|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ali 7.letni otrok potrebuje varstvo?
20.7.2010 11:24:25   
memole80
Ma glej, ena znanka (upokojena vzgojiteljica) mi je pred časom rekla, da naj bi bil otrok že pri 6-ih letih samostojen. No, ne vem no. Jaz se ne bi ravno strinjala, vem le, da jaz pri 7-ih sem bila sama. Je res, da je bila nona v spodnjem nadstropju, ampak jaz sem delala svoje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Ali 7.letni otrok potrebuje varstvo?
20.7.2010 11:26:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: KatMat


MAGAR MU PUST ŠE UŽIGALNIK AL PA ŠIBICE DOMA ČE KNOF NA ŠPORGETU NE BO DELAL!!!


Seveda - jaz sem še centralno na drva zakurila..samo sem bila stara že osem user posted image .

V moji okolici so punčke starosti ca 7 let doma same - je pa dejstvo, da je v "hiši" vedno nekdo od sosedov. Fantov ni tukaj doma.

Mizantrop, mi je čudno, da ne zberejo ene skupine za počitnice. V Kopru npr. jih je ca. 100 vsak dan v dnevnem varstvu-so se celo pohvalili, kako številka narašča. Je pa najbrž najtežje sploh začeti in je pač samo izgovor, da otrok ni...kako naj bodo, če starši niti niso seznanjeni?

Moja punca bo pa verjetno tako kot do sedaj "ciganila" okrog - malo morja, malo planin in zmanjka počitnic. Še 2 meseca bosta kratka za vse avanture user posted image .

(odgovor članu KatMat)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Ali 7.letni otrok potrebuje varstvo?
20.7.2010 11:27:09   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Punce ne se kregat...

Oka in Mizantrop, mogoče ideja za varstvo (tako se menimo za naslednje leto ko gre uš v šolo). S prijateljico in sosedo , ki ima enako staro deklico (bosta tudi sošolca)  sva se zmenile, da en teden bom jaz z njima doma, en teden ona z obema, potem moj mož še en teden z obema. To so že trije tedni, potem še dva tedna dopusta. Pa tudi za čas šole smo zmenjene, da bo enkrat ena enkrat druga šla po otroka .



saj nekaj bo treba naredit. mi smo celo razmišljali tako, da bi imela babica popoldanski šiht ,pa bi bila do 12-ih ona z njim, potem bi pa prišel mož ali pa jaz prej iz službe in ga prevzel.
mah, najbolje, da zanosim, pa bom celo leto doma. user posted image  kasneje pri 8-ih pa najbrž ne bo več kriminal ga puščat samega, al kako?


user posted image user posted image user posted image  to pa je konstruktivna rešitev .

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Ali 7.letni otrok potrebuje varstvo?
20.7.2010 11:27:52   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78
Jaz pa mislim, da sama razvajenost tukaj ni odločilnega pomena. Če npr. pogledam bratova otroka - ko je bil nečak star 7 let, bi ga brez problema pustil samega, on si je prižgal TV ali pa je risal, se igral, bral knjige ipd., ko pa je bila nečakinja stara 7 let, pa bognedaj da bi jo samo pustil. So ji šle same traparije po glavi, pa ni bil niti eden niti drugi pretirano razvajen. Jaz mislim, da je delno odvisno od otrokovega karakterja in pa predvsem od tega, kdaj doseže tisto stopnjo zrelosti. Tako kot vsi ne začnejo ob istem času hoditi, govoriti, lulati v WC školjko itd., tudi niso vsi ob istem času zreli, da se jih brez skrbi pusti dlje časa same doma.

Se kar strinjam s temle.

Drugače pa: a sem jaz tu gor edina od "stare" generacije, ki kot sedemletnica ni bila sama doma čez počitnice in jo je v prvi razred spremljala odrasla oseba??




