|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   porod
26.7.2005 9:22:46   
Anonimen
Zelo so se mi vtisnile v spomin besede babice v mat. šoli. Rekla nam je, da kakorkoli že bo hudo, več kot par ur bolečine ne bodo trajale, potem pa bo vse grdo za nami.
Med porodom sem skoz mislila na to, in pomagalo je.

(odgovor članu soncicaT)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   porod
26.7.2005 9:58:10   
Maxica
Jaz sem vzela EA in bolečino lahko ocenim z 1.:bravo::bravo::bravo:

(odgovor članu soncicaT)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   porod
26.7.2005 10:34:52   
brianna
Pravijo

Da če bi bolečino ocenjevali od 1 do 10, katero lahko telo prenese, bi bil porod ocenjen z 10.

Porod sam je boleč, oziroma popadki so boleči, predvsem umetni. Je pa ta bolečina toliko bolj zanimiva, da ko je enkrat otroček zunaj, nanjo v trenutku pozabiš.

Bolečina je pač nagrada za nekaj najlepšega na svetu. Tako to pač je.

lp

(odgovor članu soncicaT)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   porod
26.7.2005 10:41:24   
kofetek2010
brianna - oprosti, ampak pravijo...... nič se ne pozabi kar tako, tudi zaradi otroka ne :zmeden2:

kr skusi si (še posebej enih par ur na umetnih), pa potem ocenjuj :)-

(odgovor članu soncicaT)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   porod
26.7.2005 10:47:05   
Anonimen
Se strinjam z Jano73. Jaz nisem nič pozabila. Tisti trenutek že, ko je :duda: pokukal ven, a je to vse potem za mano prišlo. Nočne travme, poporodna otožnost, vse to je trajalo 2 meseca. Danes je 6 mesecev po porodu, pa se še krepko spominjam bolečine.:(

(odgovor članu soncicaT)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   porod
26.7.2005 11:17:53   
leah
Eh,mene je bolelo tam okrog 60.potem pa sem dobila Epiduralno.

(odgovor članu soncicaT)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   porod
26.7.2005 11:28:37   
fipi
Ojla!

Pri prvem porodu 100,:( pri drugem 10.:bravo:

Drugi porod je bil končan v 1 uri, brez hudih bolečin in takšni porod bi privoščila vsaki.

Čao

(odgovor članu soncicaT)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   porod
26.7.2005 11:40:58   
Anonimen
Mene najprej za okoli 100, potem sem mi je pa že bledlo, pa ne bi vedela več. Nazadnje so me odrešili s CR, menda. Saj sem bila itak že prej koma, ne vem, zakaj so mi sploh narkozo dali.:)

(odgovor članu soncicaT)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   porod
26.7.2005 12:09:25   
brianna
Na žalost sem si skusila, najbrž večjo bolečino kot je porod. Zato mogoče nimam tako groznih spominov na njo.

Ko rodite, se spominjate bolečino, že zaradi otročka, tega ne razumem. Upam, da vam pogled na otročka ne povzroča tega, da se spomnite porodne bolečino.

Bolj boli pogled na prazno zibko po porodu. Pa če se strinjate ali ne!!!!

(odgovor članu soncicaT)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   porod
26.7.2005 12:11:44   
Lana_s
Jaz sem 5 minut po iztisu (iztis nič ne boli, celo paše ko lahko končno pritisneš) pozabila na vse bolečine. Je blo hudo med popadki ampak potem sem takoj vse pozabila in ti zdaj ne morem ocene podat. Moj :love: je bil celi solzni in ni več vedel kak mi naj pomaga tak da je blo hudo ampak zdaj ne vem več. Bolj mi je mučno vsakodnevno nočno vstajanje (predvsem zato, ker si morem mleko črpat)od poroda.
Kar pogumno:sloncek:

(odgovor članu soncicaT)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   porod
26.7.2005 14:14:14   
kimi
2 tedna biti šivan 100, porod kot porod bolečine 50.

(odgovor članu soncicaT)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   porod
26.7.2005 14:16:45   
Annny
Na srečo sem vzela EA...bolečine=0 :):):)
Priporočam!

