|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  185 186 [187] 188 189   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Decembrke 2010 II.del
31.12.2010 13:02:22   
ula77
evo mene, mi se ne damo, user posted image user posted image user posted image user posted image  sem +10 dni, pa je ctg, Uz,voda in pretoki ok, pa so me  poslali domov čez praznike, v nedeljo nazaj. če prej ne prideva sama, bo takrat sproženo. Baje se doli pripravlja, le potrpljenja nam zmanjkuje.
Se tolažim, da sem imela vsakič drugega g. na pregledu, tako da če štirje mislijo enako, potem jim gre za zaupat, da je z detetom vse v redu.

Ja, pa kaj čem, če hoče bit novejši letnik....user posted image user posted image user posted image user posted image

Koliko nas je še tistih kinderjajčk?

(odgovor članu Teta M)
Neposredna povezava do sporočila: 4651
   RE: Decembrke 2010 II.del
31.12.2010 13:14:38   
betricija
maca jaz čistim z vato nakaplano s f.r., obrišem od zunanjega proti notranjemu delu. v porodnišnici sem dobila kapljice toblex ali toplex..ne vem več. sem ji morala dajati 6x na 4 ure..pa se mi ne zdi da je kaj bolje. sedaj sem po nasvetu patronažne probala s svojim mlekom. kapljica mlekca v zunanji del, tako da se razlije do notranjega, pa je potemkar precej gnoja prišlo in sem ji čistila...je bilo kmslu bolje. in tako bom delala dokler se ji oko ne pozdravi...samo ne vem na koliko časa naj ji dam mlekcca...sedaj ji 2x na dan...

(odgovor članu maca81)
Neposredna povezava do sporočila: 4652
   RE: Decembrke 2010 II.del
31.12.2010 13:51:36   
A.M.O.
Ojla,
za vse tiste, katere dojenčki imajo probleme s krčki, lahko poskusite s čajem iz samostana Stična, ki ga namešajo tam, imenuje se pa čaj proti otroškim krčem user posted image . Pri naši punčki se je ful obneseluser posted image

(odgovor članu ula77)
Neposredna povezava do sporočila: 4653
   RE: Decembrke 2010 II.del
31.12.2010 14:23:29   
n a n i
Manur nam so dali daktarin kremo za sor. Sicer ji nisem dala, ker niso bili cist prepricani, ce je sor ali ne. Dobi se baje tudi brez recepta v lekarni, a nisem sigurna. Tako sem samo slisala govorice. A imata kaksne probleme pri dojenju? Zavracanje, jok itd? 

KatyK79 kako ste resili z vasim smrkljem? A je ze boljse? meni so v P rekli, da ce imamo do starosti 28 dni kaksne koli tezave, naj pridemo kar nazaj v P in ne k pediatru. Verjketno pa ima vsaka p drugacna pravila.

Punce lepo praznujte danes. Zelim vam obilo druzinske srece, ljubezni in zdravja v prihajajočem letu.

(odgovor članu A.M.O.)
Neposredna povezava do sporočila: 4654
   RE: Decembrke 2010 II.del
31.12.2010 15:01:18   
GITA14
Mi tut doma s CTG ja, vse mirno, le odprta sem 1-2 cm, saj nekaj se je začel dogajat.
Me je zelo nežno pregledala ampak sem vseeno zakrvavela in še kr krvavim, upam da je to normalno in da bo nehalo. V ponedeljek gremo nazaj jaz pa upam, da kaj prej.

(odgovor članu n a n i)
Neposredna povezava do sporočila: 4655
   RE: Decembrke 2010 II.del
31.12.2010 15:34:20   
KatyK79
alma user posted image user posted image ....poštena punca ane user posted image

n a n i
- hvala za skrb, nosek je kr ok oz. 1x dnevno ga čistmo z f.r. in pumpico

ula
- glede čepa...jaz sem zakrvavela, šla v P in rodila. še danes ne vem če je bil to čep, verjetno je bil.

drage decemberke, lepo praznujte v novem letu pa veliko družinske sreče in predvsem zdravja za vas, vaše bližnje in seveda za vaše/naše sončke.