Za 1. razred se spomnim, da sem v šolo hodila s sosedovo punco, ki je bila takrat v 7. razredu, popoldne sem bila pa v popoldanskem varstvu v šoli ampak, če se prav spomnim, sem šla domov sama oz. skupaj z ostalimi otroci iz varstva, ker varstvo se je končalo preden sta prišla starša iz službe, babici pa nista bili iz istega kraja. Do doma sem imela pa ca. 500 metrov. Za med počitnicami se pa ne spomnim več.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Ali 7.letni otrok potrebuje varstvo?
20.7.2010 11:34:57   
KatMat

IZVIRNO SPOROČILO: oka

In daj mi prosim en predlog, ki ne vsebuje babic in dedkov in kake sosede. Ja prav gotovo sosedje kar v vrsti čakajo, da bojo pazili mojo hči, komaj čakajo. Prijateljice imam pa itak vse brezposelne in brez otrok in se kar pulijo za varstvo. Dejstvo je, da smo starši prvošolčkov potisnjeni v kot, ne vemo kam z njimi med počitnicami, če imamo srečo je organizirano pasje drago varstvo v šoli. Najlažje je zaviti z očmi in dati bedast predlog (definitivno bom že danes doma pripravila šibice za drugo leto, pa čeprav nimam plinskega kuhalnika) in obsojati nekaj tako v tri krasne.

Ne vem kaj bom naredila. Nekako bomo že pa magari bo šla z menoj v pisarno (na srečo imam to možnost) in upam, da bo katera od babic ali tet vskočila. Same pa je doma ne bi upala pustiti pa čeprav ima starejšega, nastniškega brata. Ziher je pač ziher. Mi pa na kraj pameti ne pade obsojati tistih, ki nimajo druge možnosti kot otroka samega pustiti doma in si od zgroženosti iztiriti oči.



ja če se človek ne bo znašel,kaj bo revež celo zivljenje?!??!kaksen predlog??no problem!

1.odpri novo temo na forumu! mamica v stiski ,je kje se kaksna?
rr je super forum,spoznala sem 100 krasnih punc,ki si svetujemo ,ce je mogoce pomagamo-karkoli...
gotovo ne bos samevala na forumu...v vsakem kraju se najde vsaj ena v podobni stiski....

2.vse tuki pravijo da jih ovirjo finance-dvakrat na leto ti pripada izredna socialna pomoc...zaprosi zanjo...poplacaj stroske bivanja al karkol z tem in s tem ti ostane mogoce kak dinarcek vec da poisces kaksno varstvo (nimam v mislih privat varstva-miljon oglasov je na netu,mogoce za kaj izves na klepetu z prijateljicami),mogoce omogocih kaksno letovanje preko csd

3. oba imata dopust....pokombinirajta....in to ne pomeni da vam je potem onemogocen skupni dopust...

4. v veliko krajih so organizirane brezplačne delavnice za otroke...pozanimaj se ce je kaksen v tvojem kraju..tako lahko prišparas kaksen dan dinarckov ki bi drugace sel za varstvo/varusko...

5. pa ni cel svet skregan z starimi starsi ali jih sploh nima ali zivijo tako kot moji 100km stran ali ima prijatelje ki niso na voljo...pogovor razkrije marsi katero resitev...


znajt se je treba....tudi sama se bom en dan znasla z prvošolko ali v kaksni podobni situaciji vem pa da ne bom puščala 5,6,7 letnico samo doma.

pač 100 ljudi 100 čudi 100 mnjenj....moje je pač da tega nebi in ne bom pocela...

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Ali 7.letni otrok potrebuje varstvo?
20.7.2010 11:36:33   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: memole80
Ma glej, ena znanka (upokojena vzgojiteljica) mi je pred časom rekla, da naj bi bil otrok že pri 6-ih letih samostojen. No, ne vem no. Jaz se ne bi ravno strinjala, vem le, da jaz pri 7-ih sem bila sama. Je res, da je bila nona v spodnjem nadstropju, ampak jaz sem delala svoje.


IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko
špelin@ jaz sicer nisem bila sama doma, ker je bila babica pač v hiši in drugače ni šlo, ampak sem jo pa naganjala kot hudiča, tako da ni bilo drugega, kot da sem jo šla pozdravit ko sem domov prišla, da je vedela, da sem doma in stvar je bila rešena, potem sem bila v svojem nadstropju. V šolo pa me nikoli ni nobeden spremljal, razen na prvi šolski dan se mi zdi. Se pa spomnim, da so bili dejansko vsi takrat sami doma, to ni blo popolnoma nič čudnega, zdaj pa opažam, da je že skoraj kriminal, če bi moral 7 letni otrok 1 uro doma sam počakat. 


ok, nisem edina user posted image

Ma itak smo vsi radi bežali v svoje kotičke, da nas "ta stari" niso sekirali, in počeli svoje reči, ampak sta v mojem klubu user posted image


(odgovor članu memole80)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Ali 7.letni otrok potrebuje varstvo?
20.7.2010 11:40:34   
uškinamama
Že ko ste tukaj zbrane, dajte mi povedat bi ve uvajale predšolskega otroka v vrtec ?

