imenoval "Hellas express", ki je vozil (točne trase ne vem - od/do) preko Turčije in Grčije (in očitno vsaj do Jesenic, če ne dalje).

Kakor sem uspela prebrati po Internetu, so starši otroke dali na vlak na najbližji postaji svojega doma in... ciao. Z njimi naj ne bi hodili. Torej je malo verjetno, da je bila Đovana dana na vlak izven meja YU, saj bi jo odkrili že pri vstopu v YU, tako pa so jo šele na Jesenicah, ob izstopu iz YU. Najverjetneje je torej, da je bila dana na vlak nekje v YU, kjer ni bilo mejne kontrole (al' je bila tudi med republikami?).


(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Mama, kje si?
7.7.2010 15:50:33   
majch
Obstaja menda tudi tale vlak B/Ex 410 ORIENT EXPRESS

Istanbul 14:45
Sofia dol. 03:30
Sofia pol. 04:35
Dimitrovgrad 04:55/05:15
Niš dol. 06:38
Niš pol. 07:10
Beograd dol. 10:33
Beograd pol. 10:40
Šid 11:55/12:15
Vinkovci 12:41/12:45
Zagreb gl. Kol. dol. 15:05
Zagreb gl. Kol. pol. 15:20
Ljubljana dol. 17:39
Ljubljana pol. 17:47
Villach Hbf 19:23/19:36
Schwarzach-St.Veit 21:09/21:11
Salzburg Hbf 22:08/22:12
Muenchen Hbf 23:55

če je urnik realen, ne vem...sem snela s prej omenjenega foruma. Je edini, ki ima številko 410

Grška pa sta taledva zanimiva:
"Akropolis" Muenchen - Atene via Kosovo Polje

"Hellas Express" Dortmund - Atene

Postaj je pa zgleda malo morje na taki relaciji KLIK. Tako, da prav težko ugotoviš vstopno postajo.

In le kot pomislek; če se je deklica igrala s to gospo in če obstaja verjetnost, da ni bili nema, je mogoče, da je kdaj spregovorila v svojem maternem jeziku (domnevamo, da je tujka) in da se gospa kake besede spomni. Bi lahko izvrtali, od kod je bila na podlagi kake besede?

Ne vem, če to kaj pomaga, vsekakor pa imaš, Kerensa, zanimiv problem, ki postaja vedno bolj zanimiv material za knjigo.user posted image  Upam, da tako s srečnim koncem. 

_____________________________

I'm back and I'm bad.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Mama, kje si?
7.7.2010 15:53:36   
majch
Med republikami v YU ni bilo mejne kontrole, kolikor se spomnim, smo veselo hodili na "pir" čez mejo, pa ni nihče nič vprašal. Potem domnevam, da je bilo od nekdaj tako.

_____________________________

I'm back and I'm bad.

(odgovor članu majch)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Mama, kje si?
7.7.2010 15:55:20   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: majch
In le kot pomislek; če se je deklica igrala s to gospo in če obstaja verjetnost, da ni bili nema, je mogoče, da je kdaj spregovorila v svojem maternem jeziku (domnevamo, da je tujka) in da se gospa kake besede spomni. Bi lahko izvrtali, od kod je bila na podlagi kake besede?

To se bo izvedelo takoj, ko se Marko in ta gospa srečata. Je pa "Đovana" razglednico napisala v mešanici srbohrvaškega in slovenskega jezika (tisto z Ibize). Točno besedilo je:

"Dragi Mauro! Kako ti je imaš? Mene ni dobro, za na bolesna, l pa previše mislim na tebe Mauro, lepo pozdrav od IBIZA, i čao pozdrave od tvoje mame"


(odgovor članu majch)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Mama, kje si?
7.7.2010 16:03:43   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: majch
Je edini, ki ima številko 410

Je to današnja številka vlaka? Kajti mi iščemo vlak, ki je imel avgusta 1971 številko 410 in je vozil is smeri Istanbula preko cele Jugoslavije in še nekam naprej.

(odgovor članu majch)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Mama, kje si?
7.7.2010 16:13:35   
Šarki
Keerensa zakaj nimam možnosti da ti pošljem ZS??

_____________________________

They said we should all pay our tax with a smile. I tried- but they
wanted cash.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Mama, kje si?
7.7.2010 16:15:41   
uškinamama
kerensa, mail?

