|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   "Ekološki" deodorant?
18.8.2010 14:01:36   
anity_1
pozdravljeni,

mogoče kdo ve, kje bi se dalo dobiti kakšen deodorant/parfum, mleko za telo ali pa tuš gel, narejen na malo bolj zdravi osnovi.. Torej brez kakšnnih škodljivih snovi.. Ali pa se da to mogoče celo narediti doma?


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: "Ekološki" deodorant?
18.8.2010 14:05:08   
smeja2
jaz uporabljam deodorant (ylang ylang) iz dm od alverde naturkosmetik
in je super...res je UČINKOVIT user posted image user posted image user posted image pa še BDIH certifikat majo

(odgovor članu anity_1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: "Ekološki" deodorant?
18.8.2010 14:12:48   
ZARA
Jst istega uporabljam. Od Alverde.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu smeja2)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: "Ekološki" deodorant?
18.8.2010 14:18:26   
alda
Od Kancilje Oliva, sam baje so šli v "maloro" in bo treba kaj novga dobit!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: "Ekološki" deodorant?
18.8.2010 14:21:56   
anity_1
Aha suer, torej ta Alverda naturkosmetik je bolj naravna torej.. Saj že samo ime pove ja user posted image Super! Potem pa bom šla v DM pogledat kaj in si nabavim kaj takega. 

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: "Ekološki" deodorant?
18.8.2010 14:23:27   
anity_1
IZVIRNO SPOROČILO: alda

Od Kancilje Oliva, sam baje so šli v "maloro" in bo treba kaj novga dobit!


Ja, alda, boma verjetno kar obe šle pogledat v DM, če si ti tudi bolj zagovornica naravnih stvari user posted image No, pač za DM sem zdaj zvedela.. Če pa še kje kaj drugega vidim, pa bom javila..

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: "Ekološki" deodorant?
18.8.2010 16:37:09   
orhideja75
Alverde (limeta-žajbelj) ima pa certifikat ja, imajo ga  v DM-u


_____________________________

Moji fantje so moj zaklad. :) Brez njih bi bil svet prazen.

(odgovor članu anity_1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: "Ekološki" deodorant?
18.8.2010 19:52:29   
anity_1
Sem ravno prej gledala en posnetek oddaje Posebna ponudba na tv SLo 1, ne vem pa od katerega datuma.. Tam so povedali, da je ogroomno teh izdelkov, ki so "naravna kozmetika" ali pa bio kozmetika, v resnici pa gre pri teh izdelkih za veliko različnih certifikatov. In pri enih je dovoljeno nekaj, kar pri drugem certifikatu sploh ne sme biti. Bom šla v Dm in malo pregledala sestavine.. Me prav zanima user posted image

(odgovor članu orhideja75)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: "Ekološki" deodorant?
18.8.2010 20:50:16   
Anonimen
Jaz sem si zmešala tole in uporabljam kot puder:

1/4 lončka sode
1/4 lončka škroba
6 kapljic etričnega olja (limonina trava)

Zmešala skupaj in dala v stekleno embalažo in uporabljam kot puder. In res deluje!! Sem našla recept na internetu.

(odgovor članu anity_1)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: "Ekološki" deodorant?
18.8.2010 20:52:50   
Anonimen
Aja pozabila sem dopisat, da naj bi bil to naravni deodorant. Ker soda bikarbona enkratno vpija vonjave in znoj. Ne zaustavi pa potenja, v smislu, da ti zapre pore.
Jaz si kreme in vazelin za usta delam sama doma iz olivnega olja, čeb. voska, destilirane vode,...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: "Ekološki" deodorant?
18.8.2010 20:53:57   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: justgirl

Aja pozabila sem dopisat, da naj bi bil to naravni deodorant. Ker soda bikarbona enkratno vpija vonjave in znoj. Ne zaustavi pa potenja, v smislu, da ti zapre pore.
Jaz si kreme in vazelin za usta delam sama doma iz olivnega olja, čeb. voska, destilirane vode,...

