|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: dober film
22.8.2010 22:16:14   
ronja
Meni je črna mačka, beli mačkon najboljša komedija! Mili, to moraš videt!!!
Podzemlje mi pa ni bilo všeč, razvlečeno u 3 pm...

če smo že pri balkanu:
Lepa sela lepo gore je tudi huuuud!!! In ti da mislit.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: dober film
22.8.2010 22:20:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Meni je črna mačka, beli mačkon najboljša komedija! Mili, to moraš videt!!!


Saj sem vedela!!!

Prosim, vse poznavalke - kako si potegnem film direkt na računalnik?

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: dober film
22.8.2010 22:25:18   
ronja
Zdaj, ko ni več mini nove, je cel hudič... Ne vem, nimam pojma, maš neke strani s torrenti, pobrskaj po googlu.

Aja, pa Dersus Uzala je bil meni tudi zelo všeč, samo verjetno nobenemu drugemu ne bo, ker je to:
a.) res star film
b.) rusko-mongolski film in človek brez podnapisov nič ne razume
c.) tudi ko razumeš besede, moraš razumet še precej zraven, če češ, da ti je zanimiv - pač moraš razumet "tajgo"
d.) je to res zelo počasen in kar dolg film
e.) ni holjivudski in ni nobenega hepi enda
f.) moraš mislit, sicer zaspiš
g.) ne moreš dobit dobre kopije, že ko sta mojadva gledala v kinoteki pred 20 leti, je vse škripalo

Ampak meni je všeč. Pa mojima staršema je bil tudi, torej smo že 3je. Mamo celo en izrek iz njega: "Tudi to je ljud!" - to so me že od malega učili, da ne smeš ničesar ubit kar tako (pobijamo komarje, ker nas pikajo in kuhinjske molje, ker nam jedo hrano, to je pa to), ostalo je pa vse ljud in ne ubiješ kar tako (pa not so mesojedi, jedo živali, ki jih ustrelijo, samo fora je, da ne ubijaš kar tako, po nepotrebnem). Skratka en tak naravoslovni film.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: dober film
22.8.2010 22:31:51   
ronja
Zdaj ste mi pa lušte naredile, midva vedno skup filme gledava, njega pa ni (službica pravi Ronjauser posted image )... Eh, predlagajte še ve kaj, česar še nisva videla, no! Zdaj poznate okususer posted image .

mili, baje lahko tudi direkt iz neta gledaš, če maš dovolj hitro povezavo (midva nimava), da se ti sproti loada. Ne poznam toliko tega, samo lih na morju je en kolega to razlagal.

(odgovor članu titania)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: dober film
22.8.2010 22:35:23   
Anonimen
Še en makedonski, mislim, da je Pred nevihto - ta mi je bil hud, načeloma enostaven, ampak dober dober.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: dober film
22.8.2010 22:40:16   
Colt
hehe eh kje ste mene najdle sedaj...

Kaznilnica odrešitve, men super film user posted image (in ne, nisem bil z Ronjo na randiju, sva pa baje isti letnik)

Zelena milja (Kingova mojstrovina malce drugače)

Sleepers (Deniro odigra fajmoštra, vrhunsko)

Exorcist 1 (Z Lindo Blair, ni za slabe želočke)

Nič ni izgubljeno (Tim Robbins, odlična komedija)

Njeni tastari (prvi del), spet Deniro blesti :))

Vonj po ženski, blesti AL Pacino, vrhunska zadeva

Nori na Mary (finta s ''gelom za lase'' me še sedaj nasmeji)

Pa še ene par sto filmov ki so mi ostali v spominu samo se mi ne da mislit...aja..

Ime rože

Let nad kukavičjim gnezdom

Odiseja 2001

Zaenkrat...


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: dober film
22.8.2010 22:42:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Ime rože


Off topic - tole sem gledala kot gledališko predstavo v Dioklecijanovih podrumih, izvedba Mladinsko iz Lj.
Ena najboljših predstav zame, v idealnem okolju.

(odgovor članu Colt)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: dober film
22.8.2010 22:53:53   
ronja
in ne, nisem bil z Ronjo na randiju, sva pa baje isti letnik)

hahaha, to bi bila nočna mora, a?user posted image

Sleepers in Njeni tastari so bili tudi meni fajn, ni mi pa prva klasa, ampak Vonj po ženski je pa res vrhunski, pa Nori na Mary mi je bil tudi super. Let nad kukavičjim gnezdom je pa en najboljših filmov, kar sem jih videla (tu blesti pa Nickelson, še zelo mlad, če smo glih pri tem).

