|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  83 84 [85] 86 87   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Mama, kje si?
29.8.2010 21:55:57   
Anonimen
Ga. Kerensi*.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 2101
   RE: Mama, kje si?
30.8.2010 1:43:37   
maniac
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

IMHO - in my honest opinion - po mojem skromnem mnenju



Tole pa ne bo držalo, IMHO pomeni in my humble opinion.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 2102
   RE: Mama, kje si?
30.8.2010 7:01:15   
buči
user posted image

_____________________________

TDAT - štirje prestopniki!

(odgovor članu maniac)
Neposredna povezava do sporočila: 2103
   RE: Mama, kje si?
30.8.2010 8:21:13   
HHH
Strinjam se, marsikaj govori v prid teoriji, da je bila Džovana Romkinja. Razen ene, po moje kar bistvene stvari. Romi so pač takšni kakršni so. Za raznorazne vrednote jim precej "dol visi". Sicer ne poskrbijo ravno vzorno za vzgojo in izobraževanje, so pa izredno - marsikdaj pretirano -  zaščitniški do svojih otrok. Zanje bodo dali vse in nikakor jih ne bodo zapustili. Tako da se je moralo že kaj hudega zgoditi, da so jo zapustili. Tudi romski otroci niso ravno begavčki. Zelo se tiščijo kril svojih staršev.  

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 2104
   RE: Mama, kje si?
30.8.2010 8:45:21   
ronja
Tole pa ne bo držalo, IMHO pomeni in my humble opinion.

je bilo že popravljenouser posted image . V svojem spisu pa ne morem več spreminjat.

Meni se poraja še ena možnost: če so prosjačili po vlaku in so šli mogoče ostali iz države, morda se je ona enostavno izgubila, ostali pa so šli v drugo državo in zato niso vedeli, da tu iščejo starše. Sicer še vedno ni jasno, zakaj je potem starši ne bi šli iskat nazaj, edina razlaga bi bila, da jih niti ni imela in je zanjo skrbela cela skupnost in se pač potem nihče ni obračal in šel iskat. Ne vem, samo ideja, ni prav zelo verjetna.

(odgovor članu maniac)
Neposredna povezava do sporočila: 2105
   RE: Mama, kje si?
30.8.2010 8:49:05   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Kaj sledi zdaj, izlet med Cigane?

Očitno. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2106
   RE: Mama, kje si?
30.8.2010 8:54:49   
ronja
Zakaj user posted image , po moje bo zanimivouser posted image . Tu imaš link do njihove zveze:http://www.zveza-romov.si/index,2,0.html
Ker pa nekateri očitno niso v tej zvezi, imaš potem še posebej društva, se ti splača še njih kontaktirat - sploh če je kakšno na področju Jesenic in/ali Ljubljane:
http://www.romskenovice.si/blog/?p=2400
http://www.romsko-drustvo.com/
Tu bojo verjetno vsi hoteli pomagat, saj gre za dober namen in ne bo imelo veze, ali so pod isto organizacijo ali ne - samo da veš, da ne boš vseh dobila že na zvezi.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2107
   RE: Mama, kje si?
30.8.2010 8:58:38   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Zakaj user posted image , po moje bo zanimivouser posted image

Zanimivo... s katerega vidika?

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 2108
   RE: Mama, kje si?
30.8.2010 9:07:07   
ronja
Spoznavaš nove ljudi, dobivaš nove informacije, tkeš nove ideje, kaj se je mogoče zgodilo,... POizkušaš vse sestavit v smiselno celoto... a ni to zanimivo?
Lahko poizkusiš povezat te stvari: recimo če misliš, da je velika možnost, da je Džiovana zdaj v Španiji ali Afriki, povprašaš po nijhovih združenjih tam in če ti mogoče lahko kaj pomagajo. Verjetno je ne boš kar našla nekje, mogoče pa se je bo kdo spomnil izpred ... let. Izgubit itak nimaš kaj.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2109
   RE: Mama, kje si?
30.8.2010 9:08:13   
Kerensa*
Zanimivo delo imam ob 1. jutranji kavi... iskanje romskih naselij (točne lokacije) po Gorenjskem. user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 2110
   RE: Mama, kje si?
30.8.2010 9:21:37   
Kerensa*
No, ja... Romi. Očitno so kar Sinti.