(odgovor članu soncicaT)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   porod
26.7.2005 15:47:31   
Grascakinja
Jest več ne vem... pozabila... bolel je k svina samo se ne spomnim bolečine, kaka je bla, pa kolk na lestvici. Sicer pa mogoče nism prava referenca, ker sem zelo hitro rodila in samo na svojih popadkih. Mene je bolj bolelo šivanje, kljub anesteziji tam dol. Pa šivi po porodu, to je blo hujš. Porod je trajal 3 ure, šivi so pa 14 dni bolel...

(odgovor članu soncicaT)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   porod
26.7.2005 16:12:35   
Lana_s
Ja se strinjam, bolečino šivov sem si bolj zapomnila, ker je bolj dolgo trajala in je bilo zelo zoprno. Bila sem noter in zunaj šivana in si še zdaj ne upam tampona noter dat:zmeden::ups:

(odgovor članu soncicaT)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   porod
26.7.2005 20:03:09   
Pupica
Dokler ni bilo epiduralne je bila 11(zelo zelo hudo boli)Vendar le 3 popadki.
Potem je bila pa 0(čisto nič ne boli) zabava za punce;)

(odgovor članu soncicaT)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   porod
27.7.2005 13:13:00   
Martina27
Pozdravljena soncicaT!

Upam,da boš šla tok nazaj in prebrala tole moje sporočilo,ki je namnjeno tebi in vsem,ki jih je strah poroda.

Sama sem rodila letos februarja svojga prvorojenčka,ki sva mu z fantom dala ime Žan Tai.

No,da ti povem mojo zgodbo nosečnosti in nenormalnega straha:zmeden:

Ko sem zvedela,da sem noseča,je bila prva stvar na katero sem pomislila,jaz bom umrla ko bom morala rodit.
Moj strah se je iz meseca v mesec stopnjeval,ker sem samo poslušala punce,ki so to že dale skozi,da to nenormalno boli,in jaz sem to temo poroda zaključila z naslovom,da pač porod nenormalno boli.

Da ti dam za primerjavo in za razmislek.Lanskega novembra sem bila sprejeta v bolnišnico z lažnimi popadki,in ker te popadke ustavljajo z infuzijo,torej te zbodejo v roko,sem pač to morala dat skozi tudi sama.Ko sem šla v sprejemno pisarno k sestri,da mi vzame iz roke kri,sem ob pogledu na iglo omedlela.
Upam,da si vsaj malo znaš predstavljat,kaj je zame pomenil porod.

Brala sem vse mogoče knjige od izziv pred porodom,do strah pred porodom itd....


Imela sem tudi željo,da bi šla na predavnje o strahu pred porodom,ki ga v Lj vodi ga.Eva Kuhar,pa mi žal ni zneslo.

V glavnem moj prag bolečine je zelo nizek,strah pred bolečino pa zelo visok.


05.02.2005 mi je ob 01.00 zjutraj odtekla voda.Ob tem spoznanju,da zdaj pa gre zares,nisem mogla rečt niti besede.Mene je bilo tako strah,da sem mislil,da mi grejo zadnje ure,po drudi strani pa sem začutla moč,da zdaj pa bom končno vidla svojega pikeca,ki sem ga že prav nestrpno pričakovala:angel:

Moj fant me je peljal v porodnišnico,da ti povem,da os straha nisem mogla niti jokat,in če ti lahko ocenim takratno prisotnost mojga straja bi bila ocena 100.No prisotni so bili že tudi popadki,ki so si sledili na 2 do 3 minute.Edino kar sem takrat rekla mojmu je bilo:"Kdo je rekel,da so popadki na 5 min.Večje sile nevzdržnosti ni bilo.Ob 03.45 sem šla v porodno sobo.

Da bi ti zdaj rekla,da so bili popadki prijetni,bi se ti zlagala,rekla ti bom le,da ta moja bolečin sploh ni bila tako nevzdržljiva kakor sem si jaz to vse skupaj predstavljala.

Ob 06.03min sem rodila najlepšeg fantka,katerega danes nadvse obožujem in ljubim z celim svojim telesom.Ko mi je babica rekla,tako zdaj pa noge k sebi,glavo dol in prtisnite,sem rekla,kako,če pa še me nič ne bolijo popadki.3x sem prtisnila in moj sonček je bil rojen.

