|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Koren Maca
22.2.2011 18:45:10   
sandra74
Agnes27 tako ja, sicer sem v postopku IUI , ker pa sem bila februarja na pavzi sma pa še to probalauser posted image ,
v marcu pa ponovno v akcijo, če sevada nama ni gratalo domauser posted image .

(odgovor članu Agnes27)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Koren Maca
22.2.2011 18:52:11   
sandra74
BabyKitty tudi jaz tako pravim, bom pač reskerala malo več, je vredno upamuser posted image  .
Pa ima kakšen okus kapsula?
A tebi je uspelo naravno z maco?

(odgovor članu sandra74)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Koren Maca
22.2.2011 19:42:52   
fortune
Punce, koliko pa znaša dobavni rok za tole Maco pri g. Matjažu?

(odgovor članu sandra74)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Koren Maca
22.2.2011 19:49:36   
srečica17
Jaz sem dobila takoj naslednji dan......po telefonskem naročilu.

(odgovor članu fortune)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Koren Maca
23.2.2011 12:25:39   
BabyKitty
sandra74 mi2 sva po cca. 1 letu poskušanja probala maco... v 14. krogu je šlo naravno... torej po cca. 3 mesecih jemanja... vsak sva eno škatlo s tabletami pojedla...

kapsula ma pa bolj kredast okus... pa meni neprijeten vonj... ampak pač pogoltneš dol... prah se ti mora pa pomoje po ustih potem še cel dan limat user posted image

(odgovor članu srečica17)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Koren Maca
23.2.2011 15:40:38   
sandra74
BabyKitty ne nisem si ga direkt v usta dalauser posted image ...fuj...., vedno sem si ga zmešala s sokom da sem vsaj malo razbila ta gozen okususer posted image ,
pride pa tako gosto kot gosti sok od frctala pri samo eni čajni žlički. Jaz v ga v prahu ne kupim več.
Če ma samo po kredi pol bo pa že šlo .....upam user posted image .

(odgovor članu BabyKitty)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Koren Maca
23.2.2011 15:52:41   
SILVA
Punce, a je vas tudi trebuh bolel po maci, ker jaz sem imela nevzdržne bolečine v trebuhuuser posted image  in sem jo nehala pit.

(odgovor članu sandra74)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Koren Maca
23.2.2011 18:59:11   
Agnes27
Silva, a so se bolečine pojavile takoj ko si jo začela uporabljat ali šele čez nekaj časa?

(odgovor članu SILVA)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Koren Maca
23.2.2011 20:11:56   
sandra74
Jaz nisem ali nimam nobenih stanskih učinkov po maciuser posted image ....pijem jo pa en mesec.

(odgovor članu Agnes27)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Koren Maca
23.2.2011 20:33:59   
Agnes27
BabyKitty kako sta si dozirala tablete? Sploh pa ti? Ene punce pravijo samo do ovulacije ..ene pa kar skoz..
Po koliko tablet na dan?
Js bom verjetno kr skoz cel ciklus jedla.

(odgovor članu sandra74)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Koren Maca
23.2.2011 20:54:51   
gigi1
Agnes in ostale..
Na prvi strani sem napisala kako se dozira in v katerih primerih jemlje Maca cel ciklus.
Ponovno opozarjam: če je kakšnakoli možnost naravne zanositve se jemlje le do O, ker lahko škoduje zarodku.
Srečno vsem user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nikoli ne dobiš želje, ne da bi dobil tudi moč, da jo uresničiš.
Vendar moraš vseeno kaj narediti za to.

(odgovor članu Agnes27)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Koren Maca
23.2.2011 21:03:00   
BabyKitty
Anges27 jaz sem jih jedla skoz... krvomočnico sem nehala piti pred M... mislim pa da sem jemala 2 tableti na dan če se prav spomnim user posted image je to bilo že 1 leto nazaj user posted image pa z mojim miškom ni čisto nič narobe user posted image mogoče je pa maca recept tudi za super pridne dojenčke user posted image

(odgovor članu gigi1)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Koren Maca
23.2.2011 21:15:12   
SILVA
Bolečine so se pojavile ene pol ure po zaužitju in to tako hude, da nisem vedela kako bi se naštimala, da me ne bi bolelo. Je bilo pa sigurno od Mace, ker sem poiskusila večkrat in tudi z manjšimi dozami, vendar vedno isto.
Tako, da če katera želi imam dve maci in pol v prahu ( od planet bio ) za oddatuser posted image