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Ali 7.letni otrok potrebuje varstvo?
20.7.2010 11:41:38   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78
Jaz pa mislim, da sama razvajenost tukaj ni odločilnega pomena. Če npr. pogledam bratova otroka - ko je bil nečak star 7 let, bi ga brez problema pustil samega, on si je prižgal TV ali pa je risal, se igral, bral knjige ipd., ko pa je bila nečakinja stara 7 let, pa bognedaj da bi jo samo pustil. So ji šle same traparije po glavi, pa ni bil niti eden niti drugi pretirano razvajen. Jaz mislim, da je delno odvisno od otrokovega karakterja in pa predvsem od tega, kdaj doseže tisto stopnjo zrelosti. Tako kot vsi ne začnejo ob istem času hoditi, govoriti, lulati v WC školjko itd., tudi niso vsi ob istem času zreli, da se jih brez skrbi pusti dlje časa same doma.

Se kar strinjam s temle.

Drugače pa: a sem jaz tu gor edina od "stare" generacije, ki kot sedemletnica ni bila sama doma čez počitnice in jo je v prvi razred spremljala odrasla oseba??






Jaz sem tudi iz "stare" generacije in nisem bila nikoli sama doma, ampak sem po šoli prišla domov ter se čuvala pri sosedi Moja starša ter babica (dedek je bil žal že pokojen) so takrat še delali, kasneje, ko se je babica upokojila, pa sem bila pri njej doma. V šolo sem hodila sama, le prvi mesec so me spremljali starši, babica, soseda. Je pa res, da sem imela do šole kratko pot brez prometa.

Sicer pa se strinjam s tistimi, ki pravite, da je predvsem odvisno od otroka, njegovega karakterja, čeprav po drugi strani se mi zdi povsem neprimerno, da je otrok praktično cel dan sam. Pri meni bi že bilo tako, saj sem pred 17. uro redko doma. Zaenkrat še imamo zlate babice in dedke in upam, da bo še dolgo tako, ko pa ne bo več, pa se bomo morali znajti po svoje.

Pri znancih, ki nimajo nobene možnosti varstva, delajo tako, da gre najprej na dopust 2 tedna očka z otroki, potem mamica 2 tedna z njimi, potem so skupaj še 1 teden, nato pa "štukajo" na vse mogoče načine - prijatelji, organizirano varstvo, babice, dedki...

Verjamem, da je izredno težko, če res nimaš prav veliko ljudi na voljo, ki bi ti otroke počuvali med poletnimi počitnicami. Organizirano varstvo pa je drago in si ga marsikdo ne more privoščiti. Kam, torej z otroki? Resno in zelo vprašanje.

Za 1. razred se spomnim, da sem v šolo hodila s sosedovo punco, ki je bila takrat v 7. razredu, popoldne sem bila pa v popoldanskem varstvu v šoli ampak, če se prav spomnim, sem šla domov sama oz. skupaj z ostalimi otroci iz varstva, ker varstvo se je končalo preden sta prišla starša iz službe, babici pa nista bili iz istega kraja. Do doma sem imela pa ca. 500 metrov. Za med počitnicami se pa ne spomnim več.


< Sporočilo je popravil Nika v službi -- 20.7.2010 11:48:34 >


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Ali 7.letni otrok potrebuje varstvo?
20.7.2010 11:42:11   
KatMat
mogoce za zgled povem kako so starsi resili problem prenatrpanosti vrtcov in gromozanskih cen varstev.skup so stopili sami najeli prostore,osebje in zdaj za pičlih 100 eu na mesec zagotavljajo nadstandardni vrtec cez celo leto...

sej mogoce katera ve za kateri vrtec gre...sama jih reklame ne bom delala...recem lahko samo kapo dol

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Ali 7.letni otrok potrebuje varstvo?
20.7.2010 11:44:16   
Anonimen
1.odpri novo temo na forumu! mamica v stiski ,je kje se kaksna?
rr je super forum,spoznala sem 100 krasnih punc,ki si svetujemo ,ce je mogoce pomagamo-karkoli...
gotovo ne bos samevala na forumu...v vsakem kraju se najde vsaj ena v podobni stiski....

