|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
4.8.2010 14:08:04   
pikapoka01
Moj nasvet- čim manj podrobnih nakupov v nosečnosti!
Ok, nekaj za silo že- nekaj kompletov oblačil, kakšna duda, kakšna steklenička - to vse toliko, da je za silo! Hladilno kremo, bepanten (se porabi za več stvari), planičke, nekaj povijalnih in več tetra (se zopet porabijo za več stvari in čez daljše obdobje), nekje kjer bo spal (ali bo to takoj postelca ali bo prej zibelka/košek- tvoja lastna presoja, ni to nekaj kar MORAŠ imeti! Mi mamo, ker smo meli že od prej.

Največ stvari si prihrani za po porodu; imej ogledano, in zorganizirano- mogoče kak seznam "mogoče potrebnih" stvari in nekoga, ki ti bo pripravljen vse to nabaviti namesto tebe takrat!
Pri nas je bilo tako, da sem tisto kar sem potrebovala mogla it dokupit (ko sem že lahko šla, ker je bil user posted image v inkubatorju, več ali manj je nabavil mož), mi je pa ostalo veliko "krame" ki je vsaj pri tem otroku nisem uporabila:
-povijalne planice v takšni količini (kolke je imel ok, bil 3 tedne v bolnišnici- ni potreboval, ko smo prišli vsi domov pa sem jih dejansko rabila 5- itak smo skoz prali, ne pa 15!)
- slepe dude, stekleničke... več vrst in količin (v P je dobil nukove cuclje in le te sprejme tudi doma, vse ostale ki sem jih jaz mela doma so ostale neuporabljene!)
- kozmetika (boš sproti videla kaj tebi in doječku ugaja in kaj potrebuješ; na začetku le hladilno kremo, bepanten, fiziološko in alkohol- če- mi ga nismo ker je imel čist popek) meni leži doma ena škatla kozmetike- ki čaka na to da bo bejbi večji, še zdaj zavijam z očmi, ko mi kdo prinese od obiskov bejbi kopeli, robčke itd. ok, bomo ponucali, ampak zdaj še sigurno ne!

pa še veliko bi lahko napisala, samo letim ker se dete prebuja!
mislim, da je smiselno kupovati po otrokovem prihodu na svet, ker takrat bolj začutiš kaj dejansko rabiš ali ne!
pa sledi svojemu instinktu- kar je tebi nujno, nekdo sploh nikoli ne uporabi, kar je tebi odveč pa mamice mogoče pravijo da MORAŠ imeti, ker je pač tak fajn, modna muha...

(odgovor članu ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
4.8.2010 14:32:57   
Anonimen
Kaj je nujno:

Lupinica, da otroka pripelješ domov.
Prvi paket plenic.
Previjalna podloga.
Robčki ali pleničke za umivanje - odvisno, ali želiš metati v smeti ali prati z vodo.
Od kozmetike samo lanolin za bradavice, če misliš dojit.

In partner, ki gre po vse ostalo, ko je treba user posted image .


(odgovor članu Katja85)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
4.8.2010 14:39:03   
m_o_i
ja, nukovi cuclji oz. steklenicke iz centra za nedonosencke user posted image
in ne, ne veljajo novi nukovi modeli (sirse steklenicke), ampak one ozke, "klasicne" - mati, ti se pa na glavo postavi in mi jih kupi user posted image user posted image

juuuj, po celi SLO sem jih iskala, dobila pa samo v eni trgoviniuser posted image  nas gospodic se kapljice caja ni htel spit iz katerekoli druge steklenicke...

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu pikapoka01)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
4.8.2010 14:52:05   
skuštrana
Jpj, če bi bila jaz pri prvem tako pametna kot sem bila pri tretjem. Kar se tiče opreme. Potem ne bi imela doma en kup neuporabljene šare .-))

Jaz ne morem brez
- sling, mei tai, pouch, trak (pač nekj od tega)
- tummy tub
- nosni aspiratoz za sesalec
- lanolin (jaz kupim kar veliko pakovanje, ker je cenejši)
- oblačila
- pralne bombažne plenice

In to je pravzaprav to. Posteljice pri nas ne rabimo,,flašk in dud nimamo, tudi raznoraznih čarobnih lončkov ne, kozmetika - minimalno ( trdo milo in sedaj, ko so večji šampon za laske)...

