|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kaj in kako
9.8.2010 21:54:12   
*miska.mcc*
sploh s tem!

naj ne omogoči deset let študija. To je preveč, brez debate. Če nisi sposoben študirat, delaj. Dela je za vse dovolj - saj veš, če hočeš - boš delal


lahko kam kopiram? bom navedla v citatu!


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: kaj in kako
9.8.2010 21:54:50   
sami0804
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc* kaj pa naj mamica naredi s 190 € porodniskega nadomestila na mesec in 40 € otroskih?




Pri 40€ otroškega dodatka moraš met kar fajn dohodke...samo razmišljam user posted image



_____________________________

http://www.ringaraja.net/clanek/podprite-mamico-janjo-pri-posvojitvi-dvojcic_3182.html

http://www.facebook.com/home.php?sk=lf#!/pages/Zbiranje-podpisov-Za-otrocka-gre/135343546502939?ref=mf

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: kaj in kako
9.8.2010 21:55:10   
Anonimen
Zakaj bi nastal problem?

Tudi vsi ti, ki jih omenjaš, so bili včasih samo ti in jaz.  Oziroma, ti razložim drugače user posted image , tole bom preveč zakomplicirala.



Grem po cesti in na tla vržem papirček.
Ti greš po cesti in na tla vržeš papirček.
.........................................................
Nadaljuj.
.........................................................
Še malo...
..........................................................






Pride minister na svoj mandat in na cesti najde kup gnoja. Kdo je odgovoren? In za kaj? Za kaj, ne zakaj.

(odgovor članu *miska.mcc*)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: kaj in kako
9.8.2010 21:55:51   
*miska.mcc*
Pri 40€ otroškega dodatka moraš met kar fajn dohodke...samo razmišljam user posted image


za 1 otroka sem mislila in na pamet rekla. sorcy

_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: kaj in kako
9.8.2010 21:58:44   
tetka5
Na žalost je pr nm en kup lenuhov, "samohranilk"in drugih izkoriščevalcev socialnih transferov, ki dobesedno pokradejo vsem, ki pomoč res potrebujejo...pol se pa vsi v luft mečete.... Točn tko kot so nekatere napisale (miljonarka, dadi, ...) vsak nej se reda drži, lenuhi pejte delat, pa nm bo vrjetn res bol fletn...


(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: kaj in kako
9.8.2010 22:00:34   
*miska.mcc*
Grem po cesti in na tla vržem papirček.
Ti greš po cesti in na tla vržeš papirček.


hmmmm....se hotla it spat....

bom probala


samo tuki je ful variant------

pride x za mano in ga brcne stran.

pride y za mano, ga pobere, nese v kos za smeti. sproti pobere se 469000 papirckov (ker je kos pac dalec) in je vedel, da zbirajo star papir. ga nese prodat, dobi par €...za teh par € kupi semena koruze, jih posadi, naslednje leto pozanje njivico koruze, jo proda. in za ta denar kupi svojo njivo, poseje se vec koruze. itd itd itd

cez 5,6 let je glavni prozvajalec kokic za zahodno evropski trg,,,,


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: kaj in kako
9.8.2010 22:06:35   
Barbara_L
Na katerem faksu pa dajo 28 let stari študentki status? Neverjetno, no, A prej nisi gledala na to, da bo treba z otrokom  tudi živet? Kaj se ti splača? Še ene 15 jih imet, potem ti itak ne bo treba delat, kot nekaterim skupinam prebivalstva pri nas že lepo uspeva. Pri tvojih letih sem imela uni izobrazbo in 5 let delovne dobe. Pa ne gre tu zua izobrazbo pač pa za način molženja države. Jaz zato ne bom imela nič manj, ampak ko na plačilni listi vidim, koliko gre vsak mesec za davke, me pa nekam prime. In tudi take nesposobneže podpiram.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: kaj in kako
9.8.2010 22:07:22   
Anonimen
Miška, preden narediš biznis (ker smeti so biznis user posted image ), poskusi razumeti osnovno logiko in odgovoriti na vprašanje kdo je odgovoren in za kaj.

