|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: dober film
23.8.2010 14:04:54   
Tanja55
Skratka, da bi lahko zunanji opazovalec dojel vso grozo neke tragedije je očitno potrebna umetnost.



No, tole mi je blo prej tko lepo prebrat, pa sem mogla it v stacuno pa opravke oddelat...ampak ja, sem spomnila prav na Tarkovskega (ki ga Bakfark tko fajn omenjas v naslednjem postu, ki je nastal vmes ko sem jst kosilo oddelala ). V svoji knjigi Ujeti cas pravi, da "Umetnost cloveku omogoci razumeti resnicnost skozi subjektivno izkusnjo."

In ja, zato je tko lepo, da umetnost je, da se rojeva in porojeva iz obcutij in zaznav. Taksni so pol vsi filmi Andreja Tarkovskega, sam niso za vsakega cloveka se mi zdi...tko pocasne so slike, sami nizi podob, ki pa zahtevajo koncentracijo. Se pa splaca, gotovo...vsaj na youtube pogledat kaksen krajsi izsek npr. predno gre clovek v ogled filma za cele 3,5 ure.

Se pa pridruzujem mnenju, da je Pred dezjem krasen film. Pa The Hours tud. No, men je zlo vsec tud ceski film, Kolja (s krasno glasbo Dvoraka). Al pa klasika Jane Campion Klavir (Piano), kjer se kar ne morm naposlusat glasbe.

Eden zame najboljsih filmov ever: The Usual suspects (Osumljenih pet),  pa Face Off (Brez obraza) mi je tud fajn, tak nov veter je zavel v kriminalkah z rezijo Anga Leeja (sej je pol Tarantino to prevzel pa nadgradil, sam Face Off mi je se vedno svetoven) od biografij mi je vrhunska Iris (o angleski filozofinji Iris Murdoch), od dram pa npr. The End of the Affair (Konec afere), film Niela Jordana. Ma od njega mi je itak velik del vsec, tud The Crying Game.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: dober film
23.8.2010 14:09:58   
Tanja55
A ja, se nekaj kar res obozujem, so pa filmi Abbasa Kiarostamija (in na splosno iranska kinematografija). To si grem pa pogledat za duso user posted image ...npr. Okus cesnje, Veter nas bo odnesel s seboj, Deset...

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: dober film
23.8.2010 14:27:03   
liliana
Meni je pa bil zelo dober film Nevarna razmerja z Johnom Malkovichem......


(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: dober film
23.8.2010 15:10:30   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

bakfark, joj, Bergmana pa jaz ne spravim dol! To je pa čisto preveč morbidno zame - sem gledala njegov baje najbolj optimističen film o njegovem otroštvu... Pa sem ves čas zavidala bratu, ki ga je celega od prve do zadnje minute prespaluser posted image . Jaz ne morem v kinu zaspat - oz. nisem mogla (takrat še nisva imela otrok, zdaj bi mi verjetno ratalouser posted image ). Ampak Bergman je res duhamoren zame! Pri enih filmih, ki niso ravno veseli, se zamisliš, pri drugih pa razmišljaš, kje ma vse to point, a ga res nima, pa kdaj bo že konec... No, meni B. spada v drugo kategorijouser posted image . Je pa moja mami čisto usekana nanj (ona naju je tudi peljala tisto gledat - sva bila že odrasla, da ne boš mislil, da je otroke to silila gledat;).



Bergman je manj morbiden od povprečnega holivudskega klišeja. Pozdravi mamo v mojem imenu, če se ji kdaj zahoče družbe, reci da ima s kom gledati.




moi, se spomnim tega filma, da je bil v kinih in ga ravno zaradi brutalnosti nisem šla gledat - dogaja se od zadaj naprej, ne? Brat ga je gledal, samo on si NIKOLI ne zapomni naslovov, tako da ne vem, če ima smisel, da ga sploh vprašam...


Eden najbolj brutalnih filmov z enim najbolj romantičnih in čutnih koncev v zgodovini filma sploh.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: dober film
23.8.2010 16:04:07   
ronja
Ja, vidva z mojo mami bi se kar ujela, se mi zdi - veliko filozofije, pa malo dejanskih (konkretnih) premikovuser posted image . Samo si je našla že svojega filozofa za kino randije, hehe.

Brutalnosti pa jaz ne prenašam dobro. Se moram prej prav psihično pripravit, če hočem it kaj takega gledat, navadno se malo preveč uživim...

Aja, Jalla, jalla je pa tudi čisto fajn komedija.