Nujno pa potrebuješ še lupinico in kasneje avtosedež.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
4.8.2010 14:58:15   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

- oblačila



To sem pozabila, mi je bilo nekje samoumevno user posted image .
Jih pa ne rabiš pretirano, vsaj jaz jih nisem, in so bili obiski full veseli, da so lahko kupili kakšno ultra rozasto obleko user posted image

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
4.8.2010 18:27:12   
Najaa
Stajica in kengurujček. Naš najbolj zgrešen nakup.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
4.8.2010 18:43:27   
*miska.mcc*
tummy tub


kaj je to?



lanolin za bradavice


tud to ne vem kaj je (pa sem dojila)

Previjalna podloga


nisem nikoli uporabljala.


ce gremo na minimum. ali pa maximum, kar rabi novorojencek.



_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
4.8.2010 19:32:27   
Katja85
uuu...brez posteljice? ta je še težje izvedljiva kot brez flašk. poleg mene žal nebo ajal, jaz tak spim ko na plažiuser posted image (sploh ko bo trebušček splahnel si bom privoščla mal razkomotenega spanja na trebuhu), pa četut sam par urc si spanec pa res konkretno privoščim, da bom pa spala z eno oko odprto, da nebom bogega bitjeca stručkala, to pa ne. naj ima svoj prostor, ima tut v končni fazi pravico do njega, tak da...postlca se ne črta s seznama. je pa zanimivo prebirat vaša mnenja in izkušnje, res ni kaj, kako smo si različni. velikost pa je torej naprimernejša 56? kolk sem tak zasledila...se vsi bol nagibajo k tej številki..???

_____________________________

sijaj, sijaj sončece...

(odgovor članu Katja85)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
4.8.2010 19:38:41   
Katja85
eheheh...pa meni en krzneni plašč za 500€, da ga noter zavijem, da ga nebom lih nagiga po mestu nosla user posted image

_____________________________

sijaj, sijaj sončece...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
4.8.2010 21:17:14   
josephine27
-stajca je bila tud pri nas v uporabi samo en teden al dva in je ne bi več nikoli kupovala
- sterilizatorja in grelnika za steklenice nisem imala in tud pogrešala nism ker se v glavnem dojila kar sem dodajala pa smo kar v loncu prekuhali.


_____________________________



(odgovor članu Katja85)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
4.8.2010 21:35:10   
lananai
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

tummy tub


kaj je to?



lanolin za bradavice


tud to ne vem kaj je (pa sem dojila)

Previjalna podloga


nisem nikoli uporabljala.


ce gremo na minimum. ali pa maximum, kar rabi novorojencek.




Previjalna podloga res ni nujna, lahko ga previjaš tud na postelji. Ampak potem rabiš najbrž kake nepremočljive podloge, da se ti ne polula po posteljnini... user posted image

TommyTub je uni čebriček za kopanje, a ni? Mi smo imeli banjico.

Lanolin je negovalna krema za bradavice. Jst sem si jih preventivno mazala, čeprav niso bile neki grozno razpokane. Po ene 14 dneh sem nehala, ker so se privadile na dojenje in nehale bolet.

številka oblačil: mi nismo kupovali manj od 56. Dosti sem dobila tudi sposojeno, tudi večinoma min. 56. Se je pa naša frajla rodila s 47cm, tako da je bilo treba nekaj dokupit. Je bil moj stilist od najine pupike, ji je šel kupit kompletek za domov in še enega pajacka. user posted image

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
4.8.2010 22:03:27   
skuštrana
(sploh ko bo trebušček splahnel si bom privoščla mal razkomotenega spanja na trebuhu),


He,e, to sem jaz tudi načrtovala, ampak potem so mi pa joški toliko zrastli in zraven še puščali da spet ni bilo nič s spanjem na trebuhu user posted image

Tummy tub sem pa jaz imela namesto banjice. Banjice nismo nikoli kupili.
Lanolin jaz uporabljam za impregnacijo volnenih prekrivnih hlačk ter za namesto krem za mazanje svega in svačega user posted image Edino bradavic si pa res nikoli nisem mazala s tem. Si pa mažem ustnice, sploh pozimi ko je burja, pa roke, pa tamale po obrazu, ma, vse ....