2.vse tuki pravijo da jih ovirjo finance-dvakrat na leto ti pripada izredna socialna pomoc...zaprosi zanjo...poplacaj stroske bivanja al karkol z tem in s tem ti ostane mogoce kak dinarcek vec da poisces kaksno varstvo (nimam v mislih privat varstva-miljon oglasov je na netu,mogoce za kaj izves na klepetu z prijateljicami),mogoce omogocih kaksno letovanje preko csd

3. oba imata dopust....pokombinirajta....in to ne pomeni da vam je potem onemogocen skupni dopust...

4. v veliko krajih so organizirane brezplačne delavnice za otroke...pozanimaj se ce je kaksen v tvojem kraju..tako lahko prišparas kaksen dan dinarckov ki bi drugace sel za varstvo/varusko...

5. pa ni cel svet skregan z starimi starsi ali jih sploh nima ali zivijo tako kot moji 100km stran ali ima prijatelje ki niso na voljo...pogovor razkrije marsi katero resitev...


Evo, samo uporabni predlogi.

1. Kombiniramo že med letom - itak je punčkam fino, da imajo družbo - tako da smo navajeni posojanja otrok user posted image .
2. Odtipkaj  počitniško varstvo v Google. V omenjenem Kopru stane 40€ na teden ali ca. 200€ na mesec - kar je blizu vrtca, ki ga plačuje povprečni zaposleni.
3. V najslabšem primeru rešiš vsaj tri tedne - mama je sama z otrokom en teden, oče enega, in skupaj so en teden. V boljšem primeru rešiš dober mesec - če lahko vsaj eden vzame tri tedne dopusta.
4. Tudi v knjižnicah se najde marsikaj.
5. Presenečen si, koliko ljudi je pripravljenih "vskočit"- samo vprašat je treba user posted image .

(odgovor članu KatMat)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Ali 7.letni otrok potrebuje varstvo?
20.7.2010 11:49:45   
KatMat

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka


5. Presenečen si, koliko ljudi je pripravljenih "vskočit"- samo vprašat je treba user posted image .


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Ali 7.letni otrok potrebuje varstvo?
20.7.2010 11:55:45   
Anonimen
Dejstvo je tudi, da sedemletni otrok ne potrebuje varuške v tipi top formi, ki bi 10 ur na dan skakala za njim (tako kot recimo varuško v formi potrebuje tri leta star otrok). 
Prav tako je dejstvo, da se sedem let star otrok zna zaigrati sam in s prijateljicami tudi za zelo dolg čas - recimo za celo dopoldne - in da aktivno varstvo niti ni potrebno. Prej je samo dejstvo, da ga "ima nekdo na oku" - in nič več. Samo na te stvari - na navajanje na samostojnost - je treba misliti prej in ne šele pri sedmih letih.

(odgovor članu KatMat)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Ali 7.letni otrok potrebuje varstvo?
20.7.2010 12:05:48   
Nika v službi
Se opravičujem Katy78, ker sem pri citiranju nekaj zabrljala in se je njen post pojavil na koncu mojega odgovora. Sorči.

Uškinamama, ja, če gre prvič v vrtec, bi vsekakor uvajala. Pri nas je itak "obvezno" oz. priporočeno 14-dnevno uvajanje otrok, ki v vrtec vstopajo prvič.

KatMat, tale izredna socialna pomoč - kakšni so pa predpogoji, da jo dobiš? Če veš na pamet, se priporočam, sicer bom guglala.user posted image


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Ali 7.letni otrok potrebuje varstvo?
20.7.2010 12:10:44   
Eva19
IZREDNA DENARNA SOCIALNA POMOČ Izredna denarna socialna pomoč se lahko dodeli v izrednih okoliščinah. To pomoč se lahko dodeli tudi v primerih, ko upravičenec sicer presega "cenzus" za dodelitev denarne socialne pomoči, a se je iz razlogov, na katere ni mogel vplivati, znašel v položaju materialne ogroženosti. V vlogi mora vlagatelj natančno navesti, za kakšen namen potrebuje pomoč in natančno opredeliti višino sredstev, ki jih potrebuje, upravičenec pa je dolžan prejeto pomoč porabiti za namen, za katerega mu je bila le-ta dodeljena.

