|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: zakaj imajo cotke vonj po vlagi?
20.7.2010 20:31:33   
J.L.
pa to lahko domači jabolčni kis ali mora biti kakšen prav poseben?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: zakaj imajo cotke vonj po vlagi?
20.7.2010 20:33:49   
blaža
lahko posušiš do konca, ma ko cote likaš, če likaš z paro, so spet ful vlažne in če jih daš pol takoj v omaro, se lahko usmradijo.

mogoče je tle vzrok.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   [Brisano sporočilo]
20.7.2010 21:09:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu J.L.)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: zakaj imajo cotke vonj po vlagi?
20.7.2010 21:40:36   
J.L.
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

pa to lahko domači jabolčni kis ali mora biti kakšen prav poseben?


alkoholni, ker je bolj koncentriran. men je kis pregnal tud vonj po potu iz mozijevih cunj - pri 40 se namrec ni raztopil user posted image  ampak dodam res poln loncek, tj. ene 1,5 dcl po mojem...


pa nimajo cote vonja po kisu?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: zakaj imajo cotke vonj po vlagi?
20.7.2010 22:27:44   
Alex01
IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

pa to lahko domači jabolčni kis ali mora biti kakšen prav poseben?


alkoholni, ker je bolj koncentriran. men je kis pregnal tud vonj po potu iz mozijevih cunj - pri 40 se namrec ni raztopil user posted image  ampak dodam res poln loncek, tj. ene 1,5 dcl po mojem...


pa nimajo cote vonja po kisu?



Nimajo!

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: zakaj imajo cotke vonj po vlagi?
20.7.2010 23:13:17   
Najaa
Jutri grem po alkoholni kis. user posted image

(odgovor članu Alex01)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: zakaj imajo cotke vonj po vlagi?
21.7.2010 8:15:30   
Alex01
Jaz pa po eterično oljeuser posted image .

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: zakaj imajo cotke vonj po vlagi?
21.7.2010 16:34:21   
zvezdica_1
ne vem, jaz sme na začetku preden sem stroj uporabila prvič, prazen stroj dala prat na 95 - da pač gre ven vsa umazanija-ne bi verjela, kaka črna voda je bla v njem in kak smrad....
probaj sam stroj oprat na 95

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: zakaj imajo cotke vonj po vlagi?
22.7.2010 10:49:04   
darja.mark
jaz sem pa enkrat nekje slišala da ni fajn da prazen stroj lavfauser posted image

pa mami mi je že tut rekla da če stroj ni dost nafilan če daš premalo cunj noter da tut ni dobro...pa ne vem a drži al ne user posted image

_____________________________

Ustvarjanje je zakon :)

https://www.facebook.com/pages/Darja-Ustvarja/261668923903669

(odgovor članu zvezdica_1)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: zakaj imajo cotke vonj po vlagi?
22.7.2010 11:26:17   
Alex01
Če imam perila samo za 1/2 stroja, potem vklopim program za pranje 1/2 stroja.

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: zakaj imajo cotke vonj po vlagi?
24.7.2010 17:57:17   
niwci
Meni se dogaja isto. Lahko dam dosti praška ali malo, mehčalcev večinoma ne uporabljam (bolj naravne, kis in eterično olje), ampak tudi če ga ni razlike. Stroj pustim odprt med pranji, cunje perem na 60 večinoma, pustim da şe dobro posušijo,.... Pojma nimam, zakaj imajo takšen vonj.

Jaz tudi izbiram programe pranja glede na količino perila. Jaz sem pa slišala, da ni preveč dobro, če je stroj prepoln oz če naložiš več kot je predvideno za določen program.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: zakaj imajo cotke vonj po vlagi?
25.7.2010 18:11:46   
zvezdica_1
ja, to za premalo ali preveč napolnjen stroj vem. samo je pisalo v navodilih, da moram stroj oprati prazen, da se odstranijo neke nečistoče, ki lahko nastanjeo med sestavljanjem... user posted image pa kaj jaz vem, danes še dela brez težav, večino stvari pa perem na 50...