(odgovor članu Agnes27)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Koren Maca
24.2.2011 7:52:58   
Agnes27
Evo punce, jst sm naročila kapsule pa bo kar bo user posted image

Gigi hvala za info, vendar ne razumem zakaj bi lako to škodilo plodu, saj je samo dopolnilo k prehrani.
Si mogoče seznanjena zakaj? Sem brala na netu, da to niso hormoni, maca le vsebuje neko sestavino,
ki pomaga delovati hormonom.

lep danuser posted image

(odgovor članu SILVA)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Koren Maca
24.2.2011 8:43:35   
zvezdan
Agnes27 je že prav tako doziranje kot ga je napisala gigi. Po mojem ne sicer zaradi tega ker bi škodovalo plodu (morda pa kdo ve) ampak ker ti zmeša ciklus. Jaz sem prvi mesec jedla cel cikel in sem menstruacijo dobila 10 dni prej, pa jo imam drugače zelo točno. Tako da si ne moreš potem niti ovulacije izračunat, ker se dolžina cikla konstantno spreminja.


_____________________________

Hvala angelom, ker so z mano zaplesali, in hudiču hvala, ker mi ni porezal kril.

za srečo moraš iztegniti roko

(odgovor članu Agnes27)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Koren Maca
24.2.2011 11:37:35   
gigi1
Maca vsebuje steroid glikozide. Manj znano je, da jo veliko športnikov uporablja za povečanje vzdržljivosti.
Glikozidi delujejo na kardiovaskularni sistem (lahko povzroči tudi nespečnost). Občasno tudi na sluznico (zato pri nekaterih bolečine v trebuhu). Preden sem jo začela jemati sem precej preštudirala in prišla do zaključkov, ki sem jih napisala.
Če se prav spomnim ravno steroid glikozidi uplivajo na hipotalamus in posredno na hipofizo in s tem "uravnavajo" delovanje hormonov. Če se istočasno dodajajo gonadotropini (LH, FSH - torej Menopur, Gonal..) maca nekako pospeši njihovo delovanje in s tem posledično pride do hiperstimulacije. Pri dodajanju hormonov ne moremo pričakovati, da jih bo uravnavala. Znano je, da pri tistih, ki imajo PCO (porušeno ravnovesje med LH in FSH) skoraj obvezno povzroča hiperstimulacijo v postopku OBMP. Znano je tudi, da je v veliko pomoč ženskam v menopavzi, ki trpijo za pomanjkanjem estrogena.
Upliva tudi na delovanje ščitnice, nadledvične žleze in trebušne slinavke.
Upliva na delovanje steroidnih hormonov v katere spadajo tudi spolni hormoni. Osebno se z estrogenom in progesteronom ne bi igrala v nosečnosti. Hormoni že tako divjajo in je narejenih premalo raziskav, da bi z vedeli kaj vse maca lahko povzroči pri tovrstnih hormonskih spremembah. Če je prisotna še kakšna okvara žlez z notranjim izločanjem pa sploh.

Glede na to, da Maco večina jemlje ne da bi vedele kaj je vzrok neplodnosti, se mi zdijo opozorila na mestu.

Pri nas se IVF G ne spuščajo v delovanje mace. Je ne odsvetujajo, priporočajo pa tudi ne. Brala sem, da jo priporočajo v nekaterih centrih v tujini. Vendar tam naredijo veliko več preiskav pred in med OBMP. S tem spremljajo tudi delovanje hipofize in nekaterih žlez. V tem primeru se mi zdi veliko bolj varno, kot pri nas...ko jo jemljemo tako..na pamet.

Nisem vas hotela prestrašiti. Samo svetujem previdnost.

Srečno





_____________________________

Nikoli ne dobiš želje, ne da bi dobil tudi moč, da jo uresničiš.
Vendar moraš vseeno kaj narediti za to.

(odgovor članu zvezdan)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Koren Maca
24.2.2011 22:10:05   
Agnes27
Giga hvala za natančne informacije ampak še vedno ne razumem čisto natačno. Omenjaš, da pri PCO pirde do hiperstimulacije pri OBMP. Če prav razumem pomeni OBMP umetna oploditev...torej je moje vprašanje zakaj pride do hiperstimulacije samo pri OBMP posebej pri ženskah s PCO?

