|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 7 [8] 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: JU - si upate?
31.8.2010 8:54:54   
m_o_i
tisti brez hudo visokih izobrazb

pies: sej obe bereva med vrsticami,a ne user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: JU - si upate?
31.8.2010 9:02:05   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i
tisti brez hudo visokih izobrazb

"Glede na mojo telesno višino" sem torej res mali človek, "mali človek" sem pa tudi, glede na mojo (khm, khm) izobrazbo.
pies: sej obe bereva med vrsticami,a ne user posted image

Glede na količino mojih besed v narekovajih... ja. user posted image

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: JU - si upate?
31.8.2010 9:03:06   
ronja
Ja, in user posted image Kaj je to takega? A drugje pa se kaj takega ne more zgoditi?

nejcko, to ni nič takega - jaz sem zelo vesela, da je tako! Zdi se mi edino prav, da spodbujajo izobraževanje učiteljev, na vseh šolah bi morala biti tudi to prioriteta! To je bil odgovor na to, da učiteljice ne morejo nikamor na službene stroške na izobraževanje, mi pa kao lahko vedno kamorkoli. Da pač ni povsod tako. Meni se zdi super, kako so se znašli, da so skup, imajo plačano pot, ona bivanje, ona še oddela svoje in lahko napreduje, je zadovoljna v službi in je tako gotovo boljša učiteljica, profitirajo še učenci... Vsi srečni - tako je prav.

A to pomeni, da bi morali dobiti (oz. si jo zaslužijo, četudi je ne dobijo) višjo plačo tudi vsi tisti, ki znajo opravljati dela, ki jih zna dr. (oz. jih morda celo opravljajo, vendar nimajo "dodatka za izobrazbo"), pa čeprav nimajo naziva "dr."?

Kerensa, za razne direktorje ti ne vem povedat, ker se dostikrat zgodi, da razni pogoji izpadejo iz pogojev, ko je treba nekoga gor spravit (ne pri nas, tu ima dir. vse mogoče). Ampak v samem raziskovanju pa niti projekta prijavit ne moreš, če nisi dr. Enostavno ga niti ne pogledajo, napišejo, da ne zadostuješ pogojem in to je to. Kot so tebi napisali za snažilko v parlamentu. tako da se nihče niti ne poglablja, ali bi ti mogoče to vseeno znala delat. Če ni dokazano, da znaš, potem je isto, kot da ne znaš.

Sama ne zavidam plače niti učiteljicam niti čistilkam (tistim, ki so dobro plačane, seveda, drugim je itak ne morem). Ker jaz tega dela trenutno ne bi želela delat, rajši delam to, kar delam. Zato se nič ne usajam, če so boljše plačane kot jaz - saj če so dobre, si plačo zaslužijo. NIti se mi ne zdi nič strašno narobe, če delajo manj kot 8 ur na dan. Zato morajo pa naše mulce prenašat in se s starši bockatuser posted image . Vse se nekje plača.

So pa seveda tudi slabe učiteljice in so leni mrjiuser posted image , pa umazane čistilke in površni zdravniki - od teh si verjetno noben ne zasluži svoje plače - ampak upam, da to ni večina.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: JU - si upate?
31.8.2010 9:18:34   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i
sej obe bereva med vrsticami,a ne user posted image

Tudi jaz berem med vrsticami user posted image Si dobr napisala in še bolš mislila ja. Mi gredo pa pri branju podobnih tem po glavi razne ''slike''....od Mlakarjevega stavka ''vile v vamp'' do tiste legendarne izjave: ''če nimajo kruha, naj jedo potico'' itd itd...seveda vse medvrstično user posted image

Bottom line, sit nikoli ne bo razumel lačnega.


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: JU - si upate?
31.8.2010 9:22:17   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Če ni dokazano, da znaš, potem je isto, kot da ne znaš.

Torej to pomeni, da...
- slepo zaupajo profesorjem na fakultetah, ki so dajali ocene,
- ne preverjajo tvojega dejanskega znanja in
- jim je v bistvu vseeno, kaj znaš, če nimaš pravega papirja (beri: spričevala).

Mogoče pa, po vsem tem, niti ni tako čudno, da so plače v JU toliko nižje od plač v gospodastvu. V JU jih namreč ne zanima, kaj dejansko znaš (kar pomeni, da delovno mesto lahko dobiš tudi, če takorekoč nimaš pojma - o nesposobnih diplomantih poslušamo kar naprej), v gospodarstvu pa je to takorekoč pogoj (beri: spričevalo si lahko vtakneš v rit, če takrat, ko ti rečejo, da odpri Excell, začneš odpirati predal pisalne mize in v njem iskati nekaj z napisom Excell).