2. jutranja kava in e-mail tukajle:

www.bizi.si/DRUSTVO-SINTOV-GORENJSKE/o-podjetju_maticno-podjetje

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2111
   RE: Mama, kje si?
30.8.2010 10:09:41   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: HHH

. Zanje bodo dali vse in nikakor jih ne bodo zapustili. Tako da se je moralo že kaj hudega zgoditi, da so jo zapustili. Tudi romski otroci niso ravno begavčki. Zelo se tiščijo kril svojih staršev.  


Ne vem od kod ta podatek, vendar najvecje stevilo otrok, ki so na voljo za posvojitev v Romuniji, Srbiji, Makedoniji so romskega porekla.  Navsezadnje obstaja v Sloveniji raziskava, ki daje povsem podrobne podatke o nacinu zivljenja , vrednotah itn...
Dosti je tudi odvisno od okolice v kateri zivijo in kako mocna je skupnost. Sicer so romcki zelo samostojni, pa verjetno ne kot rezultat pretirane zascitniskosti starsev.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu HHH)
Neposredna povezava do sporočila: 2112
   RE: Mama, kje si?
30.8.2010 10:12:53   
Kerensa*
Grem pogledat v arhiv UDBE, če bom kaj našla. No, najbrž grem samo do sprejemne pisarne. user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 2113
   RE: Mama, kje si?
30.8.2010 11:03:25   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

No, ja... Romi. Očitno so kar Sinti.

2. jutranja kava in e-mail tukajle:

www.bizi.si/DRUSTVO-SINTOV-GORENJSKE/o-podjetju_maticno-podjetje



Glede tega pa pazi, da koga ne užališ... Sinti so posebno pleme, od ostalih Romov se ločijo predvsem po tem, da so socializirani in dobro izobraženi, mnogi so precej občutljivi na to, če se jih naziva kot Rome. (Hodijo v službe, živijo čisto običajno življenje kot jaz in ti.)Konec koncev niso istega porekla kot Romi, oz gre za različne etnične skupine. Eden od pripadnikov Sintov je tudi Oto Pestner.


_____________________________

Jst.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2114
   RE: Mama, kje si?
30.8.2010 11:58:31   
HHH
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: HHH

. Zanje bodo dali vse in nikakor jih ne bodo zapustili. Tako da se je moralo že kaj hudega zgoditi, da so jo zapustili. Tudi romski otroci niso ravno begavčki. Zelo se tiščijo kril svojih staršev.  


Ne vem od kod ta podatek, vendar najvecje stevilo otrok, ki so na voljo za posvojitev v Romuniji, Srbiji, Makedoniji so romskega porekla.  Navsezadnje obstaja v Sloveniji raziskava, ki daje povsem podrobne podatke o nacinu zivljenja , vrednotah itn...
Dosti je tudi odvisno od okolice v kateri zivijo in kako mocna je skupnost. Sicer so romcki zelo samostojni, pa verjetno ne kot rezultat pretirane zascitniskosti starsev.



Tole o otrocih za posvojitev je žal res, čeprav za posvojitev so tudi drugi, ampak te posvojijo "domači". Romčke pa dajo v posvojitev nam. Ampak to ni bistveno. Od kje meni ideja o zaščitništvu Romov do otrok? Živim blizu njih, srečujem jih vsakodnevno, z njimi sem hodila v šolo in sedaj z njimi v šolo hodi moj otrok. In to vidim vsak dan. Tlačijo jih pod svoje peruti, da jih le ne bi "civili" preveč pokvarili. Razen v šolo jih ne spustijo nikamor od sebe. Še v šolo le redko kdaj.

Takšni so naši dolenjski Romi.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 2115
   RE: Mama, kje si?
30.8.2010 13:34:11   
Pikec
Kot ideja, pa da ne bo spet govora da se ne da pridet do spisov na CSD.

Ko smo mi kaj rabili in je bilo preveč, težko ali fizično nemogoče kopirat/skenirat (stari spisi razpadle mape itd...) smo vzeli s sabo fotoaparat in se je spis oz. gradivo fotografiralo. Če niso bili listi poveščeni je bila kvaliteta fotografije s flešem lista dovolj velika, da se je dalo vse razbrat. Pri povoščenem papirju je ponavadi odblesk in se težko bere zato se slika brez fleša. Super je če je dober fotoaparat in naštimana ločljivost na največjo možno, ker potem se z povečevanjem lahko marsikaj naredi.