Ostalih pa še nisem gledala in Exorcista bom rajši izpustila - že tako sem obe nosečnosti prebruhalauser posted image .

Aja, pa Gladiator je bil tudi dober, če hočete še kaj holjivudskega.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: dober film
22.8.2010 23:11:12   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

in ne, nisem bil z Ronjo na randiju, sva pa baje isti letnik)

hahaha, to bi bila nočna mora, a?user posted image   V ulici brestov? :)
Vonj po ženski je pa res vrhunski, nanj imam še posebej lepe spomine....v prvem letniku SŠ so nas peljali gledat in na to temo sem napisal spis ki je nato pristal v vseh lokalnih časopisih hehe

Let nad kukavičjim gnezdom je pa en najboljših filmov, kar sem jih videla (tu blesti pa Nickelson, še zelo mlad, če smo glih pri tem). Oz McMurphy. Se spomniš citata, kaj je rekel veliki sestri ki ga je že Ntič poklicala po napačnem priimku? :) :) Ena boljših scen...




_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: dober film
23.8.2010 0:42:43   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Jap, ta je tudi dober! Pa jugo filmom je še precej dobrih, meni je bil všeč tudi nekaj na G., ime nekega kraja, od neke režiserke - o mami, ki ima najstniško hči, ki je posledica posilstva (pa tega tamala ne ve).


Grbavica

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: dober film
23.8.2010 0:43:25   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Še en makedonski, mislim, da je Pred nevihto - ta mi je bil hud, načeloma enostaven, ampak dober dober.


pred dezjem

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: dober film
23.8.2010 0:44:45   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Zdaj ste mi pa lušte naredile, midva vedno skup filme gledava, njega pa ni (službica pravi Ronjauser posted image )... Eh, predlagajte še ve kaj, česar še nisva videla, no! Zdaj poznate okususer posted image .

mili, baje lahko tudi direkt iz neta gledaš, če maš dovolj hitro povezavo (midva nimava), da se ti sproti loada. Ne poznam toliko tega, samo lih na morju je en kolega to razlagal.



Senki - makedonski - odlicen / v stilu  Stephena Kinga

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: dober film
23.8.2010 8:06:24   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: titania


Sprejemam predloge za dobre filme. (Brez idej kaj naj gledam.)
Hvalauser posted image user posted image





http://www.ringaraja.net/forum/Law_Abiding_Citizen/m_4995820/tm.htm

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu titania)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: dober film
23.8.2010 8:35:43   
titania
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

boter? mafija, draga moja, mafija user posted image
marlon brando, robert de niro, diane keaton...


Ne ta, mislila sem The Hours (Nicole Kidman in Meryl Streep). Če je to ta film o tem kako so spijejo nek napoj in večno živijo, pa se morjo barvat..itd. Na koncu pa se razletijo?

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: dober film
23.8.2010 8:46:05   
titania
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Meni je črna mačka, beli mačkon najboljša komedija! Mili, to moraš videt!!!


Saj sem vedela!!!

Prosim, vse poznavalke - kako si potegnem film direkt na računalnik?


Hja jaz sem prijavljena na Partisu (www.partis.si). Najboljše, da se tam registriraš.
Imeti pa moraš torrenta in mapo (My documents, downloads) - kamor film potegneš. Priporočljivo je, da ga nekaj časa pustiš v tej mapi (tako lahko drugi vlečejo od tebe), da se ti malo povrne ramerje - saj moraš imeti isto količino downloadanih filmov kot uploadanih (kar drugi vlečejo od tebe). Npr. ti potegneš 4Gb film dol in jim moreš 4Gb vrnit nazaj - tako, da pustiš download v mapi.

Obstaja še varianta, da povečaš upload z donacijo - pošlješ preko poštne nakaznice neko vsoto. A se tega ne držijo - poberejo denar in adijo...

Upam, da boš razumela kaj sem hotela povedati.

LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: dober film
23.8.2010 8:47:13   
titania
Hvala za vse predloge. Sedaj pa imam do božiča lahko "kino večer" :)
Zlate ste.

(odgovor članu titania)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: dober film
23.8.2010 10:20:32   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Še en makedonski, mislim, da je Pred nevihto - ta mi je bil hud, načeloma enostaven, ampak dober dober.