Jaz imam PCO ampak se trudim zanositi naravano, s korenom maca bi si samo pomagala, da bi imela redne cikluse (M imam namreč totalno neredno, vprašanje če sploh pride do ovulacije). Ali misliš, da v moje primeru lahko tudi pride do hipestimulacije ali je to samo pri OBMP? Ker če tut tko pri naravni zanositvi obstaja velka šansa za hiperstimulacijo pol pa raj ne vzamemuser posted image

Problem pri meni pa je tudi ker sploh ne vem kdaj imam ovulacjo (če jo sploh imam) zatorej sploh ne morem vedeti kdaj je prav, da preneham jesti koren maca. Imaš kakšne predlog glede tega?

Gigi zasula sem te z vprašanji user posted image  Za pomoč se ti zahvaljujem, ker bi res rada imela čimveč dejstev preden začnem jemati maco. Jutri jo že dobim.

Ti si jo tudi jemala? In ti je uspelo?

lp

(odgovor članu gigi1)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Koren Maca
25.2.2011 11:02:43   
gigi1
Agnes se opravičujem..res je bilo malo nejasno napisano za tiste, ki niste v postopkih.
OBMP - oploditev z biomedicinsko pomočjo.
Hipestimulacija se zgodi samo v postopkih OBMP (TUKAJ je več napisano). Je pa nevarna in ob sočasnem jemanju Mace in gonadotropinov pri tistih, ki imajo PCO takorekoč neizogibna.
Torej brez jemanja gonadotropinov do hiperce ne pride.
Maca je priporočljiva za tiste, ki imajo PCO, ker uravnava ciklus. Vendar ne vem kako je v kombinaciji s klomifenom?  Ali jemlješ klomifen? V tem primeru spet svetujem previdnost.
Jaz sem jo enkrat jemala v postopku, ko sem imela minimalno dozo gonadotropinov kombinirano s klomifenom in sem imela blago hiperco. Pojavila se je šele po prenosu zarodkov, bolečine so pa bile neznosne. Takrat sem prvič in zadnjič jemala Maco v postopku. Odločila sem se zavestno, ker sem imela slabe rezultate (malo celic) in sem starejša..pa nekako nisem pričakovala, da bo pri meni prišlo do hiperce...in vseeno je. Ne vem ali je temu botrovala kombinacija mace s  klomifenom, gonadotropini ali vse skupaj.
Zaradi nerednih M je maca lahko v pomoč. Zato je tudi pomembno, da se začne jemati 1. dan ciklusa in ne nekje na sredini. Počakaj do naslednje M in jo začni jemati 1. dan ciklusa. Kupi si ovul teste ali se zmeni z G, da te speremlja en ciklus, da vidiš kdaj imaš O. G ti bo na UZ najlažje izmeril velikost foliklov in po tem določil kdaj je O. Z ovul testi je  user posted image . Če hočemo z njimi zagotovo vedeti kdaj je O, bi jih bilo treba delati na cca 6-8 ur nekje od 9-16 dne cikla, če ne vemo točno kdaj naj bi bila O. Če se odločiš za to pot, ti bo morda v pomoč ta stran: http://www.testsforless.com/
Še nekaj navodil glede ovul testov: Lahko začneš npr 1x/dan, ko se pa pojavi rahla črtica začneš kontrolirati na 6-8 ur. Ko je testna enako debela kot kontrolna - takrat je ovulacija. Če v tem času ne kontroliramo tako pogosto jo lahko zamudimo.
Da se preverjati tudi s krvnimi hormonskimi testi. Vprašaj G, če bi ti jih naredil? Jer malo prezakomplicirano, da bi ti razlagala nivoje hormonov v določenem delu ciklusa. G bi to moral vedeti in razbrati za kateri del ciklusa gre.
Predvsem ti pa priporočam, da paziš pri prehrani. Znano je namreč, da je PCO povezan z uživanjem OH. Poznam nekaj punc, ki jim je uspelo zanositi, ko so se začele prehranjevati po Montignacu. Za začetek pa vsaj iz prehrane črtaj prečiščene sladkorje in moko.

Maco sem jaz jemala takorekoč neprekinjeno približno eno leto (ker sem šla iz postopka v postopek - med postopki mora biti 3 mesece pavze in sem vmes jemala maco) Edino v času postopka je nisem jemala, razen 1x. Meni ni uspelo, vendar jaz nisem dober primer, ker sem bila že takrat stara čez 40.