Upravičenec je dolžan v roku 15 dni po prejetju pomoči predložiti pristojnemu centru za socialno delo dokazila o porabi sredstev. Če tega ne stori ali pa se iz dokazila ugotovi, da pomoč ni bila namensko porabljena, ni upravičen do enkratne izredne pomoči oziroma izredne pomoči 18 mesecev po mesecu prejema izredne denarne socialne pomoči. Poznamo dve kategoriji izredne denarne socialne pomoči:
  • za obdobje - dodeli se za obdobje, torej za materialno ogroženost, ki bo trajala več kot dva meseca
  • enkratna - podeli se v enkratnem znesku, ker gre za trenutno materialno ogroženost.


(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Ali 7.letni otrok potrebuje varstvo?
20.7.2010 12:12:02   
Eva19
jaz sem zaprosila za izredno pomoč, ko sem kupovala stvari za tamalo, opremo in take stvari. pa ni blo nobenga problema, sem dobila, pa nič ni blo treba dokazovat, kam sem dala denar. 

(odgovor članu Eva19)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Ali 7.letni otrok potrebuje varstvo?
20.7.2010 12:13:56   
Nika v službi
Hvala, Eva19, to pa je zelo uporabna informacija.

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Eva19)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Ali 7.letni otrok potrebuje varstvo?
20.7.2010 12:16:16   
oka
1.odpri novo temo na forumu! mamica v stiski ,je kje se kaksna?
rr je super forum,spoznala sem 100 krasnih punc,ki si svetujemo ,ce je mogoce pomagamo-karkoli...
gotovo ne bos samevala na forumu...v vsakem kraju se najde vsaj ena v podobni stiski....

2.vse tuki pravijo da jih ovirjo finance-dvakrat na leto ti pripada izredna socialna pomoc...zaprosi zanjo...poplacaj stroske bivanja al karkol z tem in s tem ti ostane mogoce kak dinarcek vec da poisces kaksno varstvo (nimam v mislih privat varstva-miljon oglasov je na netu,mogoce za kaj izves na klepetu z prijateljicami),mogoce omogocih kaksno letovanje preko csd

3. oba imata dopust....pokombinirajta....in to ne pomeni da vam je potem onemogocen skupni dopust...

4. v veliko krajih so organizirane brezplačne delavnice za otroke...pozanimaj se ce je kaksen v tvojem kraju..tako lahko prišparas kaksen dan dinarckov ki bi drugace sel za varstvo/varusko...

5. pa ni cel svet skregan z starimi starsi ali jih sploh nima ali zivijo tako kot moji 100km stran ali ima prijatelje ki niso na voljo...pogovor razkrije marsi katero resitev...


No tole so pa uporabni predlogi. 


(odgovor članu KatMat)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Ali 7.letni otrok potrebuje varstvo?
20.7.2010 12:16:26   
KatMat

IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Se opravičujem Katy78, ker sem pri citiranju nekaj zabrljala in se je njen post pojavil na koncu mojega odgovora. Sorči.

Uškinamama, ja, če gre prvič v vrtec, bi vsekakor uvajala. Pri nas je itak "obvezno" oz. priporočeno 14-dnevno uvajanje otrok, ki v vrtec vstopajo prvič.