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: JU - si upate?
31.8.2010 9:25:50   
m_o_i
roko na srce: place v JU MORAJO biti nizje kot place v gospodarstvu.
in preden skoci kdo v zrak beri dalje...

npr: nikol ne bom razumela, kako je lahko boljse placan clovek, ki proda/pelje/skladisci psenico, kot tisti, ki jo vzgoji user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: JU - si upate?
31.8.2010 9:29:11   
Colt
moi, podpis user posted image Samo situacija je malo na glavo postavljena....zato tudi mam včasih občutek da bo raji (malemu človeku) prekipelo in bo treba ''vile'' prijeti.

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: JU - si upate?
31.8.2010 9:31:59   
m_o_i
no, istih misli sva

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: JU - si upate?
31.8.2010 10:01:14   
ronja
Torej to pomeni, da...
- slepo zaupajo profesorjem na fakultetah, ki so dajali ocene,
- ne preverjajo tvojega dejanskega znanja in
- jim je v bistvu vseeno, kaj znaš, če nimaš pravega papirja (beri: spričevala).


- Hm, ja, ocene seveda veljajo, od OŠ dalje (saj tudi tam učiteljic nihče ne preverja, če te je prav ocenila) - vendar nimajo več vpliva, ko narediš naslednji korak.
- tvoje dejansko znanje pa ves čas preverjajo: ne moreš prijavit projekta s starimi objavami - non stop moraš nove pisat - pa tudi šefi hočejo rezultate - in ti so navadno produkt tvojega znanja
- ne, ni jim, ker sicer ni denarja za projekte in s tem ne denarja za plače (glej prejšnjo točko)

Ampak če niti zahtevanega nimaš, pač izvisiš. Lahko pomagaš zraven, ne moreš pa sam vodit nečesa takega. Kot mora imet ravnatelj verjetno toliko in toliko delovnih izkušenj. povsod so pogoji, od vzgojiteljice v vrtcu dalje. Kako bi pa sicer to funkcioniralo?

da delovno mesto lahko dobiš tudi, če takorekoč nimaš pojma

Pri nas ni bilo na blef - moj šef je kar dobro vedel, kaj znam in česa ne - se je pozanimal, pa razgovor sva imela in ker je bil tudi moj profesor na podiplocu je vedel približno, do kod sežem. Pa navadno imajo pri nas več kandidatov na voljo in niso neumni, da bi najslabšega zbrali.

spričevalo si lahko vtakneš v rit, če takrat, ko ti rečejo, da odpri Excell, začneš odpirati predal pisalne mize in v njem iskati nekaj z napisom Excell

To je tu enako, vendar to, da ne bi vedel, kaj je Excell sploh ne pride v poštev.

moi, saj ne pravimo, da bi morali imet višje plače - samo povemo, da jih nimamo in da se lahko nehate usajat na nas;) POleg tega - kot je že viv napisala, si moramo ravno tako sami najt projekte, ne pade denar iz neba.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: JU - si upate?
31.8.2010 10:18:51   
Colt
Ronja, v pravljičnem svetu (npr v takem iz katerega izhaja Frodo Bisagin in vsa njegova žlahta), so te stvari točno takšne kot jih pišeš ti. JU lepo pridna, zagnana, pošteno dela, sploh bolj malo kavic itd itd je to pač tako. Jaz tebi sicer popolnoma verjamem da si s srcem in dušo pri svojem delu, da te veseli in da daješ razultate tako kot je treba. Pravzaprav vate sploh ne dvomim.

Dvom pa se mi poraja ob marsikaterem drugem sektorju/delu/skupini uslužbencev JU. Namreč splošna ocena ni tako rožnata kot  se sliši iz tvojih ust. Žal. Zato čist razumem garače za tekočim trakom npr k mu pade mrak pred oči in vidi boge revčke na stolčkih kako morajo po pet kavic spit in pol šihta preživet na netu.

On, isti garač za trakom pa bi moral bit hvaležen da mu je omogočena zastonj fizkultura in razgibavanje na delovnem mestu user posted image

Nesorazmerja, nedoslednosti in krivice so zdaleč prevelike da bi se lahko strinjal da je vse kul in frudi (prosto po Adamsu)

Pa da ne bo pomote, jaz osebno nimam kej za jamrat, imam spodobno plačo in sem zadovoljen na svojem DM.Sicer futram JU big time (glede na to da sem v gospodarstvu), in se mi malce milo stori ko vidim razliko med neto/bruto...pa vendar..


< Sporočilo je popravil Colt -- 31.8.2010 10:21:30 >


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: JU - si upate?
31.8.2010 10:40:43   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

glede na to da sem v gospodarstvu



od kdaj pa nisi več v SV?