(odgovor članu *miska.mcc*)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: kaj in kako
9.8.2010 22:12:10   
*miska.mcc*
(ker smeti so biznis user posted image )


pa sj sem naredla biznis!


Grem po cesti in na tla vržem papirček.
Ti greš po cesti in na tla vržeš papirček.
.........................................................
Nadaljuj.
.........................................................
Še malo...
..........................................................



ne vem kam točno ciljas. res.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: kaj in kako
9.8.2010 22:13:47   
*miska.mcc*
jst gledam na drzavo kot na podjetje.

pač šef da vsem enake moznosti, pravice in pogoje. kdor dokaze da je dela v firmi vreden, dobi tudi posteno placilo. kdor pa se slepa, pa brco v rit.

to je meni osnovna logika.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: kaj in kako
9.8.2010 22:14:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka


Grem po cesti in na tla vržem papirček.
Ti greš po cesti in na tla vržeš papirček.
.........................................................
Nadaljuj.
.........................................................
Še malo...
..........................................................






Pride minister na svoj mandat in na cesti najde kup gnoja. Kdo je odgovoren? In za kaj? Za kaj, ne zakaj.


Na tole - kaj misliš, kdo je odgovoren za nastalo situacijo, kjer predpostavljam, da je kup gnoja na cesti nekaj, kar tja ne sodi in je torej to problem. Kdo je odgovoren za problem in za kaj konkretno?


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: kaj in kako
9.8.2010 22:19:02   
*miska.mcc*
In za kaj? Za kaj, ne zakaj.


ja ja to stekam.

kdo je odgovoren?

kaj pa vem. jst pa politika smo trije razlicni pojmi.
sprasujes kdo je odgovoren za kup gnoja na cesti?

bi rekla, da pac nekdo ki je dovolil, da se je ta kup stresel na cesto. torej nekdo, ki je bil minister pred tem ministrom, ki bo kidal.

sem blizje?user posted image



Pride minister na svoj mandat in na cesti najde kup gnoja. Kdo je odgovoren? In za kaj? Za kaj, ne zakaj.


to sem spregledala prej



< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 9.8.2010 22:20:41 >


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: kaj in kako
9.8.2010 22:20:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

jst gledam na drzavo kot na podjetje.

pač šef da vsem enake moznosti, pravice in pogoje. kdor dokaze da je dela v firmi vreden, dobi tudi posteno placilo. kdor pa se slepa, pa brco v rit.

to je meni osnovna logika.



In zakaj potem podpiraš (na nek način) lažno samohranilstvo?

Gospa *mačka* in jaz in še kdo smo imeli enake pogoje (pod predpostavko, da nam je zdravje vsaj približno služilo). Vsi smo lahko študirali oziroma gospa to še vedno počne, medtem ko je tisti, ki države ne zna molsti,  pridno delal izpite in se zaposlil nekje med 23-tim in 24-tim. Do danes je tako v petih letih plačal **** prispekov. Po tej logiki, mu sedaj, ko naj bi iz blagajne potreboval socialni transfer (starševsto) po logiki pravice in enake možnosti kar nekaj pripada. Prav tako pripada tistemu, ki ni vanjo dal nič (pa bi lahko!) in se zdaj še buni, da nima enakih možnosti. Japajade. Jaz naj ga pa še dodatno podpiram. Pa kaj še.

Da se razumemo - sem absolutno za socialno državo, ker, brez da mi to govorori faliran študent vem, da ne bom imela bistveno manj, če nekdo nekaj ima.

(odgovor članu *miska.mcc*)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: kaj in kako
9.8.2010 22:23:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

sem blizje?user posted image


Majčkeno.