Srečno user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nikoli ne dobiš želje, ne da bi dobil tudi moč, da jo uresničiš.
Vendar moraš vseeno kaj narediti za to.

(odgovor članu Agnes27)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Koren Maca
25.2.2011 11:15:19   
gigi1
Aja...ni tako zanesljivo...vendar O lahko ugotavljaš tudi z merjenjem bazalne temperature. TUKAJ je lepo razloženo.

_____________________________

Nikoli ne dobiš želje, ne da bi dobil tudi moč, da jo uresničiš.
Vendar moraš vseeno kaj narediti za to.

(odgovor članu gigi1)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Koren Maca
25.2.2011 23:15:23   
Agnes27
Gigi1, hvala ker si se tolk potrudla. Zdaj malo bolj povezano razumem. Torej bom počakala na M (kar zna še dolgo trajatuser posted image  glede na pco) in
nato bom začela z maco. Kaj praviš na to da nekak po 14-20 dneh neham z maco, v primeru, da ne ugotovim kdaj imam O? Ker to delanje testov
na tolk pa tolk ur je verjetno kar mukotrpno.
Vidim, da si zelo seznanjena s temi rečmi in vsemi izrazi kar pomeni, da si veliko postopkov morala dati skozi.
Nisem pa razbrala ali ti je po vseh teh postopkih uspelo ugledati user posted image ? Srečno!!

(odgovor članu gigi1)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Koren Maca
26.2.2011 11:29:44   
gigi1
Agnes počakaj do M. Morda bi si lahko vsaj takoj začela meriti bazalno temperaturo. Pred M pade in boš vsaj približno vedela v katerem delu ciklusa si. Kot vidiš ni tako zakomplicirano meriti BT. Problem pri tem je, da ugotoviš, da si imela O, ko je ta že mimo. Svetovala bi ti, da prenehaš z jemanjem Mace 14. dan cikla. Na ta način ti bo verjetno pomagala urediti cikel.
Res bi bilo dobro, da te G pogleda z UZ. Tudi tako boš ugotovila v katerem delu cikla si.

Meni je 2x uspelo priti do user posted image . Žal se je obakrat slabo končalo.

_____________________________

Nikoli ne dobiš želje, ne da bi dobil tudi moč, da jo uresničiš.
Vendar moraš vseeno kaj narediti za to.

(odgovor članu Agnes27)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Koren Maca
3.3.2011 9:31:14   
sandra74
Mene pa zanima, vse tiste ki ste naročile preko g. Matjaža dobile kakšen odgovor na meil,
a vam je kar poslav po pošti?
No ker jaz sem naročila že v ponedeljek pa do danes ni še nič!user posted image

(odgovor članu gigi1)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Koren Maca
3.3.2011 9:39:29   
pika.po
Sandra, drugače jo  ima Planet bio spet v prodaji!

http://www.planetbio.si/superhrana/zeli-korenine

Pa na BTC tržnici trgovina Jablana.

Kako je pa s temle gospodom Matjažem pa  žal pojma nimam. user posted image

(odgovor članu sandra74)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Koren Maca
3.3.2011 9:55:04   
Agnes27
Sandra74, jst sm jo pri Matjažu naročila prejšni teden.
Ko sem naročila sem ga prosila naj mi javi, kdaj bodo kapsule pri meni. Naslednji dan mi je odgovoril da jih je dal na pošto in sem jih res drug dan dobila.

(odgovor članu pika.po)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Koren Maca
3.3.2011 10:00:38   
Agnes27
Pika.po, sm šla pa tut jst ponovno na to spletno stran in še vedno piše, da kapsule niso v prodaji, samo prah....
tk d ne vem kje si ti vidla drugače, razen če si mislila da je prah v prodaji, ker to pa drži.

(odgovor članu Agnes27)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





5 vzrokov za bolečino pri ovulaciji
Ne glede na to, kako zelo močna je ovulacijska bolečina, ginekologi opozarjajo, da to ni bolečina, ki bi bila normalna, ...
Motnje menstrualnega ciklusa so precej pog...
Vsaka ženska obdobje pred menstruacijo in med njo doživlja drugače. Motnje menstrualnega ciklusa so različne in pogoste....




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?