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: JU - si upate?
31.8.2010 10:47:44   
Colt
TTjevka, 11 let v gospodarstvu in cca 6 let v SV. Ampak v gospodarstvu je reden šiht, SV pa je izredna služba, PPRS (Prostovoljna pogodbena rezerva)

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: JU - si upate?
31.8.2010 11:00:34   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

TTjevka, 11 let v gospodarstvu in cca 6 let v SV. Ampak v gospodarstvu je reden šiht, SV pa je izredna služba, PPRS (Prostovoljna pogodbena rezerva)


aha.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: JU - si upate?
31.8.2010 11:20:32   
sazi
Nisem brala vsega, ker je preveč - le nekaj komentarjev na tej strani, tako da ne bit preveč popadljivi, če bom kaj ponavljala ali mimo usekala.

Verjamem in vem, da je v JU veliko zaposlenih, ki zelo pridno delajo za razmeroma male plače. Ampak poznam precej ljudi, ki delajo v JU, tja so prišli iz gospodarstva, in se ne morejo načudit, kako se tam nič ne dela, vsi pa jamrajao, kako hudo je in da bodo zdaj pa še plače nižali.
Hkrati pa njihov dan poteka tako, da imajo od 8:30 do 14. ure 3x kavo in kosilo in je ura 14., ko se zavejo (ja, kdor se zave, prav veliko jih ni), pa niso še kaj dosti uporabnega tisti dan naredili.
Da o tem, kako eni hodijo na svoje hobije v službenem času, ker imajo terensko delo in lahko nenadzorovano uidejo niti ne razglabljam. Pa o fenomenu, kako se v raznih institucijah, kjer imajo svojo menzo v času, ki je namenjen za kosilo odpravijo po opravkih, ko se vrnejo, grejo pa v njihovo menzo na kosilo in potem posedijo še na kakšni kavici. In ker tako dela večina, se to ne konča in se samo vsi trudijo, da ja kdo ne bi izstopal s svojim delom, ker potem točno taisti dobi še več dela, drugi pa še naprej kofetkajo. Rezultat je tak, da če se pojavi kdo, ki bi res rad delal, se dokaj hitro spremeni v povprečnega JU v tisti ustanovi. Je pa res, da se tako mutit ne da povsod, amapak na žalost na kar veliko delovnih mestih. Zaradi te delovne neefektivnosti je npr. na področju enega dela zaposlenih 8 oseb, njihovo delo pa bi lahko opravili trije, pa e prav veliko se ne bi pretegnili.

Podobno je pri zdravnikih. Veliko jih je, ki bi si zaslužili še precej višje plače, kot jih imajo. Ampak da te pa po telefonu odpravijo, da ni variante, da prideš na vrsto, ker je polna čakalnica, pa gre tja nekdo pogledat, ki čaka v sosednji čakalnici, ugotovi, da je tvoja čakalnica v bistvu prazna - ja, tak si pa niti take plače ne zasluži, kakršno ima (ali pa je vsega kriva med. sestra, ki bolnikov ne spusti k dr.?).

In problem je, da vsi ščitijo svoje - za vsako ceno - tudi taslabe. In tako pljuvajo v lastno skledo in se v javosti ustvarja tako mnenje, kot se.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: JU - si upate?
31.8.2010 11:36:08   
Blink1
IZVIRNO SPOROČILO: sazi


Hkrati pa njihov dan poteka tako, da imajo od 8:30 do 14. ure 3x kavo in kosilo in je ura 14., ko se zavejo (ja, kdor se zave, prav veliko jih ni), pa niso še kaj dosti uporabnega tisti dan naredili.
Da o tem, kako eni hodijo na svoje hobije v službenem času, ker imajo terensko delo in lahko nenadzorovano uidejo niti ne razglabljam. Pa o fenomenu, kako se v raznih institucijah, kjer imajo svojo menzo v času, ki je namenjen za kosilo odpravijo po opravkih, ko se vrnejo, grejo pa v njihovo menzo na kosilo in potem posedijo še na kakšni kavici. In ker tako dela večina, se to ne konča in se samo vsi trudijo, da ja kdo ne bi izstopal s svojim delom, ker potem točno taisti dobi še več dela, drugi pa še naprej kofetkajo.


To je pa čist od šefov odvisno... Pri nas nobenemu na kraj pameti ne pade, da bi med službenim časom kaj privatiziral. Niti slučajno... Delamo 8 ur, od tega pol ure za malico in 10 minut za kavo. Pa fertik... Take so nas šefi strenirali in tako imajo.

Če pa drugje šefi pustijo, da delavci takole hodijo okoli... pa so samo oni krivi, ker delavci bodo to itak izkoristili.


< Sporočilo je popravil N&N -- 31.8.2010 11:38:00 >


_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: JU - si upate?
31.8.2010 11:41:48   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: N&N

To je pa čist od šefov odvisno... Pri nas nobenemu na kraj pameti ne pade, da bi med službenim časom kaj privatiziral. Niti slučajno... Delamo 8 ur, od tega pol ure za malico in 10 minut za kavo. Pa fertik... Take so nas šefi strenirali in tako imajo.

