|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: OTROŠKI DODATEK
14.10.2010 15:06:50   
Kerensa*
Se pravi...

Leta 2008 je celo leto delal za cca. 1.200€/mesec.

Leta 2009 je od januarja do oktobra delal za cca. 1.200€/mesec, do decembra pa potem za cca. 700€/mesec.

In sedaj, v letu 2010, celo leto (do sedaj) dela za cca. 700€.

Zaposlitev je bila neprekinjena (datumsko), vmes se je zamenjal samo delodajalec in pa višina plače. Tvojega dohodka prej ni bilo, niti ga ni sedaj.

Leta 2009 ste torej dobivali 56€ otroškega dodatka na podlagi 1.200€ iz celega leta 2008.

Sedaj, leta 2010, bi morali na podlagi 10 x 1.200€ + 2 x 700€ dobiti več, ne manj.

Ne vidim druge opcije kot to, da so se na CSD zmotili. Kar tja pojdita. Oni imajo tudi vašo prejšnjo odločbo, tako, da se ne trudi z iskanjem svoje.

(odgovor članu Trcosava)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: OTROŠKI DODATEK
14.10.2010 15:14:00   
Trcosava
Sm je najdla, mož je povedal kje bi lahko bla. Zdaj sm pa še več zmedena.

V prejšnji odločbi stoji da skupni letni dohodek 16.420€
(16.420/12=1368,33
1368/3=456€ na osebu v družini)
Ta računica mi je jasna.

V novi določbi stoji
Plače,nadomestila, drugi prejemki  13.429,98
Plače,nadomestila, drugi prejemki  12.729,98
Plače,nadomestila, drugi prejemki       700,00

Sm pač mislela da je 12,729 povprečna plača za  leto 2008, in tistih 700 za 2009

Očitno nekaj ne vem, kjer po temu ispada da je za prejšnje leto zaslužil 26858€??????????? Po tem po članu družine je 746,11€ in po tem spada pod 51% povprečne plače v RS.
Ni mi jasno kaj štejejo pod plače, nadomestila in druge prijemke???????

pretpostavljam da tistih 700 gre za regres?



< Sporočilo je popravil Trcosava -- 14.10.2010 15:18:20 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: OTROŠKI DODATEK
14.10.2010 15:19:36   
Kerensa*
16.000€ je torej zaslužil v letu 2008, ko je delal za 1.200€. Razumem.

V letu 2009 (kar je podlaga za sedajšnjo odločbo) naj bi pa zaslužil 26.000€ in to ob tem, da je imel 10 x po 1.200€ in 2 x po 700€? E, toliko matematike pa še jaz znam, da vidim, da tole ne drži.

Šteje se regres, šteje se 13. plača, vse se šteje brutto... ampak tega menda ni bilo za 10.000€.

Ne vem, koliko to upoštevajo, ampak... kako je pa z dohodnino oz. s plačilom akontacije dohodnine? Je možno, da mu je delodajalec leta 2008 plačeval akontacijo dohodnine (od plače), leta 2009 pa ne? In da bi bila razlika takšna oz. kakšen je bil znesek vrnjene dohodnine in olajšav, ki ste jih uveljavljali?

Čeprav logike še kar ne vidim... večja plača = manjši otroški dodatek, manjša plača = večji otroški dodatek.

Po mojem je to napaka. Stopita na vaš CSD in se pozanimajta. Pa ne zamudita pritožbenega roka.

(odgovor članu Trcosava)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: OTROŠKI DODATEK
14.10.2010 15:24:38   
Trcosava
Zdaj se premišljam in če so šteli tiste ''denarne pomoči'' od države in občine, pa spet ni možno da je 12.000 ali 13.000€, tudi če dodaju OD za prejšnje leto.
Ostatek pa res ne vem, kaj je imel, ne vem kaj je akontacija dohodnine user posted image

Kakor koli - mnogo je.
Jutri ima prost dan (dans bo delal dlje kot 18) pa bomo probali vprašat.

Kerensa hvala puno za pomočuser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: OTROŠKI DODATEK
14.10.2010 15:26:49   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Trcosava
Zdaj se premišljam in če so šteli tiste ''denarne pomoči'' od države in občine, pa spet ni možno da je 12.000 ali 13.000€, tudi če dodaju OD za prejšnje leto.

O, ja, tudi to štejejo, brez skrbi user posted image . Sicer mi ni jasno, kako bi pri 1.200€ sploh karkoli dobili (no, saj sumim, kako, ampak... naj prvi vrže kamen tisti, ki je brez greha user posted image ), ampak ker praviš, da ste, potem verjemi, da so šteli tudi to. Česa ste pa dobili za 10.000€ ali več, za Boga miloga, me pa res zanima, ker to bi pa tudi jaz vzela. user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: OTROŠKI DODATEK
14.10.2010 15:31:06   
Trcosava
Ko saznam - ti bom povedala user posted image user posted image user posted image

Morda ima dvojnu plaču??? user posted image user posted image user posted image

Pravim, ok 700€ je regres (bruto), v redi.

Denarna pomoč države (vzeli smo keš) - 276€
Denarna pomoč občine (vzeli keš tudi) - okoli 400€

Kaj se še lahko šteje? To bi pa blo skoraj kot cela plača, in vem da če se vse sešteje - ne bo 12000! Bom vprašala jutri.
MAter, nism se tolk bavila matematikom od prešnje zaposlitve! (skoraj 2 leti!)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: OTROŠKI DODATEK
14.10.2010 15:38:58   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Trcosava
Denarna pomoč države (vzeli smo keš) - 276€
Denarna pomoč občine (vzeli keš tudi) - okoli 400€

Aha, ti to govoriš o občinski in državni pomoči ob rojstvu otroka (občinska "nagrada" + denar namesto paketa). No, to pa ziher ni 10.000€.

Če ni napaka CSD-ja, potem je pa na Lotu zadel in ti ni povedal. user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: OTROŠKI DODATEK
14.10.2010 15:47:07   
zmajaz
Ah - tudi csd-ji radi delajo napake in tu je zelo očitno prišlo do napake - pritožite se in priložite dohodninsko odločbo.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Trcosava)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: OTROŠKI DODATEK
15.10.2010 15:21:18   
Trcosava
Smo klicali CSD - prišlo je do napake, mož je poslal 2 fajla, pa so mislili da je eno moj dohodek, drugo pa njegov. Niso niti pogledali. Se opravičuju in so prosili da ne šaljemo tožbu, ter da bodo oni ispravili napaku in poslali novo odločbo.

A jaz sem se ponadala da je dobil na lotou user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: OTROŠKI DODATEK
15.10.2010 15:40:08   
zmajaz
No - super, samo da bodo uredili. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Trcosava)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: OTROŠKI DODATEK
15.10.2010 15:40:22   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Trcosava
A jaz sem se ponadala da je dobil na lotou user posted image

Nemoj se prestat nadat'... user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: OTROŠKI DODATEK
15.10.2010 15:47:23   
Trcosava
@ zmajaz - ja, samo moji živci su pa čist na koncu user posted image

@ Kerensa - user posted image user posted image user posted image hmm... kak bi se to reklo na slovenskom, upanje najzadnje umire? user posted image user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: OTROŠKI DODATEK
15.10.2010 15:54:20   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Trcosava
@ Kerensa - user posted image user posted image user posted image hmm... kak bi se to reklo na slovenskom, upanje najzadnje umire? user posted image user posted image user posted image user posted image

Yep... upanje umre zadnje. Če verjameš. user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Neposredna povezava do sporočila: 38
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?