Nemalokrat so bili fotografirani dokumenti bolj uporabni kot skenirani.

(odgovor članu HHH)
Neposredna povezava do sporočila: 2116
   RE: Mama, kje si?
30.8.2010 13:43:06   
Kerensa*
V Centru Ljubljane, v cyber-caffeju... zakaj? Ker čakam, da se (a je edini? user posted image ) MNZ-jev pravnik vrne od... ne vem, kod.

Šla sem na Linhartovo ulico 3/a, saj je to naslov, ki sem ga našla na Internetu - da je tam dislociran oddelek Arhiva RS, kjer naj bi bili dosjeji UDBE. Taksist me "vrže ven" takorekoč pred naslovom in prva stvar, ki jo zagledam pred številko 3/a, so trije policisti. user posted image Iščem tablo, napis ali karkoli, kar bi nakazovalo, kje je oddelek Arhiva. Nič. Grem na blef v stavbo, nobenega vratarja, v 1. nadstropju potrkam na 1. vrata, za katera se mi je zazdelo, da je nekdo za njimi. user posted image Ugotovitev? Oddelek Arhiva je bil točno v tistih pisarnah, a so ga že pred leti preselili. user posted image Kam? Ne vedo. user posted image OK, grem pa vprašat v glavni Arhiv RS.
Vratarju razložim, da iščem arhivsko gradivo, ki je bilo nekoč v prej omenjenem oddelku. Ne vem, o čem brbljam in me pošlje v čitalnico (aaa, peš v 2. nadstropje! user posted image ).  Prijazen gospod mi razloži, da so zadeve od UDBE v drugem dislociranem oddelku, ki pa se nahaja v stavbi Kazine v Centru LJ. user posted image OK, grem pa tja, pi*da.
1. nadstropje, spet peš. Jaz že vsa zadihana, da bi dušo izpustila. Na poti po stavbi me je skoraj kap, saj se je tam sprehajala gruča napol nagih žensk, zavitih v brisače. user posted image Nimam pojma, kdo so. No, najdem prijaznega gospodiča po imenu Tadej. Mu, kolikor se da na kratko, razložim, kaj bi rada, on pa meni: "A to je tisto, kar je bilo v časopisu?" user posted image No, potem sva se sporazumela dalje. Možno oz. verjetno je, da je kaj pri njih, ker naj bi se vse, kar je starejše od 30 let, znašlo pri njih. Naj izpolnim vlogo. Ups, nisem sorodnica. Vzamem prazno vlogo, da jo bom odnesla Mauru/Marku. Vmes grem še po kavo na avtomat (ker nisem imela drobiža, mi jo je kar ta Tadej plačal user posted image ).
Peš dalje v Zgodovinski arhiv, pri Magistratu. Kaj iščem? Stare posvojitvene papirje, staro dokumentacijo od Doma Malči Beličeve, Zavoda za gluhe in naglušne, Mladinskega doma Jarše oz. karkoli, v čemer je morda ime Džovana Rodič. Od LJ CSD nimajo nič, za jeseniškega moram it' v Kranj. user posted image Izpolnim vlogo, prošnjo za podatke. Ne komplicirajo. Naj pridem v petek. Prav, bom.
MNZ ima svoj arhiv. Super - peš na MNZ. Dlje od recepcije seveda ne pridem, na vratih ni pa nič piskalo, ko sem šla skozi user posted image . Iz recepcije telefoniram pojma nimam kam, kjer mi razložijo, da so ti podatki na Policijski upravi LJ. Kje je to? V sosednji ulici. Ajmo na šetnju. user posted image
Padem na PU in zatežim dežurnemu. Totalno prijazen gospod, ki se je obesil na telefon in spraševal in spraševal. Ugotovil je, da so ti podatki na mikrofilmih, mikrofilmi pa so, kje drugje, kakor na MNZ! user posted image Zaradi ilegalnega prehoda meje me skoraj pošlje na nek oddelek za organiziran kriminal nekam v Šentvid, a so mu tam povedali, da bi mi težko kaj pomagali. No, bomo to že kasneje ugotavljali. Nasvet dežurnega: "Gospa, vi potrebujete odvetnika." Ja - zakaj? Ker so mogoče to podatki, do katerih niti sorodnik ne more. Ker? Kdo bi vedel. Usmeri me nazaj na MNZ in naroči, da naj tam zatežim za osebni razgovor s pravnikom ali inšpektorjem za ne-vem-kaj. Aaargh, grem nazaj na MNZ.
Ženski na recepciji sem popila živce, ko sem vztrajala, da hočem osebni pogovor, ne pa pošiljanja pisnih prošnej za informacije. Pa še vsi zbezljani so bili tam, ker naj bi čez 10 minut prišel minister. Briga me on, če ne more pomagat'! Čez pol ure pride ta pravnik oz. ne vem kdo nazaj, jaz pa tačas kofetkam v cyber-ju.