Moj porod je bil resnično lahek in iz svojih izkušenj ti povem,da ni vse tako kakor se sliši.Res,da imajo nene nenormalno dolge in boleče porode,je pa res tudi to da smo tudi takšne,ki imamo nenormalno kretke in brezbolečinske.Upam,da boš v slednje sodila tudi ti.

Veš,še dandanes se sprešujem,ali sem mogoče resnično sama opravila s to svojo psiho in se tako dobro pripravila na porod,ali pa je resnično bil tako enostaven.

Aja pa še tole.V svoji nosečnosti sem v bolnici preležala kar precej časa.In ko sem prišla v bolnico že ene tretjič,zaradi krvavitve,mi je en ginekolog rekel:Draga mamica,a je vas zelo strah poroda?Pa sem rekla,da ja.In mi je takrat rekel:"veste, boste tole morali sami z sabo razčistit,ker vam tole prav nič nebo pri porodu pomagalo,ravno nasprotno,sam še bolj si boste vse zakomplicirali in vam resnično nebo nič lepo.
Mislim,da so mi te njegove besede,dale takrat prav lepo za razmišljat.


Nič se bat,sprosti se,misli si,da boš končno videla,to,kar si 9 mesecec nosila in čutila v sebi.

Upam,da se nam boš javla in nam zaupala kako je izgledal tvoj porod.



Martina

(odgovor članu soncicaT)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   porod
27.7.2005 20:52:56   
soncicaT
O hvala lepa, MArtina27, seveda tudi ostalim. Do mojega poroda je še daleč..seveda pa že mislim na dan D:zajcek:

Mene bolj skrbi da bom pikico lepo donosila...porod bo že nekak...

Je pa res da sem imela kar hudo boleče M (sem bila vsa slečena, me je mrazilo, bolelo tako da nisem vedela kam se naj obrnem...skratka hudo!) , ampak takrat se spomnim da sem vzela aspirin in kot bi odrezal bolečin ni bilo več.

Ampak porod...:ups::)

LP vsem:sloncek:

Bo že...hvala!:angel:

(odgovor članu soncicaT)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   porod
29.7.2005 13:26:24   
Anonimen
70

(odgovor članu soncicaT)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   porod
29.7.2005 23:10:20   
Suzi*
Popadki 60, iztis 0, šivi 3 tedne 100.

(odgovor članu soncicaT)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   porod
30.7.2005 17:44:16   
modrooka
Popadki-umetni: 90
bolecina zaradi sivov 14 dni:100 ali pa se vec - to mi je bilo 100x tezje prenasat kot same popadke! :(( Grozljivka!

Od mojega poroda je 4 mesece in se nicesar vec ne spomnim (ocenim lahko le na podlagi ocene, ki sem jo dala takoj po porodu in sem si jo zapomnila ;) ). Vse sem pozabila, pa ce je bilo se tako hudo. Je pa res, da sem rojevala dobri 2 uri in da se ne morem primerjati s tistimi, ki se matrajo in matrajo po vec ur skupaj. To je treba priznat. Dve uri pa hitro pozabis!

Pogumno in nic mislit na to. Ce te je pa prevec strah, potem se pa dogovori za epiduralno in se sprosti!

Pa SRECNO!
modrooka

(odgovor članu soncicaT)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   porod
1.8.2005 23:56:14   
ninab
100
To pa res boli. Sem imela umetne popadke 5 ur. Še dobro, da se ti zatem rodi tvoje srčece. Je pa res, da pozabiš. Se baje med porodom sprošča hormon, ki poskrbi, da potem bolj kot ne pozabiš na bolečine. Z mano je bil mož in sem ga poslala v p.m.,ko me je hotel masirati, kot tudi drugo osebje. Saj jaz se ne spomnim, mi je pa mož povedal.

(odgovor članu soncicaT)
Neposredna povezava do sporočila: 46
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Prihaja Baby Expo sejem za nosečke in bodo...
Nosečke in mamice pozor! Rezervirajte si datum 13. april. V Ljubljano prihaja že drugi Baby Expo, sejem za bodoče in mla...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?