Če pa drugje šefi pustijo, da delavci takole hodijo okoli... pa so samo oni krivi, ker delavci bodo to itak izkoristili.



Ja itak, da je odvisno od šefov. Ampak če šef med svojim delovnim časom hodi npr. na tenis in ves čas kofetka - daje slab zgled in hkrati nima pojma, kaj njegovi zaposleni delajo, država (oz. davkoplačevalci) pa vse to nedelo lepo plačuje.

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: JU - si upate?
31.8.2010 12:25:05   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Ronja, v pravljičnem svetu (npr v takem iz katerega izhaja Frodo Bisagin in vsa njegova žlahta), so te stvari točno takšne kot jih pišeš ti. 


Kaj sedaj? Te zanima moje mnenje ali samo tko brez veze provociras - me pogresas? user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: JU - si upate?
31.8.2010 12:44:11   
srki
Glede kavic, cigaret in podobnega: Malica 30 minut, kava kulkr cajta jo kdo pije oz. če jo sploh kdo pije (jest samo po malici), skoraj jo zeksam, cigareti pa sploh niso dovoljeni, razen v času malice. Obvezno štemplanje (ne za vse, seveda).

Jest lahko za sebe in za moj kolektiv govorim, kako in kaj kdo dela in koliko si zasluži, za druge ne vem.

Dejstvo je, da so premajhne plače in fertik!

< Sporočilo je popravil srki -- 31.8.2010 12:45:15 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: JU - si upate?
31.8.2010 14:37:20   
maniac
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: maniac
doktor dobi višjo plačo (oz. si jo zasluži), ker lahko opravlja dela, ki jih večina ne zna in ne more, ne pa zgolj zato, ker ima doktorat.

A to pomeni, da bi morali dobiti (oz. si jo zaslužijo, četudi je ne dobijo) višjo plačo tudi vsi tisti, ki znajo opravljati dela, ki jih zna dr. (oz. jih morda celo opravljajo, vendar nimajo "dodatka za izobrazbo"), pa čeprav nimajo naziva "dr."? user posted image



Ja, po moji logiki si zaslužijo višjo plačo (od povprečja) vsi tisti, ki znajo opravljati IN HKRATI tudi opravljajo dela, za katera je usposobljenih malo ljudi in je povpraševanje po takih delavcih veliko. To niso samo doktorji, tako da ni treba nič brat med vrsticami. Čeprav so doktorji specifični, ker načeloma lahko doktoriraš le, če je tvoj prispevek k znanosti izviren, torej moraš ugotovit nekaj novega in naj ljudi s tvojim znanjem ne bi bilo. Načeloma.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: JU - si upate?
31.8.2010 14:53:26   
maniac
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Ronja, v pravljičnem svetu (npr v takem iz katerega izhaja Frodo Bisagin in vsa njegova žlahta), so te stvari točno takšne kot jih pišeš ti. JU lepo pridna, zagnana, pošteno dela, sploh bolj malo kavic itd itd je to pač tako. Jaz tebi sicer popolnoma verjamem da si s srcem in dušo pri svojem delu, da te veseli in da daješ razultate tako kot je treba. Pravzaprav vate sploh ne dvomim.

Dvom pa se mi poraja ob marsikaterem drugem sektorju/delu/skupini uslužbencev JU. Namreč splošna ocena ni tako rožnata kot  se sliši iz tvojih ust. Žal. Zato čist razumem garače za tekočim trakom npr k mu pade mrak pred oči in vidi boge revčke na stolčkih kako morajo po pet kavic spit in pol šihta preživet na netu.

On, isti garač za trakom pa bi moral bit hvaležen da mu je omogočena zastonj fizkultura in razgibavanje na delovnem mestu user posted image

Nesorazmerja, nedoslednosti in krivice so zdaleč prevelike da bi se lahko strinjal da je vse kul in frudi (prosto po Adamsu)

Pa da ne bo pomote, jaz osebno nimam kej za jamrat, imam spodobno plačo in sem zadovoljen na svojem DM.Sicer futram JU big time (glede na to da sem v gospodarstvu), in se mi malce milo stori ko vidim razliko med neto/bruto...pa vendar..



Ma, daj, kakšne bedarije pišeš. A je kdo rekel, da si delavec za trakom ne zasluži spodobnega plačila? Seveda si ga, vsak si ga zasluži. In ti nič ne futraš teh ljudi, si kar sami služijo svoj kruh. Davke pa plačujemo vsi (če še ne veš, so prav davki razlog za razliko med bruto in neto plačo). Čeprav bi bilo mogoče še najbolje, da se kar ukine JU in se privatizira šole, zdravstvo, policije in vojske itak ne rabimo, ker očitno nič delajo in cele dneve prekofetkajo, razni uradi, občine ipd. naj pa delajo le za plačilo, in to mastno, da vam ne bo treba nobenega denarja odvajat državi. Bogi revčki ste, ki vas grda JU samo ožema.