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: dober film
23.8.2010 16:17:45   
TomTaylor
Ne vem, če se je katera na Življenje je lepo (E vita e bella) spomnila. zelo lep film. Ga moram obvezno še enkrat gledat.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: dober film
23.8.2010 16:24:41   
pety78
Ste mi naredile lušte in sem si priskrbela film Salt, ki ga pogledam, upam da, nocoj. user posted image

_____________________________



(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: dober film
23.8.2010 16:41:56   
ZARA
A Salt je pa Joliejeva, ane?

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: dober film
23.8.2010 16:51:25   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Senki - makedonski - odlicen / v stilu Stephena Kinga

frodo, exmišek (mimogrede, še vedno ne vem, zakaj si se preimenovala?), hvala, bom pogledala.



Mislis, da jaz vem? Trenutek inspiracije in navelicanosti nad starim nickom (prevec misi se je nabralo, macke pa od nikoder) user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: dober film
23.8.2010 17:23:38   
ronja
Same sive miške, heheuser posted image . To ti res ne bi pristajalouser posted image . Saj verjetno si bila Hrabri mišek - super risanka, mimogrede - ko smo ravno pri filmihuser posted image .

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: dober film
23.8.2010 17:41:32   
Colt
Huh hardcore...ob branju Bakfarka se počutim kot kratkohlačni pizdun ki se je na šverc prvič priklatil v kino gledat Tarzana...

Ej Bakfark, zelo bom vesel če boš na hitro ocenil filme ki sem jih jaz omenil. Hvala za tvoj čas.

G


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: dober film
23.8.2010 17:45:16   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

felicita, no vsaj en, ki je gledal Generacijo x (american history x)



joj, a se hecaš, mene je ta film tok pretresu kot ne vem če še ker... grozn res. poleg tega je pa norton hud. v vseh pomenih besede.

in ko smo že pr njem - 25th hour, Primal Fear, The fight club, Frida - vse njegovo, vse super. Monster, Lonely hearts in Zodiac - zgodbe o resničnih množičnih morilcih. Od Kubricka - The Shining, Lolita, Clockwork orange in Dr. Strangelove (odiseja mi pa ni všeč, ne). Ko sm že pr obskurnežih Lyncha ne smem pozabit - Blue Velvet, The elephant man, Eraserhead. Od Almodovarjevih (sm vidla da ste ga že omenjal) so men najljubši bolj zgodnji - Kika, Atame, Mujeres al borde de un ataque de nervios. Od Bunuela Perro Andaluz (zelo abstrakten film, Salvador Dali je bil zraven pri snemanju). Od španskih je zlo pretresljiv še Te doy mis ojos (o nasilju v družini, ki je prikazano tko naturalistično da se ti obrne. holivud tega nikol ne bo znal).
Pa zdej sm se spomnila še na Hard candy... meni blazno zanimiv, grozen, ogaben, ...


< Sporočilo je popravil Felicita -- 23.8.2010 17:48:33 >


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: dober film
23.8.2010 17:58:00   
Colt
Meni pa se je zdela Odštevajoča pomaranča precej boljša v knjigi...

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: dober film
23.8.2010 18:52:25   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ja, vidva z mojo mami bi se kar ujela, se mi zdi - veliko filozofije, pa malo dejanskih (konkretnih) premikovuser posted image .


In to samo zato ker ti nikoli nisem poslal ZS-ja?

Colt

Po mojem mnenju odlični filmi:
Exorcist, Let nad kukavičjim gnezdom, Ime rože

Dobri filmi:
Kaznilnica odrešitve, Zelena milja

Zajebancija o kateri se ne bi ravno opredeljeval ali gre za doberslab film
Njeni tastari, Nori na Mary (boljša fora mi je s fršlusom)

Ostalih nisem gledal.

Odiseja 2001 je zgodba zase - čaka me že sigurno kakšnih 4-5 let na računalniku pa še si nisem vzel čas zanjo.


Zaenkrat... - tudi nisem gledal user posted image


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: dober film
23.8.2010 18:55:26   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

A Salt je pa Joliejeva, ane?


Pittova.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: dober film
23.8.2010 19:10:39   
ronja
In to samo zato ker ti nikoli nisem poslal ZS-ja?

Kje si pa to našel? Ne, mislila sem zato, ker navadno ne daš kakih konkretnih predlogov, KAKO naj človek udejani tisto filozofiranje (s katerim se dostikrat strinjam). Nič osebnegauser posted image .

felicita, se pa kar strinjam s tabo glede Nortona (v vseh pogledih, hehe) - zna izbirat dobre filme in zna igrat v njih. 25th hour je bil tudi meni všeč, pa Fight club je tudi hud! Poglej si še Caprijeve filme, tudi on zna kar izbrat scenarij in dobro igra karakterne like.
Pa ko si glih pri šp. filmu, Entre los pierrnas (ne vem, če sem prav napisala) je tudi dober.