No, potem pa povej malo kakšen recept. user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: "Ekološki" deodorant?
18.8.2010 21:09:44   
Anonimen
Ogničevo mazilo (sicer je zanj že skoraj prepozno)

2 lončka ognjičevih cvetov
2 lončka olivnega olja
1/2 lončka čebeljega voska (naribaj)

Cvetove sesekljamo in jih damo v posodo z olivnim oljem. To posodo damo v vodno kopel in kuhamo, 15 minut. (ne damo direktno na ogenj, da ne zasmodimo). Mešamo. Potem pa odstavimo in pustimo, da se cvetovi namakajo par ur v olju. Znova damo v vodno kopel, vmešamo notr nariban čebelji vosek in mešamo da se raztopi. Vlijemo v steklen lonček in počakamo da se ohladi in strdi. To je krema na osnovi vazelina. Je super za vse dele telesa. Isto naredim z žajbljem in sivko. Prima kreme.
Več na: http://www.favoritecook.com/marigold

Vazelin za usta:

50 g čebeljaga voska
30 g kokosovega masla
5 kapljic eteričnega olja (po želji)

Vosek in kokosovo maslo raztopimo v posodi na rahlem ognju. Ko se raztopi, ga malo ohladimo. Kapnemo eterično olje in vlijemo v steklen lonček. Počakamo, da se ohladi in strdi. Jaz enega uporabljam že več mesecev. SUPER JE!!!

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: "Ekološki" deodorant?
18.8.2010 21:28:09   
hubi
Kakšne velikosti pa je lonček?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: "Ekološki" deodorant?
18.8.2010 21:33:47   
anity_1
justgirl super je to! Jaz se dosti ukvarjam z zdravilnimi rastlinami in zelišči, ampak zaenkrat jih še samo sadim in nabiram samo za sušenje. Naslednje leto, sem si rekla, pa da bom začela delati tudi kakšne pripravke in to mi bo zelo pomagalo! Hvala user posted image user posted image

Lahko še vprašam, kje dobiš takšne recepte?

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: "Ekološki" deodorant?
18.8.2010 21:35:37   
anity_1
IZVIRNO SPOROČILO: hubi

Kakšne velikosti pa je lonček?


Mislim, da moraš imeti sam neko merico. Torej, če imaš 2 dcl lonček, potem moraš dati v bistvu 4 dcl cvetov in 4 dcl olivnega olja in 1 dcl čebeljega voska.. Če pa imaš 1 dcl lonček, pa si pač preračunaš.. odvisno tudi, koliko tega pripravka želiš imeti.. To je moje mnenje, ki pa ne vem, če je pravilno..

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: "Ekološki" deodorant?
18.8.2010 21:41:14   
Anonimen
Tudi jaz sušim zelišča za čaje :)

Ja iščem skos recepte, po internetu, gledam videe. Iščem zadeve v vseh jezikih ki jih znam...hehe.

(odgovor članu anity_1)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: "Ekološki" deodorant?
18.8.2010 21:44:12   
Anonimen
Mleko za telo misliš za mazanje kože? Lahko se namažeš enako kot dojenčki, olivno ali mandljevo olje.

Deodorant pa - odkar ga uporabljam minimalno, se zelo malo potim. Se pa splaknem dvakrat na dan.

(odgovor članu anity_1)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: "Ekološki" deodorant?
18.8.2010 21:44:15   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: justgirl

Jaz sem si zmešala tole in uporabljam kot puder:

1/4 lončka sode
1/4 lončka škroba
6 kapljic etričnega olja (limonina trava)

Zmešala skupaj in dala v stekleno embalažo in uporabljam kot puder. In res deluje!! Sem našla recept na internetu.



Tole bom pa probala.

Drugače je pa tudi tisti kristalni kamen ok deo user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: "Ekološki" deodorant?
18.8.2010 21:45:23   
Anonimen
Lonček je v tem primeru katere koli velikosti, dokler se držiš recepta.
Jaz uporabljam ameriški lonček 1 CUP = 236 ml
Takšen plastičen lonček dobiš npr. zraven aparata za kruh ;)

(odgovor članu hubi)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: "Ekološki" deodorant?
18.8.2010 21:49:58   
skuštrana
Justgirl, načeloma lahko dam kakšno drugo eterično olje? Sivko recimo?