P.S. Ne delam v JU.


< Sporočilo je popravil maniac -- 31.8.2010 14:57:33 >

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: JU - si upate?
1.9.2010 12:36:29   
ronja
colt, zdaj mi boste spet vsi očitali naivnost, ampak moje dosedanje izkušnje so zares pozitivne: - na našem oddelku so nas večino izbrali po sposobnosti, ne po vezah - mislim da je tako prišel not samo 1 (mene so recimo na dveh različnih mestih izbrali, pa nikjer nisem imela vez, ker pač na splošno nimam vez).
- Moj šef je vsak dan ob 7:00 v službi in ne gre pred 15to, razen če ima kak sestanek kje. Nihče ga ne preverja, ker se šefom ni treba štempljat (je pa on proti temu, da se dela razlika, mimogrede), vendar je kjlub temu enako dosleden kot če bi mu pod prste gledali. Kavico spije zjutraj eno z drugo vodjo in tam predebatirata vse, kar se morata zmenit (torej ta kavica ni neka strašna pavza, amapk bolj poslovni sestanek). Kaj res mislite, da so vsi ljudje luftarji po duši?
- ostali se itak štempljamo (maniac, velja tudi za mrje-  torej pri nas ni mrja, ki bi delal manj kot 8ur/dan, noben ne hodi na fitnes vmes, niti nimamo kam it, ker smo bogu iza nogu;), poleg tega, če greš iz stavbe, se odštempljaš - to se ti ne šteje v služben čas) in vem, da imamo velika večina precej nadur (se vsak mesec brišejo, tako da niso to iste nadure ves čas) - to štemplanje velja za vse, razen 5ih šefov oddelkov, ki so pa itak vsaj 8 ur na delovnem mestu, ker jih sicer itak pogrešamo podrejeni, hehe.

Tako da - očitno živim v pravljiciuser posted image . Meni je všeč tako. Verjamem, da ni povsod tako - vendar tudi delavci povsod niso tako zelo pridni kot bi ti rad pokazal. Vsaka medalja ima dve plati. Jaz bi vsem motiviranim/dobrim... dala super pogoje dela in dobro plačo - vendar to ni mogoče, zato pa nisem politikuser posted image .

Mi je hudo, ko vidim blagajničarko, ki ne more na wc, kadar bi hotela (vendar potem ko pomislim, velja isto zame), še huje, ko vidim delavca, ki s kobro vrta v beton na 30 stopinjah ali pa v dežju in snegu... Vendar jim lahko pomagam samo tako, da sama delam dobro, da se tej državi splačam, potem bo tudi njima lažje čez čas.

maniac, no, s tvojim zadnjim postom se pa strinjam tudi jaz - tudi pri meni je razlika med bruto in neto za 2x, pa kaj potem? meni bruto sploh ni važen: seveda je prav, da plačujemo davke - kdo bo pa sicer dajal podporo mami samohranilki? To ni moje delo - to je delo politikov. Vsak naj se na svoje skoncentrira, da ga bo dobro naredil, pa bomo kmalu iz krizeuser posted image .

Še odg. bonbončku na tisti hec: ja, živali poznajo odgovor na krizo: manj porabit in bolj iskat hrano. Znižajo metabolizem (to naredimo tudi ljudje, zato je pa težko shujšat, če drastično zmanjšaš vnos kalorij, ker začne telo bolj šparat - ampak "lačna večina" itak verjetno nima problema s hujšanjem;). Tu bi se lahko zgledovali po njih: dejansko vsega, kar imamo, ne rabimo in marsičemu se da odpovedat (recimo naročnini za mobitel za enega normalnega človeka, mesu večkrat na teden, dragi hrani, novim oblekam in čevljem (dejansko zdržijo precej več kot 1 ali 2 sezoni...) Zmanjšaš stroške, pa je lažje.
In pa bolj iščejo: to bi se lahko tudi mi naučili: ne samo jamrat, da tu ne zaslužiko dovolj, ampak če ni dovolj, pač delaš še kaj drugega za tisto ekstra. Sama to delam že od nekdaj in se zelo dobro obnese - tako v krizi kot izven nje. Pa kadar ni kriza, si veliko živali naredi zalogo (ne pa da se takrat zakredita, misleč, da bo ves čas tako fajn šlo).
Tako da: od živali se lahko marsikaj naučimo:)

(odgovor članu maniac)
Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: JU - si upate?
1.9.2010 14:09:25   
maniac
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

- ostali se itak štempljamo (maniac, velja tudi za mrje-  torej pri nas ni mrja, ki bi delal manj kot 8ur/dan, noben ne hodi na fitnes vmes, niti nimamo kam it, ker smo bogu iza nogu;), poleg tega, če greš iz stavbe, se odštempljaš - to se ti ne šteje v služben čas) in vem, da imamo velika večina precej nadur (se vsak mesec brišejo, tako da niso to iste nadure ves čas) - to štemplanje velja za vse, razen 5ih šefov oddelkov, ki so pa itak vsaj 8 ur na delovnem mestu, ker jih sicer itak pogrešamo podrejeni, hehe.