(odgovor članu niwci)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: zakaj imajo cotke vonj po vlagi?
26.7.2010 9:53:50   
darja.mark
aha, ja sej to sem pa tut jaz slišala da če je nov da ga je fajn enkrat v prazno zalavfat.

Drugač pa sem zdej 2 stroja že oprala, pa sem dala manj mehčalca kot ponavadi pa cunje nimajo več unega grdega vonja...mogoče je res blo tokrivo da sem dala preveč mehčalca kot je ena rekla (se mi ne da nazaj gledat katera). Sam še enga druzga morem nabavit ker ta ne diši kej preveč...ma prešvoh vonj...no sam da ne smrdijo cunje pa je ok user posted image

_____________________________

Ustvarjanje je zakon :)

https://www.facebook.com/pages/Darja-Ustvarja/261668923903669

(odgovor članu zvezdica_1)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: zakaj imajo cotke vonj po vlagi?
26.7.2010 15:14:23   
Barbara_L
jaz bi rekla, da so cote predolgo mokre, da se ne posušijo dost hitro. kje jih pa sušiš? sicer pa lepo dišijo mehčalci od frosch-a.

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: zakaj imajo cotke vonj po vlagi?
27.7.2010 13:39:06   
anity_1
Tudi jaz sem slišala, da bi se naj, če se veliko pere pri nizkih temperaturah ali samo s tekočim detergentom, razvile klice. Tako smrdi pralni stroj in posledično tudi cotke. Zato bi se naj večkrat pognal samo pralni stroj brez perila pri 90°, da se "razkuži".
Sama delam tako, da pri nizkih temperaturah uporabljam tekoči detergent, kar navadni iz mercatorja, brez osebnega vonja, za 90°pa navadni pralni prašek. Pri nizkih temperaturah uporabljam tudi mehčalec, Luna. Ker pri vsej izbiri v trgovini potem vzamem kar ene user posted image Res pa, da lepo diši..  Imam pa tekoči detergent brez vonja ravno zato, kda se mi ne bi vonji od detergenta in mehčalca mešali med sabo..

Ali mislite, da vpliva kaj to, da imajo tekoči detergenti enih par funkcij - da se perilo ne rzvleče in takšne stvari? Ali mislite, da je dovolj en tak navadi, kot ga imam na primer jaz.. Samo da je nek detergent?

(odgovor članu Barbara_L)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: zakaj imajo cotke vonj po vlagi?
28.7.2010 17:30:23   
nananaja
Meni se je vonj po vlagi pojavljal  samo pri ćrnih cunjah, ko sem prala s tekočim praškom iz eurospina. Odkar sem menjala, se to ne dogaja več.
Mi je pa serviser rekel, da naj ne dajem preveč praška, za alkoholni kis pa, da spira barvo iz perila. Ter da naj občasno zalaufam prazen stroj na 95, le liter alkoholnega kisa dam v boben.

(odgovor članu anity_1)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: zakaj imajo cotke vonj po vlagi?
9.8.2010 12:26:36   
Lantea
Tudi jaz opažam da je ta vonj delno kriv od materiala. Drugače pa, v kolikor se mi cunje ne posušijo v enem dnevu, smrdijo. Tako da sem obupala (pri vsej vlagi, ki je zadnje čase v zraku) in skoraj vse sušim v sušilcu. Pa še manj likanja imamuser posted image . Imam sicer vrv za sušenje na balkonu, vendar mi je pa tam sonce uničilo že marsikatero majicouser posted image .

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: zakaj imajo cotke vonj po vlagi?
10.8.2010 10:05:10   
ančipomaranči
To se mi je dogajalo pri prejšnjem stroju, pa ni bil star več kot leto - za znoret. Sem klicala na dva servisa. Eden celo prišel gledat, pa sta oba rekla isto. Da se baje v ceveh naredijo take obloge - alge in to ful smrdi. Pa baje ni važno katere firme je stroj oziroma koliko je stal. Naj bi se to naredilo od tekočih pralnih sredstev, ki so zelo sluzasta in vlecljiva ( poizkusi si oprati  roke s kakšnim, pa boš videla da se težko sperejo) in mehčalcev. In baje teh alg ne moreš dobit ven iz cevi. Nasvet: uporabljal navaden pralni prah.Če že mora bit tekoči potem Dash, ki naj bi bil po besedah serviserja od vseh še najbolj tekoč.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: zakaj imajo cotke vonj po vlagi?
10.8.2010 10:14:18   
zvezdica_1
a ti to resno o teh tekočih praških???
ker jaz uporabljam perwol.... in je res to taka sluz, ko spiram tist pokrovček, da je joj....