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Katja85)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
4.8.2010 22:15:59   
branka81
ti kr nabavi posteljico,pa previjalno mizo,oziroma takšno omaro,da jo boš lahko kasneje še uporabljala,je kr fajn otročka previjat na tem ne pa na postelji,pa banjico
....nabavi bodiye,majčke z dolgimi rokavčki,nogavičke-debele,če bo zimski otroček,10-20 tetra plenic jih ni nikol preveč,..od kozmetike pa sam kašno hladilno mazilo za ritko,pa za bradavice če boš dojila,pa robčke za umivat,od opreme--lupinica,voziček...

kengurujčka res ne rabiš..ležalnik je kr fajna stvar...



(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
4.8.2010 23:21:03   
pravljica
IZVIRNO SPOROČILO: Katja85

lepo pozdravljene. sem nekje na polovici nosečnosti in tako začenjam z nakupovanjem stvari. počasi. user posted image bo torej zimski.


v bistvu ne rabiš nič, razen nujnih stvari za preživetje 1. par dni po prihodu iz porodnišnice, potem boš sposobna sama po nakupih stvari, ki jih boš pogrešala (če ne bo šlo seveda kaj narobe, kar pa itak ne bo šlo user posted image  )
- torej, če boš ali ne boš dojila, boš videla v porodnišnici in še v tistem času lahko kdo skoči po stekleničko v trgovino
- če bo spal v postelji ali bo še prej v zibki, se boš morala sama odločit
- tako ti ostanejo še plenice in prva oblačila, za katere sklepam po sebi, da si že zdavnaj poskrbela in jih imaš ziher dovolj za prvih par mesecev
- rabiš še avtomobilski sedež za prvi prevoz domov in to je to user posted image ostalo so samo lušte in razvade, ki so odvisne od vsake posameznice user posted image

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu Katja85)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
5.8.2010 14:16:15   
Katja85
heheh...skuštrana, vidiš, na to pa nisem pomislila, sam za enx me ne bolijo čisto nič, četudi jih pune stisnem, so pa strašno grozne ja ja, cele temno žilave....oh jej...pustimo zaj to user posted image
pravljica da ti povem...žal imam za enx samo bundico ki mi jo je prinesla soseda kjer delam, in ene šuhce male sem tut dobila...pa tako toplo vrečo (namesto kombinezaona) ki je vrjetno nebom rabla ker nima razporka med nogicami. to je vse. no, imam tudi biba palčke za ušeska oz nosek hihihi
kdaj ste pa ve začele s pripravami? kaj prehitevam jaz malo? če se mi zdi da je zdaj še samo avgust, potem pride jesen je zunaj treba toliko dela še naret pa kurjavo poskrbet, potem imama barvanje in opremljanje sobice (ko še je dokaj toplo zunaj da se vse prelufta) potem pa je že tak november, treba je vse sprat pa noter zložit, kaj če že letos rodim? ehehehe


_____________________________

sijaj, sijaj sončece...

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
5.8.2010 14:33:00   
nadka30
- stajica nepotrebna-mi imeli za odlaganje navlake,
- hojica-otrok shodi brez nje
- ležalnika- nisem pogrešala otroka sem najprej dala v jajčjo potem ko je zrastla pa kar na deko in na tla
- palček zavijalček- uporabila sem kar navaden mali koš z pokrovom notri pa dala te vrečke za enkratno uporabo, ki jih dobiš v trgovini
- flaška-kupi eno, mogoče še te ne boš rabila, po potrebiu dokupi kasneje
- črpalaka, sterilizator-počakaj in kupi kasneje če boš rabila,
- zibko-raje kupi posteljico bo dlje časa uporabna
-oblekice-ne kupuj manjših od številke 56, pa še teh ne veliko, raje počakaj in po potrebi pošlji kasneje tvojega v trgovino


Rabiš;
- posteljo-razen če bo spal pri vaju
-jajčko
- nekaj oblekic
-previjalno podlogo, ki jo lahko postaviš na posteljo, tla,mizo, oz. kamor želiš
- banjico
- nekaj osnovne kozmetike(hladilno mazilo, lanolin, fiziološko raztopino)

v glavnem čim majn kompliciratuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image pa lepo nosečnost ti želim