Ronja, ti si me narobe razumela. Nikakor ne mislim, da MR nič ne delajo, niti slučajno ne. Je pa res, da tisti, ki jih jaz poznam (in še enkrat, ni jih malo, nekateri delajo tudi v tujini), delajo manj kot npr. osnovnošolski učitelji, ki se jim velikokrat očita, da delajo samo pet ur dnevno, ko so v razredu. Moja sestra npr. predava samo nekaj ur tedensko, govorilne ure ima po dogovoru, ostali čas pa je namenjen pisanju doktorata, česar si jaz ne predstavljam kot nek hud napor oz. delo. Samo ona je jezikoslovka in ne dela nobenih poskusov kot ti in ji že zaradi tega ni treba biti vseh osem ur na fakulteti. Seveda potem doma bere in raziskuje, ampak jaz si tega ne predstavljam kot delo, razumeš?

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: JU - si upate?
1.9.2010 15:15:07   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Ronja, v pravljičnem svetu (npr v takem iz katerega izhaja Frodo Bisagin in vsa njegova žlahta), so te stvari točno takšne kot jih pišeš ti. JU lepo pridna, zagnana, pošteno dela, sploh bolj malo kavic itd itd je to pač tako. Jaz tebi sicer popolnoma verjamem da si s srcem in dušo pri svojem delu, da te veseli in da daješ razultate tako kot je treba. Pravzaprav vate sploh ne dvomim.

Dvom pa se mi poraja ob marsikaterem drugem sektorju/delu/skupini uslužbencev JU. Namreč splošna ocena ni tako rožnata kot  se sliši iz tvojih ust. Žal. Zato čist razumem garače za tekočim trakom npr k mu pade mrak pred oči in vidi boge revčke na stolčkih kako morajo po pet kavic spit in pol šihta preživet na netu.

On, isti garač za trakom pa bi moral bit hvaležen da mu je omogočena zastonj fizkultura in razgibavanje na delovnem mestu user posted image

Nesorazmerja, nedoslednosti in krivice so zdaleč prevelike da bi se lahko strinjal da je vse kul in frudi (prosto po Adamsu)

Pa da ne bo pomote, jaz osebno nimam kej za jamrat, imam spodobno plačo in sem zadovoljen na svojem DM.Sicer futram JU big time (glede na to da sem v gospodarstvu), in se mi malce milo stori ko vidim razliko med neto/bruto...pa vendar..



Verjame se, da mi plačujemo prevelike davke in prispevke. Verjame se, da imamo veliko, okorno in neučinkovito birokracijo, ki ne služi ničemur. Verjame se, da imamo preveč lenuhov, pripadnikov "nomadskega" ljudstva, takšni in drugačni falirancev in folirantov, ki parazitirajo na gospodarstvu. Verjame se, da socialna država služi vsem drugim samo ne nam. Verjame se, da smo razdeljeni med tiste v upravi in tiste v gospodarstvu, na tiste v državnem in tiste v privatnem sektorju.  Verjame se, da je birokracija leglo korupcije, klientelizma in nepotizma. Verjame se, da je potrebno vse razprodati, sprivatizirati, spraviti na trg. Vse kar je nevnovčljivo je neuporabno. Lastnik kapitala medtem naj ne bi kradel sebi, kvečjemu drugim. Skratka, država je en navaden balast, ki se ga je treba rešit in državljani od nje ne samo da ne profitirajo, temveč jih ta samo onemogoča v razvoju lastnih potencialov.

Pozablja se, da je nepremičninski balon počil v eni najbolj dereguliranih in z birokracijo, socialo, pokojnino, zdravstvom najmanj obremenjenih držav - ZDA. Pozablja se, da je spodletelo trgu, ki naj bi se po liberalni ekonomski teoriji uravnaval popolnoma sam. Pozablja se, da je na koncu ta trg, ki naj bi se nekega dne, po tej isti ekonomski teoriji uravnal sam od sebe, reševala država. Pravzaprav državljani. Z lastnim, davkoplačevalskim denarjem. Pozablja se, da je problem nastal ravno v državne, stroge zakonodaje osvobojenih pogojih - predvideva se ravno zaradi korupcije, ki naj ne bi bila značilna za tovrstno gospodarsko-politično ureditev.