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: "Ekološki" deodorant?
18.8.2010 21:55:56   
Anonimen
Ja seveda po želji, kar ti bolj diši. Pa ne pretiravat z eterinim oljem, ker lahko draži kožo. Sivka in eterično olje čajevca naj bi bila najbolj optimalna (ker tudi razkužujeta in ne dražita kože)- se mi zdi ;)

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: "Ekološki" deodorant?
3.9.2010 21:47:51   
Zibka
Jaz pa uporabljam Justovo kozmetiko in sem zelo zadovoljna. Poznate?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: "Ekološki" deodorant?
4.9.2010 21:01:01   
Rožica I
Super recepti, hvala user posted image ! Bom probala najprej narediti tale "vazelin" za ustnice, ker tega porabim na tone.
Drugače pa uporabljam Alverde ognjičev deodorant, Weledin citrus ali Sebamed- sensitive.

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Zibka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: "Ekološki" deodorant?
4.9.2010 22:17:24   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

Super recepti, hvala user posted image ! Bom probala najprej narediti tale "vazelin" za ustnice, ker tega porabim na tone.
Drugače pa uporabljam Alverde ognjičev deodorant, Weledin citrus ali Sebamed- sensitive.


Vazelin je  vazelin, olivno olje in čebelji vosek sta pa olivno olje in čebeljivoi vosek, to vsekakor ni isto. Vazelin je na osnovi nafte, sicer ni strupen, ni pa tako zelo bio. Se pa da naredit krema za ustnice npr. zelo fajn iz ognjiča, ki ga daš v raztopljen vazelin (le tega se dobi tkao v lekarnah, kot v DM-ju), ga pustiš en dan, potem pa precediš čez plenico ali gazo. Vsekakor še zmeraj boljše kot neko kupljeno "sranje", v katerem ne veš kaj je.
Če delaš te iste reči s sivko, moraš zelo pazit, ker močno izhlapeva olje zraven, mene je že zelo glava bolela posledično, tako da previdno z njo, manjše količine v vazelin, ker hudo močno vpija, ker sama ni mokra, ampak precej suha.

Zelo dobro se obnese ognjič namočen v olivno ali mandljevo olje - meni tudi zelo dobro deluje na kožo in predvsem na sklepe. S čebeljim voskom ga še nisem mešala, ker zadnjič naš čebelar ni imel več voska, v lekarni ga pa tudi niso imeli, bom pa probala vsekakor - dobi se ga za Sočo v Ljubljani in na vrhniki, kjer te reči odkupujejo od čebelerajev, pa pri lokalnih čebelarjih.

Kar se tiče bio deodoranta, sem jaz precej študirala te reči in dejansko imajo še najmanj ta hude kemije not Laverini deodoranti (vem da so tudi od alverdeja kar ok, samo meni so boljši od lavere, to pa zato, ker vsebujejo izključno izvlečke različnih rastlin + alkohol - če boš šla keterekoli druge gledat, imajo množico različnih kemičnih dodatkov). Meni od teh deo-tov diši vanilija, ampak imajo tudi druge vonje, vendar le take, kjer vonj lahko dobi od neke naravne zadeve (vrtnice, vanilija, kokos, limona....).


(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: "Ekološki" deodorant?
4.9.2010 22:21:57   
Gina
Ja, sem šla še enkrat gledat, ker imam tegale od alverdeja, ognjičevega tudi doma. Deo namreč. In ima tudi ta kar nekaj kemijskih dodatkov, ki jih Laverin nima. NIma pa toliko dodatkov kot recimo en moj star fenjal, ki se valja v omari, ki ga ne dam več nase, četudi mi božansko diši. Če pa ima človek že možnost, bom naslednjič spet izbrala lavero. Res so jo podražili, ampak dobro drži, diši in je še najmanj škodljiva.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?