ok, to bom porabila do konca, pol pa... še dobro, da dokaj pogosto na 95 perem

(odgovor članu ančipomaranči)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: zakaj imajo cotke vonj po vlagi?
10.8.2010 10:15:33   
ančipomaranči
Aja , pa še to je rekel: da zdej gospodinje več perejo na 30 oz. 40 stopinj, da je treba tud na 60 in 90 in da se potem  prašek bolj raztopi....
ne vem....

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: zakaj imajo cotke vonj po vlagi?
10.8.2010 15:56:51   
Katja85
hej, jaz sem tudi 3 ali 4 leta rabla da sem se "utekla" s pranjem. vedno sem šla k kaki prijatelci al pa h komu na obisk pa jim je tak po opranem perilu dišalo. že ko so gospodinje pospravle perilo v omare al pa včasih ko sem kje bla na kaki kmetiji ko res po štali pa živalih smrdi pa si vohal oprano stvar na človeku. in mene je to tak mučlo, vse kar ste opisovale sem ustvarjala pa vse mehčalce pa praške in vseh mogočih trgovin (v avstrijo hodla, nevem od kje vse naročala naj mi prinesejo pa spraševala ljudi s čemi detergenti perejo) in preprosto mi ni uspevalo. poskusila sem tudi z raztopljevalci vodnega kamna, ker sem mislila da je to vzrok, z vsemi dodatki za barvno, belo, črno perilo, barvasto... kroglice so me stale uuu...user posted image in nauk te zgodbe je bil, da sem se vselila skupaj s fantom, imava povprečn pralni stroj, uporablam persil gold (vseeno mi je iz katere trgovine) mehčalec imam lenor ali ornel (včasih tut silan al pa vzamem tut kaj novega dajo na police)...in v obilici dela, ki ga imava z hišo in z vsem sem mal opustila to "kako mi dišijo cotke" in WUALLA! ko odprem omaro tak lepo diši iz nje, ni lepšega občutka ko si zjutraj po tuširanju in pranju zobkov povlečeš čez glavo svežo majco in diška..aaaa....user posted image . pred kratkim sem bila na rojstnem dnevu in smo slavljenko čakali v zakajenem in zatohlem prostoru, pa se je z vsemi objemala in to in je sam mani rekla kak lepo po prašku dišim. JEEEEJ. user posted image torej, operem da dam v to kroglco za prašek skupaj pol praška pol mehčalca (praška in mehčalca nikoli ne livam v predalček ker čez čas postane neki algast pa fuj), še prej seveda perilo in nikoli ne natrpam, raje perem četrt stroja polnega kot natlačenega (lepše se opere in izpere ne pa da se vonj iz ene majce da na drugo in na koncu nastane nekaj podobnega "zelenjavni juhi" kjer se vsi okusi morajo pomešat za bolj slastno papico), kroglico nikoli ne dam na perilo v boben (ker se mi je zgodilo da sem imela modri silan in tisto kar mi moglo bit belo je postalo modro oz sivkasno), dam jo na to gumo ob vratcih, hitro zaprem vratca in stisnem start. ostalo se opravi samo. ko se opere takoj obesim (notri- nikoli nimam štendera v kotu ali pa pod okno takoj, zunaj- nekje v polsenci, vstran od hiše pa ne pustit sušit od jutra do večera, 2 uri ali 3 maximalno, preden ti druga runda opere imaš že prejšne suhe), zvečer pogledaš film in cotke zložiš in daš v omaro (ni treba likat in nič).
tako, to je moj recept.
aja, nikoli pa ne zapiram vratc od stroja, no razen ko stroj pere seveda user posted image pa drese in prešvicane majce, kocike ki si valjamo po njih vsak dan, pa belo perilo dodam čisto malo ariel profešonala, vse gre dol, tudi izdelki na sp. gaticah, olje od avtov, zemlja itd.
ok, pa veselo pranje user posted image


_____________________________

sijaj, sijaj sončece...