In danes je problem pravzaprav v Grčiji. Medtem, ko Obama na eni in naši levičarski populisti-narcisi na drugi strani kvazi vztrajajo pri ohranjanju in vzpostavljanju socialne države, vsem postaja pravzaprav jasno, da je največji trn v peti gospodarskemu napredku pravzaprav Grčija, kot utelešenje, simbol in vzor neučinkovitosti in neuspešnosti socialne države, z vsemi svojimi simptomi, ki jih takšna miselnost nosi v sebi. In kot takšna mora biti zgled za tisto, kar bi naj že jutri predstavljajo passe, zgodovino.

Skratka, ne obstaja več levica in desnica, ne obstaja več ideološki boj med partizani in domobrani (čeprav recimo TV Dnevnik kaže, da to niti približno ni tako), temveč obstajajo zaposlene lenobe v JU (z določenimi izjemami, kot je ronja npr.) in nepravično izkoriščani in zatirani hlapci v gospodarstvu (z določenimi izjemami, kot so npr. vsi tisti prijavljeni na Zavodu za zaposlovanje) ter vse večja trenja med enimi in drugimi. 10-15-20% manjša plača v gospodarstvu, takoj se postavi vprašanje, zakaj ne tudi tistim v JU. Ko smo že vsi v dreku do grla. Po dobri stari narodski faušiji - raje vidim, da meni crkne krava, dokler le sosedu obe. Vse super, dokler smo le oboji hlapci in titramo jajca gospodarju.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: JU - si upate?
1.9.2010 15:46:32   
ronja
ostali čas pa je namenjen pisanju doktorata, česar si jaz ne predstavljam kot nek hud napor oz. delo.

ne vem, kako je na jezikoslovju in na sploh v družboslovju, sem tudi jaz slišala, da naj bi bilo precej drugače (tudi od samih družboslovcev), vendar ne poznam dovolj, da bi lahko karkoli obsojala.
Ampak pri nas je čisto čisto vsak, ki ga poznam, takrat na koncu, ko je pisal dr., shujšal za par kil - vsi so viseli v službi v nedogled, bili čisto beli, shujšani in neprespani. Tako da se mi zdi, da kar je napor. Res pa je, da pri nas nimaš 4 leta časa, da spišeš zadevo, ker moraš najprej naredit poizkuse, zato rabiš živali in rastline, ki jih moraš ulovit, posadit, redit... Tako da ti že samo to kar precej časa vzame - potem še dejanski poizkusi, ki nikoli ne grejo čisto tako, kot si si zamislil, včasih moraš vmes še menjat področje,... in pisanje pride na vrsto čisto na koncu in nimaš zanj več kot 1 leto časa (jaz ga bom recimo imela precej manj kot 1 leto). Odvisno kje si in kaj delaš - tudi diplome so (tudi pri nas) nekatere take, da te je samo sram, da si iz istega faksa. Ker nimajo 3 čistih o osnovah... Nekatere so pa hudo dobre in je notri veliko dela vloženega, po nekaj mesecev samo poizkusov ali terenov, recimo. Kot povsoduser posted image .

Jasno mi je, da učitelji ne delajo samo v razredu - samo ljudje pozabljajo, da tudi mi ne delamo samo v službi (čeprav smo 8 ur tam;)... Skoraj vsako intelektualno delo je tako, da ga ne moerš delat samo v službi - ker nehote misliš nanj tudi kdaj doma, kadar pač lahko. In pri nas je tako, da smo po 8 ur na dan v službi - nihče ne more doma v miru brat in raziskovat v službenem času - samo v prostem, hehe.

bakfark, se strinjam - sem že hotela napisat, da je do krize privedlo gospodarstvo oz. izredno neučinkovito delovanje (ali pa bolje rečeno bogatenje) nekaterih. Ampak zdaj po moje ni čas za prerekanje in iskanje, komu še lahko kaj vzamemo, ampak je bolj čas, da začnemo vsi delovat v smeri reševanja - od delavca za tekočim trakom do birokratov, raziskovalcev, itd... Če nam uspe, bo vsak od nas prinesel določen del v proračun in vsem bo lažje. Ne vem, mene sta starša naučila, da ko je kriza, je treba skup stopit, ne pa se kregat - pa pri nas je to dobro delovalo...

Zato pa poizkušam ljudem predstavit malo še drugo stran medalje - ker nobena ni samo črna ali samo bela. Lenobe, ki bojo izkoriščale sistem, bojo vedno in povsod, če bo sistem bolj socialen, jih bo mogoče res več - in edino možnost vidim v večjem nadzoru, vendar ima to spet tudi slabe strani... Tako da jaz to vzamem kot "kolateralno žrtev" - kot stranski učinek zdravil - saj mogoče imaš res drisko, ampak boli pa ne več - torej sem zadovoljna, se splačauser posted image .