(odgovor članu GITA14)
Neposredna povezava do sporočila: 4656
   RE: Decembrke 2010 II.del
31.12.2010 16:29:12   
sleepyhead
Eko tudi mene Gita14 in Ula77 nista sami. Tudi jaz sem še tuki in tudi pri nas bomo verjetno letnik 2011.

No pri meni je pa bilo danes ponoči pestro. Okoli 1h sem šla na stranišče in opazila bolj svežo kri (ni bila od pregleda), zapaničarila sem v nulo in sva z dragim letela v P. Tam so me pregledali, dali na ctg in rekli da je vse ok, da ker ni močna krvavitev je to zato, ker se odpira maternični vrat (čeprav mam še vedno sam 1 prst odprto)user posted image ctg je bil lep in so me naročili naj se pridem pokazat danes zjutraj še 1x...itak nisem nič spala in po par urcah sva šla spet na pregled. Zgodba podobna, lep ctg, skor nič odprta, krvavitve ni več toliko, par kaplic. In tko sem doma in spet čakam.

Me pa je ponoči na ctgju mal trebuh bolel, sem bila prepričana, da se začenjajo popadki, ker tud krivulja jih je kr zaznala, ma danes je spet vse mirno. Sploh ne vem več kako in kaj. Naročena spet v nedeljo, ko bom 8 dni čez.

Ula77, na seznamčku piše, da si imela pdp 25. 12. tko kot jaz, kako si 10 dni čez?

Punce, lepo silvestrujte in srečno in zdravo v letu 2011!!!!

(odgovor članu KatyK79)
Neposredna povezava do sporočila: 4657
   RE: Decembrke 2010 II.del
31.12.2010 17:54:33   
Teta M
Očitno smo ostale še: Gita14, Ula77, Sleepyhead in jaz...
Jaz sem tudi imela rok 25.12. in sem danes 6.dan čez PDP....Sleepyhead tudi jaz sem odprta za en dober prst,nekje 1,5 cm...naročili so me pa zopet v ponedeljek na CTG.

Drage user posted image in mamice vse lepo v letu 2011!SREČNO user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sleepyhead)
Neposredna povezava do sporočila: 4658
   RE: Decembrke 2010 II.del
31.12.2010 18:33:23   
GITA14
js mam  po nuhalni rok 24.12. in se gin. ravnajo po tem, ker sem mela transfer zamrznjenčkov.

SREČNO 2011 vam želim!

(odgovor članu Teta M)
Neposredna povezava do sporočila: 4659
   RE: Decembrke 2010 II.del
1.1.2011 11:55:57   
GITA14
ja kje ste vse a ste šle rodit?user posted image

(odgovor članu GITA14)
Neposredna povezava do sporočila: 4660
   RE: Decembrke 2010 II.del
1.1.2011 13:02:50   
jona klara
vsem decemberkam želim, da uživate v dragocenih trenutkih svojih zakladov!
tiste, ki še pričakujete pa, da se vam čimprej izpolni želja in postanete mamice!!!

srečno vsem


_____________________________

miklavž je imel malo zamude in nas obdaril z fantkom !!!presrečna sva

(odgovor članu GITA14)
Neposredna povezava do sporočila: 4661
   RE: Decembrke 2010 II.del
1.1.2011 13:11:11   
Teta M
IZVIRNO SPOROČILO: GITA14

ja kje ste vse a ste šle rodit?user posted image


Jaz sem tukaj, nisem šla še v Rim user posted image . No pa bodo naši otročki letnik 2011 user posted image

(odgovor članu GITA14)
Neposredna povezava do sporočila: 4662
   RE: Decembrke 2010 II.del
1.1.2011 16:17:29   
enamimi
Srečno novo leto, vsem mamicam želim veliko čudovitih trenutkov s svojimi bonbončki.
Mamicam, ki ste še 2v1 pa da se boste čim prej crkljale kot me!
user posted image