Odgovorni smo vsi.
Jaz, ki sem vrgla papirček.
Ti, ki si ga.
.......................................
Vsi ostali, ki so.
In ki so rekli, če si ti, bom pa še jaz.
.......................................
In minister, ki je tako dolgo gledal, da je nastal gnoj.


V osnovi je pa vsak pri sebi odgovoren, da papirja ne meče.
In minister za to, da počisti tisto malo, kar po logiki nesreče (se pač zogdi) pravočasno odstrani.

(odgovor članu *miska.mcc*)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: kaj in kako
9.8.2010 22:28:23   
*miska.mcc*
nekaj podobnega sem ne dolgo nazaj razmisljala.

tisti, ki s(m)o sli delat takoj po srednji soli, placujejo davke in prispvke od svojega 18. leta. in ponavadi teli delajo za veliko manjsi denar.

tisti, ki pa so studirali 7,8,10 let,  pa so teh 7,8,10 let vlekli stipendije in jedni na st. bone in ŠE pol po 10 letnem slepanju verjetno veliko vec sluzili, kot delavci s SŠ.

ampak delavci s SŠ, dajejo drzavi toliko vec let svojega kruha in zasluzijo veliko manj, kot tisti, ki so ziveli na racun drzave PREdolgo in zdaj iz tega razloga, ker so koncno dostudirali delajo za toliko vecji denar.


zabluzila sem. upam, da ti uspe prebrat bistvo.

< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 9.8.2010 22:29:52 >


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: kaj in kako
9.8.2010 22:37:31   
Anonimen
Ne vem, če sem prebrala bistvo.

Meni je bistveno, da vsak nekaj da od sebe, ker enostavno ne moremo dati enako. Ker smo različno sposobni, ker imamo različne potrebe in motive. Ampak - dokler daješ ti nekaj od sebe (in zaradi mene tudi manj od minimalca ), ker si za to sposobna delat in ker se za to trudiš - je meni ok in mi je vsaka primerjava s tem, koliko dajem jaz in drugi, brezpredmetna. Lahko daš ti sto in jaz pa milijon, če sem sposobna - hvala bogu, obe bova imeli več.

Ko se začne pa šlepanje in lenoba, takrat pa ne dam, ni centa, ker večne lenobe ne bom podpirala. Pa če mam sto in še tisoč milijonov.

(odgovor članu *miska.mcc*)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: kaj in kako
9.8.2010 22:41:31   
*miska.mcc*
kaj pa poreces na to, da imam pri skoraj 32-h letis celih 9 let delovne dobe?

od tega tri leta porodniske in 1 leto bolniske?
delala pa sem od 18-ega leta. pa se prej. od 14-ega cez vikende in pocitnice.
ampak, ce sem hotela delat, sem morala na crno, ker v mojem poklicu niso (ali zelo zelo redko)zaposlovali.user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: kaj in kako
9.8.2010 22:45:02   
Anonimen
Miš, zabluzili bova user posted image .

(odgovor članu *miska.mcc*)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: kaj in kako
9.8.2010 22:50:28   
*miska.mcc*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Miš, zabluzili bova user posted image .

itak....grem spat!
upam


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: kaj in kako
9.8.2010 22:53:16   
ledenaa
Spat hojte. Sam smetite temo user posted image

To je moje delouser posted image

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: kaj in kako
9.8.2010 22:57:42   
*miska.mcc*
jst itak ze v spanju tipkam :)


ledenaa, izvoli!user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: kaj in kako
10.8.2010 7:38:33   
m_o_i
jebelacestauglajena, kak sta pa tole kulsko zabredli user posted image