Me prav zanima vse skupaj, no... Zakaj potrebujem odvetnika, sunce jim šalabajzersko? Dežurni je omenjal državno varnost. Pa halo - saj ne dre za DV danes, ampak leta 1976!

Bah.

(odgovor članu HHH)
Neposredna povezava do sporočila: 2117
   RE: Mama, kje si?
30.8.2010 13:57:02   
Klemy82
user posted image Kerensa. No, prvo kot prvo bi bilo zate super fajn, če bi ti M napisal pisno pooblastilo, da v njegovem imenu zbiraš podatke o njegovi mami. Overjeno pri notarju. Bi ti prihranilo marsikaj.
Kot drugo, veš, ni vse, kar se nahaja v Arhivu javno dostopno in javno dostopno kar vsem, ki bi radi brkljali.
veljajo določene omejitve... za začetek si preberi tole:

user posted image Dostopnost arhivskega gradiva user posted image  
  • Javno arhivsko gradivo v javnih arhivih dostopno za uporabo, razen za gradivo, ki ima zakonsko določene omejitve uporabe (roke nedostopnosti).
  • Javno arhivsko gradivo, ki vsebuje podatke, ki se nanašajo na državno in javno varnost, obrambo, zunanje zadeve ali obveščevalno in varnostno dejavnost države ter njene gospodarske interese ter poslovne in davčne skrivnosti postane dostopno za uporabo praviloma najkasneje 40 let po svojem nastanku.
  • Javno arhivsko gradivo, ki vsebuje občutljive osebne podatke, postane dostopno za uporabo 75 let po svojem nastanku ali deset let po smrti osebe na katero se nanaša, če je datum smrti znan, če ni z drugimi predpisi določeno drugače. ker ne vemo ali je Djovana mrtva, se tu zadeve skomplicirajo, bi prišel prav kakšen pravnik, da
  • Roke nedostopnosti je možno skrajšati, če javni ali znanstveni interesi prevladujejo nad interesi, ki jih je treba varovati zlasti glede varstva osebnega in družinskega življenja posameznikov. Na zahtevo javnopravne osebe, ki je izročila javno arhivsko gradivo, se roki lahko izjemoma podaljšajo, vendar ne za več kot 10 let.
  • Omejitve dostopnosti arhivskega gradiva z osebnimi in zasebnimi podatki ne veljajo za posameznike, na katere se podatki nanašajo, in za njihove pooblaščence, za zakonite zastopnike in dediče, za državne organe, parlamentarne preiskovalne komisije, organe samoupravnih lokalnih skupnosti ali nosilce javnih pooblastil, ki dokumente potrebujejo za svoje delo oziroma jih osebe potrebujejo za uveljavitev svoji pravic.  Tule bi ti prišel prav kakšen pravnik, da
  • Zasebno arhivsko gradivo se v arhivih uporablja v skladu z zakonodajo ter pravnimi akti, na podlagi katerih je arhiv prevzel zasebno arhivsko gradivo (pogodba o izročitvi in prevzemu).
  • V primeru, da je zasebno arhivsko gradivo dostopno pod določenimi pogoji, mora uporabnik od izročitelja sam priskrbeti dovoljenje za uporabo in urediti morebitne avtorske obveznosti (moralne in materialne avtorske pravice).
  • Pravne in fizične osebe, ki izročajo arhivsko gradivo arhivu, morajo v izročitvenih zapisnikih oziroma v pogodbah o izročitvi označiti vrste in roke nedostopnosti.
  Varstvo arhivskega gradiva je v Sloveniji urejeno z Zakonom o varstvu dokumentarnega in arhivskega gradiva in arhivih (Uradni list RS, št. 30/2006) ter Uredbo o varstvu arhivskega in dokumentarnega gradiva (Uradni list RS, št. 86/2006), ki predstavljata dobro pravno podlago za varstvo arhivskega gradiva kot kulturnega spomenika ter urejata tudi varstvo dokumentarnega in arhivskega gradiva v elektronski obliki, tako v javnem kot zasebnem sektorju. 