(odgovor članu Teta M)
Neposredna povezava do sporočila: 4663
   RE: Decembrke 2010 II.del
1.1.2011 18:09:17   
Arwenko
Srečno in zdravo 2011 vsem mamicam, otročkom in vsem, ki še čakajo. Brez skrbi, bomo počakali na vas preden gremo na novo temo, saj smo se tako dogovorili ne user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu enamimi)
Neposredna povezava do sporočila: 4664
   RE: Decembrke 2010 II.del
1.1.2011 18:51:37   
suziflo
Jaz sem še tudi 2v1:)) PDP sem imela včeraj 31.12.2010, isti dan sem imela tudi ctg..pa je vse o.k, pregleda ali ultrazvoka nisem mela že od 18.11....ko vprašam za pregled, rečejo, če je cela nosečnost o.k, ne delamo pregledov...:???mislim halo??
Nasledno nosečnost sem se odločla, da simuliram, da me malo bolj pazijo kot sedaj..že res da nimam nobenih težav, ampak mislim, da bi vsaj na PDP lahko naredili nek pregled..Sem sicer povedala, da mam zadnje 3 dni bolečine v nožnici in sluz mi skoz v večji kolikičini teče ven - rumenkaste barve (vse je res), pa jew rekel dr. Sikovšek...to je normalno, pridite ko bote krvaveli..?? brez veze...razočarana..
Naslednji pregled mam v torek, upam na pregled, ker me zanima če sem že kaj odprta ali če je plodovnice dovolj in je še čista..

Vse ki že imate svoje zakladke pri sebi in vse, ki jih še čakate...

VSE NAJ NAJ V NOVEM LETU 2011!!!!!!

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 4665
   RE: Decembrke 2010 II.del
1.1.2011 18:54:07   
zaljubljena23
Vse najlepše v novem letu...

Punce, tiste ki še čakate na svoje zakladke vam želim, da vas hitro ponese pot v Rim...

Mi smo ok, malo so nas začeli dajat krčki, danes sem začela z antiflat kapljicami in upam, da bo kaj bolje...Smo pa zelo leni pri podiranju kupčka, včasih se moramo kar namantrati, da ga podremo...




_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu maca81)
Neposredna povezava do sporočila: 4666
   RE: Decembrke 2010 II.del
1.1.2011 19:17:43   
Mjavmjav
Tudi v mojem imenu vse dobro in lepo v 2011! Glede na to, s kakšnim namenom smo tule zbrane, pa itak vemo da bo leto lepo in najlepše user posted image

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 4667
   RE: Decembrke 2010 II.del
1.1.2011 21:25:11   
jona klara
zaljubljena 23- a ste že začeli z antiflat? jaz jih imam doma, naš ima kr fejst krčke, ampak še nisem upala teh dati, sedaj smo na bio gaja, kako pa doziraš te k<pljice? koliko in na kak način plis?

_____________________________

miklavž je imel malo zamude in nas obdaril z fantkom !!!presrečna sva

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 4668
   RE: Decembrke 2010 II.del
1.1.2011 21:26:11   
jona klara
vse user posted image srčno upam, da se vaši otročki kmalu naveličajo vašega hotela in greste v rim.

teta m- kako si? skozi mislim nate....


_____________________________

miklavž je imel malo zamude in nas obdaril z fantkom !!!presrečna sva

(odgovor članu jona klara)
Neposredna povezava do sporočila: 4669
   RE: Decembrke 2010 II.del
1.1.2011 21:31:16   
GITA14
ula upam da že cartaš svoj zakladek, ker se že cel dan ne javljaš.