Gre za film Pred dežjem Milčeva Mančevskega. Načeloma ni enostaven, njegova forma je zastavljena ciklično, absolutno ne moreš predvideti toka dogajanja ker na koncu enostavno sledi twister v katerem spoznaš da konec pravzaprav predhodi prvi sekvenci filma, ki sama zase ne pove pravzaprav ničesar. Šele na koncu se film zaokroži v smiselno celoto, ki ves čas predvajanja ostaja neznana. Film je bajdvej remek delo, ki mi je daljnega leta 1994 (ali 1995) spodnesel tla pod nogami. Spomnim se, da nas je tistih par iz kina odšlo v popolni tišini. Spomnim se, da do doma nisem spregovoril ene besede, spomnim se da nisem bil v stanju absolutno za nič, da me je film tako razjebal, da mi ni uspelo druga kot tiho sprejeti vso ogorčenje in bes nad nesmiselnostjo bratomorne vojne. Film, ki je v tistih dveh urah in pol strnil vso tragedijo zrušenih mostov in v mojo resničnost posegel kot travma, kot fikcija, ki je bolj resnična od samih grozot vojne, ki smo jim sledili preko dnevnika. Skratka, da bi lahko zunanji opazovalec dojel vso grozo neke tragedije je očitno potrebna umetnost. In obratno, vse kar bi naj bilo resnično posredstvom televizije izgleda tako nestvarno, oddaljeno, da deluje kot holivudska fikcija. Nikoli več se nisem vrnil temu filmu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: dober film
23.8.2010 10:47:08   
Felicita
moje najljubše filme nekak povzame tale seznam: http://listverse.com/2007/10/23/top-15-indie-films/ res pa da noben od teh filmov ni lahek, luštn, srčkan,...

pa še ene par random nasvetov: Matrica, Gattaca (sci-fi triler), Y tu mama tambien (komedija/drama), Love actually (sicer bolj za božič, ma ena najboljših komedij zadnjih let), the Aviator, Terms of endearment,... trenutno nč več ne pade na pamet, se bom pa še česa spomnila.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: dober film
23.8.2010 11:00:22   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: titania

IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

boter? mafija, draga moja, mafija user posted image
marlon brando, robert de niro, diane keaton...


Ne ta, mislila sem The Hours (Nicole Kidman in Meryl Streep). Če je to ta film o tem kako so spijejo nek napoj in večno živijo, pa se morjo barvat..itd. Na koncu pa se razletijo?



Prelepa zgodba, pravzaprav film prikazuje tri vzporedne zgodbe, tri različne generacije, ki se na nek način dotikajo, ne toliko prepletajo. Meryl Streep na eni in v Virginio Wolf spimpana Nicole Kidman - obe nepozabni. Enkraten film.

Nego neka druga stvar mene muči. Tale Bergman. Ingmar Bergman. Pa tale Andrej Tarkovski. Ko že ravno preživljam fazo spoznavanje opusa enega in drugega. Zdaj tema je sicer o filmih. Stvar je v tem, da to po vsej definiciji nekako ne sodi sem. Gledati Bergmana in Tarkovskega predstavlja mnogo več, kot zarolati film in počakati njegov konec. Tukaj konca pravzaprav sploh ni. Ni niti zapleta. Njihova umetnost je neskončno nizanje fotografij in misli, občutkov in besed, barv in tonov, je prostor v katerem se srečata prvinskost in civilizacija, staro in novo, rjasto in zeleno, emocija in razum, sanje in stvarnost, preteklost in sedanjost, včeraj in danes, kjer sovpadeta smrt in življenje, kjer smrt brez življenja ne obstaja oziroma je življenje edino mogoče razumeti s smrtjo.  

Andrej Rubljev - http://www.imdb.com/title/tt0060107/

Prvo opozorilo - film traja 3,5 ure. Film po katerem se je težko opredeliti. To je film kontrastov, v katerem je skozi simbol konja prikazana vsa nedvoumna resničnost narave, lepota življenja na eni in gotovost smrti na drugi strani. Film v katerem v cerkvi sneži, film, ki v poganskih običajih, golih telesih in mesenem poželenju pokaže več ljubezni svetega duha kot v samostanu. Film v katerem kmečka norka v cerkvi spleta kito iz las mrtve ženske. Je film o srednjeveškem slikarju ikon Andreju Rubljovu, ki se odloči, da zapusti samostan/manastir z namenom, da znova najde boga. In ne spregovori 25 let. Film, ki te definitivno pusti zbeganega, za katerega najprej pomisliš da je katastrofalen, v naslednjem trenutku pa je brez dvoma najbolj genijalen film, ki si ga kdaj gledal, za katerega nisi siguren ali je pretirano realen ali kontroverzen in šokanten, istočasno pa je oboje hkrati in vse naenkrat. Kdor zdrži do konca verjamem, da se mu bo vedno znova vračal.  