Pa veliko sreče!user posted image


_____________________________

Jst.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2118
   RE: Mama, kje si?
30.8.2010 13:57:30   
maniac
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Tole pa ne bo držalo, IMHO pomeni in my humble opinion.

je bilo že popravljenouser posted image . V svojem spisu pa ne morem več spreminjat.



Ups, sem spregledala. user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 2119
   RE: Mama, kje si?
30.8.2010 14:00:00   
m_o_i
jipiii spet se dugaja user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu maniac)
Neposredna povezava do sporočila: 2120
   RE: Mama, kje si?
30.8.2010 14:08:13   
khurde
hm, kerensa, meni je pa logično, da ne moreš kar po njenih podatkih brskat, ne ti in ne kak sorodnik... ker te zadeve so pač osebne in če niti ni jasno, a je sploh živa ali mrtva, je meni logično, da njeni osebni podatki oz. njene osebne zadeve in njeni prekrški niso javni oz. javno dostopni. to bi bilo tko kot da bi nekdo želel imeti en tvoj policijski zapisnik izpred 15-ih let ali pa da bi imeli eni moji sosedje en problem s policijo in ker mi ne bi sami povedali, kaj je delala pri njih, bi šla pač firbcat po uradnih zapisih...

aha, je klemy že mal bolj "uradno" verzijo napisala.

< Sporočilo je popravil khurde -- 30.8.2010 14:09:58 >


_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2121
   RE: Mama, kje si?
30.8.2010 15:45:43   
Kerensa*
No, pa sem doma.

Da ne pišem spet cele kolobocije... Če mi pravnik oz. inšpektor oz. koji-"đavo" je to na MNZ že bil, reče, da bo čudež, če najdem Džovano - potem je jasno, da sem v piz*i, kajne?

Ja, prva stvar, ki jo potrebujem, je Maurovo/Markovo pooblastilo (s podpisoma, overjenima vsaj na UE - ni treba, da pri notarju). Sem ga že obvestila, da se morava zaradi tega dobiti. Potem pa lahko čisto vse v njegovem imenu počnem jaz.

Lahko grem pa iskat gorenjske Sinte brez dovoljenja MNZ-ja. user posted image

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 2122
   RE: Mama, kje si?
30.8.2010 19:55:51   
Anonimen
Lahko grem pa iskat gorenjske Sinte brez dovoljenja MNZ-ja. user posted image  
 

 
 
Me zanima, če se bo zadeva začela odvijati v kakšno drugo smer. Bi mi bilo všeč.
  




< Sporočilo je popravil milijonarka -- 30.8.2010 19:56:20 >

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 2123
   RE: Mama, kje si?
31.8.2010 6:21:23   
Kerensa*
Ena pridna RR-ovka user posted image pravi, da mi lahko pomaga z jeseniškimi lokacijami... Romov in/ali Sintov (laiki jih tako ali tako ne ločimo).

Zdaj me pa zanima - ko kaj izvem - bi šla katera z mano. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2124
   RE: Mama, kje si?
31.8.2010 9:12:05   
Kerensa*
Ob včerajšnjem polurnem "visenju" na Policijski upravi Ljubljana in 3x-nem obisku MNZ-ja je bilo vse, kar so me vprašali, za ime in priimek. Tega, da bi predložila kakšen osebni dokument, ni zahteval nihče.

Pred nekaj minutami pa mi pozvoni GSM (tisti z novo predplačniško številko) in kliče me kriminalist s Policijske uprave Ljubljana, ki pravi, da "ne bi škodovalo" (no, ja - vprašal me je, če imam čas), če se jutri okrog 9-ih zjutraj "naslikam" na sestanek na Prešernovo ulico. V zvezi z Džovano (da ne bo kdo mislil, da sem jaz kaj ušpičila user posted image ).

Sem mu rekla, da pridem samo pod pogojem, če bom lahko med sestankom pila kavo, ker sem odvisnica user posted image , pa mi je zatrdil, da imajo avtomat.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  83 84 [85] 86 87   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  83 84 [85] 86 87   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?