(odgovor članu jona klara)
Neposredna povezava do sporočila: 4670
   RE: Decembrke 2010 II.del
1.1.2011 22:26:11   
BabyKitty
Kje ste zdej nosečke? Vas lahko kje po TVju vidim kot prve mamice v tem letu user posted image

Mamice kako ste preživele novo leto? Mi smo se tako lepo crklali... je bilo prov najlepše novo leto do sedaj... doma na toplem v družbi osebic, ki ju imam najraje user posted image

ManUr si poskusila z Lanolinom? Menda naj bi tudi to pomagalo... drugače pa daktarin ja... mi smo ga imeli za ritko, ko smo imeli izpuščajčka menda pa obstaja tudi za usta... moraš pa paziti da se mu ne bo iz ust razširilo na ritko... sej se smešno sliš, samo sej veš kako gre prebava user posted image

(odgovor članu GITA14)
Neposredna povezava do sporočila: 4671
   RE: Decembrke 2010 II.del
2.1.2011 9:39:55   
Teta M
Jutro user posted image

Jona: evo jaz sem še vedno 2v1, 8.dan po PDP...user posted image po mojem občutku, se še prav nič ne dogaja..jutri imam spet CTG, bom videla, mogoče se bom šla pa še danes pokazat v P,ker se mi zdi da male ne čutim več toliko od včeraj popoldan...
Ula77: sumljiva si user posted image ,upam da zatišje pomeni,da že cartaš...

(odgovor članu BabyKitty)
Neposredna povezava do sporočila: 4672
   RE: Decembrke 2010 II.del
2.1.2011 9:58:35   
jona klara
teta m- ti kr pojdi v P, bolje, več kot manj, pa res držim pesti, da bo sedaj hitro kr naenkrat.....pa komaj čakam, da mio sporočiš, kako objemaš princesko!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

miklavž je imel malo zamude in nas obdaril z fantkom !!!presrečna sva

(odgovor članu Teta M)
Neposredna povezava do sporočila: 4673
   RE: Decembrke 2010 II.del
2.1.2011 10:07:34   
čebelica11
Najprej vsem srečno in predvsem zdravo novo leto 2011! Vsem (še) nosečkam pa čim lažji porod.

Mi smo bili v petek stari že 6 tednov, pred desetimi dnevi smo bili tudi že pri pediatru, ki pravi, da je z malim vse ok. Pridobil je 800g v enem mesecu, kar je ok. Pridno se dojiva, malo imamo krčev in zato nam je priporočil kapljice BioGaia. Imamo pa že od porodnišnice naprej tudi kapljice AD3 (ampak krčev ne povezujem z njimi). Stanje s krči se ni popravilo, se mi pa zdi, da se mu ureja prebava. Prej je imel pokakano skoraj vsako pleničko pa smo ga res pogosto previjali, zdaj se pa pokaka samo še 3x na dan. Fajn je, da ponoči ne kaka, ker ga ne previjam, da ga ne bi preveč zbudila. Ponoči se še vedno hranimo na 3-4 ure, podnevi pa zelo različno. 

Prvo novo leto smo prespali, mali je zaspal ob devetih in se zbudil ob pol enih, ko sem ravno hotela it v posteljo. Sem pa pred tem seveda zaspala že na kavču. Zadnjih šest tednov zaspim takoj, ko se uležem na kavč oziroma v posteljo in to res v sekundi. Če le lahko, si čez dan privoščim kakšno uro počitka. Sicer pa eno vprašanje za tiste, ki dojite. A ste tudi nonstop lačne? Jaz bi skoz jedla, pa tudi pojem 2x več kot v nosečnosti. Seveda se izogibam določeni hrani. Ostale kaj pazite pri hrani ali jeste vse po vrsti?

Lp

(odgovor članu jona klara)
Neposredna povezava do sporočila: 4674
   RE: Decembrke 2010 II.del
2.1.2011 11:08:26   
nadka30
dan- se opravičujem ker se vmešavam ampak samo za informacijo;

punce ne pozabit oddati vlogo za uveljavlanje družinskega člana oddati morate do 7.2.2011
na tej strani najdete vlogo

http://e-uprava.gov.si/storitve/pridobiVlogo.esju?id=1241

pa še par informacij kaj je to

http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodkiPrebivalci.euprava?zdid=579&sid=1366

(odgovor članu čebelica11)
Neposredna povezava do sporočila: 4675
Stran:   <<   < Prejšnja stran  185 186 [187] 188 189   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  185 186 [187] 188 189   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?