(odgovor članu maniac)
Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: JU - si upate?
2.9.2010 15:37:50   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

sem že hotela napisat, da je do krize privedlo gospodarstvo oz. izredno neučinkovito delovanje (ali pa bolje rečeno bogatenje) nekaterih. Ampak zdaj po moje ni čas za prerekanje in iskanje, komu še lahko kaj vzamemo, ampak je bolj čas, da začnemo vsi delovat v smeri reševanja - od delavca za tekočim trakom do birokratov, raziskovalcev, itd... Če nam uspe, bo vsak od nas prinesel določen del v proračun in vsem bo lažje. Ne vem, mene sta starša naučila, da ko je kriza, je treba skup stopit, ne pa se kregat - pa pri nas je to dobro delovalo...

Zato pa poizkušam ljudem predstavit malo še drugo stran medalje - ker nobena ni samo črna ali samo bela. Lenobe, ki bojo izkoriščale sistem, bojo vedno in povsod, če bo sistem bolj socialen, jih bo mogoče res več - in edino možnost vidim v večjem nadzoru, vendar ima to spet tudi slabe strani... Tako da jaz to vzamem kot "kolateralno žrtev" - kot stranski učinek zdravil - saj mogoče imaš res drisko, ampak boli pa ne več - torej sem zadovoljna, se splačauser posted image .


Točno to se od nas pričakuje. Le, da si zgrešila keč. Solidarni moramo biti vendar na način, kot ga vidijo eni oziroma drugi. V privatnem sektorju smo zaposleni mnogo lažje sprejemali "poslovni razlog" in sklicevanje na gospodarsko krizo, kot edini argument za zategovanje pasu. Drugje to gre mnogo težje. In ko govorimo o zategovanju pasu, zmeraj se zateguje na ljudstvu. Konkretno v gospodarstvu, če je soditi po nekaterih ekonomistih (in na konkretnem primeru lahko tudi sam potrdim) ima naše gospodarstvo predvsem problem zastarele proizvodne baze. Dela se na 25-30 let starih strojih. Naložbe v novo tehnologijo v stroškovnem smislu pomeni predvsem dvig produktivnosti na zaposlenega, kar je nekoč delalo 10 ljudi, ob primerni inovaciji lahko danes recimo počneta 2 visoko usposobljena strokovnjaka. Realnost je predvsem drugačna. Dobiček se ni nalagal v učinkovite investicije ampak se je grobo rečeno neobdavčeno stekal v žepe lastnikov. Predvidevamo, da v kraje, ki jih danes imenujemo davčne oaze. Tranzicijske države, kot je naša, so lep primer takih mahinacij. In medtem, ko se je vse tisto kolikor-tolikor zdravo v gospodarstvu, kar je ostalo kot zapuščina bivše države, načrtno zlorabljalo in izrabljalo za kratkoročne dobičke in se je skoraj komplet managerska elita do svojih otrok obnašala skrajno mačehovsko, so mediji prodajali zgodbice o uspešni gospodarski rasti, o mali Švici. Dajmo pogledat na čem smo mi rasli - trgovina, gradbeništvo, finančni produkti. Prevedeno v vrednote povprečnega potrošnika - poln voziček, stanovanje, kredit - kot veliki trio najvišjih vrednot.

In če gospodarstvo temelji predvsem na "rokah" zaposlenih ljudi, je edino možen ukrep v po čim večji konkurenčnosti vpijočih okoliščinah globalnega trga zategovanje pasu. Nižanje plač. Pokojninska reforma, pravijo!!! Če se ne zgodi se moramo dodatno zadolžiti, če se to zgodi nismo konkurenčni na mednarodnem trgu denarja, če ne pridemo do denarja ne moremo delati, torej, kot edina rešitev se nam ponujajo tuji investitorji - prodaja tujcem. Ker itak nismo konkurenčni nas bodo tuji investitorji kupili le pod pogoji, ki jim omogočajo interes - da maksimizirajo dobiček z minimizacijo stroškov proizvodnje - naše cene dela, urne postavke, ukinjanjem regresov, bolniških staležev, dopusta, kakorkoli. Dragega šita nobeden ne bo kupoval. Kar pomeni, če se hočemo prodati moramo na razprodajo. Pod ceno. Pa da ga jebeš. Na kak način? Na tak, da skinemo plače in povečamo delovno bazo - z daljšanjem delovne dobe. To je edini možen ukrep. To je neizogibno in samoumevno. To moramo, tako pravijo tudi okoreli in zapriseženi Fridmanovci s Svetovno banko na čelu. Tako pravi t.i. levica. Tako pravi t.i. desnica. Točno tista desnica, ki tako prisega na nacionalno zavest in zavzeto brani meje slovenske države pred tujimi sovražniki. In koga poslušati, če ne njih. Mogoče bom slišati pesimist, ampak mislim, da se nam v prihodnosti obeta epitet tretjega sveta.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 7 [8] 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 7 [8] 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?