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: dober film
23.8.2010 19:20:31   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Nič osebnegauser posted image .


Radi guza ko meduza, a?


... glede Nortona



Obvezno še http://www.imdb.com/title/tt0446755/

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: dober film
23.8.2010 19:28:58   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Nič osebnegauser posted image .


Radi guza ko meduza, a?


... glede Nortona



Obvezno še http://www.imdb.com/title/tt0446755/



ne morm vrjet da sm na ta film pozabla user posted image sicer pa ja, se strinjam, odličen.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: dober film
23.8.2010 19:54:05   
m_o_i
liliana  mersi boku user posted image

sicer dokumentarec, ampak za tiste, ki radi razmisljate: zeitgeist user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: dober film
23.8.2010 19:56:13   
ronja
Radi guza ko meduza, a?
user posted image

Painted Veil pa še nisem gledala, hvala za predlog.

zeitgeist je pa ok.

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: dober film
23.8.2010 20:43:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Še en makedonski, mislim, da je Pred nevihto - ta mi je bil hud, načeloma enostaven, ampak dober dober.


Gre za film Pred dežjem Milčeva Mančevskega. Načeloma ni enostaven, njegova forma je zastavljena ciklično, absolutno ne moreš predvideti toka dogajanja ker na koncu enostavno sledi twister v katerem spoznaš da konec pravzaprav predhodi prvi sekvenci filma, ki sama zase ne pove pravzaprav ničesar. Šele na koncu se film zaokroži v smiselno celoto, ki ves čas predvajanja ostaja neznana. Film je bajdvej remek delo, ki mi je daljnega leta 1994 (ali 1995) spodnesel tla pod nogami. Spomnim se, da nas je tistih par iz kina odšlo v popolni tišini. Spomnim se, da do doma nisem spregovoril ene besede, spomnim se da nisem bil v stanju absolutno za nič, da me je film tako razjebal, da mi ni uspelo druga kot tiho sprejeti vso ogorčenje in bes nad nesmiselnostjo bratomorne vojne. Film, ki je v tistih dveh urah in pol strnil vso tragedijo zrušenih mostov in v mojo resničnost posegel kot travma, kot fikcija, ki je bolj resnična od samih grozot vojne, ki smo jim sledili preko dnevnika. Skratka, da bi lahko zunanji opazovalec dojel vso grozo neke tragedije je očitno potrebna umetnost. In obratno, vse kar bi naj bilo resnično posredstvom televizije izgleda tako nestvarno, oddaljeno, da deluje kot holivudska fikcija. Nikoli več se nisem vrnil temu filmu.


Ja, točno ta.

Meni se je takrat (najbrž pod vtisom bolj bombastičnega in navidez zakompliciranega holivuda) zdel enostaven.

Ja, v teh letih je bilo, tudi jaz se ne spomnim točno letnice, se pa meseca, ko sem ga gledala - april, v kinu Kompas na Miklošičevi. Film me je takrat prevzel, mogoče bi ga danes z drugačnim razumevanjem sveta dojela drugače. Lahko gre na listo - za nek večer.

(odgovor članu Bakfark)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: dober film
23.8.2010 21:17:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

A ja, se nekaj kar res obozujem, so pa filmi Abbasa Kiarostamija (in na splosno iranska kinematografija). To si grem pa pogledat za duso user posted image ...npr. Okus cesnje, Veter nas bo odnesel s seboj, Deset...


Ničesar od tega videla.

Tisti, ki obvladate tehniko user posted image  - za fim dolžine 100 minut rabim koliko dvd-jev, da film gor posnamem?

(odgovor članu Tanja55)
  Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: dober film
23.8.2010 21:37:56   
simoncica

Almodovarjeve filme tudi jaz priporočam...

Drugače pa so name naredili vtis še posebej ti filmi: (Verjetno si katerega od teh že pogledala, ker so dokaj znani in po mojem mnenju žeprave filmske klasike)

-La vita e bella (Življenje je lepo)
-Seven pounds (Sedem duš)
-Legends of the Fall (Jesenska pripoved)
-Gran torino
-Schindlerjev seznam
-The others (Vsiljivci)
-Being john malkovich
-Six sense (Šesti čut)
-One Flew Over the Cuckoo's Nest (Let nad kukavičjim gnezdom)
-Memento

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: dober film
23.8.2010 21:38:37   
ronja
mili, odvisno od kvalitete slike. Sicer ga pa lahko kar na disku pustiš, zakaj bi ga nasnemavala?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: dober film
23.8.2010 21:39:33   
Anonimen
Na disku nimam prostora user posted image .

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?