KatMat, tale izredna socialna pomoč - kakšni so pa predpogoji, da jo dobiš? Če veš na pamet, se priporočam, sicer bom guglala.user posted image

joj sem ze napisala pa mi je vn vrgl...
se enkrat na kratko...
gres po obrazec,izpolnes odneseš na csd in zravn prilozis zadnje tri plačilne in bancne izpiske...ce si nezaposlen pa od nadomestila oz potrdilo zavoda...

notr vpises za kaj rabis...zaprosis lahko izkljucno za poplačitev stroškov iz gospodinjstva...recimo el., komunala,za drva za olje,....
ne bodo ti pa odobrili telefona ali avta ker je to za njih luksuz...

notr tud vpises cca zneske in pol k ti nakazejo mors z odrezki oz plačanimi racuni tja...to je to...je pac neka razbremenitev

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Ali 7.letni otrok potrebuje varstvo?
20.7.2010 12:19:41   
KatMat

IZVIRNO SPOROČILO: Eva19

jaz sem zaprosila za izredno pomoč, ko sem kupovala stvari za tamalo, opremo in take stvari. pa ni blo nobenga problema, sem dobila, pa nič ni blo treba dokazovat, kam sem dala denar. 
men so pa to zavrnili,češ da zadostuje denarna pomoc ob rojstvu al pa ce si zberes paket...

(odgovor članu Eva19)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Ali 7.letni otrok potrebuje varstvo?
20.7.2010 12:26:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: oka

1.odpri novo temo na forumu! mamica v stiski ,je kje se kaksna?
rr je super forum,spoznala sem 100 krasnih punc,ki si svetujemo ,ce je mogoce pomagamo-karkoli...
gotovo ne bos samevala na forumu...v vsakem kraju se najde vsaj ena v podobni stiski....

2.vse tuki pravijo da jih ovirjo finance-dvakrat na leto ti pripada izredna socialna pomoc...zaprosi zanjo...poplacaj stroske bivanja al karkol z tem in s tem ti ostane mogoce kak dinarcek vec da poisces kaksno varstvo (nimam v mislih privat varstva-miljon oglasov je na netu,mogoce za kaj izves na klepetu z prijateljicami),mogoce omogocih kaksno letovanje preko csd

3. oba imata dopust....pokombinirajta....in to ne pomeni da vam je potem onemogocen skupni dopust...

4. v veliko krajih so organizirane brezplačne delavnice za otroke...pozanimaj se ce je kaksen v tvojem kraju..tako lahko prišparas kaksen dan dinarckov ki bi drugace sel za varstvo/varusko...

5. pa ni cel svet skregan z starimi starsi ali jih sploh nima ali zivijo tako kot moji 100km stran ali ima prijatelje ki niso na voljo...pogovor razkrije marsi katero resitev...


No tole so pa uporabni predlogi. 




precej boljše, kot začetno zavijanje z očmi user posted image

(odgovor članu oka)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Ali 7.letni otrok potrebuje varstvo?
20.7.2010 12:31:40   
KatMat
nisem baubauuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Ali 7.letni otrok potrebuje varstvo?
20.7.2010 12:32:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: KatMat

nisem baubauuser posted image user posted image user posted image


al pa si se streznila user posted image user posted image user posted image  kar priznaj user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu KatMat)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Ali 7.letni otrok potrebuje varstvo?
20.7.2010 12:36:00   
KatMat

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

IZVIRNO SPOROČILO: KatMat

nisem baubauuser posted image user posted image user posted image


al pa si se streznila user posted image user posted image user posted image  kar priznaj user posted image user posted image user posted image
pismu...res je že popustu....razbijem češe!!!user posted image user posted image user posted image user posted image

ajde čin

user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Ali 7.letni otrok potrebuje varstvo?
20.7.2010 12:52:14   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: KatMat


IZVIRNO SPOROČILO: Eva19

jaz sem zaprosila za izredno pomoč, ko sem kupovala stvari za tamalo, opremo in take stvari. pa ni blo nobenga problema, sem dobila, pa nič ni blo treba dokazovat, kam sem dala denar. 
men so pa to zavrnili,češ da zadostuje denarna pomoc ob rojstvu al pa ce si zberes paket...


No, dve različni izkušnji. Kakor koli že, mi, HB, ne pridemo v poštev za takole denarno pomoč (čeprav se dodatnega denarja ne bi branilauser posted image ), ampak informacija bo koristna za nekaj ljudi, ki jih poznam.

Hvala.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu KatMat)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Ali 7.letni otrok potrebuje varstvo?
20.7.2010 13:15:20   
KatMat
pozabila se povedat,da obstajata dve vrsti izredne pomoci....ena je izredna socialna pomoč...obstaja pa tudi enkratna pomoč iz občinskih sredstev

vprašajte na csd

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?