(odgovor članu titania)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: dober film
23.8.2010 12:26:32   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark
Gre za film Pred dežjem Milčeva Mančevskega. Načeloma ni enostaven, ..................Nikoli več se nisem vrnil temu filmu.


Senki (Shadows) je tudi od Mancevskega. Vredno ogleda.

Dobis na po delih.... prvi je... :

http://www.youtube.com/watch?v=l0oyadxo5o0&feature=related



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: dober film
23.8.2010 13:21:43   
m_o_i
tu ste sami neki poznavalci filmov in vas prasam:
ve kdo naslov filma z monico belucci (menda njen prvi film), v katerem je mislim da posiljena v nekem podhodu, v glavi so mi ostale scene nocnega kluba, kjer nekomu z gasilnim aparatom razbijejo glavo...!?

ta film sem namrec gledala celih 15 min, potem pa postala full zivcnauser posted image  kasneje sem v neki recenziji prebrala, da je dodan ton z neko frekvenco, ki ti skoz cel film kljuva mozgane in te naredi zivcnega.

skratka, rada bi ga pogledla se enkrat-me prav zanima, ce mi bo uspelo do konca ga videt(zdaj, ko vem, kaj je tisto, ki te naredi zivcnegauser posted image )

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: dober film
23.8.2010 13:37:39   
ronja
Senki - makedonski - odlicen / v stilu Stephena Kinga

frodo, exmišek (mimogrede, še vedno ne vem, zakaj si se preimenovala?), hvala, bom pogledala.

felicita, no vsaj en, ki je gledal Generacijo x (american history x)

bakfark, joj, Bergmana pa jaz ne spravim dol! To je pa čisto preveč morbidno zame - sem gledala njegov baje najbolj optimističen film o njegovem otroštvu... Pa sem ves čas zavidala bratu, ki ga je celega od prve do zadnje minute prespaluser posted image . Jaz ne morem v kinu zaspat - oz. nisem mogla (takrat še nisva imela otrok, zdaj bi mi verjetno ratalouser posted image ). Ampak Bergman je res duhamoren zame! Pri enih filmih, ki niso ravno veseli, se zamisliš, pri drugih pa razmišljaš, kje ma vse to point, a ga res nima, pa kdaj bo že konec... No, meni B. spada v drugo kategorijouser posted image . Je pa moja mami čisto usekana nanj (ona naju je tudi peljala tisto gledat - sva bila že odrasla, da ne boš mislil, da je otroke to silila gledat;).

moi, se spomnim tega filma, da je bil v kinih in ga ravno zaradi brutalnosti nisem šla gledat - dogaja se od zadaj naprej, ne? Brat ga je gledal, samo on si NIKOLI ne zapomni naslovov, tako da ne vem, če ima smisel, da ga sploh vprašam...

< Sporočilo je popravil ronja -- 23.8.2010 13:38:02 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: dober film
23.8.2010 13:42:38   
ronja
Na tistem seznamu so res fajn filmi, felicita!

Aja, pa še par slovenskih:
- Outsider - po njem tudi jaz do doma nisem govorila
- Rezervni deli
- Zadnja večerja
- Petelinji zajtrk - en najbolj optimističnih slovenskih filmov, kjer dejansko znajo pokazat, da se imata dva normalno rada - da ni tisto v smislu: "Joj, kako imate pa vi lepe roke..." Pa kdo si to v realnem življenju govori na prvem randiju?user posted image
- Kruh in mleko je tudi ok, sicer ni ravno moja tema, ampak je pa dober film kot tak

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: dober film
23.8.2010 13:47:13   
liliana
m_o_i.....Irreversible je naslov.....samo to ni njen prvi film.....

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: dober film
23.8.2010 13:53:05   
ronja
Pa Kolja je tudi dober.

lilijana, hvala. Se mi je zdelo, da je Irriversible, pa sem mislila, da sem zamešala z Mementom.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?