ce bo samo enemu kapnilo, bo zmaga user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: kaj in kako
10.8.2010 9:57:49   
tassika
Ne bom se vtikala v debato, samo toliko, kot je že napisano. KEr si študentka ti pripada cca 200 eur porodniške + otroški dodatek. Mati samohranilka ne moreš biti, ker ima otrok očeta, lahko si enostarševska družina. V tem primeru ti mora tvoj nakazovati preživnino in mogoče dobiš malo večji otroški dodatek. V mojem primeru se to nikakor ni splačalo, niti se mi ni dalo vleči po socialni in sodiščih. Drugi prihodki, ki pa jih lahko dobiš pa so odvisni od občine in ostalih zadev. Določene občine dajo pomoč ob rojstvi otroka. To se pozanimej. Potem imaš 1x letno razpis za subvencije mladim družinam, pogoj je, da nimata rešenega stanovanjskega problema, se pravi, ste v najemu ali imata kredit za stanovanje. Če imata majhne dohodke, da 1x letno CDS enkratno denarno pomoč.
Toliko vem jaz, pa ti povem, da sem povsod padla skozi, naša občina ne da nič, jaz delam za 600 eur, moj ima malo več, nimava malo, tudi pa nimava luksuza, otroškega dodatka dobim 21 eur, subvencije ne dobiva, ker živiva v taščinem stanovanju in nikakor noče, da bi uradno kaj spremenili. Ampak vseeno preživimo, gremo 1x letno na dopust, v trgovini nam ni treba striktno gledat kaj dam v voziček, smo pa družina, vsi na istem naslovu in meni je to takrat pomenilo več kot pa par € viška. Ne vem mogoče sem prepoštenauser posted image

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: kaj in kako
10.8.2010 15:03:46   
Anonimen
subvencije ne dobiva, ker živiva v taščinem stanovanju in nikakor noče, da bi uradno kaj spremenili. Ampak vseeno preživimo, gremo 1x letno na dopust, v trgovini nam ni treba striktno gledat kaj dam v voziček, smo pa družina, vsi na istem naslovu in meni je to takrat pomenilo več kot pa par € viška. Ne vem mogoče sem prepoštena

jst sem tut en taku poštena k ti
sam me pa zanima- če smem kar tukaj- zakaj ne dobiš sobvencije. mi tut živimo pr tašči, pa dobimo subvencijo, res pa je da delamo hišo

(odgovor članu tassika)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: kaj in kako
10.8.2010 17:49:37   
fionca
Jaz pa ne vidim nič slabega, če se človek poskuša znajdit... To je zelo žalostno od naše preljube države, ki je ljudi pripeljala tako daleč. Pa lepo prosim, sem izobražena s 7. stopnjo izobrazbe, diplomirala pri 24. letih, pri 23. letih in pol sem se zaposlila,sem samohranilka, res je tudi, da nimam urejene preživnine oz. je ne dobivam od očeta otroka, ki komaj preživlja sebe, trenutno  skoraj jaz njega preživljam... Vem, kaj boste napisale, zakaj ne dam izvržbe in bi dobila vsaj od države 70 EUR nadomestila za preživnino, on bo pa v še večjem dreku...
Torej, mnogokrat sem mu želela pomagat, ker je bil resnično psihično na tleh, pa sem poskušala z državnimi institucijami.... Njim je figo mar za človeka, ko je na tleh....
Ker sem tako razočarana nad državo, ki sem ji tudi plačevala lepe vsote denarja za vrtec, ravno zaradi moje bruto plače in vključene preživnine, ki je nisem dobila, se mi pač zdi prav, da naj izkoristijo državo tisti, ki jo lahko. to je pač sramota naše politike!!! Sem slišala za eno znanko, ki se je sama z dvema otrokoma preselila v Avstrijo, da mati samohranilka dvakrat letno dobi neko subvencijo od države, pa je nobeden ni preverjal, če je resnično samohranilka, ker pri njih se ne dogajajo takšna prikrivanja, ker imajo drugače celotno zadevo bolj urejeno kot pri nas, celo vrtec na Dunaju - glavno mesto - plačuje manj kot pri nas!!! Torej, ljuba naša Slovenija!!!

(odgovor članu *mačka*)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?