(odgovor članu Katja85)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
5.8.2010 14:37:28   
vesna_b
katja - jaz sem začela nekje pri petih mesecih - po eno stvar, he he
saj še ne bi, ampak res nisem mogla iz trgovine, ne da bi kupila vsaj 1 bodi... pa tud če je bil to špar :)
zato je na konc moj sam hodu v nabavo, he he he

aja, tisto toplo vrečo namesto kombinezona pa le uporabljaj, če ti bo dost velika. zakaj pa rabi dojenček prav hlače? kombinezon? še lažje ga boš notri spravila. no, mi smo meli kombinezon, mamo tud majsko bejbo, sam prijateljica je imela pa celo zimo tamalega v tem pajacu, kot ti praviš, pa dekco čez, pa smo se sprehajal...

< Sporočilo je popravil vesna_b -- 5.8.2010 14:38:31 >

(odgovor članu nadka30)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
5.8.2010 14:40:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*


Previjalna podloga


nisem nikoli uporabljala.



Na čem pa potem dojenčka previjaš? Kar direkt na posteljnini user posted image

(odgovor članu *miska.mcc*)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
5.8.2010 14:42:42   
*miska.mcc*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*


Previjalna podloga


nisem nikoli uporabljala.



Na čem pa potem dojenčka previjaš? Kar direkt na posteljnini user posted image



ko je bila cist mala na previjalni. zdaj pa najraje na tlek, ker mi uhaja....dam pa pod njo tetra plenicko.user posted image

se nikoli mi ni nic iz pleničke uslo.user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
5.8.2010 14:48:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*


Previjalna podloga


nisem nikoli uporabljala.



Na čem pa potem dojenčka previjaš? Kar direkt na posteljnini user posted image



ko je bila cist mala na previjalni.




Aja, potem si jo imela, previjalno. S podlogo sem mislila nekaj, kjer otroka previjaš, ti pa verjetno prav tisto podlogo, ki se kupi.

(odgovor članu *miska.mcc*)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
5.8.2010 14:49:30   
vesna_b
ma jaz - če je sam polulana, tud na posteljnini. saj jo obrišem, odmaknem plenico in podstavim drugo

če se pa slučajno pokaka, pa imam podlogo - to, potovalno - iz nahrbtnika nivejinega, pa je
smo previjalno podlogo pospravili...

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
5.8.2010 14:55:20   
aleunam
Tudi sama še moram v nabavo, od naštetega pa se mi zdi popolnoma brez vezen strošek zibelka. user posted image

< Sporočilo je popravil aleunam -- 5.8.2010 14:57:27 >

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
5.8.2010 14:56:07   
emma83
Jaz imam 3 mesece do roka, trenutno imam nabavljen voziček in lupinico, 20 kom tetra plenic, nekaj malega oblekic in 1 dekico. Septembra nabavim posteljico in previjalno, oktobra pa potem vse tiste male zadevice: 1 flaško sigurno, 1 paket AM za vsak slučaj, plenice, gazice ipd. To je pa to. Ostalo bom pa potem itak videla kako in kaj, nočem kupovati na pamet, ker sploh ne vem kaj točno bom rabila in kaj bo mojemu otroku ustrezalo.

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
5.8.2010 14:59:09   
vesna_b
ma, jaz bi z AM počakala. ker če ga ne boš rabila... niti ni tako poceni. če ga pa boš rabila, pa pošlješ tvojega v lekarno, ko boš še v porodnišnici. predlog sam...

(odgovor članu emma83)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: česar ne potrebujemo za novorojenčka
5.8.2010 15:03:57   
nadka30
IZVIRNO SPOROČILO: vesna_b

ma, jaz bi z AM počakala. ker če ga ne boš rabila... niti ni tako poceni. če ga pa boš rabila, pa pošlješ tvojega v lekarno, ko boš še v porodnišnici. predlog sam...


s tem se tudi jaz strinjam, lahko kasneje komot svojega pošlješ ali pa ko gresta domov pa se na poti v kakšni lekarni ustavitauser posted image

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?