(odgovor članu ančipomaranči)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: zakaj imajo cotke vonj po vlagi?
10.8.2010 21:34:15   
zvezdica_1
katja, tebi se perilo posuši v 2- urah...
pa ne vem, zakaj se pol moje tak dolgo suši...
sicer dam samo na 900 obratov, ampak vseeno..... jaz sicer prisegam na ariel... in seveda, ker sem "ozaveščena", imamo doma perwol color in black....user posted image


(odgovor članu Katja85)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: zakaj imajo cotke vonj po vlagi?
11.8.2010 8:20:34   
Katja85
jaz tudi nebi vedla zakaj se tvoje perilo pri 30 stopinjah, sred poletja, ne posuši hitreje. moje se, hvala bogu. pozimi je sicer drugače, ampak tudi ogrevamo ponavadi tak da en dan en štender, debele puloverje je treba dati na obešalnike in sušit. to je to. kaj se tiče pa tvoje ozaveščenosti s pervolom...ok, maš kak češ. saj pravim, vsak drugače, vsak po svoje. user posted image moja soseda tudi sam s arielom pere, s tem da si ga nakupi na tone v avstriji, pa nič druga ne doda pa otroci vedno tak lepo pridišijo po opranem, meni ni uspevalo niti približno takega vonja ven dobit, tako da... ja, to je pač moja izkušnja...


_____________________________

sijaj, sijaj sončece...

(odgovor članu zvezdica_1)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: zakaj imajo cotke vonj po vlagi?
11.8.2010 14:28:50   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: darja.mark
Drugač pa sem zdej 2 stroja že oprala, pa sem dala manj mehčalca kot ponavadi pa cunje nimajo več unega grdega vonja...mogoče je res blo tokrivo da sem dala preveč mehčalca kot je ena rekla (se mi ne da nazaj gledat katera). Sam še enga druzga morem nabavit ker ta ne diši kej preveč...ma prešvoh vonj...no sam da ne smrdijo cunje pa je ok user posted image

Ne vem, če si kaj spremljala ono drugo temo o pranju perila z alkoholnim kisom - v glavnem - če hočeš, da ti bo perilo lepo dišalo, v stroju pa se ne bosta nabirala smrljiva umazanija in vodni kamen, daj pri vsakem pranju v boben 1 dcl kisa (nikakor ne v predalček za mehčalec - ker potem bi pa perilo res lahko imelo vonj po kisu), ker bo kis zmehčal vodo, bo tudi učinkovitost pralnega praška večja, zato ga lahko daš skoraj pol manj kot sicer. Kis tudi poveča intenzivnost vonja po prašku (čeprav ga daš manj), če hočeš še lepši vonj, pa v kis kani še par kapljic eteričnega olja po lastni izbiri. Perilo je pa brez mehčalca zaradi kisa mehkejše kot če ga pereš z mehčalcem. Tele zadeve jaz, ki sem sicer odvisnik od dišečega perila, user posted image  preskušam zadnje dni in sem nad rezultati več kot navdušena. Priporočam vsakomur. user posted image  Ne morem verjeti, da sem bila tako dolgo skeptik in nisem hotela tega niti probati. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: zakaj imajo cotke vonj po vlagi?
12.8.2010 0:02:31   
zvezdica_1
katja
"ozaveščena" je blo mišljeno ironično, da nasedem reklamam o čudežni povrnjeni barvi.... glede na to, da bi se naj glede na 1 post višje od teh tekočih detergentov alge nabirale v stroju in ceveh....

ne em, zakaj se mi n posuši perilo prej... rabi ene 4 urce, je pa res, da je v senci.... saj večinoma je suho, ampak kake majice pa znajo biti mokre ob šivih... sušim pa na stojalu, vrvi nimam kam napeljati na balkonu....user posted image


(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?