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Šarki)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Mama, kje si?
7.7.2010 16:20:01   
Kerensa*
Izklopila sem si možnost pošiljanja ZS-jev, kajti odkar je znak za prejet ZS tako... neočiten. Potrebovala sem več dni, da sem ga opazila. user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Mama, kje si?
7.7.2010 16:36:11   
majch
Če prav razumem je to stara številka, ampak izmišljen vozni red.


Zakaj mi to pismo deluje romsko?user posted image Ime Mauro pomeni "temnopolti", "moor (ang)".

< Sporočilo je popravil majch -- 7.7.2010 16:49:40 >


_____________________________

I'm back and I'm bad.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Mama, kje si?
7.7.2010 17:16:31   
marta82
IZVIRNO SPOROČILO: majch

Če prav razumem je to stara številka, ampak izmišljen vozni red.


Zakaj mi to pismo deluje romsko?user posted image Ime Mauro pomeni "temnopolti", "moor (ang)".

Tudi meni "se sliši" romsko.

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu majch)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Mama, kje si?
7.7.2010 18:10:43   
Kerensa*
No, nekaj novih informacij...

"Đovana Rodič" je slovenska državljanka, v evidencah zavedena kot "Džovana Rodič". Imam njeno zadnje stalno bivališče, ki pa mi nič ne pomaga. V času, ko je bila najdena, jo je očitno CSD prijavil na svojem naslovu (kakor se še danes dela za ljudi, ki se ne morejo prijaviti nikjer drugje). Đžovana je potem menda izginila iz rejniške družine (in od povsod), CSD pa se je preslil na drugo lokacijo in Đžovaninega stalnega naslova niso spreminjali, tako, da je še vedno enak, kakor ped 30-imi leti. Imam tudi njen rojstni datum, ki so ji ga določili (okviren, za v dokumente) in njeno EMŠO.

Ker je naslov nekoristen za ugotovit' karkoli, bi potrebovala nekoga, ki ima možnost in jajca pokukati, če se da karkoli o Džovani ugotoviti preko EMŠO.

Moderatorji in administratorji... vsaj tokrat dajte mir, no. user posted image


(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   [Brisano sporočilo]
7.7.2010 18:44:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Mama, kje si?
7.7.2010 18:47:22   
Kerensa*
We'll see... pravkar težim slovenskemu veleposlaništvu v BiH.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Mama, kje si?
7.7.2010 18:49:51   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
Kerensa - ce obstaja vetrjetnost, da je gluhonema, kontaktiraj Slovensko drustvo gluhonemih: kolikor mi je znano, imajo oni vecino evropskih kontaktov podobnih drustev / zavodov.

V bistvu sem že poslala e-mail na Zavod za gluh in naglušne v LJ, kamor je bila Džovana Rodič premeščena iz doma Malči Beličeve. Glede na to pa, da so to stari podatki, sem e-mail poslala tudi v Arhiv RS, če so stare mape slučajno pri njih. Ampak direktorica doma Malči Beličeve mi je rekla, da so morali nekatere podatke zaradi ZVOP po določenem času uničiti, bo pa jutri ali pojutrišnjem vseeno pogledala po arhivih doma, če kaj najde.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Mama, kje si?
7.7.2010 19:21:25   
sara.
Kerensa, že včeraj, po branju članka sem tudi jst pomislila na očeta!user posted image
Kontaktiraj me na duska29@gmail.com... imam še eno idejo!

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Mama, kje si?
7.7.2010 19:28:41   
Kerensa*
E-mail poslan...

(odgovor članu sara.)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Mama, kje si?
7.7.2010 19:32:29   
sara.
mauro je italijansko ime...

(odgovor članu sara.)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Mama, kje si?
7.7.2010 19:33:54   
Kerensa*
Ampak Džovana menda ni vedela, od kod (in čigava) je...

(odgovor članu sara.)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   [Brisano sporočilo]
7.7.2010 19:40:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Mama, kje si?
7.7.2010 19:45:31   
Kerensa*
Odkar sem našla svojo družino, verjamem v čudeže, ampak tole... če se ne bo Marku sam javil kdo, ki reskaj konkretnega ve, potem bo pa tole RES čudež.

Mimogrede... a katera ve, če lahko slovenske upravne enote zaprosijo upravne enote (oz. kakorkoli se že tam imenujejo) po Evropi za morebitne podatke o SLO državljanih v njihovih državah? Npr. v Španiji?


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   [Brisano sporočilo]
7.7.2010 19:47:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?